Μετάβαση σε περιεχόμενο

θελω μωρακι


smastel

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.:blink::angry:

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΠΑΦΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΑΣ, ΟΥΤΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΑΣ, Η' ΑΚΟΜΗ ΑΔΕΡΦΗ ΜΑΣ, ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΣ.

ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ.

ΑΠΛΑ ΟΣΕΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΦΥΓΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΕΙΕΣ ΣΑΣ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΑΣ. ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ. ΜΕ ΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΕΙΔΙΚΟ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΟΛΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κι από εμένα!!!!

Είναι ολοκαίνουρια στο forum και μπορώ να μιλήσω για τη δική μου εμπειρία. Είμαι παντρεμένη 1 χρόνο και κάτι λίγα και τέλος μαϊου 08 είπαμε με τον άντρα μου να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για ένα μωράκι. Πίστευα ότι θα ερχόταν εύκολα, αμέσως....δεν είναι όμως έτσι ο κανόνας. Μην απογοητεύεστε! Τους πρώτους μήνες έτρεμα από το άγχος, απογοητευόμουν, έκλαιγα, φανταζόμουν συνεχώς ότι είχα συμπτώματα άλλά πάντα αδιαθετουσα. Έκανα τεστ μία μέρα πριν αδιαθετήσω και έτρεμα ολόκληρη από την ταραχή μου. Κάναμε σεξ και το ευχαριστιόμασταν, αλλά υποσυνείδητα μάλλον το άγχος δούλευε. Διαβάζαμε στο δίκτυο κάθε πιθανό άρθρο (μην το κάνετε, θα τρελαθείτε!), μέχρι και παπαγαλάκι πήραμε, το οποίο τελικά λειτούργησε κάπως σαν αγχολυτικό. Τους τελευταίους δύο μήνες είπα πως δεν θα μπορέσω να κάνω παιδάκι και περιόρισα το χρόνο που αφιέρωνα στο να το σκέφτομαι...και τσουπ...ήρθε...μετά από 6 μήνες προσπάθειας. Το παράδοξο...τους προηγούμενους μήνες όταν κάναμε σεξ ακολουθούσαμε όλους τους κανόνες...όχι κάθε μέρα επαφή, μετά το σεξ η λεκάνη μου ανασηκωμένη και άλλα...δε λέω μπορεί να βοηθούν...το μήνα όμως που έμεινα έγκυος κάναμε σεξ γιατί γουστάραμε κάθε μέρα και δεν τηρήσαμε τους κλασικούς κανόνες και πολύ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ, ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ΣΕΞ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ...ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΠΛΑ ΣΑΣ ΦΡΕΝΑΡΕΙ ΠΟΛΥ! Εγώ βρίσκομαι στην 8η εβδομάδα και έχω πίστη πως όλα θα πάνε καλά!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ! ΘΑ ΕΡΘΕΙ!

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κι από εμένα!!!!

Είναι ολοκαίνουρια στο forum και μπορώ να μιλήσω για τη δική μου εμπειρία. Είμαι παντρεμένη 1 χρόνο και κάτι λίγα και τέλος μαϊου 08 είπαμε με τον άντρα μου να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για ένα μωράκι. Πίστευα ότι θα ερχόταν εύκολα, αμέσως....δεν είναι όμως έτσι ο κανόνας. Μην απογοητεύεστε! Τους πρώτους μήνες έτρεμα από το άγχος, απογοητευόμουν, έκλαιγα, φανταζόμουν συνεχώς ότι είχα συμπτώματα άλλά πάντα αδιαθετουσα. Έκανα τεστ μία μέρα πριν αδιαθετήσω και έτρεμα ολόκληρη από την ταραχή μου. Κάναμε σεξ και το ευχαριστιόμασταν, αλλά υποσυνείδητα μάλλον το άγχος δούλευε. Διαβάζαμε στο δίκτυο κάθε πιθανό άρθρο (μην το κάνετε, θα τρελαθείτε!), μέχρι και παπαγαλάκι πήραμε, το οποίο τελικά λειτούργησε κάπως σαν αγχολυτικό. Τους τελευταίους δύο μήνες είπα πως δεν θα μπορέσω να κάνω παιδάκι και περιόρισα το χρόνο που αφιέρωνα στο να το σκέφτομαι...και τσουπ...ήρθε...μετά από 6 μήνες προσπάθειας. Το παράδοξο...τους προηγούμενους μήνες όταν κάναμε σεξ ακολουθούσαμε όλους τους κανόνες...όχι κάθε μέρα επαφή, μετά το σεξ η λεκάνη μου ανασηκωμένη και άλλα...δε λέω μπορεί να βοηθούν...το μήνα όμως που έμεινα έγκυος κάναμε σεξ γιατί γουστάραμε κάθε μέρα και δεν τηρήσαμε τους κλασικούς κανόνες και πολύ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ, ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΤΟ ΣΕΞ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ...ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΠΛΑ ΣΑΣ ΦΡΕΝΑΡΕΙ ΠΟΛΥ! Εγώ βρίσκομαι στην 8η εβδομάδα και έχω πίστη πως όλα θα πάνε καλά!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ! ΘΑ ΕΡΘΕΙ!

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΝΓΧΩΝΕΙ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑΚΙ ΣΤΟ ΤΕΣΤ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ?ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΝΩ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΩΟΡΗΞΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΠΙΩ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΠΙΑ CYCLAPOYR ΚΑΙ CLOMIPΗΕΝ SITRAITE ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΥΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΟΥ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΑΝΓΧΩΝΕΙ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑΚΙ ΣΤΟ ΤΕΣΤ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ?ΠΑΝΤΩΣ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΝΩ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΩΟΡΗΞΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΤΥΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΠΡΙΝ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΝΑ ΠΙΩ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΠΙΑ CYCLAPOYR ΚΑΙ CLOMIPΗΕΝ SITRAITE ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΑΥΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Είμαι καινούργια στο site (το βρήκα τυχαία βάζοντας στο Google τις λέξεις "σπερματέγχυση" και μου έβγαλε και αυτό το site). Όπως θα καταλάβατε, είμαι κι εγώ στη διαδικασία προσπάθειας για εγκυμοσύνη και μάλιστα έχω κάνει και 3 σπερματεγχύσεις. Προσπαθούμε με το φίλο μου τα τελευταία 2 χρόνια αλλά μόνο τον τελευταίο χρόνο συστηματικά (μετρώντας τις μέρες και κάνοντας τεστ ωορηξίας κτλ.) Από τη στιγμή που κάποιος έχει μπει στη διαδικασία να κάνει παιδί και το προσπαθεί δεν ξέρω πώς καταφέρνει να κάνει έρωτα χωρίς να το έχει στο μυαλό του - ή έστω στο βάθος του μυαλού του.

Θέλω να πω και μόνο το γεγονός ότι μπορεί τις 2 ή 3 γόνιμες μέρες του μήνα να μην θες, βρε αδερφέ, να κάνεις έρωτα, να μην έχεις όρεξη αλλά να ΠΡΕΠΕΙ να κάνεις για να μην πάει χαμένος ο μήνας (και μη μου πείτε "ας μην κάνεις" γιατί έτσι χάσαμε τον 1 χρόνο), αυτό και μόνο είναι αρκετό για να σου καταστρέψει την ερωτική ζωή. Ξέρω πολλά ζευγάρια (κι εμείς ανάμεσα σ' αυτούς) που έχουν σχεδόν καταστρέψει την ερωτική τους ζωή επειδή προσπαθούν να κάνουν παιδί. Πρέπει εδώ να σημειώσω ότι με τον φίλο μου δεν είμαστε φρέσκο ζευγάρι για να είμαστε στη φάση που κάθε στιγμή πέφτουμε σ' ένα κρεββάτι αλλά είμαστε 14 χρόνια μαζί. Τον θέλω ακόμα και είμαι ακόμα ερωτευμένη μαζί του αλλά το πάθος σίγουρα δεν είναι αυτό που ήταν στην αρχή που δεν μπορούσαμε να κρατηθούμε μακριά ο ένας από τον άλλο. Παρόλα αυτά, πριν αρχίσουμε τις προσπάθειες η ερωτική μας ζωή ήταν άκρως ικανοποιητική απλά η συχνότητα ερωτικών επαφών δεν ήταν εκείνη του πρώτου καιρού.

Γι' αυτό, και ενώ μετά τις εξετάσεις που κάναμε βρήκαμε ότι είμαστε υγιέστατοι, το σπέρμα είναι σούπερ, οι σάλπιγγες, τα ωάρια όλα ΟΚ (κατεβάζω και πολλά ωάρια, είναι κληρονομικό, είμαι δίδυμη για να καταλάβετε) αποφασίσαμε να κάνουμε σπερματέγχυση και ίσως και εξωσωματική αργότερα. Για ένα λόγο μόνο: θέλουμε να αποδεσμεύσουμε την ερωτική πράξη από την προσπάθεια για σύλληψη του μωρού. Η ερωτική πράξη πρέπει να είναι για απόλαυση και έτσι πρέπει να μείνει και δυστυχώς η λέξη "προσπάθεια" το επιφορτίζει πολύ. Μπορεί να ακούγεται κυνική η άποψή μου αλλά έτσι νιώθω... Έχει καμμία παρόμοια εμπειρία ή μόνο εγώ νιώθω έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Smastel γεια σου!!Χρονια πολλα!αργησα λιγο να απαντησω...Με λενε Κωνσταντινα ειμαι 25 μπορω να πω οτι ο αντρας μου μοιαζει με τον δικο σου βεβαια εμεις ειμαστε παντρεμενοι αλλα εγω δεν δουλευω και ετσι σκεφτεται πρωτα δουλιτσα να βρω και υστερα...ειναι δυσκολος λιγακι...φοβαται μαλλον καλα κανει δεν λεω το παιδι ειναι ευθυνη αλλα αμα το θελουμε και οι δυο πολυ γιατι οχι και τα αλλα ερχονται απο μονα τους σιγα σιγα...παντως τωρα ειμαστε σε καλο δρομο αν προκυψει προεκυψε :) κι εμεις καναμε ελευθερα τωρα μετα απο 9 και κατι χρονια!αυτο που θα ηθελα εγω να σου πω ειναι οτι δεν χρειαζεται να το σκεφτεσαι πολυ και ουτε να αγχωνεσαι(τα ιδια λεω και σε μενα)και αν ειναι να ερθει θα ρθει αυτο ειναι σιγουρο!!κανε λοιπον οτι παντα εκανες με τον αντρουλη σου και οτι θελει ο Θεος...γιατι τα πονακια μπορει να σημαινουν κατι μπορει και τιποτα μην βασιζεσαι σε αυτα...οταν ειναι θα το καταλαβεις!!Να εχεις Καλη πρωτοχρονια και σου ευχομαι η καινουργια χρονια να σου φερει οτι επιθυμεις να στε καλα με τον αντρουλη σου υγεια και αγαπη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ.ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΠΟΣΟ ΜΑΚΡΙΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.ΚΑΝΕ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΤΟ 2009 ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ.ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...