Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σχεδιαστικές Προτάσεις


Recommended Posts

Καλημερα

Η κολλητή μου είναι σχεδιάστρια νέων κυρίως τρισδιάστατων αντικειμένων οικιακής χρήσης και με παρακάλεσε να παραθέσω εδώ κάποια από τα νέα της σχέδια για να τις πείτε την γνώμη σας πριν βγουν στο εμπόριο (αν βγούν τελικά φυσικά).

Σας παραθέτω τα link με παραδείγματα χρήσης και περιμένουμε με χαρά τα πολύ χρήσιμα σχόλιά και τις παρατηρήσεις σας. όλα τα σχόλια είναι ευπρόσδεκτα (ποιά θα αγοράζατε κτλ) :D

στήριγμα για μαξιλάρι

86871964.jpg

σαλατιέρα με θήκες για πηρούνια

80384419.jpg

κολονάτη ποτηροθήκη

39200608.jpg

κάδος ρούχων τριών θέσεων

19347903.jpg

αντιανεμικά βάρη για απλώστρα ρούχων

10315422.jpg

για οποιαδήποτε παρατήρηση θα σας απαντήσουμε. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια. :)

Αν υπάρξουν και άλλες θετικές απόψεις μάλλον κάποιες απ αυτά τα σχέδια θα κυκλοφορήσουν στο εμπόριο στο άμεσο μέλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίες και έξυπνες ιδέες!!

Καλή αρχή!!

Εμενα προσωπικα ας πούμε θα με ενδιεφερε ο καδος για τα ρουχα, φανταζομαι ειναι για εκτος πλυντηριου ετσι δεν ειναι?? ή καταλαβα λαθος? :oops: Παντως ενα καλαθι για ρουχα με τρεις θεσεις αν το εβρισκα θα το επαιρνα αμεσως!!!

Σαλατιερα με θηκες για πηρουνια, εχω δει στην αγορα, παρομοια, πορσελανινη και αρκετα κομψη..

και ισως να επαιρνα και τη θηκη για το μαξιλαρι..αν καταλαβα ειναι για όταν θελουμε το μαξιλαρι μας να εχει κλιση όταν ακουμπαμε? αν ειναι ανετο ισως να επαιρνα και αυτό!!

Ευχομαι να βοήθησα!!!Έυχομαι ότι καλυτερο στην πορεια της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίες και έξυπνες ιδέες!!

Καλή αρχή!!

Εμενα προσωπικα ας πούμε θα με ενδιεφερε ο καδος για τα ρουχα, φανταζομαι ειναι για εκτος πλυντηριου ετσι δεν ειναι?? ή καταλαβα λαθος? :oops: Παντως ενα καλαθι για ρουχα με τρεις θεσεις αν το εβρισκα θα το επαιρνα αμεσως!!!

Σαλατιερα με θηκες για πηρουνια, εχω δει στην αγορα, παρομοια, πορσελανινη και αρκετα κομψη..

και ισως να επαιρνα και τη θηκη για το μαξιλαρι..αν καταλαβα ειναι για όταν θελουμε το μαξιλαρι μας να εχει κλιση όταν ακουμπαμε? αν ειναι ανετο ισως να επαιρνα και αυτό!!

Ευχομαι να βοήθησα!!!Έυχομαι ότι καλυτερο στην πορεια της!!

Σε ευχαριστούμε πολύ για την απάντησή σου mariaxar. Ας επλίσουμε ότι στην Ελλάδα του 2013 θα βρούμε άκρη με την ελληνική γραφειοκρατία και θα καταφέρουμε να τα βγάλουμε στο εμπόριο (τουλάχιστον κάποια από αυτά). Πάντως για τα καλά σου λόγια εσένα θα σου τα στείλουμε δωρεάν! ;)

Ο κάδος απλύτων που ρώτησες είναι για εκτός πλυντηρίου. Για διαχωρισμό λευκών, μαύρων και έγχρωμων. Φυσικά ο όγκος της κάθε περιοχής έχει σχεδιαστεί έτσι ώστε να είναι μεταβαλλόμενος.

Το σχέδιο για το μαξιλάρι είναι ακριβώς γι αυτό που είπες και θα βγαίνει σε διάφορα νεανικά χρώματα όπως και σε μαύρο ή λευκό ή ένα μπεζ χρωματάκι. Τα μαξιλάρια δεν είναι και πολύ βολικά από μόνα τους για στήριξη πλάτης σε κλίση..

Σε ευχαριστούμε πολύ και πάλι για τα καλά σου λόγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρακτικες ιδεες!!ειδικα ο καδος μου αρεσε πολυ,και για ανακυκλωση και για απλυτα.

αλεξάνδρα και η φίλη μου επενδύει λίγο περισσότερο στον κάδο μιας και δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο στην ελληνική αγορά! έχεις και συ δωρεάν ένα κάδο ρούχων για την ψήφο εμπιστοσύνης ! :)

σε ευχαριστούμε πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μερικά άλλα ξεχασμένα σχέδια :)

Χαρτοκιβώτιο με παράθυρα

15497213.jpg

Φορητό Σταχτοδοχείο μιας χρήσης

54310584.jpg

Προστατευτικό ( από νέρα) για πολύμπριζο

79889516.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχομαι να βγαλετε ακρη με την γραφειοκρατια. να κοιταξει και στον Οαεδ γτ βγηκε ενα προγραμμα για την γυναικεια επειχηρηματικοτητα.

Ο καδος ειναι πολυ εξυπνο και εγω θα το επαιρνα. και μου αρεσαν και τα βαριδια για την απλωστρα. Για την σαλατιερα δεν ξερω τι να σου πω επειδη δεν τρωμε σαλατες και ετσι δεν χρησιμοποιω.

Το κουτι με τα παραθυρακια δεν ειναι καθολου κακο ιδεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχομαι να βγαλετε ακρη με την γραφειοκρατια. να κοιταξει και στον Οαεδ γτ βγηκε ενα προγραμμα για την γυναικεια επειχηρηματικοτητα.

Ο καδος ειναι πολυ εξυπνο και εγω θα το επαιρνα. και μου αρεσαν και τα βαριδια για την απλωστρα. Για την σαλατιερα δεν ξερω τι να σου πω επειδη δεν τρωμε σαλατες και ετσι δεν χρησιμοποιω.

Το κουτι με τα παραθυρακια δεν ειναι καθολου κακο ιδεα.

Σ' ευχαριστούμε georgi79 για την ψήφο! Επειδή το ψάξαμε λίγο στην Ελλάδα είναι αρκετά δύσκολο εως πολύ να τα προωθήσεις αυτά εμπορικά εκτός αν δουλεύεις ως σχεδιαστής/ια σε καμμιά εταιρεία και ταβγάλεις από κει χωρίς όμως να έχεις οικονομικό όφελος! :(

Τι να πω μακάρι να βρεθεί τρόπος γιατί πράγματι ιδέες καλές υπάρχουν λεφτά δεν υπάρχουν για την αξιοποίησή τους. Σε ευχαριστούμε και πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ κι εγώ, ο κάδος είναι πολύ έξυπνη ιδέα! Και το στήριγμα μαξιλαριού επίσης, αλλά δε νομίζω ότι είναι κάτι που θα αγόραζα. Τον κάδο, όμως, θα τον αγόραζα σίγουρα. Όσο για το χαρτοκιβώτιο με παράθυρα, πολύυυυ μεγάλη εφεύρεση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ κι εγώ, ο κάδος είναι πολύ έξυπνη ιδέα! Και το στήριγμα μαξιλαριού επίσης, αλλά δε νομίζω ότι είναι κάτι που θα αγόραζα. Τον κάδο, όμως, θα τον αγόραζα σίγουρα. Όσο για το χαρτοκιβώτιο με παράθυρα, πολύυυυ μεγάλη εφεύρεση!!!

Σ' ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια!

Το χαρτοκιβώτιο με τα παράθυρα δεν σου άρεσε μάλλον ε; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, ίσα ίσα, το βρήκα καλή ιδέα, γιατί συνήθως αποθηκεύουμε διάφορα ετερόκλητα αντικείμενα σε ένα κιβώτιο και μετά ξεχνάμε τι βάλαμε μέσα, οπότε δεν ξέρουμε τι περιέχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, ίσα ίσα, το βρήκα καλή ιδέα, γιατί συνήθως αποθηκεύουμε διάφορα ετερόκλητα αντικείμενα σε ένα κιβώτιο και μετά ξεχνάμε τι βάλαμε μέσα, οπότε δεν ξέρουμε τι περιέχει.

a ok σ' ευχαριστούμε! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστούμε όλες κορίτσια για τις τοποθετήσεις σας και την ψήφο εμπιστοσύνης...

Οποιοδήποτε άλλο σχόλιο ή παρατήρηση είναι ευπρόσδεκτα

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο κάδος είναι ότι καλύτερο μπορούσε να σκεφτεί!! :-bd:-bd:-bd:-bd

Για το προστατευτικό πολύμπριζου έχω δει ήδη στο praktiker κατά την περίοδο των Χριστουγέννων.

Για το μαξιλάρι δεν ξέρω αν θα βολεύει..πρέπει να το δοκιμάσεις για να δεις πόσο βολικό είναι...

Και τα βαρύδια απλώστρας δεν είναι κακή ιδέα ειδικά αν θέλεις να απλώσεις λιγα ρούχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο κάδος είναι ότι καλύτερο μπορούσε να σκεφτεί!! :-bd:-bd:-bd:-bd

Για το προστατευτικό πολύμπριζου έχω δει ήδη στο praktiker κατά την περίοδο των Χριστουγέννων.

Για το μαξιλάρι δεν ξέρω αν θα βολεύει..πρέπει να το δοκιμάσεις για να δεις πόσο βολικό είναι...

Και τα βαρύδια απλώστρας δεν είναι κακή ιδέα ειδικά αν θέλεις να απλώσεις λιγα ρούχα

Σ ευχαριστούμε πολύ! Και η φίλη μου βλέποντας και την ανταπόκριση στο παρόν forum έχει στηρίξει τις ελπίδες της περισσότερο στον κάδο ρούχων.. τα υπόλοιπα έχονται δεύτερα στις "δημοσκοπήσεις" :D

τα βαρίδια απλώστρας είναι ακόμη και για όταν φυσάει δυνατός αέρας και κάποιες φορές ρίχνει τις απλώστρες.. το σχέδιο αυτό κρατάει χαμηλά το κέντρο βάρους του όλου συστήματος (απλώστρα - ρούχα)..

Σ' ευχαριστούμε και πάλι.. τα λόγια σας δικαιώνουν τις προσπάθειές της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον καδο θα τον επερνα γιατι πραγματικα ειναι κατι πολυ χρησιμο, αν ημουν στην θεση σου θα κοιταζα να εχει και καλο design γιατι μπορει να εχετε και νεβροσπαστους πελατες σαν και μενα οπου θελω το καθε τι να ταιριαζει μεσα στο σπιτι.Δηλαδη ενας ασπρος πλαστικος μπορει να ειναι χρησιμος αλλα θα ειναι ισως σαν "ψυγειο"(ο δικος μου ειναι ξυλινος και ταιριαζει σε μενα).Επισης καλο θα ηταν να βγει σε διαφορα μεγεθη (αλλο ογκο εχει ο φοιτητης και αλλον μια 4μελης οικογενεια).Εγω θα προτεινα στην φιλη σου επισης να σκεφτει να σχεδιασει και καδο για πολυ μικρα μπανια (η μητερα μου τον βαζει μεσα στην μπανιερα και νευριαζω).Ισως κατι με θηκες που να κρεμεται ??λεω εγω τωρα....ΤΟ καλυμα για το πολυμπριζο μου αρεσε αλλα διαβασα μια φιλη πιο πανω που ειπε οτι το εχει δει αλλου οποτε δεν θα βρεις ανταποκριση.Το κιβωτιο με τα παραθυρα πολυ εξυπνο, την εχω παθει πολλες φορες και ανοιγα συνεχεια.Το στηριγμα για υο μαξιλαρι αν δεν το δοκιμασω δεν μπορω να πω, εχω και αυχενικο μπορει να με σωσει βεβαια.Τα βαρακια δεν νομιζω να τα επερνα, η σαλατιερα νομιζω οτι υπαρχει στο εμποριο, η ποτυροθηκη δεν νομιζω να μου χρησιμευε.Ελπιζω να βοηθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον καδο θα τον επερνα γιατι πραγματικα ειναι κατι πολυ χρησιμο, αν ημουν στην θεση σου θα κοιταζα να εχει και καλο design γιατι μπορει να εχετε και νεβροσπαστους πελατες σαν και μενα οπου θελω το καθε τι να ταιριαζει μεσα στο σπιτι.Δηλαδη ενας ασπρος πλαστικος μπορει να ειναι χρησιμος αλλα θα ειναι ισως σαν "ψυγειο"(ο δικος μου ειναι ξυλινος και ταιριαζει σε μενα).Επισης καλο θα ηταν να βγει σε διαφορα μεγεθη (αλλο ογκο εχει ο φοιτητης και αλλον μια 4μελης οικογενεια).Εγω θα προτεινα στην φιλη σου επισης να σκεφτει να σχεδιασει και καδο για πολυ μικρα μπανια (η μητερα μου τον βαζει μεσα στην μπανιερα και νευριαζω).Ισως κατι με θηκες που να κρεμεται ??λεω εγω τωρα....ΤΟ καλυμα για το πολυμπριζο μου αρεσε αλλα διαβασα μια φιλη πιο πανω που ειπε οτι το εχει δει αλλου οποτε δεν θα βρεις ανταποκριση.Το κιβωτιο με τα παραθυρα πολυ εξυπνο, την εχω παθει πολλες φορες και ανοιγα συνεχεια.Το στηριγμα για υο μαξιλαρι αν δεν το δοκιμασω δεν μπορω να πω, εχω και αυχενικο μπορει να με σωσει βεβαια.Τα βαρακια δεν νομιζω να τα επερνα, η σαλατιερα νομιζω οτι υπαρχει στο εμποριο, η ποτυροθηκη δεν νομιζω να μου χρησιμευε.Ελπιζω να βοηθησα

maraki ευχαριστούμε πολύ για την εκτενή ανάλυσή σου! Φυσικά αυτά είναι κατά κάποιο τρόπο προσχέδια και όσον αφορά το design θα βελτιωθούν άλλα περισσότερο και άλλα λιγότερο.. Οι προτάσεις σου είναι ενδιαφέρουσες και φυσικά αναγκαίες.. Σ' ευχαριστούμε πολύ για την άοψή σου και για τα καλά σου λόγια για τα σχέδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες.. Ευχαριστούμε όλα τα κορίτσια του forum για την συμμετοχή τους στο topic καθώς και για την κριτική για τα σχέδια.. Οποιοδήποτε άλλο σχέδιο ετοιμάσουμε μελλοντικά θα τοποθετηθεί σ' αυτό το νήμα οπότε stay tuned! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω το μονο που θα επαιρνα ειναι τα βαρη για την απλωστρα...αυτο θεωρω πιο χρησιμο...γιατι παντα πεφτει! :lol:

Όντως.. από προσωπική εμπειρία ζώντας Θεσσαλονίκη με τον Βαρδαρη.. είναι πολύ εκνευριστικό όταν φυσάει και πέφτει συνέχεια.. Σ ευχαριστούμε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τροποιημένο Κανάλι Καλωδίων (για τακτοποίηση καλωδίων των περιφερειακών Η/Υ)

Τροποιημένο κανάλι καλωδίων Α

98881959.jpg

Τροποιημένο κανάλι καλωδίων Β

31363374.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...