Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου!

Βάσω, στον Ύψωνα δε χάθηκε το παιδάκι; Ο Ύψωνας δεν είναι χωριό λίγο έξω απ' τη Λεμεσό;

Εγώ διάβασα ότι βρέθηκε βρεγμένο και ταλαιπωρημένο, αλλά μάλλον εσύ έχεις καλύτερες πληροφορίες! Πάντως, ευτυχώωωωωωωωωωωωωωωως που βρέθηκε, το τι εφιαλτικά σενάρια γεννούσε το μυαλό μου όλη μέρα, δε λέγεται...

Κατερίνα τα αγόρια σου είναι οι κατάλληλοι άνθρωποι στην κατάλληλη θέση. Για φαντάσου να μην ήξερες να μαγειρεύεις! Εγώ σήμερα έκανα ρεβύθια με σπανάκι. Πρώτη φορά τα έκανα και έγιναν τέλεια, χύλωσαν και ήταν πεντανόστιμα. Έφαγε κι ο Αντρέας, του έλιωσα τα ρεβύθια με το πηρούνι, του έκοψα το σπανάκι και ανακάτεψα με γιαούρτι. Την πρώτη κουταλιά την κοιτούσε τρομαγμένος, μετά, όμως, του έδωσα ένα παιχνίδι να απασχολείται, του διάβαζα μια ιστορία από ένα βιβλίο, και το έφαγε όλο!

Τώρα που λέμε για φαγητό, ακούστε τι μου έλεγε μια μαθήτριά μου: αυτή είναι 53 χρονών και δουλεύει στο Γραφείο Ευημερίας. Η δουλειά της είναι να ψωνίζει για ιδρύματα και σπίτια, και πριν μερικά χρόνια πήγαινε σε σπίτια και τους μαγείρευε κιόλας. Σε ένα σπίτι που πήγαινε ήταν μια Βουλγάρα με τις δύο κόρες της που πήγαιναν στο Δημοτικό. Η μητέρα ήταν όλη μέρα στον καναπέ μπροστά από την τηλεόραση με ένα ποτό στο χέρι. Το φαγητό τους το έφτιαχνε η μαθήτριά μου. Ένα πρωί πριν φύγουν για το σχολείο, οι μικρές της είπαν ότι πεθύμησαν μακαρόνια με κιμά και της ζήτησαν να τους φτιάξει. Αυτή τους έκανε τον κιμά, αλλά τους είπε ότι αν τους κάνει τα μακαρόνια από τόσο νωρίς, δε θα είναι και τόσο καλά, και της είπαν ότι μπορούν να φτιάξουν μόνες τους τα μακαρόνια (οι μικρές, όχι η μάνα). Τους φτιάχνει, λοιπόν, τον κιμά και φεύγει. Όταν ξαναπήγε, τις ρώτησε πώς τους φάνηκε το φαγητό. Τότε, το πρόσωπο των παιδιών πήρε μια έκφραση απόλυτης απογοήτευσης και της λένε "Θεία, όσο λείπαμε στο σχολείο, η μαμά μας έφαγε όλο τον κιμά με το κουτάλι, και δεν άφησε τίποτα σ' εμάς"... Πω πω ρε κορίτσια, υπάρχουν τέτοιες μανάδες;

Κατερίνα (συνεχίζω) ζηλεύω πολύυυυυυυυυυ που θα πάτε Θεσσαλονίκη... Θέλω κι εγώωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κι εσύ αριστερόχειρας; Alien δηλαδή!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Καλά, η κοπέλα ζει στο 1945. Έτσι σκεφτόταν η γενιά της γιαγιάς μου. Ούτε καν η γενιά της μάνας μου...

Δεν ξέρω αν οι αριστερόχειρες έχουν καλλιτεχνική φλέβα, πάντως ο λαϊκός ζωγράφος Θεόφιλος ήταν αριστερόχειρας, και είχε φάει πολλή απόρριψη εξαιτίας αυτής του της "ιδιαιτερότητας", και σε μεγάλο βαθμό, αυτή η απόρριψη οφειλόταν για τον προβληματικό χαρακτήρα που ανέπτυξε ως ενήλικας.

Σας φιλώ κουκλάρες!

Καλό σαββατοκύριακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσαρες έκανα σημερα μια μίνι γενικη γιατι την χρειαζόταν το σπιτι, ευτυχώς ήρθε η μαμα μου και ειχε αναλάβει τον μικρο γιατι αλλιώς ουτε τα μισα δεν θα έκανα. Μετα πηγα τη μικρη πισίνα γύρισα, ταισα τον μικρο, φαγαμε. Ελπίζω αυριο να κοιμηθω μια ώρα παραπάνω γιατι η Αγγελικη πήγε στη μαμα μου να κοιμηθει!!! Χθες βραδυ μου ξύπνησε στις 4 και μου λεει : μαμα ξεκουραστηκα θέλω να ξυπνησουμε :o:o και της λέω εγω ομως δεν ξεκουραστηκα ευτυχώς ξανακοιμηθηκε και στις 4 μιση ξύπνησε ο μικρός και μέχρι να τον αλλάξω γιατι ήταν βρεγμενος να τον θηλασω κατάφερα να ξανακοιμηθω μετα τις 5!

Τα υπόλοιπα αυριο πάω να δω το δανεζικο έχω κολλήσει λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα μαρια ναι ο Υψωνας ειναι χωριο λιγο εξω απο Λεμεσο αλλα προς Παφο!εμενα το χωριο μου ειναι λιγο εξω απο τη Λεμεσο προς Λαρνακα!

Και γωψασχημα σεναρια εκανα με το μυαλο μου!το οτι το απηγαγαν και μετα το παρατησαν στο κοιμητηριο!το καημενο το παιδακι οσο το σκεφτομαι τρομαζω!

Οσο για τη μανα που εφαγε το φαγητο των παιδιων,ειναι απιστευτο πως υπαρχουν τετοιες μανες!αν ειναι δυνατον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι κάνετε κοριτσάκια;

Καγκουράκι, βλέπω έχετε κι εσείς σκαμπανεβάσματα με τον ύπνο, ακόμα και με την Αγγελική! Εμάς ο Αντρέας σήμερα ξύπνησε εξήμιση, οκ, άγριο, αλλά δεν ήταν πεντέμιση τουλάχιστον. Στις οκτώ τον παρέδωσα στον άντρα μου και ξανακοιμήθηκα (κλασικά).

Το δανέζικο τι είναι;

Βάσω εσύ τελικά σε ποιο χωριό μένεις;

Έχετε χαιρετισμούς από την Πόπη. Τελικά μυκητίαση έπαθε από την αντιβίωση που έπαιρνε. Θα μπει να μας τα πει και η ίδια, αλλά λέει κάνει 500 ώρες να της ανοίξει το μάμμυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!επιτελους η μικρη μου κοιμηθηκε…την εκανα ένα μπανακι τωρα γιατι εχουμε παρτυ το απογευμα και χαλαρωσε!!βεβαια δεν ξερω αν τελικα παμε γιατι ολο φτερνιζοταν με λγες μυξουλες…θα δω πως θα ξυπνησει.κατα τα αλλα με εχει ξεκανει λιγο με τον υπνο…χθες παλι κοιμηθηκε την ωρα που της εδωσα το γαλα,δεν ηπιε καθολου και ξυπνησε μετα από μιση ωρα με πολύ κλαμα για ωρες…τελικα κατά τις 11.30 κοιμηθηκε παλι αλλα ξυπναγε μεσα στο βραδυ ουρλιαζοντας..τι να πω,να ποναει πουθενα;θα δω και σημερα που θα εχει κοιμηθει μεσημερι και δεν θα εχει τοση υπερενταση.

Κατερινα πολύ ωραιες οι φωτογραφιες στην πισινα!!!τι καλα που το χαιρεται η Αγγελικη.Ο Νικολας με στολη βλεπω τρωει!!χαχαχα τετοια επρεπε να ειχα κι εγω που μου εχει καταστρεψει ποσα ρουχα επειδη τα ευτυνε!!πολυ γελασα με την Αγγελικη,ακου ξεκουραστηκε από τις 4!!!Δανεζικο εννοεις το Killing;κι εγω το βλεπω,οσο καταφερνω κ δεν με παιρνει ο υπνος!!

Αννα Μαρια για του Αγ.Βαλεντινου ένα εθιμο είναι, ξενοφερτο βεβαια αλλα κ το στολισμα του δεντρου ξενοφερτο είναι αλλα το εχουμε καθιερωσει.,στο χερι μας είναι πως θα το γιορτασουμε έαν θελουμε φυσικα,εγω πχ εκανα ένα γλυκο,ουτε λουτρινα ,ουτε τιποτα.κ όταν λεω να το γιορτασουμε εννοω όχι τον Αγιο μιας κ δεν είναι κ ορθοδοξος αλλα το εθιμο, ε και δεν μπορω κάθε μερα να ακουω για φορους,αυξησεις ,μειωσεις μισθων και όλα αυτά τα ψυχοπλακωτικα,μια μερα ας ασχοληθουμε με σοκολατες και καρδουλες…επισης υπαρχει κ ο Ορθοδοξος Αγιος της Αγαπης ,ο Αγιος Υακυνθος,θα το ξερεις φανταζομαι,3 Ιουλιου!!εμεις και τοτε λεμε χρονια πολλα με τον αντρουλη!!αα η γραμματεας βλεπω εχει πολλα θεματακια….τι πειραζει κι αν είναι αριστεροχειρας το παιδι;προβληματα η μαθητρια ε;καλα ετσι μπορουν να της παρουν το παιδι;δεν μπορουν δηλ να την βοηθησουν να παει σε καλυτερο σπιτι;οικογενειακως αρρωστησατε ε;ειστε καλυτερα;για το άλλο περιστατικο που σου ελεγε η μαθητρια,τι να πω;δυστυχως υπαρχουν κ αυτές οι μανες αλλα εχουν προβληματα δεν μπορει μια μανα να μην φροντιζει πρωτα για τα παιδια της…

Βασω το ιδιο ωραριο εχουν τα κοριτσια μας στον υπνο,αλλα φανταζομαι εσενα κοιμαται κ μεσημερι ε;πηγες στον γυναικολογο τελικα;με το καλο να ερθει κ το μωρακι!!το ακουσα αυτό με το μωρακι ,ευτυχως βρεθηκε..τα ματια μας όχι 14, 1014 πρεπει να τα εχουμε!!!

Μαρινα μια χαρα υπνους κανετε με τον μικρο σου,φτου φτου!!με γεια και το νυχτικακι,αντε πλησιαζει η μερα!!!!κι εγω ειχα παρει τετοιο,σατεν με δαντελα..το φορεσα για 2 λεπτα,κ πολύ λεω χαχα

Κατερινα Κα,μπραβο που εγινε καλα κ ο Γιωργος σου!!!αχ δεν μου τα στελνεις να τα ταιζω εγω που το εχω μαραζι;χαχα θα πας στην πιτα;τι ωραια!!!καλα να περασετε!!!

παω να κανω κι εγω ενα μπανακι,Καλο σκ να εχουμε!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας όμορφες

Και ναι σημερα κοιμήθηκα και ξεκουραστηκα λίγο μπορω να πω, έλειπε η Αγγελικη και ο μικρός ξύπνησε στις 8 τον θηλασα και μετα ξανακοιμηθηκαμε αγκαλιτσα και ξυπνησαμε μαζι στις 10 !!!! Μετα αφου του έδωσα φρούτα και του ετοίμαζα το μεσημεριανο του πήγα στην μαμα μου όπου πήρα και την Αγγελικη και πήγαμε κούνιες.

Αννα Μαρία όλο θέλω να στο γράψω και όλο το ξεχνάω μου αρεσει που κάνετε βάρδιες με τον άντρας σου στον ύπνο. Με την κούραση και την αϋπνία που εχουμε όλες ειναι εύκολο πάντως να ξανά κοιμηθούμε ότι ώρα πέσουμε. Περαστικα σας κιόλας, οικογενειακως κρεβατωθηκατε! Το δανεζικο ειναι σειρά στην τηλεόραση εχει θέμα την εξιχνίαση κάποιου εγκλήματος ειναι το the killing που έγραψε και η Αλεξάνδρα.

Μαρίνα περασατε όμορφα στην επέτειο σας! Με γεια και το νυχτικακι! :)

Κατερίνα ευτυχώς ειναι καλα τα ζουζουνια σου! Ω με τέσσερις άντρες σε λίγα χρονια δεν θα σε φτάνουν οι κατσαρολες :lol::lol::lol: τέλεια να περάσετε και εσείς στη Θεσσαλονίκη.

Βάσω Κατερίνα με λενε ;) . Πρωινή η μικρη σου αλλα αφου σας βολεύει έτσι δεν το συζητώ. Ευτυχώς που βρέθηκε το παιδάκι, ουτε να το σκέφτομαι δεν μπορω το τι αγωνία θα πέρασαν οι άνθρωποι.

Αλεξάνδρα καλα να περάσετε αν πάτε στο πάρτυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα μαρια εγω ειμαι απο το χωριο Μονη!εσεις?σε ποιο μερος της Λαρνακας μενετε?περαστικα σε ολους σας!ειστε καλυερα?

Αλεξανδρα την ιδια ωρα κοιμουντε οι πριγκιπισσες μας ε?:-)

Κατερινακι ξεκουραστηκες τωρα που ελειπε η μικρη:-)φανταζομαι με 2 παιδια ειναι πιο ζορικα τα πραγματα!

Εμεις εχουμε εκλογες για εκλογη νεου Προεδρου της Δημοκρατιας κι υπαρχει αναβρασμος στην πατριδα!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερημιες βλέπω

Και εγω μοναχουλα είμαι σπιτι με τα πιτσιρίκια πήγε και σημερα ο άντρας μου στη δουλεια και θα αργήσει κιόλας μου ειπε...αυτα ειναι αν έχεις δικη σου δουλεια.

Χθες το απογευμα πήγαμε σε παιδοτοπο με φίλους μας και έπαιξε η Αγγελικη και στην επιστροφή επειδη κοιμηθηκαν και τα δυο στο αυτοκινητο κάναμε μια βόλτα με το αυτοκινητο μέχρι την Βαρκιζα. Πήραμε και τα σουβλάκια μας και καθισαμε ρομαντικά μέσα στο αυτοκινητο και φαγαμε :P .

Έχω βαρεθεί τη βροχη μουλιασαμε πια απο την Τετάρτη.

Αννα Μαρία και Βάσω καλη ψηφο :lol::lol:

Φιλακια στις υπολοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού είστε καλέ;

Εμείς χτες, όπως σας είπαμε με τη Βάσω είχαμε εκλογές για Πρόεδρο, αλλά θα πάμε σε δεύτερο γύρο τελικά.

Το Σαββάτο πήγαμε το πρωί για κάτι ψώνια, το μεσημέρι φάγαμε στη μάνα μου, επειδή είχε κεφτέδες, και το βράδι πήγαμε σε ένα σουβλατζίδικο-ταβέρνα που είχε γενέθλια η κουμπάρα μου, και κάλεσε πολύ κόσμο. Όλη την ώρα, όμως, κυνηγούσαμε τον Αντρέα, αφήστεεε...

Χτες το πρωί πήγαμε εκκλησία και μετά τον άφησα στους γονείς μου, γιατί είχα πολλή δουλειά για το σχολείο.

Σας αφήνω προς το παρόν, επειδή θα φάμε, και θα σας σχολιάσω μετά (αν δεν ξυπνήσει το αντράκι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Αννα Μαρια ναι παλι εκλογες θα εχουμε την Κυριακη!ουφ!μας τρελαναν!ας ελπισουμε οτι οποιος κι αν βγει να μας βγαλει απ αυτο το αδιεξοδο και να ρθουν καλυτερες μερες!

Κατερινα οντως οταν ειναι δικη σου δουλεια δεν εχεις ωραρια καθολου!με τι ασχολειται ο συζυγος σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, να βγούμε απ' το αδιέξοδο δύσκολο, τουλάχιστον να μην έχουμε πάλι τα τραγελαφικά της προηγούμενης κυβέρνησης.

Τελικά ξύπνησε το μικρόβιο την ώρα που ετοιμαζόμασταν να καθίσουμε στο τραπέζι. Του έβαλα φαγητό, αλλά προτιμά να μασουλά ψωμί...

Που λέτε, ξέχασα να σας πω. Το Σαββάτο το απόγευμα, πριν την ταβέρνα, πήγαμε επίσκεψη στους γείτονές μας. Είναι ένα ζευγάρι ηλικιωμένων, και ένα δωμάτιο το έχουν γεμίσει παιχνίδια για τα εγγόνια τους. Ο Αντρέας ξετρελάθηκε, δεν ήξερε με ποιο να πρωτοπαίξει. Μετά ήρθε και μια άλλη γειτόνισσα με την κόρη της που είναι στην ηλικία του Αντρέα. Έπρεπε να τους δείτε πόσο ωραία έπαιζαν! Έδιναν παιχνίδια ο ένας στον άλλο, και η μικρή, επειδή πηγαίνουν πιο συχνά εκεί και ήξερε τα παιχνίδια καλύτερα, του έδειχνε πώς να παίζει!!! Είχαν πολύ γέλιο!

Αλεξάνδρα τι γίνεται η μικρή; Αρρώστησε ή όχι; Ελπίζω να είναι καλά τώρα.

Η γιορτή του αγίου Βαλεντίνου με εκνευρίζει για τους λόγους που ανέφερα. Δεν τη θεωρώ έθιμο, γιατί δεν έχει νόημα. Τον άγιο Υάκινθο, κ.λπ. δεν ξέρω ότι τον γιορτάζουμε για ορθόδοξο άγιο της αγάπης, γιατί κάτι τέτοιο είναι απλά υποκατάστατο. Όλοι οι ορθόδοξοι άγιοι είναι άγιοι της αγάπης και του έρωτα, δεν μπορεί να περιοριστεί ο έρωτας μόνο σε έναν. Όπως διάβαζα πρόσφατα, αν είναι άγιος, τότε είναι ταυτόχρονα και άγιος του έρωτα. Αν είναι ανέραστος, δεν μπορεί να είναι άγιος!

Η γραμματέας ένα θέμα έχει, από το οποίο ξεκινούν όλα της τα προβλήματα: ζει στο 1945.

Η μαθήτρια μάλλον αγχώνεται υπερβολικά. Δε νομίζω ότι μπορούν να της πάρουν το παιδί γι' αυτό το λόγο, αλλά σίγουρα δεν μπορούν και να της φτιάξουν το σπίτι ή να της νοικιάσουν άλλο.

Καγκουράκι ωραία περάσατε κι εσείς το σαββατοκύριακο! Δεν τις είδα τις φωτογραφίες, πάω να τις δω!

Α, έστειλα μήνυμα στη Μαρία στο φέισμπουκ, αλλά δεν έχει απαντήσει ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

I am backkk!!!!!

Κοριτσάκια μου τι κάνετε? Μου λειψατε!! Δεν μπαινω γιατι ο υπολογιστης ανηκει στον Στεφανάκο πια κ ετσι μπαινω μονο απο κινητο στο φατσοβιβλιο. Οταν ανοιγω τον υπολογιστή θέλει τραγουδάκια κ έτσι όταν εχω χρονο να τον χρησιμοποιησω το κανω μονο για τη δουλεια!

Αννα Μαρια μου ειδα το μηνυμα σου κ ειπα να απαντήσω κατευθείαν. Ο Αντρεακης μεγάλωσε? Περπάτησε και φαντάζομαι τον κυνηγας.

ΚΑγκουράκι κ Κατερινάκι τι κάνετε? Τα ζουζούνια σας?

Οι υπόλοιπες? Τα μωράκια σας μεγάλωσαν?

Εμεις είμαστε καλά, αν κ ο Χειμώνας μας ξέκανε. Συνεχεια κάποιος ειναι αρρωστος. Ο Στεφανάκος μου σταθεροποιηθηκε με τις βρογχιτιδες. Κανουμε προληπτική θεραπεία και μας παρακολουθει πνευμονολογος. Κατα τα αλλα μεγάλωσε, έγινε αντρακι. Μιλάει πολύ και κάθε μερα κανει και κατι καινουριο. Ο λογος του ειναι πολύ καλός για την ηλικία του, είναι πολύ κοινωνικός και έξυπνος. Οτι του δειχνω το πιάνει με την πρώτη! Και στο παιδικό μου λένε τα καλύτερα...κου κουβα!!!!!! χαχαχα

Στο σχολειο εγώ όλα καλά, αν και η καθημερινη διαδρομή με εχει κουράσει πολύ. Επιστρέφω σπίτι και τρεχω να μαγειρεψω, να μαζεψω, να κανουμε μπανιο οικογενειακώς, να παιξω με τον μικρο κ ενα σωρο αλλα...οποτε παω σερι απο τις 5 που ξυπνώ. Οπως καταλαβαινετε μολις κοιμαται ο Στεφανος κοιμαμαι κ εγώ!

Σασ αφήνω γιατι ηρθε! Θα προσπαθησω να σας διαβασω να ξαναμπω στο κλιμα κ υποσχομαι να προσπαθω να μπαινω περισσοτερο να τα λεμε...

Σας φιλώ όλες!χχχχχχχχχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες τι κανετε;

Χαθηκα, αλλα ειχα τρεχαματα πολλα!

Και δουλιτσα και ετοιμασιες για το παρτακι μας και...ατυχηματα!

Καταρχας, χρονια πολλα στις εορταζουσες και σε οεσες ειχαν επετειο! Και περαστικα στα αρωωστουλικα.

Δεν θα σχολιασω γιατι ζοριζομαι πολυ να γραφω και να διαβαζω στον υ/η. Ακουστε τι επαθα! Παω να ανοιξω το θερμοσιφωνο και φευγει ολο το πορτακι το γυαλινο του πινακα και προσγειωνεται με τη γωνια μεσα στο ματι μου! Αυτο εγινε Σεββατο απογευμα, πεθανα στον πονο, αλλα μετα υποχωρησε ευτυχως και καναμε το οαρτυ. Το βραδι ομως αρχισε να τρεχει σαν βρυση και πρωι πρωι την Κυριακη πηγα νοσοκομειο. Τραυματισμος γερος! Χτες το ειχα κλειστο σαν πειρατης σημερα το ανοιξα, θελει συνεχεια κολλιριο και τεχνητο δακρυ, πολλη προσοχη μην μολυνθει, δεν αντεχω το φως, τωρα ειμαι δουλεια με κλειστα τ α φωτα και γυαλια ηλιου! Μολις δε ξεθολωσει πρεπει να κανω βυθοσκοπηση να δουμε αν εχει πειραχετι το ματι γιατι ηταν δυνατο το χτυπημα!

Κατα τα αλλα καλα, περασαμε πολυ ομορφα, τα μικρα ξεφαντωσαν, πολλα παιχνιδα μας εφεραν, με αποκορυφωμα ενα φουσκωτο καστρο που εφερε ο ενας νονος, με την φραση "θα φαω το ξυλο τωρα η μετα;" γιατι ειναι τεραστιο και πιανει ολο το δωματιο σχεδον, αλλα χαλαλι, γιατι ξετρελλαθηκαν ολα!!!

Απο χτες ο Δημητρακης ολο ερχεται και κανει καλο και μα το βαβα της μαμας το γλυκοοοοοο μου πλασματακι κι ολο λεει "δεν θελω να ποναει η μαμα", "'σ' αγαπαω!"!!! Αχ, αυτος ειναι ερωτας!!!

Σας αφηνω γιατι ποναωωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia!!!

Χριστινααααααααααα :shock::shock::shock::o:o:o:o τι επαθες κοπελα μου???καλα πως εγινε αυτο???η κακια στιγμη που λενε!!! πως δεν σου βγηκε το ματι?!!! :o:o:o περαστικα κοπελα μου!!!! ευχομαι να πανε ολα καλα!προσεχε!τωρα πως δουλευεις?δεν παιρνεις λιγες μερες αδεια?

Μαρακι καλως την!!!και εσενα δεν σαφηνει ο μπομπιρακος ε???

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ οπως τα λες...με τις εκλογες δεν αλλαζει κατι... ποπο φανταζομαι χαρα ο Αντρικος!!!ποιος την χαρη του!!!

εμενα σημερα ο μικρος εχει τρομερη γκρινια!!!απο εχθες το βραδυ βασικα...δεν ξερω τι επαθε!δεν κοιμοταν με τιποτα...και γενικα για να κοιμηθει μια θελει στηθος μια οχι.,..εχει χεστει και 6 φορες απο το πρωι :lol::lol::lol::lol: τα νευρα μου!!! :lol::lol::lol:

παωω γιατι κλαιει παλι!!!

φιλιαααααααα!!!

φτανει και η γαμοβαφτιση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες

Αννα Μαρία τον κυνηγαγες τον Αντρέα αχ σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις ειναι που λες καλα δεν ήταν όσο δε περπατάνε και ήταν στο καροτσι.

Έχετε και την άλλη βδομάδα εκλογές ε έτσι δεν γινεται παντα σχεδόν ποτε δεν βγαίνει κάποιος απο την πρώτη Κυριακή. Βάσω ο άντρας μυ εχει εταιρία που φτιάχνει αναλώσιμα εκκλησιαστικά είδη δηλαδη καρβουνακια, λιβάνι, φυτιλακια, παραφινελαιο τέτοια, στέλνουνε και Κύπρο έχουν κάποιον αντιπρόσωπο εκει.

Μαρακι welcome back, μεγάλωσε και σένα ο Στεφανακος σου, και μεις καλα είμαστε και η Αγγελικη και ο Νικόλας.

Αχου βρε Χριστίνα τι επαθες στα καλα καθουμενα, περαστικα και να μην εχει πειραχτει τίποτα.

Εμεις τα ιδια πήγα τη μικρη πισίνα τωρα το απογευμα και ο μικρός κόβει βόλτες στο χαλι με βαρελακια, σας αφήνω γιατι βγήκε εκτος χαλιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Πήγα σχολείο, γύρισα, έφαγα και κάθισα να σας γράψω. Σήμερα είχα δύο ώρες μάθημα και έκανα και τις δύο διαγώνισμα. Το ένα ειδικά είχε πολλή πλάκα, γιατί ήταν αρχαία ελληνικά, και οι μαθητές μου δεν ξέρουν ούτε νέα. Το έκανα, λοιπόν, με τέτοιο τρόπο, που ήταν όλο το διαγώνισμα προπό. Δηλαδή, είτε έπρεπε να αντιστοιχήσουν, είτε να επιλέξουν, πάντως οι απαντήσεις ήταν δοσμένες σε όλες τις ασκήσεις, κι αυτοί έπρεπε να τις βάλουν στο σωστό σημείο. Μερικά που διόρθωσα πέρασαν τη βάση, για να δούμε και τα υπόλοιπα. Μ' αυτό το σύστημα έχουν πιο πολλές πιθανότητες για να γράψουν, αλλά λιγότερες πιθανότητες να γράψουν καμιά κοτσάνα να γελάσουμε κι εμείς! :P

Μαρία καλώς σε βρήκαμε! Ελπίζω να μπαίνεις που και που τώρα! Πολύ βαρύ το πρόγραμμά σου πάντως, εγώ δε το είχα αντέξει, γι' αυτό και ζήτησα να μείνω και πέμπτη χρονιά στο εσπερινό, για να κάνω ύπαιθρο όσο πιο ανώδυνα γίνεται.

Αχ, μεγαλώνει ο Στεφανάκος!!! Ολόκληρος άντρας!!!

Ταλαιπωρείται με βρογχίτιδες;;; :( Μακάρι να το ξεπεράσει.

Χριστίνα καλά, τι έπαθες; Αμάν ρε παιδάκι μου. Μακάρι να μην έχει γίνει καμιά μεγαλύτερη ζημιά και να σου περάσει γρήγορα.

Μαρίνα μήπως ο μικρός βγάζει κανένα δόντι και είναι γκρινιάρης;

Καγκουράκι τις είδα τις φωτογραφίες, και στα αλόγατα και στις πισίνες και όλα! Καλέ, ίδιοι είστε με τον άντρα σου! Σαν δίδυμοι!!! Η Αγγελικούλα και γοργόνα και αμαζόνα! Όσο για τον Νικόλα, δεν έχω λόγια. Είναι φατσόνιιιιιιιι!!! Τέτοια ποδιά για το φαγητό του είχαμε πάρει κι εμείς, αλλά συνήθως δεν του φορούσαμε τα μανίκια, του τη βάζαμε από πάνω. Και πάλι, όμως, κατάφερνε και λερωνόταν.

Σας φιλώ, πάω να διορθώσω τα υπόλοιπα διαγωνίσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες!

Χριστινακι μου περαστικα σου κοπελα μου!οσα φερνει η ωρα δεν τα φερνει ο χρονος λενε!καλη αναρρωση!ο γλυκας σου φροντιζει και σε κανει να νιωθεις καλυτερα!

Μαρακι και συ απο Κυπρο εισαι ή κανω λαθος?το αγορακι στη φωτο ειναι ο γιοκας σου?να τον χαιρεσαι κοπελα μου!ειναι κουκλος!

Αννα Μαρια συνεργασιμος ο Αντρεακος!:)μπραβο του!δεν εβαλες και καμια ερωτηση στους μαθητες σου να απαντησουν τιποτα να γελασουμε χαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω γιατι πριν δεν μπορούσα

Σημερα πήρα ρεπό :lol::lol: κρατάει η μαμα μου τα μικρα και είπα να κάνω παρέα στον άντρα μου σε ένα μίνι επαγγελματικό ταξιδι που εχει. Φυγαμε ξημερωματα ειμαστε θεσσαλονικη και το βραδάκι θα επιστρέψουμε. Το είχα τόσο πολυ ανάγκη να ξεφυγω λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι Θεσσαλονίκη;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Αααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θέλω κι εγώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!εβαλα στην μικρη να φαει,οποτε ευκαιρια να μπω να πω κι εγω ενα γεια!!!η μικρη λιγο μπουκωμενη και ενα βηχαλακι εχει.ευτυχως δεν κανει πυρετο και το περναει ελαφρια,και τρωει και κοιμαται και μια χαρα διαθεση!!!εγω πηγα και εφτιαξα πατρον για διαφορα σχεδιακια και λεω να στρωθω να κανω διαφορα πραγματακια!!!

Κατερινα καλα εκανες και πηγες το ταξιδακι...καλη επιστροφη!!

Χριστινα μου τι επαθες καλε στα καλα καθουμενα;ελπιζω να μην εχει πειραχτει καθολου το ματακι!!ο μικρος σου μια γλυκα,εγω την ρωταω ποσο με αγαπαει και ανοιγει τα χερακια της και λεει τοοοοοοσο!!!που να μου πει κανονικα σ'αγαπω...

Αννα Μαρια ασε πολυ κυνηγητο πεφτει κ στις δικες μας βολτες...ποτε θα απολαυσουμε παλι εναν καφε ή φαγητο της προκοπης;;;

Βασω αισιοδοξη σε βρισκω με τις εκλογες,καλα κανεις βεβαια αλλα αν κρινω απο τα δικα μας τα χαλια,οσες εκλογες και να κανουμε παλι τα ιδια θα κανουν...

Μαρινα ηρεμησε ο μικρουλης σου;μπορει κανενα δοντακι να ετοιμαζεται...

Μαρια πολυ δυσκολο προγραμμα εχεις...μπραβο στον Στεφανακο σου που ειναι τοσο καλο παιδι!!

σας φιλω γιατι κανει κολπακια με το φαι...παω να αναλαβω δραση!!!καλο μεσημερι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...