Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια

μεχρι στιγμης δεν ξανακανε διαρροια αντε να δουμε με την αγωνια ειμαι :o:o μας βρεχει εδω σημερα :(

αυτο το μικρο μου αυτες τις μερες βλεπει συνεχεια σε dvd την Τροια και εχει τρελαθει με τον Αχιλλεα ,ειναι ο Αχιλλεας λεει και ειναι πολυ δυνατος,παιρνει ενα μικρο σπαθι απο τα playmobil και μας τσιμπαει, ολη μερα πολεμαει ταχα :lol::lol: τι θα παθουμε ,απο φαι δεν τον προλαβαινω φτου φτου,λεει στον μπαμπα του κοιτα πως τρωω να πεις στον γιατρο οτι τρωω και δεν θα ξαναπαω στο νοσοκομειο τρομαρα πηρε ο καημενος :o

Aννα Μαρια σορυ αυτα ηθελα να βαλω http://www.sintagespareas.gr/sintages/s ... latas.html και σου εβαλα δυο φορες τα ιδια :oops::oops: δες κι αυτα http://www.sintagespareas.gr/sintages/d ... okies.html εχω αρκετα δοκιμασμενα αλλα δεν ειναι με σοκολατα

Βασω ειπες εξωτερικο και το μυαλο μου πηγε σε ξενες χωρες δεν σκεφτηκα οτι και η Ελλαδα ειναι εξωτερικο για εσας :oops::oops: ,η Θεσσαλονικη ειναι πολυ ομορφη οντως

Κατερινακι ειναι καλυτερο το στοματακι της Αγγελικης σημερα;τι ωραια που κανονισατε συναντηση!!γεμισε η φωτογραφια αρσενικα :lol::lol: αλλα γεμιζει και η αγκαλια μου και οντως ειναι μεγαλη ευτυχια!!!

τα λεμε παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσιααααααααααααααααααα :D:D:D:D:D:D:D σημερα κλεινουμε 9 μηνες αγκαλιτσα..9 μηνες στην κοιλιτσα και 9 μηνες αγκαλιτσα!!!πως περναει ο καιροςςςςςςςς ;;);;);;);;);;);;)

Βασω αν ερθεις Θεσσαλονικη να σε δωωωω!!!!!!!!! :D:D:D:D:D απο εδω ειμαι

ζυγιστηκα και παλι και η ζυγαρια κατεβαινειιιιιιιιιι :D:D:D:D:D εχουμε ακομη δρομο βεβαια...

χθες αγορασα 2 φορεματακια XL!!!!ΠΟΙΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΣΑ ΜΕDIUM! :cry: ΘΕΛΩ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ...ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΧΘΕΣ...ΑΛΛΑ ΕΛΑ ΟΜΩς ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ !!!! :evil:

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ...ΘΑ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τι κάνετε κορίτσια;

Εγώ ξύπνησα στις εφτά που ξύπνησε ο μικρός, και στις οκτώ τον παρέδωσα στον άντρα μου και ξανακοιμήθηκα μέχρι τις δέκα...

Τώρα σε λίγο θα πάμε για ψώνια, μαναβικά και τέτοια.

Βάσω αχχχ, Θεσσαλονίκη!!!!! Έζησα δέκα χρόνια εκεί, έφυγα το 2008 και μέχρι το 2011 πήγαινα δύο φορές το χρόνο! Τώρα έχω να πάω από την Πρωτοχρονιά του 2011... Και πόσο θέλω να ξαναπάω...

Κατερίνα ευχαριστώ για τις συνταγές. Για να δούμε ποια θα κάνω!

Χαχα, φαταούλας ο Δημητράκης;;; :lol::lol::lol::lol:

Κι οι μαθητές μου έχουν δει την Τροία, κι όταν κάνουμε Ιλιάδα, νομίζουν ότι η ταινία αφηγείται την Ιλιάδα με ακρίβεια, και αν τους πω κάτι διαφορετικό, μου λένε "όοοοχι, στην ταινία ήταν έτσι".

Μαρίνα περπάτημα, αυτή είναι η καλύτερη γυμναστική. Να παίρνεις το καρότσι και να πηγαίνεις βόλτες, με γρήγορο βήμα.

Σας φιλώ κοριτσάρες, μάλλον θα πάμε και στο γιατρό να δει τον άντρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου ναι για εμας η Ελλαδα ειναι εξωτερικο!Αθηνα πηγαμε πολλες φορες,Ροδο, Κρητη, Βολο κι απο αλλες χωρες πηγα Αγγλια, Βουλγαρια, με το συζυγο Γαλλια, Αυστρια, Ρουμανια!με τη μικρη μονο εντος Κυπρου πηγαιναμε αρα θα θελα να ξαναπαω Θεσσαλονικη που ειναι και κοντα κι εχω ακουσει τα καλυτερα!

Αννα Μαρια τοσο πολυ εμεινες Θεσσαλονικη?λογω σπουδων?

Μαρινακι γιατι να μη βρεθουμε?βεβαια 2 μερουλες θα ειναι, πρωτα Ο ΘΕΟΣ αλλα θα τα βολεψουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω ναι, πήγα το ΄98 για σπουδές, μετά έκανα μεταπτυχιακό, μετά δεύτερο πτυχίο, μετά διδακτορικό, ε, την έφαγα τη δεκαετία!!! :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ; Πού είστε όλες; Γράφετε κάπου αλλού; Μεταναστεύσατε ομαδικώς στη Γη του Πυρός; Πού είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑΑΑΑΑΑ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ 1 ΧΡΟΝΟ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΙ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ!!!! :D

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΕΚΠΛΗΞΗ...ΘΑ ΒΑΛΩ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΦΟΡΕΜΑ ΠΟΥ ΟΟΥΤΕ ΞΕΡΕΙ ΠΩς ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ...ΘΑ ΒΑΦΤΩ ΘΑ ΣΤΟΛΙΣΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΩ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ :D:D:D:D

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ!!!ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΓΙΟΡΤΑΣΕΤΕ???? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα, ξεκινησα εκπαιδευση πιπιλας το πηρα αποφαση δεν παει αλλο ειναι με το δαχτυλο στο στομα συνεχως. Εκει που ειχε μαθει και κοιμοταν και μονος του, με το δαχτυλο παντα, εκανα τριαντα πεντε σαραντα λεπτα να τον κοιμησω με την πιπιλα νυσταζε γκρινιαζε την εφτυνε και το δαχτυλο παλι στο στομα, και ξανα πιπιλα....

Τελος παντων παω να βαλω το φαγητο να αλλαξω σεντονια και επανερχομαι να σας διαβασω :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινα καταρχην να χαιρεσαι τον μικρουλη σου να δεις για ποτε θα χρονισει και δεν θα το παρεις χαμπαρι. Σε βλεπω φουλ ερωτευμενη :x να ζησετε και με το καλο σε λιγες μερες και ο θρησκευτικος.

Βασω οντως η Θεσσαλονικη ειναι πολυ ομορφη εγω οσες φορες εχω παει εχω ευχαριστηθει περπατημα στην πολη.

Αννα Μαρια εβγαλες ακρη απο το μυστηριο με τα μπιφτεκια?

Κατερινα πως ειναι ο γιωργακης γιατι βλεπω ο μικρος εχει ορεξη μπολικη, το πηρε απο φοβο ο γλυκος μου!

Δεν γραψατε και πολλα

Εγω χθες συναντηθηκα με της μανουλες απο εδω ήταν και η Ανθη και αυτη την φορα μπορω να πω οτι ο νικολας την αγκαλιασε την φραουλιτσα για χαρη της φωτογραφιας :lol::lol: Μας βλεπαν εκει με τα καροτσια και ακουγες διαφορα μεχρι οτι βγηκε ο παιδικος σταθμος βολτα :roll::roll: .

Η Αγγελικη καλα αν και ειναι ακομα το χειλακι της ταλαιπωρημενο. Σας ειπα που την ξεκινησα κολυμβητηριο το πως εκτονωνετε αλλο πραγμα, κολυμπαει με την σανιδουλα πανω κατω μαζι με τους προπονητες και οση ωρα περιμενει στην ακρη τη σειρα της δεν καθετε λεπτο οπως τα αλλα παιδακια ολο χοροπηδαει μεσα εξω στο νερο και βαζει συνεχεια το κεφαλι μεσα. Σαν το ελατηριο αφου κουραζομαι που την βλεπω απ εξω.

Ξυπνησε και ο μικρος ουτε μιση ωρα δεν κοιμηθηκε.... Για πειτε κανα κολπο μηπως παρει την πιπιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Να ζησουμε ολες κοπελες:)αν και δεν ειμαι και πολυ fan αυτης της γιορτης γιατι ειμαι της αποψης πως δεν πρεπει 1 φορα το χρονο να θυμομαστε τον ερωτα μας!απλα κατι επρεπε να βρουν τα ανθοπωλεια,ζαχαροπλαστεια,καταστηματα να τα αρπαξουν απο εμας!σημερα το πρωι ο συζυγος μου εστειλε στη δουλεια ανθοδεσμη με αρκουδακι και μπαλονια!σας ειπα δεν ειμαι φαν της γιορτης αυτης αλλα το χαρηκα!χεχε

Μαρινακι να ζησετε κοπελα μου!με το καλο και το μυστηριο σε λιγο καιρο!θα το γιορτασετε αποψε δηλαδη!χαχα!εμεις στο σπιτι θα μεινουμε, δεν κανονισαμε κατι ιδιαιτερο!οι υπολοιπες?

Καγκουρακι και εμενα η Ιωαννουλα με το δακτυλο στο στομα ηταν και ειναι βεβαια ακομη!απλα τωρα δεν το χρησιμοποιει τοσο!προσεξα ομως οτι οταν ειναι να βγει καποιο δοντι το βαζει πιο συχνα!ισως τη βοηθα να ανακουφιζεται!ποιος ξερει!τι ωραια που συναντηθηκατε με τις κοπελες!ακους εκει βγηκε ο παιδικος βολτα!κι αυτους τι τους ενοχλει?δεν καταλαβα!

Κατερινακι ο γιωργακης πως ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααααααα Βασω τι ωραια εκπληξη σου εκανε...εμενα πριν φυγει απο την δουλεια ηρθε και μου ειπε χρονια πολλα!!! :D:D:D

Κατερινα κριμα δεν ειναι να του μαθεις τωρα πιπιλα???τοσο καιρο δεν πηρε... ας μην την μαθει καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ερωτευμενακια!!!!τι κανετε;θα το γιορτασετε σημερα;εμεις αν και δεν το γιορταζουμε σημερα ένα χρονια πολλα το ειπαμε και θα κανω και σουφλε σοκολατας να φαμε το βραδυ ετσι για το καλο!!!χαχα ευκαιρια ψαχνω για σοκολατα!!!σημερα ειχα παει σε ένα ραντεβου και γυρνωντας βρισκω την μικρη μπανιαρισμενη,ωχ λεω…ερχεται τρεχατη να την φιλησω και δεν μυριζε μονο το σαμπουαν αλλα και κατι πιο βαρυ…ωχ ξαναλεω…ο μπαμπας τα μασαγε’’εε πηγε στο συρταρι σου…’’παει το αρωματακι μου!!!!και το ειχαμε παρει από το Παρισι στο μηνα του μελιτος,με το σταγονομετρο το εβαζα και η Κωνσταντινα εκανε μπανιο με αυτό!!!!ηταν και hermes,αφηστε τα!!τουλαχιστον μυριζει ωραια από οπου περναει ..χαχα!!

Βασω πολυ ωραια η εκπληξη του αντρα σου!!που να ησουν κ φαν της γιορτης!!χαχα

Μαρινα να ζησετε,χρονια σας πολλα!!!με το καλο να γινει κ ο θρησκευτικος!!!9 μηνων ο μπεμπης ε;μεγαλωσε!!!

κατερινα ξεκινησατε κολυμβητηριο ε;μια χαρα αφου της αρεσει κιολας!!σε ποιο τελικα; σκεφτεσαι την πιπιλα ε;συμφωνω γιατι αν βαζει δαχτυλο θα σε παιδεψει περισσοτερο,κολπο να την παρει δεν εχω,εμενα μολις σταματησα τον θηλασμο,πιο πριν με τιποτα.τι καλα που κανατε μαμαδοσυναντηση!!!

Αννα Μαρια πολυ γελασα με την γη του πυρος!!χαχα καλα και οι μαθητες οτι μαθαινουν για την Ιλιαδα απο την ταινια...χαχα

Κατερινα Κα,τι φατσονι ο Δημητρακης...

αχ κοριτσια σας φιλω γιατι η μικρη κοιμαται πανω μου και εχω πιαστει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω τι ωραία έκπληξη! Αχ εμένα τετοια μου εκανε όταν ήμασταν φρέσκοι φρέσκοι πανε δώδεκα χρονια απο τοτε :lol::lol: δεν έχω παράπονο ομως γιατι παντα μου δείχνει με διαφορετικούς τρόπους την αγάπη του ;)

Μαρίνα αν δεν έβαζε το δάχτυλο στο στόμα δεν θα του την μάθαινα αλλα τωρα το προτιμω γιατι την πιπιλα θα μπορέσω κατα τα δυο τρία να του την κόψω το δάχτυλο ομως δύσκολα!

Αλεξάνδρα σουφλε σοκολάτας μμμμ τέλεια, στην κυριολεξία δηλαδη η Κωνσταντίνα λουστηκε με την κολώνια :lol::lol::lol: . κολυμβητήριο την έγραψα στον Πανιωνιο τελικα στην Ν. Σμύρνη ειναι πολυ κοντα στο σπιτι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας επιτέλους!

Εμείς σήμερα δε γιορτάζουμε, απλούστατα γιατί θεωρούμε αυτή τη γιορτή ηλίθια και κερδοσκοπική. Μας επιβάλλουν πότε θα εκφράσουμε τον έρωτά μας, απλά και μόνο για να πουλήσουν διάφορες επιχειρήσεις και να ασχολείται ο κόσμος με ανοησίες και να ξεχνά τα προβλήματα (το ίδιο γίνεται και με το ποδόσφαιρο και ένα σωρό άλλα, βέβαια). Λες και ο έρωτας εκφράζεται με λουλούδια, καρδούλες, καρτούλες, εσώρουχα, σοκολάτες και άλλες βλακειούλες. Ουφ, με εκνευρίζει τόοοοσο πολύ αυτή η μέρα.

Τέλος πάντων...

Μαρίνα να ζήσετε για τον πολιτικό σας γάμο και με το καλό και ο θρησκευτικός!

Καγκουράκι θα την πάρει τώρα την πιπίλα ο Νικόλας; Γιατί είναι ήδη αρκετά μεγάλος. Εμάς πάντως, την πήρε μόνος του τριών μηνών και την έκοψε πάλι μόνος του εφτά μηνών. Έκτοτε δεν την ξαναπήρε ποτέ. Τώρα που σκέφτομαι να αποθηλάσω να δούμε τι θα κάνουμε...

Το μυστήριο με τα μπιφτέκια δε με απασχόλησε άλλο. Δυο-τρία δικά του μπιφτέκια που έμειναν στην κατάψυξη θα τα φάμε εμείς, και θα του φτιάξω άλλα, να δούμε αν θα τα φάει.

Καλά, τι τους ενόχλησε δηλαδή που βγήκατε για καφέ με τα μωρά σας; Κι αν έκαναν και λίγη φασαρία τα μωρά σας, μωρά είναι. Εμένα αυτό που με ενοχλεί είναι όταν αφήνουν τα παιδιά τους να γυρίζουν ανεξέλεγκτα από δω κι από κει, να ενοχλούν τον κόσμο και να μην τα μαζεύουν. Θυμάστε ένα ζευγάρι που ήθελαν να μας βαφτίσουν τον Αντρέα και δεν τους ήθελα για νονούς; Μια φορά είχαμε πάει σε μια ταβέρνα μαζί τους, και είχαν τα παιδιά να κυνηγιούνται ασταμάτητα ανάμεσα στα τραπέζια, να τσιρίζουν, να δέρνονται, και μετά έρχονταν και ενοχλούσαν εμάς, και δεν τα μάζευαν... Αλλά άλλο αυτό, κι άλλο να κλαψουρίσει λίγο ένα μωρό, ή να κάνει λίγη φασαρία γενικώς.

Αλεξάνδρα αχαχαχα, πάει το άρωμα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ρε κορίτσια, μιλούσα με τη γραμματέα του σχολείου, ξέρετε, αυτή που μου έλεγε ότι κάνεις αντισώματα απ' τα φυτοφάρμακα, και μου έλεγε ότι ο γιός της μάλλον είναι αριστερόχειρας, επειδή όλα τα πιάνει με το αριστερό, κι αυτή τον μαλώνει, για να μάθει λέει να χρησιμοποιεί μόνο το δεξί, γιατί σκέφτεται αυτή, λέει, ότι όταν θα του μάθει να γράφει και να σχεδιάζει σχήματα, θα δυσκολευτεί πολύ, λέει. Καλά, πού ζει, στο 1950;;;;;;;;;;; Εκνευρίστηκα, γιατί το λυπάμαι το παιδάκι, πρέπει να είναι πολύ καταπιεσμένο τελικά.

Αφήστε, μιλούσα και με τη μαθήτρια με τα μαύρα (ξέρετε, απ' το διήγημα!), σας έχω πει ότι είναι έγκυος έτσι;, και μου έλεγε ότι το σπίτι που μένει με τους γονείς της είναι πολύ παλιό, με μουχλιασμένους τοίχους, κ.λπ. και θα μένουν εκεί με το μωρό, και φοβάται μήπως το μάθει το Γραφείο Ευημερίας και της πάρει το μωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μαλλον δεν το έγραψα καλα .....δεν τους ενοχλούσε η παρουσία των μωρων ισα ισα εντύπωση τους εκανε που ήμασταν έξι μαμάδες με έξι καρότσια μαζι και τα μικρα όλα ίδιας ηλικιας :D

Καλα για την γραμματέα του σχολείου τραγικο, εμένα ειναι η αγγελικη αριστεροχειρας και το σκέφτομαι και εγω πως θα την βοηθάω όταν θα αρχίσει να γράφει, το πολυ πολυ να μάθω να γράφω με το αριστερό και εγω :lol: αλλιώς θα την αναλάβει η θεία της η αδερφη μου που ειναι και αυτη αριστεροχειρας. Πάντως δεν την εχουμε πιέσει ποτε ζωγραφίζει τρώει με το αριστερό. Ο πεθερος μου μονο της έλεγε με το καλο χεράκι Αγγελικη και σε μας γιατι αφησαμε και καλα το παιδι να χρησιμοποιει το αριστερο αλλα και ο Κώστας και εγω του λέγαμε ότι δεν υπάρχει καλο και κακό χέρι και αφου βολεύεται με αυτο δεν υπάρχει λόγος να την πιέζουμε. Ασε που έχω ακούσει ότι παλιά που πιεζανε τα παιδια να γράφουν μονο με το δεξί καταλαβαίνεις ότι κάποιος μπορει να ήταν αριστεροχειρας και να μην τον άφησαν οχι μονο γιατι κάνει όλες τις άλλες δουλειές με το αριστερό αλλα γιατι εχει και πολυ άσχημο γραφικό χαρακτήρα, που μπορει όντως να ισχύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες.

Ο Αντρέας ξύπνησε απ' τις 5.25 και δε λέει να ξανακοιμηθεί... Λογικό, αφού κοιμήθηκε απ' τις οκτώ και τέταρτο χτες βράδι, μια που όοοολη μέρα δεν κοιμήθηκε ούτε για πέντε λεπτά. Κάνουμε βάρδιες με τον άντρα μου, είπε να τον προσέχει αυτός για κανένα δίωρο για να κοιμηθώ εγώ, αλλά προτιμώ το ανάποδο, έτσι ανέλαβα εγώ τώρα, και θα τον ξυπνήσω κατά τις οκτώ παρά...

Αγγελική αυτό που λες ισχύει, υπάρχουν πολλοί κρυπτοαριστερόχειρες. :lol::lol::lol::lol: Η κουμπάρα της μάνας μου, π.χ., μου έλεγε κάποτε ότι είναι αριστερόχειρας, αλλά επειδή μια ζωή στο σπίτι και στο σχολείο της έλεγαν "με το καλό χεράκι" αναγκάστηκε να μάθει να γράφει με το δεξί, αλλά όλες τις δουλειές της, τις κάνει με το αριστερό. Άντε, να το καταλάβω ότι στη δεκαετία του '50 που ήταν αυτή μαθήτρια ήταν άλλες οι αντιλήψεις. Αλλά τώρα;;;; Της είπα ότι είναι λάθος να τον μαλώνει και ότι αν είναι τελικά αριστερόχειρας μόνο πρόβλημα θα του δημιουργήσει αν τον εμποδίζει να χρησιμοποιεί το αριστερό, αλλά δε νομίζω ότι την έπεισα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια πρωινος πρωινος ο Αντρικος σημερα?εμας κοιμαται κατα τις 8 και κατι το βραδυ και 6-7 ξυπναει!αλλα μας βολευει το ωραριο γιατι παμε δουλεια πρωι!αν πηγαινα απογευμα δουλεια θα ηταν προβλημα!

Οτι να ναι η γραμματεας. . . γιατι καλε καταπιεζει το παιδι να μαθει να χρησιμοποιει το δεξι του χερι?δεν εχει καλο και κακο χερι!οτι βολευει τον καθενα!ελεος!εγω οταν ημουν μικρη στα 7 μου χρονια εσπασα το δεξι μου χερι και το ειχα στο γυψο και επρεπε να μαθω να χρησιμοποιω το αριστερο μου χερι και θυμαμαι οτι ζοριστηκα παρα πολυ, εκλαιγα κιολας γιατι δεν με βολευε καθολου!αφου πιπιλουσα το δακτυλο στο δεξι μου χερι κι επειδη το αριστερο δεν με βολευε σταματησα γενικα να πιπιλω το δακτυλο μου!

Καγκουρακι (θυμησε μου το ονομα σου γιατι το ξεχνω :( ) νομισα οτι ενοχληθηκαν απ τα μωρακια αλλα τελικα τους αρεσε το θεαμα:)εξι κοπελες βρεθηκατε απ το μαμμυ?τι καλα α α!γεννησατε ολες τον ιδιο καιρο?

Απριλη θα παω για τεστ παπ και θα τον ρωτησω να αρχισω να προσπαθω για 2ο μωρακι με τη βοηθεια Του Θεού και Της Παναγίας!να μου δωσει αγωγη (χαπια, ενεσεις) γιατι θυμαμαι και στην Ιωαννα αρχισα κατι χαπακια πριν να μεινω εγκυος!δεν θυμαμαι τι ομως!ενεσεις θρομβοφιλιας μολις μαθαμε οτι ημουν εγκυος αρχισα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω ευτυχώς συνήθως τα καταφέρνω και ξανακοιμάμαι, οπότε δεν έχω και τόσο μεγάλο πρόβλημα. Αλλά θα προτιμούσα για μια φορά κι εγώ να κοιμηθώ από τις 12-1 που κοιμάμαι, μέχρι τις 9-10, χωρίς διακοπές! Όνειρα θερινής νυκτός...

Έχεις κι εσύ θρομβοφιλία; Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι θα έπρεπε να αρχίσω ασπιρίνη δύο μήνες πριν τη σύλληψη, και ενέσεις μόλις μείνω έγκυος. Αλλά δεν ήξερα από πριν ότι έχω θρομβοφιλία, οπότε άρχισα ασπιρίνη και ηπαρίνη ταυτόχρονα, μόλις έμεινα έγκυος. Τώρα, όμως, δεν ξέρω αν θα αρχίσω από πριν την ασπιρίνη. Δεν είναι κι ό,τι καλύτερο να παίρνουμε ασπιρίνη και μάλιστα για μεγάλα χρονικά διαστήματα. Δηλαδή, αν κάνω ένα χρόνο να μείνω έγκυος, θα πρέπει να παίρνω για ένα χρόνο ασπιρίνη;

Θα πάω κι εγώ πάντως αυτές τις μέρες για τεστ Παπ, και θα τα συζητήσουμε κι αυτά.

Για τη γραμματέα τι να πω, είναι πολύ καταπιεστικός άνθρωπος, και πρώτα απ' όλα με τον ίδιό της τον εαυτό. Αλλά αυτό με το χέρι είναι πολύ χοντρό, γιατί αν υποχρεώσει το μωρό να χρησιμοποιεί το δεξί, θα έχει προβλήματα μετά.

Χαχα, μόλις φτερνίστηκε ο Αντρέας και κάνει "απππππούυυυυυυυυυ"!!!! Σας είπα ότι είμαστε όλοι άρρωστοι; Ο άντρας μου είναι ακόμα χάλια, βήχει κι έχει συνάχι, εγώ έχω πονόλαιμο, κι ο Αντρέας μυξούλες, ευτυχώς όχι πολλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ναι εχω θρομβοφιλια και εβαζα ενεσεις σε ολη την εγκυμοσυνη!

Αμαν ρε κοριτσια εχει χαθει ενα μωρακι 18 μηνων!το προσεχαν η γιαγια και ο παππους!ηταν διδυμα και πηγε η γιαγια μεσα να αλλαξει το ενα και το αλλο βγηκε στην αυλη της οποιας το καγκελο ηταν δεμενο με σκοινι και καποιος το πηρε γιατι το σχοινι εμεινε οπως ηταν!εχω πανικοβληθει γιατι εγινε εδω στην πολη που μενω!χαθηκε απ τις 8 το πρωι και ακομα δεν εχει βρεθει αν και κινητοποιηθηκε αστυνομια, πολιτες!ουφ!

Παναγιτσα μου, Θεουλη μου κανε να βρεθει το μωρακι το συντομοτερο και να ναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, το είδα κι εγώ αυτό με το μωρό, και αναρωτιόμουν αν είναι το χωριό σου. Πω πω, μακάρι να το βρούνε...

Εγώ ενέσεις έκανα μόνο στο πρώτο τρίμηνο. Γύρω στις 17 εβδομάδες τις σταμάτησα και λίγο μετά και την ασπιρίνη. Όλες οι περιπτώσεις που ήξερα συνέχισαν τις ενέσεις καθ' όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αλλά ο γιατρός μου επέμενε ότι δεν χρειάζεται, τον εμπιστεύτηκα, κι ευτυχώς είχε δίκιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!

ANNA MARIA emeis me ton gioka moy ksereis ti wra ksipnisame???11 h wra to prwi :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: kai koimithikame 12!!!

exthes vgikame oi 3 mas kai mas afhse mia xara...pigame tavernoula kai meta gia vafla!!kolash!!! :lol::lol::lol: episis to eixa fantastei oti δεν θα σου αρεσει αυτη η γιορτη του αγιου βαλεντινου!!! :lol::lol::lol::lol: περαστικα σας!!!εμεις την προηγουμενη εβδομαδα ημασταν αρρωστοι εγω και ο Αντωνακης μου!!!να αρχιζω και εγω να τον λεω με το ονομα του!!!1,5 εβδομαδα καναμε να συνελθουμε πληρως!!!παλιογριπη!

πηγα για προβα νυφικου!!επιτελους ολα καλα!!ειναι ετοιμο...! επισης πηρα σετακι νυχτικακι-ρομπιτσα ξερετε τα νυφικα σατεν!πολυ ωραια...και ετσι ειμαι ετοιμη!!

αυταααααααα!!!παω να συμμαζεψω γιατι τον κρατουσε ο παππους του εδω και τα καναν ολα λιμπα!!!! :roll::lol:

φιλιαααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα μια χαρά περάσατε! Πού πήγατε; Ρωτάω γιατί μου λείπει η ωραία Θεσσαλονίκη με τις ταβερνούλεεεες τηηηηςςςςςς............!!!!!!!!

Χαχα, θα σε ρωτούσα αν το γράφει στο μέτωπό μου ότι δε μου αρέσει η γιορτή του αγίου Βαλεντίνου, αλλά δε με έχεις δει ποτέ! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μια χαρά με το νυφικό. Εγώ δεν είχα πάρει ειδική νυχτικιά, μόνο ένα σετ λευκές πυτζάμες. Γενικώς δεν έδωσα και πολλή σημασία στο γάμο μου, σας το έχω ξαναπεί ε; :lol::lol::lol:

Κι εμάς εδώ γίνεται Ο ΧΑΜΟΣ, θα καθαρίσω τώρα το σαλόνι και την κουζίνα, κι ελπίζω να πλύνει ο άντρας μου τα βουνά των πιάτων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

ο Γιωργακης μου ειναι μια χαρα παει κανονικα σχολειο απο χθες και σας ευχαριστω για το ενδιαφερον,μας παρανοιξε η ορεξη τωρα κι εχω και τον μικρο συνεχεια πεινανε αλοιμονο μου συνεχεια στην κουζινα ειμαι δεν τους προλαβαινω που να μεγαλωσουν κιολας συνεχεια με το μαγειρεμα θα ειμαι :o:o:D

Αννα Μαρια ελα να σε παρω αυριο θα παμε Θεσσαλονικη στην κοπη πιτας απο τις συνταγες τις παρεας θα γινει σε μια ταβερνα στην Πολιχνη και ειπαμε να παμε,στην αρχη ο αντρουλης μου γκρινιαξε λιγο αλλα μετα αποφασισε ;) να παμε ,τα παιδια θα τα αφησουμε στη γιαγια τους εδω κι εμεις μαλλον θα κοιμηθουμε στη μανα μου το βραδυ,πολυ χαιρομαι :D:D

ουτε κι εμενα μαρεσει η γιορτη του αγιου Βαλεντινου τη θεωρω καθαρα εμπορικη και ξενοφερτη πρεπει να περιμενουμε τον Βαλεντινο για να δειξουμε την αγαπη μας;κι εγω Αννα Μαρια ημουν σιγουρη οτι και σε σενα δεν θα αρεσει ;);) παλι αυπνιες ο Αντρεακος :o:o ,καλα που ζει η κοπελα για τους αριστεροχειρες αναφερομαι ακου εκει λες και ειμαστε εξωγηινοι ενα πραμα ,γιατι δηλαδη να μην μπορει να σχεδιασει :o ,επειδη κι εγω ειμαι αριστεροχειρας το λεω τα ξερω απο πρωτο χερι, παλια μια φιλη μου ενω εγραφε με το αριστερο η μανα της,της τσιμπουσε το χερι με τη βελονα πλεξιματος ετσι αναγκαστηκε κι εμαθε και με τα δυο να γραφει

Κατερινιω εγω ειμαι αριστεροχειρας και ποτε δεν με εμποδισαν οι γονεις μου ειναι κατι απολυτως φυσιολογικο, καποιοι μου λενε και πως μπορεις και γραφεις με το αριστερο και απαντω οπως κι εσεις μπορειτε με το δεξι ετσι κι εγω με το αριστερο,παντως λενε οτι οι αριστεροχειρες εχουν καλλιτεχνικη φλεβα ;) εγω ζωγραφιζω πολυ καλα δεν ξερω αν οφειλεται σαυτο δεν το εχω ψαξει ποτε ;) δελφινακι η Αγγελικη κι ο Νικολας κουκλακι στη φωτο,ολοσωμη σαλιαρα του φορας; :lol::lol: μια χαρα τα περασατε με τις μαμαδες του μαμυ!!!

Βασω το καημενο το παιδακι :o:o πολυ στεναχωρεθηκα μακαρι να το βρουν συντομα και να ειναι ολα καλα,η Παναγια να το φυλαει φανταζομαι οι γονεις του πως θα ειναι :o:o δεν ξερω παντα με φοβιζε η ιδεα να μη χασω κανενα απο τα παιδια μου αφου και τωρα ακομα οταν παμε καπου θελω να τα εχω συνεχεια στα ματια μου αν πανε καπου και δεν τους βλεπω τους ψαχνω ,με το καλο να ερθει γρηγορα το δευτερο μπεμπακι σου

Αλεξανδρα ουπς παει το αρωματακι σου :o:o ο Γιωργος μου αρωματιζεται και πηγαινε κι εβαζε το αρωμα του αντρα μου δεν ηθελε το προδερμ βλεπες τι μωρο ειμαι λεει;κι ετσι αναγκαστικα και του πηρα ενα ...

πολλα φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, δε σχολιάζω τίποτα γιατί μπαίνω απ' το σχολείο

Ευτυχώωωωωωωωωωως βρέθηκε το αγοράκι και είναι μια χαρά! Το βρήκανε μόνο του στο νεκροταφείο του χωριού. Δεν ξέρουμε τι έγινε, πάντως όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Το μωρακι βρεθηκε εγκαταλελειμμενο στο κοιμητηριο του χωριου!εδω εβρεχε απ το πρωι αλλα το μωρο δεν βρεθηκε βρεγμενο!φαινεται οτι οποιος και να το επιασε,οταν ειδε οτι κινητοποιηθηκαν οι Αρχες,αστυνομια και απλοι πολιτες φοβηθηκαν και το παρατησαν εκει!αλλα υπηρχε κλειστο συστημα παρακολουθησης που κατεγραψε κινησεις που εγιναν στην περιοχη και ηδη βρισκεται ατομο συγγενικο της οικογενειας και ανακρινεται.

Αννα μαρια εγω μενω λιγο εξω απο τη Λεμεσο!η περιοχη που χαθηκε το παιδακι ειναι κεντρο πολης!κ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...