Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Να' μαι κι εγώ! Τα νέα μας δεν είναι και πολλά. Η φραουλίτσα άρχισε ρυζαλευρο και φρουτόκρεμα. Δεν τρελαίνεται όμως και ακόμα δεν έχει μάθει καλά το κουτάλι και το σπρώχνει με τη γλωσσίτσα της. Επίσης, δυο μέρες τώρα κάνει πολύ συχνά κακά και συγκαίεται.Το είχε πάθει και ο Πανούλης όταν ήταν μωράκι. Κατά τα άλλα περιμένω το καλοκαιράκι να ξεκουραστώ και λίγο. Μου φαίνεται απίστευτο ότι η φετινή χρονιά σε λίγους μήνες τελειώνει. Τον φάγαμε τον γάιδαρο. Η ουρά μας έμεινε. Ήταν η πιο δύσκολη χρονιά αυτή αλλά ευτυχώς τα καταφέρα καλά νομιζω!

Χτες-όπως σας είπε και το Κατερινάκι-συναντήθηκαμε! Περάσαμε πολύ όμορφα, όπως κάθε φορά που συναντιόμαστε! Τη φραουλίτσα την είχα στολίσει με τα ροζ για να κάνει καλή εντύπωση στον άντρα της παρέας! Δυστυχώς όμως ο Νικόλας νύσταζε και δεν ανταποκρίθηκε στα χαδάκια της :lol::lol::lol: Τι να πω για το αντράκι αυτό;; Είναι ένα όμορφο αγοράκι με χειλάρες όμορφες και ξανθά μαλλάκια (έχει περισσότερα από τη φράουλα :lol::lol::lol::lol: ). Τρελαινόταν για την αγκαλίτσα της μαμάς! Όσο για την Κατερίνα και την Καρολίνα, δύο κούκλες! Αδυνατισμένες και ανανεωμένες. Απίστευτο μου φαίνεται ότι πέρασαν τόσοι μήνες από τότε που γεννήσαμε.

Κατερινα μου εντάξει είστε με τις ιώσεις; Καλά είναι τα αγοράκια σου τα γλυκά; Τι καιρό έχετε εκεί πάνω;

Άννα Μαρία καλύτερα κοιμάται πια ο Αντρίκος ε;; Ξεκουράζεσαι κι εσύ περισσότερο! Πώς τα πας με το σχολείο;

Χριστινάκι επειδή έχω χάσει επεισόδια και δεν πρόλαβα να σας διαβάσω, αδιαθέτησες; Όλα καλά με τον κύκλο σου; Τι κάνει ο Δημητράκης σου;

Αλεξάνδρα, Μάγδα τι κάνουν τα βλαστάρια σας;

Αχ, συγχωρέστε με που δε σας διάβασα αλλά με περιμένει διόρθωση πολλή. Αν τα καταφέρω να ξαναμπώ θα σας διαβάσω!

Κλείσαμε και για τη βάφτιση. Θα γίνει το Σάββατο στις 6 Ιουλίου. Έχω καιρό ακόμα για να κανονίσω τα περαιτέρω!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια!

κοριτσια τι ωραια που βρεθηκατε ολες μαζι?το ζευγαρακι της παρεας Νικολας και φραουλιτσα εδωσαν ρεστα ε?

Αννα Μαρια λεγαμε με την (aggt) αγγελικη να κανονισουμε καμια συναντηση, εισαι και συ μεσα να το διευθετησουμε?να γνωριστουμε κι απο κοντα?:)

Εμεις χθες ειχαμε βαφτισια της κουμπαρας μας, βαφτιζε το κοριτσακι της, 3 μηνων!την Ιωαννουλα την πηραμε μαζι μας στην Εκκλησια, κι εδωσε ρεσιταλ!δεν καθισε λεπτο,φωναζε, γελαγε, περπατουσε, δεν καθισε λεπτο!μετα την αφησαμε στη μαμα μου γιατι νυσταξε και κοιμηθηκε!και μας απ τις πολλες φορες που κανει κακα εχει συγκαει αρκετα!καθε λιγο την αλλαζω αλλα ειναι τοσο ευαισθητο το δερμα της που συγκαιεται πολυ ευκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε; Ερημιές βλέπω στο ποστάκι μας, όλο έξω ήσασταν το Σαββατοκύριακο; :)

Εγώ σήμερα πήγα στο μάθημα κεραμικής, αφού προηγουμένως πήρα τον Αντρέα στη μάνα μου, γιατί ο άντρας μου είναι άρρωστος, κι όσο λιγότερο είναι με τον Αντρέα, τόσο καλύτερο. Εν τω μεταξύ, ο καιρός είναι ό,τι να 'ναι. Μία βρέχει, μία βγάζει ήλιο. Την ώρα που φεύγαμε με τον Αντρέα έβρεχε, κι εγώ κρατούσα τη τσάντα μου, τη τσάντα του Αντρέα, τη τσάντα με τον πηλό, την κουβέρτα του Αντρέα και τον Αντρέα, κι έπρεπε να τον προφυλάξω απ' τη βροχή κιόλας... Τέλος πάντων, τα καταφέραμε κουτσά-στραβά, και πήγα και στο μάθημα με μισή ώρα καθυστέρηση.

Ανθή κι εγώ δεν το πιστεύω ότι τελειώνει η φετινή χρονιά! Μετά το Πάσχα τέρμα! Απίστευτο μου φαίνεται!

Ο Αντρέας εδώ και μερικά βράδια κοιμάται καλύτερα, δεν ξυπνά κατά τη διάρκεια της νύχτας, ξυπνά κατά τις έξι-εξήμιση, και είτε θηλάζει και ξανακοιμάται, είτε θηλάζει και δεν ξανακοιμάται. Ελπίζω να μην τον γρουσούζεψα τώρα και ν' αρχίσει πάλι να ξυπνά...

Βάσω, ευχαρίστως να συναντηθούμε, αλλά πού; Μάλλον Λεμεσό, αφού είστε και οι δύο από εκεί ε; Εγώ λίγο δύσκολο να έρθω μόνη μου με το μωρό. Θα δούμε, θα πρέπει να το κανονίσω με τον άντρα μου, γιατί να βγω στον αυτοκινητόδρομο και να οδηγήσω μόνη μου με το μωρό, ούτε όταν παγώσει η κόλαση... Θα δούμε, κανονίστε και μου λέτε.

Τις είδα τις φωτογραφίες από τη βάφτιση, που έβαλες στο φέισμπουκ! Κούκλα η Ιωαννούλα!

Κι εμάς ο Αντρέας στην εκκλησία δε σταματά δευτερόλεπτο... Μόνο όταν τον κρατά ο πατέρας μου κάθεται φρόνιμος. Άσε, χτες μετά την εκκλησία τον πήγα στη μάνα μου, κι όταν πήγαμε κι εμείς το μεσημέρι, ρώτησα τη μάνα μου αν ήταν άτακτος, και μου είπε ότι κοιμήθηκε ένα τρίωρο. Της λέω "καλά, μόνο εμάς μας σκάει, εδώ πώς είναι φρόνιμος;". Και τι μου απαντά;;;;;;;;;;;;;;;;;; "Αφού δεν ξέρετε να το μεγαλώσετε το μωρό". Και καλά αυτό ήταν αστείο. Ακούς Μαρίνα;;; Έχει και χειρότερα.

Για το σύγκαμα που λέτε, κι εμάς συγκαίγεται εύκολα, κι ας τον αλλάζουμε συχνά, κι ας μην χρησιμοποιούμε μωρομάντηλα. Μια φορά έτρεχε και αίμα, αφήστε...

Σας φιλώ κορίτσια! Πάω να κάνω καμιά δουλειά, γιατί θα φύγω νωρίτερα σήμερα για το σχολείο. Θα περάσω από ένα σούπερ μάρκετ να πάρω σάντουιτς για τους μαθητές. Πετύχαμε δωρεάν σάντουιτς κάθε μέρα για όλους τους μαθητές μας, και τη Δευτέρα θα τα παίρνω εγώ!

Τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ειδες τις φωτο?:)θελω και γω να δω τον Αντρεα αλλα δεν εχεις στο φεισμπουκ νομιζω, ετσι?οσο για την συναντηση κανονισε και μου λες να ειδοποιησω και την Αγγελικη!θα ναι ωραια!να παρουμε και τα ταρζανακια αν ειναι!2 αντρες και μια κοπελα, ο Αντρεας, ο Χαρης (Χαρης νομιζω ειναι ή Θανος) και η Ιωαννουλα!:)

Τι καλα που δινουνε γευμα για τα παιδια!ας ειναι και σαντουιτς, ακους καποιες οικογενειες που δεν εχουν γαλα να δωσουν στα παιδια τους και λιωνει η ψυχη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, μάλλον εσείς πρέπει να κανονίσετε, αφού είστε κοντά, και λέτε σ' εμένα! Χάρης είναι της Αγγελικής, Θάνος είναι της Γιωταμαρίας.

Δεν τον έχω στο φέισμπουκ τον Αντρέα, γενικώς δε βάζω φωτογραφίες. Θα σου στείλω άμα είναι σε μήνυμα το βράδι.

Καλά, τους μαθητές μας δεν τους λες και παιδιά, οι πιο πολλοί είναι ενήλικες, αλλά οι περισσότεροι έχουν πολύ σοβαρά οικονομικά προβλήματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

εκει που αναρρωσε ο Δημητρης κι αρχισε να παιρνει παλι βαρος τον ζυγισα χθες και ηταν 14600 τρωει παρα πολυ αυτες τις μερες εχω φτιαξει και διαφορα κεκακια,κρουασανακια,μπισκοτα και εχει τρελαθει να τρωει το ζουζουνι μου,απο προχθες εχω τον Γιωργο με διαρροιες ευτυχως σημερα δεν εκανε ακομα προς το παρον, δεν λεει αλλο φετος καποιος μας μουτζωσε συνεχεια αρρωστοι ειμαστε :o και θελαμε να παμε και βολτα αλλα καθησαμε σπιτι αναγκαστικα,το Σαββατο πηγα εκανα ζουμπα μετα απο τοσο καιρο εκτονωθηκα λιγο...κατα τα αλλα ησυχα εμεις...

Ανθη μου σιγα σιγα θα αρχισει να τρωει η φραουλενια σου μην αγχωνεσαι,αντε πλησιαζει το καλοκαιρακι αν και φετος δεν μας πολυεκανε χειμωνα,ηλιο εχουμε εδω αλλα αρκετο κρυο σημερα,να μπαινεις πιο συχνα ναμας λες τα νεα σου

Αννα Μαρια στο τρεξιμο κι εσυ αυτο το να κουβαλας ενα σωρο και το μωρο το εχω κανει πολλες φορες και μου τι δινει στα νευρα...εχεις καθολου νεα απο τη Μαρια εχει χαθει τελειως ομως :o:o και πολυ τη συμπαθουσα

Κατερινακι μια χαρα περασατε με τα κοριτσια !!εσεις που βολταρατε παλι;; ;)

οι υπολοιπες που εξαφανιστηκατε;;

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλαρες γυναικαρες τι κανετε;

Ανθη μου μια χαρα ειμαστε, ολο συναχωμενοι, αλλα οκ! Κλεινει τα 2 ο ζουζουνος! Κι εγω επιτελους αδιαθετησα και ξεφουσκωσα!

Αντε βρε ΚΑ οντως δηλαδη, πολυ μουτζωμα!!! Λες να ειναι η συνυφαδα :lol::lol::lol::lol: Περαστικα παλι!Α, απο αυριο αρχιζω κι εγω ζουμπα, αν τα καταφερω, γιατι θα παιρνω το μικρο μαζι!Οντως χαθηκε το Μαρακι...

Κατερινακι τι ωραια που τα περασατε! Τοσο γλυκα που ακουγονται οι περιγραφες! Οντως παει η μιση και βαλε χρονια και ειναι δυσκολη χρονια...

Αννα Μαρια μπραβο για τα σαντουιτς, ειναι κι αυτο βοηθεια πως να το κανουμε. Βασικα, το ανεγκεφαλοι δεν το λεω μονο για τον αντρα μου, σε ολα τα επιπεδα οι αντρες οι περισσοτεροι, ειτε μεγαλοι ειτε παιδια, ειτε φιλοι, συγγενεις, συνεργατες κλπ, ειναι μονιμως 15 χρονων! Καλε οι μπομπες ειναι αυτα τα μικρα σαντουιτσακια που ειναι το ενα πανω στο αλλο, να οπως αυτο:

http://www.ftiaxto.gr/projects/%CE%B2%C ... F%84%CF%85

Οσο για τη μαμα σου, αστα μην ανοιξω το στομα μου, εχω κι εγω πολυ κοσμο να ανακατευεται να μου λεει τι να κανω, αλλα ειλικρινα, αποφευγω τις εντασεις και δεν δινω σημασια, αρκετα εχω μονο οι καβγαδες μου ελειπαν!

Μαρινα μου, τελεια αυτη η ατακα! Βεβαια, εγω και τρωω και καθολου δεν ψευδομαι και εχω ψιλιπαχυνει, αλλα δεν θα σκασω για 2 κιλα παραπανω. Το φαγητο ειναι απολαυση και δεν θα τη στερηθω!

Βασω μου ευτυχως εγω δεν το εκανα στο σχολειο, ουτε μπροστα σε κοσμο, μονο στον υπνο το ηθελα οπωσδηποτε!

Λοιπον, πηγαμε χτες θεατρο, ταξιδι ολοκληρο ηταν, 3 συγκοινωνιες πηραμε, τελικα στα μισα φυγαμε, ειναι φαινεται πολυ μικρος ακομα. Η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να κατσει παραπανω απο 45 λεπτα, αλλα αυτα τα 45ω λεπτα ελεγα θα κατσει ησυχος! Μπα! Οταν τραγουδουσαν και ειχε μουσικη καθοταν παναγιτσα, μολις σταματουσε η μουσικη, αρχιζε να μιλαει, να ανεβοκατεβαινει στα καθισματα, να ρωταει! Αφηστε που ο καημενος, ακουγε τις φωνες των ζωων (τη συναυλια των ζωων ειδαμε) και νομιζε πως θα βγουν αληθινα ζωακια, οταν μετα εβλεπε τους ηθοποιους να βγαινουν ντυμενοι ζωα με ρωταγε ολο απορια "που ειναι η γατουλα;" που ειναι το σκυλακι;" Τεσπα, στο διαλειμμα φυγαμε και πηγαμε με μια συναδελφο που μενει εκει κοντα για καφε. Ηρθε με το σκυλακι της. Τοση χαρα πηρε ο δικος μου που γελαγε και τσιριζε κι αυτο τρομαξε και λουφαξε στην αγκαλια της κοπελας, δεν τον πλησιαζε με τιποτα! Εντωμεταξυ, επαθα και ενα σοκ! Την ωρα που ηταν διπλα μου στην καφετερια, χωρις καποιον λογο, δινει μια τρεχαλα και μου βγαινει στο δρομο! Φυσικα απο πισω εγω, τον βουτηξα σε δευτερολεπτα, αλλα ειχε προλαβει να περασει μεσα απο τα παρκαρισμενα και να βρεθει μεσα στη μεση του δρομου! Ευτυχως δεν περνουσε αυτοκινητο! Εννοειται οτι ΟΛΗ την υπολοιπη βολτα την εβγαλε τιμωρια στο καροτσι!!!!

Αυτα προς το παρον, ας εχουμε μια καλη εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια! Τι κάνετε;

Εγώ γύρισα σπίτι κατά τις δέκα και δέκα, και βρήκα τον Αντρέα να κλαίει και να οδύρεται. Προσπαθούσε να τον κοιμίσει ο άντρας μου, αλλά αυτός έκλαιγε. Τον θήλασα και κοιμήθηκε, ευτυχώς! Εν τω μεταξύ, ο άντρας μου είναι άρρωστος, και λέει, έβηχε και ο μικρός. Του δώσαμε σιροπάκι για το βήχα, για να δούμε...

Κι εγώ είμαι ψιλοχάλια, είμαι πιασμένη παντού, πονάω ολόκληρη...

Κατερίνα περαστικά σας... Άσε, κάθε χειμώνα τα ίδια λέμε... Όλο άρρωστα τα μωρά μας (κι εμείς μαζί τους!).

Για δώσε καμιά συνταγή για μπισκότα σοκολάτας. Θέλει ο άντρας μου να του φτιάξω, και λέω να το δοκιμάσω.

Θα στείλω κανένα μήνυμα στη Μαρία στο φέισμπουκ, γιατί κι εγώ την έχω χάσει τελείως.

Χριστίνα θα παίρνεις τον μικρό στη ζούμπα;;;;;;;;;;;; Και περιμένεις ότι θα τα καταφέρεις;;; Όπως τον περιγράφεις, δύσκολο μου φαίνεται, μη σου πω ακατόρθωτο!!! :lol::lol: Εντάξει, για θέατρο είναι μικρούλης ακόμα. Καλά, πολύ γέλασα με τη σκηνή με τα ζωάκια που αναρωτιόταν πού είναι! Όσο γι' αυτό που έγινε στην καφετέρια, που βούτηξε στο δρόμο, πολύ τρομακτικό, αλλά και πολύ συνηθισμένο... Γι' αυτό πρέπει να έχουμε τα μάτια μας δεκατέσσερα.

Αααα, ώστε αυτό είναι η μπόμπα! Ιδέα δε είχα!

Τα σάντουιτς τους τα πήγαμε σήμερα και εξαφανίστηκαν! Φυσικά υπήρξαν κάποιοι ιδιότροποι που γκρίνιαζαν, π.χ. "έχει γεύση σανού", "σάντουιτς είναι αυτό; Να σου φτιάξω εγώ σάντουιτς...", αλλά οκ, οι παραπάνω το χάρηκαν.

Σας φιλώ κοριτσάρες, τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, πού εξαφανιστήκατε όλες;

Τελικά ο μικρός δεν αρρώστησε ευτυχώς, κι ο άντρας μου είναι καλύτερα. Εσείς πού είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγω εδω ειμαι εχει γκρινια ο μικρος και δεν με αφηνει να γραψω και δεν εχω διαβασει και οσα γραψατε

πιστευω αργοτερα αμα κοιμηθει λιγο να τα καταφερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμηθηκε το μικρουλι μου,

Αννα Μαρια περαστικα στον αντρα σου, ειδες ο Αντρεας εφτιαξε παλι τον υπνο του λες τελικα να ηταν απο τα δοντια ολο αυτο τοσο καιρο? Καλα και ποια απο μας δεν εχει ακουσει τετοια ατακα απο την μαμα της και μενα πολλες φορες μου το λεει :x !

Κατερινα περαστικα και στον Γιωργο σου ελπιζω να μην ταλαιπωρηθει και να ειναι ηση καλα. Εχεις δικιο να περασει και αυτος ο μηνας μπας και ερθει στα καλα του ο καιρος και ηρεμησουμε ολοι.

Χριστινα και εσυ ζουμπα αντε καλη αρχη, με τον μικρο μαζι πως θα τα καταφερεις τον βλεπω να κανει και αυτος και να ειναι η μασκωτ του μαθηματος!!! Για πρωτη φορα στο θεατρο καλα ηταν εστω και το μισο. Οσο για το αλλο οντως τρομακτικο και πρεπει να ειναι τα ματια σου συνεχεια πανω τους, σε αυτη την ηλικια ειναι τελειως απροβλεπτα και δεν εχουν την αισθηση του κινδυνου. Σημερα εχει γενεθλια το ζουζουνι σου ετσι δεν ειναι ? Να τον χαιρεσαι και παντα ευτυχισμενος να ειναι [smilie=occasion13.gif]

Εντωμεταξυ εμεις χθες ειχαμε παει την Αγγελικη οδοντιατρο και εκανε ενα σφραγισμα τελικα, μια χαρα καθησε μονη της, προς το τελος ομως κουραστηκε το καημενουλι και βοηθουσα και εγω την οδοντιατρο γιατι απο το μουδιασμα πηγαινε και εβαζε την γλωσσα της συνεχεια εκει οποτε μου εδωσε εμενα ενα καθρεφτακι και κρατουσα την γλωσσα της, δυσκολο που ηταν :shock: .Το χειροτερο ηταν μετα βεβαια που απο το μουδιασμα δαγκωνε τα χειλακια της γιατι ολη αυτη η αισθηση στο στομα της ηταν πολυ περιεργη με αποτελεσμα να τα ματωσει και απο το πολυ πιπιλισμα και δαγκωμα ξυπνησε το πρωι με το μισο κατω χειλος πρησμενο :( .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!τι κανετε?

Χριστινα μου να σας ζησει ο παιδαρος σας!να τον χαιρεστε!οσο γι αυτο που ετρεξε στο δρομο, εγω το λες και το τρομαζω!σκεψου εσυ που το εζησες!πρεπει σε καθε τους βημα να ειμαστε απο πισω!

Κατερινα μου πέραστικα στον Γιωργακη!πως ειναι τωρα?καλυτερα?

Καγκουρακι ματωσε τα χειλακια της η Αγγελικη?παλι καλα που καθεται στον οδοντιατρο!εγω κοντευω 30 χρονων και φοβαμαι τους οδοντιατρους!

Αννα Μαρια τωρα που ειπες γευση σανου, ακουσες αυτο που πωλουσαν χαμπουργκερ και λαζανια σε υπεραγορες φτιαγμενα απο κρεας αλογου?να δουμε τι αλλο θα ακουσουμε!!!!

Εμεις πηγαμε με τον αντρα μου και βγαλαμε ταυτοτητα στην Ιωαννουλα γιατι θελω να κανονισουμε κανενα 3ημερο εξωτερικο και χρειαζεται ταυτοτητα για την μικρη!την πηραμε, σταθηκε, την εβγαλαν φωτο και μεσα σε ενα τεταρτακι τελειωσαμε και τωρα πλεον η Ιωαννουλα μπορει να ταξιδεψει!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!εχω να σας κανω ερωτηση...και θελω τα φωτα σας!ο μπεμπης δεν θελει να θηλασει...πιανει για ενα λεπτο και το αφηνει...και αρχιζει και παιζει..πλεον ουτε και με θηλασμο θελει να κοιμηθει...θελει μονο με κουνημα!!τι σημαινει αυτο???τι να κανω??μηπως σημαινει ωρα απογαλακτισμου?τι λετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Μόλις φάγαμε, είχαμε μπιφτέκια με ραβιόλες, και ο Αντρέας πάλι τα έκανε εμετό. Δεύτερη φορά που το παθαίνει με το συγκεκριμένο φαγητό, δεν μπορώ να καταλάβω τι τον πειράζει. Δε θα του ξαναδώσω, εννοείται, αλλά δεν μπορώ να βρω τι είναι αυτό που τον πειράζει. Τον άλλαξα, θήλασε και κοιμήθηκε.

Εν τω μεταξύ, ο άντρας μου επαναστάτησε και θέλει όλο κρέας. Ακούστε δικαιολογία: "είμαι άρρωστος και πρέπει να φάω κρέας για να πάρω βιταμίνες". Να του εξηγώ ότι οι βιταμίνες δεν είναι στο κρέας, αλλά στα φρούτα και στα λαχανικά, αλλά αυτός επιμένει ότι το έχω παρακάνει με το φαγητό, και φτιάχνω όλο νηστίσιμα. Εν τω μεταξύ, είναι η τέταρτη μέρα στη σειρά που τρώμε κρέας!

Καγουράκι πολύ δύσκολο πρέπει να ήταν αυτό με τον οδοντίατρο... Πω πω, εγώ πήγα για καθαρισμό τον Δεκέμβριο, και μετά τον σκεφτόμουν και ανατρίχιαζα. Σφράγισμα δεν έχω κάνει ποτέ μου!

Ο Αντρέας χτες βράδι ξύπνησε κατά τις τέσσερις και τέταρτο, και σε κανένα μισάωρο ξανακοιμήθηκε και ξύπνησε για πρωί στις εφτάμιση. Καλά είναι νομίζω.

Βάσω το άκουσα αυτό με το κρέας αλόγου. Το θέμα είναι ότι το κρέας αλόγου σε πολλές χώρες, όπως στη Γαλλία ή στη Ρωσία, θεωρείται εκλεκτό και πολύ καθαρό. Δεν είναι και κρέας ποντικιού που είχαν τα μπιφτέκια! Εμείς πάντως, δεν αγοράζουμε έτοιμα φαγητά. Μπορεί καμιά φορά να αγοράσουμε μπιφτέκια από τον χασάπη μας, που τα φτιάχνει αυτός. Αυτά που φάγαμε σήμερα, πάντως, τα είχα φτιάξει εγώ.

Εμείς στον Αντρέα βγάλαμε διαβατήριο, όχι ταυτότητα. Παλιά ταυτότητα έβγαζες 14 χρονών, τώρα το κάνανε και βγάζεις όποτε θέλεις;

Μαρίνα, ξέρω πολλά μωρά που το παθαίνουν αυτό στις εφτά-οχτώ-εννιά μήνες. Συνήθως αυτό οδηγεί σε απογαλακτισμό, αλλά πρόσφατα διάβασα ότι τελικά κρατάει μια βδομάδα-δέκα μέρες, και μετά ξαναρχίζουν και θηλάζουν. Αν δοκίμαζες να του δώσεις δικό σου γάλα από μπιμπερό;

Χριστίνα καλέ, σήμερα έχει γενέθλια ο Δημητράκης; ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!! Να σου ζήσει και να τον χαίρεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol:ANNA MAΡΙΑ πολυ γελασα με τον αντρα σου!!μαλλον του Αντρεα του καθονται βαρια τα μπιφτεκια στο στομαχι...τηγανητα ειναι???εαν ναι τοτε να τα κανεις στο φουρνο... αχ δεν ξερω ΑΝΝΑ ΜΑΡΙα για τον θηλασμο...φοβαμαι μηπως μειωθει αρκετα και δεν εχω στο τελος...

Χριστινακι χρονια πολλαααααααα!!!να σου ζησει!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

ΝΑΙ! ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΝΕΘΛΙΑ! ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ 2 ΧΡΟΝΩΝ, ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ! Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΝΑ ΤΟ ΦΥΛΑΝΕ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες!Να ειστε ολες καλα και να χαιρεστε τα αστερακια σας!!!

Αννα Μαρια τον πηρα στη ζουμπα και ηταν μια χαρα, ενταξει κανα δυο φορες σταματησα για να τον μαζεψω απο καποια ταρζανια και κανα δυο φορες μου ζητουσε να τον παρω αγκαλια και τον επαιρνα και χορευαμε μαζι, εκανε κατι γελια! Αλλα κατα τα αλλα φανηκε να του αρεσει, μολις τελειωνε το τραγουδι ζητουσε κι αλλη μουσικη!

Για το κρεας η αληθεια ειναι πως εδω θα συμφωνησω με τον αντρα σου, οταν εισαι αρρωστος χρειαζεσαι μεν βιταμινες, αλλα πεφτει και ο αιματοκριτης επομενως θες κοκκινο κρεας. Γενικα το καλυτερο ειναι οι σουπες, γιατι συνδυαζεις κρεας με λαχανικα. Περαστικα παντως...

Μαρινακι μου δεν εχω ιδεα για το θεμα με το στηθος, εμενα μου σταματησε πολυ νωρις...

Βασω μου τι καλα! Θα πατε ταξιδακι; Για που λετε;

Καλα Κατερινακι τι να πω τη θαυμαζω την Αγγελικη που καθεται στον οδοντιατρο τοσο καλα! Μωρε ταλαιπωρηθηκε το ζουζουνακι....

Οντως σαν μασκοτ, εντωμεταξυ, επειδη ειναι πρωινο γκρουπ ειναι πριβε, εγω η αδερφη μου και η κουμπαρα μου, οποτε ενταξει παλευεται.

Φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!εχω χαθει παλι,αλλα δεν ειμαι και στα χαι μου,η αναζητηση συνεχιζεται!!!κατα τα αλλα καλα ειμαστε.η μικρη χθες ξυπνησε με κλαμματα κ δεν ηξερα τι ειχε.της εδωσα λιγο ντεπονακι και ηρεμησε.σκεφτηκα μηπως ηταν καποιο απο τα δοντακια που δεν εχουν βγει ακομα.τις τελευταιες μερες τα κακακια της δεν ειναι πολυ σφιχτα κ μυριζουν.λετε να αρρωστησε ή επειδη βγαζει συνεχεια τις καλτσες να κρυωσε η κοιλιτσα;

Χριστινακι να χαιρεσαι τον Δημητρακη σου!!!!να ειναι παντα γερος!!!ξεκινησες ζουμπα;τι καλα!!!το θεατρο που ηταν;ολοκληρο ταξιδι κανατε καλε!!κι εγω θελω να την παωαλλα δεν ξερω αν θα κατσει.ποση ωρα είναι;πωπω τρομαρα που πηρες…κι εγω ετσι δεν την αφηνω από τα ματια μου…φοβαμαι πολύ!!ειδικα όταν δεν θελει να μου κραταει κ το χερι …αααχ!!!

Αννα Μαρια να σου στειλω τον αντρα μου και να μου στειλεις τον δικο σου; :lol::lol: για το θεμα φαγητου εννοω!!η καλυτερη του δικου μου θα ηταν με τα νηστισιμα!!!το φαγακι μηπως ειχε αυγο και το εκανε παλι εμετο ο Αντρεας;εστρωσε κ ο υπνος του;μια χαρα!!

Μαρινα δεν ξερω για το θεμα που ρωτας..νωρις δεν ειναι για απογαλακτισμο;μηπως εχει μειωθει το γαλα και γι αυτο δεν προσπαθει;πειναει ομως; Από τοι διαβαζω εχεις πολλους διαιτολογους στο σπιτι ε;κανε αυτό που νομιζεις εσυ και μην ακους κανεναν!!

Κατερινα τελειες οι φωτο σας με τα αλογα!!!!του αρεσει του Νικολα το φαγακι ε;αντε αντε να αυξανει την ποσοτητα σιγα σιγα ,μια χαρα!!!τι ωραια που βρισκεστε με τα κοριτσια!!!ειναι ησυχα και τα μικρα σας!!οσο είναι στο καροτσι καλα είναι,μετα που τα κυνηγας…αστα!!μια χαρα η Αγγελικουλα στον οδοντιατρο,πρηστηκε το χειλακι της μωρε;τωρα είναι καλυτερα;

Μαγδουλα αυτό με τις βαρδιες πολύ ζορι…ο ενας να ερχεται κ ο άλλος να φευγει!!

Κατερινα ΚΑ,καλυτερα να κατσει λιγο σπιτι ο μικρος να περασουν κ λιγο οι ιωσεις…πολύ γελασα που βολευεται και πιπιλαει κ από τα 2 χερια!!!ε θα το κοψει ,που θα παει;περατσικα στον Γιωργακη,είναι καλυτερα;

Βασω θα πατε ταξιδακι;τι ωραια!!!κρεας αλογου;;το τρωνε καπου αλλα δεν ξερω,δεν μου καθεται καλα να το δοκιμασω...

Ποπη τι να πω για την γιατρο;;καλυτερα στον δικο σου που σε ξερει!!πως περασατε στην εκδρομουλα;

Ανθη το ρυζαλευρο δεν είναι κ ότι πιο γευστικο…με τα κακα κι εμενα το παθαινει τωρα τις τελευταεις μερες,βεβαια δεν ερχεται να μου πει ότι τα εκανε και μενει λιγη ωρα με την λερωμενη πανα.με το καλο η βαφτιση!!9 Ιουλιου την ειχαμε κανει εμεις.

φιλακια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Γράφω απ' το σχολείο, μη με καρφώσετε στο διευθυντή! Τι να με καρφώσετε δηλαδή, που μόλις πέρασε από δίπλα μου και ούτε που ασχολήθηκε.

Σήμερα δε θα κάνω ούτε μία ώρα μάθημα, σε λίγο θα έρθει η τροχαία και θα μας κάνουν μια παρουσίαση για την οδική ασφάλεια, πολύ τρομακτική. Θα είναι η τρίτη φορά που την παρακολουθώ, και δε θέλωωω... Προτιμώ χίλιες φορές μάθημα.

Μαρίνα τα μπιφτέκια δεν ήταν τηγανιτά, στο τηγάνι τα έκανα, αλλά μόνο με νερό, χωρίς καθόλου λάδι. Αλεξάνδρα, είχε αβγό το φαγητό, αλλά ήταν ελάχιστη η ποσότητα. Άμα ήταν, θα είχε κάνει και το αβγολέμονο εμετό.

Χριστίνα και πάλι να σας ζήσει ο μικρούλης σας!

Μια χαρά με τη ζούμπα, άμα είναι και πριβέ...

Εντάξει, χρειάζεται και το κόκκινο κρέας, αλλά όχι και πολύ συχνά. Εμείς τρώμε τέσσερις μέρες στη σειρά...

Μαρίνα, μήπως να αναρτήσεις κανένα σχετικό ποστ για το θηλασμό; Όλο και κάποια θα ξέρει να σου πει. Ρώτα και τη σύμβουλο θηλασμού στο φέισμπουκ, την έχω φίλη αν δεν την έχεις εσύ.

Αλεξάνδρα δε βρήκες τίποτα από δουλειά ε; Δύσκολα τα πράγματα...

Μπορεί να μην είναι και τίποτα που ξύπνησε η μικρή. Μήπως έβλεπε κανένα όνειρο;

Σας φιλώ κοριτσάρες, θα τα πούμε το βράδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελες!

Μαρινακι μου δεν ξερω να σου πω για το θηλασμο!το στηθος σου το νιωθεις φουσκωμενο?ο μικρος δειχνει οτι πεινα αλλα δεν θελει στηθος?αν του δωσεις μπιμπερο?

Αννα μαρια ο μικρος φαινεται να εχει θεμα με τα μπιφτεκια γιατι οπως λες κι εσυ με το αυγολεμονο δεν ειχε θεμα!ναι,ταυτοτητα τωρα βγαζουν αν θες απ τον καιρο που γεννιουντε!βασικα θελουν και τους 2 τους γονεις και βγαζουν εκει φωτο το μωρο!στην επαρχιακη διοικηση πηγαμε!

Αλεξανδρα ονειρο πρεπει να βλεπε η μικρη και τρομαξε φαινεται.απο δουλειες τιποτα ε?παντου τα ιδια χαλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!!

εμεις συνεχιζουμε με τις διαρροιες λιγο καλυτερα σημερα εχουν μειωθει αλλα συνεχιζω να τον κραταω στο σπιτι,το καλο ειναι οτι ειναι ευδιαθετος,τρωει και πινει,πηρα και την παιδατρο και μου ειπε να περιμενουμε λιγο ακομα και βλεπουμε,ελπιζω να μην παμε νοσοκομειο παλι :( ,ο Δημητρης ειναι μια χαρα εχει ανοιξει η ορεξη του και τρωει συνεχεια....

Χριστινακι να χαιρεσε τον Δημητρακη σου,να τα εκατοστισει!πολυχρονο το μαναρακι μας!!αφου καθεται στη ζουμπα παλι καλα,εγω δεν επιχειρω να παρω κανεναν τους,οι μεγαλοι θα βαρεθουν κι ο Δημητρης δεν νομιζω να κατσει,προχτες που πηγα ηταν ενα κοριτσακι γυρω στα 5 και εκανε κανονικα το προγραμμα σαν εμας ,για το θεατρο ειναι μικρος ακομα παλι καλα που ειδε και λιγο

Αννα Μαρια λες να μην του αρεσουν τα μπιφτεκια;ή να τον πειραζει κατι;δες λιγο αυτα τα μπισκοτα http://www.sintagespareas.gr/sintages/soft-cookies.html και αυτα http://www.sintagespareas.gr/sintages/m ... renta.html και αυτα http://www.sintagespareas.gr/sintages/m ... renta.html τα δυο πρωτα τα δοκιμασα τα τριτα οχι,κι εγω δεν το μπορω το κρεας καθε μερα,δεν εχεις κανει σφραγισμα ακομα; :o μπραβο δοντια μακαρι να κληρονομησει ο Αντρεας απο σενα και να ειναι ετσι γερα τα δοντια του εγω σχεδον ολα σφραγισμενα τα εχω

Κατερινακι σφραγισμα κιολας ε;αφου καθησε παλι καλα,εμεις μονο ο Νικος εκανε σφραγισμα και φοβοταν που ειναι και μεγαλος ,εφυγε τουλαχιστον το πρηξιμο;

Αλεξανδρα που χανεσαι;μπορει να ειδε κατι στον υπνο της και να τρομαξε ,δεν βλεπω να το κοβουμε ευκολα το δαχτυλο δεν το πιπιλαει μονο οταν ειναι να κοιμηθει αλλα και μεσα στη μερα γιαυτο λεω οταν παει φανταρος :lol:

Βασω που θα πατε στο εξωτερικο;;και χρειαζεται ταυτοτητα σε τοσο μικρο παιδακι;δεν το ηξερα

δεν θυμαμαι κατι αλλο φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου σκεφτομαστε για κανενα τριημερο αλλα ακομα δεν αποφασισαμε σιγουρα!καλα να μαστε απο Τον Θεο και Την Παναγια και θα δουμε!βασικα η διαβατηριο θζ πρεπε να βγαζαμε η ταυτοτητα για να μπορει να ταξιδεψει εξωτερικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω απο τόσο μικρη μπορει να βγάλει ταυτότητα! Δεν ηξερα οτι εχετε τετοια δυνατοτητα στην Κυπρο. Που σκέφτεστε να πάτε?

Μαρίνα πραγματικα δεν ξέρω τι μπορει να ειναι μήπως τον ενοχλει τίποτα....ελπίζω να ειναι καμια φάση λίγων μονο ημερών και να επανέλθει στους κανονικούς ρυθμούς θηλασμου!

Αννα Μαρία τι αλλο έχουν τα μπιφτεκια μέσα κάτι στη γεύση τον αναγουλιαζει, λες να ειναι απο το αυγο αλλα στα μπιφτεκια ουτε που το καταλαβαίνεις. Φοβερή πάστα τα δόντια σου μπράβο που δεν έχεις κανένα σφραγισμα αν παρει απο σένα ο Αντρικος μια χαρα θα είστε.

Χριστινακι να τον χαίρεσαι και πάλι, μια χαρα τοτε στη ζουμπα θα κάνει και ο μικρός σίγουρα μαζι σας. Την Αγγελικη την είχαμε προετοιμάσει αρκετα, την είχαμε παρει μαζι μια φορα που ειχε παει ο άντρας μου είχαμε παει άλλη μια φορα και απλα της εκανε ένα μίνι καθαρισμό οπότε τωρα τριτη φορα κάθισε μονη της. Απλα την έπαθε η ζουζουνα γιατι απο το μούδιασμα δεν ένιωθε το χειλακι της και το κατακομματιασε :o:o .

Αλεξάνδρα εύχομαι η αναζητηση να εχει αίσιο τέλος και να βρεις δουλίτσα, γιατι πραγματικα ειναι πολυ δύσκολο. Η μικρούλα μήπως είδε κανένα όνειρο περίεργο και φοβήθηκε?

Αννα Μαρία το θυμάμαι που μας το είχες ξαναπεί περσυ για αυτη την παρουσίαση της τροχαίας.

Κατερίνα να γίνουν καλα τα αγοράκια σου και προς Θεού να μην χρειαστει να πάτε πάλι νοσοκομείο, μακριά μακριά. Ποσο μου αρεσει η φωτο που έχεις βάλει στο προφίλ σου με τα τρία αντρακια σου αυτη ειναι ευτυχια :D

Αυριο θα δω την Ανθη εχουμε μαμμοσυναντηση με τις μανουλες που γεννησαμε τωρα το καλοκαίρι.

Καλο βραδυ κοριτσαρες μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα ευχαριστώ για τις συνταγές, αλλά μόνο δύο μου έβαλες! Η δεύτερη και η τρίτη είναι η ίδια συνταγή, και, μάλιστα, την έχω δοκιμάσει, αλλά δεν τρελάθηκα να σου πω την αλήθεια.

Εύχομαι να είναι τελείως καλά αύριο ο Γιώργος.

Βάσω ταξιδάκι ταξιδάκι; Για πού σκέφτεστε;

Καγκουράκι στα μπιφτέκια έβαλα διάφορα λαχανικά και κρέας φυσικά, αλλά είχε φάει αρκετές φορές και του άρεσε. Μήπως επειδή τα είχα στην κατάψυξη καιρό; Δεν άλλαξε κάτι στη γεύση, όμως, ούτε και χάλασαν. Τέλος πάντων, δύο δικά του που έχουν μείνει θα τα φάμε εμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Καγκουρακι μου τωρα τα τελευταια πρεπει να εχει εφαρμοστει αυτο με την ταυτοτητα στα βρεφη!παλια μετα τα 12 χρονια μπορουσες να βγαλεις ταυτοτητα!κι εγω απο τον αδερφο μου το εμαθα που εβγαλε και στα 2 παιδακια του επειδη ταξιδευουν συχνα στην Ελλαδα, μιας και η νυφη μου ειναι απο Ελλαδα!

Οσο για το ταξιδι, σκεφτομαι αρχικα κατι κοντινο για τη μικρη βασικα, να μην ταλαιπωρηθει τοσο!σκεφτομαι για θεσσαλονικη να σας πω την αληθεια!εχω παει στα 17 μου με το σχολειο και θυμαμαι μου αρεσε παρα πολυ!απο τοτε δεν ξαναπηγα και θελω πολυ να ξαναπαω!καλα να μαστε απο Τον Θεό και την Παναγία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...