Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ Η ΤΟΥΡΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΧΗΜΑ 1 ΟΛΗ!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ε???ΧΑΛΙΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ.ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ!!! ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ...ΟΛΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ,ΤΕΛΕΙΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!!!εδω οι δουλειές συνεχίζονται, μαγειρεψα για μας αγκιναρες με αρακα, για τον Νικόλα φακες και έφτιαξα στο αποθηκακι της βεραντας τα παπούτσια μάζεψα επιτέλους τα χειμωνιάτικα και έβαλα στο ράφι τα καλοκαιρινα. Τωρα μου χαμογελανε τα ρούχα για σίδερο ......

Ανθη επειδη θα ειναι απογευμα η βάπτιση θα ειναι ωραία να εχει ζωντανή μουσική με κιθάρες και μου φαίνεται πολυ χαριτωμενο το σκηνικό για βάπτιση. Τωρα για το γλυκο έχεις δίκιο αν τελικα έρθουν ολοι στο τραπέζι και θα έχεις και εκει τούρτα ναι ειναι περιττό και ο Κώστας αυτο μου λεει ότι μετα την εκκλησία θα πανε ολοι για φαγητο ποιος θα φάει γλυκο και γιαυτο αν τελικα βάλουμε ψάχνω κάτι που να αντέχει. Πάντως αν τελικα δεν θέλεις ανθρώπους που δεν έχεις πολλες σχέσεις στο τραπέζι ειναι επισης κατανοητό δεύτερο παιδι ειναι άλλωστε αν και πάλι μαζεύονται άτομα. Σε μπέρδεψα μαλλον .....

Ανθη τωρα που τελειωνεις να κανονισουμε να βρεθούμε κανα πρωινο. Καλη επιτυχία στις εξετάσεις για το βαπτιστηρι σου θα τα παει σίγουρα πολυ πολυ καλα.

Βασω μου ο Νικόλας μόνος του δεν εχει κάνει ακομα βηματακια μονο όταν στηρίζεται περπατάει.

Αννα Μαρία τι βραδυ ήταν αυτο πάλι, δουλειές με φούντες και εσυ. Αχ θέλω να φτιάξω κάτι μπισκότα το απογευμα και με βοηθο την Αγγελικη καταλαβαίνετε...

ο ταρζαν μολις σκαρφάλωσε σε μια παιδικη καρέκλα

Ελευθερία που μένεις στον Πειραιά, εγω δούλευα εκει παλια και επειδη μένω Καλλιθέα πολλες φορές πηγαίνουμε για βόλτα ή ψώνια στον Πειραιά. Αύγουστο δύσκολο να βρεις ανοιχτό παιδικο σταθμό, αν απο τον Σεπτέμβρη μπορει να στον κρατάει η μαμα σου κράτησε τον σπιτι και τον στέλνεις απο του χρόνου που θα εχει κλείσει τα δυο. Τωρα η για άδεια άνευ αποδοχών ή αν έχεις κάποιον άλλον απο το συγγενικό σου περιβάλλον που μπορει να σε βοηθήσει και κανα μήνα.

Μαρίνα θα σε απογοητευσω αλλα για Η μου εκανε παρα για 1. Εσείς να είστε καλα και η επόμενη τούρτα θα ειναι καλύτερη.

σας αφήνω ο ταρζαν δεν στέκεται πουθενα, το σίδερο θα στο στείλω Αννα Μαρία γιατι δεν προβλέπεται για την ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπελιές....μόλις τον κοίμισα...

Άννα-Μαρία έχεις απόλυτο δίκιο για το σταδιακά στον παιδικό, απλά ακόμη δεν θέλω να το δεχτώ πως θα μου κοιμίζει και θα μου ταίζει το μικρούλι μου μία άγνωστη....βλακεία το ξέρω αλλά παιδεύτηκα πολύ να τον αποκτήσω και θα ήθελα να μπορούσα να τον μεγαλώνω αποκλειστικά όπως επιθυμούν όλες οι μανούλες....ας όψεται η άτιμη η κρίση και οι περικοπές εργασίας που έχουν κάνει στον σύζυγό μου :twisted:..

Βάσω δυστυχώς είναι αναγκαίο κακό ο παιδικός για τις μανούλες που δεν έχουν κάποιον να τους κρατήσει το παιδί...πολύ μπεμπάκι την πήγες εσύ αλλά απότι κατάλαβα είναι λίγα τα παιδάκια και είναι σε σπίτι, οπότε θα χρήζει σίγουρα και της ανάλογης προσοχής και φροντίδας σε σχέση με τους παιδικούς σταθμούς...

Κατερίνα μένω στην Καλλίπολη, κοντά στην Πλατεία Σερφιώτου αν ξέρεις...είπες ότι θα δώσεις στο Νικόλα φακές...είναι το κυρίως δηλαδή μόνο φακές ή π.χ. κρεατάκι σούπα με λίγες φακές...σε ρωτάω γιατί προχθές που του έκανα εμβόλιο η γιατρός που την ρώτησα δεν μου επέτρεψε να του δώσω φακές ή φασόλια (ξεφλουδισμένα εννοείται) για κυρίως, μόνο μέσα στην σουπίτσα να ρίχνω μία χούφτα...μου φαίνεται κάθε παιδίατρος είναι ότι ναναι....άλλα μου έλεγε η Πειραιώτισα άλλα μου λέει η Παριανή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι απο τωρα φακες??????εμας τωρα μας ειπε να του δωσω φακες που χρονισε...ειναι πολυ νωρις ακομη!!!προκαλουν φουσκωμα και αερια!!!να σου πω και τωρα φοβαμαι να του δωσω αλλα αφου το ειπε η γιατρος...

σημερα του βαλα το αυγο στο φαγητο και το αλεσα και δεν καταλαβε τπτ!του βαλα και λιγο ανθοτυρο! εχθες πηγαμε παιδιατρο και εκανε εμβολιο το μαντου!εχασε 200γρ.μαλλον επειδη κινειται....και ειναι 77 cm ψηλωσε 2 ποντους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες!

Αννα Μαρια εσυ εισαι πολυ πιο νοικοκυρα απο μενα ασυζητητι! Εμενα το πολυ βαψιμο δεν μου αρεσει, απο την αλλη θα ηθελα να ημουν πιο κοκετα και πιο προσεκτικη στο ντυσιμο μου αλλα τα βαριεμαι ελεεινα αυτα. Για το σεμιναριο που λες. ειχα κανει μια φορα σεμιναριο δημιουργικης γραφης στη Στοα του Βιβλιου, το ειχα πληρωσει 100 ευρω και τα εκλαιγα, γιατι ηταν το πιο βαρετο πραγμα που εχω κανει ποτε! Αυτο δεν ειναι τετοιο ομως, καταρχην δεν σε μαθαινει να γραφεις γιατι θεωρει δεδομενο οτι για να γραψεις πρεπει να υπαρχει ενα σχετικο ταλεντο, εστιαζει στις λεπτομερειες που μπορουν να κανουν μια ομορφη ιστορια να γινει εξαιρετικη, στο στησιμο δηλαδη των χαρακτηρων, στα σημεια που ειναι καλο να διακοπτεις μια σκηνη, στην ομαλη ενταξη των φλασμπακ, στην επιμελεια, στο πως να προσεγγισεις εκδοτικους, πως να προβαλλεις το βιβλιο σου επικοινωνιακα κλπ.

ΚΑ μου καλα κανεις και δεν τον πας, σιγα να μην πληρωσεις κερατιατικα! Μπαχαλο γιναμε! Για το πολυ και πολλη με καλυψαν τα κοριτσια, ισως σε μπερδευει το "αγαπω πολυ" ομως στην περιπτωση αυτη το πολυ ειναι ποσοτικο επιρρημα και δεν εχει γενη ενω στο "πολλη αγαπη" ειναι επιθετο. Για την κουνιαδα χιλια δικια εχεις, αλλα οπως τα λες τα παιδια δεν εχουν λογο να βρεθουν στη μεση. Αυτο με τα ορμονικα ειναι πακετο, αντισυλληπτικα ισως;

Ελευθερια μου οι περισσοτεροι σταθμοι κλεινουν Αυγουστο, δεν εχεις κανενα συγγενη να σε βοηθησει;

Βρε Καγκουρακι σε επρηξε ο μικρος, τρωνε κολλημα με το φως κι εμενα το εκανε μια εποχη, αναψε-σβησε αναψε-σβησε! Αντε κοντευετε κι εσεις να βαφτιστειτε! Τα μακαρον τι ειναι ακριβως;

Ανθη μου κι εμενα μεσα ο μικρος συνεχεια, απορω γιατι ειναι ζιζανιο! Ειδες που ολα ειναι καλυτερα; Εγω θα επελεγα το ταβερνακι, τις πολλες επισημοτητες δεν τις μπορω, παρεϊστικη ατμοσφαιρα μου ακουγεται. Εγω δεν ειχα καλεσει πολλους στο τραπεζι γιατι το εκανα στο σπιτι. Το ιδανικο ειναι να τους καλεσεις ολους, αλλα απο την αλλη θες να εχεις τα αγαπημενα σου προσωπα κοντα σου οχι τον καθε ασχετο!Καλη επιτυχια στο βαφτισημιο!

Μαρινακι εγω φωτο δεν ειδα! Αλλα κι εμεις το ενα ειχαμε στα πρωτα γενεθλια! Και του χρονου! Μη σκας για το σχημα, νοστιμη να ηταν!

Βρε Βασουλα κι εσενα σε ξενυχτησε η Ιωαννουλα, το μωρακι υποφερει! Αντε να τελειωνει και με αυτο...

Εμεις πηγαμε χτες στην παιδιατρο και μου ειπε οτι ειναι αλλεργικο ολο αυτο και μου εδωσε αεριους σιροπι, οποτε επιτελους μπορω να τον πηγαινω σε μερη με παιδακια και σημερα πηγαμε παιδοτοπο. Κατα τα αλλα καλα, εχω πολλη δουλεια, γιατι εχουμε εξετασεις αυτες τις μερες και κλεισιμο του ετους λογιστικα και επανεγγραφες και γενικα δεν εχω διαθεση να δουλεψω καθολου μα καθολου, αλλα τι να κανω, υπομονη... Εν τω μεταξυ, τελευταια ο ζουζουνος μου κανει τετοια χαρα οταν με βλεπει το βραδυ! Μεγαλωνει κι εκδηλωνεται το μωρο μου! Αλλα του λειπει ο μπαμπας του πολυ! Συχνα πυκνα σηκωνει το τηλεφωνο και κανει ταχα μου οτι του μιλαει και λεει "Μπαμπα ελα δω! Μην εισαι στη δουλεια!" και το λεει με ενα ναααζιιιι! Για φαγωμα! Εγω του εξηγω οτι ο μπαμπας και η μαμα πανε στη δουλεια να φερουν χρηματα στο σπιτι για να εχουμε να αγοραζουμε φαγακι και αλλα πραγματακια και οτι δεν θελουμε να τον αφηνουμε αλλα δεν γινεται να μην παμε! Χτες λοιπον ειχε τα λεφτα του κουμπαρα του (φραγκοδιφραγγα αλλα καμποσα) και του λεω "πωπω! τι θα τα κανεις ολα αυτα τα λεφτα;" "θα αγορασω πραγματακαι" μου λεει. "τι πραγματακια αγαπη μου;" "για τον παρη και τον αλεξανδρο" μου λεει κι ελιωσα η δολια μανα!

Αυτα τα ολιγα. Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι σημερα κοιμηθηκαν και τα δυο ταυτόχρονα, τα έκανα και μαζι μπάνιο να ξεμπερδευω γιατι δεν εχει γυρίσει ακομα ο άντρας μου.

Για να μην το ξεχάσω με ρώτησε και η Αννα Μαρία το πρωι και η Χριστίνα τα μακαρον ειναι μαρεγκα αμυγδαλου με καποια κρέμα μέσα. Κάτι τέτοιο

http://www.tsirou.gr/images/phocagallery/gia-ti-vapsiti/thumbs/phoca_thumb_l_21.gallika_makaron.jpg

τα κλασικα μακαρον ειναι έτσι

http://www.tsirou.gr/images/phocagallery/gia-ti-vapsiti/thumbs/phoca_thumb_l_dsc_1372.jpg

το απογευμα είχαμε και μεις παιδιατρο ειναι 8780 και 75 πόντους το τσιλιβιθρονι μου! Πηρε δυο πόντους και 400γρ σε 1 1/2 μήνα, κάναμε και το εμβόλιο μας και εκλαψε λίγο το αντρακι μου.

Ελευθερια είχες ρωτήσει για τα εμβόλια αυτα που έλεγες εμεις θα τα κανουμε 15 μηνών τωρα εχουμε αλλο ένα στον χρονο και το επαναληπτικο του πνευμονιοκκοκου στους 13 μήνες.

Μαρινα και Ελευθερία φακες όσπρια δηλαδη μου εχει πει απο τον 8ο αλλα μονο φακες του έχω δώσει, μια φορα τις αλεσα αλλα πολυ ζουμί είχαν βγει και απο τοτε τις τρώει έτσι, μια φορα την βδομάδα του δίνω. Καθε παιδιατρος εχει το προγραμμα του αυτο ειναι γεγονός οπότε καθε μανούλα κάνει αυτο που εμπιστεύεται. Εμένα για παράδειγμα γαλακτοκομικα και ασπραδι μου εχει πει μετα τον χρονο και τον κροκο τον τρώει έτσι δεν του τον βάζω στη φρουτοκρεμα που το βάζουν άλλοι, μπλιαξ.

Α απο Καλλιπολη δεν ξέρω πολλα αν και μένει μια θεία του άντρα μου εκει εγω δούλευα κέντρο στην Τσαμαδου.

χριστινα ο Δημητρακης ειναι πολυ γλυκας σε όλα του !!!!! Υπομονη τελειωνεις και εσυ με την δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πριν λίγο κοιμήθηκε ο μικρός, έφαγα κι εγώ λίγο ρύζι με γιαούρτι και είπα να σας γράψω.

Στο σχολείο ήρεμα τα πράγματα, μόνο η Γ' τάξη έρχεται τώρα. Εγώ δεν είχα μάθημα σήμερα, ετοίμασα το εξεταστικό δοκίμιο για τα Νέα Ελληνικά της έκτης τάξης και δούλεψα και λίγο πάνω σ' ένα άρθρο που γράφω και πρέπει να παραδώσω στις 15 Ιουνίου. Αλλά μόλις ξεκίνησα με το άρθρο το οποίο είχα στο φλασάκι, μου ζητά ένας συνάδελφος να φύγω για λίγο απ' τον υπολογιστή για να κάνει κάτι διορθώσεις σε εξεταστικά δοκίμια. Εγώ αφήνω το φλασάκι στον υπολογιστή, ούτε καν το άρθρο δεν έκλεισα, γιατί υπάρχουν καμιά έξι-εφτά υποδοχές για φλασάκια, έτσι δε χρειαζόταν να το βγάλω. Και τι κάνει αυτός; Βγάζει το φλασάκι μου, χωρίς να με ρωτήσει, και χάνονται οι αλλαγές που είχα κάνει! Ευτυχώς δεν είχα κάνει και πολλά, αλλά δεν του έκοψε να με ρωτήσει; Τέλος πάντων, είναι και μεγάλος και στην κοσμάρα του, και που ξέρει να χειρίζεται υπολογιστή και φλασάκι είναι πολύ!

Ο μικρός είναι λίγο κρυωμένος, βήχει και έχει και μυξούλες, ουφ ουφ... Θα τον πάμε αύριο παιδίατρο να δούμε τι θα μας πει.

Καγκουράκι εγώ δεν έχω βγάλει ακόμα τα καλοκαιρινά, γιατί εδώ ο καιρός είναι μια κρύο, μια ζέστη... Δεν ξέρεις τι να φορέσεις... Περίμενα το σίδερο που θα μου έστελνες, αλλά δεν ήρθε.

Άρα το μακαρόν είναι συνδυασμός μπεζέ και αμυγδαλωτού! Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μου, πάντως είναι της μόδας τώρα τελευταία! Αυτά τα χρωματιστά, όμως, πόσο χρώμα έχουν μέσα; Γενικώς φοβάμαι τα τρόφιμα που είναι υπερβολικά χρωματιστά!

Τι έγινε τελικά με τα μπισκότα; Εμένα τα σταφιδόψωμα έκαναν θραύση!

Για τα όσπρια που λέτε, εγώ τον άρχισα γύρω στο χρόνο με φακές, στις οποίες είχα βάλει μέσα και πατάτα για να μην του πέσουν πολύ βαριές. Μετά έδωσα και φασόλια, και ρεβύθια και μαυρομάτικα και απ' όλα! Τα φασόλια δεν τα ξεφλούδισα ποτέ, απλά στην αρχή που τα έλιωνα με το πιρούνι, όταν έβγαινε μια φλούδα, την έβγαζα απ' το πιατάκι του. Βάζω και πατάτα κι εκεί, πάλι για να μην του πέσουν βαριά. Σήμερα έφαγε στη μάνα μου, και ακούστε τι τον τάισε: πλιγούρι, πατάτες και φασόλια μαυρομάτικα βραστά, τα οποία τα ανακάτεψε όλα μαζί με... γιαούρτι!!! Απορώ πώς της ήρθε! Ευτυχώς τα έφαγε και δεν τα έκανε εμετό.

Ελευθερία, αφού δουλεύεις τι να κάνεις; Εγώ πάντως αν έμενα στο σπίτι όλη μέρα με το μωρό θα είχα τρελαθεί! Επέστρεψα στη δουλειά όταν ήταν τριών μηνών, γιατί τότε έληγε η άδειά μου, και ανανεώθηκα!

Χριστίνα κι εγώ θα ήθελα να ήμουν πιο κοκέτα, καλοντυμένη και καλοχτενισμένη, αλλά κι εγώ τα βαριέμαι φρικτά όλα αυτά. Σε κάποια φάση είχα κόψει τα μαλλιά μου σε ένα στιλ που ήθελαν ίσιωμα, και μόνο που σκέφτηκα πόσο χρόνο θα έχανα ισιώνοντας τρίχες, έπαθα κατάθλιψη! Προτιμώ να αφιερώνω το χρόνο μου σε πιο σημαντικά πράγματα.

Ωραίο ακούγεται το σεμινάριο και χρήσιμο. Αλλά κάτσε να γράψουμε πρώτα κανένα βιβλίο και μετά το προωθούμε! :D

Τι γλύκας ο Δημητράκης!!!!!!!!!! Θα τον φάω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κι εμένα χαίρεται πάρα πολύ το βράδι που γυρίζω απ' το σχολείο.

Καλέ, σας είπα ότι τώρα άρχισε τις αγκαλίτσες και τα φιλάκια; Μέχρι τώρα μας έγραφε κανονικά, αλλά τώρα, κάθε τρεις και λίγο, μας αγκαλιάζει και μας σφίγγει, και μας φιλάει! Μάλιστα, είναι φάσεις που τον κρατάει ο άντρας μου αγκαλιά και πηγαίνω εγώ να τον φιλήσω, και απλώνει τα χεράκια του και μας αγκαλιάζει και τους δύο!!!!!!!!

Σας αφήνω κόρες!

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία τα ρούχα για σίδερο δεν ήρθαν γιατι τα σιδερωσα τελικα.....και τα μπισκότα μου επισης έκαναν θραύση η Αγγελικη μου γύριζε το κουμπί στο μίξερ, έριξε τη ζάχαρη την βανιλια αυτα.... Ειναι πολυ ωραία σαν cookie αυτα τα μπισκοτακια σε σημείο μου μου περνάει απο το μυαλο να τα κάνω γλυκάκι βαπτισης!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια μου. Χάνομαι το ξέρω αλλά έτσι είμαι... πάντα όμως σας σκέφτομαι .Κάποια κοπέλα από εσάς με ρώτησε αν ο καρικινικός δείκτης έχει να κάνει με την ρευματοειδ΄η αρθρίτιδα . Λογικά όχι ο συγκεκριμένος . Η ανεβασμένη τιμή του δείκτη μου ca125 μου είπε ο γυανικολόγος μου ότι οφείλετε στην ενδομητρίωση απλά θέλει παρακολούθηση .Την εξέταση μου την κάνουν επειδή λόγω της αρθρίτιδας παίρνω χημειοθεραπεία και πρέπει να ξέρουν . Από όσο μου είπαν ο βιολογικός παράγοντας που ίσως κάποια στιγμή πάρω είναι αντένδειξη αν έχει δείκτη ανεβασμένο. Τα χέρια αν πονάνε ταυτοχρονα και έχει πρωινή δυσκαμψία η οποία υποχωρεί αργότερα να πάει σε ρευματολόγο. Με το μικρό τα ίδια τσινάει αλλά έχει δίκιο .Κουράστηκε το παιδί . Σήμερα το κολόπαιδο που τον χτύπησε έσβησε το πίνακα με τις υποχρεώσεις και ο φουκαράς ο δικός μου δεν πρόλαβε εννοείτε ότι τον έπιασα και του είπα γιατί ρε Στάθη τον έσβησες και το κολόπαιδο μου είπε : μα καλά τέτοια ώρα έγραφε τις υποχρεώσεις ; δηλαδή δεν το κατάλαβα του λέω θα σε ρωτήσουμε; άντε με το κάθε μαλακισμένο .Τα έχω πάρει και θέλω να ξυπνήσω ένα πρωί και να μη σκέφτομαι τίποτα ..Κουράστηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εγώ σήμερα κάθισα να σκεφτώ τα πάντα για τη βάπτιση ώστε σιγά σιγά να τα κανονίσω κιόλας. Τραπέζι, λίστα καλεσμένων, γλυκά, προσκλητήρια, μπομπονιέρες ΟΛΑ. Κατέληξα σε όλα. Ανακουφίστηκα γιατί με είχε πιάσει άγχος. Μόνο σταυρό για την φραουλίτσα και φόρεμα για μένα δεν βρήκα ακόμα. Φόρεμα θα πάω τον Ιούνιο να κοιτάξω γιατί υπόλογίζω ότι μέχρι τότε θα έχω χάσει και τα τελευταία κιλάκια που μου έμειναν.

Πολύ χαίρομαι που μου είπατε όλες την ταβέρνα γιατί εκεί επέλεξα τελικά. Κατερινάκι χαίρομαι που κι εσύ είπες αυτό γιατί εννοείται πως σας θέλω στη χαρά μου και θέλω να περάσετε όμορφα (μακάρι μόνο να μην είσαι στο χωριό....).

Σας ευχαριστώ και για τις ευχές σας για τον ανιψιό μου!!!!

Κατερίνα μου καλύτερα αδύνατα τα παιδιά. Καθόλου δεν θα έσκαγα αν η μικρή δεν έπαιρνε με γρήγορους ρυθμούς βάρος. Τώρα μάλιστα μου την έχει δώσει λίγο γιατί ο Πάνος ψιλοπάχυνε (21,5 είναι). Δεν τρώει πολύ και δεν του δίνω γλυκά γενικώς (1 φορά την εβδομάδα ένα αβγό kinder και το πρωί σπιτικό κέικ για πρωινό). Δεν κάνει όμως κάποια δραστηριότητα, ούτε πηγαίνει σχολείο και πιστευω πως φταίει αυτό. Ωραία η ιδέα σου για τα μπισκότα στη βάφτιση. Αφού έτσι και αλλιώς θα κεράσεις τούρτα γιατί να χαλάς τα λεφτά σου;;;

Χριστίνα ο γιος σου είναι γλύκας! Λίωνω με τις ατάκες του. Το σεμινάριο ακούγεται πολύ ενδιαφέρον! Το καλοκαίρι ούτε εσύ δουλεύεις ε;;;

Άννα Μαρία γέλασα πολύ που έγραψες τον λόγο για τον οποίο δεν καθάρισες το γραφείο...Ο Αντρίκος σας άρχισε τις αγάπες;;; Μπράβο το αγοράκι σου! Δεν το συζητώ ότι με τον πολύ κόσμο δεν χαίρεσαι τίποτα. Αποφάσισα κι εγώ να καλέσω γύρω στους 60 (συν τα παιδάκια-δεν είναι πολλά). Δεν θέλω άλλους. Θέλω μόνο αυτούς που θα χαρούν με τη χαρά μου και δεν θα έρθουν για να με σχολιάσουν.Εγώ πάλι πηγαίνω για ίσωμα μαλλιών κάθε εβδομάδα.Πολλά χρόνια τώρα. Βαριέμαι τα σγουρά γιατί μου τρωει πολλή ώρα η περιποίησή τους. Ο συνάδελφος με το φλασάκι όλα τα λεφτά...

Ελευθερία τον Αύγουστο νομίζω ότι οι παιδικοί είναι κλειστοί. Κρίμα είναι για ενα μήνα να πάει παιδικό το παιδί από τη στιγμή που το Σεπτέμβρη θα μπορεί η μαμά σου. Αν σε παίρνει οικονομικά να πάρεις άδεια άνευ αποδοχών κάντο καλύτερα.

Βασούλα κι εσύ νωρίς γύρισες στη δουλειά ε; Εγώ γύρισα όταν η μικρή ήταν 38 ημερών. Πριν γυρίσω είχα αγχωθεί τρομερά με αυτό. Τελικά όμως λειτούργησε πολύ θετικά στην ψυχολογία μου. Το μόνο αρνητικό ήταν που ταλαιπωρήθηκα λίγο με τις αντλήσεις γιατί δεν ήθελα να δώσω ξένο γάλα όσο έλειπα.

Βάνια αυτός ο Στάθης είναι για πολλές σφαλιάρες. Μάλλον όχι αυτός αλλά οι γονείς του γιατί απ' ό,τι φαίνεται δεν έκαναν και πολύ καλή δουλειά.

Μαρίνα δεν πειράζει για την τούρτα. Εσένα δεν φαινόταν το ένα. Εμένα που μου έφτιαξαν στα δεύτερα γενέθλια του Πανούλη κοριτσίστικη τούρτα κατα λάθος τι να πω;;;;; Τα είδα όλα όταν άνοιξα το κουτί...Τραγικό.Ήταν ροζ με κόκκινες καρδούλες......Α είχε πάνω και τη Μίνυ. Χαχαχαχαχαχαχα!

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου

τελειωσα επιτελους με τις δουλεις μονο σιδερο εχω και κατι μικροπραγματα το σπιτακι μου ειναι καθαροοοοο!!για ποσο δεν ξερω;χθες το απογευμα πηγα στο συλλογο τριτεκνων να κανω κατι χαρτια για τα τροφιμα , κι εφαγα αρκετη ωρα αφου ανοιγουν δυο απογευματα τη βδομαδα και γινεται χαμος και σημερα θελω να παω στα κεπ να παρω το γνησιο της υπογραφης μου πολυ χαρτουρα ομως.....,σας ευχαριστω ολες για το πολυ-πολλη-πολυς χθες εγραψε τεστ ο Νικος στο σχολειο και ειχε κι αυτα μεσα να δουμε τσ εγραψε σωστα ή τα μπερδεψε;

Βανια εγω σε ειχα ρωτησει για ρευματοειδη αρθριτιδα ,εχει παει σε ρευματολογο η μανα μου δουλευει πολλα χρονια σε σουπερ μαρκετ και πιο παλια ηταν στα ψυγεια ισως να το επαθε απο εκει ,υπαρχουν πολλα κακομαθημενα παιδια τελικα αλλα και γονεις χειροτεροι,ακου τι εγινε χθες στο δικο μας σχολειο,ειναι ενα παιδι που τα περισσοτερα παιδια δεν θελουν να το παιζουν επειδη οτι κανουν παει το λεει στο διευθυντη και γενικα δεν τον θελει κανενας,η μανα του που ειναι μεγαλη περιπτωση πηγε και τους μαλωσε για να παιζουν το γιο τους και να μην τον μαλωνουν,χθες ενα παδια πανω στο παιχνιδι επιασε το δικοτης απο το σβερκο και εφτασε στα αυτια της μαμας του και η πως να την χαρακτηρισω τι εκανε;πηγε και εριξε σφαλιαρα στο ξενο παιδι και το πηγε στο διευθυντη τραβωντας το απο την μπλουζα ,μιλησα χθες με τη μαμα του παδιου που τυγχανει να ειναι φιλη μου και να κανει παρεα με τον δικο μου και εχει τρελαθει η γυναικα ,δεν ηθελε να πεσει στο επιπεδο της και να ασχοληθει μαυτα που ασχολητε εκεινη αλλα τωρα......δεν πανε καλα μερικοι γονεις δεν μπορουν να καταλαβουν οτι ειναι παιδια εκει θα παιξουν εκει θα μαλωσουν .....

Ανθη μου καλα εκανες και επελεξες την ταβερνα κι εγω αυτο θα σου ελεγα τωρα για τον κοσμο που θα καλεσεις αναλογα με τα οικονομικα σας θα αποφασισετε,να μην αγχωνεσαι με τη βαφτιση αφου ολα ετοιμα ειναι,καλη επιτυχια στον ανηψιο σου καλο κουραγιο στο παιδι,σημερα αρχιζει και ο μικρος νονος του Δημητρη

Αννα Μαρια ο συνδυασμος της μαμας σου ομως τελειος ..αφου τα εφαγε και δεν τα εβγαλε παλι καλα,κι εγω τα μαλλια μου δεν μπορω καθολου να τα φτιαχνω ευτυχως ειναι ισια τα λουζω και τα αφηνω να στεγνωνουν μονα τους λαδωνουν και γρηγορα κιολας ,μερα παρα μερα τα λουζω δεν μπορω να ασχολουμαι και περισσοτερο βαριεμαι,τι γλυκος ο Αντρεας κι ετσι οπως τα περιγραφεις λιωνω...για πες τη συνταγη για τα σταφιδοψωμα ειχα κανει μια συνταγη απο τις συνταγες τις παρεας και δεν μου φουσκωσαν

Χριστινακι τι καλο παιδακι ο Δημητρακης που σκεφτεται τα ξαδερφακια του!!καλε γραψε κατι στην αναμονη μας εχεις,κι εγω αυτο βλεπω παλι αντισυλλιπτικα θα μου πει να παρω...

Ριτσα κι εγω αυτο ξερω οτι συνηθως τον Αυγουστο κλεινουν οι σταθμοι,δεν εχεις καποια γιαγια να τον κραταει;

Κατερινακι κι εγω φακες μετα απο το χρονο εδινα,ουτε εγω εβαλα ποτε αυγο μεσα στην κρεμα αφου το τρωγανε σκετο δεν ειχα προβλημα,καθε παιδιατρος με τα δικα του μια χαρα ειναι ο Νικολας αφου κινητε συνεχεια τωρα,ο μπεμπης μας σας ειπα ποσο πηγε;6300 το θηριο μηπως τον ταιζεις πολυ της ειπε η παιδιατρος αφου πειναει να τον αφηνει να κλαιει;και τα μπισκοτακια αν τα κανεις μια ομορφη συσκευασια μια χαρα θα ειναι; θα τους εχεις ολους καλεσμενους για φαγητο ;τον καλυτερο βηθο ειχες με τα μπισκοτα ομως;κι εγω θελω να φτιαξω κατι γιατι με τις δουλειες δεν εφτιαξα τιποτα τελευταια τα τσουρεκια που ειχα βαλει στην καταψυξη με εσωσαν

παω να τακτοποιησω τα χαρτια και λιγο λαικη τα λεμε παλι φιλια!!!

Επεξεργάστηκε από KA1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!Αννα-Μαρία η αλήθεια είναι πως έρχονται στιγμές που λέω, άντε να πάω για δουλειά να νοιώσω λίγο ανεξάρτητη και να κάνω κάτι διαφορετικό βρε παιδί μου εκτός από την πλήρη απασχόληση που έχω τώρα με το παιδί....απτην άλλη θα προτιμούσα να είναι με την μητέρα μου και όχι με ξένες γυναίκες γιαυτό είμαι διστακτική....πάντως αναπολώ και την εποχή που δούλευα γιατί κάναμε καλή παρέα με τις συναδέλφους και πέρναγε ευχάριστα το 8ωρο οπότε μάλλον για ένα μήνα θα ταλαιπωρηθώ και εγώ και το μικρούλι και από Σεπτέμβρη θα τον έχει η γιαγιά....

Ανθή η ταβερνούλα είναι ότι πρέπει για τραπέζι...και εγώ σε παραθαλλάσια ταβερνούλα το έκανα και ήταν τέλεια...

Κατερίνα εμένα μου φαίνεται καλός ο Νικόλας στα κιλάκια...εμένα είναι 11μιση μηνών και είναι 10,700 και 78 πόντοι και μου τον λένε μικροκαμωμένο...@-)

πρέπει να κλείσω ξύπνησε....φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!

Πολλα γραψατε βλεπω. . . !

Αρχιζω να σχολιαζω λοιπον!

Ελευθερια σε σπιτι τα προσεχει η κοπελα αλλα ειναι μια αιθουσα ξεχωριστη πισω απ το σπιτι της μαζι με αλλα 5 παιδακια!συνολο 6 παιδια δηλαδη!Και ετσι ενιωθα περισσοτερο ασφαλης να της στειλω εκει παρα σε παιδικο που εχει παραπανω παιδακια!αλλα αν ειναι μονο για ενα μηνα νομιζω παρε αδεια ανευ αποδοχων κι απο Σεπτεμβρη ασε τον μικρο στη μαμα σου καλυτερα!

Μαρινα μου κινειται ο Αντωνακης κι ειναι λογικο να χανει γραμμαρια!οταν μπουσουλαει κιολας τοτε η κινηση ειναι παραπανω απο το να περπατα, αυτο μου ειπε η παιδιατρος!

Χριστινακι αμαν τι γλυκο παιδακι εχεις!απ τις οικονομιες του θελει να πιασει πραγματα για τα ξαδελφακια του!Μπραβο!

Κατερινακι μεγαλωσε ο Νικολακης!κι εγω αν δεν κανω λαθος οσπρια εδωσα κοντα στο χρονο!εδωσα και φακες και φασολια αλλα προσθετα και πατατα και καροτο καποτε να μην της ερθουν βαρια!

Αννα Μαρια ο συναδελφος αν δεν καταλαβει απο ηλεκτρονικους υπολογιστες τοτε δεν καταλαβε τι εκανε μαλλον!ευτυχως που οι αλλαγες δεν ηταν πολλες!παλι καλα!ναζιαρης ο Αντρεας αγκαλιες και φιλακια!

Βανια τι να πεις γι αυτο το παιδακι (Σταθη)?τι συμπεριφορα ειναι αυτη?δηλαδη ελεος!καποιος πρεπει να του μιλησει να συμμορφωθει πιστευω!

Ανθη μου κατεληξες τελικα στην ταβερνα?κι εγω εκει θα κατεληγα!αφου τα κανονισες ολα δεν χρειαζεται καθολου αγχος!κι εγω τελευταιες μερες εψαξα φορεμα γιατι εχανα κι εγω κιλα!

Κατερινακι τι ωραια η τουρτα!στειλε λιγη απο δω!χαχα!καλες επιτυχιες στο Νικο με το διαγωνισμα!οσο για τη μαμα του παιδιου . . .το να πιασει απ το σβερκο ενα μικρο παιδι, τι να πεις!οπως ειπες κι εσυ παιδια ειναι!θα μαλωσουν και θα τα βρουν, αλοιμονο αν καθε φορα επεμβαινουμε εμεις οι μεγαλοι!τωρα αν ηταν κατι σοβαρο να εξηγησει στο παιδι με διαλογο!οχι να το πιασει απ το σβερκο, ετσι θα καταλαβει το παιδι?με βιαιη συμπεριφορα?αν ειναι δυνατον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα εγω το αυγο δεν του το βαζω στη φρουτοκρεμα αλλα στο μεσημεριανο του φαγητο αλεσμενο γιατι αλλιως δεν το τρωει...το προσπαθησα και με κουταλακι μονο αυγο αλλα μου το φτυνει και ειπε η παιδιατρος αν δεν το τρωει αλλιως ετσι!αφου μεχρι τωρα δεν τον εδινα...αλλα πρεπει να φαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Ευτυχώς κοιμήθηκα πιο καλά χτες βράδι, αν και ο Αντρέας ξύπνησε στις πεντέμιση, τον κούνησα στο καρότσι, ξανακοιμήθηκε, αλλά κάθε λίγο έβηχε, χωρίς να ξυπνάει, αλλά ξυπνούσα εγώ. Τελικά ξύπνησε εφτά και κατά τις οκτώ και είκοσι τον ανέλαβε ο άντρας μου και κοιμήθηκα για κανένα δίωρο ακόμα.

Μετά πήγαμε στον παιδίατρο, ευτυχώς δεν του βρήκε ακροαστικά, απλά είναι λίγο κρυωμένος. Μας είπε να του δίνουμε σιροπάκι και προληπτικά εισπνοές για 5-6 μέρες. Τον ζύγισε κιόλας, πήγε δέκα κιλά και κάτι νομίζω, σχεδόν έντεκα, και από ύψος 85 εκατοστά.

Μετά πήγαμε στη Δημοτική Βιβλιοθήκη για να πάρω καινούρια βιβλία, αλλά δίπλα από τη βιβλιοθήκη είναι η παιδική χαρά, κι ο Αντρέας ξεκίνησε να πάει μόνος του εκεί! Καθίσαμε για λίγο στην παιδική χαρά κι έπαιξε, αλλά ξεφύγαμε με το χρόνο και αργήσαμε.

Σπίτι καθάρισα φασολάκια, αλλά άργησα πολύ, τα έβαλα στην κατσαρόλα με πατάτες, αλλά επειδή τα έκανα πολύ βιαστικά και τα έκλεισα πριν χυλώσουν, γιατί ο Αντρέας πεινούσε, νύσταζε και γκρίνιαζε, και βγήκαν νερόβραστα, μπλιάχ... Τα φάγαμε πάντως, αλλά τώρα θα τα ξαναβάλω να βράσουν για να χυλώσουν, γιατί έμειναν πολλά και είναι κρίμα να τα ξαναφάμε έτσι!

Βάνια πολύ μπέρδεμα με όλα αυτά που έχεις... Περαστικά να είναι εύχομαι.

Για τον Στάθη τι να πω... Πολύ κ&(#^$%&%#*παιδο... Το θέμα, όμως, είναι να μην πηγαίνεις εσύ να μιλάς στο Στάθη, αλλά στη δασκάλα ή και στη διεύθυνση του σχολείου, αν δεις ότι η δασκάλα δεν κάνει τίποτα.

Ανθή, δε θα έπρεπε να σου μιλάω. Παρεξηγήθηκα πάρα πολύ μαζί σου. Άκου θα καλέσεις την Κατερίνα κι όχι εμένα. Σου έχω κάνει κάτι. Όχι πες μου, σου έχω κάνει κάτι; :P

Καλέ, το καθάρισα το γραφείο. Ξεκουμπίστηκε ο σύζυγος και το καθάρισα!

Καλά, πολύ γέλασα με τη ροζ τούρτα με τη Μίνυ!!!!!!!!!!! Χαχαχαχα!!!!!!!

Εμένα τα μαλλιά μου είναι κατσαρά, δηλαδή από αυτά που δε στρώνουν με τίποτα... Όταν το είχα σκεφτεί αυτό με το ίσιωμα, ήμουν φοιτήτρια, που σημαίνει ότι θα έπρεπε να τα ισιώνω μόνη μου, γιατί λεφτά για κομμωτήριο δεννν... Όχι ότι τώρα υπάρχουν δηλαδή! Κι εγώ με τα χτενίσματα δεν τα πάω καθόλου καλά... Τώρα τους βάζω αφρό και τα στεγνώνω με το πιστολάκι "τσαλακώνοντάς" τα, και βγαίνουν σαν μπούκλες, αν είμαι τυχερή δηλαδή, γιατί είναι φορές που βγαίνουν σαν μπερδεμένη σφουγγαρίστρα.

Κατερίνα, εγώ ό,τι κι αν κάνω, έχω ένα σπίτι, ας μην το περιγράψω καλύτερα... Τα δωμάτια είναι περίπου καθαρά και περίπου συγυρισμένα, αλλά το σαλόνι και η κουζίνα, δηλαδή αυτά που βλέπει όποιος έρχεται σπίτι μου, είναι ένα χάλι... Κάτω γεμάτο ψίχουλα, όσο κι αν καθαρίζω, παντού διάσπαρτα παιχνίδια και dvd τα οποία ο Αντρέας συνέχεια βγάζει απ' το ντουλαπάκι και πετάει κάτω, η κουζίνα μονίμως γεμάτη άπλυτα, γιατί όσο κι αν πλένει ο άντρας μου, πάντα κάποια θα τα αφήσει, με αποτέλεσμα πάντα να υπάρχουν άπλυτα...

Καλά, τα έπαιξα με αυτή τη μάνα που λες... Η γυναίκα είναι ψυχοπαθής. Δε φτάνει που έκανε το παιδί της χαφιέ, πήγε και σφαλιάρισε το ξένο παιδάκι, αντί να πάει να παραπονεθεί στη μάνα του, που ούτε κι αυτό δεν έπρεπε να το κάνει, αφού όπως λες κι εσύ, παιδιά είναι και θα μαλώσουν.

Η συνταγή για τα σταφιδόψωμα είναι η συνταγή για τα λαζαράκια, μόνο που, αντί για μαστίχα, έβαλα κανελογαρύφαλο. Φούσκωσαν, κι έγιναν πολύ μαλακά και πεντανόστιμα!

Δεν έχω λόγια για την τούρτα!

Ελευθερία αφού από Σεπτέμβρη θα μπορεί η μάνα σου να τον κρατάει, τότε κάτσε σπίτι τον Αύγουστο. Είναι κρίμα να στείλεις το μωρό παιδικό για ένα μήνα και μέχρι να συνηθίσει να τον σταματήσεις. Μια γνωστή μου, πάντως, πήγε το γιό της έξι μηνών, ενώ δεν είχε θέμα με τη φύλαξή του, γιατί λέει πρέπει να μάθει τάξη και σειρά, και να ξεκολλήσει από πάνω της. Δεν τον άφησε πολύ καιρό, όμως, τώρα που είναι 19 μηνών τον ξαναπήγε για τον ίδια λόγο. Πάντως, διάβαζα ότι είναι καλύτερα ένα παιδί να πάει στον παιδικό παρά να μένει σπίτι με τη γιαγιά, για πολλούς λόγους (κοινωνικοποιείται, μαθαίνει περισσότερα πράγματα, κ.λπ.). Εγώ τον Αντρέα σκέφτομαι εκτός απροόπτου να τον στείλω γύρω στα τρία.

Καλέ, τι μικροκαμωμένος είναι ο δικός σου, είδες ο Αντρέας; Αυτό που ένα παιδί πρέπει να είναι πάνχοντρο για να το θεωρούν κανονικό, πόσο μου τη σπάει...

Βάσω ο συγκεκριμένος συνάδελφος είναι στην κοσμάρα του όσο δεν πάει άλλο. Κάνει μάθημα μόνος του, γιατί οι μαθητές δεν καταλαβαίνουν τίποτα, έχει τσακωθεί με όλους σχεδόν τους μαθητές, γιατί κάνει και διακρίσεις σαν να μην έφταναν όλα τ' άλλα, και τον Οκτώβριο που έγιναν πολλές πρόωρες αφυπηρετήσεις, αυτός έκανε τα χαρτιά του να φύγει, και τελικά αποφάσισε να μείνει (κλάμα οι μαθητές, κι... εμείς!) και τώρα κατάλαβε το λάθος του και χτυπιέται, και μάλλον θα φύγει τέλος του χρόνου.

Καγκουράκι, καλή η ιδέα με τα μπισκοτάκια. Για δώσε συνταγή!

Ουφ, όλη την ώρα ξυπνάει από το βήχα και κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!

Καγκουρακι μου γλυκο πολυ σε ευχαριστω! Για πες συνταγη για τα μπισκοτακια! Πολυ καλη ειναι η ιδεα σου να τα βαλεις στη βαφτιση με ενα ομορφο αμπαλαζ!

KA μου καλα δεν παει καλα η γυναικα!Ακου εκει να χαστουκισει το παιδι! Τα κανουν κομπλεξικα τα παιδια τους και μετα απορουν που κανεις δεν τα θελει! Θα γραψω, θελω κι εγω οσο δεν φανταζεσαι, χρονος μηδεν, στη δουλεια τρεχουμε παλι! Κι εγω αντισυλληπτικα παιρνω τωρα. Α και καλα αποτελεσματα στο τεστ! Η τουρτα ειναι εκπληκτικη, στο εχω ξαναπει πρεπει να το δεις επαγγελματικα!

Αννα Μαρια αρχισε κι εσενα τις γλυκες ο μικρος, τωρα ειναι που θα λιωσεις λεμε! Η μαμα σου εκανε το συνδυασμο που σκοτωνει! Αξιος ο Αντρικος αξιος! Ο συναδελφος απο οσα καταλαβα, αλλου ντ' αλλου! Οσο για το σπιτι, αστα μια απο τα ιδια!

Βανια μου τι να πει κανεις, ειναι καποια παιδια που δεν ξερεις πως να τα αντιμετωπισεις, απο τη μια θες να τα πνιξεις και απο την αλλη να τα βοηθησεις καπως!

Ανθη μου πολυ γελασα με την τουρτα με τις καρδιες και τη Μινυ! Εγω δουλευω ολο το καλοκαιρι μονο Αυγουστο σταματαω, εχουμε επανεγγραφες, θερινα, ετοιμασιες της σχολης για το νεο σχολικο ετος, δουλειες με φουντες! Τωρα αρχιζει το μεγαλο αγχος, αν θα πανε καλα στα πτυχια, αν θα ξαναγραφτουν, αν αν αν... Ειδες μωρε το ψυχουλινι μου, κατι τετοια κανει και με πεθαινει!

Ελευθερια αν εχεις μαθει να δουλευεις ειναι πολυ δυσκολο να προσαρμοστεις στο σπιτι... υπομονη!

Βασω μου τι κανετε;

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια η κατι σημαντικο γιατι σας διαβασα στις 4 και τωρα ειναι 9, αλλα με τη δουλεια τωρα καταφερα να τα γραψω!

Φιλια σε ολες καλο ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες, έγραφα τόση ώρα και με έβγαλε εκτος σύνδεσης και δεν μου τα έσωσε να νεύρα μου με αυτο το πράγμα, όλα τα συνηθίσα στο νέο mammy αυτο να σε πετάει έξω μέχρι να διαβασεις και να σχολιασεις μια σελίδα μου τι δίνει.

οτι θυμάμαι τωρα

Ανθη είσαι σε πολυ καλο δρόμο αφου έχεις καταλήξει για όλα σχεδόν και μολις αρχίσεις και τα κλείνεις ένα ένα θα δεις πως θα ξεαγχωθεις περισσότερο. Φόρεμα ουτε εγω έχω βρει ουτε για την Αγγελικη, περιμένω βέβαια να δω τι θα μου στείλει και η νονα της απο Αμερική. Ευχαριστούμε πολυ πολυ για την πρόσκληση Αθήνα θα είμαστε, το ίδιο ελπίζω και εσείς αφου είστε ήδη στη λίστα των καλεσμένων. Απο ετοιμασίες και μεις στο μυαλο τα εχουμε όλα αλλα θέλω να αρχίσουμε να τα παραγγελνουμε γιατι τις μπομπονιερες και τα γλυκα θα τα φτιάξω τελικα μονη μου. Ειναι 21 κιλα το θηρίο σου, θα το παρει σε υψος αργότερα γιατι και εσυ και ο Κοσμας είστε ψηλοι. Πάντως σίγουρα θα βοηθήσει μια δραστηριότητα τωρα το καλοκαιρι οχι μονο σωματικα αλλα θα ειναι και μια προετοιμασία για να ενταχθεί απο τον Σεπτέμβρη στον παιδικο.

Κατερινα η τούρτα επαγγελματική, δεν έχω λογια έχεις πολυ ταλέντο μην το αφήνεις!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκα βιαστικα γιατι ξύπνησε ο μικρουλης πιπιλισε λίγο και ξανακοιμηθηκε.

Συμφωνω ότι για την συμπεριφορά των παιδιών μας είμαστε εμεις οι γονεις κυρίως υπεύθυνοι και μετα ολοι οι άλλοι εμάς έχουν για πρότυπα. Και εγω με κάτι τετοια εκνευριζομαι και ειναι ντροπή για τους ίδιους όταν φέρονται έτσι κυρίως μπροστα και σε αλλα παιδια.

Κατερινα θα τους εχουμε ολους και στο τραπέζι και για τα μπισκοτακια θα βρω μια όμορφη συσκευασία κανα κουτακι διαφανες απο μαλακο πλαστικό, έκανα έναν πρόχειρο υπολογισμό χτες έφτιαξα 50 με λιγότερο απο 5 ευρώ οπότε οικονομικα θα μου βγουν. Τη συνταγη θα σας την βάλω αυριο γιατι ειναι απο βιβλίο και πρέπει να την πληκτρολογήσω όλη.

Μαρινα αφου του αρεσει και το τρώει έτσι το αυγο έτσι να του το δίνεις.

Ελευθερια θα βρεθεί η λύση να λες πάλι καλα που έχεις δουλεια κα θα ξεφευγεις, αλήθεια τι δουλεια κανεις?

Αννα Μαρία μήπως περιγράφεις το σπιτι μου και μένα έτσι ειναι καθαρό για την ώρα που το καθαρίζω και μετα απο λίγο όπως ήταν πριν....τουλάχιστον καθε βραδυ μαζεύουμε όλα τα παιχνιδια και κάπως μαζεύεται. Μετα τα 2,5 λενε ειναι καταλληλη ηλικια και μέχρι τα 3 επιβάλλεται να πανε παιδικο, έτσι λενε τουλάχιστον οι ψυχολόγοι.

Χριστινα έχεις πολυ δουλίτσα και εσυ, υπομονη μέχρι τον Αύγουστο!

Καλο βραδυ φίλες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;; Εγώ έχω μια μελαγχολία τις τελευταίες μέρες..Δεν ξέρω τι φταίει. Λίγο απ' όλα και τίποτα. Έχω ένα απροσδιόριστο άγχος. Έκανα και μια βλακεία σήμερα. Πήγα και αγόρασα κοτόπουλο ψητό από Σκλαβενίτη γιατί δεν προλάβαινα να μαγειρέψω και έδωσα και στον Πάνο. Το στομάχι μου όλη μέρα ήταν χάλια και ο Πάνος μου έκανε έναν εμετό...άλλο πράγμα....Μέσα στο αυτοκίνητο τον έκανε. Ευτυχώς που μου τα καθάρισε όλα η μαμά μου. Εγώ πήρα τον Πάνο να τον αλλάξω και να τον κάνω μπάνιο και η μαμά μου ανέλαβε το αυτοκίνητο. Επίσης δουλεύω και Σάββατο και Κυριακή και έχω ψυχοπλακωθεί και γι' αυτό...Αυτές οι εξετάσεις με ξεσκίζουν...Είναι όμως και η βάπτιση σε λίγο και έτσι καλό είναι που δουλεύω.

Κατερινάκι μου κι εγώ σ'ευχαριστώ πολύυυ που είμαι ανάμεσα στους καλεσμένους σου και χαίρομαι πολύ που θα είστε Αθήνα! Να σου πω την αλήθεια είχα στεναχωρηθεί που έλειπες και όταν γέννησα και στα γενέθλια του Πάνου και ήθελα πολύ να σας έχω στη βάπτιση! Μπορεί να μην συναντιόμαστε συχνά αλλά ξέρεις πόσο πολύ συμπαθώ και εσένα και τον Κώστα! Τέρμα οι φιλοφρονήσεις..χιχιχιχι! Τις μπομπονιέρες πώς θα τις κάνεις;;;; Ωραία που θα έχεις μπισκότα! Από τώρα τα σκέφτομαι! Είμαι λάτρης των cookies!!! Εγώ πάντως δεν θα το κρατήσω για μετά..Θα το φάω επί τόπου!!!!!!! Ναι, είναι 21 κιλά + το θηριάκι. Είναι όμως και ψηλό (πάνω από 1.10). Ο γιατρός μου είπε ότι επειδή στην καμπύλη είναι και στο βάρος και στο ύψος στο 90 δεν πρέπει να ανησυχώ. Αν ήταν στο ύψος στο 50 και στο βάρος στο 90 τότε θα έπρεπε..Παρόλ' αυτά είναι στα όρια και χρειάζεται προσοχή. Για τον παιδικο έχεις δίκιο. Σίγουρα ο Πάνος στην ηλικία που είναι θα κέρδιζε πολύ περισσότερα πράγματα από το σχολείο παρά από τη γιαγιά του...Θα είχε ήδη πάει αν δεν έκανα την Αλεξάνδρα-φραουλίτσα. Έκανα όμως λάθος όπως αποδείχτηκε γιατί τις ιώσεις δεν τις γλίτωσε το μωρό...

Άννα Μαρία στις περιγραφές είσαι φοβερή! Με έκανες και γέλασα με τη σφουγγαρίστρα-μαλλί! Καλά, ο συνδυασμός φαγητών της μαμάς σου άπαιχτος! Ύστερα λες για τον τραχανά μου...Είδες; Υπάρχουν και χειρότερα! Όσο για την πρόσκληση στην βάπτιση...έλα εσύ Αθήνα και όχι μόνο θα σε καλέσω στη βάπτιση, θα σε τραπεζώσω και σπίτι μου!!!

Βάσω μου είναι πολύ ωραίο που η Ιωάννα σου είναι με λίγα παιδάκια και χαίρεται όταν βρίσκεται με την παιδαγωγό. Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το να βλέπουμε τα παιδάκια μας χαρούμενα.

Ελευθερία ο αέρας στις Κυκλάδες είναι ένα θέμα ακόμα και το καλοκαίρι. Η Πάρος όμως είναι ένα όνειρο και ιδιαίτερα η Νάουσα! Τυχερή είσαι!

Κατερινάκι θα αρχίσω πάλι τα κοπλιμέντα. Η τούρτα είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!! Έχεις απίστευτο ταλέντο! Αν έμενες στην Αθήνα ή σε κάποια άλλη μεγάλη πόλη θα είχες βγάλει πολλά λεφτά. Καλή επιτυχία στο νονό του Δημητράκη σου! Έκανες όλες τις δουλίτσες σου ε;; Τυχερούλαααα...Εγώ έχω να καθαρίσω τα ντουλάπια και τα συρτάρια της κουζίνας και να πλύνω ό,τι υπάρχει μέσα σε αυτά. Βαριέμαι αλλά πρέπει να γίνει. Τα χαλιά αρχές Ιουνίου.

Χριστινάκι μόνο Αύγουστο σταματάτε;; Νόμιζα ότι κλείνετε όλο το καλοκαίρι. Δεν πειράζει. Καλός είναι και ο Αύγουστος. Μια χαρά μήνας για μπανάκια και διακοπούλες.

Είμαι σίγουρη ότι ξέχασα να γράψω πολλά από αυτά που είχα στο μυαλό μου αλλά είναι και μια ώρα δύσκολη...

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα αυτή η μαμά είναι τρελήηηηηηηηηη και το παιδί της το έκανε σαν τα μούτρα της.....Κρίμα το παιδάκι. Σε όλη του ζωή στο περιθώριο θα είναι το καημένο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!εμεις σημερα εχουμε εξοδο!!!θα παμε στο Σεφερλη σημερα.στο ''σουπερ ειρωνες'' εχει πολυ γελιο και δεν τον εχω ξαναδει!ηθελα πολυ να παω,,,και ετσι θα ρθει η μαμα να τον προσεχει το βραδυ και εμεις θα παμε!11 η ωρα το βραδυ αρχιζει

Aνθη μουυυ σιγα μωρε δεν φταις εσυ!!!ησουν κουρασμενη μωρε!μην κατηγορεις τον εαυτο σου!!!

εμεις εχθες πηγαμε στα γκουντις και ελεγα να τον παω εκει στο παιδοτοπο!!!αλλα εκει ηταν θηριακια!!!εως 10 χρονων παιδια!!!θα τον κατασπαραζαν!!!:lol:

.ηρθε εκει ενα 3χρονο παιδακι και του εδινε μπαλιτσες να παιζει!τι καλος που ηταν!!ο δικος μου μολις την επαιρνε την εριχνε και αυτος του την ξαναεδινε!!!χαχαααχα!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ περαστικα στον μικρουλη σου!!!!!!!!!!!!!!!!!

ααααααααα εχθες φαγαμε μη αλεσμενο φαγακι...αιγαλεω ψαρακι με λαχανικα και κριθαρακι.απλα τα πατησα με το πιρουνι λιγακι!!!!καταχαρηκα!!!!

ααα και μισο τοστακι μονο με κασερακι του δωσα!μας ειπε η παιδιατρος να αρχιζει να μαθαινει!!!

πλεον εχουμε 5 δοντακια!!!τα 2 τα μεγαλα πανω και 3 κατω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...