Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Όλια, άσε, έπεσες στην περίπτωση! Σήμερα το απόγευμα έκανε την εμφάνισή του το νέο μάμμυ, κι όποιος αντέξει!

Ο Αντρίκος έγινε θηριάκι! Εσύ τι κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια, εχει αλλάξει πολυ το mammy πραγματικα τα πανω κάτω.

Αν βρείτε πως θα κανουμε να φαίνονται τα τικερακια και τα αβαταρ πείτε και σε μένα.

Εντωμεταξυ μαλλον χάθηκε και η ομάδα με τις φωτογραφίες και ότι αλλο είχαμε εκει.

Εμένα εχει πυρετο ο Νικόλας και βηχει εχει και μυξουλες, στην αρχη νόμιζα ότι ο πυρετός ήταν απο το εμβολιο που εκανε την Πέμπτη αλλα σε συνδυασμό με βήχα Αι μύγες καποια ίωση εχουμε πάλι.

Τι να πρώτο σχολιάσω τωρα...

Ανθη μια χαρα ειναι και οι 8 μήνες τα καταφερες με πολλες δυσκολιες και ξεπερασεις και τον στόχο σου, και όπως είπες και στην Κατερίνα σημασία εχει να ειναι η μαμα καλα, οπότε αφου έχεις ανάγκη να γυρίσεις στους προ θηλασμου ρυθμούς να το κανεις. Για τον Πανουλη συμφωνω εσυ ξέρεις καλυτερα και η Αγγελικη βηχει αρκετα λόγω παιδικου και αργει να περάσει αλλα άμα δεν εχει πυρετο τι να κανεις, απλα οι παρα έξω δεν το γνωρίζουν

Χριστίνα τι παιδια βρε παιδι μου, όταν μεγαλώσουν αναρωτιέμαι πως θα ναι

Ολια σε χάσαμε και βρηκες την μερα να επανελθεις. Ταλαιπωρηθηκε δηλαδη αρκετα ο Νικόλας σου θα μαθαίνει ομως πολλα καινουρια πράγματα.

Αννα Μαρία αυτο ειναι να θες να κοιμηθεις και να μην σε αφήνουν, μα καλα και εσυ γιατι δεν πηγες στο κρεβάτι να έχεις και την απλα σου. Καλα πως εσπρωχνες το καρότσι στην άμμο, πολυ δύσκολο!

Ουφ δεν μπορω να γράψω τιποτε αλλο με κούρασε το mammy

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν εκανα να μπω πως θα το συνηθισουμε το νεο μαμυ γκρρρρ,δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορουμε να μπουμε με τους κωδικους μας και μας βαζουν νεους και γιατι πρεπει να ψαξουμε εμεις να βρουμε τα αβαταρ και τα τικερακια μας,θα ρωτησω τι θα γινει με τις φωτο της ομαδας δεν νομιζω να χανονται ετσι μαλλον θα πρεπει καπως να μεταφερθουν,εμεις περασαμε ενα ησυχο σκ ο Νικος το Σαββατο εμεινε σε ενα φιλο του κι εμεις εδω καναμε δουλειες εξω περισσοτερο,γενικη δεν ξεκιναω ακομα μαλλον μετα το Πασχα για τα γενεθλια του Νικου που ειναι στις 18 Μαιου θελω να ειναι ολα τακτοποιημενα να δουμε πως θα τα κανω παλι δεν εχω καθολου διαθεση,η αδερφη μου τα ιδια κι εγω της λεω αν δεν αντεχει αλλο να δωσει ξενο και να τελειωνει αλλα ο αντρας της την πιεζει και της λεει να συνεχισει να θηλαζει,ενταξει το ξερουμε οτι ειναι καλυτερα να θηλασει και ειναι κριμα να τα παρατησει τωρα αφου πηρε μια χαρα βαρος το μωρο αλλα αν ειναι να παθει τιποτα απο το αγχος δεν θα πεθανουμε κιολας ετσι δεν ειναι;και τα παιδια που δεν θηλαζουν μια χαρα μεγαλωνουν....

Χριστινακι τι τραβας κι εσυ με τα μικρουλια καλα αυτο το παιδακι πρεπει να ειναι πολυ κακομαθημενο και σιγουρα αυτη η συμπεριφορα ξεκιναει απο το σπιτι αλλα δυστηχως παντα αλλοι την πληρωνουν...τι εγινε με τους Αλβανους καμια εξελιξη;τι χρωμα θελεις το σκουφακι;

Ανθη μου ακριβως οπως τα λες ειναι και 8 μηνες που θηλασες ειναι πολυ καλα τοσο θηλασα κι εγω τον Δημητρη,ειδικα οταν εχεις κι αλλα παιδια ειναι ακομη πιο δυσκολο να θηλαζεις τοσο καιρο, θελεις να περασεις χρονο μαζι τους και δεν μπορεις ενω αν μπορει να ταισει το μωρο και καποιος αλλος εισαι κι εσυ πιο ανετη και μπορεις να κανεις περισσοτερα πραγματα ,οσο για τον Πανουλη που λες και τι να κανεις να κλεισεις το παιδι τοσο καιρο μεσα καλα εκανες και τον πηγες στις κουνιες δεν νομιζω να κολλαει τοσο καιρο μετα

Κατερινακι περαστικα στον Νικολα αμαν πια φετος εχουμε τρελαθει με τις ιωσεις

Ολια που χαθηκες ρε ψυχη;καλωσηρθες παλι στο καφε μας,ασε φετος ηταν το κατι αλλο κι ο Δημητρης πολλες φορες μου αρρωστησε ακομη και νοσοκομειο μπηκαμε για δυο μερες ,να μπαινεις μη χανεσαι

Αννα Μαρια τι ωραια κανατε βολτα στην παραλια,ο Δημητρης μου λεει μαμα ποτε θα παμε στη θαλασσα;τη λατρευουν και τα τρια και περιμενουν πως και πως να παμε διακοπες...

πολλα φιλια τα λεμε παω να κανω δουλειες παλι και βαριεμαι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣΣΣΣΣ!!!!

Μεχρι να βρω το καινουριο μαμμυ . . .και δεν το βρηκα μονη μου να φανταστειτε!σας εψαχνα ολο το σαβκο!εχω διαγραψει το εμαιλ που ειχα καταχωρημενο οταν εκανα εγγραφη στο μαμμυ και δεν ηξερα οτι αλλαξε!

Πετυχα πριν λιγο την Αννα Μαρια στο φεισμπουκ και με καθοδηγησε πως να βρω την σελιδα κι αναγκαστηκα να κανω ξανα εγγραφη και καταχωρησα το καινουριο μου εμαιλ!

Μεγαλες αλλαγες ομως στο νεο μαμμυ!αντε να το συνηθισουμε τωρα!

Ανθη μου η φραουλιτσα θα ξανασυνηθισει το μπιμπερο οπως αλλωστε εχει αρχισει να το συνηθιζει!αν νιωθεις ετοιμη να αποθηλασεις κοριτσι μου, καντο!οπως λες κι εσυ πρωταρχικο μελημα ειναι να ειναι καλα η μαμα και το παιδι!Ευχαριστω για τα καλα σου λογια, τον Σεπτεμβρη που περασε εκλεισα τα 28 χρονια!

Κατερινακι μου εφοσον συμβουλεψες την αδερφουλα σου, απ εκει και περα οτι αποφασισει!εσυ να νιωθεις καλα που της εδωσες την καλυτερη συμβουλη!κι εγω εκανα αγωνα να θηλασω την Ιωαννουλα, δεν τα καταφερα αποκλειστικο θηλασμο, ημουν και τοσο αγχωμενη, η Ιωαννα ηταν και πολυ αδυνατη και δεν ειχε δυναμη να πιπιλισει το στηθος να βγαλει γαλα, εκλαιγε, σπαραζε, ειχα πανικοβληθει και εδινα και ξενο και ετσι το στηθος σταματησε να παραγει γαλα!εκλαιγα που δεν τα καταφερα και ενιωθα υποτιμιτηκα!προσπαθησα ομως. . .!δεν τα καταφερα τελικα!

Αννα Μαρια τι ωραια που πηγατε στην παραλια βολτα!εκανε τελειο καιρο το σαβκο!επιτελους!

Καγκουρακι πως ειναι ο Νικολακης?καμια ιωσουλα αρπαξε!περαστικα!

Εμεις το σαββατο πηγαμε στα γενεθλια του βαφτιστικου μας που τα εκανε σε παιγνιδοτοπο!η μικρη ξεσαλωσε!δεν εκατσε λεπτο!πηγαμε στις 5 και φυγαμε 8μιση και επαιζε μεχρι και το τελευταιο λεπτο!χθες πηγαμε Εκκλησια το πρωι, το απογευμα πηγαμε στο Ζωολογικο Κηπο της πολης μας, ηταν τοσο ομορφα,η μικρη τρελαθηκε!πηγαμε με αλλα 3 ζευγαρια (η μια κοπελα ειναι χωρισμενη με ενα κοριτσακι 5 ετων), το ενα ζευγαρι ειναι οι κουμπαροι μας με το κοριτσακι τους 5 μηνων και το αλλο ζευγαρι με ενα κοριτσακι 5 μηνων!βασικα εμεις οι κοπελες ημασταν συμμαθητριες στο λυκειο και κρατησαμε επαφες, οι 2 απο αυτες μπηκαν κουμπαρες στο γαμο των αλλων 2 κι ετσι εχουμε στενες σχεσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες!

Δυσκολευτηκα πολυ να σας βρω, αλλα παντα ειναι καθε αλλαγη λιγο ζορικη, θα τα βρουμε ολα! Θελω να σας ξανακανω φιλες, αλλα δεν ξερω πως. Φωτο κλπ βαριεμαι ελεεινα να ανεβασω ξανα!

Εμεις ειχαμε ενα ησυχο ΣΚ, χτες εκκλησια και κουνιες, Σαββατο δουλευα και πηρα το παιδι απο το πρωι 7μιση το βραδυ, δεν εκανα τιποτα. Στην Εκκλησια ο μικρος δεν ηθελε με τιποτα να κοινωνησει και τον κραταγαμε 3, αλλα μετα ηρεμησε και τωρα λεει "πηρες στην κοιλιτσα σου το Χριστουλη"!χεχεχε!

Βασω τι ωραιες οι φιλιες που κρατανε χρονια! Ετσι κι εμεις ειμαστ 4 φιλες απο γυμνασιο και τωρα εχουμε ολες κουμπαριασει η μια με την αλλη, εχει πολυ γελιο γιατι θες διαγραμμα να καταλαβεις ποια ειναι κουμπαρα και σε τι! Μη στεναχωριεσαι που δεν τα καταφερες με το θηλασμο, δεν ειναι δα και το τελος του κοσμου!

Αννα Μαρια αστα το τι ακουω εδω δε λεγεται απο μαθητες και γονεις! Αυτη η ιστορια ειναι τοσο μπερδεμενη που δεν καταλαβα τιποτα! Εσυ καλα κανεις και δεν ανακατευεσαι. Τι ωραια που βρηκες τη γραφομηχανη, κι εμενα με συγκινει να βρισκω παλια πραγματα. Εμεις εδω ποτε δεν ειχαμε την προσεγγιση που λες, τα δε τελευταια χρονια ακομα περισσοτερο, γιατι βλεπουμε οτι το σχολειο υστερει σε πολλα και θελουμε να καλυπτουμε αυτο το κενο, να γυρνανε πισω μια μερα και να λενε οτι εκει μεσα καποιος νοιαστηκε για εμας αληθινα, οχι του κωλου τα εννιαμερα μετα συγχωρησεως. Εμενα ευτυχως δεν ροχαλιζει εκτος αν ειναι πτωμα η αρρωστος.

Ανθη μου να αποθηλασεις κοπελα μου να ηρεμησεις κι εσυ! Αφου πηρε ξανα το μπιμπερο μια χαρα! Τι να πω με αυτα τα παιδια. Σε αυτη την ηλικια δεν φταιει παντα το σπιτι, ειναι πολλοι οι παραγοντες που επηρεαζουν, ειναι μολις 5μιση χρονων, για αυτο κι εγω δεν ημουν πιο αυστηρη. Αν μου το ειχε πει κανενα μεγαλυτερο θα το ειχα πεταξει εξω και θα ειχα παρει επι τοπου τηλεφωνο τους γονεις του.

Που χαθηκες βρε Ολια; Ειστε καλα τωρα; Δυσκολος ο χειμωνας φετος, πολλες ιωσεις και πολυ τρεξιμο! Μη χανεσαι...

Βρε Καγκουρακι αντε παλι απο την αρχη! Περαστικα! Η Αγγελικη καλα;

ΚΑ μου κι εγω πρεπει να κανω γενικη και μονο που το σκεφτομαι με πιανει τεταρταιος, χαλια, μπαλκονια, τοιχοι! Μπρρρρ! Οι Αλβανοι δεν ενοχλησαν ξανα αλλα ουτε κι εχουν κανει κινηση να φυγουν, θα τους παρω εγω αυριο να δω τι γινεται με αυτο το θεμα και να το ξεκαθαρισω οτι θελω να φυγουν αμεσα! Ο,τι χρωμα θες εσυ, το αφηνω στην κριση σου, κατι πασπαρτου να ταιριαζει με πολλα!

Αυτα κοριτσαρες, Τσαγκαροδευτερα σημερα, βαριεμαιιιιι! Εχει κι ο αντρας μου ρεπο και αντι να ειμαστε μαζι δουλευω εγω! Ατιμη κοινωνια! Χαχαχαχαχααχ!

Καλο βραδυ, φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

με τα τικερακια και τις φωτο αρχισε να γινεται πιο οικειο σιγα σιγα!!!

Σημερα ο μικρος με εχει τρελανει στο μάμα μάμα και μαμ μαμ μαμ και λεει και κανα μπαμπαμπα!

Εντωμεταξυ επειδη ακουγα τον βηχα του πιο βαθυ και σαν να αναπνεει πιο γρηγορα τον πηγα παιδιατρο και μου ειπε να κανουμε μασκες aerolin, δεν καναμε ολο τον χειμωνα ειχα να του κανω απο τον Δεκεμβρη και την παθαμε τωρα, ουφ...

Κατερινα και εγω θελω να κανω το σπιτι καλα αλλλα να δω ποτε.

Ανθη σημερα μου ειπε η παιδιατρος για την Αγγελικη που και εκεινη βηχει να την βαζω να χοροπηδαει γιατι ετσι θα βηχει και καπως θα εκτονωθει ολο αυτο...πρωτη φορα μου ελεγε κατι τετοιο καπου θα το στηριζει, θα το δοκιμασω και θα σου πω αν δουλεψε.

Βασω ωραια περασατε και εσεις το σαββατοκυριακο, πολυ παιχνιδι η Ιωαννουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Τι κάνετε; Εμείς καλά.

Κάπως αρχίσαμε να προσαρμοζόμαστε με το νέο μάμμυ; :)

Καγκουράκι τι κάνει ο Νικολάκης; Καλύτερα; Κι εμείς φέτος πολλές μάσκες κάναμε... Περαστικά εύχομαι. Αυτό με το χοροπηδητό τι κουλό! Πες μας αν δούλεψε!

Δεν πήγα στο κρεβάτι μου, γιατί βαριόμουν να βάζω πυτζάμες, κ.λπ. Αλλά όπως είδες, δεν τα κατάφερα να ξεκουραστώ.

Όντως ήταν δύσκολο να κυλάω το καρότσι στην άμμο, αλλά βοήθησε και η κουμπάρα (άλλωστε, αυτή είχε τη φαεινή ιδέα!).

Κατερίνα ακόμα δεν κατάλαβα, η αδελφή σου γιατί αγχώνεται, αφού ο μικρός πήρε τόσο βάρος;

Κι εγώ προχτές καθάρισα το ντουλάπι με τις κατσαρόλες και τα ταψιά, αυτά από γενική! Θέλω να βγάλω τις κουρτίνες του δωματίου να τις πλύνω, και να καθαρίσω και κάποια άλλα ντουλάπια. Κατά τα άλλα, κάθε μήνα κάνω μια μίνι γενική, δηλαδή κατεβάζω βιβλία, μετακινώ έπιπλα, κ.λπ., και κάθε φορά που καθαρίζω ένα δωμάτιο κάνω και τις πόρτες, τις ντουλάπες απ' έξω, κ.λπ. Μόνο τα παράθυρα δεν κάνω, αλλά αυτό είναι δουλειά του άντρα μου= καθαρίζονται μια φορά το χρόνο.

Βάσω ωραία περάσατε κι εσείς χτες! Ο ζωολογικός κήπος της Λεμεσού είναι ξακουστός! Τα λιονταράκια υπάρχουν ακόμα; Ήταν μεγάλη ατραξιόν όταν ήμουν μικρή!

Εγώ πάλι με τις συμμαθήτριές μου δεν έχω και πολλές επαφές, ειδικά με αυτές του λυκείου. Μπορώ να σου πω ότι συναντιόμαστε στο δρόμο και κάνουμε ότι κοιτάμε αλλού. Όχι με όλες βέβαια, αλλά σχεδόν με όλες!

Χριστίνα γιατί δεν ήθελε να κοινωνήσει ο Δημητράκης;

Δυστυχώς οι περισσότεροι εκπαιδευτικοί έχουν δημοσιοϋπαλληλική νοοτροπία, και ειδικά τώρα που θα αρχίσουν να μας κόβουν απ' το μισθό, οι πιο πολλοί λένε ότι αφού θα πληρώνονται λιγότερο, θα δουλεύουν λιγότερο. Αυτά περί λειτουργήματος, μπλα μπλα μπλα τα ακούνε και γελάνε.

Κι εγώ πιστεύω ότι είναι πολλοί οι παράγοντες που επιδρούν στη διαμόρφωση του χαρακτήρα, της συμπεριφοράς, κ.λπ., αλλά η οικογένεια παίζει καταλυτικό ρόλο. Ειδικά στο παιδάκι των πεντέμιση χρονών που λες.

Σας φιλώ κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω για το ενδιαφερον σας!!!!!Ελπιζω να μπαινω πιο συχνα τωρα ...ΟΝικολας προσπαθει να ξεπερασει και αυτη την ιωση..Σημερα τον εστειλα παιδικο μετα απο μια εβδομαδα..Κατερινακι να σας ζησει το μωρακι της αδερφης σου...Αννα Μαρια και γω ξεκινησα γενικη αλλα σιγα σιγα...

Κανγκουρακι και Ανθη τι κανουν τα μωρακια σας?Ποσο ειναι τωρα?

Σημερα δουλευα ολη μερα και γυρισα σπιτι στις 1000 ..Και αυριο δεν ξερω τι ωραριο θα δουλεψω !!!Ειμαι πτωμα και αυριο πρεπει να σηκωθω να παω τον μικρο παιδικο και μετα δουλεια...

Τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν???

Παω να ξαπλωσω γιατι τα ποδια μου αρχιζουν να τρεμουν...Φιλια καληνυχτα

post-15892-13873940238116_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Είστε καλά; Άντε να δούμε πότε θα συνηθίσουμε το καινούριο mammy. Δεν τα έχω και καλά με τις αλλαγές..Τέλος πάντων...

Κατερινάκι μου περαστικά στο Νικόλα σου...Τελικά ποτέ δεν σταματούν οι ιώσεις. Κι εμείς κάνουμε ακόμα μάσκα..Φοβάμαι να την σταματήσω μην ξανακυλήσει...Όσο για τον Πάνο, τρέχει, χοροπηδάει και χτυπιέται συνέχεια και πράγματι όταν το κάνει αυτό βήχει σαν γαϊδουράκι αλλά αποτέλεσμα δεν έχω δει..Κάθε πρωί βήχει για αρκετή ώρα.NON STOP. Η μικρή είναι πολύ καλύτερα. Απλά έχει ακόμα βρασιματάκι..

Όλια χάθηκες βρε κορίτσι. Μας έλειψες! Καλά είναι ο Νικόλας σου; Κάθε αρχή και δύσκολη..Εδώ εμείς που δεν πάμε ακόμα σχολείο και δεν αφήσαμε ίωση για ίωση...

Άννα Μαρία πολύ λαχταριστό το άβαταρ που έβαλες..

Κατερίνα είναι καλύτερα η αδερφούλα σου ψυχολογικά;

Βάσω μου ξεσάλωσε το Ιωαννάκι σου! Χαίρονται πολύ όταν βρίσκονται σε παιδότοπους με άλλα παιδάκια!

Χριστινάκι είναι δύσκολο όταν έχεις να κάνεις με παιδιά και ειδικά σε αυτές τις ηλικίες. Ειλικρινά δεν ξέρω αν θα μπορούσα να κουμαντάρω παιδάκια σε αυτή την ηλικία. Μπράβο σου! Ο Πάρης και ο μπαμπάς σου πώς είναι;

Κορίτσια εδώ και 2 μέρες την θηλάζω μόνο πρωί. Το βράδυ της δίνω 2/3 μητρικό και 1/3 ξενο. Σε πόσο καιρό λέτε να κόψω και το πρωινό;; Μετά θα κοπεί μπαμ και κάτω ή θα χρειαστεί να κάνω και καμιά άντληση;;

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!

Ανθη μου ο βηχας οντως δυσκολα αποχωρει!θα το ξεπερασει ο Πανουλης μην ανησυχεις!

Αννα Μαρια οντως τωρα που θα μειωθει ο μισθος ολων των δημοσιων υπαλληλων απο (1η Ιουνιου ειπανε ε), ακουσα κι εγω πολλους δασκαλους ή καθηγητες που λενε θα παραδιδουμε μαθημα και θα φευγουμε!σιγουρα αυτο δεν ειναι λυση γιατι ειναι ενα επαγγελμα που σιγουρα επηρεαζει εμμεσα την διαμορφωση του χαρακτηρα ενος παιδιου, ειδικα στα πρωτα χρονια στο δημοτικο!Για τον ζωολογικο κηπο της Λεμεσου εχει αλλαξει σιγουρα απ οτι παλαιοτερα!φερανε αλλα ζωα, πιο ηπια, δεν υπαρχουν τιγρεις, ελεφαντας,λιονταρια πλεον!εγω αυτα θυμαμαι περισσοτερο οταν ημουν μικρη!τωρα πιο πολυ υπαρχουν πιθηκακια, διαφορα ειδη ψαριων που βρισκονται σε λιμνη και ειναι πολυ ομορφα, χηνες, παπιες κι αλλα ομορφα ζωα!η Ιωαννα ξετρελαθηκε!εκαναν και καφετερια εκει κι εχει και χωρο με παιγνιδια για παιδια!

Καγκουρακι μου πως ειναι ο Νικολακης?υποχωρησε ο πυρετος?αυτος ο καιρος ειναι πολυ υπουλος!εμας χθες εβρεχε καταρρακτωδως ενω το σαβκο ητανε ηλιολουστος ο καιρος!

Όλια δεν ξερω αν ξανασυστηθηκαμε!εγω ειμαι η Βασω και εχω ενα κοριτσακι, την Ιωαννα, 16 μηνων!εσενα ο Νικολας ποσο ειναι?να σου ζησει!

Χριστινακι μου οντως ειναι δυσκολο να πειθαρχησεις αυτης της ηλικιας παιδια , ειδικοτερα οταν απ το σπιτι δεν εχουν μαθει καποιους κανονες και δεν εχουν καποια ορια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

πολυ μου τι δινει το νεο μαμυ,δεν μπορω να φτιαξω τα τικερακια και τις φωτο απο την ομαδα μας πρεπει να τις μεταφερουμε αντε να δουμε πως;και πρεπει να ξανακανουμε τους φιλους μας απο την αρχη,γιατι να παιδευομαστε εμεις να τα φτιαξουμε ολα αυτα αφου ηθελαν αλλαγη επρεπε να φροντισουν να μεταφερουν ολα τα δεδομενα ετσι δεν ειναι;δεν μπορω να το καταλαβω αυτο γκρρρρρ

χθες το εριξα στην μαγειρικη ολο το απογευμα στην κουζινα ημουν εφτιαξα παστα φλωρα νηστισιμη,ελιοψωμακια,μπισκοτα με γλασο και κορμο με χαλβα στις 9 το βραδυ τελειωσα και φυσικα ενα παγκο βομβαρδισμενο,φτιαξαμε τα μπισκοτα μαζι με τα παιδια ομως και το χαρηκαν πολυ ,σημερα εχω ενα βουνο ρουχα για σιδερο,εικονιδια δεν θα εχουμε να βαζουμε;

Αννα Μαρια η αδερφη μου αγχωνεται γενικως μηπως δεν χορταινει το μωρο,οταν γκρινιαζει γιατι γκρινιαζει και αλλα διαφορα τις λεω οτι ετσι ειναι τα μωρα αλλα δεν το καταλαβαινει την εχει πιασει ενας πανικος και λεει εσυ πως τα μεγαλωσες και πως θα μεγαλωσει το δικο και αλλα τετοια ομορφα δεν το περιμενα να κανει ετσι τι να πω ισως να ειναι οι ορμονες ,εχει και τον αντρα της να την πιεζει να θηλασει της λεει οτι αν δεν θηλασει θα κανει κακο στο μωρο και αυτη αγχωνεται ακομη παραπανω ας ελπισω οτι θα το ξεπερασει της τα λεω καθε μερα αλλα αυτη τα δικα της ,κι εγω κανω δουλειες συνεχεια αλλα τωρα θελω να αλλαξω χαλια, να πλυνω παντζουρια ,να κανω τους τοιχους με τον ατμοκαθαριστη ,να σαπουνισω πορτες γιατι συνεχεια τις κανω και συνεχεις χερακια βλεπεις πανω να να να ......δεν γραφω αλλα γιατι εχω ατελειωτες δουλειες γκρρρρρρ πως θα αρχισω;;

Κατερινακι κι εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο να χοροπηδαει αν δουλεψει πες μας, κι εμεις ακομη κανουμε flixotide για προληψη ο δικος μου σε λιγο θα κανει μονος του μασκα αφου οταν του κανω το παταει αυτος,πολυ πραμα φετος .....πως μαρεσει οταν λενε τις πρωτες λεξουλες

Ανθη αν δινεις μονο το πρωι θα κοπει σιγα σιγα μην κανεις αντληση γιατι ετσι θα παραγεις κι αλλο γαλα,μονο αν δεις το στηθος σου γεματο βγαλε λιγο,οσο για την αδερφη μου τα εγραψα πιο πανω καθε μερα της τα λεω αλλα αυτη τα δικα της φοβαμαι μην παθει καμια καταθλιψη στο τελος ....υπομονη θα ανοιξει ο καιρος και θα απαλαχτουμε απο τις ιωσεις,εδω εχει λιακαδα αλλα φυσαει κρυος αερας και εχει ψοφοκρυο δεν ξερουμε πως να ντυθουμε πια μαζεψα τα μπουφαν αλλα αν συνεχισει ετσι θα τα ξαναβγαλω παλι μου φαινεται

Βασω μου αυτο της λεω κι εγω δεν πρεπει να νιωθει ασχημα αν δεν συνεχισει τον θηλασμο αφου προσπαθησε αυτο εχει σημασια δεν θασ παθει τιποτα το μωρο οπως τοσα μωρα που μεγαλωνουν μια χαρα με ξενο ετσι και το δικο της....ωραια περασατε το σκ ουτε εγω εχω επαφες με συμμαθητριες μου ωραια να εχετε σχεση τοσα χρονια

Ολια μου σε ευχαριστω, καθε φορα που ανοιγω βανιλιες οταν κανω γλυκα σε θυμαμαι παντως χαχαχαχα

Χριστινακι θα δω τι χρωμα θα σου φτιαξω ουδετερο που λες ειναι το μπεζ θα δω τι θα μου αρεσει,ωραια να κανεις κουμπαρια ατομα που εχεις πολλα χρονια σχεση ο κουμπαρος μας που μας παντρεψε και βαφτισε τον Νικο ηταν παιδικος φιλος του αντρα μου μαζι μεγαλωσαν

παω να κανω γεμιστα και να βαλω σιδερο γκρρρ βαριεμαι πολλα φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας όμορφες

Ευχαριστω για τα περαστικα, παει καλυτερα ο μικρός τουλάχιστον σημερα βηχει αλλα δεν ακούγεται όπως χθες, οπότε εκανε δουλεια το aerolin. Χθες μέχρι να τον κοιμησω πήγε 11 η ώρα, γλώσσα δεν έβαζε μέσα αφου τον θηλαζα και μετα σηκωνοταν και μου γελαγε και έλεγε μαμα μαμα μπαμπαμπα, αλλα κοιμήθηκε όλο το βραδυ σερι και ξύπνησε μια και καλη στις 8 παρα. Πρώτη φορα δεν το εχει ξανακάνει!!!!!

Είδες Αννα Μαρία γίναμε πάλι φίλες!

Ανθη σε μερικές μερες να τις δίνεις 1/3 μητρικο και το υπόλοιπο ξένο και μετα όλο ξένο. Τοτε εγω θα σου έλεγα να κόψεις και τον πρωινο θηλασμο. Μπορει να χρειαστεί να κανεις καμια άντληση γιατι πολυ πιθανο να μαζέψει γάλα το στήθος και να το νιώσεις φουσκωμένα. Στην Αγγελική μου ειχε τύχει αυτο όταν σταμάτησα γέμισε πάλι γάλα το αδειασα μετα απο μερικές μερες και αυτο ήταν δεν ξανά προστίθενται το στήθος, αν το πιεζα ομως με το χέρι έβγαζε.

Ολίγα ήταν δύσκολος χειμώνας και τωρα ειναι πολυ άρρωστος έτσι ο καιρος,με μεις δεν είχαμε αρρωστησει όλο τον καιρο μονο λίγο τον Δεκέμβρη και ξανά πάλι τωρα.

Κατερίνα καλα τα λες στην αδερφη σου αλλα πρέπει να την εχει πιάσει μεγαλος πανικός. Το συνηθίζουμε το mammy σιγα σιγα, καποια πράγματα μεταφέρθηκαν αυτόματα είδα πολλα τικερακια να έχουν επανέλθει και εγω έκανα τόση ώρα να τα φτιάξω. Πάντως κάνει auto saved και απο μονο του αλλα έχεις δίκιο μετα απο λίγο σε πετάει έξω αν απλα είσαι συνδεδεμένος.

Πάω να σιδερωσω φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Σήμερα το πρωί πήγαμε με την κουμπάρα μου στο εργαστήριο κεραμικής και πήραμε τα έργα μας, που μας τα είχε ψήσει ο δάσκαλος! Μετά ήρθα σπίτι, μαγείρεψα μπιζέλι στο φούρνο, καθάρισα το δωμάτιο του Αντρέα, φάγαμε και τώρα θα τον κοιμήσω και θα καθαρίσω το σαλόνι. Ουφ ουφ με τις δουλειές... Έχω κι εγώ λίγο σίδερο, μα ποτέ δεν τελειώνουν αυτές οι δουλειέεεεεεες...!

Εδώ ο καιρός είναι περίεργος, χτες βράδι έβρεξε καταρρακτωδώς, σήμερα μία έχει συννεφιά, μία ήλιο, και έχει κατέβει κάπως η θερμοκρασία.

Πάω να τον κοιμήσω, δε σχολιάζω τίποτα, θα τα πούμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Γύρισα απ' το σχολείο, κοίμισα τον Αντρέα, έφαγα και είπα να μπω να σας γράψω.

Όλια πώς ήταν το ωράριο σήμερα; Ελπίζω πιο ξεκούραστο! Ο Νικολάκης καλά; Ελπίζω να του πέρασε.

Ανθή δεν ξέρω να σου πω για τον αποθηλασμό, εγώ του έδωσα κατευθείαν το κατσικίσιο και είπα ότι αποκλείεται να το πιεί, αλλά αυτός το ήπιε λες και δε συμβαίνει τίποτα!

Πώς είναι σήμερα τα παιδάκια σου;

Βάσω κι εμάς εδώ στη Λάρνακα είχε μεγάλο ζωολογικό κήπο. φυσικά καμία σχέση μ' αυτόν της Λεμεσού, αλλά θυμάμαι ότι είχε μέχρι και αρκούδα! Μετά τον έκαναν κήπο για πουλιά, και τώρα υπάρχει μόνο ένα κλουβί με παγώνια και κάτι κότες. Αλλά άμα το καλοσκεφτείς, καλύτερα, γιατί να αναγκάζουμε τα ζώα να ζουν σε κλουβιά ή έστω, περιορισμένα;

Δυστυχώς είναι πολλοί που λένε ότι αν π.χ. έπαιρναν μέχρι τώρα τρία χιλιάρικα και τελικά φτάσουν να παίρνουν 1500, δε θα δουλεύουν για τρία χιλιάρικα, αλλά για 1500, λες και ο νεοδιόριστος που παίρνει 1800 περίπου, δουλεύει λιγότερο από αυτόν που παίρνει 3000 κ.ο.κ. Αυτοί οι άνθρωποι- και δυστυχώς είναι πολλοί- φαίνεται ότι δεν έχουν καταλάβει απολύτως τίποτα και γίνονται εξίσου προδότες μ'αυτούς που μας έφεραν σ' αυτήν την κατάσταση.

Κατερίνα αυτόν τον κορμό με χαλβά τον κάνω κι εγώ, είναι πάρα πολύ ωραίος! Φέτος, όμως, δεν τον έκανα. Τώρα λέω να κάνω κουλουράκια με ταχίνι.

Πω πω, καλέ, κρίμα η αδελφή σου που κάνει έτσι... Κι ο άντρας της δεν κάνει καθόλου καλά που την πιέζει έτσι.

Επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι τι γλύκας ο Νικόλας!!!!!!!!!!!

Ουφ, το τικεράκι μου δε φτιάχτηκε, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν επανέρχεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια το τικερακι εμενα αρχικα δεν εμπαινε γιατι εβαζα το html συνδεσμο ενω επρεπε να βαλω το url!δεν ξερω αν ειναι γι αυτο το λογο που δεν εμφανιζεται και εσενα!μολις εβαλα το 2ο συνδεσμο αμεσως αναρτηθηκε!

Κατερινα μου παρομοια κατασταση περασα και γω μολις γεννησα!αλλα εγω αγχωνομουν γιατι η μικρη δεν επαιρνε το στηθος!η αδερφη σου εφοσον ο μικρος θηλαζει κανονικα και βαζει βαρος και υψος φυσιολογικα δεν πρεπει να βρισκεται μεσα σ αυτο τον πανικο!βεβαια οι ορμονες μολις γεννησει η γυναικα εκτινασσονται και η καθεμια αντιδραει διαφορετικα!αν δεν νιωθει καλα να θηλαζει και νιωθει ασχημα, αγχωνεται, καλυτερα να δωσει ξενο παρα να παθει τιποτα χειροτερο οπως λες κι εσυ καμια καταθλιψη!σιγουρα τωρα θελει συμπαρασταση απο ολους, εσεις της δινετε κουραγιο αλλα αν πιστευει η ιδια οτι με το να κοψει το θηλασμο δεν θα αγχωνεται τοτε ας το κανει!

Καγκουρακι στο αβαταρ ειναι τα καμαρια σου?κουκλια!να τα χαιρεσαι:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλημερα,

νομιζω τα καταφερα με τα τικερακια χθες ολο το βραδυ προσπαθουσα γιατι ενω τα ειχα βαλει εμεναν σταθερα, τα εσβησα και μετα μου εβγαζε αυτο που βγαζει και σε σενα Κατερινα. Αυτο που εκανα ηταν κανοντας copy paste το UBB Code and BB Code σβηνεις τις εξωτερικες αγκυλες δηλαδη την πρωτη και την τελευταια και βαζεις το εσωτερικο μονο στο κουτακι επεξεργασια υπογραφης. Ελπιζω να δουλευει ετσι, θα φανει αυριο αν κυλαει κιολας και δεν μενει σταθερο. Επρεπε ομως να πουνε να μην τα πειραξουμε γιατι ειδα οτι τελικα μεταφερθηκαν αυτοματα σε οσους δεν μπηκαν την πρωτη μερα και προσπαθησαν να τα επαναφερουν μονοι τους. Αννα Μαρια δοκιμασε το και εσυ.

Βασω ναι τα μικρα μου ειναι;)

Μαρινα καλως ηρθες παλι.

Κοριτσια παω μηπως καταφερω και κοιμηθω λιγο τωρα που κοιμηθηκε και ο μικρος γιατι χθες ειχε κεφια απο τις 2:30 μεχρι τις 4:30 ηταν ξυπνιος δεν γκρινιαζε αλλα μολις τον αφηνα στην κουνια εκλαιγε και σηκωνοταν ορθιος ή οταν τον εβαζα αναμεσα μας στο κρεβατι σκαρφαλωνε πανω στον αντρα μου. Αχ γιατι να μην ηταν οπως προχθες που κοιμηθηκε σερι...μου την φυλαγε το αντρακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Τι κάνετε;

Εμείς καλά, πριν λίγο κοιμήθηκε ο Αντρέας, δηλαδή κατά τις έντεκα παρά! :o:o:o Κοιμόταν μέχρι τις έξι το απόγευμα, έτσι όταν ήρθα απ' το σχολείο έφαγα, παίξαμε λίγο, του διάβασα μια ιστορία και μετά τον κοίμισα.

Σήμερα ξαναδοκίμασα να του δώσω αβγό, ψωμάκι δηλαδή βουτηγμένο σε κρόκο, αλλά αυτός έτρωγε το σκέτο ψωμί και άφηνε το ψωμί που είχε βουτηχτεί στον κρόκο. Δεν το θέλει καθόλου το αβγό, θα δοκιμάσω αύριο να το κάνω πολύ σφιχτό και να του αλείψω λίγο κρόκο στο ψωμάκι του τοστ, να δούμε αν θα το φάει μέσα στο τοστ. Όχι ότι με νοιάζει το θέμα αβγό, αλλά είναι και το MMR στη μέση που δεν το έχει κάνει ακόμα...

Το τικεράκι με τίποτα δεν μπαίνει, έκανα όλα όσα μου είπατε, αλλά δεν το δέχεται... Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει, αμάν πια!

Καγκουράκι πώς είσαι, ξεκουράστηκες καθόλου;

Βάσω, Μαρίνα φιλιά!

Καλέ, η Αλεξάνδρα γιατί δεν μπαίνει πια στο καφενεδάκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια!

Αννα Μαρια κι εμενα η Ιωαννα δεν το θελει το αυγο!ως πριν λιγο καιρο το ετρωγε!τωρα μολις το δει αναγουλιαζει!ομελεττα ομως τρωει ή μπιφτεκι που εχουν μεσα αυγο!οταν ειναι μονο του ή μελατο δεν το τρωει με τιποτα!ναι το ΜΜR που ειδα στο βιβλιαριο υγειας της μικρης γραφει οτι μπορει να γινει απο 13 μεχρι και 18 μηνων αν δεν κανω λαθος! Οσο για το τικερακι το πρωτο φαινεται κατω, αλλα θελεις να βαλεις και το τικερακι για την ηλικια του Αντρεα!σωστα?δεν ξερω και πολλα πολλα απο τεχνολογια!

Καγκουρακι πως ειναι ο Νικολας?του περασε?ειχε ορεξη για παιγνιδια νυχτιατικα ο μικρος!χαχα!παντως κι εμενα η Ιωαννα μεσα στην νυχτα ξυπνα και κλαιει κι οταν παμε και την χαιδεψουμε λιγακι, την σκεπασουμε, ξανακοιμαται!νομιζω θελει να επιβεβαιωθει οτι ειμαστε εκει!χαχα!μπας και βγαζει κανενα δοντακι και τον ταλαιπωρει?

Μαρινακι τι κανετε?ο μικρος?

Αληθεια κι εγω αναρωτιεμαι που χαθηκε η Αλεξανδρα!εχει καποια επικοινωνια μαζι της?ειναι καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!εχω χαθει,το ξερω,αλλα εχω χασει τα αυγα και τα πασχαλια!!ειχαμε αρρωστησει προ καιρου,μετα τρεχαμε για κατι εξετασεις της μικρης,όλα πανε καλα και οι αλλεργιες επιτελους πεφτουν!!μονο στο σιταρι είναι ακομα ανεβασμενη και πρεπει να κανουμε και κατι εξετασεις ακομα.μετα χαλασε και το μοντεμ και δεν ειχα ιντερνετ μια βδομαδα..εε εκει σας εχασα τελειως,γραφετε και πολλα χαχα,ειπα λιγακι να ασχοληθω και με το μπλογκ μπας και κανω τιποτα από εκει καθως από δουλεια ακομα ψαχνω.ΑΑ κανω και διαγωνισμο στο μπλογκ,οποια θελει να παρει μερος!! Κατά τα αλλα ειμαστε μια χαρουλα,η Κωνσταντινα εκοψε την πανα,δεν εχουμε ατυχηματα,παμε βολτες,επισκεψεις και δεν εχουμε ατυχηματα.πηγαμε και παιδιατρο,στα 9,5 κιλα εχει παει ,αθλος λεει που εφτασε και τοσο!!ευτυχως τρωει,και ζηταει να φαει,δεν την κυνηγαω!!

Τωρα από πού να αρχισω να σας διαβαζω δεν ξερω..θα ξαναμπω στο κλιμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...