Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εγώ γύρισα πριν καμιά ώρα απ' το σχολείο, έφαγα κάτι και έδωσα στον Αντρέα το γάλα του στο μπιμπερό. Μου φαίνεται πολύ περίεργο! Στην αρχή δεν το ήθελε, αλλά μετά του έδωσα κάτι να παίζει και το ήπιε με ευχαρίστηση. Όσο είναι δικό μου το γάλα δεν έχει πρόβλημα, να δούμε το φρέσκο πώς θα το πάρει...

Χριστίνα ξέρω κι εγώ πολλούς μεγάλους σε ηλικία που σκέφτονται και φέρονται όπως ο μπαμπάς σου. Ευτυχώς οι γονείς μου είναι αρκετά προσεκτικοί σ' αυτά.

Σας φιλώ κοριτσάκια, τα λέμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια!

Μαρινακι εκανες τις εξετασεις?ολα καλα?αναμενεται σπορακι στην παρεα?χαχα

Χριστινακι μου οντως ξερω και γω πολλους σε αυτη την ηλικια που ειναι ξεροκεφαλοι!εμενα οι δικοι μου σε αυτα τα θεματα προσεχουν παρα πολυ, οταν ειναι εστω κι ελαφρια αρρωστοι μπορει να μην πηγαινουν γιατρο αλλα δεν ερχονται να δουν την μικρη γιατι ξερουν οτι κολλαει πολυ ευκολα!

Καγκουρακι καλυτερα ειναι ο Νικολας?και γω πηρα δευτερο καροτσι πολυ πιο ελαφρυ γιατι το αλλα δεν βολευε καθολου, ηταν πολυ ογκωδες κι ετσι περσι το καλοκαιρι οταν ανοιξε ο καιρος πηρα αυτο το καροτσι και πηγαιναμε για περπατημα με τη μικρη και με βολεψε παρα πολυ!

Μαγδουλα μου περαστικα σου!περαστικα και στο αγορακι σου!αυτος ο παλιοκαιρος τα εχει τρελανει τα παιδια!μια ζεστη μια κρυο δεν ξερεις τι να τους φορεσεις!

Αννα Μαρια πινει το γαλα απ το μπιμπερο πλεον ο Αντρεας ε?μια χαρα!τον θηλαζεις που και που η σταματησε τελειως το γαλα σου?

Για την ηλιοθεραπεια κοριτσια ουτε εγω την αντεχω!με τιποτα!οταν παμε θαλασσα θελω οπωσδηποτε να ειμαι κατω απ την ομπρελλα!ασε που ειμαι ασπρουλιαρα κι αντι να μαυριζω κοκκινιζω παρα πολυ και καποιο καλοκαιρι ειχα παθει και ηλιαση μαζι με εγκαυματα στο σωμα!ημουν με πυρετο θυμαμαι και με ποναγε ολο μου το σωμα, ετσουζα παντου!περσι το καλοκαιρι θαλασσα μια φορα ειχαμε παει με τη μικρη και εχασα τη βερα μου κοριτσια εκεινη τη μερα στην παραλια!βεβαια στο σπιτι εχουμε πισινα κι ετσι τη βγαζαμε παραπανω εκει!για να δουμε φετος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Ουφ, πάλι δεν κοιμήθηκα... Χτες βράδι κοιμήθηκα δύο παρά, και ξύπνησα κατά τις οκτώ και είκοσι που ξύπνησε ο μικρός... Στο ενδιάμεσο ξύπνησα μερικές φορές λόγω του άντρα μου... Σταμάτησε να με ξυπνά το μικρό μωρό και με ξυπνά το μεγάλο... Κοιμήθηκα αρκετές ώρες, δε λέω, αλλά χρειαζόμουν έστω είκοσι λεπτά ακόμα. Δεν είναι ότι νυστάζω, αλλά ζαλίζομαι.

Βάσω τον Αντρέα τον θηλάζω το πρωί, αλλά το γάλα μου έχει μειωθεί πάρα πολύ. Κάποια στιγμή δε θήλασα από το ένα στήθος για δύο 24ωρα, και ήταν ανεπαίσθητο το φούσκωμα από το γάλα.

Κι εγώ είμαι ασπρουλιάρα, αλλά ευτυχώς δεν κοκκινίζω στον ήλιο. Ούτε και μαυρίζω, όμως, δηλαδή μαυρίζω, αλλά σε σχέση με την πλειοψηφία των Κυπρίων που είναι πολύ μελαχρινοί, εγώ φαίνομαι σα γάλα, ακόμα και μετά από εντατική ηλιοθεραπεία μηνών. Ένα καλοκαίρι το δοκίμασα και είχα μαυρίσει πολύ για τα δικά μου δεδομένα. Γύρω στο τέλος Αυγούστου ήμασταν στην παραλία με μια φίλη μου, έρχονται κάτι γνωστές της που εγώ δεν τις γνώριζα, και μου λέει μία απ' αυτές "εσύ δε μαύρισες καθόλου ε;". Ε, από τότε δεν ξανάκανα ηλιοθεραπεία, το φιλοσόφησα κιόλας, και το θεωρώ χαζομάρα, μια χαρά είναι το χρώμα μου, άσπρο άσπρο και τέλος!

Τι τρώτε σήμερα; Εμάς το πρόγραμμα έχει φασολάδα από χτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, πήγα τον μικρο παιδιατρο γιατι ειχε και χθες βραδυ πυρετο, κρυωμενος ειναι γιατι τον βρήκε μπουκωμενο με μυξουλες και φλεματακια κάτι που το κατάλαβα και εγω γιατι χθες βραδυ δεν μπορούσε να θηλασει καλα ουτε την πιπιλα ήθελε ουτε το δάχτυλο τον βολευε, σημερα πάντως ειναι καλυτερα.

Τον ζυγισε και τον μέτρησε αλλα αυτόν τον μήνα δεν πηρε ουτε υψος ουτε βάρος, λεω πάντως βγάλαμε δυο δόντια μην τα θελουμε και ολα :lol::lol: απορώ πάντως που παει τόσο φαΐ που τρωει :shock::shock: .

Χριστίνα και η δικια μου ειναι πολυ υπερκινητικη και μου λενε και στον παιδικο πολλες δραστηριότητες για να διοχετεύει κάπου την ενέργεια που εχει, γιαυτο την πάω και κολυμβητήριο, και απλα ελπίζω ότι καποια στιγμη μεγαλώνοντας λίγο θα ηρεμήσει. Στο συμπέρασμα αυτο εχουμε καταλήξει και μεις με τον άντρα μου ότι κάπου εκει μετα τα 60 κάτι παθαίνουν οι γονεις μας και ειναι μες στην παραξενια, και λέμε και μεις να τα θυμόμαστε όλα αυτα και να μην κανουμε τα ιδια στα παιδια μας :P . Πάντως σε θέματα υγείας πρέπει να επιμένουμε στα αλλα ασε ας περνάει και λίγο το δικο τους ;)

Αννα Μαρία είδες ποσο διαφορετική αίσθηση ειναι για σένα το μπιμπερο, εγω νομίζω ότι η μαμα δυσκολεύεται πιο πολυ γιατι νιώθει ότι κάτι αλλάζει απο δω και πέρα....ο Αντρικος μια χαρα το πηρε μεγαλώνει! Εγω θυμάμαι για να συνηθίσει η Αγγελική το νέο γάλα μετα το μητρικο της το έκανα mix, έβαζα λίγο ξένο και το υπόλοιπο μητρικο και καθε τρεις τέσσερις μερες αύξανα το ξένο και μείωνα το μητρικο. Δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις κάτι.

:lol::lol::lol: έχεις παντα ένα μωρο να σε ξυπνάει, καλα και εγω πολλες φορές αυτο νιώθω οχι να ξανακοιμηθω πολυ αλλα να 20 λεπτα μιση ώρα την θέλω ακομα.

Εγω λέω να φτιάξω τραχανα σημερα, εύκολο και γρήγορο....τι θυμήθηκα τωρα ποια ειναι με το αυγο μέσα στον τραχανα :lol::lol: Ανθη εσυ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα Καγκουράκι, ναιιι!!! Η Ανθή βάζει βραστό αβγό στον τραχανά!!!!

Τώρα που είπες τραχανά, καιρό έχω να φτιάξω στον Αντρίκο. Και του αρέσει πολύ!

Πείτε καμιά ιδέα τι να μαγειρέψω αύριο. Νηστίσιμο, όχι όσπριο, γιατί δυο μέρες τρώμε φασόλια, όχι θαλασσινό, γιατί φάγαμε αυτή τη βδομάδα, όχι μακαρόνια, γιατί πάλι φάγαμε. Χμ... Τι να φτιάξω;

Πριν λίγο εμείς φάγαμε τη φασολάδα μας, προηγουμένως είχα πεταχτεί εγώ στη Δημοτική Βιβλιοθήκη για να δανειστώ κάτι βιβλία, πότισα τις γλάστρες μας και είδα ότι φυτρώνουν κάτι λουλούδια που είχα φυτέψει (!!!), πήγαμε σούπερ μάρκετ οικογενειακώς, και ο Αντρέας κοιμήθηκε στο αμάξι. Τώρα θα καθαρίσω το δωμάτιό μου, ήθελα και του Αντρέα αλλά κοιμάται. Ουφ, άντε, να τελειώνω με τις δουλειές, λέμε τώρα δηλαδή, αφού με το που τελειώνω, ξαναρχίζω!

Περαστικά στο Νικολάκη! Κι ο Αντρέας έτσι, δεν έβαζε βάρος. Όταν κινούνται συνέχεια, εκεί πάει το φαγητό τους!

Α, Βάσω, για την παραλία που έλεγες, τι έγινε, τη βρήκες τελικά τη βέρα; Εγώ δε φοράω ποτέ μου βέρα στην παραλία!

Πάω για καθάρισμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε???τελικα δεν περιμενα παιδι αλλα περιοδο :lol::lol::lol:

εκανα εξεταση ουρων...ε μαζεψα στο κυπελλακι τα ουρα και επειτα σκουπιζομαι και τι να δω???αιμα!!!

τελικα απο οτι καταλαβα τα συμπτωματα εγκυμοσυνης σε εμενα ταυτιστηκαν απολυτα με τα συμπτωματα περιοδου!!!τι να πω??/θα βγω μετα με το μωρο να τα παρω...να παμε και στους χαιρετισμους!!!

ο αντρας μου αυριο ερχεται και σημερα θα κοιμθω μοναχουλα!!!

ααααααααα βγαλαμε και τριτο δοντακι κατω!!!!!

Κατερινακι τελειααα γερα να ναι και τα δικα σας!!!γιατι δεν εβαλε καθολου??ασε και εμενα εχει χασει...αφου δεν καθεται στο κωλο του!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ τελικα δεν θες να το κρατησεις εως 2 χρονων το θηλασμο???εγω θα το κρατησω μαλλον...εστω και μικτο..ας πινει και φρεσκο μετα απο 1 -1,5 χρονου ενα μπουκαλι το βραδυ...ΑΝ ΠΙΕΙ!!!αλλα πρεπει να βρω κατι να πινει...αλλιως πως θα το κοψει αμεσως???Δεν γινεται

φιλιαααααα

:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:lol::lol::lol::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις 25 ημερες με ηρθε περιοδος!!! μα τι γινεται????πρωτη φορα τοσο νωρις!!!ποτε στρωνει η περιοδος μετα τη γεννα??την προηγουμε φορα αργησε και τωρα ηρθε πολυ νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα σημερα ζαλιζομαι κ αναγουλιαζω ολη μερα γκρρρρ

Αρχισε ο αντρικος μπιμπερακι μπραβω!!!

Εγω ηλιοθεραπεια δεν κανω φοβαμαι τα καρκινογονα που εχει ο ηλιος

Παμε η πολυ νωρις η απογευμα κ παιζουμε κ απολαμβανουμε αλλωστε ειμαι πολυ ασπρη κ απλα θα καω αποκλειεται να μαυρισω εκτος κ αν κατσω 50 ωρες

Αχ αυτοι οι γονεις μεγαλωνουν κ παραξενευουν γκρρρρ

Ακους εκει αρρωστουλης φιλαγε το μωρο!!!

Καγκουρακι βγαλατε τα ραμματα;;

Μωρουδενια ηρθε περιοδος ; Εμενα οσο θηλαζα δεν μου ειχε ερθει ουτε μια φορα σκεψου μετα απο 9 μηνες κ ηρθε που σταματησα το βυζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρηστινακι ουρε εγω το ξερα για τα βαφτηστικα κ μας ηταν ασπρα με σιελ

απαλο

Βασουλα ειναι πολυ καλο που ο παιδικος που την πας αχει λιγα παιδακια κ ετσι την προσεχουν καλυτερα εχεις πισινα τι ωραια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

η Ιωαννουλα κρυωσε τελικα!αρχισαμε εισπνοες γιατι επιδεινωθηκε ο βηχας και τη Δευτερα θα παμε παιδιατρο,ετσι κι αλλιως που εχουμε ραντεβου για εμβολιο!

Μαρινακι δεν ειναι εγκυμοσυνη τελικα ε?αποτελεσματα αυριο περιμενεις απ τις γενικες αναλυσεις και ουρων?ολα καλα να πανε!

Αννα μαρια ναι εχασα τη βερα και δεν τη βρηκα!ποσο λυπηθηκα εκεινη τη μερα!ακομα σρεναχωριεμαι για τη βερα!μολις καλυτερεψουν τα πραγματα οικονομικα θελω να κανω καινουρια,ιδια με την προηγουμενη,οπως καο του αντρα μου αλλα απ οτι μου ειπαν κοστιζει και ειπα να το αφησω για πιο μετα!

Μαγδουλα πως εισαι?ο Βασιλακης?

Καγκουρακι οταν αρχισουν και κινουνται τα παιδια σταθεροποιειται το βαρος! περασε κι η Ιωαννα απ αυτη τη φαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου σχεδον περδικι απλα αναγουλιαζω κ ζαλιζομαι σνιφ

Ωχ αρρωστησε κ το κατσαριδακι σου περαστικα

Κριμα για τη βερα μωρε κ εχω χασει στη θαλασσα βραχιολακια σκουλαρικια

Δε θυμαμαι ουτε εγω σκεψου..

Καλο μας σκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Σας γράφω λίγο πριν πάω για ύπνο.

Σήμερα το βράδι τελικά δεν έδωσα στον Αντρέα γάλα από μπουκάλι, γιατί ο έξυπνος ο άντρας μου το έβγαλε απ' την κατάψυξη και το έβαλε στο ψυγείο για να ξεπαγώνει σιγά-σιγά, και ξέχασε να το βγάλει απ' το ψυγείο, με αποτέλεσμα να μην ξεπαγώσει... Το άφησα στο ψυγείο, κι ελπίζω να ξεπαγώσει μέχρι αύριο το πρωί και να το πιεί. Έτσι τον θήλασα κανονικά, τι να έκανα; :)

Μαρίνα δεν πειράζει, αφού δε θέλεις άλλο νινάκι μια χαρά σου ήρθε η περίοδος! Εμένα δεν ήταν ποτέ κανονισμένη η περίοδος, και μετά τη γέννα είναι λίγο ό,τι να 'ναι, απλά ελαφρώς πιο σταθερή από πριν. Όσο για το αίμα, ποτάμια, καμία σχέση μ' αυτό που λένε, ότι και καλά είναι πολύ λιγότερο...

Λέω να αποθηλάσω μήπως και ξαναμείνω έγκυος!

Μάγδα περαστικά! Πολύ χάλια οι ζαλάδες και οι αναγούλες.

Βάσω τι κρίμα που έχασες τη βέρα σου... :(

Σας φιλώ κορίτσια, πάω να ξεραθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κόρες

Μαρίνα δεν πειράζει ξέρω ότι το θελεις και πιο μετα το δευτερο ;) μπράβο και για το δικο σας τρίτο δοντακι. Η παιδιατρος μου ειπε ότι πολλα μωρακια μεταξύ 8ου και 10ου κάνουν ένα stop για την ώρα δεν μας ανησυχεί κάτι. Μαρίνα θα στρώσει όταν σταματήσεις τον θηλασμο μαλλον, μεχρι τοτε μπορει να εχει τετοια και ιδίως όταν αλλάζει κάτι, για παράδειγμα εγω έχω δει να αργει μερικές μερες ή να έρχεται πιο γρήγορα όταν έκοβα σταδιακα γεύματα και έμπαιναν οι στερεες τροφές ή αν δεις ότι δεν ξυπνάει πολλες φορές την νύχτα.

Μαγδα περαστικουλια.

Βάσω κρίμα για την βερα, εγω ξέρω ότι αν χαθεί μια απο τις δυο πας την αλλη στην λιώνουν και απο κει ξαναφτιαχνεις και τις δυο γιατι ειναι διαβασμένες στην εκκλησία. Περαστικα στην μικρη σου εύχομαι να περάσει γρήγορα ο βήχας.

Καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε; Εμείς λίγο καλύτερα. Ακόμα βήχουν τα παιδάκια μου αλλά καλύτερα τα πράγματα. Η φραουλίτσα τα πάει πάντως καλυτερα από τον Πάνο ο οποίος ξεκίνησε από πιο νωρίς να βήχει και ακόμα βήχει πιο έντονα από εκείνη..Παλιοβήχας :evil::evil::evil:

Βασούλα κόλλησε και η Ιωαννούλα; Εισπνοές κι εσείς ε;;; Περαστικά...Κρίμα για τη βέρα.

Μάγδα πώς είσαι; Ακόμα έχεις ζαλάδες;;;

Άννα Μαρία ούτε το δικό μου στήθος πρήζεται πλέον που θηλάζω μόνο 2 φορές την ημέρα αλλά έχω γαλατάκι γιατί χορταίνει.

Κατερινάκι πράγματι κολλάνε κάποιες στιγμές στο ύψος και στο βάρος. Λογικό.Η Αγγελικούλα δεν είχε ανάλογα κολλήματα;;

Εγώ βρε κορίτσια για την βάφτιση δεν θα ψάξω μόνο άσπρο φορεματάκι. Θα ψάξω φόρεμα να μου αρέσει έστω και αν έχει άλλο χρώμα..Τόσο κακό είναι;;

Αυτά φιλενάδες μου. Πάω να την πέσω γιατί αύριο έχω μάθημα πάλι...

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!τι αιμα ειναι αυτο????Αππαππαπαππαπα!!! οι εξετασεις Δοξα Το Θεο βγηκαν τελειες!!!αρα λογω περιοδου ηταν ολα!!!και ο σιδηρος και ο αιματοκριτης πρωτη φορα ειναι απολυτα φυσιολογικα!ολα ηταν πιο κατω συνηθως...και εγω περιμενα πως με το θηλασμο θα εχουν πεσει οι τιμες!!!μαλλον κανει καλο τελικα :D:D:D:D

χθες ο μικρος ευτυχως κοιμηθηκε καλα γιατι ημουν και μονη μου...φυσικα παλι στο κρεβατι μου!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ!!!ΑΠΟ ΤΡΙΤΗ ΠΡΩΙ ΛΕΙΠΕΙ!!! :(

ΑΝΘΗ Και εγω σαν την ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ πηρα ασπρο κουστουμακι ολα ασπρα δηλαδη παντελονακι-γιλεκακι-ζωνουλες και σακακι εκτος απο το πουκαμισο που ηταν γαλαζιο σκουρο και εσπανε την ασπριλα..για αντιθεση!και ειχε και στρασακια ''nikos takis '' την επωνυμια κατω στην τσεπουλα του σακακιου!

μας το ειχε πει ο παππας και εμας καλυτερα ασπρα ρουχακια γιατι δειχνει την καθαροτητα και φωτεινοτητα της ψυχης του νεοβαπτισμενου!!! :D αλλωστε ειδικα για κοριτσακια ειναι τελεια τα ασπρα φορεματακια με τα καπελακια! αλλα εχεις δικιο...ειχε και κατι φουξ τρελλα!!!αλλα σκεψου οτι αυτα μπορει να τα φορεσει ανα πασα στιγμη! ;););)

Κατερινα οχι εμεις αυξησαμε θηλασμους παλι κιολας για αυτο με εκανε εντυπωση που ηρθε και μαλιστα τοσο νωρις!!!και εμενα δεν παιρνει βαρος...εδω και μηνες στα 9,5 με 9.800 κινειται!ακομη δεν τα ξεπερασε τα 10!!!στην αρχη ειχε παρει φορα..αλλα μετα τον 8ο εκει σταθερα!αφου ειναι υπερκινητικα!

αυτα κοριτσια!!!ΚΑΛΟ Σ/Κ!!!σας κλεινω γιατι θα ερθουν και τα πεθερικα απο το χωριο να δουν τον μικρο...

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :D:D:D:D:D ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΗΜΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφες

σημερα εχουμε καλοκαιρινη μερα εδω,επι της ευκαιριας μια που ειδα καλο καιρο επλυνα λιγο τα μπαλκονια μου,αρχισαμε και με τους κηπους φυτεψαμε σελινο,μαιντανο,καροτα και παντζαρια και ηδη βγηκε μαρουλακι και σπανακι ,ο Δημητρης μου παλι βηχει και εκανε και λιγο πυρετο μαυτο τον καιρο μια ζεστη μια κρυο αντε να δουμε με τις ιωσεις εχω βαρεθει φετος...

Ανθη μου ο βηχας φευγει παντα πολυ δυσκολα εμεις με το που σταματαμε αντε ξανα παλι απο την αρχη σε λιγο θα κανει μονος του τις μασκες ο Δημητρης με τοσο aeroline που πηρε φετος,υπομονη

Βασω περαστικα συντομα στην μικρη σου ,ο αντρας μου ειχε χασει τη βερα του και εδωσα και την δικια μου και μας εκαναν καινουργιες ισως να ισχυει αυτο που λεει η Κατερινα δεν το ηξερα κι εγω αυτοι ειπαν να κανουν και τη δικια μου καινουργια κι ετσι εγινε

Κατερινα περαστικα και στον Νικολα ,δεν πειραζει που δεν εβαλε αυτο το μηνα δεν βαζουν συνεχεια το ιδιο το ξερεις κι απο την Αγγελικη τωρα που θα αρχισει να κινηται και πιο πολυ κιολας δεν θα πολυβαζει βαρος

την Πεμπτη θα παει και η αδερφη μου πρωτη φορα τον μπεμπη στην παιδιατρο να την καθησυχασει λιγο να ηρεμησει γιατι πολυ αγχωμενη ειναι θα μας παθει καμια καταθλιψη ενω ειναι σχετικα ησυχο μωρο την εχει πιασει πανικος :o:o

Μαγδα τι επαθες ρε κοριτσι μηπως εχεις εσυ μπεμπακι και εχεις τετοια συμπτωματα;περαστικα σου συντομα

Αννα Μαρια δεν πειραζει που θηλασες μια φορα κανονικα σιγα σιγα θα αποθηλασεις,ουτε κι εγω ηξερα τον συμβολισμο για τα ασπρα ρουχα της βαφτισης και σε κανεναν δεν ειχα σκετα ασπρα ,στον Νικο τα πηρε η νονα μονη της και δεν με ρωτησε καν ,ηταν μπεζ,στο Γιωργο παλι μπεζ και στον Δημητρη ασπρα με γκρι ανοιχτο το παντελονι του ηταν γκρι με ασπρες ριγες τα υπολοιπα λευκα ,οχι οτι αν το ηξερα θα επεμενα για λευκα πιο πολυ θα κοιτουσα να μου αρεσουν που λεει και η Ανθη αν και δεν τα πολυφορεσανε θα μεινουν για ενθυμιο ομως τα υπολοιπα ρουχα τα εδωσα στην αδερφη μου τα βαφτιστικα θελω να τα κρατησω

Χριστινακι διαβασα το διηγημα σου και μου αρεσε πολυ οπως και ολα οσα εχω διαβασει ,πολυ συγκινητικο και καλογραμμενο οι γνωσεις σου για τον πολεμο απιστευτες χιλια μπραβο ,σου το εχω ξαναπει εισαι μεγαλο ταλεντο ,διαβασα και τη συνεχεια δεν μπορω να φανταστω με τιποτα τη συνεχεια ανατριχιαστικα οσα γραφεις ,ασε την αδερφη σου να λεει οταν μεγαλωσουν τα δυδιμα θα την δουμε,για τους γονιες που λες ολοι το ιδιο κανουν οσο μεγαλωνουν δεν βρισκεις ακρη μαζι τους ο αντρας μου συνεχεια τρωγεται με τον πεθερο μου αφου ολα αυτα που λεει συνηθως ειναι παραλογα τι να πεις...

Μαρινα ευχαριστω για τις ευχες για το μωρο μας

δεν θυμαμαι κατι αλλο ,πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Πτώμα είμαι!

Όλο το απόγευμα έλειπε ο άντρας μου σε τουρνουά σκάκι κι ο Αντρέας κι εγώ πήγαμε με την κουμπάρα μου στο γνωστό μοναστήρι. Φυσικά δε με άφησε να καθίσω δευτερόλεπτο. Όλη την ώρα τριγύριζε μέσα στην εκκλησία, και τελικά τον πήρα και βγήκαμε έξω, όπου έπαιζε ασταμάτητα, βρήκε διάφορα γατάκια και τους φώναζε "μιάου" και πήγαινε κοντά τους, σε κάποια φάση μάλιστα χάιδεψε και ένα. Μέσα στην εκκλησία κάποια στιγμή έκανε κάτι ακροβατικά στα στασίδια, έχασε την ισορροπία του και έπεσε φαρδύς-πλατύς κάτω. Τον σήκωσα και ούτε που τον ένοιαξε, δεν έκλαψε, ούτε καν κλαψούρισε, απλά συνέχισε τις σκανταλιές! Και να φανταστείτε ότι δεν τον κοίμισα το μεσημέρι, για να κοιμηθεί στην εκκλησία, αλλά τον είχε ο άντρας μου στο πάρκο και αποκοιμήθηκε από μόνος του, και μάλιστα κάτω απ' το στρωματάκι!

Μετά τον εσπερινό καθίσαμε στην αυλή και συνέχισε το παιχνίδι, γνώρισε και κάτι κοριτσάκια στην ηλικία του περίπου και παίζανε μαζί. Σε κάποια φάση έρχεται το ένα κοριτσάκι με τον μπαμπά του, κι έτρωγε ένα ψωμάκι. Της παίρνει ο μπαμπάς το ψωμάκι και της λέει "κάνε αγκαλίτσα το παιδάκι", οπότε ο Αντρέας γυρίζει απ' την άλλη και πάει να πάρει το ψωμάκι απ' το χέρι του ανθρώπου!

Μετά το μοναστήρι πήγαμε βόλτα με το αμάξι της κουμπάρας και καταλήξαμε στο ξενοδοχείο που ήταν το τουρνουά σκάκι και κάναμε έκπληξη στον άντρα μου!

Α, ξέχασα και το πιο σημαντικό: σήμερα το βράδι ο Αντρέας ήπιε για πρώτη φορά ξένο γάλα, φρέσκο κατσικίσιο! Του το αραίωσα με νερό, το ζέστανα και το ήπιε λες και δεν τρέχει τίποτα!

Ανθή περαστικά και στα δυο σου παιδάκια.

Μαρίνα κι εμένα το σίδηρο ήταν κάπως ανεβασμένο, ενώ έχω πρόβλημα. Κάπου διάβασα ότι ο θηλασμός μειώνει τις ανάγκες της μητέρας σε σίδηρο, και ο γιατρός μου, όταν τον ρώτησα αν πέφτει πιο εύκολα το σίδηρο με τον θηλασμό, μου είπε ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Κατερίνα τι ωραία που φύτεψες! Εμάς το σπανάκι δεν έπιασε, λίγα φύλλα φύτρωσαν μόνο... Μαρούλι φάγαμε κάποιες φορές, η ρόκα πάει να μαραθεί μάλλον, γιατί έκανε ένα άνθος, το οποίο δεν πρέπει να το αφήνουμε. Σήμερα το κλάδεψα, για να δούμε. Ο άνηθος μεγαλώνει, έχει πιάσει όλη τη γλάστρα. Τώρα θέλω να βάλουμε φράουλες, ντομάτες και δεν ξέρω τι άλλο. Ο μαϊντανός και το σέλινο είναι πολύ καλή ιδέα!

Η αδελφή σου γιατί αγχώνεται; Άσχημο αυτό με το άγχος. Κι εγώ πίστευα ότι θα ήμουν ψυχοπαθής απ' το άγχος, αλλά τελικά ήμουν πολύυυ χαλαρή!

Για τα βαφτιστικά που λέτε, συμφωνώ με τη Μαρίνα. Τα άλλα ρούχα θα έχει πολλές ευκαιρίες να τα φορέσει. Τα βαφτιστικά, όμως, τα φοράει μία φορά, άντε να τα φορέσει λίγες φορές ακόμα όταν θα το παίρνουμε στην εκκλησία για τη Θεία Κοινωνία τις πρώτες Κυριακές μετά τη βάφτιση. Εμάς ήταν όλα κάτασπρα: πουκάμισο, γιλέκο, παντελόνι, σακάκι, παπιγιόν, σκουφάκι, καπελάκι, αλλά δεν του τα φορέσαμε όλα, για να μην σκάσει. Το γιλέκο και το παπιγιόν τα παραλείψαμε. Φυσικά, όμως, αν θυμάστε, δεν πήγα από κατάστημα με είδη βάφτισης, αλλά αγοράσαμε το κοστουμάκι από το ίντερνετ, αλλιώς θα δίναμε μια περιουσία, πράγμα που το θεωρώ καθαρή εκμετάλλευση.

Σας φιλώ κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μας εκανε καλοκαιρινες μερες και το απολαμβανω,να βγαινουμε καμια βολτα να ξεσκαμε!

Χθες το πρωι πηγαμε σε ενα μικρο ξωκλησακι,στην Αγια Μαρινα,εδω κοντα που μενουμε!το καθιερωσαμε και παμε καθε Σαββατο και προσκυναμε με τον αντρα μου και τη μικρη!προσφατα δακρυσε μας ειπαν και η εικονα Της Αγιας Μαρινας σ αυτο το ιωκλησι!χτες η μικρη οταν προσκυνουσα,την ειχα κατω και περπατουσε ενω ο αντρας μου ηταν στο προαυλιο και πηγε η μικρη και επιασε το καπνιστηρι που καπνισαν καποιοι προηγουμενως κι αγγιξε μεσα και καηκε!πονεσε παρα πολυ κι εκλαιγε ενω ευτυχως δεν εκανε καποιο σημαδι απ το καψιμο στο χερι!ουφ!ερχομαστε σπιτι και καθως περπατουσε,σκουντουφλησε κι επεσε και κτυπησε στη μυτη που απ το χτυπημα εμεινε σημαδι κοκκινο στη μυτη της!

επεισοδιακο Σαββατο ειχαμε!

Σημερα ειχαμε τα μνημοσυνα και των 2 παππουδων μου!πηγαμε το πρωι Εκκλησια για τον ενα παππου,μετα για καφε στη θεια μου,ηρθαμε κοιμαται η μικρη με τον μπαμπα της,να ξυπνησουν,να την ταισω και να παμε στην αλλη γιαγια μου για φαγητο!

Αννα μαρια και σενα τις ιδιες ταρζανιες κανει στην Εκκλησια ο Αντρικος!ευτυχως που δεν κτυπησε!δοκιμασε φρεσκο γαλα χωρις διαμαρτυρια. . . μπραβο!

Μαρινα ολα καλα με τις εξετασεις!ευτυχως!

Μαγδα μου αναρρωσες τελειως!

Καλο υπολοιπο Κυριακης κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοκονες μου τι τρελοκαιρος χτες κοντομανικα σημερα σκουφια ειχαμε ενα ομορφο σκ εγω εγινα τελειως καλα τολμω να πω το ιδιο κ ο β χτες χαλαρα ο β δουλευε κ ειχε ερθει η μανουλιτσα μου για παρεα κ σημερα ηρθε η αλεξ οικογενειακως πολυ ομορφα ηταν καταχαρηκα

Τωρα το απογευμα οι Ανιψουλες ο βασιλης ολη μερα παιχνιδι με λιγα λογια!!

Βασουλα ναι αντε να γινει καλοκαιρι να βγαινουμε!!!

Κα τι λεει το μπεμπε πηρε βαρος να ηρεμησει η αδερφουλα;;

Αννα μαρια κ εγω νομιζω στην εκκλησια θα τρεχω παντου

Ηθελα να παω στους χαιρετισμους αλλα με τη ζαλαδα δε το ρισκαρα σνιφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα θα ξεραθηκε η ιωαννουλα εγω προχτες παλι κολησα τον καρπο στην αντισταση του φουρνου πηδηξα στο ταβανι

Καγκουρακι μου το δαχτυλο τελικα εγειανε;;

Χριστινα ακομα δεν εχω τελειωσει την ιστορια ειναι στο μειλ της δουλειας

Κ ανυπομονω αυριο να την τελειωσω ειναι τοσο υπεροχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου παλιοζαλαδες αστα ουτε εγω ξερω

Αλλα τωρα που το πες μωρουδενια μου μια χαρα οι εξετασουλες σου

Μπας κ μπου χει πεσει τιποτα εμενα δεν νερω με τοση ζαλοαναγουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Πριν λίγο κοιμήθηκε ο Αντρέας και είπα να μπω να σας γράψω.

Γεμάτη μέρα και σήμερα. Το πρωί πήγαμε εκκλησία, ο Αντρέας κι εγώ. Μέχρι τη Θεία Κοινωνία τον κρατούσε η μάνα μου, μετά τον κοινώνησε και μου τον παρέδωσε. Ενώ προηγουμένως καθόταν φρόνιμος, μαζί μου δεν μαζευόταν με τίποτα. Ήθελε συνέχεια να περπατά, και τελικά πήγε από μόνος του σ' ένα μικρό παρεκκλήσι μέσα στο ναό, που κάθονται γονείς με μικρά παιδιά (έχουμε πάει κι εμείς κάποιες φορές εκεί και μάλλον το θυμόταν), και πήγαινε σε όλα τα παιδάκια και ήθελε να τους πάρει το αντίδωρο!

Μετά την εκκλησία τον άφησα στη μάνα μου, κι ενώ είχα πει ότι δε θα κάνω δουλειές σήμερα, βγήκα στο μπαλκόνι να φυτέψω ένα κλαδάκι αρμπαρόριζα που πήρα από την εκκλησία (επειδή σήμερα είναι της Σταυροπροσκύνησης παίρναμε λουλούδια που πλαισίωναν τον Σταυρό), ε, και μετά μία να κλαδέψω το ένα, μία να φυτέψω το άλλο, γέμισε το μπαλκόνι χώματα, φύλλα και κλαδιά, και αναγκάστηκα να το σκουπίσω και να το σφουγγαρίσω. Χρειαζόταν, όμως, γιατί είχα κάτι μήνες να το καθαρίσω!

Το μεσημέρι για φαγητό στη μάνα μου, και το απόγευμα πήγαμε στο πάρκο, όπου συναντηθήκαμε με μια φίλη μου με τα παιδιά της.

Ο Αντρέας χόρτασε παιχνίδι όλη μέρα!

Βάσω κι ο Αντρέας χτες στο μοναστήρι έπεσε ανάσκελα σε κάτι πέτρες και χτύπησε λίγο το κεφάλι του. Εκείνη την ώρα, μάλιστα, είχε κάνει και καρούμπαλο, αλλά δεν έκλαψε πολύ. Γενικώς, όταν πέφτει και χτυπάει, εγώ κάνω λες και δεν τρέχει τίποτα, δεν ορμάω πάνω του δηλαδή, και να χτυπιέμαι "όόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοχιιιιιι, δεν είναι τίποτααααααααααααα, κακή, κακή πέτρα" κ.λπ., απλά του λέω "δεν είναι τίποτα, να, πέρασε", και γι' αυτό κι αυτός δεν το παίρνει και τόσο στα σοβαρά!

Μάγδα άσε, εγώ χαιρετισμούς δεν πήγα καμία φορά λόγω σχολείου. Πάντως τη Μεγάλη Βδομάδα που έχει πολλές ακολουθίες θα πηγαίνουμε στο νηπιαγωγείο (=το παρεκκλήσι που προανέφερα, που πηγαίνουν γονείς με μικρά παιδιά), γιατί αλλιώς δε θα τα καταφέρουμε με τίποτα.

Α, Χριστίνα, θα σου στείλω πμ με το μέιλ μου, να μου στείλεις το διήγημα!

Σας φιλώ κορίτσαροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες

Είχαμε ένα ήρεμο σαββατοκύριακο και μεις, ο μικρός ειναι καλα απο χθες χωρις πυρετο και σημερα με λιγότερες μυξουλες. Δεν τον έβγαλα ομως καθολου για να μην μου ξανακυλισει. Η Αγγελικη πάλι πήγε χθες κούνιες με τον παππου και σημερα την πήγε ο άντρας μου στο allou.

Πρέπει να αρχίσω να κοιτάω και για τα της βαπτισης σοβαρά γιατι περνάει ο καιρος, προς το παρών χαζευω φορέματα για μένα στο Ίντερνετ :lol::lol::lol:. Θα σας βάλω κανένα να μου πείτε την γνώμη σας :D

Ανθη μο πως ειναι τα μικρα απο βήχα, καλυτερα? Αν θυμάμαι καλα η Αγγελική δεν ειχε κάνει κάτι τέτοιο να μην παρει καθολου υψος ή βάρος κάποιον μήνα αλλα έπαιρνε έστω και πολυ λίγο καθε φορα. Νομίζω ότι για κοριτσακια τα περισσότερα ειναι λευκα ή κάτι πολυ απαλό ροζ με καποιες πιο εντολές λεπτομέρειες, εκτος αν έχεις κάτι αλλο στο μυαλο σου σε έντονο χρώμα.

Μαρίνα μα χαρα λοιπόν τα αποτελέσματα, θηρίο!!! Και ο Αντώνης έτσι λοιπόν και μένα στην αρχη ειχε παρει πολυ και τωρα τρεις μήνες εχει βάλει ένα κιλό αλλα εχει παρει 4 πόντους, καλα να ναι τα ψυχούλα και μας.

Κατερίνα μπαλκόνια επλυνα και εγω γιατι θελει έξω να τρέχει και να παίζει η μικρη, χθες που ειχε καλο καιρο, γιατι σημερα ήταν πάλι χάλια. Πως να μην αρρωσταινουν περαστικα στον Δημητρακη. Να μας πεις νεα απο τον μπεμπουλη σας, σίγουρα θα εχει παρει καλο βάρος και θα ηρεμήσει η αδερφουλα σου.

Αννα Μαρία όλο ζουζουνιες ήταν ο Αντρικος στην εκκλησία!!! Τα ιδια κάνει και η Αγγελική όταν ειναι με την μαμα μου κάθεται κυρία και ας ειναι κι αλλα παιδάκια, αν είμαι και εγω χαμός θα κάτσουμε λίγο και μετα την βγάζω έξω. Κατάφερε και το ήπιε το κατσικίσιο, μπράβο μπράβο. Αυτο με τα βαπτιστικα το θυμάμαι και πολυ καλα είχες κάνει γιατι υπάρχει μεγαλη εκμετάλλευση, το σκέφτομαι και εγω γιαι καποια δεν αξίζουν τα λεφτα που ζητάνε. Μπορείς να μου βάλεις το σάιτ αν το θυμάσαι? μπαλκόνια και εσυ βλέπω, το ειχε το σαββατοκύριακο αυτο.

Βάσω επεισοδιακή όντως η βόλτα σας, θα περάσει και δεν θα μείνει κανένα σημαδιακο στην μυτουλα.

Μαγδα αναρρωσατε και εσείς και εγω αυτο λέω να φτιάξει ο καιρος μια καλός μια χάλια μας εχει αρρωστησει τελείως. Βρεθηκατε και με την Αλεξάνδρα εχει καιρο να μας γράψει. Το δάχτυλο αν σας πω ότι δεν μου το δείχνει ακομα τι θα πείτε, θελει να επουλωθει τελείως πρώτα ειναι και λίγο πρησμενο ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

Μαγδουλα χορτασε παιγνιδι ο Βασιλακης ε?οντως και εμας το σαβκο εκανε πολυ καλο καιρο και το ευχαριστηθηκαμε!σημερα ομως εχει συννεφια αν και δεν κανει καθολου κρυο!εχει ομως πολλη σκονη στην ατμοσφαιρα!

Αννα Μαρια και εγω θελω τη Μεγαλη Βδομαδα να πηγαινουμε Εκκλησια!δεν ξερω αν θα παμε στο χωριο του αντρα μου εκεινες τις μερες!αν κανει καλο καιρο ισως παμε λιγο!καλα να μαστε απο Τον Θεο και Την Παναγια!

Καγκουρακι περασε του Νικολακη ε?να φυγουν αυτες οι ιωσεις γιατι τρελανανε τα μικρα μας!ουφ!αντε με το καλο και η βαφτιση!

Εμεις σημερα εχουμε παιδιατρο για εμβολιο!αν δεν κανω λαθος αυτο ειναι το τελευταιο και μετα οταν γινει 2 χρονων παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Τι κάνετε;

Εγώ ξύπνησα με πονόλαιμο σήμερα. Δηλαδή, απ' το Σάββατο το απόγευμα που ήμασταν στο μοναστήρι άρχισε να με ενοχλεί ο λαιμός μου, αλλά χτες δεν επιδεινώθηκε, έτσι νόμισα ότι δεν είναι τίποτα. Σήμερα, όμως, χειροτέρεψε, κλαααψ...

Ο Αντρέας έχει λίγες μυξούλες, αλλά τίποτα το φοβερό.

Σήμερα λέγαμε να πάμε για πολλές εξωτερικές δουλειές, αλλά τελικά δε θα πάμε πουθενά, γιατί έξω έχει τρομερή σκόνη, σε βαθμό που μοιάζει με ομίχλη. Οπότε, αναβάλλονται οι δουλειές.

Καγκουράκι πότε θα είναι η βάφτιση, θύμισέ μου...

Το σάιτ είναι αυτό: https://www.poshtotsonline.co.uk/christ ... tAodlBLi8g

Είναι αγγλικό σάιτ, δεν ξέρω τι μεταφορικά χρεώνουν για Ελλάδα, γιατί εμάς τα παρήγγειλε ο αδελφός μου και του τα έστειλαν στο Λίβερπουλ.

Κι εσύ μπαλκόνια ε; Εγώ τζάμπα το σφουγγάρισα, με τη σκόνη που κυκλοφορεί σήμερα ξαναέγινε χάλια.

Βάσω εμείς το MMR ακόμα δεν το έχουμε κάνει! Πρέπει να το πάρω στα σοβαρά κάποια στιγμή. Μάλλον αύριο-μεθαύριο θα του δώσω αβγό να δούμε πώς θα το δεχτεί.

Από ποιο χωριό είναι ο άντρας σου;

Σας φιλώ όλες!

Πάω να φτιάξω φακές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια,  χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα!! Με το καλό και οι υπόλοιποι υπερηχοι την εβδομάδα αυτή 🤞🤞🤞
    • Καλημέρα κορίτσια 😊 Ο τράχηλος αρχίζει και μειώνεται όσο περνάει η εγκυμοσύνη έχει να κάνει με την κάθε κοπέλα εμένα πχ μειώθηκε στην πρώτη αλλά μετά κόλλησε στο 3 δεν επεσα πιο κάτω εεε για φυσιολογική γεννά δεν ήταν καλό το 3  Είναι νωρίς ακόμα όμως μην σκας για αυτό στην παρούσα φάση είναι μια χαρά αυτό να σκέφτεσαι είναι όσο πρέπει να είναι 
    • Καλημέρα κορίτσια  Πώς είστε εσείς; Εμένα ξεκίνησε η δυσκοιλιότητα όπως στο πρώτο τρίμηνο... Ότι χειρότερο αυτή την περίοδο, που έχουν φουσκώσει και όλα, χέρια, πόδια. Χαλάλι βέβαια, καλά να είναι τα παιδάκια μας και θα τα αντέξουμε και αυτά. Λίγο έμεινε.  
    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...