Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Τα ξενυχτικα ζουζουνια" Νο 6


Recommended Posts

Γυρίσαμε σπιτάκι μας, το απογευμα πηγαμε και μια βόλτα απο την αδερφη μου.

Αλεξάνδρα στον εθνικό κήπο πάμε και μεις πολυ τακτικα την Αγγελική και είμαστε παντα εφοδιασμενες με μαρουλι καροτα για να ταισουμε τις πάπιες και τα κουνελια. Μετα καταλήγουμε στις κούνιες που εχει προς την έξοδο που ειναι το καλλιμαρμαρο οι οποίες ειναι αρκετα περιποιημενες και όσες φορές πάω έχω συναντήσει και κάποιον επώνυμο με τα παιδάκια του!

Στην βάπτιση και εγω δεν είχα κάνει στολισμό δεν θυμάμαι αν σας το έχω ξαναγράψει, μονο γύρω απο την κολυμπήθρα μας ειχε φτιάξει το ανθοπωλειο μια γιρλαντα με λουλούδια την οποια μετα αφήσαμε στην εκκλησία στην εικόνα του Αγίου που ειχε το όνομα.

Μαρία έτσι ειναι τωρα κάνουν πως και πως ολοι για τα βιολογικά.

Καλο βραδυ κοριτσακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας φίλες μου!

Σήμερα ήμασταν όλο στη γύρα. Το μεσημέρι πήγαμε σε ταβερνούλα και φάγαμε. Τέλειο φαγητό και πολύ ωραίο περιβάλλον, έχουμε ξαναπάει πολλές φορές εκεί. Του Αντρέα του πήρα φαγητό απ' το σπίτι, κι έφαγε και ψωμάκι που το φτιάχνουν αυτοί και μας το έφεραν ζεστό-ζεστό. Οκ, μάλλον στα μικροκύμματα θα το ζέσταναν, δε νομίζω ότι το έψησαν εκείνη την ώρα, πάντως ήταν τέλειο! Δεν έχω τολμήσει ακόμα να του δώσω φαγητό απ' έξω. Μόνο στην Αγγλία του έδωσα μια φορά λίγο αβοκάντο απ' τη σαλάτα μου, πριν ρίξω το ντρέσσινγκ, και κάποιες άλλες φορές του έδωσα πατάτα ψητή ή βραστή.

Μετά πήγαμε εσπερινό οι δυο μας κι ο άντρας μου κάθισε σπίτι κι έκανε σκούπισμα-σφουγγάρισμα το σαλόνι, την κουζίνα και το διάδρομο. Μετά τον εσπερινό πήγαμε στους γονείς μου, μέχρι να στεγνώσουν τα πατώματά μας (τι πρόβλημα κι αυτό το χειμώνα, να θέλουν και μια ώρα να στεγνώσουν...) και καθίσαμε εκεί μέχρι τις οκτώ...

Μαρία α, καλά, ό,τι να 'ναι η φίλη σου! Εδώ δε νομίζω ότι υπήρχε άνθρωπος που να μην προτιμά τα χωριάτικα προϊόντα. Δίκιο έχετε πάντως, αφού το χώμα είναι γεμάτο ζιζάνια και το νερό μολυσμένο, ό,τι και να αγοράσουμε, το ίδιο κάνει...

Αλεξάνδρα εμείς στο γάμο είχαμε διαλέξει κάποια πράγματα μαζί, αλλά μαζί, όχι ό,τι ήθελα εγώ. Η αλήθεια είναι, όμως, ότι δεν ασχολήθηκα και πολύ.

Το λαχανόρυζο το φτιάχνω με μια συνταγή του Μαμαλάκη και γίνεται τέλειο και πολύ ελαφρύ. Αν θες, τη γράφω. Του το έδωσα με γιαούρτι και ενθουσιάστηκε. Το σπανακόρυζο δεν τον ενθουσίασε, την πρώτη κουταλιά, μάλιστα, την έφτυσε, αλλά μετά το έφαγε. Κι αυτό το έδωσα με γιαούρτι.

Καγκουράκι τι έγινε με τον Νικόλα και τα λαχανικά.

Ωχ, τον ακούω, δεν το πιστεύωωωω... Ξύπνησε... Πριν μια ώρα κοιμήθηκε.........................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, ευτυχώς τον κούνησα λίγο και κοιμήθηκε.

Καλέ, δε σας είπα, σήμερα είναι τα γενέθλια της Πόπης! Φαντάζομαι τώρα κάπου θα είναι και θα γλεντά η σουρτούκω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Πολλες βολτες βλεπω!

Την κορουλα μου τη λενε Ιωαννα (καποια κοπελα ρωτησε).Με τον Αντρεα της Αννα Μαριας 15 μερες διαφορα εχουνε νομθζω!συνομηλικα ειναι:-)

εμεις σημερα πηγαμε Εκκλησια,ηρθαμε σπιτι,ταισα τα μπιζελια με πατατιτσα,καροττακι την μικρη και τωρα κοιμαται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Δεν έχει κίνηση το καφενεδάκι μας, μάλλον το ρίξατε στις βόλτες.

Κι εμείς πήγαμε εκκλησία το πρωί, μετά γυρίσαμε κι εγώ ξαναέπεσα να κοιμηθώ, γιατί ο κυριούλης είχε ξυπνήσει απ' τις εξήμιση. Αλλά ελάχιστα κατάφερα να κοιμηθώ, αφού μία μπήκε ο άντρας μου στο δωμάτιο για να βάλει παντόφλες και με ξύπνησε, και λίγο μετά, εκεί που πήγαινε να με ξαναπάρει ο ύπνος, με φώναξε γιατί δεν έβρισκε το νερό του μωρού... Τέλος πάντων...

Το μεσημέρι πήγαμε στους γονείς μου για φαγητό και μετά είπαμε να πάμε βόλτα με το αμάξι στην παραλία. Με το που μπαίνουμε στον παραλιακό δρόμο μας σταματάνε σε ένα μπλόκο, ζητάνε άδεια οδήγησης και τα χαρτιά του αυτοκινήτου, και μας λένε ότι το αμάξι δεν έχει περάσει ΚΤΕΟ. Ευτυχώς ο αστυνομικός μας έκανε μια παρατήρηση, αλλιώς αν μας έγραφε θα πηγαίναμε δικαστήριο και το πρόστιμο είναι 500 ευρώ... Το είχαμε ξεχάσει τελείως μα τελείως, είχε λήξει από τον Ιούνιο, και προχτές μου το είπε ο πατέρας μου, που πήγε να μας βγάλει την άδεια κυκλοφορίας και δεν μπορούσε να βγει επειδή δεν είχε περάσει το ΚΤΕΟ. Χτες το πήγε ο άντρας μου για έλεγχο, αλλά είχε δουλειά ο μηχανικός... Θα το πάει σίγουρα αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου, σημερα περάσαμε πολυ πολυ όμορφα η έκπληξη που σας έλεγα ήταν ΙΠΠΑΣΙΑ!!!!!!

Πηγαμε σε έναν ιππικό όμιλο στη Μαλακασα που μπορείς να κανεις ιππασία και σε πανε βόλτα στο δάσος. Δεν είχα ξανά ανεβει και ήταν πολυ ωραία εμπειρια. Κάναμε μιση ώρα επειδη είχαμε και την Αγγελική, ο καθε ένας μόνος του πανω στο άλογο. Την μικρη θα την έβαζαν σε πονυ αλλα είχαν ένα και έβαλαν ένα αλλο παιδάκι οπότε την έβαλαν σε κανονικο μεγάλο άλογο. Στην αρχη την έβλεπα ήταν λίγο κουμπωμενη αλλα μια χαρα τα κατάφερε ουτε φοβήθηκε ουτε τίποτα. Θα σας βάλω και αυριο φωτογραφίες να μας δείτε τις αμαζονες :lol::lol::lol:

Κατα τ´ αλλα ο μικρός ξεκινησε λαχανικα! Δεν ξετρελαθηκε δηλαδη δεν τα τρωει οπως την κρεμα αλλα τα τρώει λίγο καλυτερα απο τα φρούτα. Πάντως και τα φρούτα δυο μερες τωρα κάπως καλυτερα. Αυριο εχουμε και παιδιατρο για εμβόλιο και να δουμε τι πήραμε απο βάρος και υψος αυτόν το μήνα.

Αννα Μαρία τόσο αυστηρό ειναι το σύστημα για το ΚΤΕΟ δηλαδη αν παραβιάσεις κόκκινο ή stop τι σου κάνουν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελιες!

Κατερινακι μου τι ωραια εκπληξη απ τον μπαμπα ε?τελεια περασατε!μπραβο!

Αννα Μαρια ωχ ευτυχως που πετυχατε καλο αστυνομικο γιατι αλλιως κλαφτα Χαραλαμπε!ναι οταν δεν περασει τον ελεγχο δεν μπορεις να βγαλεις αδεια κυκλοφοριας!αν δεν κανω λαθος εδωσαν παραταση μεχρι τις 24 του φεβραρη για τις αδειες κυκλοφοριας! Οσο για το πρωινο ξυπνημα του Αντρεακου, εμας το 6μιση - 7 ειναι το πολυ αργο μας!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι η 3ηηηηηηη φορά που προσπαθώ να σας γράψωωωωωωωωω!!!!!!

Με παίρνει χαμπάρι ο μπακλαβάς κι αρχίζει και τσιρίζει!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πού να κρυφτώ η έρμη με το λαπτοπάκι μου???????

Στο WC?????????? Αααααααααααα

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλά μου είσαστε??????

Πάω να σας διαβάσω καλέ!!!!!!!

Κι ελπίζω να επανέλθω..... ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ!!!!!!! Αχαχαχαχαχαααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλορίζικο κι από μένα το νέο καφενεδάκι!!!!!

Εύχομαι ολόψυχα μόνον ευχάριστα νέα κι ότι επιθυμεί διακαώς κάθε μιά!!!!

Για μένα προσωπικά το ξεύρετε θαρρώ ένα ακόμη νινάκι!!!!!!

Pappy καλωσήρθες στο παρεάκι να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!!! Είμαι η Πηνελόπη κι αύριο ο Αχιλλάκος μου γίνεται αισίως 18 μηνών (καλέ πώς περνά ο καιρός έτσι ρε παιδιά???? σα χθες μου φαίνεται που γέννησα!!!!!) κι αν ανησυχείς που δεν περπατά η μικρή..... μηηηηη βιάζεσαι..... κι εμείς ακόμη το παλεύουμε..... κάθε νινί έχει τους ρυθμούς του!!!!!! Ααααααα και μην περιμένεις να προλαβαίνεις να μας διαβάζεις!!!!! Αχαχαχαχαχαααααα γιομίζουνε οι σελίδες ασταμάτητα!!!!!! Χμμμμ..... για τα βιολογικά οι γνώμες διίστανται..... εγώ προσωπικώς δεν τα εμπιστεύομαι..... μπορεί να κάνω και λάθος ξέρω γω?????

Βασούλα γεια σου!!!!! Έχουμε μιλήσει και σε άλλα ποστάκια καλά μου είσαι????? Η ζουζούνα σου????

Άννα-Μαρία μου μην το ψάχνεις κοριτσάκι μου τί πρέπει να τρώμε και τί όχι διότι θα χάσεις τα μαλλιά της κεφαλής σου στο τέλος!!!!! Τίποτε δεν υπάρχει σοϊκό πια..... αλί στα παιδιά μας..... ααχχ έχω κι εγώ σπανάκι στο ψυγείο την Παρασκευή το πήρα ολόφρεσκο & ζουμερό αλλά μέχρι ν' αποφασίσω να το φτιάξω..... πολύύύ μπελαλίδικο γμτ..... τουλάχιστον θα φυλάξω λίγο στην κατάψυξη για τον μικρό που του αρέσει!!!!!! Ωραία η συνταγή με το κουνουπίδι κι ο δικός μου δεν το θέλει καθόλου!!!!! Σπανακόρυζο με γιαούρτι είναι super!!!!! Και τα ντολμαδάκια γιαλαντζή το ίδιο εεεεε????? Μιααααμμμμμμ πολύ αυστηρά τα πράματα με τον Κ.Ο.Κ. εκεί εεεεεε????? Μωρέ καλά κάνουνε..... μυαλό κάποιοι οδηγοί δε βάζουνε!!!!!

Καγκουράκι όλα μωρέ τα μωράκια στην αρχή δεν τσινάνε στα φρούτα???? Λάου-λάου..... καλή αρχή με τα λαχανικά και το κρεατάκι!!!!! Χμμμμμ..... μωρέ κι εμάς μας είχε πει η παιδίατρος για baby-swimming για τον Αχιλλάκο αλλά πώς το αμελήσαμε έτσι????? Τώρα και να θέλουμε..... χρόνος 0!!!!! Άσε που δεν είμαι σίγουρη πως του χρειάζεται πιαααααα!!!!!! Εεεεμμμμ..... ο δικός μου ξέρεις πότε γελάει????? Βλέποντας τη μουρίτσα του στον καθρέφτη (ψώνιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!) ωωωωωωωω ιππασία φοβερά εεεεεεεε?????? Λατρεύω άλογαααααα!!!!! Η μικρή το κατευχαριστήθηκε εεεεε?????

Μαρινάκι πώς πάνε οι προετοιμασίες χρυσό μου????? Για την ανθοδέσμη μαζί θα σου έλεγα να τον έχεις τον καλό σου!!!! Κι άλλο κιλάκι χαμένο????? Μπράβο μικρή μου!!!!!

Αλεξάνδρα μου ο μικρός μου απ' όταν χρόνισε πίνει και φρέσκο βρεφικό γάλα το NOYNOY KID συγκεκριμένα!!!! Δικό μου γάλα έχει 10 μέρες να πιει πια..... τα αποθέματα της κατάψυξης τελέψανε προ-εορτών..... κι είχα..... καμιά 40αριά σακουλάκια!!!!!! Το περπάτημα για να είμαι ειλικρινής δε μου αρέσει ιδιαίτερα για εκτόνωση το κάνω καθαρά!!!! Αποφάσισα πως είναι 1 από τα ελάχιστα πράματα που μπορώ πλέον (ή προλαβαίνω αν θες) να κάνω για τον εαυτό μου!!!!! Μαζί με αυτό συγκαταλέγω διάβασμα λογοτεχνίας..... SUDOKU..... κυβόλεξο στα DOD στο φατσομπούκι...... να βάψω κανα νυχάκι για καμιά βόλτα..... κτλ..... κτλ..... οι εξετάσεις μιά χαρά θα είναι το ξέρω!!!!!!!

Ωωχχ υπομονή με τις μουτζούρες & τις δαχτυλιές..... τί να κάνεις είναι και σε περίεργη ηλικία τώρα η μικρή σου εξερευνήτρια!!!!! Καλά εεεεε..... ούτε θυμάμαι πότε πήγα τελευταία φορά στον εθνικό κήπο φτου μου!!!!! Για τις δουλειές ασχολιάστου εδώ τα βασικά δεν προλαβαίνουμε!!!!!

Καρολινάκι μου τί κάνεις χρυσό μ....?????? Το 'χεις συνειδητοποιήσει πως μιλάμε κάτι χρόνια????? Αχαχαχααααααα μ' αρέσει πολύύύ η ιδέα σου να βρεθούμε καλέ!!!!! Κανόνισέ το κοπελιά!!!!! Εσένα και την Ανθή μας ειδικά θέλω πάρα πολύ να σας γνωρίσω!!!!! Υπομονή με τα δόντια κορίτσι και καλορίζικο το 1ο δοντάκι του μικρού σου!!!!

Δικά μου νέα πολλά δεν έχω..... το Σάββατο με πήγε ο καλός μου στο πανηγύρι στην Υπαπαντή κι άναψα το καθιερωμένο (εδώ και χρόνια!!!!) κεράκι..... πήραμε και παπλωματοθήκη για τη χήνα μας..... μόνο που ξεχάσαμε να πάρουμε καρότσι μαζί και τον είχε ο μπαμπάς στον ώμο..... φχαριστήθηκε βόλτα ο μπαγάσας μου!!!!! Μετά πήγαμε πήραμε τουρτίτσα φωνάξαμε και τα παιδιά δίπλα (κάνουμε πολύύύ παρέα) και σβήσαμε τα 37 κεράκια!!!! Συνεχίζω τα φαρμακάκια μου για την ιγμορίτιδα μόλις τελέψουνε κανονίζω εξετασούλες θυρεοειδούς. Χθες ήτανε να πάμε βόλτα οικογενειακώς αλλά ο μικρός δεν ήτανε καλά είχε άπειρη γκρίνια είχαμε ξενυχτίσει κιόλας οπότε δεεενννν...... ο αποθηλασμός συνεχίζεται χθες βέβαια έβγαλα λίγο με το θήλαστρο γιατί πονούσα πολύ & φοβήθηκα (κόντευα δύο 24ωρα χωρίς άντληση!!!!) μόλις μπορέσω θα πάω να χτυπήσω μιά permanante στο μαλλί!!!!! Αυτά!!!!!

Τί τρώτε σήμερις????? Εγώ λέω να το ρίξω στη σαλάτα!!!!! Παράφαγα αυτό το ΣΚ!!!!! Καλά εεεε????? Του 'φτιαξα μιά ποικιλία χθες βράδυ του συζύγου..... τρελάθηκεεεεεε!!!!! Λουκανικάκι-μπιφτέκι-καλαμάκι-πιτούλες-κολοκυθοκεφτεδάκι-τοματοκιοφτές-τυροπιτάκι (κι όόόόλα αυτά σε ποσότητες!!!!) μαζί με ρώσικη & φετούλα..... ντερλικώσαμε!!!!!

Άντε χαιρετώ κόρες!!!!! Πάω να ταϊσω το νινί και νάνι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!

βαρεθηκα πια!!!ο αντρας μου λειπει παρααα πολλες ωρες για την δουλεια εξω :cry::cry::cry::cry:

ολο μονη μου ειμαι πια!!!

και επισης αυριο παλι φευγει επαγγελματικο ταξιδι και γυρναει Παρασκευη!!!

αχ τι θα κανουμε??για να σου δωσουν λεφτα σου βγαζουν το λαδι!!!

αλλα δεν ειναι καιρος για επιλογες πλεον!!! :cry::cry::cry::cry:

αυριο θα παω για προβα νυφικου!!!επιτελους να κανω και κατι χαρουμενο!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ να σε ρωτησω κατι??γιαουρτακι απο ποσο μηνων του δινεις ???και ποια μαρκα??οποια να ναι???αγελαδινο??γιατι εμενα με ειπε advance Το κανονικο αυτο που τρωμε εμεις αλλα δεν βρηκα και πηρα επιδορπιο γιαουρτιου το οποιιο δεν το εφαγε...του ξινιζε!!!πως του το κανεις και το τρωει??να γλυκανει λιγο???για πες γιατι ειδα οτι του κανεις διαφορα εσυ με γιαουρτι για απογευματινο!

Καρολινακι και εμενα 2 δοντακια εχει ο γιοκας μου!!!μαζι ειναι τα δικα μας!!!και μενα Μαιο!

βαριεμαι ρε κοριτσια!!!βαριεμαι!!!!

τωρα τον κοιμησα και λεω να παω να κανω μπανιο...περιμενα να ερθει ο αντρας μου νωρις να τον κρατησει να κανω ησυχα εστω 1 μπανιο αλλα και παλι με ρισκο θα μπω μηπως ξυπνησει!!!

τελος παντων..... :cry::cry::cry:

αυταααααααααααααααααα δεν μπορω ειμαι γκρινιαρα σημερα πολυ!!!αλλα με κουρασε πολυ το προγραμμα του...αλλα κανονιζουμε...αλλιως καθεται το ωραριο!!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!!

Εβαλα φωτο στην ομαδα μας!

Λοιπον ειχαμε παιδιατρο σημερα ειμαστε 8075 και 70 ποντους, ολοκληροι αντρες δηλαδη :lol::lol: τον ειδε να στεκεται για λιγη ωρα στον πωπο του χωρις να στηριζει τα χερακια, τον ειδε και με το που πηγα να του βγαλω την μπλουζα οτι στερεωθηκε στα ποδια του μια χαρα μας βρηκε.

Βάσω και εσυ απο Κυπρο εισαι? Ανανεωνετε δηλαδη την αδεια κυκλοφοριας του αυτοκινητου εκει, εμεις εδω δεν εχουμε κατι τετοιο.

Ποπη 18 μηνων το ζιζινι σου μπραβο, περναει πολυ γρηγορα ο καιρος ασε και εγω αυτο λεω ποτε γεννησα ποτε αρχισε τις τροφες!!!! Το babyswimming δεν ξερω γιατι σας το ειχε προτεινει ειναι ομως καλη δραστηριοτητα και θα τον ξετρελανει και σενα μαζι ή τον μπαμπα αναλογα ποιος θα μπαινει στην πισινα.

Αχ και εγω θελω να κατσαρωσω μαλλι αλλα δεν κανει καθολου κατα τον θηλασμο σωστα? Τα ειχα κανει λιγο πριν μεινω εγκυος και με ειχαν βολεψει και μου αρεσαν και πολυ!

Μαρινα και μενα δεν εχει γυρισει ακομα ο αντρας μου απο τη δουλεια, εμενα ειναι και δικη του δουλεια οποτε δεν εχει καν ωραρια μια συνηθεια ειναι ολα. Αντε αυριο εχεις προβα δεν πρεπει να εισαι γκρινιαρουλα :) το νυφικο δεν μας το εχεις βαλει να το δουμε , βγαλε αυριο καμια φωτο.

Για γιαουτρακι εμενα μου ειπε μετα τον χρονο τα κανονικα, πριν μου ειπε και μενα τα παιδικα τυπου advance....

Παω να κοιμησω και το αντρακι μου γιατι εχει κουρνιασει στην αγκαλια μου.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορτσουδες γραααααψατε παλι! Λοιπον δεν προλαβαινω να σχολιασω, μπηκα να πω την καλησπερα μου σε ολες!Οπως παντα απο δουλεια.

Γενικα, ειμαι σε πολυ χαλια ψυχολογια, ολα μου φταινε, μαλλον γιατι ΑΚΟΜΑ δεν εχω περιοδο! Ειναι κι η φαση τετοια ρε γαμωτο που με τον αντρα μου δεν εχουμε ουτε 5 λεπτα μονοι μας, δεν μπορουμε ουτε ενα καφε να πιουμε, πρωι αχαραγα φευγει για δουλεια, μεσημερι εγω, 7μιση γυρναει, 11 εγω, Σαββατο εκεινος ρεπο, Κυριακη εγω! Το παιδι παντα μαζι μας οταν δεν δουλευουμε για το γνωστο θεμα οτι δεν εχω ανθρωπο να τον κρατησει και δεν το βρισκω και σωστο να μου τον κρατανε ολη τη βδομαδα και μετα να ζηταω και ΣΚ! Ζητημα αν θα βρεθουμε 20 λεπτα το βραδυ αν ερθει να με παρει απο τη δουλεια, αλλιως κοιμαται οταν ερθω! Ουτε εναν καφε, ουτε ενα φαγακι, καλα για σεξ δεν το συζητω! Κι εχει αρχισει να μου τη δινει απιστευτα αυτο!!! Εχουμε εντελως αποξενωθει...Πιο πολυ μιλαω μαζι σας παρα μαζι του! :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Τεσπα, μη σας ζαλιζω αλλο, σας κλεινω ξενερωμενη φουλ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!!!!που να σας διαβασω ολες........!!!δεν μπορω αλλα θα σας πω τα δικα μου...η κορι μου στις 30-1 εγινε 1 χρονο!!!γιουπιιιιι!!!!καναμε 2 φορες παρτυ!!!!μια στι σπιτι μας και μια στους παππυδες με πολλα παιδακια...το μπουμπουκι μου ομως μου εχει βγαλει το λαδι ρε κοριτσια δεν τρωει τιποτα με το ζορι ,δηλ θα φαει περιπου 150 ml φαει 2 φορες την ημερα αντε 3 το πολυ και αλλες μερες τρωει πιο πολυ οπως σημερα πχ, που δεν την προλαβαινα....αλλα εχθες εφαγε μονο 250 κρεμα και τιποτα αλλο,και εχουν αρχισει ολοι γυρω μου να μου λενε παλι τα δικα τους οτι το παιδι δεν τρωει επειδη το θηλαζω.....θα σκασω!!!!η μανα μου μου ελεγε σημερα (δε το κτλβ οτι το γαλα σου ειναι πια νερο και δεν κανει για το παιδι),σημβουλη απο γυναικα που με θηλασε μονο 2 μηνες!!!!!η μπεμπα μου ειναι λιγο μικροσκοπικη και ολοι μου λενε οτι φταιει το γαλα και οχι οτι αυτο ειναι το σκαρι της οπως μου λεει η παιδιατρος!!! ηθελα να ηξερε σε αυτη τη χωρα ολοι ημαστε γενια του μπιμπερο και δεν κτλβ μια μανα που θελει να θηλασει το παιδι της οσο θελει...ειμαι υπερβολικη???δεμ θελω να δοσω αλλο γαλα ακομα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pappy Μαρία είπαμε ε? Να χαιρεσαι την μικρουλα σου και να κανεις αυτο που θέλεις εσυ και μην επηρεάζεσαι απο τους άλλους, φαντάζομαι ότι μέχρι τωρα ότι τρώει το τρώει σε πολτοποιημενη μορφή σωστα? λοιπόν και η δικια μου μολις χρονισε εκει που κατεβαζε την φρουτοκρεμα ξαφνικά σταμάτησε, δοκίμασα τοτε να της τα δίνω σε κομματάκια και άρχισε πάλι να τρώει μπορει να εχει βαρεθεί τα λιωμενα για δοκίμασε, θα τρώει ετσι αλλα η ποσότητα θα ειναι λιγότερη αλλα ειναι φυσιολογικο.

Χριστίνα έλα μην πεφτεις ψυχολογικά είμαστε καλη ψυχοθεραπεια εδω, και ποιος δεν τρέχει θετική σκέψη και αισιοδοξία ότι θα αλλάζουν προς το καλύτερο οι μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου!

Κάτι σεντόνια βλέπω έχουν απλωθεί... :)

Που λέτε, εγώ σήμερα το πρωί πήγα κεραμική, με πήγε ο πατέρας μου δηλαδή, γιατί το αμάξι μας είχε πάει στο ΚΤΕΟ! Δεν πήγαινε να το καθυστερήσουμε ούτε λεπτό! Καγκουράκι, εδώ τα πρόστιμα είναι μεγάλα, τόσο για το ΚΤΕΟ, όσο και για την ασφάλεια, κ.λπ. Δηλαδή, αν το αμάξι δεν έχει ασφάλεια, σε πάνε δικαστήριο και πληρώνεις πολύ μεγάλο πρόστιμο.

Μετά έκανα διάφορες δουλειές στο σπίτι, κάναμε μπάνιο τον Αντρέα και μετά σχολείο! Αύριο θα πάμε για εμβόλιο...

Καγκουράκι ιππασία;;; Γουάου!!! Τρελαίνομαι για ιππασία και άλογα, αλλά πιστεύω ότι έτσι και πήγαινα live, με το που θα έβλεπα το άλογο θα εξαφανιζόμουν με την ταχύτητα του φωτός! Αποκλείεται να καθόμουν σε άλογο!

Μπράβο στον Νικολάκη! Τέλειος είναι! Εμάς ο Αντρέας έτρωγε τα φρούτα πολύ πιο εύκολα απ' τα λαχανικά. Σκέτη χορτόσουπα δεν έφαγε ποτέ. Μόνο όταν πρόσθεσα και κοτόπουλο άρχισε να τρώει σιγά-σιγά.

Πόπη καλά, πόσα έγραψες βρε; :lol::lol::lol:

Μια χαρά τα νεάκια σας!

Κι εγώ σκέφτομαι σιγά-σιγά να αρχίσω να του δίνω και λίγο φρέσκο κατσικίσιο γάλα, ίσως με το κουάκερ του, για να το συνηθίζει... Για να δούμε...

Μια χαρά θα είναι και οι εξετάσεις σου!

Εμείς σήμερα φάγαμε αρακά με πατάτες και καρότα. Έφαγε κι ο μικρός με γιαουρτάκι, του έβαλα και λίγο χοιρινό από χτες, και ενθουσιάστηκε!

Μαρίνα να σου πω την αλήθεια δε θυμάμαι πότε ακριβώς του έδωσα γιαούρτι. Μέσα στο καλοκαίρι ήταν, αλλά πότε δεν είμαι και σίγουρη. Πρέπει να ήταν οκτώ-εννιά μηνών. Παιδικό γιαούρτι δεν έδωσα ποτέ. Πήρα κατευθείαν κανονικό γιαούρτι, πρόβειο ή αιγοπρόβειο. Μια φορά πήρα και κατσικίσιο. Αγελαδινό δεν έδωσα ποτέ, εκτός από όταν πήγαμε Αγγλία και αγόρασε ο αδελφός μου ένα γιαούρτι greek style και καλά, ενώ στην πραγματικότητα ήταν σαν αυτό που εμείς λέμε "στραγγιστό". Του το δίνω σκέτο με κουάκερ και το τρώει μια χαρά. Τώρα του δίνω και με το φαγητό. Γενικώς εδώ στην Κύπρο συνηθίζεται πολύ το γιαούρτι με το φαγητό, είναι όπως η φέτα στην Ελλάδα.

Χριστίνα γιατί τόσο πεσμένη ρε κοριτσάρα; Εγώ είμαι ακριβώς στον αντίποδά σου, τον τρώω όλη μέρα στη μάπα. Πίστεψέ με, μπορεί να είναι και χειρότερο...

Μαρία, καλά, πάντα θα βρίσκουν να λένε κάτι εναντίον του θηλασμού... Εμένα ο Αντρέας μια χαρούλα τρώει και θηλάζει ακόμα. Τι θα πει "δεν τρώει επειδή θηλάζει";;; Αν έτρωγε πολύ, θα σου έλεγαν ότι τρώει επειδή δε χορταίνει απ' τον θηλασμό. Πάντα κάτι βρίσκουν.

Εγώ πριν συζητούσα με ένα συνάδελφό, που συνταξιδεύαμε, και με ρωτούσε πότε θα αποθηλάσω, μήπως δε χορταίνει ο μικρός απ' τον θηλασμό (λες και ένα μωρό 14 μηνών περιμένει να χορτάσει μόνο απ' το γάλα), κι όταν του είπα ότι τώρα σιγά σιγά σκέφτομαι να δώσω λίγο φρέσκο κατσικίσιο, με ρώτησε γιατί να μη δώσω γάλα σκόνη που είναι εμπλουτισμένο με βιταμίνες, κ.λπ.; Τώρα, άντε να τους εξηγήσεις...

Βάσω, τι γίνεται; Εσύ ξυπνάς νωρίς γιατί πιάνεις δουλειά και νωρίς, οπότε είναι λογικό να έχει μάθει και η Ιωαννούλα να ξυπνά νωρίς. Εγώ πάλι, δουλεύω νύχτα, οπότε το να ξυπνώ από τις εξήμιση είναι εφιάλτης!

Σας φιλώ όλες κοριτσάρες, το βράδι προβλέπεται δύσκολο...

Ο μικρός κοιμήθηκε απ' τις οκτώμιση, χωρίς να φάει βραδινό, γιατί η έξυπνη η μάνα μου του φόρεσε τον υπνόσακκο από τις οκτώ, ενώ ο άντρας μου επέμενε να μην του τον φορέσει, και κατά τις οκτώμιση τον πήρε ο ύπνος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ω, ναι! Ξύπνησε στις έντεκα, θήλασε και ξανακοιμήθηκε. Για να δούμε...

Μαρία, τι χαζή που είμαι... Ξέχασα να σου ευχηθώ για την κορούλα σου! Να σου ζήσει, να τη χαίρεσαι! Χιλιόχρονη! Πώς μας είπες ότι τη λένε;

Καλέ, η Κατερίνα πού χάθηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

τι κανετε?

Αννα Μαρια η αληθεια ειναι οτι επειδη πιανω δουλεια νωρις δεν με ενοχλει και τοσο που ξυπναει τοσο νωρις η Ιωαννουλα!λιγο τα σαββατοκυριακα αλλα παιδι ειναι, δεν καταλαβει απο σαββατα και κυριακες!κυριακη ουτως η αλλιως μ αρεσει που ξυπνα νωρις γιατι παμε Εκκλησια!

Μαρια να σου ζησει το κοριτσακι σου!να το χαιρεσαι κοπελα μου!οσο για τον θηλασμο μην ακους κανενα!καθε μανα ξερει τι ειναι καλο για το παιδακι της!και αλλωστε τα παιδακια περνανε φασεις που δεν θελουν να τρωνε πολυ,ή που βαριουντε τα αλεσμενα!θηλασε κοπελα μου την κορουλα σου οσο καιρο εσυ θεωρεις σωστο και μην ακους κανενα!εγω δεν καταφερα να θηλασω πολυ παρα τις προσπαθειες που εκανα και ακομα το εχω μεσα μου!νιωθω οτι δεν εκανα κατι σωστα και στεναχωριεμαι!εσυ πρεπει να νιωθεις περηφανη που τα καταφερες, οχι να σε κανουν να νιωθεις ασχημα!ελεος!

Ποπη μεγαλωσε ο Αχιλλακος!ολοκληρο αντρακι πια ε?πως περνα ο καιρος!

Καγκουρακι μου ναι κι εγω απο Κυπρο ειμαι!Μπραβο στον Νικολα για τη χορτοσουπα . . . γιατι εμας η μικρη οταν ξεκινησε χορτοσουπα καναμε πολεμο καθε μερα για να φαει δυο κουταλιες!τα φρουτα τα τρωγε καλυτερα!

Μαρινακι μου μην στεναχωριεσαι!τωρα που κοντευει και η μερα του γαμου σας πρεπει να σαι χαρουμενη!σιγουρα ειναι δυσκολο να τα βγαζεις περα μονη με το μικρο!αλλα υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

να μαι κι εγω,καλε σε καμια δε ελειψα μονο η Αννα Μαρια ρωτησε για μενα :o:o αρχιζω με παραπονο :o ,καταρχην καλοριζικο το νεο μας καφε με λιγοτερες ιωσεις και περισσοτερο υπνο...

εμεις που λετε ειχαμε περιπετειες το Σαββατοκυριακο,ο Δημητρης μετα την ιωση δεν ειχε ορεξη και δεν ετρωγε μπουκια ηθελε ολη μερα να κοιμαται και καθοταν μαραμενος στον καναπε λες κι ηταν κανενας κατοκοπος γερος,εκανε και μια φορα διαρροια και ετσι τον πηγαμε στο νοσοκομειο την Παρασκευη, του παιρνουν αιμα και φευγουμε ,παιρνουμε τηλ και μας λενε οτι ειναι ολα καλα εκτος απο το ζαχαρο του που ειναι πεσμενο και να προσπαθησουμε να τον ταισουμε,ελα που συνεχιζει τα ιδια και δεν τρωει ουτε πινει, ολη μερα το Σαββατο μονο μια φορα κατουρησε,το Σαββατο το απογευμα τον βουταμε και ξαναπαμε νοσοκομειο μας κρατησανε φυσικα και του βαλανε ορο,η παιδιατρος μας ειπε οτι ειχε αρχισει να αφυδατωνεται και επρεπε να μας κρατησουν την προηγουμενη,τελοσπαντων βγηκαμε χθες αφου αρχισε να τρωει την Κυριακη επιτελους ,ταλαιπωρηθηκαμε λιγο λογικο ειναι αλλα ευτυχως το ξεπερασε και συνηλθε γρηγορα και ηταν και συνεργασιμο παιδακι κι ετσι δεν με κουρασε πολυ...μας ειχαν μονους μας στο δωματιο ευτυχως γιατι πολλες ιωσεις και γαστρεντεριτιδες κυκλοφορουν και την δευτερη μερα φερανε ενα παιδακι που ειχε καταπιει ενα κουτι χαπια ευτυχως το προλαβανε και του κανανε πλυση στομαχου.....

δεν προλαβα να διαβασω γραψατε παρα πολλα :o πολυλογουδες....να συστηθω και στα νεα μας μελη , ειμαι η Κατερινα , εχω τρια αγορια και μενω σε ενα χωριο της Κοζανης

παω να κανω δουλειες γιατι το σπιτι ειναι μπαχαλο.....εχω και σιδερωμα γκρρρρρ αντε να συμμαζευτουμε....

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσούπρες μου τί κάνετε????? Σχολιάζω τα δικά σας πρώτα!!!!!

Μαρινάκι κι εσύ βλέπω παραπονάκια απ' το σύζυγο εεεεε??? Κι εγώ όλη μέρα μόνη μου είμαι με το θηριάκι μου & μου την έχει δώσει η αλήθεια..... αλλά και τί να κάνεις??? Προσπαθώ όταν έρχεται σπίτι ο άντρας μου να μην είμαι με τα μούτρα κάτω γιατί κι εκείνος τσαντίζεται μετά και γινόμαστε λίγο μπίλιες!!!!! Τί να κάνω όλη μέρα τους 4 τοίχους βλέπω βαρέθηκα!!!!! Και για μπάνιο ακόμη ραντεβού κλείνω!!!! Άσεεεεεε..... για το γιαουρτάκι εγώ στον δικό μου έριχνα είτε μπισκοτάκι είτε φρουτάκι μέσα και γλειφότανε το 'χεις δοκιμάσει έτσι???

Καγκουράκι μια χαρά τα νεάκια απ' τον παιδίατρο μπράβο ο Νικόλας μας μωλέ!!!!!! Αααχχχ που κούρνιασε στην αγκαλίτσα σου εεεεε??? Εεεεμμμμ κάτι τέτοια μας κάνουνε και λιώμααααααα μετά εμείς..... αχαχαχααααααα!!!!! Αν δω πως μας παίρνει χρονικά θα ρωτήσω για baby-swimming γιατί κυριολεκτικά δεν υπάρχει απόγευμα ελεύθερο σχεδόν κανένα πια!!!!!

Χριστινάκι μου πόόόσο σε νιώθω να 'ξευρες!!!!! Έχουμε ξεχάσει τί πάει να πει βόλτα.... καφεδάκι..... σεξ άσεεεεε (κατά τ' άλλα θέλουμε 2ο νινί..... ναι..... πώς με τον αέρα???) τος πάντων..... εδώ 1 κρασάκι πίναμε κανα βράδυ πού και πού χαζεύοντας στην τιβί..... πάει κι αυτό..... μιά φορά βγήκαμε τις προάλλες οι δυό μας για φαγητό που μας κρατήσανε το μωρό οι ξαδέλφες μας δε γίνεται πρέπει λίγο χρόνο ν' αφιερώνουμε και στο ζευγάρι αυτό καθ' αυτό έτσι δεν είναι??? Αλλιώς πάει..... το χάσαμε το παιχνίδι φίλεεεε!!!! Αυτό με την περίοδο ρε κορίτσι είναι πολύ σοβαρό μήπως πρέπει να το δεις??? Ο γιατρός τί λέει??? Ορμόνες-υπέρηχο κτλ. κοιτάξατε???

Καλέ pappy υδροχοάκι είναι η μικρή σου??? Μπράβοοοοο το καλύτερο ζώδιο χιχιχιχιχιιιιιιιι!!!!! Να σου ζήσει το λοιπόν η μπουμπούκα σου!!!! Να σου πω...... ξέρεις τίίίίί έχουνε ακούσει τα αυτάκια μου που τόσους μήνες αρμεγόμουνα για να πιει ο μικρός μου το γάλα μου??? ΟΚ έδωσα και σκόνη αφού δεν έφτανε το δικό μου κάποια στιγμή αλλά επέμεινα κι έγινε το δικό μου!!!!! Μάλιστα θυμάμαι κάποια στιγμή το παιδί δεν έπινε με τίποτε το ξένο ζητούσε το δικό μου (που δεν μου έφτανε!!!!) κόντεψα εγκεφαλικό να πάθω από τη στενοχώρια μου ρεεεε!!!!! Όλοι κοριτσάκι μου παιδίατροι είναι πιαααα δλδ. έλεος!!!! Ν' ακούς και να εμπιστεύεσαι την παιδίατρο σου κανέναν άλλον!!!!! Και το ένστικτό σου σαφώς!!!!! Αααα η μάνα σου σε θήλασε δυό μήνες??? Πάλι καλά (ελάχιστο είναι αλλά τος πάντων!!!!) η δική μου καλέ με θήλασε 4 ολόκληρες μέρες!!!!!! Το έκοψε..... γιατί ήθελε να καπνίσει!!!!! Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρ πώς εγώ το λοιπόν να δεχθώ τις συμβουλές της εεεεεεεε??? Για την "αφαγία" της αν μπορούμε να το πούμε κι έτσι μην ανησυχείς όλα τα μωράκια τα έχουνε αυτά!!!!

Ωχ Άννα-Μαρία τα σεντόνια για μένα πηγαίνανε??? Αχαχαχαααααααααααα τί έγινε με τον μικρό??? Έπεσε ξενύχτι τελικά??? Πολύ σπαστικό που δεν σας άκουσε η γιαγιά κι έκανε το δικό της!!!!!! Μπερδεύτηκε το παιδί!!!! Όσο για το σκονόγαλα..... είναι άσχημα κολλημένος ο κόσμος δυστυχώς!!!!! Αν πας μια βόλτα στις θηλάζουσες στο φατσομπούκι θα σου φύγει το κλαπέτο που λένε.....

Αχ Βασούλα μου (και Άννα-Μαρία!!!!) μπράβο σας που πηγαίνετε τα μωράκια σας στην Εκκλησία!!!!! Πολύ καλά κάνετε!!!!! Θέλω κι εγώ να τον πάω κάποια στιγμή να τον μεταλάβω μωρέ κιόλας το έχω αμελήσει αρκετά η αλήθεια!!!! Αν δεν έχουμε ξενύχτια..... ααααα..... αυτό το ΣΚ δε γίνεται ξέχασα..... θα είμαστε εκτός Αθηνών..... θα προσπαθήσω για το επόμενο όμως..... αρκεί να μην είμαι αδιάθετη (ούτε ξέρω πότε θα μου 'ρθουν έχει γίνει ο κύκλος πολύ μικρός πιαααα!!!!) μήπως κοινωνούσα κι εγώ.....

Άννα-Μαρία εσύ ξέρεις να μου πεις??? Κανονικά λέει αν δεν εξομολογηθείς δε μπορείς να μεταλάβεις..... σωστά??? Ναι ρε συ αλλά εγώ δε μπορώ..... δεν αισθάνομαι άνετα..... δεν το 'χω..... ντρέπομαι αν θες..... δεεεννννν..... ναι αλλά νιώθω την ανάγκη να μεταλάβω..... τί να κάνω???

Κατερινάκι είχατε περιπέτειες με τον Δημήτρη σας βρε??? Περαστικά σιδερένιος καλύτερα τώρα??? Άκου να πέσει το ζάχαρο καλά και μικρά παιδιά το παθαίνουν αυτό??? Δεν το 'ξερα!!!!

Τα δικά μου νέα.... μέρες τώρα έχω ενοχλησούλες κάτω χαμηλά στο πιπί..... το άφηνα το άφηνα..... πέρασε και η περίοδος και υπέφερα..... την Παρασκευή πάω γυναικολόγο σε μία που είχα πάει παλιά στο ΙΚΑ γιατί ο δικός μου στο ΕΛΕΝΑ δέχεται μόνον απογευματινά (που πάει 45άρι!!!!) κι έχω σπαστεί μαζί του!!!! Άστον να τον έχω για γέννα ξέρω γω??? Θα δούμε!!!!! Αυτή του ΙΚΑ ξεγεννάει στο ΙΑΣΩ οπότε δεεεεννννν..... ελπίζω μόνο να μην είναι κάτι το ιδιαίτερο..... τίποτε μύκητες ποιός ξέρει??? Θα δούμε.... με το μωρό να δω τί θα κάνω..... εκείνη την ώρα ο σύζυξ δουλεύει η γειτόνισσα δύσκολο τέτοια μεσημεριανή ώρα να μου τον κρατήσει..... μήπως κατεβούνε τα πεθερικά θα το κανονίσουμε.....

Πωωω πωωωω το ΣΚ πάμε ταξιδάκι στην Αράχωβα (καταπληκτικό μέρος έχουμε ξαναπάει τα δυό μας!!!!) κι έχει και πισίνα το ξενοδοχείο..... ουφ ελπίζω να μπορώ να κάνω εεεεε??? Γιατί αν μου βρει μύκητες ή κάτι τέτοιο..... πισίνα γιοκ..... σεξ γιοκ..... ωραίαααααααααααααααααααα

Άντε χαιρετώ σας κούκλες!!!!

Ο μικρός τώρα ξύπνησε (είχαμε πιει γαλατάκι κατά τις 8.30 κι έπειτα πάλι νάνι!!!) τώρα θα φάμε γιαουρτοκατάσταση (γιαουρτάκι+μπισκοτάκι+φρουτάκι) απλώς το τσακίζει κι έπειτα..... σίδερο..... γκρρρρρρρρρρρρρρρ......

Υ.Σ.: Πάλι σεντόνι άπλωσααααα!!!!!!! Άννα-Μαρία τ' ακούς????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Νυστάααααααααααζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω........ Και όχι, δεν φταίει ο Αντρέας. Χτες σας είπα, ξύπνησε στις έντεκα, θήλασε και σε ένα τεταρτάκι είχε κοιμηθεί πάλι. Μετά ξύπνησε τεσσεράμιση και πάλι ξανακοιμήθηκε σε ένα τέταρτο-είκοσι λεπτά. Ελάτε, όμως, που μετά εγώ δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Αφήστε που ροχάλιζε ο άντρας μου. Ρε κορίτσια, τι πράγμα είναι αυτό;;; Σαν τρακτέρ κάνει. Όποτε πήγαινε να με πάρει ο ύπνος, χρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ, και ξυπνούσα. Τι μπουνιές του έριχνα, τι κλωτσιές... Σταματούσε και ξανάρχιζε. Τελικά τον έδιωξα και κοιμήθηκε στον καναπέ, αλλά είχε πάει πλέον έξι παρά. Εφτά και δέκα ξύπνησε ο μικρός, στις οκτώ του τον παρέδωσα και κοιμήθηκα μέχρι τις δέκα παρά τέταρτο. Μετά πήγαμε για εμβόλιο στο νοσοκομείο. Είχε πολλά παιδάκια εκεί πέρα, κι ο Αντρέας δεν κάθισε λεπτό. Όλη την ώρα έπαιζε. Ήταν το πιο ζωηρό παιδάκι, χωρίς να είναι, όμως, άτακτο. Πήγαινε κοντά σε ένα κοριτσάκι περίπου συνομήλικό του, κι αυτό τον έσπρωχνε, σε κάποια φάση τον έριξε και κάτω, αλλά ούτε που ίδρωνε τ' αφτί του. Ακάθεκτος! Αυτός, όμως, δεν πείραξε κανένα παιδάκι, κι όταν του έπαιρναν τα παιχνίδια, κοιτούσε εμένα και μούγκριζε, λες και μου έλεγε "τι κάθεσαι και κοιτάς;", αλλά μετά απλά πήγαινε κάπου αλλού, δεν περίμενε να πάρω την κατάσταση στα χέρια μου!

Τι τρώτε σήμερα; Εμείς πήραμε τσιπούρες, άπλωσα σε μια ρηχή, φαρδιά κατσαρόλα πατάτες, καρότα, κρεμμύδια κι έβαλα από πάνω τις τσιπούρες με λεμόνι και ρίγανη. Τώρα πάω να δω το φαγητό, και επανέρχομαι με σχόλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, παραλίγο να το κάψω.

Εν τω μεταξύ, ξέχασα να σας πω: τώρα στο νοσοκομείο, μας ρώτησε η νοσοκόμα αν τρώει ο Αντρέας αβγό. Της είπα ότι το κάνει εμετό, και μας είπε, μαζί με την παιδίατρο, να δώσουμε αβγολέμονο, για να δούμε αν το τρώει σ' αυτήν τη μορφή, γιατί το επόμενο εμβόλιο που θα κάνει (MMR) είναι λες και τρώει αβγό. Ισχύει κάτι τέτοιο; Θα ρωτήσω και τον παιδίατρό μας, βέβαια.

Βάσω εμένα τις Κυριακές με ενοχλεί πιο πολύ απ' τις άλλες ημέρες που ξυπνάει νωρίς. Συνήθως για την εκκλησία ξυπνάμε στις 7.30-8, ε, αν ξυπνήσει ο Αντρέας στις 6.30, σημαίνει ότι χάνω μια ώρα ύπνο που δε θα αναπληρωθεί μετά, ενώ τις καθημερινές ξανακοιμάμαι μετά.

Κατερίνα το υποψιάστηκε ότι κάτι τέτοιο συνέβαινε. Εύχομαι τώρα να είναι τελείως καλά ο Δημητράκης!

Πόπη σεντόναρος!!!

Κι εμείς σπάνια πλέον έχουμε στιγμές σαν ζευγάρι, και πιστεύω ότι ένας λόγος είναι ότι είμαστε σχεδόν όλη μέρα μαζί.

Στις θηλάζουσες στο φέισμπουκ δεν μπαίνω, ούτε και πρόκειται να μπω ποτέ μου, γιατί το έχουν παρακάνει λίγο. Είπαμε είμαστε υπέρ του θηλασμού, αλλά άλλο υποστηρίζω τον θηλασμό και άλλο έχω εμμονή με τον θηλασμό. Το τι κυκλοφορεί εκεί μέσα δε λέγεται...

Για την εκκλησία που λες, είναι πολύ απλό: θα σηκωθείτε μια Κυριακή πρωί και θα πάτε. Απλούστατον!

Κοίτα, για την εξομολόγηση και τη Θεία Κοινωνία η επικρατούσα αντίληψη είναι ότι συνδέονται. Δηλαδή κανονικά καθαρίζεις τον εαυτό σου με τη νηστεία και τη μετάνοια για να κοινωνήσεις. Αλλά με αυτόν τον τρόπο είναι λες και γίνεσαι άξιος για τη Θεία Κοινωνία, ότι δηλαδή η Θεία Κοινωνία είναι ένα βραβείο που παίρνεις επειδή νήστεψες και εξομολογήθηκες. Αυτό αφαιρεί από το μυστήριο της Εξομολόγησης την πραγματική του φύση, που είναι η μετάνοια, δηλαδή η αλλαγή της ζωής, και δίνει το μήνυμα ότι η Θεία Κοινωνία είναι ένα βραβείο που παίρνουμε το πολύ μια φορά το χρόνο.

Οι περισσότεροι πατέρες διδάσκουν ότι πρέπει να κοινωνούμε κάθε φορά που πηγαίνουμε στη λειτουργία, αλλιώς είναι λες και δεν πηγαίνουμε. Οκ, αυτό τώρα δεν το κάνει κανείς, αλλά η συχνή κοινωνία είναι πολύ σημαντική. Όχι επειδή είναι καθήκον του χριστιανού. Κι αυτό είναι λάθος. Δεν είναι καθήκον, αλλά φάρμακο.

Τώρα εσύ αν δεν έχεις πάει ποτέ για εξομολόγηση, ή αν έχεις πάει πριν δέκα χρόνια, καλό θα ήταν να πας πριν κοινωνήσεις. Αλλά βρες κάποιον πνευματικό που να αισθάνεσαι άνετα, να αναπαύεται η ψυχή σου σ' αυτόν.

Για το άλλο θέμα που λες, εύχομαι να μην είναι τίποτα.

Σας φιλώ κοριτσάρες, τα λέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στο παρεακι!

Ευχαριστω για τα λογια παρηγοριας!

Κατερινακι μου τι υπεροχο δωρο η εκπληξη για ιππασια! Κι ειναι πολυ σημαντικο που πηγατε οι 3 σας, οσο καλη κι αν ειναι η Αγγελικη, δεν μπορει τωρα με το μωρο καπως θα νιωθει, ειναι υπεροχο που ενιωσε και παλι η πριγκιπισσα σας!

Παππυ μου να χαιρεσαι το παιδακι σου! Υδορχοακι ειναι κι ο δικος μου, πολυ σουπερ ζωδιο! Τωρα, αν στο ξαναπουν για το θηλασμο οτι δεν της φτανει, να τους απαντησεις οτι μαλλον της παραφτανει και φουσκωνει και για αυτο δεν τρωει, αν δεν της εφτανε θα πεινουσε και θα γκρινιαζε το παιδι! Οι μαμαδες μας ανηκουν στη γενια που ηταν της μοδας ο,τιδηποτε τεχνητο, οποτε ολες σχεδον αποθηλασαν το πολυ στο 3μηνο!

Αννα Μαρια δεν ξερω, εμεις οταν δεν δουλευε και περνουσαμε πολυ χρονο μαζι ημασταν πολυ ζορισμενοι, αλλα πιο αγαπημενοι, βρισκαμε τροπο να περασουμε ομορφα και χωρις λεφτα, οχι οτο τωρα μας τρεχουν, τσιμα τσιμα ειναι αφου ολα ακριβυναν κι αλλο, αλλα εχουμε και το θεμα του χρονου απο πανω! Τεσπα, απλα δοξα τω Θεω που εχει δουλιτσα!Οσο για το σκονογαλα μη σου κανει εντυπωση. Εδω πολλοι παιδιατροι υποστηριζουν οτι μετα το μητρικο ειναι το αμεσως καλυτερο και οτι κανονικα μεχρι 4 χρονων μετα το θηλασμο μονο αυτο πρεπει να παιρνουν. Τωρα, ποιος εχει δικιο, ποιος αδικο, εμεις παντως μια χαρα υγιεστατοι μεγαλωσαμε, ας μη μας πιανει πια και υστερια με τη διατροφη. Δεν ξερω, εγω μπορει να παραειμαι χαλαρη, αλλα απο ολα του δινω. Και απ' εξω φαγητο και γλυκα και αλμυρα και φρουτα και κρεας και οσο συχνα θελει. Γιατι δεν με ρωταει κιολας μη νομιζεις, ανοιγει ντουλαπια, ψυγεια κλπ και ο,τι θελει το παιρνει. Και κανε πως δεν του δινεις! Ευτυχως τρωει λιγο καθε φορα γιατι αλλιως θα ηταν τοφαλακι!

girl 84 τι καλα που κανετε και πατε εκκλησια! Εμεις ολο το λεμε και ποτε δεν ξυπναμε!

Μαρινακι υπομονη! Αντε και πλησιαζουν οι μερουλες!!!

Ποπη μου καταρχας χρονια πολλα! Παλι ταξιδακι; Τελεια! Ελπιζω να μην ειναι τιποτα οι ενοχλησεις! Ομως δες το να εισαι σιγουρη, αν δεν βρεις αλλο τροπο παρε και το παιδι μαζι. Καλα στην πισινα χειμωνιατικο θες να μπεις!;;;

Το εχω κοιταξει και δεν ειναι τιποτα σοβαρο, ενα ωοθηλακιο που δεν εσπαγε! Και μολις εσπασε! Ω ναι!!!! Αδιαθετησα! Γιουπιιιιιιιιι!!!!!

Βρε ΚΑ μου τι παθατε! Πωπω το κακομοιρουλη και να το βλεπεις ετσι θα σπαραζεις! Ευτυχως περασε και αυτο! Αντε να δουμε φετος, τι μουτζα ειναι αυτη!

Λοιπον, σας αφηνω προς το παρον παω να δουλεψω λιγακι! Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!χαθηκακαι βλεπω εχω πολύ διαβασμα!! αλλα τρεχω τα πρωινα σε συνεντευξεις και μετα η μικρη και οι δουλειες,που χρονος…χθες εβγαλα και το χαλι της να το πλυνω γιατι κατι εριξε και μου μυριζε,εκανα και μια γενικη το δωματιο της…δεν μπορω άλλο με τα παιχνιδια,αρχισαν τα μικρα παιχνιδακια και είναι παντου!!!ασεισα ένα συρταρι της συρταριερας κ τα εβαλα όλα μεσα μεχρι να παρω ένα κουτι να τα βαζει εκει!σημερα η μικρη μου ενώ βλεπαμε στον υπολογιστη παιδικο στην μιση οθονη και στην άλλη μιση σερφαρα κοιμηθηκε ορθια!!!6 το απογευμα!!την εβαλα για υπνο και ακομα κοιμαται,ελπιζω μεχρι τι πρωι γιατι και χθες δεν καλοκοιμηθηκε!!κατα τα αλλα το Σαββατο πηγαμε στον εθνικο κηπο βολτουλα και περασαμε πολύ ωραια,σημερα στην Καισαριανη στο δασος…μαζευουμε ηλιο χαχα!!!

Κατερινα εμεις ειχαμε παρει ψωμακι μαζι και ταισαμε παπιες κ περιστερια και ενας κυριος μας εδωσε κ μαρουλια κ ταιζε τα κατσικακια η Κωνσταντινα!!!στην παιδικη χαρα εχουμε παει κι εμεις,αλλα επειδη ηταν κ ο μπαμπας μας αυτή την φορα ειπαμε να κανουμε βολτα!καλα η εκπληξη του συζυγου…δεν εχω λογια!!!!μεγαλωσε ο Νικολας!!!μπραβο,μια χαρα τα παει!!

Αννα Μαρια βλεπω καμια φορα στον αντεννα το βαλς με 12 θεους και σε θυμαμαι!!!αλλα πολύ κριτικη πεφτει και μου την δινει..δηλ είναι καλυτερα που παντου παιζουν τουρκικα;;εμεις όταν βγαινουμε εξω παιρνω ωητο κοτοπουλο ΄η σουβλακι για την μικρη κ ποτε δεν το τρωει,το θελει νεροβραστο!!τι να πεις!!ευτυχως γλυτωσατε κ το προστιμο!!!καλε τον εδιωξες τον ανθρωπο από το κρεβατι;;χαχα καλο παιδακι ο Αντρεας ε;ετσι ηταν κ η δικια μου αλλα τωρα που μεγαλωσε αρχισε να διεκδικει!!αλλα ευτυχως ουτε σπρωχνει,ουτε δαγκωνει!!για το εμβολιακι ισχυει,εμενα επειδη είναι αλλεργικη πηγαμε στο παιδων κ το καναμε σε 2 δοσεις και κατσαμε ένα 3ωρο για παρακολουθηση.

Βασω πρωινη πρωινη η Ιωαννα σου ε;κι εμενα τωρα που κοιμαται νωρις ξυπναει πολύ νωρις για μενα!!τουλαχιστον από Σεμπτεμβρη που θα πηγαινει παιδικο θα εχει κανει το προγραμμα της!!

Ποπη να τα εκατοστησεις κοριτσακι!!!στα επομενα γενεθλια να εχεις κ το 2ο μπεμπακι σου!!μπορεις και διαβαζεις βιβλιο βρε θηριο;;εγω με το που αρχισω με πιανει μια νυστα…γιατι μονο βραδυ μπορω αφου δεν κοιμαται μεσημερι…αα ωρα που ανεφερες τις δαχτυλιες..μου εχει κανει τις καρεκλες…χαλια,το ξυλο.με τι να το κανω να φυγουν;δεν χρησιμοποιω απορρυπαντικα στα επιπλα ,μου ειχαν πει δεν κανει.ετοιμαζεστε για ταξιδακι;τι καλα!!περαστικα για το άλλο θεματακι!

Μαρινα μοναξιες ε;κανε υπομονη μωρε!!!πως πηγε η προβα;

Χριστινα αντε επιτελους αδιαθετησες!!βρε μην σκεφτεσαι ετσι,αν ζητησες να στον κρατησουν κ μια μερα να δεις τον αντρα σου!!χρειαζεται κ αυτό!!!

Μαρια να τα εκατοστησει η μικρουλα σου!!!!μην τα ακους καλε αυτά για τον θηλασμο.αφου και η παιδιατρος την βρισκει καλη μην αγχωνεσαι κ μην την πιεζεις με το φαι,τα εχω περασει κι εγω!!καποια στιγμη θα αρχσει να τρωει,δοκιμαζε της νεες γευσεις.

Κατερινα Κα τι παθατε καλε ;;ευτυχως που συνηλθε!!!σιδερενιος ο Δημητρακης!!!

Σας καληνυχτω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Είμαι πτώμα, σας γράφω και πάω να την πέσω.

Χριστίνα, άντε πάλι καλά που αδιαθέτησες, να ηρεμήσεις!

Κι εμένα μου ήρθε χτες η περίοδος, και έχω πολύυυ αίμα...

Για το φαγητό που λες, ούτε κι εγώ θέλω να γίνω υστερική. Έχω διαβάσει διάφορα, ειδικά στο φέισμπουκ γίνεται χαμός. Το τι υστερία κυκλοφορεί εκεί έξω δε λέγεται, και δε θέλω να γίνω κι εγώ έτσι. Αλλά δε θέλω να του δίνω κι ό,τι να 'ναι. Π.χ. δε θέλω να του δίνω να μασουλάει μπισκότα, απλά έτσι για το χάζι. Π.χ. σήμερα το νοσοκομείο μια μαμά έδωσε σ' όλα τα παιδάκια από ένα πτι-μπερ, οκ, αφού το το έβαλε στο χέρι δεν του το πήρα, του το άφησα και το έφαγε, αλλά εγώ δεν έχω δώσει ποτέ μου. Το καλό είναι ότι δεν τον ενδιαφέρει το φαγητό. Μόνο όταν τρώμε ψωμί η τοστ κάνει σαν τρελός. Αν τρώμε σουβλάκια ή σοκολάτα ούτε που θα συγκινηθεί!

Με τον άντρα μου πιστεύω ότι αν έλειπε κι αυτός κάποιες ώρες απ' το σπίτι θα ήταν καλύτερα, γιατί θα ανανεωνόταν κάπως η σχέση.

Αλεξάνδρα μια χαρά περάσατε! Εμάς εδώ έχει ζέστη (18-19 βαθμούς), αλλά μια φυσάει, μια συννεφιάζει, ό,τι να 'ναι γενικώς...

Βαλς με δώδεκα θεούς ε; Δεν το έχω δει ποτέ μα ποτέ!

Από σένα περίμενα απάντηση για το εμβόλιο! Εμάς δεν είναι αλλεργικός, γιατί δεν έχει βγάλει ποτέ εξανθήματα, αλλά το κάνει εμετό. Θα του δώσω αβγολέμονο να δω αντιδράσεις και θα πάρω και τον παιδίατρο ούτως ή άλλως.

Σας καληνυχτώ κοριτσάρες, τα λέμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου έχετε γράψει πολλα απο σεντόνια μέχρι χαλια βλεπω :lol::lol:

Θα σας διαβάσω αυριο το πρωι με καφεδάκι!

Καληνύχτα!!!!!!!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...