Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Μαρακι το ξενοδοχειο πολυ ομορφο γενικα ναυπλιο τολο ειναι ονειρεμενα!!

εγω γουσταρω πολυ το ταπερακι τρωει σε δευτερολεπτα σημερα θαλασσα του χα παρει γεμιστο για οταν βγηκε,

Καλε που ειστε ολες οι υπολοιπες;;;

εμενα μη δει φωτο το ψωνακι μου ποζαρει

χτες πηγαμε κ τελευταιο μαθημα κολυμπι σεπτεμβρη ξανα κλεινει

πρεπει λεει να απολαυσουν θαλασσα τωρα!!!

αυτα τα νεα μου μααακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα γλυκά μου κοριτσάκια!!!Χάθηκα πάρα πολύ καιρό, αλλά εχω πολύ δουλειά κι εκεί που ελεγα να φυγω πιο νωρίς για Σκύρο, τελικά θα πάμε μαζί με τον άντρα μου στις 13/7 και θα κατσω παραπανω με το παιδι!!Προσπαθουσα να βρω απο ποτε εχω να γραψω και ειναι αδυνατο, κολλαει και ο υπολογιστης μου οταν ανοιγεις πολλες σελιδες, οποτε θα προσπαθησω απο εδω και περα!!!Πήρα ομως ολες τις φωτογραφιες των ζουζουνιων σας και κλασσικα θα σας πω οτι ειναι ολα κουκλια!!!Μακαρι να κρατησουν τα συμπεθερια που εχουμε κανονισει, θα δημιουργησουμε πανεμορφα εγγονακια!!!!Εμείς ειμαστε μια χαρά, θα ξεκινησω απο την ενημερωση που μας εκανε η δασκαλα του Τασουλη στον παιδικο!!Μας ειπε λοιπον οτι ειναι πολυ καλο παιδι, ακουει οτι του λεει, συμμετεχει πια κανονικα, τρελλαινεται για την δραματοποιηση του παραμυθιου και για κουκλοθεατρο, εχει μεγαλη αυτοπεποιθηση, βοηθαει τα πιο μικρα παιδακια, αρχισε να τρωει απο ολα (απο εκει που στο τετραδιο ημασταν μονιμα στο κουτακι "καθολου" πηγαμε στο "μισο"!!!) και με μαλωσε για την πανα...μου λεει αφου το παιδι ειναι ετοιμο, γιατι του βαζεις ακομα πανα, στο σχολειο τα λεει και πηγαινει μονος του!!!Πηγαμε λοιπον και πηραμε πολλα βρακακια και ειχαμε για δυο μερες μονο ατυχηματα, τωρα πια τα λεει κανονικα ολα, μονο οταν κοιμαται του βαζω πανα, δηλαδη το μεσημερι και το βραδυ!!!Την Κυριακη που μας περασε ειχαμε παει σε μια βαφτιση, τον ειχα τρελλανει θες τσισα και θες τσισα, παμε καποια στιγμη και "ποτισαμε" κατι λουλουδακια!Μετα επαιζαν και καποια στιγμη τον χανω, τρελλαθηκα, εψαχνα σε κατι ακαιρα σημεια και τελικα παω στα λουλουδακια και ειχε κατεβασει βρακακι και παντελονακι και εκανε κανονικα, κοντοσταθηκα για να μην τον τρομαξω και παλευε το αστερακι μου μετα να σηκωσει βρακακι και παντελονακι!!!Στην ιδια βαφτιση επειδη ηταν στη Καλαματα, ειχαμε κλεισει ενα βραδυ διαμονη και καναμε μπανακι και στη πισινα και στη θαλασσα και πριν την βαφτιση και την αλλη μερα κι εκει που φοβοταν και "ελεγε δεν θελω να μπω εχει πολυ νερο" κολυμπησε μονος του με μπρατσακια και μακαρονι!!!Την Κυριακη εχουμε την πρωτη μας γιορτη!!!Θα ειναι ψαρακι!!!Πληρωσαμε 37 ευρώ, αλλα εχει μια απιστευτη στολη!!Το ποιημα ή τραγουδακι που θα πουνε, τους ειπε η δασκαλα να ειναι το μυστικο τους και δεν το μαρτυραει με τιποτα!!!Θα τα μπηξω τα κλαμματα σιγουρα!!!!Εχω και τους γονεις μου που στεναχωριουνται που δεν θα ειναι στη γιορτη του παιδιου, και τους καταλαβαινω, αλλα ευτυχως θα εχει επαγγελματικη καμερα και θα αγορασουμε dvd και θα το παρουμε μαζι στη Σκυρο για να τον καμαρωσουν!!!Αλλα νεα δεν εχω, οπως ειπα δουλεια πολυ, κατι αρχιζει να κινειται οικονομικα, στεναχωριεμαι ομως να ειμαι στην πιο παραγωγικη μου ηλικια, να δουλευω τοσες ωρες, μονο και μονο να πληρωνω υποχρεωσεις, μονο του παιδιου αγοραζω κι εμεις σε δευτερη μοιρα, ας μην γκρινιαζω ομως, μπροστα στην υγεια μας τιποτα αλλο!!!Ο αντρας μου τελειωνει σημερα το μεταπτυχιακο, θα μεινει η πτυχιακη, αλλα εχει κουραστει παρα πολυ, σημερα δεν εχει κοιμηθει ολο το βραδυ, ξυπνησα στις 7 απο τα πληκτρα του κομπιουτερ που εγραφε!!!

Φιλακια σε ολες σας και υποσχομαι να ειμαι πιο τυπικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!σημερα επιτελους ξυπνησαμε μια λογικη ωρα,9.30!!!αλλα ειχε κοιμηθει αργα η Κωνσταντινα γιατι την κοιμησα το μεσημερι..με την βραδυνη πανα,της εβαλα το προστατευτικο αλλα εκανε τσισα και παρολαυτα δεν ξυπνησε…πρεπει να σηκωνομαι να την ξυπναω;;;Χθες πηγε και εδωσε παλι αιμα για τις εξετασεις που μας εγραψε ο αλλεργιολογος,η μικροβιολογος με νευριασε γιατι ενώ η συμμετοχη μου ηταν 18 ευρω αυτή με χρεωσε 40 γιατι τα αντιδραστηρια λεει είναι ακριβα.αφου θα πληρωθει από τον εοπυυ το υπολοιπο ποσο γιατι πρεπει να πληρωνω κι αλλα εγω;

Μαρια ας ετρωγε κι εμενα εξω και θα πηγαινε το ταπερακι ….κι εμεις ειχαμε παει στο αλσος στη νεα σμυρνη και λυσαξε να παιζει,ειμασταν και με ένα άλλο ζευαρι και καθομασταν με βαρδιες να πουμε και καμια κουβεντα!!Νωριτερα οι εκπωσεις;α ωραια,να παρω τοτε στην μικρη.εγω τα πηρα στην εξωφρενικη τιμη των 8 ευρω!!χαχα οποτε δεν υπηρχε λογος να περιμενω εκπτωσεις και ηταν από καλο μαγαζι στην Βουλιαγμενη.στην Τζια παμε Κυριακη,εχουμε ένα γαμο στην Βαρη το Σαββατο.το γυμναστηριο το συνεχιζεις τωρα που δεν δουλευεις;μην κανεις μονο δουλειες τοσες ωρες που εισαι μονη σπιτι!!

Μαγδα μου καλα με σενα εβαλε στοιχημα ο προισταμενος που πουλας ψυγειο σε εσκιμοους; Χαχα Πηγες και την βολτουλα σου,ειδες και τον μπαμπα,ωραια!!αφου εσεις ειστε διπλα στην θαλασσα δεν πειραζει που σταματησαν τα μαθηματα!!

Συμπεθερα αντε βρε που χανεσαι!!!καλα ο Τασουλης εχει ωριμασει πολύ!!!μπραβο!!και τι καλα λογια από την δασκαλα!!Το προηγουμενο Σαββατο στις 22 ειχα ερθει από τα μερη σου,στον Αχλαδοκαμπο .αλλα ημασταν ολη μερα στην εκκλησια που εγινε και το τραπεζι ,δεν κατσαμε παραπανω .αντε μπραβο στο αντρα σου ,να τελειωσει να ξεκουραστει και αυτος!!!

φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλάκι;;;;;;;;; Που είσαι βρε εσύ σε πεθυμήσαμε!Αλλά αφού έλειπες για καλό σκοπό χαλάλι αν και όπως τα λές είναι δουλεύουμε μόνο για υποχρεώσεις και για τα παιδιά.Ερχομαι από jumbo τώρα.Βρε κορίτσια αυτό το μαγαζί όποτε και να πας κόσμο έχει ουρά στα ταμείο,ισολογισμό πάντα θετικό και μάνα χωρίς να δώσει το 50ευρω δε φεύγει!!!

Πολύ χαίρομαι για το Τασούλη που έχει τόσο γρήγορη εξέλιξη με το σχολείο,ήμουν σίγουρη θα του αρέσει...Και με τη πάνα τι να πω χίλια μπράβο!!!!Να σου στείλω και τις δικές μου καρακαηδόνες που ακόμα κατουράνε τον κόσμο;;;;Δεν έκανα όμως πίσω τελικά,ξεβράκωμα και αστες να κατουράνε.Χθες αποφάσισαν να τα κάνουν στο χαλάκι του μπάνιου,τουλάχιστον έφτασαν στο σωστό δωμάτιο δε μπορώ να πω...γκρρρρρρρρ

Και μεις αύριο έχουμε τη γιορτή του σχολείου και θέλουν να ρθουν και παππόύς γιαγιά και νονοί!Για 2 βρέφη θα πάμε 6 ενήλικες!!!χα χα.Θα το κάνουν σε ένα μικρό θεατράκι,εμείς λέει θα τα πάμε στο σχολείο και θα τα φέρουν οι δασκάλες με το σχολικό για να μην είναι από νωρίς στην αίθουσα και δε μπορούν να τα μαζέψουν.Ομως λόγω κρίσης στολές δε θα χει μας είπε μπρατσάκια μαγιό και πέδιλα η περιβολή!!Ανυπομονώ να δω αν θα κάνουν κάτι και τι θα είναι αυτό.....Πολύ αμφιβάλλω αυτές θα δουν κόσμο και θα τρέξουν να το βάλουν στα πόδια....Τις θεωρώ μικρές όμως ακόμα για συμμετοχή θα τους το συγχωρήσω....χι χι...Αν βγει καμιά φώτο άκλαφτη θα σας περάσω....

Αλεξ γυμναστήριο σταμάτησα πριν το Πάσχα μια με τα κρυώματα μια με τη μέση και τη κούραση δε τη πάλευα.Αφου τελειώσω όμως με υποχρεώσεις θα ξεκινήσω πρωινά μπάνια το βαλα σκοπό να κάνω κάτι για τη μέση μου.Ακόμα δεν έχω καταλάβει ότι κάθομαι,μια η εργασία,μια οι φορολογικές,μια το σπίτι,πλυσίματα μαζέματα ένα καφέ πρωί μόνη δεν έχω προλάβει να πιω.

Σήμερα ξεσκάρταρα όλα τα ρούχα των κοριτσιών.Φωτεινή σου χω μια τσαντούλα όποτε βρεθούμε,ελπίζω Κυριακή!!!Εδωσα και στο κοριτσάκι από κάτω....Ανοιγα τις κούτες και όταν έφτασα στα μωρουδιακά με πήρε το παράπονο και την έκλεισα γρήγορα γρήγορα τη κούτα....

Ρουλάκι μπράβο στον άντρα για το μεταπτυχιακό και γω όταν τελείωσα τα μαθήματα πέρσι ένιωσα μεγάλη ανακούφιση.Φέτος που παρέδωσα και τη διπλωματική δε το συζητώ ξαναγεννήθηκα!!!χα χα.Δε λένε άδικα΄πως ότι κάνεις μικρός είναι καλύτερα...

Μάγκυ είδα στο jumbo για τη ζώνη με τα 5 τουβλάκια που λες για τη θάλασσα είχε μόνο μια που έλεγε 3-6 ετών και από 18-30 κιλά!!!Αυτή έχετε ή υπάρχουν μεγέθη και το jumbo δεν είχε ίσως;Γιατί το δικό μου το πουπουλο θα επιπλέει αν είναι για πιο μεγάλα παιδάκια.Δε τις πήρα.Τους πήρα άλλο ένα καρότσι κούκλας γιατί πλακώνονται είχαν μόνο ένα και το απόγευμα παίζουν τις μαμάδες και ένα παιχνίδι ντόμινo-memory 2 σε 1.Τα θυμάστε;Είχα και γω μικρή.Να δούμε θα συγκινηθούν γιατί πολύ χαρτοκοπτική έχει πέσει τελευταία και μαζεύω από παντού κόλλες και χαντράκια!!!

Αλεξ καλά να περάσετε το γεμάτο ΣΚ σας!!!Τελικά θα την πάρετε τη μικρή μαζί Τζιά;Ωραία είναι στο άλσος,δροσερά...Ερχόμαστε 18 ιουλίου θα λείψουμε βέβαια 20-26 αλλά 28 κατεβαίνουμε Ρόδο,ελπίζω να βολέψει καμιά συνάντηση πάλι και με Μάγκυ,ωραία ήταν....

Φιλιά....Παρασκευάρα..........φτιάχνω πένες ογκρατεν είπα να τσιτώσω τις θερμίδες σήμερα μετά από τόσες δουλειές που έκανα το δικαιούμαι!!!χα χα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδιτσες τι ευχαριστη εκπληξη ρουλιτσα μου μας ειχες λειψει μπραβω το τασουλακι

που ειναι τοσο καλο κ προσαρμοστικο παιδακι

κ με την πανα γρηγορο το πουλακι μου κ αυτο εμεις κοψαμε κ την νυχτερινη κ μεσημεριΑνη ξυπνα στεγνος αρα τζΑμπα του βαζα

αντε να απολαυση κ ο φοιτητης συζηγος ξεγνοιασια χαρα στα κουραγια σας παντως εγω μονο λογοτεχνικο θα αντεχα τωρ στα γεραματα μου..

μαρακι βαστα γερα λοιπον με βρακια!!

εγω που τα χω διπλα τα τζαμπο στανταρ μια φορα τη βδομαδα εκει ειμαι

ζωνη ενα μεγεθος ειναι να χει εξι τουβλακια το λυνεις το μικραινεις κ το ξαναδενεις εγω πηρα απο αλλου αλλα ολα ιδιο στυλ ειναι εγω του χω αφησει δυο τουβλακια ισα να τα νιωθει αφου κολυμπα μονος του εσυ αστα ολα ως να εξοικιωθουν οσο πιο μικρα να ξερεις μαθαινουν πιο γρηγορα

θελω φωτο απο γιορτες μαρουλορουλα

για συναντηση μεσα αρκει να το ξερω νωρις να αλλαξω το ρεπο

αλεξ απο που ρε τοσο φτηνα σανδαλακια κ εγω θελω!!

οσο για το 40 κατι αντοιστοιχο καναν κ στη μαμα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθε ενας πελατης σημερα κ επειδη τον εξυπηρετησα μου κΑνει δωρο σκ στο ξενοδοχειο του ανΑβυσσο κ ο β δε θελει να παμε λεει διπλα μας να παμε αλλιως ειναι ομως στο ξενοδοχειο ελπιζω να τον πεισω ειναι πολυ ωραιο ειδα φωτο στο σαιτ με πισινα κ φαι τσαμπα σνιφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μπραβο που συνεχιζεις με την πανα,θελει γερα νευρα με τις κορες μας!!αλλα μην σε δουν να λυγιζεις και σου παιρνουν τον αερα!!με το καλο η γιορτουλα σας,μια χαρα θα τα κανουν τα κοριτσια,θα είναι με τους συμαθητες τους γιατι να κλαινε;αααχχχχχ αν σε πιανει το παραπονο εσενα που εχεις και 2 ζουζουνες ,τι να πουμε εμεις με το 1;που θα παει όμως,δεν μας μας νικησει η κριση!!Το θυμαμαι ότι σταματησες το γυμναστηριο,ελεγα μπας και ξαναξεκινουσες,καλυτερη γυμναστικη από την θαλασσα βεβαια δεν υπαρχει !!Θα την παρουμε στην Τζια,θα είναι και κατι ξαδερφια του συζυγου με τα μικρα τους οποτε θα εχει παρεουλα,όμως το Σαββατο θα την αφησουμε να κοιμηθει στα πεθερικα. Ελατε με το καλο και θα μιλησουμε για να βρεθουμε,θελω κι εγω πολύ!

Μαγδα μου ξεμπερδεψατε τελειως με την πανα ε;μπραβο!!κι εγωμονο λογοτεχνικα εχω κουραγιο να διαβασω..χαχα αυτόν τον μηνα τελειωσα 2.Εδω στην Δαφνη είναι το μαγαζι με παπουτσια,πολλα σχεδια με 8,12 και 15 ευρω!!Καλε γιατι δεν θελει να πατε ο Β;ενταξει είναι διπλα αλλα θα είναι ωραια…Δεν σχολιαζω βεβαια τα δωρα που σου κανουν…!!!!χαχα

καλο σαββατοκυριακο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,Καλημερα,Καλημερααααα.......

Χαθηκα ρε κοριτσια το ξερω,αλλα πολυ δουλεια,τρεχω και δεν φτανω!!!!Μετα τη ληξη της επισχεσης καναμε και rotation ,γιατι καθε 6μηνο αλλαζουμε ποστο για να ολοκληρωσουμε την εκπαιδευση.Αυτο το 6μηνο λοιπον ειμαι στην στεφανιαια μοναδα και οπως ολες οι ενταντικες εχει πολυ δουλεια!!!!Πριν τις 4 δεν καταφερνω να φυγω καμια μερα,αλλα μ'αρεσει παρα πολυ,ευτυχως τελειωσα με τους θαλαμους 2,5 χρονια που ειναι ολο λαντζα και τωρα μου χουν μεινει τα πιο ενδιαφεροντα κομματια!!!Με τη μοναδα παντως εχω ξετρελλαθει,αφου σκεφτομαι μηπως κανω εξειδικευση σε ,ΜΕΘ μετα το τελος της καρδιολογιας για εντατικολογια,θα δουμε...

Κατα τ'αλλα,ειμαι μονη σαν το λεμονι σημερα για αυτο πωινη-πρωινη,ο αντρας μου εφημερευει και η Μιμικα μου πηγε με τους δικους μου στο χωριο.Εχουν ενα γαμο σημερα και αφου ο μπαμπας εφημερευε σημερα και εγω αυριο δεν ειχαμε ποιος να την κρατησει και πηγε μαζι τους.Εχω παθει στερητικο ομως γιατι εφυγαν εχθες το πρωι και εγω εφημερευα και την Πεμπτη ,οποτε εχω να τη δω δυο μερες[smilie=sad10.gif]Τωρα που πηρα τηλ,1λ μου μιλησε το σκατο,μου λεει ειναι πολυ ωλαια εδω μαμα,εν τελω να λτω τη Σεσαλονικη!!!!!!Ειναι ολα τα ξαδελφια μου κατω με τα παιδια τους και εχει ενθουσιαστει,παιζουν στην αυλη, στην πλατεια,ειναι και η μικροτερη και ολοι την προσεχουν.Απο το σοι του μπαμπα μου ειμαστε 18 1α ξαδελφια,σκεφτειτε οτι εχω ανηψια σχεδον συνομιληκα 25,20χρ.....Καταλαβενεται ποσα 2α ξαδελφια εχει η μικρη.....Τωρα ειχαν γυρισει απο το περιβολι με τον μπαμπα μου και τον θειο μου,ειδε κοτουλες,μαζεψε αυγα,ειδε κουνελακια,λαγουδακια,προβατακια και τον γααιδαρο!!!Εχει παθει πολιτισμικο σοκ και σκεφτειται εμεις μενουμε και σε εξοχη....

Θα γυρισουν τη Δευτερα και Τεταρτη θα φυγουν με την ανηψια μου για το εξοχικο των δικων μου μεχρι 12 Αυγουστου που θα παρω αδεια.Αλλο θεμα αυτο,θα παμε σιγουρα στην Κορινθο και θελουμε να παμε και κανα 4ημερο μονοι καπου με τον ανδρα μου,σκεφτηκα Σπετσες και Ζακυνθο αλλα ο δικος μου δεν θελει καραβια και ελεγε για παραλια Σκαφιδιας στην Ηλεια ή για Πυλο,εχετε εσεις καμια ιδεα???????

Εγω παλι επειδη του χρονου θα παρουμε και την Μιμικα μαζι και εκει που λεει αυτος εχει μεγαλα συγκροτηματα,ελεγα να παμε του χρονου προς τα εκει....Πειτε καμια ιδεα.Μεμβασια εχει παει καμια?

Το προηγουμενο 3μερο,τωρα....

Την Παρασκευη πηρα ρεπο γιατι θα εφευγε η πεθερα μου και ειχαμε και επετειο γαμου με τον καλο μου.Το πρωι πηγαμε με την πεθερα μου τζαμπο για ψωνια και μετα για νυχια,πηγαμε και σε ενα φυτωριο και μας πηρε και ενα ωραιο δεντρο δωρο για την επετειο μας,ειχα αγορασει ενα ωραιο πυθαρι και ηθελα δεντρο,οποτε καθαρισε...Το απογευμα την πηγαμε αεροδρομιο,μιλαμε η μικρη ζουζουνα μας εκανε ολους κομματια,εκλαιγε απαρηγορητη που θα εφευγε η γιαγια της,την αγκαλιαζε την φιλουσε,να της λεει γιαγια μου σε αγαπω πολυ,μην φυγεις....Μας πηραν ολους τα ζουμια και μολις παει να περασει τον ελεγχο,την χαιρεταει καιο της φωναζει¨γιαγιουλα μου καλη μου,θα σε παιλνω τηλ!!!!

Μετα την πηραμε και πηγαμε σε παιδοτοπο για να ηρεμησει,ανοιξαμε και εμεις ενα μπουκαλι κρασι και γιορτασαμε οι 3 μας την επετειο!!!!

Την αλλη μερα περασαν πρωι-πρωι οι κουμπαροι και μας πηραν και πηγαμε Αμμουλιανη,με ενα αυτοκινητο,αλλα οι μικρες μια χαρα,παιζαν ,τραγουδουσαν....Φτανουμε στο καραβακι,αυτες και οι δυο με κατι καπελαδουρες σαν σταρ,αφου στο γυρισμο που δεν τα φορουσσαν,μολις πηγαμε να βγαλουμε εισητηρια λεει η κοπελα:αχ,τα κοριτσια με τα καπελα δεν ειναι?

Περασαμε πολυ ωραια,ιδανικος προορισμος για παιδια,τελειες παραλιες,κοντινες διαδρομες,περατζαδα το βραδυ,λουνα παρκ....τελεια ηταν,αφου η δικια μου πλανταξε στο κλαμα που γυρισαμε,ηθελε να μεινουμε ολοι Αμμουλινη!!!!χαχαχαχα

Της αρεσε που πηγαμε διακοπες και ειχε και αυτην παρεα!!!Του χρονου θα κανονισουμε με τους κουμπαρους σιγουρα να παμε καπου!!

Με την πανα νομιζω οτι τελειωσαμε πια οριστικα,το μεσημερι ξυπναει καιρο στεγνη και τα 3 τελευταια βραδυα επισης,λεω να δοκιμασω και στον υπνο το βρακι αλλα γκρινιαζει η μανα μου!!Αφου και στο ταξιδι την ειχα με το βρακι και οι δικοι μου εχθες και μια χαρα,οταν φτασαμε ζητησε τουαλετα!!!Μεγαλωσε το κοριτσακι μου!!!

Λοιπον παω για δουλειες σχολια το βραδυ!!!!Χαλασε το πρεσοσιδερο και το παω για σερβις,ελπιζω να γινεται γιατι θα παθω εγκεφαλικο....εχω να πληρωσω και λογαριασμους,εχω και περιοδο ....βραστα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Χαρουλίτα που είσαι μας έλειψες.....Χαίρομαι που περάσατε τόσο ωραία στις διακοπούλες και που άλλαξες πόστο στη δουλειά και σου αρέσει περισσότερο.Αν και εντατική φαντάζομαι θα χει βαρύτερα περιστατικά...Αχ μωρέ η Δημητρούλα με τη γιαγιά και τον αποχωρισμό ήσουν τόσο παραστατική περιγράφοντας που δάκρυσα.

Εμένα πάλι σημασία δε θα διναν....μόνο αν έφευγα εγώ θα χαλούσαν τον κόσμο...Τόση μαμακίαση που τραβάω δε λέγεται.....

Χθες το μάθημα στη Σούζυ ένα φιάσκο....Η μικρή δεν ήθελε να μιλήσει καθόλου,πείσμα σφράγισε τα χείλη δεν έλεγε τίποτα.Μου λέει η δασκάλα βγες έξω και μην μπεις αν δεν ακούσεις να σου λέει "έλα μέσα μαμά".Η Χρυσάνθη με το που με είδε να φεύγω φυσικά πλάνταξε,αναφιλητά,ουρλιαχτά,αφού βγήκαν όλα τα γκρουπ έξω αν δουν τι γίνεται.Οι μαμάδες στο σαλονάκι με κοιτούσαν καλά καλά.Να ανοίγω τη πόρτα να με διώχνει η δασκάλα να μη μιλάει η Χρύσάνθη.Που να μιλήσει δηλαδή εδώ δε μιλάει στα ήρεμα θα μιλήσει τσιτωμένη....Τελικά με τα πολλά ηρέμησε και φώναξε ¨μαμά έλα μέσα κάθησε¨.Και άρχισε να λέει τις εικόνες αλλά είχε περάσει το 45λεπτο τι να το κάνω και φυσικά το 45ευρω χρεώθηκε κανονικότατα.Μου πε γενικά όταν μου κάνουν τέτοια πείσματα να περνάω σε φάση αφασίας,να μην αντιδρώ να κάνω πως δεν τις ακούω.Δοκιμάζουν τα όρια μου λέει και είναι οι καλύτεροι ψυχολόγοι ανευ πτυχίου.Το κακό είναι ότι εγώ τηρώ τέτοια συμπεριφορά ο άντρας μου ή οι γύρω μου όχι.Πχ τώρα το μεσημέρι και αφού είχε προηγηθεί ολόκληρη κουβέντα χθες με τον άντρα μου για το πόσο κάθετοι πρέπει να μαστε στα θέλω μας η Χρυσάνθη ήθελε αφού έκανε μπάνιο να ξεβρακωθεί να κάνει κακά.Και φώναζε ούρλιαζε να γίνει το δικό της.Το μπάνιο ένα χάος με νερά και εγω ήξερα φυσικά πως ούτε κακά ήθελε αλλα απλά να γδυθεί να κάθεται στο γιογιο. Και λέω στον άντρα μου μη τη βγάλεις από το κρεβάτι.Λες και του είπα παρτην γδυστην βαλτην λουσμενη να παταει τα νερα και καθηστε να παιξετε στο μπάνιο!!!Με νευρίασε τόσο...Και πιο πολύ δε με νευριάζει που δε τηρεί την ίδια γραμμή με νευριάζει που ισοπεδώνει τη δική μου άποψη και τεχνική.

Σας γκρίνιαξα πάλι....αλλά νιώθω τόσο μόνη στο μεγάλωμα των παιδιών,όλα πάνω μου,όλοι λείπουν και έρχονται μόνο για να τις δουν να γελάνε και να κάνουν σκέρτσα και γω τρώω όλη τη γκρίνια τη μουρμούρα και την απαίτηση....Θέλω και γω να είμαι ήρεμη να τις καμαρώνω να φύγει λίγο φορτίο από πάνω μου.

Σε λίγο είναι η γιορτή θα ρθουν και νονοί και παππούδες δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσουν στη σκηνή αλλά εντάξει μωρά είναι ακόμα,δεν έχουμε και απαιτήσεις.....

Μάγκυ πολύ large ο πελάτης με τα δώρα του....Αλεξ καλά να περάσετε και σήμερα και αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι ξέχασα να ευχηθώ...με συνεπαίρνει η γκρίνια για τις κόρες μου και ξεχνάω τα πάντα...Χαρουλίτα να ζήσετε με τον αντρούλη να σε γεμίζει μόνο χαρές και να περνάτε πάντα όμορφα με το κοριτσάκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να΄μαι καλέ, να΄μαι και εγώ, μη φωνάζεις, εδώ αγκαλια με τη μικρη προσπαθω να σας διαβασω και δεν με αφηνει. Μην περιμένεις και να γράψω κιόλας.

Κοριτσάρες ξέρετε πόσο σας αγαπώ αλλά δεν ειναι ευκολο να μπαίνω.

Ξεκινησαμε και εμείς το ξεβράκωμα, ψιλοκαλά πάει. Λεπτομέρειες άλλη ώρα.

Σας φιλώ.

Μαριώ θα σε πάρω αργότερα μπας και βρεθουμε αυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας!

Μόλις γυρήσαμε από συνάντηση με Φωτεινή....Πήγαμε παιδότοπο και είχε πισίνα φουσκωτή για τα παιδάκια...περιττό να σας περιγράψω πως το παραλάβαμε φεύγοντας.....

Χθες στη γιορτή τέλεια,δεν έχω λόγια....Όλα άψογα μόνο η αγωνία μου έμεινε.Τα αφήσαμε σχολείο και τα φέραν όλα μαζί με το σχολικό στο θεατράκι.Νόμιζα θα μπουν να δουν τόσο κόσμο και σκοτάδι και θα κλαίνε.Καμία σχέση...μπήκαν όλα στοιχισμένα,ανεβήκαν στη σκηνή και πήγαν παρασκήνια.Όταν ήρθε η σειρά τους πολύ γέλιο,η τάξη τους έκλεψε τη παράσταση,όσο πιο μικρά τόσο πιο χαριτωμένα που λένε...αν και η γιορτή ήταν για τα προνήπια που αποφοίτησαν βασικά.Εκείνα είχαν σκετς ότι τα κορίτσια και καλά είναι γκομενάρες στη παραλία με το γυαλί και τις καπελαδούρες και τα αγόρια πλησιάζουν με τις πετσέτες και τα μπρατσάκια....πολύ γέλιο πολύ ωραία μουσική επένδυση σε όλα,ωραία λογακια καλογραμμένα.Τα δικά μας βγήκαν μαζί με τη δασκάλα και χόρεψαν τρενάκι από πίσω της,χαιρέτησαν το πλήθος έστειλαν φιλάκια και ξαναπήγαν μέσα.Μετά ξαναβγήκαν όλα μαζί και χοροπηδούσαν με υπόκρουση " αυτό το καλοκαίρι θα ναι μαγικό θα ζήσουμε το κάτι διαφορετικό" στη διαπασών....πάει λέω θα τρομάξουν να φύγουν,είχαν ξεσαλώσει αυτά....Στο τέλος τα φώναζαν ένα ένα και έδειναν αποδεικτικό αποφοίτησης και ένα φάκελο με όλες τις ζωγραφιές που έκαναν όλο το χρόνο με ημερομηνίες πάνω.Όταν τα ανοίξαμε σπίτι τα θυμόντουσαν τα σκατούλια και μου λεγαν εγω το κανα αυτό εγω εκείνο.Πήραμε αναμνηστικές φώτο είχε φωτογράφο και τραβήξαμε και βιντεάκια θα σας ανεβάσω με skydrive Ελπίζω να καταφέρετε να το δείτε.

Είχα τόση αγωνία όπως τη πρώτη μέρα που πήγαν σχολείο...αφού με πήραν στο ψιλό οι άλλες μαμάδες...χα χα.Όχι τόσο για το να κλαίνε και να μην ανέβουν όσο το ότι αγγάρεψα και νονούς να ρθουν και θα μου λεγαν μας έφερες να δουμε τα παιδιά σου να κλαίνε;;;;Τις ευχαριστηθήκαμε όλοι!

Πήραν το βάπτισμα του πυρός!!!

Μετά βγήκαμε με τα παιδιά από κάτω που έχουν το μωρό.Δε το φέρανε ενώ στην αρχή είχαμε πει θα το φερναν και πήρα εγώ τις δικές μου μαζί.Αλλά είχαν κουραστεί τα καημενούλια και τις πήρε ο ύπνος στην αγκαλιά μας μέχρι να το διαλύσουμε.

Πάντως συνειδητοποίησα πόση πειθαρχία έχουν στο σχολείο σε σχέση με το σπίτι.Καμία σχέση...Εκεί περπατούσαν στοιχησμένα,ένα βλέμμα της δασκάλας ήταν αρκετό για να εκτελέσουν κάθε της παράγγελμα.Αφού λέω να την παρακαλέσω τώρα που ίσως σταματήσουν κάποια παιδάκια Ιούλιο-Αύγουστο και θα ναι πιο λάσκα να τις της στέλνω ξεβράκωτες μήπως με εκείνη φοβούνται ή πειθαρχούν και μάθουν πιο εύκολα τη τουαλέτα.Πάντως και μαμάδες άλλες που μίλησαν μου παν θέλει υπομονή,όταν το παιδί είναι έτοιμο το βλέπεις και θέλει και μόνο του να απαλλαγεί.Πάντως από όλα τα μικρά μόνο τα δικά μου άντε 1-2 ακόμα να ταν με πάνα.

Δε πήγαμε μπάνιο αδιάθετη γαρ φυσάει και πολύ.Καλά ήταν όμως και στο παιδότοπο,χαλαρά.Πάω να σας δοκιμάσω το βίντεο αν στέλνεται.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκά μου κοριτσακια καλημερα σας από μια μανουλα που χθες που αντικρισε το παιδακι της πρωτη φορα στη σκηνη να τραγουδαει και να χορευει πλανταξε στο κλαμα!!!!Τι συγκινηση ηταν αυτη, εκλαιγα απο την ωρα που τα εβαλαν στο σχολικο για να τα πανε στο σχολειο, μετα εκλαιγα με τον λογο της ιδιοκτητριας του σταθμου που αποχαιρετουσε τα παιδακια που θα πανε πρωτη δημοτικου (ειναι και της νονας του μικρου μου ο γιος), εκλαιγα με τα παιδακια της νονας, μιας αλλης φιλης μου, αλλα εκει που επεσε ΤΟ ΚΛΑΜΑ ηταν με τον Τασουλη μου!!!Προσπαθουσα να τον καμαρωσω, να τον βγαλω φωτογραφιες, τα ματια μου θολωναν απο τα δακρυα!!!Ηταν ντυμενος ψαρακι με μια φανταστικη στολη , βγηκε στη σκηνη με την δασκαλα του και τους συμμαθητες του, χορεψαν, ειπαν το τραγουδακι τους, ηταν φανταστικος!!!Οι δασκαλες ειχαν γραψει μονες τους το εργο, ηταν η αφρουλα, που εφαγε απο τον βυθο που τον βρωμιζουν οι ανθρωποι με σκουπιδια, μια πλαστικη σακουλα, μετα ο γοργονοβασιλιας συγκαλεσε συμβουλιο των νησιων για να λυσουν το προβλημα, την πρωτη λυση την εδωσαν τα ψαρακια που καθαριζαν τον βυθο με σφουγγαρια και την δευτερη λυση τα ναυτακια που πεταξαν μπουκαλια κλπ!!!Στο τελος βγηκαν ολα τα παιδακια και εκαναν και υποκλιση!!!Οταν τον πηρα αγκαλια και του ελεγα μπραβο, του ελεγα ημουν εδω και σε καμαρωνα, ο καημενουλης δεν ειχε καταλαβει οτι ειμασταν εκει, θα νομιζε οτι ηταν παλι κατι σαν μαθημα!!!Το πρωι που τον πηγα γιατι αργησαμε να σηκωθουμε παλι ανεβηκε στη σκηνη και εκανε τα δικα του!!!Κατα τα αλλα το Σαββατο ειχαμε και γαμο και βαφτιση, πηγαμε στην αρχη στη βαφτιση ολοι μαζι και μετα τον αφησαμε στα πεθερικα μου στο κεντρο που γινοταν η βαφτιση, καποια στιγμη πηγα να τους δω και τον βρηκα να εχει μπει στον κυκλο που χορευαν και πιαστηκε απο ενα παιδακι και χορευε και αυτος!!!Εχει βρει γονιδια βεβαια γιατι και ο μπαμπας του απο μικρος ηταν στο λυκειο ελληνιδων αλλα και η μαμα το εχει απο μονη της!!!Κι εμεις στο γαμο περασαμε καταπληκτικα, χαζευα τους νιοπαντρους κι ελεγα ποσο ευτυχισμενοι ειναι τωρα και τα χρονια περνουν, με επιασε μια γλυκια μελαγχολια για το δικο μας γαμο και αγκαλιασα δυνατα τον αντρουλη μου, που παρολο που υπαρχουν μικρες δυσκολιες και γκρινιες ειμαστε αγαπημενοι, ενωμενοι και εχουμε τον τασουλη μας!!!(ειμαι σε συγκινητικο mood απο χθες, sorry!!!)

Στα δικά σας τώρα!!!

Συμπεθερουλα μου, γιατι σε εβαλαν να πληρωσεις παραπανω αφου θα τα παρει απο τον ΕΟΠΠΥ;Να σου πω κι εγω μπερδευομαι τοσο με αυτες τις διαδικασιες που παω παντα ιδιωτικα, αλλα ειναι κριμα γιατι μας κρατανε τοσα λεφτα για την ασφαλεια.Ελπίζω να περασατε ωραια στη Τζια!!!Κριμα που δεν συναντηθηκαμε, αλλα και ο Αχλαδοκαμπος δεν ειναι και κοντα και δεν εχει και καλο δρομο!

Μαρακι μου τις καμαρωσα και τις δικες σου τσουπρες στις φωτογραφιες!!Και του χρονου να εισαστε καλα!!!Ειδες, μια χαρα τα πηγαν!!!Οι νονοι αν αγαπανε τα βαφτιστηρακια τους θα καμαρωνουν οτι και να κανουν κι ας μην κανουν τιποτα!!!Υπομονη με την πανα, εμεις ειχαμε ριξει και πολυ μπλα μπλα απο τον Ιανουαριο σχεδον μεχρι να την βγαλουμε!!!Εχει πλακα καμια φορα που θελει να κανει τσισα και με ρωταει "μαμα φοραω πανα ή βρακακι;"!!!Τελειωνε με τις υποχρεωσεις να πηγαινεις για μπανακια, θα αναζωογονηθεις, θα γυμναστεις και θα κανεις κατι και για εσενα χωρις να κυνηγας τις μικρες για μπρατσακια, αντιλιακο κλπ!!!Τοση λαχταρα και για αλλο νινακι;;;Εγω ολο το σκεφτομαι και ολο αλλαζω γνωμη!!Η αληθεια ειναι οτι και ο αντρας μου λεει δεν ηταν οπως στο πανεπιστημιο, γερασα ειπε για διαβασματα, αλλα τα πηγε super και σε βαθμους το "φυτουλι" μου!!!!Μαρακι μου θα σε "μαλωσω" παλι λιγακι!Λες νιωθεις μονη με το μεγαλωμα των παιδιων, μα αφου τα κανεις ολα μονη σου!Μιλα πολυ σοβαρα με τον αντρα σου (φανταζομαι θα το εχεις κανει), αλλα να καταλαβει οτι δεν αστειευεσαι, οτι δεν θα τρεξεις οταν θα τα κανει λαθος και οτι ειναι σημαντικο και για εκεινον να βγαλετε σωστα παιδια. Γιατι ομως εκεινος δεν κανει το σωστο;Μηπως τον ειχε και η μαμα του χαλαρο;Να σου δωσω ενα αντιθετο παραδειγμα, εμενα η πεθερα μου δειχνει να μην τα ζουζουνιζε τα παιδια της μικρα, εννοω αγκαλιες, φιλια, μπραβο κλπ, εγω εξηγησα απο την αρχη στον αντρα μου οτι το παιδι θελει αγαπη πολυ και να ειναι εκδηλωτικος, εμενα σπανια θα μου πει μια γλυκια κουβεντα, αλλα στο γιοκαρινι του, αλλο πραγμα!!!Και γιατι ανοιξες την πορτα, ενω σου ειπε η κοπελα να περιμενεις;Το ξερω οτι σπαραζε η καρδια σου, αλλα κανετε μια προσπαθεια για το καλο της. Συγνωμη παλι που στα λεω ολα αυτα, αλλα δεν θελω να σε ακουω (μαλλον να σε διαβαζω) στεναχωρημενη, γιατι το σημαντικοτερο ολων ειναι αυτο που εγραψες "θελω να ειμαι ηρεμη να τις καμαρωνω"!!!

Μαγδουλα, θα παω κι εγω να παρω αυτο που λες με την ζωνη, μου φαινεται πιο ασφαλες απο τα μπρατσακια!Τι να πω για τα δωρα που λαμβανεις, εγω δυο μπουκαλια κρασι εχω παρει μια φορα!!!Να πατε, πεισε τον αντρουλη, δεν επιραζει που ειναι κοντα, ειναι αλλιως να στα εχουν ολα ετοιμα, ξεφευγεις απο την καθημερινοτητα!!!

Χαρουλιτα μου, μπραβο για την αλλαγη, αντε και εις ανωτερα!!!Σε καταλαβαινω ποσο σου λειπει, εγω αν ειμαι σπιτι και ο Τασουλης αλλου μου φαινεται αδειο το σπιτι, αν ειναι να παω αλλου στεναχωριεμαι, αλλα οκ, η Μιμικα περναει τελεια, αυτο ειναι σιγουρο!!!Φανταζομαι εννοεις Μονεμβασια, πολυ ωραια ειναι και ρομαντικα, αλλα να μεινεις μεσα στο καστρο, αλλα για μπανιο θα πρεπει να βγαινεις, εχει και ενα φανταστικο ξενοδοχειο με spa κλπ, θα βρω το link και θα στο γραψω!Σπετσες ειναι πολυ ωραια για τα δυο σας!!!Στις αλλες περιοχες που λες οντως εχει τα all inclusive, εγω κοιταω στη κυλληνη μηπως παμε κανενα σκ με το παιδι, αφου γυρισουμε απο σκυρο!Να ζησετε ευτυχισμενοι ενωμενοι και δυνατοι σαν το δεντρο που σας χαρισε η πεθερουλα!!!Αχ μωρε η γλυκουλα μου στεναχωριοταν που εφυγε η γιαγια της!!!Εμενα παλι δεν μιλαει στους δικους μου στο τηλεφωνο και οταν θα παμε στη σκυρο, δεν θα θελει τους εδω παππουδογιαγια!!!Περιμενω φωτο με καπελαδουρα!!!!

Φωτεινουλι, φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρέ ο Τασούλης τι υπάκουο παιδί και η μανούλα πόσο ευσυγκίνητη....Εγώ περίμενα θα βουρκώσω αλλά με έπιασαν τα γέλια και ο ενθουσιασμός και χτυπούσα παλαμάκια σε όλη τη διάρκεια της γιορτής όχι μόνο στα δικά μου πιτσιρίκια σε όλα....

Μάλλον την άρπαξα,με πονάνε οι αμυγδαλές και ζαλίζομαι...Αν υποψιαστώ ότι έχω και πυρετό....ε χέσε μέσα Πολυχρόνη πάλι δε θα τη γλυτώσω την αντιβίωση....

Κάντε μωρέ μωρά μη φοβάστε σας ακούω όλες επιφυλακτικές.1 ισον κανένα.Χρειάζονται αδερφάκια σε κοντινή ηλικία.Εγώ μπορεί να κουράζομαι αλλά όταν παίζουν μαζί είναι όλα τα λεφτά.Τώρα που είστε μικρές και σεις και αυτά και θα ξεπετάγονται και τα δυο μαζί.Αυριο μεθαύριο αν αρχίζουν σχολεία και διαβάσματα θα χετε όρεξη για ξεσκατίσματα;;;Θα θελα πολύ ένα ακόμα αλλά η φυσική μου κατάσταση και η νευρολογική (χα χα) δε νομίζω θα μου το επέτρεπαν....Μπορεί όμως όταν με πάρουν από το κέντρο να μου πουν έληξε ο χρόνος που σας κρατάμε τα κατεψυγμένα να αλλάξω γνώμη και όχι τόσο εγώ όσο ο άντρας μου.Γιατί για να ξαναπάρω ορμόνες και φτου από την αρχή δε ξαναβάζω τον οργανισμό σου σε αυτή τη διαδικασία,τόσα ακούμε...

Και εφάνταστες Ρουλάκι οι δασκάλες σας.Ηθελα να ξερα τα λογάκια από τα ποιήματα και τις στοιχομυθίες τα σκέφτονται μόνες ή υπάρχουν έτοιμα σε βιβλία;Ελεγε ένα πιτσιρίκι ένα δε το θυμαμαι και καλά κάπως ότι εγώ βάζω μπρατσάκια και η μαμά φραπεδιά πολύ γέλιο...Και μας οι δασκάλες συγκινήθηκαν με τα νήπια που θα φύγουν για σχολείο.Κλαίγανε όλες,μερικά τα χουν λέει από 3-4 μηνών.Σκέψου σα να μεγαλώναν μαζί!Αχ μακάρι να μείνουμε στο ίδιο....

Ρουλάκι δε σχολιάζω τις συμβουλές ούτε τις κάνω γαργάρα,έχεις απόλυτο δίκιο.Ετσι σκέφτομαι και γω και στο τρόπο που πρέπει ο άντρας μου να φέρεται και στη στάση που πρέπει να κρατάω εγώ....στη θεωρία καλά τα πάω στη πράξη κολλάω....

Αχ τη πάτησα κορίτσια πάλι με τις αμυγδαλές,γρατσουνάει ο λαιμός και τι θα κάνω.....ελπίζω να μη κολλήσουν τα κορίτσια καλοκαιριάτικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες ρουλα κ μαρια εγω ειδα βιντεο την κορη του στεφ κ εκλαιγα

σκεφτηκα εσας εκεινη την ωρα η γιορτη του μελλοντικου παιδικου μας με αφησε κατα τα αλλα αφωνη λες κ ηταν επαγγελματιες τα μωρα χορευαν τραγουδαγαν τρελαθηκα ετσι κ εδω ετσι τον β θα πεθανω

κ μενα μου μοιασε εμεις ολη μερα χορευουμε στο τελος κανει κ υποκλιση το καραγκιοζακι μου επισης ολο λεει κοιτα με κοιταμε καλα το κανω ;

κ εμενα ρωτα ακομα αν φορα πανα η βρακι η συνηθεια ρουλακι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι το βιντεο δε μου παιζει σνιφ οι φωτο ολα τα λεφτα πεθανα με τα μπανιερα σας!!!

ρουλιτσα κ εγω ετσι νιωθω οτι μετα απο τοσα χρονια με τον αντρα μου εχουμε γινει ενα υπαρχουν στιγμες που θελω να τον καριδωσω αλλα κατα τα αλλα ξερω πως μακρια του δε ζω..

συμπεθερα ξεσαλωσε η νυφαδια σουπερ κ η σεξυ φωτο ολα τα λεφτα το μαγιο σας για την γιαγια την νιωθω ακομα κ τωρα 31 χρονια ερχεται η γιαγια μου κ τα 31 σπαραζω οταν παει πισω στο χωριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ξουτ παλιωση να φυγει ξουτ ξουτ !ρουλιτσα γενικα μου χουν κανει πολλα δωρα απλα ειμαι πολυ ψυχοπονιαρα κ κανω τα παντα για να τουσ εξυπηρετησω κ αυτο τουσ αρεσει μαλλον αλλου στα δυσκολα αδιαφορουν εγω εχει τυχει να παρω το μοντεμ σπιτι να του το σεταρο κ να του το δωσω γιατι δεν ηξερε απλα κ μονο επειδη θελω να ειναι χαρουμενοι δε θελω δωρα απλα επειδη βρηκαν λυση που δε βρισκαν πουθενα γιαυτο μαλλον αντιδρουν ετσι εχω ποικιλοια πΑντωσ τραπεζια οσοι εχουν εστιατορια λουλουδια απο εναν με ανθοπωλειο ειναι ακριβη περιοχη κ ειναι γενικα γεναιοδωροι εγω δεν δεχομαι για να μην υποχρεωθω αλλα το σκ πολυ το λιμπιστικα φυσικα ο β δεν πειστηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινη σε νιωθω χτες μπεμπα κ β σε τεσερις ωρες με εξοντωσαν παντως!!!

που να τα χα 24ωρο!!

Αλεξ πως περασατε καλε ;;;

εγω νεα σαββατο δουλεια Απογευμα βολτα στο μολ τελεια ψωνισα ενα σορτς κ ενα φορεμα τι καλα!!

κ ο βαγ ρουχα ο βασιλης το σαββατο που θα παμε για την μπεμπα χρονιζει!!!

κυριακη θαλασσα κ το βραδυ ηρθαν η ινα σουπερ παλι περασαμε

τωρα θελω θαλασσα κ ο βασιλησ ακομα κομαται απο της 2 γκρρρ!

Το κιλυμβητηριο τελος σεπτεμβρη ξανα σνιφ

μαλλον θα σιδερωσω ετσι κ σηκωθει 6 χαιρετησματα σνιφφ

μαρακι γιατι μπηκες ενω η δασκαλα ειπε οχι!!

τα θελει κ σενα ο κωλακος βρε ασε τον ελεγχο κ σε αλλους με τις μικρες να συνηθιζουν

Για τον μπαμπα σου πα πατα ποδι γιατι εσυ θα σαι παντα η αυστηρη κ αυτος ο καλος ενω ουσιαστικα εσυ κανεις το σωστο για αυτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα ψηφιζω ζακυνθο δεν παιζεται μετα σπετσες μετα μονεμβασια κ τελος πυλο με σειρα προτεραιοτητας γενικα προτιμω νησια το καλοκαιρι μονομβασια ειναι πολυ γραφικα κ η θαλασσα ομορφη ξενοδοχειο εχει κ απεξω ενα ωραιο κ μεσα εγω εμενα στο απεξω για πιο ευκολη προσβαση

πυλο ηλεια ομορφα ειναι αλλα πολυ χλμ για να πεις να τα γυρησεις ολα η βοιδοκοιλια σαν παραλια ομως ειναι μια απο τις καλυτερες λενε εγω παλι εχω δει κ καλυτερες πιστευω πχ ζακυνθο αν πας λιμιωνα η ναυαγιο θα ξετρελαθεις!!!

σπετσες παλι ηταν οι πρωτες μας διακοπες κ εχω ωραια αναμνηση κ προσφατα που ξσναπηγα ηταν ομορφα οχι ομως για πολλες μερες πιστευω

κ ο πορος εχει σουπερ παραλιες ειναι μικρος κ κοντα με καραβακι μπες βγες πες στο συζηξ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στης 9 αδιαθετω γκρρρρ!!

κ εμεις με πανα τελος οριστικα συμπεθερα πια εγω να σου πω ουτε το καταλαβα παντως

Πιστευα θα κατουραει θα κανει κακουνια παντου αλλα καμια σχεση

ο β συνεχιζει να με εντυπωσιαζει καθε μερα καποιες φορες νιωθω πως ζω με ενηλικο ατομο

παιζει σα παιδι κανει τσαχπινιες αλλα η συμπεριφορα ειναι αντρακι γεννημενο απο τωρα παντως

χτες συμαζευε τα παιχνιδια του κ γυρναει κ μου λεει μαζετσα τα αμαξια μη γλυστρησεις κ πεσεις μαμα

ειναι μαφια τρελη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Μάγκυ όντως πολύ αντράκι το παιδάκι σου....ακού μάζεψα να μη γλυστρήσεις.....

Τελικά δε τη γλύτωσα αμυγδαλές τεράστιες και 39,3 πυρετό όλη νύντα.Κομμάτια είμαι αλλά είπα να σηκωθώ να δω τα νέα σας.....

Το Χρυσανθάκι με εκπλήσει ευχάριστα 2 μέρες τώρα με τη τουαλέτα.Ξυπνησε και χθες και σήμερα στεγνή και έτρεξε μόνη στο γιογιό τα κατέβασε και το γέμισε.Σου κάναμε μια χαρά,πάρτυ λέμε!!!Και χθες το απόγευμα δε μπορώ να πω έκανε και τσίσα και κακά στο γιογιό.Μια φορά της φύγαν μόνο και νομίζω επειδή βλέπαμε για 45η φορά το βίντεο της γιορτής δεν ήθελε να φύγει μη το χάσει.

Η άλλη φυσικά στριμμένο άντερο!!!!Ηπιε ένα σωρό νερά πήγαμε καθήσαμε στο στεφάνι 30 λεπτά όλο ήθελε να σηκωθεί χωρίς να κάνει κάτι,φυσικά τα κανε στο διάδρομο.Της λέω έτσι είσαι αφού είσαι μωρό θα φοράς πάνα.Γκρίνια μετά να μη θέλει να βάλει τη πάνα.Της λέω κοίτα η Χρυσάνθη γέμισε τη μεριά της αυτοκόλλητα στο πίνακα εσύ;;;Τίποτα κόρες ζαμαμφού.....Θα την αφήσω και γω που θα πάει θα ζηλέψει.Τη Χρυσάνθη αν συνεχιστεί έτσι όλη η βδομάδα θα τη στέλνω με βρακάκι σχολείο να δω πως αντιδρά και εκτός σπιτιού.Ολο μου λένε οι δασκάλες πόσο εξέλιξη έχει.Και γενικώς τρίτοι μου το λένε ότι λέει πιο πολλές λέξεις.Εγω ίσως επειδή τη ζω κάθε μέρα δε το καταλαβαίνω.Από σήμερα θα κάνουμε 3 μαθήματα την εβδομάδα γιατί τον Αυγουστο θα είναι κλειστά.Θα δω αν ανταποκρίνεται καλώς αν όχι δε θα τη ζορίσω θα τα μεταθέσω για Σεπτέμβρη.

Καθόμουν το πρωί κρεβατωμένη και έβλεπα στο κινητό περσυνά βιντεάκια από τη Κω.Πως μεγάλωσαν έτσι....Ηταν σε μια πλατεία με ζωντανή μουσική και χόρευαν κάνοντας παλαμάκια...

Αλεξ επέστρεψες;Ολα καλά;

Παω να ξαναξαπλώσω δε την παλεύω....

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρεται. Πως πάτε;

Όπως έγραψα λοιπόν το Σάββατο έβγαλα την πάνα στον Αλέξανδρο την προηγούμενη εβδομάδα. Τις πρώτες 3 μέρες όλα καλά, η 4η μέρα ήταν μια πανωλεθρία, τις υπόλοιπες ούτε κρύο ούτε ζέστη. Το κακό είναι ότι πρώτα του φεύγουν λίγα και μετά τρέχει στο γιογιό, ενώ είχε και κάποιες φορές που δεν ηθελε να σταματήσει αυτό που έκανε π.χ ζωγράφιζε και τα έκανε πάνω του. Άει να δουμε πως θα πάει.

Η Δανάη πάλι εδώ και 2 μηνες δεν έχει βάλει γραμμάριο και από ύψος μόνο 2 πόντους. Ο παιδίατρος δεν ανησυχεί και το θεωρεί φυσιολογικό αλλά επειδή δεν μπορώ να το αφήσω έτσι κάναμε εξέταση ουρων για να αποκλείσουμε ουρολοίμωξη και ευτυχώς βγήκε αρνητική. Από όρεξη είναι εντάξει και οι ποσότητες που τρώει είναι αρκετές θα έλεγα, δηλ την ταΐζω μέχρι να μην το ανοίγει άλλο.

Μαρία περαστικά, μα καλοκαιριάτικα αμυγδαλές; μήπως να πλακώσεις τα παγωτά;;) Γιατί να ζοριστεί με τα 3 μαθήματα; Ζήτα από τη λογοθεραπεύτρια να σου δώσει και δουλειά για τον Αύγουστο να την αναλάβεις εσύ στο σπίτι. Μπράβο για την πάνα, τελικά το βιβλιο που έχω είχε δικιο για τα δίδυμα, ότι δηλ πρώτα μαθαινει το πιο καλόβολο και μετά το πιο ανεξάρτητο. Καλό φαίνεται και το ξενοδοχείο στο Τολό, καλά να περάσετε. Εδώ θα πάμε κανένα μπάνιο μαζί; Εσείς μονο Ρόδο πάτε;Προς Αφάντου μεριά πάτε καθόλου;

Μάγδα τι ωραία με τα μπανάκια σας και τις βολτίτσες. Και εμείς πηγαίναμε κάθε μέρα θάλασσα αλλά τώρα είμαι αδιάθετη και δεν έχω πολλή διάθεση να τους πάω. Ζορίστηκες και με τα 2 μαζί χρυσό μου, ε; Αααχ σε καταλαβαίνω. Κοίτα γενικά δεν μουρμουράω, το μονο που θα με διευκόλυνε είναι κάποιος να τα πρόσεχε για κανένα 2ωρο για να μπορώ να κάνω τις δουλειές μου γρήγορα μονη μου, γιατί πχ εκεί που θα σκουπιζα σε 10 λεπτά τώρα θέλω πάνω από μισάωρο αφού όλο και κάτι θα θέλουν. Εννοιείται να εκμεταλλευτείς το δωράκι του πελάτη, εκτός και αν είναι το ξενοδοχείο που μείναμε πέρσι εμείς, αν είναι αυτό τότε μακρυά!!!

Χαρά χαίρομαι που σ'αρέσει το καινουριο πόστο στη δουλειά αλλά και εσένα τα θέλει ο κώλος σου, μα εντατικολογία;;; ωωωχχχχχ Παναγία μου!!! Χρόνια πολλά για την επέτειο. Για τις διακοπές σας δεν έχω άποψη γιατί τα μέρη που λες δεν τα ξέρω, εννοώ δεν έχω πάει. Κάπου με ρώτησες για ποδήλατο, ισχύει η ερώτηση ακόμα; Από εδώ πήρα: http://www.sportsdirect.com/Cycling/Childrens-Bikes/ αλλά φαντάζομαι στη Θεσ/νικη σίγουρα θα βρεις κάποιο ποδηλατάδικο με καλές τιμές, Εδώ στο νησί είναι φωτιά κια λάβρα.

Ρούλα τι ομορφα που περάσατε και εσείς στη γιορτή, μπράβο! Είπαμε το παιδί έχει καλλιτεχνική φλέβα, μιά ο χορός, μιά το συγκρότημα σας, στα 16 θα τον κυνηγάς στις συναυλίες!!!

Αλεξάνδρα πολύ χαίρομαι για τη νέα παραγγελία, άντε και σύντομα και άλλες πολλές. Πως ήταν το σ/κ με τους γάμους; Καλά ε η διαιτολογος που σου πρότεινε γλυφιτζουρια και σκατολοΐδια για την μικρή να το χαίρεται το πτυχίο της :twisted: άντε καλέ βλακείες. Πάντως ο Αλεξ από το Σεπτ δεν έχει βάλει 2κιλο όπως η Κων αλλά παρακάτω, γύρω στα 1700 με 1800 γρ, οπότε καλά προχωράς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοκονες ειδες μαρακι το χρυσανθακι ηρεμη δυναμη ολα θα τα κανει μπραβω η μπουμπουκα

περαστικα βρε μα καλοκαιριατικο τι σε βρηκε απαπα

εγω λεω πως αμα βλεπεις εξελιξη ισως τα τρια μαθηματα που θα ναι κ κοντα θα ναι ακομα καλυτερΑ

ο β οταν παιζει κ κατουριεται λεει μη φυγετε τσισα σε ενα λετο θα παμε τωρα παιζω χαχαχα

φωτεινουλα εδω εγω με ενα εχω λαλησει που να κανεις δουλεια η αδερφουλα αν ερχεται για λιγο;;;

θα συνηθισει κ ο αλεξ το βρακι

αυριο θα παρω ηλεκτροκινητη μηχανη στο β επιασα μπονους κ μου την ζηταει απο το πασχα εχω μεγαλη χαρα!!!!

κατΑ τα αλλα δουλεια!!! Κ δουλειεσσς γκρρρ

αλεξ θα σε παρω 7 κ κοιτα το κντ σου χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινη η μαρια της ινας σαββατο χρονιζει ουτε αυτη εβαλε κ πολλα μονο υψος αφου κοπανιουνται βρε που νΑ μεινει δραμη ολο το τρωει η μαρια το φαι κ παλι δεν τη λες ζουμπουρλη παντως ειναι πολυ υπερκινητικη!! Το σαββατο εχει παρτυ 40 ατομα τη λυπαμαι την ινα θα γινει πανικ πρωτα γεννεθλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...