Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Α δε πάμε καλά Αλεξ άκου να δίνεις σκατολοίδια στο παιδί για να παχύνει....Έπρεπε να της πεις εσύ τα παιδιά σου έτσι τα μεγαλώνεις;;Και είναι και με πτυχίο τρομάρα της και λέει τέτοια;Και αν αύριο μεθαύριο πες που θα χει συνηθίσει να τρώει τέτοια δε μπορώ να τη μαζέψω θα σε πληρώνω τότε για να μου την μαζέψεις;;;Ελεος!Συνέχισε όσα πολύ σωστά κάνεις και μια χαρά είναι το παιδί.

Περιμένω να ρθουν να πάρουν μέτρα για τέντες στο μπαλκόνι.Τόσο χώρο και μετά τις 16,00 που έρχονται τα παιδιά έχει τόσο ήλιο δε μπορούμε να κάτσουμε.

Ξεβρακοτέλα τελείως λες ε;;;;Και θα κάθονται κατάχαμα με το πιπί έξω;;;Μη μου κολλήσουν και τίποτα.Επλυνα βρακιά-σορτς αλλά δε τα σιδερώνω πάλι θα τα βρέξουν σήμερα όλα,είμαι σίγουρη.Θα πώ να ψάξω καθώς θα γυρνάμε από τη λογοθεραπεύτρια με τη Χρυσάνθη το βιβλιαράκι για την τουαλέτα που έλεγε κάποια στιγμή η Ρούλα.Να δω μήπως αν βλέπουν οπτικά τι θέλω να κάνουν το πιάσουν το υπονοούμενο!!!χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ασε Μαρακι,μολις τα ακουσα αυτα,εφριξα!ξεχασα να σας πω πως ειπε να τρωει και παγωτα!!!ημουν τοσο κουρασμενη γιατι πηγα με λεωφορειο και μετρο,ειχα αγκαλια την μικρη,ειχε και πολυ αναμονη στην γαστρεντερολογο και δεν ειχα καμια διαθεση να της ανοιξω κουβεντα για θεματα που εχει σπουδασει κιολας και θα επρεπε να δινει σωστες συβουλες!!!εδω σκεφτομαι να κοψουμε την ζαχαρη και αυτη μου προτεινε γλυφιτζουρια και παγωτα!!τα ελεγα στον αντρα μου και μου ελεγε δικαιως αυτην την φορα γιατι τρεχω σε αυτους και αυτος μου τα ελεγε αλλα ειπα να δω τι εχουν κι εκεινοι να μου πουν βρε παιδι μου,καποια ιδεα για κατι που μπορει να φαει και δεν το εχω σκεφτει.μου το ειχε προτεινει και πιο παλια και η παιδιατρος που δεν μπορουσε να φαει και το γαλα και το αυγο,αλλα επειδη επρεπε να με στειλει γιατρος του παιδων το ψιλοαμελησα μεν αλλα το εψαχνα μονη μου.

ελα μωρε τι να κολλησουν στο καθαρο το σπιτι;εγω οταν αρχισαμε ειχα ακομα στρωμενα τα χαλια ,και μετα απο λιγες μερες αρχισα λιγο λιγο να την ντυνω.βαζε εστω κατι να μην ειναι κολλητο πανω τους να μην εχουν την αισθηση οπως οταν φοραγαν πανα.καλα κανετε με τις τεντες,εμας ευτυχως ο ηλιος ειναι το πρωι μπροστα και μετα γυρναει οποτε το απογευματακι ειναι μια χαρα!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα αυριο κ μεθαυριο ρεπαρω αλλα εχω ενα καρο δουλειες ρε γαμωτο αλεξ ηθελα να σε παρω αλλα αρρωστησε η συναδελφος κ ετρεχααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι κ σε σενα το μειλ αυριο ματακια μου λοιπον διαβασα οτι πρεπει στην αρχη να φορανε χαλαρη φορμα σκετη χωρις βρακι για να μην μπερδευονται με βρακι πανα κατι παρομοιο που πε η αλεξ βεβαια εγω με βρακι τον ειχα εξαρχης αλλα νομιζω εχει λογικη ως να ξεμπερδευτουν τα τσουπρια σου σκεψου εγω που δεν ειμαι κατακουζινα σαν εσενα κ φρικαρω με κακα εμενα με ειχε κατουρησει ουκ ολιγες φορες αλλα ποτε δεν εκανε κακα εκτος τουαλετας κ τωρα σκεψου κανει στανταρ ωρα κακα μια πρωι που ξυπνα μια βραδυ προν κοιμηθει χαχα

Που θα παει βρε πρωτη μερα ειναι ακομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αλεξ καραφλιασα μιλαμε επιστημονας κ προτεινε γαριδακια κ γλυφιτζουρια;;;

Αφου δεν την εβρισες μπραβω σου κοριτσακι μου νομιζω εγω δε θα χα την ψυχραιμια να μην την βρισω..

Οταν θα χαλασουν τα δοντια κ θα χει γεμισει ανοητο λιπος δηλ θα ναι καλυτερα απο ενα λεπτελιπτο παιδι που τρωει σωστα παει καλα;;;;

Αγνοησε την επεσες σε περιπτωσαρα ειναι να πηγαινε εκει η ευγενια...

Κ εγω νεφρα δεν εχω ολο αγκαλιες κ χαδακια ζηταει ολοκληρο γαιδουρακι με εχει ριμαξει

Αυριο εχουμε κομμωτηριο κ κολυμβητηριο ο β κ πεμπτη μαλλι εγω τι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξακι Η επεκταση θα γινει τμηματικα σπιτι θα μενουμε θα κλεισει το εξω κ μετα θα πεσει ο τοιχος της κουζινας τρελες δουλειες αλλα θα παμε σιγα σιγα...εχουμε καβατζα κ το πανω σπιτι βεβαια της πεθερας.φυσαει τρελα μιλαμε το βιβλιο μαρακι το χω αν θες να το βρω να στο στειλω ο β το εμαθε απεξω πλεον κυριολεκτικα επισης αναγνωριζει εντεκα γραμματα της αλφαβητου αυτη τη βδομαδα θα του μαθω κ τα αλλα το βρισκει πολυ διασκεδαστικο ολο αυτο παιζουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.....Τι καλημέρα δηλαδή μεσημέριασε!Καλά μιλάμε το τί δουλειές βρίσκεις να κάνεις όταν είσαι σπίτι,από το πρωί δεν έχω καθήσει.Αφού τις πήγαμε σταθμό πήγα σούπερ μάρκετ,μετά βιβλιοπωλείο,μετά από την εταιρία που θέλαν κάτι και ερχόμενη αφού τακτοπόιησα ψώνια,συμμάζεψα,βρήκα μπουφάν που δεν είχαν πλυθεί και ήταν ακόμα κρεμάστρες έξω τα έπλυνα,συμμάζεψα,μιλάμε από το πρωί τώρα κάθησα.....

Πάντως κοριτσάκια εσείς που είστε όλη μέρα με τα παιδιά σπίτι σας βγάζω το καπέλο ειλικρινά....Δε θα την πάλευα με την καμία.Τα αγαπάω τα λατρεύω αλλά τέτοια κούραση δε λέγεται.Κακά τα ψέμματα ασχολούμαι μαζί τους από τις 16,00 που τις παίρνουμε από το σταθμό μέχρι 21,00 που κοιμούνται.Ε πως γίνεται σε 5 ώρες να φορτώνω τόσα νεύρα και τόση κούραση μου λέτε;;;;;

Φυσικά και χθες ίδια κατάσταση με τη τουαλέτα,καμία μα καμία πρόοδος.Μα λέω από τις 10 φορές έστω 1 δε μπορούν να τα κάνουν στο γιογιό;;;Είναι δυνατόν;Δεν έχω απαίτηση όλες άλλα έστω 1 ρε μαμώτο!!!Ακολούθησα τη παρότρυνση της φίλης Φωτεινής και πήγα σήμερα και τους πήρα παραμυθάκια να καθόμαστε να τα ξεφυλλίζουμε στη τουαλέτα.Βρήκα και ένα βιβλιαράκι που έχει ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι βήμα βήμα πως πάνε στη τουαλέτα πως διαλέγουν τι βρακί να βάλουν πως βάζουν το αρκουδάκι τους να καθήσει στο γιογιό και πως στο τέλος παίρνουν αυτοκόλλητο που τα κατάφεραν.Εχει και μέσα αυτοκόλλητα αστέρια....Μάγκυ αν αυτό που έχετε είναι το βιβλίο σε σχήμα λεκάνης και δε το θες θα το ήθελα.Το έψαξα σε 3 βιβλιοπωλεία είχε εξαντληθεί και πήραν σήμερα την εταιρία δε θα το ξαναβγάλει.Αι να δούμε και σήμερα πως θα πάει.Αν και θα πάμε θάλασσα σήμερα έχει αφόρητη ζέστη.Αλλά και στην επιστροφή δε θα τις ντύσω έτσι γυμνές.Χθες δεν έβαλα παντελόνι μόνο το βρακί.Βγαίνουν μωρέ κάθονται στη βεράντα και δε θέλω να κάθονται γυμνά.

Ηρθαν για τις τέντες χθες,τελικά είπαμε θα βάλουμε μόνο πλαινό μήπως με αυτό πιάσουμε τον ήλιο και δε χρειαστεί ολόκληρη τέντα.Εχουμε ήδη αλλά το βάλαμε διαφανές για να κόβει μόνο τον αέρα αλλά τώρα παράγγειλα και ύφασμα.

Η Χρυσάνθη χθες καλά στη λογοθεραπεία.Μου είπε να τη βάζω να πηδάει!!!Ναι ναι καλά διαβάσατε να πηδάει.Τόσο καιρό όταν είχε πχ ένα σκαλάκι ένα σκαμπό στη πισίνα με τα μπαλάκια στους παιδότοπους δε πηδούσε νομίζαμε και μεις φοβόταν.Εβαζε το ένα πόδι μετά το άλλο για να κατέβει.Μου είπε δε ξέρει να το κάνει.Το κάναμε πολλές φορές χθες και κατάλαβε στο τέλος.Επίσης μου πε σημαντικό να ξεχωρίσει το πρώτο πρόσωπο από το τρίτο στα ρήματα.Πχ λέει πίνω και εννοεί η μαμά πίνει ή λέει τρώω και εννοεί η κούκλα της τρώει.Τόσο απλά πράγματα ρε κορίτσια και θέλει τόσο κόπο και επανάληψη.....Απογοητεύτηκα πάλι η μάνα.....Βλέπω πως έκανα πράγματα λάθος με πρώτο και κύριο να την καταλαβαίνω τόσο καιρό με τα αλαμπουρνέζικα και να εφησυχάζομαι ότι το παιδί αφού το καταλαβαίνω μιλάει..........

Τώρα που έχω καθαρές αυτές τις 5 απογευματινές ώρες χωρίς μαγείρεμα και συμμαζέματα θα αφιερωθώ στα παιδιά εξ ολοκλήρου.Τους πήρα χθες ένα κουκλόσπιτο που τις κούκλες τις φτιάχνεις μόνος με κουτάλες ξύλινες και μαλλί τις φτιάξαμε χθες και σήμερα ανυπομονώ να παίξουμε.Οταν βρίσκετε κατασκευές με πατρόν πχ να κόβεις ζωάκια κλπ σε διάφορα site kit δηλαδή που να χει μέσα χαρτόνια ματάκια οδηγίες προπάντων στέλνε τε τα και σε μένα την άχρηστη...ούτε μια ευθεία δε μπορώ να τραβήξω χωρίς χάρακα.Και αυτά ενθουσιάζονται τόσο όταν φτιάχνουμε τέτοια και τα βιβλιοπωλεία εδώ δε φέρνουν ούτε jumbo έχει χειροτεχνικά ωραία.Μόνο από amazon αλλά δε συμφέρει.

Φωτεινή δε πρόλαβα να δω sportsdirect μέχρι Κυριακή προλαβαίνω να σου πω αν θέλω κάτι;Ευτυχώς είμαι σε καλό δρόμο με εργασία γιατί την άλλη βδομάδα με περιμένουν δηλώσεις φορολογικές συγγενών και φίλων και πρέπει να πάω και από δήμο να κρούσω τον κόδωνα!!!!(χάλια το γραψα φιλόλογε;;;;)

Μάγκυ να απολαύσετε περιποίηση κομμωτηρίου μάνα και υιός!Αστέρι βρε παιδί μου αυτός ο Βατίλης και υπάκουος και ανεπτυγμένος και εύστροφος και διαβαστερός και προκομένος και κατακουζήνας αυτόν έπρεπε να χα παιδί όχι τις δικές μου που μαλλιάζει η γλώσσα μου για το κάθετι.........(χα χα αστειεύομαι)

Αλεξ ταλαιπωρία μεγάλη τράβηξες τόση ζέστη χωρίς αυτοκίνητο και τη μικρή αγκαλιά φρίκη....)Από το γαστρεντερολόγο τα αποτελέσματα καλά;Μόνο για τη διαιτολόγο μας είπες....

Είχα κρατήσει μαγιώ προ εγκυμοσύνης λέω κάποια στιγμή ίσως ξαναμπώ.Και τα ξέθαψα τώρα και όντως μπαίνω και μου ρχονται και ωραία...δε το περίμενα....χα χα

Σας φιλώ....Το Ρουλάκι που χάθηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλο ομορφα μου κοριτσια ελιωσα σημερα ελεγα να κανω δουλειες ε τελικα ως τωρα μονο απολαμβανω χτες ειχα ζορικο βραδυ ο β ειχε εναν υπνο μουρλια κοιμηηηκε 9.30 κ ξυπνησε 12 παρα με κλαμμα γκρινια μου ρχοτΑν να το πνιξω πονας;; Οχι!! Τι εχεις;; Τιποτα!!!

Μιση ωρα κλαψογκρινιαζε τον ανελαβε ο μπαμπας του του πατησε μια κατσαδα κ τιμωρια τρια λέπτα τον εφερε αρνακι μετα σερι νανι ως της δεκα σημερα χιχι!!

Σε λιγο εχουμε κολυμπι κ μετα κουρεμα ο β.μαρακι το βιβλιο ειναι το αντιο πανες πολυ ωραιο αν θες μπας κ δεις φως στο στελνω!!

Τεταρτη μπηκε ο μπαμπας του πισινα φευγοντας λεω θα μας χρεωσουν το νερο τον εκανε τοσες βουτιες κ αεροπλανικα ο πατερας του με μιχαλη την μιση πισινα στανταρ την ηπιε μετα μαλλον τον κρυωσαμε γιατι εχει λιγες μυξες βγηκε βρεγμενος χωρις καπελο η μπαντανα ως το αμαξι ιδεα του αντρα μου ζεστη εχει..

Μαρακι βαστα γερα φιλεναδα

Θα το μαθουν βρε κατουρα κ εσυ να σε βλεπουν μπροστα τους!!

Μεγεια την τεντουλα!!!

Ωραια η δασκαλα ακομα κ με τις αλλες δεξιοτητες ασχολειται οχι μονο με το λογο βλεπω.

Ο βασιλακος οντως ρε μαρακι υποδειγμα ειναι το ψυχακι τρεμω πως το δευτερο θα μου φανει τερας σε σχεση με τουτον δω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που ειστε οι αλλες καλε;;;

Αλεξακι τα παμε κ στο τηλ εμεις.

Εστειλα κ φωτο απο σκ ηρθαν η εκανα πατατα;;;θα μπω κ αργοτερα παω να συμαζεψω μπλιαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες!!!εχω σκασει μιλαμε…τι ζεστη σημερα;ευτυχως βρηκαμε νωρις σημερα και πηγαμε λαικη ,το Κωνσταντινι βοηθος τραβαγε το καροτσι οσο ηταν αδειο!!εφαγε σημερα και ψαρακι σαρδελιτσα,πως τα καταφεραμε και κατεληξα να την ταιζω τις τεευταιες μερες,αλλα ολο σηκωνονται και παιζει οποτε καλυτερα να την ταιζω στα γρηγορα παρα αυτό το πραγμα…αλλα νεα τιποτα!!

Μαγδα μου μπορει να ειδε καποιο ονειρο ο Βασιλης,κι εμενα ξυπνησε λιγο μετα τις 12,ψιλοεκλαιγε,ηθελε τσισα δε ειχε κανει καθολου μεχρι εκεινη την ωρα αλλα μετα ηθελε και λιγο γαλα.παρολαυτα μεχρι το πρωι δεν ξαναεκανε τσισα,λετε να είναι δειγμα ότι θα κοψουμε και την βραδυνη; Επρεπε να πω κατι στην επιστημονα (χαχα)αλλα μου δημιουργησε μονο τασεις φυγης!!!ετοιμος θα παει ο Βασιλακης στο σχολειο,θα ξερει και την αλβαβητο!Αχ το Μαρακι με τα κοτσιδια κεραιες!!χαχα είναι γλυκα!!!και η βαφτιστηρα μπαλαρινα!!!αντε λιγη διατροφη και θα είναι μια χαρα!Το δελφινακι στην πισινα τι χαρουμενο που είναι!!!

Μαρακι που να ειχες και τα κοριτσια από το πρωι ολη μερα μαζι με τις δουλειες,εκει να δεις γλεντια!!!χαχαχα Μην απογοητευεσαι ακομα με τα τσισα,επειδη οι δικες μας μοιαζουν εγω όταν συνεχισε να τακανει πανω της ενώ την ειχα ρωτησει 1 λεπτο πριν αν θελει μετα της μιλουσα εντονα δηλ. ‘’δεν ειπαμε ότι κανουμε τα τσισα στο μπανιο;όχι πανω σου’’και τετοια,και την εβαζα να κατσει λιγη ωρα στην λεκανη,πολλες φορες εκανε κι αλλα λιγα.μετα το ειχε εννοια και πηγαιναμε αρκετα συχνα,άλλες εκανε λιγα,άλλες καθολου και μετα εμαθεποτε ακριβως θελει.στην βεραντα εννοειται με βρακι,κι εγω δεν την αφηνω γυμνη εξω.

Με την Χρυσανθη παλι μην σκας βρε,αφου εχει προοδο το παιδι. Με τα πηδηματα που λες η δικια μου όταν πηγαινουμε βολτα ανεβαινει σε όλα τα σκαλακια που συνανταμε και πηδαει κατω,το βλεπει παιχνιδι. Μην απογοητευεσαι ,όλα τα παιδακια με την επαναληψη μαθαινουν.η Κωνσταντινα εβλεπε φωτογραφιες και όταν της δειχναμε τον εαυτο της ελεγε ‘’εσυ’’ δηλα υτο που της λεγαμε εμεις τοσο καιρο,όταν αρχισα να της δειχνω και να της λεω το ονομα της παραλληλα αρχισε να λεει κι εκεινη το ονομα της.

Γιατι δεν παιρνεις εσυ χαρτονια και τσοχα και να σχεδιασεις με πατρον πανω διαφορα;ματακια τετοια εχει και το τζαμπο.θες να σου στειλω τιποτα σχεδια;μηπως θα βοηθαει να ζωγραφιζει μεσα σε πλαισιο;δηλ εκτυπωνεις από το ιντερνετ σελιδες με σχεδια και τα ζωγραφιζουν,βαλε coloring pages και εχει πολλα.

Δεν σας εγραψα για την γαστρενετρολογο;βασικα αυτή ηταν άλλη και όχι αυτή που εκανε την γαστροσκοπιση γιατι εφυγε από αυτό το νοσοκομειο και δεν ειχε βγαλει ακομα τα ραντεβου της,οποτε εκλεισα σε άλλη.αυτη μου ειπε ότι κανονικα δεν μπορει να μας δει αν και ειχα ολο το ιστορικο μαζι,τελοσπαντων μπορει να εχει και δικιο αλλα αφου δεν εβρισκα την άλλη.αυτη κολλησε στο ότι πινει κατσικισιο γαλα,και με ρωταγε και με ξαναρωταγε αν το ξερει ο αλλεργιολογος.αφου η αλλεργια σε αυτό ηταν κατω από 1 γιατι να μην το πιει;παντως και ο αλλεργιολογος δεν ειπε τιποτα.ε και μετα μας εστειλε στην διαιτολογο γιατι ειδε στην καμπυλη βαρους ότι δεν εχει μεγαλη ανοδο,το βαρος αν και είναι ακομα κατω και από την τελευταια καμπυλη εχει ανοδικη πορεια καθως μεγαλωνει,τι περιμενει;να εχει κατακορυφη ανοδο;σε 9 μηνες πηρε 2 κιλα,αληθεια τα δικα σας τον τελευταιο χρονο ποσο πηραν;για να δω σε αντιστοιχια με ένα παιδι που τρωει κανονικα.αυτα βασικα,θα μιλησω και με την παιδιατρο αν πρεπει να κλεισω και με την πρωτη γαστρεντερολογο αν καιτο βρισκω περιττο!

φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια από μια φρικαρισμένη μαμά!Εχω τόσα νεύρα δε λέγεται ε;;;;Γκρρρρρ...Η κα Δήμητρα φυσικά φροντίζει να μου τα συντηρεί.Εχει τόση εξάρτηση πάνω μου που με τρελαίνει ώρες ώρες...Αλλά καιρός να το κόψω....

Χθες πήγαμε το πρώτο μας μπάνιο....κάναμε τη συμφωνική της Βιέννης.Κλαίγαν και τα δυο με το που τα βάλαμε μέσα.Φώναζαν "είναι κρύο κρύο πάμε έτσω".Η αλήθεια ήταν παγωμένη αλλά κολυμπώντας συνηθίζονταν.Ηρθε και ο συμμαθητής για συμπαράσταση,ατρόμητος αυτός μέσα έξω με μπρατσάκια δε χαμπάριαζε.Οι δικές μου όπως τα βάλαμε τα βγάλαν και τα πέταξαν.Μετά από ώρα η Χρυσάνθη συνήθισε και έκατσε η Δήμητρα με τίποτα,βγήκαμε έξω.Στο τέλος πέρασε και ένα πλοίο και με το κύμα μας έβρεξε όλα τα συμπράγκαλα και σηκωθήκαμε φύγαμε.

Στο σπίτι που λέτε ξεβρακουίτα η Χρυσάνθη ζήτησε να κάνει τσίσα πήγε στο γιογιό έκανε πήρε το πρώτο της αυτοκόλλητο.Η κα.Δήμητρα καθόμασταν 40 λεπτά στο γιογιό να διαβάζουμε τα παραμυθάκια που της πήρα τόσες φορές που στο τέλος έλεγε μόνη της" Μια φορά και ένα καιρό...." παραμελώντας εγώ το άλλο παιδί έτσι;;;Να χει πια ένα παγουρίνο νερό και ένα ποτήρι χυμό.Λέω δε μπορεί θα κάνει και απο αμέλεια θα της φύγουν.Σε κάθε σελίδα να της λέω κάνε τσίσα ή μέχρι να τελειώσουμε το παραμύθι να χεις κάνει ή θα μετρήσουμε μέχρι το 10 να χεις κάνει.Τίποτα αυτή.Λέω σήκω να καθήσει η Χρυσάνθη πάλι τίποτα να παίζει με τα νεύρα μου.Μετά τα 40 λεπτά σηκώνεται και πάει στη κουζίνα και κατουράει!!!!!!!!!!!Ε είναι να μη διαολιστώ;;;Δε το κανε επίτηδες τώρα αυτό;Την αρπάζω της έβαλα μια φωνή και παίρνω τη Χρυσάνθη και κλειδωνόμαστε στο μπάνιο για να της διαβάσω και εκείνης το παραμύθι και να κάνει.Χτυπούσε από έξω τη πόρτα,ούρλιαζε,έκλαιγε,απαίσια συμπεριφορά όπως κάθε φορά που δε γίνεται το δικό της.Ο μπαμπάς να μη μπορεί να κάνει τίποτα,άβουλος,να τον χτυπάει η μικρή μόλις την πλησίαζε και να μην αντιδρά.Με έχουν κουράσει τόσο οι δυό τους......

Σκέφτομαι από σήμερα να έρχεται η μάνα μου να μένει με τη Δήμητρα και γω να παίρνω τη Χρυσάνθη να πηγαίνω στο πατρικό μου να καθόμαστε μέχρι τις 20,30.Δε μπορώ να κάνω αυτά που μας δείχνει η δασκάλα έχωντας την άλλη συνέχεια κολλημένη πάνω μου και αντιδραστική.Και το Χρυσανθάκι δε φταίει σε τίποτα.Φυσικά θα κλαίει και θα χτυπιέται να ρθει μαζί αλλά δε με ενδιαφέρει πρέπει να το πιάσει το υπονοούμενο.Δε θα με πεθάνει αυτή εμένα.

Μάγκυ μπέμπα και υιός κουκλάκια.Το Μαράκι ίδιο η αδερφή σου!Πολύ χάρηκα τον κατακουζήνα σου που βάζει και φωνή.Ο δικός μου πυγμή καθόλου.Και να τον προσβάλεις δεν αντιδρά.Ωρες ώρες μένω έκπληκτη με τον ευατό μου τι μου άρεσε στο χαρακτήρα του και τον διάλεξα.Μα είναι δυνατόν να μην νευριάζει να μην σηκώνει φωνή να μην εξοργίζεται όλη η ζωή του να κυλά ζάχαρη και γω να μαι συνέχεια αυτή που θα μαλώνει και θα φωνάζει.Το συζητάμε του λέω ότι με ενοχλεί αυτό και απάντηση δε ΄παίρνω καμία ή μαλλον παίρνω πάντα την ίδια "Αφού μόνο εσένα θέλει....τι να την κάνω εγώ;;;"Οχι ρε μάστορα πιασε την φώναξε της βάλτην τιμωρία απασχόλησε την με κάτι όλο εγώ πρέπει να χω τις ιδέες.ουφ κουράστηκα......

Αλεξ ευχαριστώ για τα mail,ότι άλλο βρίσκεις καλοδεχούμενο.Και τα πατρόν που είπες για ζωάκια στείλε να τα εκτυπώσω θα πάρω και χαρτόνια από jumbo και θα φτιάχνουμε έτσι.Κοίταξα τα βιβλιάρια των παιδιών για τα κιλά που ρώτησες.Από το Σεπτέμβριο του 2012 που έχει σημείωση μέχρι σήμερα έχουν πάρει από 2 κιλά ακριβώς και από 10 πόντους ύψος ακριβώς οπότε μια χαρά το βρίσκω το Κωνσταντινάκι.

Αντε σας φιλώ πρέπει οπωσδήποτε να στείλω την εργασία και μέχρι τώρα σφουγγάριζα και μάζευα και θα ρθουν και για συντήρηση των air codition σε λιγάκι να με διακόψουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεεεε μονη εμεινα;;; Χαχα

Λοιπον χτες ρεπο μουρλια εκανε μαλλι κ νιωθω ανανεωμενη ξεκουταστηκα που πηγα κ στη μαμα τον β ηρθε κ τον πηρε ο στρατος κουνιες παρκο παγωτα μια χαρα κ ο τσισιμοκος!!!

Μαρακι το πιασε το χρυσανθακη ποιο γρηγορα την τουαλετα ειδες;; Φτου αντε να παρει μπρος κ δημητρΟυλα για την θαλασσα μην φορανε μπρατσακια θα παρεις τουβλακια που ναι σαν ζωνη μεσης ειναι πιο ανετα το παιδι κ μαθαινει κ κολυμπι ετσι μου πε ο μιχαλης δασκαλος του β στην αναγκη κρεμα κ κανα χαιμαλι στο ζωνακι να δεις πως θα την βαλουν απλα να ναι με πεντε τουβλακια που δεν ξερουν ακομα εμεις ειχαμε πεντε πηγαμε τρια κ τωρα μονο με ενα κανει συνηθως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω κ για τα κοπλιμεντα χιχι !!

σταντΑρ θελει χρονο οι δυο σας με χρυσανθη

η στη μαμα σου τη δημ η να πηγαινει με τον μπαμπα κουνιες κ εσεις σπιτι μσθηματακι με ησυχια..για τον αντρουλη εγω αν δεν επενεβαινε ο β ετοιμη ημουν να το καριδωσω την γκρινια δεν την αντεχω ειναι το χειροτερο μου..

Οσο για το εσενα θελει ηταν ατακα κ του β μεχρι που τον προσβαλλα καποτε κ την εκοψε ναι ρε φιλε εμενα θελει γιατι 24 ωρες εγω τον λουζομαι ανελαβε κ εσυ δραση κ να δεις πως θα θελει κ σενα !!!!

Επισης αστην να κοπανιεται με μπαμπα κ φυγε τι θα κανει θα αναλαβει εργο βρισκουν βρε κ τα κανουν στα λεω εγω για να τα ακουω κ εγω κ ξερεις στα λεω με αγαπη..οσο για το τι του βρηκες παντα στα μελια δε βλεπουμε πολλα στανταρ εχουμε ολες πλεον στιγμες την ιδια απορια με σενα

Κ εγω αλλες θελω να τον καταπιω απο αγαπη κ αλλες να τον πνιξω χωρισω γενικα να μην τον βλεπω

Στιγμες ειναι ολα κ εσυ θα πρεπει να τις κανεις ομορφες με οποιο τροπο μπορεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aλεξακι κ μενα στεγνος ξυπνα αλλα πολυ το σκεφτομαι εκανες δοκιμη εσυ;;

Αχ κ ο β μη δει πεζουλι στο πηδημα πρωτος χαχα!!

Κ μενα δυο τρια κιλα πηρε καλε μια χαρα τον κων.νι μεγαλωνει κ ολα αυτα με σωστη διατροφη αυτο ειναι το παν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!τι κανετε;εγω σκαω παντως….σημερα ξυπνησα πολύ πιασμενη,ειχα και την Κωνσταντινα σηκω και σηκω για γαλα…ξαπλωνουμε στον καναπε να πιει γαλα και να δει παιδικα και εγω για 2 ωρες δεν ξερω τι επαθα και ξανακοιμηθηκα..!!ξυπναγα σε κατι φασεις που με πειραζε η μικρη αλλα δεν μπορουσα να κρατησω τα ματια μου ανοιχτα!μετα όταν σηκωθηκα ημουν παλι πιασμενη.Το μεσημερι με εσκασε με το φαι…το κρατουσε στο στομα και δεν μασαγε,με νευριασε και της φωναξα και την εβαλα τιμωρια.ημουν υπερβολικη βεβαια,δεν ξερω γιατι τοσα νευρα,που ημουν πιασμενη,που ζεσταινομουν…αφου μετα ειδα ότι της κοκκινισα το χερι ετσι όπως την πηγαινα τιμωρια..Παω μετα που ηρεμησα να την παρω αγκαλια και μου λεει’’δεν πειραζει μαμα,μην φοβασαι..’’εβαλα τα κλαματα,με αγκαλιαζε και μου ελεγε ‘’δεν πειραζει ,ελα παμε μεσα ‘’αφου συνεχιζα να κλαιω μου λεει’’σταματα μωρε!!’’χαχα Ουφ…τελοσπαντων…Τωρα κοιμηθηκε στον καναπε …θα παει παλι 11 να κοιμηθει και αυριο εχουμε να παμε και στον Αχλαδοκαμπο στην βαφτιση…Χθες πηγαμε βολτουλα στο mall να παρω παπουτσια και το δωρακι για την βαφτιση,ηθελε να πιανει και η μικρη τα ρουχα να τα κοιταει όπως εκανα κι εγω…μετα κουραστηκε δεν ηθελε αγκαλια,δεν ηθελε να περπαταει…ηθελε πατατακια,κλαμα που δεν επαιρνα..με εσκασε κοινως!!!

Μαρια μου τα ειπαμε και το πρωι,δοκιμασε και την αδιαφορια…στην τουαλετα καθεσαι κι εσυ μαζι;αστην μονη της να ξεφυλιζει το βιβλιο μπας και χαλαρωσει και τα κανει.δεν της ταζεις καμια καραμελιτσα αν τα κανει;γιατι από ότι καταλαβε δεν την νοιαζουν και πολύ τα αυτοκολλητα.αλλα πρεπει να γινει και ο μπαμπας αυστηρος…ξερουν αυτά και εκμεταλλευονται.Δεν τους αρεσε η θαλασσα;αστες μην τις πιεζεις.εμενα και παγωμενη που ηταν δεν μπορουσα να την κρατησω εκτος!!α κι εσενα 2 κιλακια ε;ωραια οποτε παμε πολύ καλα!!αλλα στο υψος εμενα πηρε πιο λιγο και το αστειο είναι ότι οσοι την βλεπουν ακομα και αγνωστοι μου λενε ότι είναι πολύ ψηλη..και ακομα δεν πρεπει να εχει φτασει τους 90 ποντους…αλλα δεν μπορω να αγχωθω και για το υψος..τι να κανω να την τεντωσω;

Μαγδουλι με γεια το μαλλι.απο βδομαδα θα κανονισω κι εγω γιατι εχουν μακρυνει πολύ ,είναι και βαρια και δεν αντεχω…σκεφτομαι να παρω κι εγω αυτην την ζωνη με τα τουβλακια που λες.Δεν εκανα δοκιμη ακομα με τα τσισα ,μια μερα εγινε μονο αυτό που ξυπνησε για τσισα…αλλα από βδομαδα θα το κανω και θα δουμε πως θα παει.εσενα δηλ κρατιεται από το βραδυ μεχρι το πρωι;ε βγαλτην καλε.Αντε σας φιλω να παω να την ξυπνησω..ε ρε γκρινια που θα τραβηξω….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρες!!!!!!!!!!!!!Μου λείψατε!!!!Αλλά ξεχύθηκαμε στις παραλίες και σας έχασα.....

Καταρχήν να σχολιάσω μη τα ξεχάσω και θα σας πω τα νέα μας μετά,θα σας στείλω και φώτο αποκλειστικά διαθέσιμη για μια ώρα που θα ξυπνήσουν.

Μάγκυ καταρχήν ο άντρας μου με το εμπορικό μαγαζί δουλεύει τα απογεύματα,δε μπορεί να πάρει τη Δήμητρα κούνιες πχ ή μαζί του.Ερχόμαστε 16,00 σπίτι και 17,00 φεύγει και επιστρέφει 20,30 που ξεκινάμε μπάνια και ύπνο.Γι αυτό είναι ένα θέμα που δε ξεχωρίζουμε τα παιδιά να χει ο ένας το ένα και ο άλλος το άλλο.Πόσο ζήλεψα που είπες πήρε ο Στράτος το Βατίλη και πέρασαν καλά.Εμένα δε το κάνει κανείς αυτό να τις πάρει έστω τη μια να πάνε μια βόλτα.Μια γιαγιά ένας νονός κανείς.Όχι ότι θα πήγαιναν κιόλας.Είναι κολλημένες πάνω μου αλλά λογικό αφού μόνο εμένα ζουν.Και η μάνα μου που έρχεται δεν τη θέλουν.Και λογικό κατ εμένα αφού ο ρόλος της περιορίζεται στο να ρθει να ανάψει τη τηλεόραση και να δει τη Φατμαγκιουλ να τις μαλώσει που κάνουν φασαρία ή πετάνε φαγητά κάτω να πρήξει εμένα που τις έχω κακομαθημένες και να φύγει.Ε πως να την θέλουν μετά;;;Αν δε κυληστείς κάτω μαζί τους αν δε πέσεις στο επίπεδο τους να βάλεις φαντασία για παιχνίδι πως θα τα κερδίσεις;;;Αλλά θα μου πεις μεγάλωσε τα παιδιά της κουράστηκε ο ρόλος της περιορίζεται στα της γιαγιάς.Και πάλι δε μουρμουράω τουλάχιστον τις προσέχει να μη κάνουν καμιά ζημιά ώσπου να μαγειρέψω ή να σιδερώσω.

Θα τα ψάξω τα σωσίβια που λες.Κάναμε το τρίτο μας μπάνιο σήμερα,πολύ πιο εξοικειωμένες,ήρθε και ο συμμαθητής.Δε θέλαν τα μπρατσάκια τις κουλούρες τις περσυνές μόνο και αυτές γιατί πήγαν κάτι κοριτσάκια και τις πήραν από τη ξαπλώστρα μας να τις δούν και σκύλιασαν και φώναζαν ¨δικό μου δικό μου"...Η σούσα φυσικά!!!

,

Τι ωραία που τα γραψες για τους συζύγους και πως τους διαλέγουμε και πως καταλήγουμε.Βλέπω και το ζευγάρι των γονιών του συμμαθητή , γκρίνιες για τα ίδια θέματα.Δε λέω ότι θα φτανα να χωρίσω για τέτοιο λόγο προς Θεού αλλά μου τη δίνει απίστευτα να μαι εγώ σουπερ ενεργητική οργανωτική να αναλώνομαι με τα παιδιά καθημερινά και ο άλλος δίπλα μου να ναι όσα έρθουν και όσα πάνε!Δε ξέρω αν με ΄πιάνεις!

Αλεξ μια χαρά είναι το παιδί με ύψος κιλά μη το ψάχνεις άστο.Να τρώει και να τρώει ποιοτικά όπως το διατηρείς και μια χαρά είναι.Μη μπαίνεις στο τρυπάκι της σύγκρισης όταν υπάρχει μάλιστα αυτή η ιδιαιτερότητα με τις αλλεργίες.Ευχαριστώ για το site με κατασκευές μου στειλε και η Φωτεινή με πατρόν χρόνο να δω πότε θα βρώ να τα μελετήσω....Το ΕΣΠΑ για παιδικούς αιτήσεις θα κάνουμε 25/7 με 2/8 και τελικά θα πάρουν το εκκαθαριστικό το περσυνό.Μάζεψε εσύ τα χαρτιά να σαι ετοιμη.Επίσης να σας διευκρινήσω αν δε το ξέρετε ότι φέτος μαζί ΄με τη φορολογική δήλωση υποβάλλεται και το έντυπο Α21 για επίδομα τέκνου που με ρώτησε η Αλεξ .Είναι για οικογενειακό εισόδημα μέχρι 28,000 ευρώ νομίζω δικαιούσαι ένα ποσό αναλογικά.Εγώ το υπέβαλλα χθες.Θέλει ΑΜΚΑ όλων,αριθμό οικογενειακής μερίδας και iban τραπεζικού λογαριασμού και μπαίνετε από το www.gsis.gr με τους κωδικούς του συζύγου.

Αλεξ πως περάσατε στη βάπτιση;Και γω πολλά νεύρα τώρα τελευταία αλλά μια δεν έρχεται η περίοδος πάλι μια οι κόρες με την πάνα ήρθα διαλύθηκα η γυναίκα!!!χα χα

Λοιπόν με πάνες καμία πρόοδο και το ΣΚ η αλήθεια που έχουμε το μπαμπά δεν ήθελα να κλειστώ σπίτι πήγαμε κούνιες βόλτα μπάνιο,φαγητό έξω οπότε τους φορούσα.Από αύριο όμως ξαναξεκινάω.Το πρωί ξεβράκωτες πάντως εδώ η μια τα έκανε εντός σπιτιού και η άλλη στο μπαλκόνι.Αρχισα να μαλώνω κιόλας,τις άφησα και χωρίς να τους το λέω συνέχεια να δω μήπως τις πιάσω στο φιλότιμο και τίποτα.Η μαμά του συμμαθητή λέει ότι όταν προσπάθησε στα 2,5 να την κόψει στο συμμαθητή είχε τα ίδια με εμένα.Όταν προσπάθησε στα 3 στη βδομάδα πάνω δεν ειχε ατυχηματα.Πολύ πιο εύκολα δηλαδή.Αλλά αφού ξεκίνησα δε κάνω πίσω.Σφουγγαρίζω 2 φορές τη μέρα πρωί και βράδι.Ενδιάμεσα αφήνω να τα κάνουν ρημαδιό.Το κακό είναι ότι κλείστηκα τώρα τόσο καιρό δε πάμε πουθενά για να προσπαθούμε και τίποτα.

Το Σαββάτο είναι η γιορτή του σχολείου και θα πάρουν μέρος.Δε μας δείχνουν τα σκατούλια τι θα κάνουν αν και νομίζω μόλις τα ανεβάσουν στη σκηνή θα βάλουν τα κλάμματα να δουν τόσο κόσμο και θα τρέξουν πάνω μας.Παππουδογιαγιά ετοιμάζουν φωτογραφικές!!!χα χα...Πήγαν εκείνοι Σύμη τελικά το τριήμερο και δεν ήθελε ο άντρας μου να πάμε και μεις.Δε πειράζει αύριο δεν έχουν σχολείο αλλά βασίζομαι στη Φωτεινή θα κατέβει να περάσει το πρωινό ευχάριστα!!!!

Η Δήμητρα πολύ τσίτα τα νεύρα πάντως,αντίδραση στο έπακρο....Φώναζε σήμερα "Όχι νερό στα μάτια μου,όχι με βρέχεις,όχι μέσα ,όχι γύρω όλοι,όχι καπέλο οχι όχι όχι..."εγώ δεν έκαν παιδί το Μεταξά έκανα!!!!Αφήστε δε που της λώ το πρωί "Πάμε θάλασσα βάλε μαγιό σου" Και τι μου λέει το σκατό;;;;"Δε θέλω θάλασσα πήγα χθες!!!"Λες και έπρεπε να βγάλει καμιά υποχρέωση.Η Χρυσάνθη μου είναι τόσο γλυκιά σου ρχεται να τη φας αλλά εξαρτίεται τόσο από την αδερφή της είναι απίστευτο το δέσιμο που την έχει,ότι κάνει και ότι πει η Δήμητρα,χούντα!!!Χθες περπατήσαμε όλη τη Παλιά Πόλη είχε ξενάγηση στα μεσαιωνικά κάστρα δωρεάν η Δήμητρα περπατούσε 1 ώρα σχεδόν μπορεί και παραπάνω η άλλη βρε σήκω από το καρότσι τίποτα βρε με το ζόρι τίποτα...μόνο όταν κάτσαμε για σουβλάκι κατέβηκε να κάτσει στη καρέκλα....αχ αχ τι θα κάνω ε αυτή τη κόρη!!!!

Σας φιλώ πάω να σας στείλω φώτο από θάλασσα και βίντεο από κούνιες αν τα καταφέρω...

Χαρά;;;;;;;;;;;;;;; Τέλεια η Αμμουλιανή;;;;

Μάγδα τώρα που το θυμήθηκα γράψε hotel για Τολό-Ναύπλιο πρέπει να κλείσω από βδομάδα.....

Μου λειψε η Ρουλίτσα η Αρια και η Σταυρούλα....πολύ μου λείψανε....τις μελετάω ώρες ώρες τη Σταυρούλα να την έχει βάλει η Εμμέλεια κάτω και να της μαθαίνει τη προπαίδεια,τη Ρούλα να βάφει στη Σκύρο τα ενοικιαζόμενα και την Αρια με αντισφιξιογόνα και τη Μαριλού από το χέρι να διαδηλώνουν στις Σκουριές!!!Αντε ρε κορίτσια αν διαβάζετε δώστε ένα σημείο ζωής!!!!

Φιλιά...πω πω πόσα έγραψα.....μη βρίζετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!εχουμε αραξει με το Κωνσταντινακι στο μπαλκονι,εγω σερφαρω με το καφεδακι μου,της μικρης της εχω γεμισει την μπανιερα που ειχε μωρο,εβαλε μεσα ενα σωρο παιχνιδια και το καταδιασκεδαζει!!!Χθες πηγαμε στην βαφτιση,πολυ κουραστικη η διαδρομη,καναμε 3 ωρες,ειχε και στροφες.Η Κωνσταντινα μετα το 2ωρο αρχισε να διαμαρτυρεται ,της ειχα παρει διαφορα παιχνιδια ,βιβλια αλλα πιαστηκε και αυτο.αλλα αμα καναμε σταση μετα δεν θα ξαναεμπαινε ...Η εκκλησια ηταν σε ενα πολυ ωραιο μερος,με πλατανια και νερα,ειχε μια μεγαλη αυλη με πετρινα τραπεζια που καθισαμε μετα για φαγητο,τα παιδια ειχαν φερει οργανα,πολυ ομορφα και ηταν ετσι ο χωρος που δεν χρειαζοταν να κυηγαω την Κωνσταντινα,μονο οταν ανακαλυψαμε το ποταμι επρεπε να πηγαινουμε μαζι γιατι μια φορα ετοιμη ηταν να πεσει με τα μουτρα,εβγαλε ομως τα παπουτσια και δροσισε τα ποδαρακια...!!!φυγαμε στις 7.30 οπου κοιμηθηκε αμεσως!!σπιτι ηπιε ενα γαλατακι μισοκοιμισμενη αλλα ξυπνησε το βραδυ μαλλον γιατι ζεσταινοταν και ηθελε νερο και γαλα και μετα κοιμηθηκαμε μαζι και οι 3 στο διπλο γιατι ημουν πτωμα!!η Κωνσταντινα ξυπνησε το πρωι μουσκεμα στο ιδρωτα αφου ηταν βρεγμενο και το μαξιλαρι που ακουμπουσε..πολυ ζεστη και δυστυχως σημερα δουλευει ο μπαμπας μας αλλα ειμαι και αδιαθετη...γκρρρΜαρακι σε ειδα πριν που ησουν μεσα αλλα μου εκλεισε ο υπολογιστης,θελει σερβις γιατι ζεσταινεται γρηγορα και κλεινει.οτι βρισκω θα σου στελνω,παρακολουθω διαφορα μπλογκ που βαζουν τετοιες δραστηριοτητες.Με τα τσισα εγω την εβγαζα με βρακι στις βολτες ακομα και αν τα εκανε πανω της σπιτι,δεν ξερω αν ηταν τυχαιο αλλα κρατιοταν.πολυ τσαουσα η Δημητρα χαχα,δεν της αρεσει η θαλασσα ε;δεν το καταργειτε το καροτσι να περπαταει και η Χρυσανθουλα;φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες απο τον οτε γκρρρ ειχαμε ενα ομορφο σκ σαββατο βολτα βαρκιζα κ κυριακη πηγαμε για φαγητο στο πατρικο μου κ μετα στο πανηγυρι αψογα περασαμε ηρθε κ ο στρατος κ η ινα με πολυ

Ο βασιλης το καταευχαριστηθηκε το ψυχακι μου του πηραμε μπαλονι παιχνιδακια ανεβηκε σε ενα τρενο σουπερ

Καλα ελιωσα με ολα τα θαλασσινα κορμια η μιμικα θεα κ πολυ γυναικακι απο τωρα

Η δημητρα παρολο που ναι ζορικη ειναι η λατρεια μου ειναι κ ναζιαρα κ ομορφη η ατιμη

Το χρυσανθακι θελω να του δαγκωσω την κοιλια

Τελειες φωτο!!!!

Αλεξ ωραια η εκδρομουλα ποταμια πλατανια ειδυλιακα...

Βρε το κων που τσαλαβουταγε..

Λογικο τρεις ωρες να βαρεθει μωρε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα γέλασα βρε Μάγκυ άκου η Δήμητρα ναζιάρα!Όλο σκέρτσο και νάζι τι να σου πω,αγοροκόριτσο!Αυτή βρε ένα χάδι να της κάνεις έχει βγάλει το νύχι η αγριόγατα και ετοιμάζεται να σε κατασπαράξει!!!Η Χρυσανθούλα μου είναι η γουτσου γουτσου....ώρες να την έχεις στο καναπέ να τη χαιδεύεις δε θα παραπονεθεί να φύγει,η καλύτερη της!!!!

Ξεκίνησα με δηλώσεις,πονοκέφαλος.Το σύστημα σε πετάει συνέχεια έξω,πρέπει να συμπληρώνεις λίγα και πάλι.Ενας πελάτης μου που μετακόμισε Τουρκία ενώ έβγαλε κλειδάριθμο πριν φύγει δε με αφήνει να τον ενεργοποιήσω,μίλησα με Αθήνα δε μπορούσαν να με βοηθήσουν 40 λεπτά στην αναμονή.Πήγα ΟΑΕΔ πέτυχα μια υπάλληλο πιο βαρεμένη δε γινόταν.Οι άλλοι ξεπετούσαν τις αιτήσεις μπαμ μπαμ αυτή να με ρωτάει για το σπίτι μου αν είναι κοντά σε αυτή την εκκλησία,γιατί με έδιωξε ο εργοδότης,μέχρι και που πηγαινα παραδοσιακούς χορόυς για να γράψει το γιο της.Κατα τα άλλα η ουρά τρελή απέξω μιλάμε.Σε μια φάση μου βγάζει το οινόπνευμα και αρχίζει να καθαρίζει το πληκτρολόγιο,βγάζει τη μπάρα δημητριακών και αρχίζει και τρώει,αναισθησία μιλάμε και γω εκεί να χει τα χαρτιά μου και να τα κοιτά να τα ξανακοιτά...με έσκασε....Πήγα πήρα και ένα δωράκι σε μια συμφοιτήτρια που γέννησε και το στειλα,πήγα και σουπερ τώρα έκοψα μια σαλάτα και θα πάω να φέρω τα κορίτσια σπίτι.Πήραμε ενα κιτ χειροτεχνίας από elc χθες και θα τις στρώσω να το φτιάξουμε είναι μάσκες από ζωάκια.Αν καταφέρω θα βγάλω φωτο φορεμένες...αλλά θα τις έχω ξεβράκωτες να ξέρετε μη μας παρεξηγήσετε...χα χα....Αχ αιντε να δουμε πως θα πάει και σήμερα....Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τσουπρες τη τρελη ζεστη!!!!

Χτες γυρησε ο μπαμπας μας απο δουλεια κ πηγαμε παραλια για περπατημα κ φαι το κανουμε συνεχεια τωρα τελευταια μιας κ η θαλασσα ειναι δεκα λεπτα κ ο β τρελαινεται πηραμε κ ψωμακι κ ταιζαμε τα ψαρακια στη βαρκιζα..

Σημερα εχω επετειο θρ γαμου!!!

Πολυ ομορφες οι φωτο με τα τουρμπανια

Μαρακι πηρες στο ωραιο ξενοδοχειο;;

Καλα για την γραφειοκρατια κ την αδιαφορια καποιων δεν εχω λογια θελει τρελη υπομονη

Εγω παλι δεν το χω καθολου με κατασκευες να σου στειλω β να απολαυσει μαζι σας;;

Πως πατε με τσισα σημερΑ εγω χτες δεν εβαλα ουτε βραδυ κ δεν ειχαμε αρυχημα θα δουμε κ σημερα πινει κ ενα λιτρο γαλα το καμαρι μου το βραδυ απαπα

Κ μενα μου λειπουν τα κοριτσακια ολα που χαμε στο ποστ κατα καιρους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!

Μάγκυ εσύ και γω μείναμε να το ανοίγουμε το μαγαζί!!!Αντε και η Αλεξ!Βρε που στε οι υπόλοιπες;;;;Φωτεινή δε πα να πει επειδή τα λέμε live δε θέλουμε να μας γράφεις τα νέα σας και δω....Τι έγινε τελείωσαν τα χαλιά και οι καθαριότητες;

Χαρά Αμμουλιανή και baywatch αλλά γράψε εντυπώσεις και σε μας δεν αρκούν οι φώτο.......

Τώρα Μάγκυ έπαιρνα τα ξενοδοχεία.Το ωραίο που είδαμε δεν έχει διαθεσιμότητα για όλες τις μέρες που θέλαμε.Και μου ο δινε και σουπερ τιμη αλλά πρέπει να αλλάξουμε λίγο τις μέρες που είχαμε στο μυαλό μας.Βρήκα άλλα 3 μου είπαν να πάρω μετά τις 10,00 τα 2 το άλλο έχει αλλά 130 η βραδια μου πε.Εχει πολλές επιλογές πάντως....

Τύπωσα ζωάκια για χαρτοκοπτική και φτιάχνουμε τα απογεύματα στο μπαλκόνι πως αλλιώς να τις απασχολήσω.Αλήθεια εσείς μέσα στο σπίτι τι τα κάνετε;Αυτές που είναι και δυο παρεούλα και πάλι τρώγονται με τα ρούχα τους,εσάς που είναι μόνα κάθονται ήσυχα;

Με τις πάνες εγκαταλείπω κορίτσια μάζεψα βρακιά και σελτεδάκια,δε λέει είναι τελείως ανώριμα τα δικά μου.Χθες πάλι τα ίδια.Σκοτωμος ποια θα κάτσει γιογιο ή στεφάνι ποιο βρακι θα βάλουν και ουσία μηδέν.Αστε που παρατήρησα η Χρυσάνθη από τις 17,00 εως τις 21,00 δεν έκανε καθόλου πιπί,σφιγγόταν περπατούσε με τα γόνατα κλειστά.Λέω άσε μη μου πάθει καμιά ουρολοίμωξη και τρέχουμε.Πηγαίναμε συνέχεια τουαλέτα και μαζί και μόνη δεν έκανε.Μόλις τις έβαλα πάνα το βράδι μετά το μπάνιο μου λέει "Να κάνω τώρα τσίσα;" Το πουλάκι μου σα να ελευθερώθηκε.Η Δήμητρα πάλι εκεί που έκανε 2 φορές το απόγευμα κακά ότι έτρωγε το βγαζε μετά συγχωρήσεως τώρα με τα βρακιά έχει γίνει δυσκοίλια και κάνει όλα μπαλάκια....Ε άμα είναι να αρρωστήσουν να αρρωστήσω και γω από τη φωνή και τα νεύρα θα το αφήσω νομίζω λίγο.Ισως το 15αυγουστο που θα κλείσει και ο παιδικός και θα τις έχω σπίτι.Αλλιώς μετά είπαμε με τον άντρα μου αν δε καταφέρουμε να τις βγάλουμε μέχρι Σεπτέμβρη θα τις συνεχίσουμε στον ιδιωτικό σταθμό και θα τις γράψουμε και στο δημόσιο να μη χάσουμε τη θέση και θα τους λέμε είναι άρρωστα να τα φέρουμε από τον άλλο μήνα.Δε γίνεται αλλιώς...

Μπράβο στο Βατίλη για τη νυχτερινή πάνα....και μένα τίγκα είναι το πρωί οι πάνες ειδικά της Χρυσάνθης που πίνει έτσι κι αυτή πολύ γάλα.

Η Δήμητρα πάω να τη ξυπνήσω το πρωί για σχολείο και ήταν ξύπνια στο κρεβάτι με ψηλά τα πόδια της και τα χαίδευε!!!Και τι μου λέει το ψώνιο!!!"Κοίτα μαμά τι μεγάλα πόδια που έχω!!!!" Ναι της λέω τα πόδια σου και η Πελοπόννησος ένα πράμα!!!Είναι σούργελο!!!!Αλλά ανώριμο σούργελο!!!

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ με τα δικά μου ξέχασα να ευχηθώ!

Μάγκυ να ζήσετε με την κατακουζήνα σου σα τα ψήλα βουνά και να είναι πάντα το σπιτικό σας γεμάτο χαρές και γέλια από το Βατίλη σας και τα επόμενα ζουζουνόπαιδα που θα ακολουθήσουν!!!

Μόλις έκλεισα το hotel. http://www.paradiselost.gr/ συμπαθητικό....δε θα το προικηθούμε κιόλας...χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσαρες!!!!περιμενω κι εγω κανα 2 μερες να γραψουμε και κανενα νέο!!!τι κανετε;εμεις βγηκαμε πρωι πρωι για δουλιτσες και ψωνια μην μας πιασει η ζεστη.πηρα κατι ωραια σανδαλια για τον γαμο στην Τζια,που να παω με την τακουνα στο νησι…!!!καθοταν και το Κωνσταντινακι και δοκιμασζε!!!χαχα πρεπει να παω να της παρω και εκεινη αλλα παπουτσια γιατι αυτά που της πηρα τον Μαη μικρυναν αποτομα,ή μαλλο το πατουσακι της μεγαλωσε!!κατα τα αλλα ησυχα!!

Φωτεινηηηηηηηηηη;;;;;;;;;που εισαι βρε γουρλου;;;!!!εχω κι άλλη παραγγελια για 2 παιδιακια!!!!και θελει και αργοτερα για βαφτιστηρια…θα πεσει πολύ ραψιμο!!χαχα

Χαρα κορμαρα η Δημητρουλα!!!!πως τα περασατε;

Μαγδουλα να ζησετε με τον αντρουλη!!!!!παντα ευτυχισμενοι!!!Ωραια στο πανηγυρι ε; αντε και του χρονου να πατε παλι με το καλο!!αχ μην με κανεις να ζηλευω που ειστε διπλα στην θαλασσα και πατε βολτουλες…συνεχεια με ρωταει η Κωνσταντινα ποτε θα παμε θαλασσα…

Μαρακι ωραιο το σαιτ με τις κατασκευες που βρηκες,εχει πολλα πραγματα από ότι ειδα!!!τι πλακα τα κοριτσια σαν φατμαγκιουλ!!χαχα ετσι να τις ντυνεις όταν ερχεται η γιαγια για να μην κανει παραπονα!!!πολυ ωραια και τα μαγιουδακια,η Χρυσανθη τοπλες ε;χαχα εμενα μου ζηταει να καλυψουμε και τα μεμετσια!!!χαχαχα Το βιντεο με το όχι…σαν να εβλεπα την δικια μου,αν δεν θελει να την βγαλω φωτο,τελειωσε…μπορει και να σπασει την μηχανη!!! Καλη φαση η υπαλληλος του οαεδ!!!εγω πηγα σημερα να ανανεωσω την καρτα,ειχε αρκετη ουρα αλλα με ειδε ενας υπαλληλος και με εστειλε πρωτη!!χεχεχε!! τα παρατησες με την πανα ε;τι να σου πω…μπορει τον Αυγουστο να είναι καλυτερα που δεν θα φορανε ουτε το πρωι ,η Χρυσανθουλα παντως ηταν πολύ κοντα.αλλα επειδη κι εμενα μου εκανε τετοια από πεισμα και μονο δεν τα παρατησα.τωρα καποιες φορες τις φευγουν λιγα επειδη δεν θελει να αφησει το παιχνιδι…πηρα και αυτά τα υποσεντονα τα αδιαβροχα και βαζω μπρος για την βραδυνη!!! Παντως και το βραδυ που την βαζω πανα αν θελει να κανει πριν κοιμηθει δεν τα κανει στην πανα. Ωραιοτατο το ξενοδοχειο!!!!

παω να βαλω το φαγητο!!!φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αφήσαμε τις μικρές σχολείο και ήρθα να σας πω μια καλημέρα και να ξεκινήσω δουλειές.Εχω και εξωτερικές σήμερα,να πάω να βάλω προκαταβολή για το ξενοδοχείο,να πάω εθνική να παραδώσω το μπλοκ επιταγών που είχα ανοίξει έχοντας πάνω μου το μαγαζί του πατέρα μου λέω να πάω και από το δήμο να ρωτήσω τι χαμπάρια....

Χθες που λέτε ερχόμαστε από το σχολείο και θέλαν να βάλουν βρακί!!!Εκεί που τα χα μαζέψει όλα αυτές σώνει και ντε βρακί....Τι ανάποδα πλάσματα.....Φυσικά δεν έκαναν τίποτα στη λεκάνη αλλά δε μείναμε και όλο το απόγευμα μέσα για να δω αντιδράσεις,πήγαμε κούνιες.Εχει κάποιες που είναι κατασκευασμένες με τουνελ,δοκούς ισορροπίας,κρίκους,σκαλοπάτια αυτά που πρέπει να εξασκεί η Χρυσάνθη δηλαδή και τις πάμε εκεί τώρα.(Φωτεινή στην Ιαλυσό λέω).Πολύ ωραία είναι απογευματάκι.Αφού σκέφτομαι και σήμερα να τις πάω και ας βλέπει μείνει η μάνα μου να βλέπει Φατμαγκιουλ,δε μπόρώ άλλο μέσα περνάει τόσο χαλαρά και ωραία το απόγευμα έξω.Χθες πήγαμε από τις 18,30 και φύγαμε 20,30 κάτσαμε και στη θάλασσα από κάτω αραχτοί στις ξαπλώστρεςς,πως χαλάρωσα δε λέγεται.Ηρθε και περίοδος μετά από 53 μέρες επιτέλους και ήταν κεφάλι και κοιλιά αλλού για αλλού....Αστε που μου τρώνε και πιο εύκολα στις κούνιες.Κατάντησα από τις μαμάδες με το ταπεράκι που κορόιδευα αλλά δε με νοιάζει αρκεί που κάθονται και δε σκάω να τις κυνηγάω.Χθες μου φαγαν από μια ντομάτα γεμιστή που στο σπίτι θα χα δώσει μάχη θα χε λερωθεί ο κόσμος για να φάνε και οι 2 μαζί μία!!

Αλεξ μεγειά τα πεδιλάκια και γω περιμένω από Δευτέρα άκουσα θα ξεκινήσουν νωρίτερα οι εκπτώσεις.Θέλω ένα σωρό...ρούχα έχω να ψωνίσω και γω δε ξέρω από πότε....Πόσο είχα αφεθεί στη καθημερινότητα...Πότε είπαμε είναι ο γάμος στη Τζιά;

Σας φιλώ να ξεκινήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ζουζουνες μου μεγεια τα σανδαλακια αλεξουκω μου

μαρακι μου αν νιωθεις οτι τα κοριτσακια δεν συνεργαζονται αστες λιγο κ ξαναξεκινα σε μια βδομαδα.

Εγω σημερα ρεπο κ απολαυσα απιστευτα ρεπο παιρνουμε δευτερα κ τεταρτη αλλα ειχα βαλει στοιχημα με προισταμενο αν κανω 3 πωλησεις σε κατι θα περνα οποια μερα ηθελα αυτος νομιζε δε θα τα καταφερω αλλα χαχα την πατησε κ ετσι σημερα εκατσα!!!

πηγα το μεσημερι για φαγητο σε ταβερνακι πανω στο κυμα με μπαμπα μου κ βασιλη ο β δουλευε ηρθε για δυο μερες αθηνα ειχα να τον δω πολυ καιρο

Ηταν πολυ ομορφα

γυρησαμε νανι κ το σπογευμα που ξυπνησαμε πηγαμε για μπανιο που ηρθε κ ο αντρας μου απο δουλεια

γυρησαμε 8 συμαζεψα μαγειρεψα κ τωρα τεζα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...