Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ8ου-9ου-10ου2010:Μαμά πότε θα μου κάνεις αδερφάκι;;


Recommended Posts

Καλησπερα!!!!τι κουραστικη μερα σημερα…Πηγαμε Παιδων,αυτή την φορα μας αργησαν πολύ,περιμεναμε 1 ωρα…λυσσαξε και η Κωνσταντινα μολις μπηκαμε στο γραφειο του γιατρου…εκανα ένα κεφαλι καζανι!!της κανανε καποια τεστακια στα χερια για γλουτενη και θα παμε τον αλλον μηνα να κανει και προκληση ,θα παρω ψωμι ,μακαρονια και θα παμε να τα φαει εκει. Λεει ο αλλεργιολογος να δουμε αν μπορουμε να μιλησουμε και για αλλεργια,αφου καποια νοσο δεν εχει όπως ειδαμε από την γαστροσκοπιση,ουτε δειχνει να την πειραζει όταν τα τρωει,τωρα γιατι με τις εξετασεις αιματος αιματος δειχνει ότι εχει αλλεργια,δεν ξερω!!πολυ μπερδεμενα μου φαινονται όλα!!!μας εγραψε και άλλες εξετασεις αιματος για γλουτενη και αναλυτικα τους ξηρους καρπους…Με νευριασε και ο μπαμπας μας γιατι λεει να μην το πολυψαχνω και ταλαιπωρειται το παιδι,μα εγω θελω να ταλαιπωρειται;;δεν πρεπει όμως να τα ξεκαθαρισουμε να ξερουμε τι μπορει να τρωει;καθομαι και ξεψαχνιζω τι εχει μεσα το καθετι ,θελει κατι και της λεω όχι….ολοι εχουμε κουραστει γι αυτό θελω να βρουμε μια ακρη!Τελοσπαντων!!

Μαγδουλα καλη ιδεα ο διγλωσσος παιδικος αλλα αν δεν βολευει και στα υπολοιπα θα είναι κουραστικο.Αγγλικα θα μαθουν ετσι κι αλλιως!!καλα ο συζυγος τι επαθε και νευριασε;είναι δυνατον να κανει εμετο το παιδι και να μην λερωσει;τουλαχιστον εβγαλε τα χαλια!!!

Μαρια που λες για τα τζαμπο,εγω δεν την αφηνω να παιρνει ότι θελει.θα πιασει κατι ,θα το δουμε και μετα θα της πω να το βαλει πισω στη θεση του.μεχρι στιγμης λιγες φορες να εχει φερει αντιρρηση.αφου και στο σουπερ μαρκετ,αντι να αρπαζει σοκολατες και τσιχλες που είναι και στο ταμειο διπλα απλα τα φτιαχνει να είναι ισια.Βγαλαμε τελικα κλειδαριθμο,ειπα στον αντρα μου ότι επρεπε να παει εκεινος και λυσσαξε…ότι εγω εχω αναλαβει τα γραφειοκρατικα,αλλα αφου επρεπε να παει εκεινος,τι να κανουμε;;τελικα θα μας την κανει παλι η φιλη μας την δηλωση,ασε μην κανω καμια βλακεια.ισχυει το επιδομα τεκνων;συμπληρωνεις μαζι με την δηλωση ένα εντυπο,α21 νομιζω; Εμας η μαμα μας πηγαινε πολλες βολτες ,και σε μουσεια και εκδηλωσεις αλλα παρολαυτα εγω ημουν ντροπαλη ενώ η αδερφη μου οχι!!Για το προγραμμα τουρισμου δυστυχως …τιποτα!!!αντε να περασει αυτό γιατι ολες οι επιχειρησεις ζητουσαν υπαλληλο μεσω οαεδ(τσαμπα υπαλληλος).με τα χρωματα που ελεγες για την Χρυσανθη,κι εμενα ενώ τα λεει ,άλλες φορες μου τα λεει μπερδεμενα…τωρα οπου βρει μου δειχνει το μωβ!! Η δημητρα βρηκε τον μαστορα της ,της Σουζη ε; χαχα

Θα πατε και Κρητη;τελεια!!!!χωρις τα τεκνα ε;εμεις εχουμε ένα γαμο στην Τζια,οποτε θα μεινουμε και μια μερα…λετε να την αφησω κι εγω εδώ;

Φωτεινη τωρα που τελειωσαμε τις επειγουσες κατασκευες θα κατσω να διαβασω και αυτά που διατροφης. Για την στεβια επειδη το σκεφτομουν κι εγω,γιατι της κανω μπισκοτακια και τετοια για να τρωει αλλα ο σκοπος είναι να παρει σωστο βαρος και όχι λιπος,,.Ομως στα αλλα προιοντα που περιεχουν ζαχαρη τι θα κανεις; Μπραβο για την διαιτα!!καλα στις κουνιες πεφτει πολύ κουτσομπολιο!!πλεον δεν με απασχολει,αλλα πρωτα που με ρωταγαν που είναι αδυνατη και αν τρωει στεναχωριομουν!!η αδερφη σου παντως να μην τα ακουει αυτά!!

Χαρα αυτό που τρεχουμε εμεις και παρολαυτα οι αντρες γκρινιαζουν δεν μπορω να το καταλαβω!!!τουλαχιστον εβαλαν τον ηλιακο κι ας ταλαιπωρηθηκαν!!αλλα η αληθεια είναι ότι το λαθος ξεκιναει από αυτους που δεν εβαλαν το προσπεκτους!!Της περασε ο ενθουσιασμος για το κολυμβητηριο;αν φοραει σκουφακι;κοκετα αυτό το παιδι!!!χαχα μπραβο και για την προοδο με την πανα.αμα ζηταει πανα της βαζεις;κι εμενα μου ζηταγε στις αρχες αλλα δεν της εβαζα και ας εκλαιγε.Για την βραδυνη δεν ξερω ακομα,μια φιλη μου την δικια της την σηκωνει στις 2 και στις 6 για τσισα..δεν παιζει να το κανω αυτό!!!απο τα χρωστουμενα δεν εχετε παρει τιποτα τοσυς μηνες;;

θα συνεχισω μετα γιατι εχω και τον τυραννο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να μια παλι!!πηγαμε και κουνιες,παλι καλα που τις εχουμε και διπλα μας!!πηραμε και κατι κρεμουλες που μας εγραψαν το πρωι επειδη ξυνεται.

Χαρα τωρα που θα ερθει και η πεθερα σου θα σε βοηθησει και με την πανα,νομιζω τα βρησκατε καλυτερα αν θυμαμαι καλα με τον υπνο. Η βουκαμβιλια νομιζω είναι ανθεκτικο φυτο,εμεις εχουμε στο εξοχικο και εχει αντεξει και χιονια!!Για το ΕΣΠΑ μου ειπαν ότι θα δωσουν κατευθειαν την αιτηση από τον Δημο.ευχαριστω για τον μπαμπα,ναι του ειπαν για 2 μηνες να μην σηκωνει βαρος!μια χαρα αναπτυσεται η μικρη αλλα δεν ειχαμε βαλει και την γλουτενη στην διατροφη και για να αποφυγουμε γαστροσκοπιση καναμε αυτην την εξεταση.αναιμια δεν ειχε,πιο μικρη που δεν ετρωγε ηταν λιγο χαμηλα ο αιματοκριτης αλλα τωρα όλα είναι οκ!εχει σχεση η αναιμια;για αυτά που φτιαχνω κανω περιπου 2-3 μερες,1 να τα σχεδιασω και να τα κοψω και 1-2 να τα ραψω,αναλογα το σχεδιο.α καλα μετα γραφειοκρατικα….αμα δεν περασεις από ολες τις υπηρεσιες δεν γινεται δουλεια!!!

Μαρια μου ευχαριστω για τον father,τα αποτελεσματα του Κωνσταντινιου ευτυχως καλα,η κοιλιοκακη είναι μια παθηση οπου αν ειχε βγει θετικη στα αντισωματα θα σημαινε πως αν ετρωγε γλουτενη θα καταστρεφοταν τα τοιχωματα του λεπτου εντερου ,θα επρεπε να κανει αποχη για παντα!!ευτυχως όλα καλα,καναμε και για το κατσικισιο γαλα,είναι ακομα πιο χαμηλη η τιμη της αλλεργιας από το αγελαδινο οποτε θα πινει αυτό!!!για το εσπα κι εμενα μου λενε ότι εχουν πολλα μορια οι ανεργοι,δεν ξερω τελικα τι γινεται…από τον Δημο μου ειπαν ότι μεσα Ιουνη θα βγει.Για τον παιδικο μου το ελεγαν και αλλοι ότι στους ιδιωτικους δεν τα πιεζουν τα παιδακια ενώ μια φιλη που δουλευει σε δημοσιο τα ξεβρακωσαν όλα!!γνωμη μου τωρα που θα σταματησεις και την δουλεια να τις αναλαβεις εσυ.

Μαγδουλα κι εμενα γδυνεται η δικια μου,καιειναι ετοιμη για μπανιο μολις λερωθει…χαχα!!πολυ γελασα που ηθελε να οδηγησει ο Βσιλακης!!εγω ης λεω ότι θα παμε ,και μετα από λιγο ερχεται και μου λεει’’περιμενω μαμα…’’χαχα

φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια....Όλα καλά εμείς...χθες πήγαμε κούνιες με Αλεξανδρούκο και Δαναούλα!Εγώ πάλι όποτε βλέπω τα παιδιά των άλλων καταλαβαίνω πως μεγάλωσαν, τα δικά μου ακόμα μπέμπια τα θεωρώ...............................................Αλεξ ωραίες οι κατασκευές τις είδα φώτο στο κινητό της Φωτεινής,ειδικά το τρένο με τις δαχτυλόκουκλες πολύ λεπτεπίλεπτο,μπράβο σου...............................................................................................Ναι έτσι ισχύει για το επίδομα τέκνων από φέτος αλλά ακόμα δεν έχει ανοίξει στο ιντερνετ να κάνεις αιτήσεις.Είπαν σήμερα αύριο.Θα σας ενημερώσω μόλις το δω.Το βάλαν έτσι επειδή καταργήθηκε το αφορολόγητο των τέκνων από φέτος.Μια η άλλη θα ρθει.Αχ πόσο δύσκολα μου φαίνονται όλα αυτά με το πετικάκι και τις αλλεργίες και το τρέξιμο στις εξετάσεις και την προσοχή στο τι θα φάει.Ωρες ώρες χαλιέμαι με το Χρυσανθάκι που θέλει πολύ προσπάθεια για να μιλήσει και λέω κοίτα άλλοι γονείς τι τραβάνε και γω μουρμουράω.Σας είπα μαζί με τη λογοθεραπεύτρια συστεγάζεται και εργοθεραπευτής.Το τι περιπτώσεις βλέπουν τα ματάκια μου δε λέγεται.Παιδιά σα σακιά να βγάζουν κραυγούλες τα κουβαλάνε στα χέρια οι γονείς με μια αισιοδοξία με χαμόγελο έτοιμοι να σου πιάσουν την κουβέντα να μοιραστούν ίσως τον πόνο τους.Είναι το μόνο που με χαλάει κάπως όταν πάμε και είμαστε στο χώρο της αναμονής.Με σοκάρει.Ισως δε θα πρεπε όλα μέσα στη ζωή είναι αλλά στην ιδέα να είχε γεννηθεί το παιδί μου έτσι και να τραβούσα τέτοιο γολγοθά βουρκώνω.Αφού μπήκαμε μέσα χθες να ξεκινήσουμε και ήμουν κλαμμένη και λέει η Σούζη:θα στρώσει η Χρυσάνθη μη στεναχωριέστε τόσο!!!Λέω για τα άλλα χαλάστηκα που είδα έξω όχι για τη Χρυσάνθη.Αυτά τα παιδιά δεν τα είδαν στη διάρκεια της εγκυμοσύνης,πως είναι δυνατόν να είναι τόσα πολλά;Και είναι τόσο γλυκά όλα.Αφού έλεγα στη Σουζη διάβασα αυτό και αυτό στο ιντερνετ για τη Χρυσάνθη και μου λέει σταμάτα να διαβάζεις και ειδικά ελληνικά site σε θέματα τέτοια.Και θα αγχωθείς και θα πελαγώσεις............................................................................................................................Τελικά για Πόρτο Χέλι το σκεφτόμαστε ακόμα.Το ξενοδοχείο καλό αλλά όλοι μου λέτε για ερημιά και δε θέλω απλά να απομονωθούμε σε ένα hotel,θέλω να κάνουμε και τις βόλτες μας.Παρέα δε θα χουμε,όλοι παίρνουν Αύγουστο την άδεια τους...........................................Μάλλον θα κερδίσει το Ναύπλιο τελικά...............αν και τα ωραία ξενοδοχεία είναι έξω 5-6 km από τη πόλη.Ελπίζω να βρούμε χρόνο να ψάξουμε το σκ........................Με το έσπα σου είπαν Αλεξ ότι ο δήμος θα σου κάνει τα χαρτιά;Και θα σου δηλώσουν μόνο τον παιδικό του δήμου;Αφού μπορείς να δηλώσεις και άλλους σταθμούς και ιδιωτικούς.Πρόσεξε το λίγο.Πολύ προθυμία από μεριά τους....ύποπτο........Όταν έρθει η ώρα της προκήρυξης άμα θες να μιλήσουμε.......................................................................Φωτεινή δε βρίσκω το site με τις εικόνες που λες.Στειλε Mail please Το Link να τις τυπώσω για practise το σκ.........................................Το πρωί η Χρυσανθούλα πριν φύγουμε ήθελε κακά και ξεβρακώθηκε πήγε στο γιογιό και τα κανε και ακούστηκε και η μουσική και σου κανε μια χαρά.Περήφανη σηκώθηκε και τραβούσε τη Δήμητρα να της δείξει.Εχεις δίκιο Αλεξ μόλις σταματήσω από δουλειά και είμαι χαλαρή θα τις ξεβρακώσω σπίτι και θα τις στέλνω και ξεβράκωτες με αλλαξιές σιγά σιγά σχολείο.Εφτιαξα και μια κατασκευή επιβράβευσης που μου πε μια κοπέλα εδώ στο Mammy με μεγαλύτερα δίδυμα ότι την βοήθησε και θα την κολλήσω στη πόρτα.Αμα περιμένω από τις δασκάλες βοήθεια,αυτές μπορεί να το καθυστερούν όπως σας είπα και για εισπρακτικούς λόγους.Αν και αν βγει το εσπα παλι τον ιδιο σταθμο θα δηλώσω το προτιμώ να μην αλλάξουν περιβάλλον.Ξεκίνησαν εδώ και 2 βδομάδες και τις βγάζουν και στην αυλή ολόασπρες τις παραλαμβάνω από τα χώματα...ήταν ένα μείον ότι τα χαν κλεισμένα μεσα όλη μέρα.Θα τις βάλει και στα προνήπια από Σεπτέμβρη μας είπε γιατί η τάξη τους είναι λίγο πιο μεγάλα και επειδή θα πάνε αυτά δε θέλει να τα χωρίσει.......................................................................................................Μάγκυ σε χάσα....χθες έλεγα στη Φωτεινή που είναι αυτό το κορίτσι................ελάτε βρε ζουζούνα εσείς Ναύπλιο Ιούλιο να χουμε παρέα;;;Να μου δώσεις τον β το μικρό και το Β το μεγάλο τους κατακουζήνες σου να συνεργαστούμε άψογα και συ να αναλάβεις τις κόρες μου να τους φτιάχνεις κοτσιδάκια και να παίζεται με τις ώρες κομμωτήριο!!!!........................................................Το stevia το πήρα χύμα από βιολογικά προίόντα να δοκιμάσω στον καφέ αντί για ζαχαρίνη που βάζω.Σα λάσπη ήταν δε πινεται....δε ξέρω αν σε γλυκό ή σε κεηκ λέει αλλά στο καφέ δε πίνεται αυτό το πράμα!!!Και είναι και ακριβό.100γρ τα πλήρωσα 9€!!.........Παρασκευάρα....καλό ΣΚ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα!!!για μενα η μερα ξεκινησε απο τις 5!!!ξυπνησα με φαγουρα στα χερια,μεχρι να βαλω κρεμες και να περασει μου εφυγε ο υπνος!!βεβαια με ειχε παρει ο υπνος στον καναπε οποτε μαλλον θα ειχα χορτασει υπνο!!

Μαρια σου αρεσαν;κι εμενα μου αρεσε η κατασκευη με το τρενακι,αν μπορουσα να το κανω λιγο πιο ογκώδες θα ηταν και καλυτερο...Μην το λες μωρε,κι αλλες μανουλες περνανε ακομα πιο δυσκολα...μια φιλη μου που δουλευει σε νοσοκομειο μου ελεγε για ενα μωρακι που ειχε καποιο προβλημα με τα οστα και η μαμα του του ειχε κανει ηδη 2 καταγματα αλλαζοντας του πανα,τοσο ευθραυστο!!!αυτα βλεπω και λεω καλα ειμαστε και με τις αλλεργιες...!!Με το εσπα ετσι μου ειπε ο δημος,οτι αναλογα με το εισοδημα στελνουν εκεινοι τις αιτησεις,και μαλιστα ειπαν οτι θα με ειδοποιησουν κιολας...!!καλα εγω ειχα σκοπο οταν ξεκινησει να παω απο εκει να το επιβεβαιωσω!αλλα αφου ειναι και για ιδιωτικους θα κανω και εκει.να μου πεις ποια ειναι η διαδικασια,πρεπει να παω απο τους παιδικους για αιτηση;ετσι μου ειπε και η φιλη μου για το επιδομα τεκνων,θα το κανει και η ιδια οποτε θα το κανει και σε μενα μολις ανοιξει.

το μαθημα χθες πως πηγε;ειδες το Χρυσανθακι;τι λενε οτι δεν ειναι ετοιμες;λιγο χρονο θελουν οπως ολα τα παιδακια!αμα εισαι και εσυ σπιτι θα τις καταφερεις .αμα εχεις και τιποτα για επιβραβευση ειναι σιγουρη η επιτυχια!!!

ετσι με την στεβια;μηπως εβαλες πολυ;λεει οτι σε αναλογια βαζεις πολυ λιγοτερη στεβια απο ζαχαρη. Φωτεινηηηη;;;;;;;Πορτο Χελι δεν εχω παει,αλλα Ναυπλιο ειναι πολυ ωραια!!Λουτρακι επισης,για την Παργα μου εχουν πει οτι ειναι ωραια!θα εχετε και αμαξι;

αντε παω να μαζεψω τιποτα...φιλακια και καλο σκ!!!

Επεξεργάστηκε από alexandra04
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμάξι Αλεξ θα πάρουμε του πεθερού που έχει και τα καρεκλάκια.Σχάρα για από πάνω ψάχνουμε μήπως μπορεί να μας δανείσει κανείς γιατί δε χωράνε και καρότσι διπλό και βαλίτσα στο yaris.Η Πάργα δεν είναι μακρυά από Αθήνα;Μέχρι 1,5-2 ώρες θέλουμε απόσταση.Θα το κοιτάξουμε και το Λουτράκι.................................................................Και να σταματήσω δουλειά δε θα σταματήσω τα παιδιά από σταθμό θα τις στέλνω κανονικά δε θέλω να βγουν από το πρόγραμμα τους ούτε να χάσουν τις παρέες τους.Οπότε η εκπαίδευση τουαλέτας θα γίνεται απογεύματα...............................................Τα μαθήματα καλά πάνε η Σούζη ευχαριστημένη που συνεργάζεται η μικρή έγώ πάλι νιώθω ότι γίνονται όλα με αργούς ρυθμούς.Και πάλι καχύποπτα σκεφτόμενη λέω μήπως τώρα όσο καλύπτει το ικα τα κάνουν αργά για να σε δελεάσουν να συνεχίσεις και μετά για περισσότερο χρόνο και να μπεις στο τρυπάκι .Γενικά πολύ χρήσιμες οι συμβουλές της αλλά θέλει πολύ πολύ υπομονή και επιμονή.Βαριέται και κουράζεται εύκολα η μικρή.Η περισσότερη δουλειά γίνεται σπίτι εκεί παίρνουμε κατευθύνσεις μόνο.Η πλάκα είναι η Δήμητρα που ξεκίνησε και μιλαει στη Χρυσάνθη όπως εγώ.Πχ χθες της συλλάβιζε :Τιτατη πες θε-λω νε-ρο πες ετσι μετα της ελεγε τω-ρα κα-νεις μπα-νιο.Το σκατό με κοροιδευει!Αλλά και η Χρυσάνθη όταν της το ζητούσε η Δημητρα αμέσως συλλάβιζε σε μένα όχι πάντα.Γενικά άμα της δείξεις μια εικόνα πχ με ένα παιδί που χτενίζεται και την ρωτήσεις :τι κάνει το παιδί;Θα σου απαντήσει:μαλλιά!Δε λέει τα ρήματα από την εικόνα μόνο το αντικείμενο που ξέρει πως θα το πει το επαναλαμβάνει πολλές φορές.Θέλει πίεση σε αυτό.Επίσης μου είπε να μη τη λυπόμαστε να τη πιέζουμε να ανέβει τις σκάλες,να περπατάει,να περνάει μέσα από τούνελ,να ισορροπεί σε δοκό,να πετάει μανταλάκια να κεντράρει σε κουβαδάκι κλπ κλπ.....................................Αλεξ την αίτηση την κάνεις μόνη σου και τη στέλνεις με courier στην εταιρία που τρέχει το πρόγραμμα.Οποιος σταθμός προθυμοποιηθεί να σου κάνει τα χαρτιά είναι για να σου δηλώσει στις επιλογές μόνο το δικό του σταθμό για να εξασφαλίσει παιδάκια.Οταν βγει η προκήρυξη θα σου πω που να μπεις να δεις τι επιλογες υπάρχουν στην περιοχή σου ιδιωτικοί και δημοτικοι.Να πας να τους δεις να δεις ποιοι σου αρεσουν θα συμπληρωσεις την αίτηση μονη θα μαζεψεις τα δικαιολογητικα και θα τα στειλεις μονη.Μη σου πουλάνε εκδούλευση προς όφελος τους.Θα σε βοηθήσω εγώ ότι θέλεις από δικαιολογητικά.Τα χω κάνει 2 φορές.Φυσικά να μη στειλει και ο δήμος αίτηση γιατί αν υπάρχουν 2 στο ονομα σου μπορει να ακυρωθείς ή να λάβουν υπόψη τους τη μια μόνο.οκ;................stevia επιμένω μπλιαχ.........αλλά δοκιμάστε το.Αντε φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[ATTACH=CONFIG]7299[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]7300[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]7301[/ATTACH]

πως σας φαινονται;

Μαρια ευχαριστω για τις πληροφοριες!!δηλ πρεπει να γινει 1 αιτηση που θα περιλαμβανει και ιδιωτικους και δημοσιους;μολις βγει το προγραμμα θα τα πουμε αναλυτικα!!

ΔΕν ξερω σε τι ρυθμους το κανουν το μαθημα αλλα ρε συ ακομα αρχη ειναι,πρεπει να μαθει και το παιδι να συνεργαζεται ολο και περισσοτερο.αλλα αφου και στο σπιτι κανετε τις ασκησουλες τοτε αν περασει το 3μηνο δεν θα μπορεις εσυ να της τα κανεις μονη σου;Αλλα βασικα περιμενε να δεις πως θα ειναι στο τελος του 3μηνου,μπορει να μην χρειαστει επιπλεον.Βοηθαει και η Δημητρα ε;χαχα κατι ειναι και αυτο!!!Με τα ρηματα λογικο δεν ειναι;ακομα δεν τα ξερουν και ολα.απλα με την επαναληψη που θα παει,θα τα μαθουν!!

περιεργος καιρος σημερα,μια ηλιος,μια συννεφια με ψιχαλες...οτι να ναι!!Παω να ξεκινησω το σιδερο...Καλο σκ ειπα;ΚΑΛΟ ΣΚ!!!φιλιααααα

Επεξεργάστηκε από alexandra04
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοκονες μου ασε αλεξ αυτοι οι αντρες ζουν σε αλλο πλανητη λες κ συ θες να βασανιζεις την κορη σου με τεστ κ εξετασεις ασε κ εγω αυτον τον καιρο μονιμως σκοτωνομαι με το συζηξ μονο στο σεξ ταιριαζουμε σε ολα τα αλλα ασπρο εγω μαυρο αυτος σημερα εκανε κ το πεθερονι μου να κλαιει λεει τι γαιδαρο μεγαλωσε!!

για παιδικο αυτη τη βδομαδα ξεκιναω τουρ ψακτικης!!

μαρακι καθε βραδυ λεω θεε μου ευχαριστω που χουμε υγεια γολγοθας οι αρρωστιες αστα!!!

ναυπλιο πεθαινω ο κολητος του β εχει σπιτι αν ρεπαρουμε θα πεταχτουμε αν πατε να σας δουμε!!τα χει ολα δες κ τολο για ξενοδοχειο θα πατε κ επιδαυρο ειναι οπως το θες βολτες εχει καφε ταβερνες εχει θαλασσα εχει σουπερ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ναι ανταλλαζω την κατακουζινα με τισ δυο σου κορεσ ναιιιιιιι

Ο καιρος οντως πολυ χαζος το αμαξι αντι μαυρο καφε μες στο χωμα ολα γκρρρ

για τα μαθηματα νομιζω αυτα πανε αργα μην παραφορτωθει το παιδι κ μουλαρωσει γελασα με τη δημητρα που το παιζει δασκαλα ειδες μια χαρα προοδος κ τα κακουνια εμεις γλιτωσαμε ενα καρο λεφτα σκεψου εσυ που χεις δυο καλε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι καποια φαινονται στην εγκυμοσυνη καποιοι τα ριχνουν καποιοι οχι επισης καποια συμβαινουν μετα πχ η μαμα μου εχει μια ξαδερφη 50 ετων επεσε απο κουνια μωρο κ το μυαλο κ η κινηση εμειναν σαν να ναι 4 ετων ειναι πολλα αστα μη τα σκεφτεσαι γιατι θα τρελαθεις!!

εγω ρε κοριτσια το δευτερο παιδι το χω βγαλει απο το προγραμμα προς το παρον δεν ξερω τι με εχει πιασει κ νομιζω θα χασει τα πρωτια ο βασιλης δεν ξερω νιωθω παραξενα στην ιδεα επισης νιωθω τοσο δεμενη με το βασιλη που δε θελω να χαλασει ολο αυτο πειτε μου σκεφτομαι χαζα ε;; Τι με εχει πιασει δε ξερω παντως δηλωσα στο β ενα χρονο δε θελω αλλο ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λετε για επιβραβευση κ μερικες φορες σκεφτομαι εμενα τα κανε ολα τοσο γρηγορα ο β κ χωρις προσπαθεια κ ημουν παντα απαιτητικη μαζι του τα θεωρουσα δεδομενα μερικα η μαμα μου χτεσ μου το πε κ οταν το σκεφτηκα ειδα ποσο δικιο εχει ειχα ακουμπησει στο κρεβατι μπυτζαμακια για να αλλαξει ο β κ του λεω ντυσου επαιζε του λεω τωρα μου κανει η μαμα μου αλλα τα ντυνουν κ εσυ εμ θα ντυθει μονοσ εμ θεσ κ αμεσα ειναι τρια μαγδα συγκεντρωσου..

θυμωσα αλλα εχει δικιο σημερα θα παω να παρω κ εγω ενα πινακα επιβραβευσης το αποφασισα στο κολυμπι ειναι υποδειγμα ειπε ο δασκαλος στο σπιτι κ βολτα ακουει κ εγω ουτε ενα μπραβω του χω κανει ακουω ιδεες γιατι ειμαι κ κουλη πως θα κανω τον πινακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ Τζια για μια μερα εγω θα τον αφηνα παντωσ στη γιαγια να μαστε πιο ρομαντικα κ να μην κουραστει κιολας το μικρακι..δε μου ανοιγει το συνημενο σου γκρρτ

φωτεινη ρουλα χαρα;;;;;;φιλια ξερω τρεχετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετάω τις ομορφες.

Όπως μάθατε χθες βρεθηκαμε με την Μαρία. Πριν είχαμε πάει Τζαμπο, πήραμε ψιλολόγια και μετά παιδότοπο να κάνει τον Ταρζάν ο Αλεξανδρος. Το βράδυ κοιμηθηκε στη γιαγιά του αφού τους ζάλισε να μιλάει, σταματημό δεν έχει πια.

Η Δανάη απέκτησε και 3ο δοντάκι!

Το δίγλωσσο παιδικό τι τον θέλετε καλέ; Δεν το καταλαβαίνω.[smilie=confused5.g: Κάποτε είχα αποφασίσει ότι τα παιδιά μου ούτε φροντιστηριο δεν θα τα έστελνα, προτιμώ να τα στέλνω ένα μηνα κάθε καλοκαιρι στην Αγγλια.

Μαρια και εγώ σαν τις ξαδελφες σου θελω να είμαι, part-time σπιτι και παιδιά τριγύρω, αλλά αν γίνεται για το καθαρισμα του σπιτιου να πάρω γυναικα. Για τη μαμά σου και τις μπηχτές θα έλεγα πρώτον να της πεις με όμορφο τρόπο "δείξε μου τι να κάνω και όχι μονο κριτική" και 2ον ψιλοέχει δίκιο, δηλ εσύ σαν μάνα βοηθησε τα παιδιά να ανεξαρτητοποιηθούν και όχι να είναι κολλημένα πάνω σου. Δεν θα γίνει σε μια μέρα αυτό, αλλά σιγά σιγά. Ζόρισε τες και λίγο τις μικρές, στο λέει και η λογοθεραπεύτρια. Σου είπα και εχθές της Δημητρας δεν της αρεσει η Σουζυ γιατί κατάλαβε ότι δεν την παίρνει να κάνει τα δικά της, σε εσένα ομως ξέρει ότι μπορεί να κάνει ό,τι θέλει γι' αυτό και θα δοκιμάζει τις αντοχές σου συνέχεια. Τα κακακια της Χρυσανθης τα πηρε και στο σχολείο να τα δείξει;;χαχα, μπράβο της. Η στεβια που πηρες πως ήταν, πράσινη σκονη ή λευκή; Εδώ όλα είναι πανάκριβα καλή μου. Εγώ παραγγέλνω από εδώ:Stevia - iHerb.com έχω δοκιμάσει και σε σκονη και υγρη σε ροφηματα και τωρα με τη διαιτα 'εφτιαξα κάτι κρεμουλες και έβαλα στεβια αλλά μαλλον τη φοβηθηκα και ήταν καπως αγλυκες. Λουτράκι έχω πάει και ε΄γω μονο για καφέ και έχει αυτό που λες δρομο για περαντσάδα. Αλλά νομιζω το Ναυπλιο υπερέχει.

Χαρά όλο απειλές είσαι!!!! Αλλά τελικά ούτε για τηλέφωνο δεν έχεις χρόνο πουλάκι μου! [smilie=tongue2.gif] Δεν έβαζες μονη σου τον ηλιακό να είχες και ήσυχο το κεφαλάκι σου!! Πάρτυ με Πάολα και δεν σ'άρεσε;; Καλέ αφού μπορεί και στην μπανιερα να την κανει βουτιες η μανα σου τι τρεχεις στα κολυμβητηρια;;;χαχαχα Πες για τους ηλεκτρολύτες στη διαιτα, πως τους αναπληρωνεις; Να χαιρεσαι και τον ανιψιο. Βεντετιες η Δημητρα;;=))

Μάγδα μα δεν το ήξερες ότι πρέπει να είσαι και μηχανικός αυτοκινητου και να αλλάζεις τη μπαταρία στην ώρα της;;;;Ααχ αυτοι οι άντρες! Άλλη μια ψυχη εδώ πέρα μην τυχόν και λερωθεί τρέχει και αλλάζει ρουχα. Το κακό είναι ότι διαλέγει μονος του τι θα βαλει και αν πάω να του τα βγαλω έχουμε αντίδραση, ααα και τα μπλουζακια τα ξαναβ'άζει στις κρεμάστρες. Στο μπάνιο τρίβεται με τις σαπουνάδες και μετά θελει να ξεπλυθει μονος του αλλά δεν κεντράρει ακόμα το τηλεφωνο οπότε 2 φορές που το άρπαξε έγινε η τουαλέτα χάλια και έτσι δεν τον αφηνω να το πιανει.

Αλεξανδρα και πάλι ευχαριστώ για τα κρεμαστά. Αν σε έπρηξα μία φορά γι'αυτά που ήταν για ξένους σκέψου τι θα κάνω όταν θα παραγγείλω για τον Αλεξανδρο και τη Δανάη!!! Περαστικά στον μπαμπά,και μπράβο που έφυγε και το άγχος για την κοιλιοκάκη. Άντε να κάνετε και την πρόκληση να ξεμπερδεύεις. Τι συννημενα έβαλες, δεν τα ανοιγει; Στο μπλογκ δεν θα τα βάλεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν επαιζα λοττο μολις σε αναζητησα φωτεινουλα τσουκ εδω βαζε να τρεχει το νερο αργα κλεισε κ λιγο την κουρτινα κ σε μια βδομαδα θα κανει μονος κ ο αλεξ εγω μονο κοιταω πια!!

κ εμενα εχει αποψη πλεον στα ρουχα το τερας ακομα κ στο τι βρακι θα βαλει κ ελεγα τα αγορια ειναι βολικα απλα ευτυχως πειθετε ευκολα κ τελικα βαζει αυτο που θελω εγω χαχα

τρια δοντακια κ η μαρια τωρα βγαζει το 4 κ ολο κελαιδαει μιλησε πιο γρηγορα απο το βασιλη γαλιαντρα μεγαλη

αμμουλιανη χαρα εχει μια θεια μου εξοχικο σουπερ ειναι οντως!!!!

προσεχε με διαιτα φωτεινακι ο στρατος αρχισε μια ατκινς καπως ετσι μου κανε εντυπωση ομως οτι στη βδομαδα πρεπει να παρει βιταμινες κ τετοια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη μου θυμιζεις την μπαταρια φωτεινη αφου δεν τον χαστουκησα του πα πιασε το σιδερο να πιασω τα αμαξια να δεις τη γλυκα...μοκο ο κυριος..

ξεκινησε η αδεια μου γιουπι. !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγκυ πόσες μέρες έχεις άδεια;Καλή ξεκούραση...Ζηλεύω,δεν έχω ούτε χώρο ούτε χρόνο για τίποτα....Να μου πεις άμα κάτσεις από τώρα θα χεις και χώρο και χρόνο.....Εχω τόσα να κάνω και κάθε μέρα αναλώνομαι στα ίδια και τα ίδια...Η μάνα μου δήλωσε of με τη μέση οπότε μόνη το απόγευμα με τα παιδιά τι να κάνω από δουλειές.....

Μη φοβάσαι για το δεύτερο,πολλές μανούλες έχω ακούσει να σκέφτονται έτσι:αχ θα το αγαπήσω όπως το πρώτο;;;,και πως θα ναι με ένα μωρό εδώ μέσα;;;και μήπως δεν είναι τόσο καλόβολο όσο το πρώτο και δεν είμαι τυχερή;;;και μήπως χαλάσει ο χαρακτήρας του στρωμένου παιδιού;;και τώρα που μεγαλώνει και συνεννοούμε ξανά μανά από την αρχή;;;Λογικά τα βρίσκω όλα αυτά σα σκέψεις αλλά ένα πράμα θα σε βάλω να σκεφτείς.Την αδερφούλα σου που είστε και τόσο αγαπημένες!Δεν είναι ωραία που την έχεις και είστε και κοντά στην ηλικία και μοιράζεστε ανησυχίες και ενδιαφέροντα;;;Γιατί να το στερήσεις από το παιδί σου;Γνώμη μου αφού έχετε δουλειές και οι δύο και το επιτρέπουν τα οικονομικά σου παραγκώνισε τις ανησυχίες σου και προχώρα.Δε σου λέω ότι με 2 θα ναι όλα το ίδιο,σίγουρα η κούραση μεγαλύτερη αλλά θα σε αποζημιώνει το καθένα με τον τρόπο του.Ασε που με το Βατίλη βοηθό δε θα καταλάβεις πως μεγαλώνεις μωρό....Ακου εκεί μπάνιο μόνος του!!!Εδώ εγώ τις κάνω και το μπάνιο γίνεται λίμνη της Κοπαίδας όχι να τις αφήσω και μόνες με νερά!!!

Ψάχνω να βρω το πίνακα επιβράβευσης που μου στειλε η κοπέλα από δω να πάρεις μια ιδέα θα στο στείλω με mail.Να του λές μπράβο του παιδιού!Εγω το χω απωθημένο από τη μάνα μου....Πάντα 20αρια τις φέρναμε με την αδερφή μου και όλο η απάντηση ήταν ίδια :Οι άλλοι τι πήραν;;;Ποτέ ένα μπράβο!Στις κόρες μου νομίζω το λέω και για τα πιο μικρά επιτεύγματα από απωθημένο χα χα...

Λουτράκι έχουμε πάει για φαγητό μια Καθαροδευτέρα δε με ενθουσίασε η θάλασσα με το βότσαλο.

Φωτεινή χωρίζω τις κάρτες,σε δουλειά με έβαλες......η stevia ηταν ασπρη σκονη.Υποτίθεται μπήκα να δω για hotel Ναύπλιο και πάλι άπραγη θα βγω...Να δω τι θα πω στο συζυξ το πρωί...ευτυχώς κοιμάται!

Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κουκλες?Εγω επιτελους καθισα!!!!Μα τι πινει και δεν μας δινει αυτο το παιδι μου!!!!!Με εβγαλε νοκ αουτ!!!

Εχθες πηγαμε τζαμπο το πρωι και λητω,πηραμε αυτα τα βρακακια για τη βολτα Μαγδα και τουαλετα για την εξοδο,αυτην που ειχες βρει στο νετ Αλεξ την ειχε στα Λητω,αλλα βρηκα μετα παρομοι στα τζαμπο,η 1η εκανε 16 και η 2η 3 ευρα!!!!Ελεος δηλαδη για σκατα την θελουμε!!!Τεσπα γεγονος ειναι οτι μπορουμε να εκδραμουμε χωρις πανα και στην βολτα!!!Κατα τ'αλλα τα παμε μια χαρα με την τουαλετα,αν εξαιρεσεις οτι απεκτησε δυσκοιλιοτητα,μου φαινεται οτι ψιλοφοβαται να κανει κακα στην τουαλετα και τα κραταει,αν και το διαβασα σε πολλα βιβλια οτι ειναι συχνο σε αυτην την φαση.Παντως ατυχηματα πια δεν εχουμε!!Και εχθες πιν φυγουμε για τζαμπο ,μου λεει γιατι μαμα μου βαζεις μπεμπιλινο?ειμαι μεγαλη θα σου πω!!Μετα κατσαμε και στις κουνιες,στις 3 μαζευτηκαμε!!

Το απογευμα πηγαμε στην αυλη των γειτονων για καφε,ειχε κανει ο διπλανος φοβερη πατεντα,πηρε μια πισινουλα απο τζαμπο και την γεμισε με καθαρη αμμο,τους ριξαμε κουβαδακια,φτυαρακια...δεν βγηκαν απο εκει ολο το απογευμα!!!Τι σκεφτεται ο ανθρωπος για να βρει την ησυχια του!!!

Σημερα ειχα μαστορους στην πισω αυλη,τελικα ειχαμε παθει ζημια,αλλα σκαβοντας απο καλυφθηκε οτι ειχε γινει λαθος στην κατασκευη,παιρνω τον εργολαβο(φυσικα ο δικος μου ελεγε να μην τον παρω,τι σχεση εχει μετα απο τοσα χρονια) και ηλθε ο ανθρωπος και το αναγνωρισε,μου εδωσε ατακα τα λεφτα για την επιδιορθωση!!Αν δεν ανοιγουν το στομα τους.....

Μετα πηγα τραπεζα να βαλω την προκαταβολη για το 3μεροκαι μετα εβαλα υποτιθεται τη Δημ για υπνο να κανω δουλειες και σε 45λ ξυπνησε!!!:evil:Καταλαβεναιτε,μαρτυρησα ωσπου να ελθει ο δικος μου,που γυρισε τελικα στις 6:30,αλλα ευτυχως βοηθησε και τελειωσαμε νωρις!!Μετα παλι λιγο στους γειτονες...τι μπανιο καναμε,τι παιχνιδι,11 παλι κοιμηθηκε!!!!

Αυτα τα νεα μας,αυριο θα παω ομως με τις φιλες μου συναυλια Ρεμος-Ροκκος και θα την κρατησει ο μπαμπας[smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι σαν να διαβΑζα τις σκεψεις μου φωναχτα μιλαμε ενιωσα εχεις απολυτο δικιο ομως η ινα ειναι ολη μου η ζωη δεν μπορω να φανταστω να μην την ειχα.. Αν πω παλι στο β αλλαξα γνωμη θα με βρισει χα χαχα σιγουρα θελω κ δευτερο αλλα δεν ξερω αν τωρα ειναι καλη ωρα αλλα οπως ειπες να ναι κ κοντα να ναι φιλοι!!

αδεια τωρα μια βδομαδα κ τις δυο τελευταιες αυγουστο εχω παλι

ασε εχω μια χαρα

ναι αυτα τα βρακια ελεγα τα χει κ μοδερκερ κ λητω σουπερ χαρΑ κ μενα το βραδυ δε θελει πανα πια λεει ειναι αντρας

ζηλευω θελω μπουζουκια κ εγω με τις φιλες σιγα μη γινει ποτε με τον παλιοζηλιαρη που χω!!!

δες κ τολο μαρακι για ξενοδοχειο καποτε ειχα μεινει χειμωνα κ ηταν ακομα κ τοτε ομορφα κ πατε βολτα ναυπλιο για να στε στη θαλασσα κοντα εχει αμμο κ ειναι ρηχη

εγω κ εγω πισινα μωρε λες να παρω ενα κυβικο αμμο;

απλα τα σκυλια σκεφτομαι μην την περασουν για τεραστια χεστρα χαχαχα γιατι ενα καιρο που βαζαμε πλακακια κ ειχαμε αμμο ολο εκει πηγαιναν κ χεζαν!!!θα σκεφτω πατεντα

αρχισα τα μπραβω σημερα κ καμαρωνε το ανθρωπακι μου κ ελεγε γελας μαμακα;; Αυτο το μαμακα με λιωνει μιλαμε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ma ti blakeia toyto to prama poy olo ejv se petaei!!!!

Μαρια,σαφως ολοι οι προορισμοι που λες ειναικαλοι για οικογενεια,απο παραλιες για παιδια καλυτερη το Πορτο Χελι!!Το Λουτρακι παντως εχει κρυσταλλινα νερα αλλα κρυα λιγο ,βοτσαλο δεν εχει παντου,πιοκατω στα beach bar ειναι ok !!

Συμφωνω για τη Φωτεινη για τις μικρες και την πειθαρχια,η δικια μου σημερα ειχε αραδιασει μια σακουλα παιχνιδια στη σκαλα,τα βαρεθηκε και τα παρατει καιμου λεει δωσε χαρτικαι στυλο να γραψω,της λεω αν δεν μαζεψεις τα παιχνιδια σου οχι,αρχισε τα εν μπολω ειμαι μικλη!!!Δεν της εδωσα σημασια και σε 5λ τα μαζεψε ολα,απλα θελουν ζορισμα.Ηδικια μου μου φαινεται αλλο παιδι τωρα που ειμαι εγω στο σπιτι,ακουει πολυ περισσοτερο,πιστευω απο του χρονου με το σχολειο θα ειμαστε ακομη καλυτερα.

Και εγω μα τα μπραβο εχω απωθημενα,θυμαμαι μια φορα ειχα στο 10 3μηνο 8 20αρια και ο μπαμπας μου πηγε να ζητησει τολογο απο τους καθηγητες,οτι με υπερεκτιμανε και μου φουσκωνουν τα μυαλα!!!!

Τι εναι αυτη η σκομη καλε???Παρα τα τες τις σκονες τις λευκες σαν ανθρωπος και εγω θελω να ζησω!!!Ετσι βγαινουν τα ασματα!!!!

Απο κοντα τη Χρ για τουαλετα τα απογευματα!!

Το εξοχικο των δικων μου ειναι κοντα στην Μηχανιωνα,οποτε 2-3 φορες /εβδομ θα πηγαινουμε!!!Τι να κανω ειναι το μονο που δεν διαπραγματευονται,χαλαρωνουν εκει πολυ,τους ειναικαι πιο ευκολο με τα παιδια,για αυτο ερχεται η πεθερα μου,μην φυγει και απο αυριο!!!

Μαγδα,αδεια σουπερ!!Πολλες μερες?

Καλα λεω εγω ο δικος σου ,ιδιος με τον δικο μου!!Την Κυριακη που ερχεται η πεθερα ,θα λειπει Ρωμη για συνεδριο και η πεθερα μου λεει,ωραια θα μαστε μονες δεν θα μας πρηζει και ο ξινος ο γιος μου!!!

Και η δικια μου μπανιο μονη,αν και τα μαλλια της τα κανω εγω γιατι μεγαλωσαν και κρατανε σαπουναδες,αλλα οπως λεει το πιπι ειπα μονη μου,δεν το πιανει κανεις:o

Οντως μερικες φορες δεν μας βρισκεις πουθενα,σημερα εκανε κακα και μας ελεγε ,πειτε γιουπι,λεω στον δικο μου δεν χαιρεσαι απιστευτα με τα κουραδακια?Καλα μου λεει θα μας τρελλανεις,αυτο δεν ηθελες,σε 5ημ καθαρισε το δολιο ,τι θες αλλο?Και του ερχεται του δικου μου η ιδεα να τραγουδαει το γιουπιγιαγια!!!Αυτο ηταν το τραγουδαμε συνεχεια τωρα!!

Φωτεινη,ειπα να μην βρωμισετε,αφου Παρασκευες κανεις γενικη και σε αφησα με το φακιολι:P.Η Παολα μου αρεσε μαρη,ΠΡΟΣΚΥΝΩ !!!!Τα καρακατσουλια με χαλασαν!!!

Μεγεια το δοντακι!!!Το καθιερωσες με τον Αλεξ και τη γιαγια?Μπραβο,καλα εκανες να χαλαρωνεις που και που!!Το βυζι της μανα σου τη γλυτωσε?Πως την παλευεις με τα δυο ρε φιλεναδα????Εγω συμφωνω με την συμπεθερα,με λουζει κρυος ιδρωτας αν σκεφτω 2ο!!!!!Δεν θα την παλεψω με τπτ!!!

Αλεξ,προσεχε με τους σταθμους,εχει δικιο η Μαρια!!!!

Πολυ ταλαιπωρια η ατοπικη ,το εχω περασει με τη δικια μου,ευτυχως φετος ειμαστε καλα μεχρι τωρα!!!Καλα τη γνωμη του συζυγου δεν την σχολιαζω!!!

Δεν ανοιγουν ρε τα αρχεια.

Kαλε με σκουφακι ηταν και φοβοταν μην χαλασουν τα μαλλια της!!!!

Τζια πολυ ωραια,ειχα παει περυσι,αλλα χωρις Κων/να σιγουρα!!

Λοιπον σας καληνυχτω!!!Φιλιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α βρε Χαρά γράφεις και σε απολαμβάνω....χα χα

Αλεξ και γω Τζια χωρίς Κωνσταντινί ψηφίζω για ένα βράδι.Εξάλλου για γάμο δε πάτε και σεις;Πως θα πάτε στο γλέντι με τη μικρή;Ας αναλάβουν θείες και γιαγιά!Μεγάλωσαν πια...

Μάγκυ αν περιμένεις τη κατάλληλη στιγμή για δεύτερο όλο θα μένεις στο περίμενε....ποτέ δε θα είναι όλα μα όλα τέλεια.Και ξέχασα να γράψω χθες όπως λατρεύεις το Μαράκι σας έτσι θα λατρέψεις και ένα ακόμα παιδάκι δικό σου.Είμαι σίγουρη αν το κάνεις θα νιώθεις σαν να τα είχες πάντα από την αρχή και τα δυο.

Χθες 01,00 κοιμήθηκα να κοιτάω ξενοδοχεία.Είδα στο Τολό που λες αλλά ο άντρας μου επιμένει για Ναύπλιο οπότε βρήκαμε και ένα ωραίο ξενοδοχείο εκεί όπως το θέλουμε και θα κάνουμε εξορμήσεις από κει σε Τολό.Είδα έχει ωραίες παραλίες.Θα πάμε Δευτέρα με Σάββατο για να μείνουμε ΣΚ Αθήνα να δει ο άντρας μου φίλους και οι παππούδες τα μικρά.

Χαρά είδα Αμμουλιανή χθες ψάχνοντας για τόπους διακοπών και ξενοδοχεία.Ειδυλλιακά!!Να περάσετε τέλεια!Εμείς ίσως πάμε Σύμη ένα νησάκι εδώ κοντά εκείνο το ΣΚ.Νοικιάζουν κάτι γνωστοί διαμερισματάκια και το κοιτάμε.Φωτεινή ξέχασα να στο πω τις προάλλες,ανοιχτή πρόσκληση για Σύμη!

Θα δω και γω mothercare για τα βρακάκια για εξόδους.

Πάω να σας στείλω φώτο....χαζομαμά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο καιρος ειναι βλαμενος μπουμπουνιζει κ φυσαει πηγα σουπερ μαρκετ με σπορο κ πεθερικα η κατακουζινα χαλαρωσε ηρθα μαγειρεψα φαγαμε κ τεζαραμε ολοι

αχ πολυ γελαω κ μενα αφου κανει τα κακουνια θελει χειροκροτημα κ λεει ειδες που σου το πα ειμαι μεγαλος αντρας

το βραδυ δε θελει πΑμπερ λεει μα μωρο ειμαι ειδα κατι της παμπερς για βραδυ βρακια αλλα σε ξερω πως θα τα βρω στο σμ δεν ειχε γκρρρ

συμπεθερα οσο μεγαλωνουν θα ειναι πιο βολικα αρκει να μην μας παρουν τον αερα καλα κανεις πατα ποδι εγω συνεχιζω να μαι κερβερος σε πολλα αλλα κανουμε κ πολλα τρελα κ αγαπες παντως ειμαστε αυτοκολλητοι ειναι γεγονος

εγω παλι φοβαμαι πως στον παιδικο θα παρουν κ αρνητικα χουγια απο αλλα σημερα πηγαμε κουνιες για λιγο παει τσουληθρα ο β ερχεται εναι αλλο του παταει μια σπρωξια κ μπαινει πρωτο μου ρθε να το τσουρομαδησω παρολαυατα ο β εμεινα στηλη αλατος εγω χαμογελασα κ του πα ελα πηγαινει μετα το παιδακι το οποιο ηθελα να πνιξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια αθηνα οταν ερθετε ειστε καλεσμενοι απο τωρα!!!

σουπερ θα ναι ναυπλιο το λατρευω κ ας εχω παει διακοσιες φορες!!

για μωρο σημερα ο αντρας μου εκανε ατασθαλια σλλα αυριο λογοκα αδιαθετω οποτε..

οντως ισως επειδη εχω κ την μαρια νιωθω τοσο γεματη γιατι παντα λεω εχω κορη κ γιο αλλα αλλος ενα γιος οπως λες επιβαλλεται χαχα μπας κ συμπεθερεψω κ μαζι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ κολητουλα μη μου πεις ο βασιλης ειναι για μας εχω τρελαθειιιιιιιιι

πολεμαω να σχολιασω αλλα δεν ειναι αψογο ερωτευτηκα χταποδοκαβουρια λιωνωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!πηγαμε σκ στον Καλαμο και ανανεωθηκαμε!!!καναμε και το πρωτο μας μπανακι!!!η Κωνσταντινα αν και μπουζι το νερο δεν κρατιοταν,ορμαγε μεσα και δεν εβγαινε!!χτυπαγαν τα δοντακια της από το κρυο και γελαγε!!χαχα θυμομουν τον Βασιλη Μαγδα,’’δεν κρυωνω ,μασαω!!’’χαχα Θα σας βαλώ και φωτο!!Το βραδυ μου εκανε κατι κουλα και ελεγε ότι ηθελε να παει σπιτι…αλλα ενταξει..!!Ειδαμε και τα σκυλακια που μεγαλωσαν,λυσσανε όμως..πηγα να τα χαιδεψω λιγακι και με εκαναν ολο γρατσουνιες…δεν αφησα την Κωνσταντινα να μπει.πηγαινε όμως και τα ταιζε,ηθελε να τους δωσει ένα κορομηλο,να της λεμε ότι δεν τρωνε φρουτα,αυτή να επιμενει ωσπου τελικα πηγαμε το εδωσε και αυτά μονο που δεν τσακωθηκαν για να το φανε!!χαχαχα κατι ηξερε το παιδι μου!!!τι ωραια παντως να μενεις στην εξοχη…το συζητουσαμε μπας και μετακομιζαμε εκει,είναι 2 σπιτια ξεχωριστα γιατι δεν θα ηθελα να μενω και με τους γονεις μου στο ιδιο σπιτι…θα δουμε...Η Κωνσταντινα κουραστηκε τοσο που κοιμηθηκε στο αμαξι κατά τις 7,την μετεφερα στον καναπε και ξανακοιμηθηκε,την μετεφερα στο κρεβατι και συνεχισε μεχρι το πρωι στις 7!!

Μαγδουλι εχεις αδειουλα;θα σε παρω μπας και βρεθουμε κανενα πρωινο!δικο σας είναι το μπανερακι!!ξερεις ποσο καιρο το εχω ετοιμο;να σας το δωσω να το στολισετε!!νομιζω ειχα δει αυτές τις πανες-βρακια που λες στο σουπερ μαρκετ εδώ,θα κοιταξω και θα σου πω αν λεμε τις ιδιες.Οσο για το 2ο παιδι που λες εννοειται ότι θα το αγαπησεις και ο Βασιλης θα είναι παντα αυτος που σε εκανε μανουλα,δεν χανει τα πρωτεια.. Να λες στο παιδι μπραβο ακαρδη μανα!!χαχα Εγω φαντασου της λεω όταν κανει τσουληθρα και να δεις χαρα,μετα περιμενει και τα αλλα παιδακια και τα χειροκροτει και τους φωναζει μπραβο!!εχει πλακα!!

Φωτεινη με γεια το δοντακι της Δαναης!!!!σωστη η σκεψη για ταξιδι στην Αγγλια αλλα δεν πρεπει πρωτα να μαθουν και τα βασικα;ενταξειοχι από τον παιδικο αλλα πιο μετα.Εγω σε ευχαριστω βρε που με σκεφτηκες για το δωρακι και δεν με επρηξες,αληθεια!!κι εγω ηθελα να είναι κατι όπως το θες!!

Μαρια σωστα αυτά που λες για το 2ο παιδι,τα σκεφτομαι κι εγω αλλα παρολαυτα θελω σαν τρελη!!χαχαχα Εν τω μεταξυ σας ειπα μου μου ελεγε η Κωνσταντινα μια μερα ότι θελει μωρο;;της ρωταγα αν θα δινει τα παιχνιδια,την μινυ,τογαλα της και μου ελεγε ναι σε όλα!!μεχρι και την μαμα της μου ειπε αλλα μετα το πηρε πισω!!χαχα ασε που πιανει και φιλαει την κοιλια μου!!που τα εχει δει αυτά δεν ξερω!!!με την Τζια κοιτα πως εχει το πραγμα…Σαββατο βραδυ εχουμε έναν γαμο στην Βαρη,οποτε δεν θα την παρουμε για να παμε και στο τραπεζι..θα πρεπει να ξυνησουμε πρωι να παμε Τζια από νωρις αφου θα παμε τουλαχιστον αν το χαρουμε.το βραδυ είναι ο γαμος,θα μεινουμε εκει και θα κατσουμε και την άλλη μερα να κανουμε κανενα μπανακι.δηλαδη θα πρεπει να την κρατησουν από Σαββατο απογευμα μεχρι Δευτερα βραδυ.καλα δεν είναι και πολύ αλλα σκεφτομαι να κανει και ένα μπανακι το παιδι!! κολλημενη μανα!!!!βρηκες και ξενοδοχειο;ωραια!!!ειναι τελειο το Ναυπλιο!!θα κανετε και τις βολτε σας στις γυρω περιοχες,μια χαρα!!!

Χαρα από τα Λητω ειχα ψωνισει της Κωνσταντινας πριν γεννησω διαφορα πραγματα,μεγα λαθος!!!πανακριβα!!!Δεν ειχα σκεφτει το τζαμπο γι αυτό το στεφανακι με τις σακουλιτσες αλλα πια δεν το χρησιμοποιει,με αφηνει να την κραταω αγκαλια και κανει τσισα χωρις να ακουμπα.ωραια ιδεα η πισινουλα με την αμμο,αλλα για αυλη όπως εχετε,αν την βαλω στην βεραντα θα γινεται χαμος…Πως περασες στην συναυλια;με το μιγμα που μας εγραψε για την ατοπικη ευτυχως καθαρισε,είναι που την τρωει και είναι σπαστικο.νομιζω και με τα μπανακια θα βοηθησει η θαλασσα ε;μην βαζω συνεχεια και την κρεμα με την κορτιζονη.

φιλακια!!!!

Επεξεργάστηκε από alexandra04
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι Κωνσταντινί είναι αυτό με ολόσωμο μαγιουδάκι,ξετρελλάθηκα!!!.....................................................................................................Καλά κάνατε Αλεξ για Κάλαμο,μπράβο!Και η ιδέα της μετακόμισης εκεί λογική μου φαίνεται,είναι τόσο κοντά με Αθήνα,ψάξτε το...........................................................................Το ξενοδοχείο στο Ναύπλιο δεν είνια διαθέσιμο για τις ημερομηνίες που θέλαμε.Μας είπαν να ξαναπάρουμε από Δευτέρα μήπως με τις προκρατήσεις υπάρχει καμιά ακύρωση.Αλλά μας είπε και 170 ευρω η βραδιά το δίχωρο μόνο με πρωινό.Δε τα δίνουμε είναι πολλά......................Τη Παρασκευή σταματάω τελικά από δουλειά.Ρώτησα σήμερα το λογιστή και μου πε μίλησε με τον εργοδότη μου και δε θέλει να μου βάζει ένσημα και να με πληρώνει πέρα από τις 15 Ιούνη που δήλωσα αρχικά.Οπότε Παρασκευή τελευταία μέρα.Χαλάστηκα η αλήθεια είναι γιατί στη τελική εγώ φταίω που το ανακοίνωσα αμέσως.Αλλά δε πειράζει θα τα βρουν μπροστά τους δυστυχώς γιατί ο νέος όλο ερωτήσεις και απορίες είναι δεν είναι έτοιμος για να μείνει μόνος στη μέση της σαιζόν.Σχολάω....θα σας γράψω αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδιτσες μου μαρακι ψαξτο κ αλλο ναυπλιο τολο κ στα γυρω εχει πολλα κατι θα βρεις αν θες θα ρωτησω τον κολητο του β σν ξερει κανενα..

Αλεξουλα πηγατε καλαμο κ ανανεωθηκατε ε!! Καλα η κων ολα τα λεφτα με σεξυ μαγιο

Κουκλιτσα σκετη κ τα κιλακια της τα πηρε τζιτζι

Ετσι κ τα δικα μας σκυλονια αγριμια

Εγω εχω χαθει το προγραμμα της αδειας εχει ως εξης ξυπναμε μαμ δουλειες μαγειρεμα φευγουμε για θαλασσα γυρναμε τρωμε τεζα νανι κ μετα βολτες κ ραντεβου με παιδικους

Σε αυτον που δουλευει η ξαδερφη αψογος σε ολα αλλα χωρις σχολικο δεν παλευεται σημερα θα παω εκει που την πΑει ο στεφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...