Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Kai egw Sofia auto fobomoun pou les kai genika den mou aresei na tin piezw se kati...diladi ama dw oti katholou den thelei kai klaiei h gurizei to kefali den tin piezw katholou...alla epeidi apla me ti froutokrema mou kanei kolpa, prospathw ligo parapanw!

Oso gia ti baftisi kai gw to idio eniwtha alla itan na min parw mpros! Etsi hmoun kai me to gamo, agxwnomoun kai oloi mou elegan oti einai polles oi proetoimasies kai oti kaneis posous mines na ta kaneis ola...e kai telika otan ksekinisa ta ekana ola se 1 mina kai itan ola etoima!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενα πολυ ωραιες ιδεες!ποτε ειπες θα κανεις βαφτιση :?: ολα ετοιμα θα ειναι κ πραγματικα θα εχεις χρονο για να ψωνισεις για σενα!φοβερα μου ακουγονται ολα!

τι να κανω ρε κοριτσια να μην τον πιεσω να φαει λιγο.8 μηνων κοντευουμε κ σπανια να φαει ολο το φαγητο του!ακουω εσας κ εχω στεναχωρεθει!

Σοφια κ οι δικες σου τρωνε μια χαρα ε :?::?::?: αυτο ειναι πολυ καλο!της θηλαζεις αποκλειστικα ειπαμε :?::?: δεν δινεις ξενο :?::?:

παω Αθηνα στον αδερφο μου..με τα παιδια χωρις τον συζυγο.δουλευει κ δεν μπορει να ερθει!

το περιμενω πως κ πως να γνωρισω κ τις Αθηναιες!

Νανσυ καλο ειναι που αδειαζει το εντερακι τους..αυτο σημαινει οτι τρωνε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα αγαπημενες μου!!

Μπηκα να πω ενα γεια ,και τρεχω να ετοιμασω φαγητα για τους αντρες του σπιτιου.

Θα ερθουν το μεσημερι οι δυο φιλεναδες μου(απο μωρα) και πολυ χαιρομαι!

Ελενα διαβασα τις ιδεες σου!Πολυ πολυ ωραια πραγματα!Ποτε ειπες εκλεισες βαπτιση??

Κλαιει...παωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το έχω στο νου μου μη το παρει στραβα για το φαγητο αλλα φρούτα μόνος του τρώει 20κουταλιες περίπου 50γρ, ε ειναι λίγο, μετα τον βοηθάω λιγάκι με τον τροπο μου αλλα επειδη βλέπω ότι μερα με τη μερα τρώει και περισσότερες κουταλιες μόνος του δεν τον πολυ φοβάμαι. Πάντως σταματαω και τα φρούτα και το φαγητο και την κρέμα όταν αρχίζει την πολυ γκρίνια ή μου γυρνάει το κεφάλι αλλα αυτα αρχίζουν αφου εχει φάει 120- 150γρ οπότε θεωρώ ότι εχει χορτάσει.

Σοφια ναι για τα γούστα του άντρα μου ήταν άθλημα εδάφους :lol::lol: αλλα πιο πολυ σαν βόλτα το κάναμε.

Έλενα όλες οι ιδέες περί διακοσμησης ειναι πολυ ωραίες θα ειναι όλα πολυ όμορφα χρονο έχεις ακομα αρκετό αλλα αφου έχεις την βασική ιδέα στο μυαλο σου όλα θα γίνουν.

Αμαλία καλο μαγείρεμα!!!

Μπείτε και στην ομάδα να συντονιστουμε για την παραπάνω βδομάδα έτσι δεν ειναι Αντωνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!χαιρομαι που τα μωρα μας κοιμουντε καλυτερα!!!!

ελενα μπραβο σου!!πολυ ωραιες ιδεες..μου εδωσες κ εμενα ιδεες ;);) ο ανδρεας μου ειπε οτι υπαρχουν μινι φιαλες που τα φουσκωνεις εκει επιτοπου,γιατι λεει 100 μπαλονια πως θα τα μετακινησεις? :? του ειπα να παρω ροζ-εκρου μπαλονια θα τα δεσω με κορδονι κ θα βρω εδω στην γειτονια μου εχει κοτρονιτσες ασπρες θα τα δεσω εκει κ αυτες τις πετρες θα τις βαψω με σπρευ..στην εισοδο της εκκλησιας λεω να τα βαλω..θα βαλω μια σειρα αριστερα κ δεξια κ απο κατω θα βαλω διπλο χρωμα τουλι με τα μπαλονια απο πανω..κ οικονομικο κ ευκολο!!!αν παρω τα κλασσικα μπαλονια με ιλιον θα κατσουν στον αερα?η θα πρεπει να ειναι ειδικα?..κ για τις μπομπονιερς ευχαριστω κοριτσια!!με βοηθησατε..γιατι το ειχα απορια..θα παρω πουγκακια για τους μεγαλους κ κατι σε παιχνιδι για τα παιδια..οι σαπουνοφουσκες πολυ καλη ιδεα!!θα μας γεμισουν το τοπο φουσκες :lol::lol::lol: θα μας κανουν κ ατμοσφαιρα ρομαντικη τα πιτσιρικια!! :lol::lol: μπραβο ελενα!!ωραιες ιδεες εχεις..ειδα σε λαδι-εκρου-ροζ..ειπα αυτα τα 3 χρωματα να παρω σε πουγκια..

νανσυ περαστικα..βαλε καμια αλοιφη..αλλιως δεν παλευεται η φαγουρα..

αντωνια αν τον πιεσεις?γιατι κ εγω πολλες φορες κανω με το ζορι να φαει εστω το μισο κ παραπανω..οχι παντα,αλλα την ζοριζω..με τα σκυλια με διαφημησεις,καμια φορα φωναζω εε δυνατα κ με κοιταει αγρια,κανω πως τρωω ψωμι γελιεται κ ανοιγει κ αυτη το στομα γιατι εχει αλλα γευση κ οποτε χωνω το κουταλι της μεσα γρηγορα κ αλλα πολλα..με λιγα λογια πολυ καραγκιοζης γινομαι.. :lol:

αλεκα γυμναστηριο?αντε ωραια!!!εγω αν παω θα φρικαρουν εκει μεσα..ολο θα με ρωτανε θελεις να χασεις κιλο?ενω κανονικα πρεπει να παω για να κανω μυικο ιστο..αλλα 50ε το μηνα θελουν..δεν λεει..

σταυρουλα μπραβο σας!!!!!!χαιρομαι που κανατα ναννακια καλα σημερα!!!!

σοφια βολτουλα ε?μπραβο..χαιρομαι οταν βλεπω οικογενειες να βολταρουν με τα καροτσακια!!

αριαδνη πως ειστε σημερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία δεν θηλάζω αποκλειστικά, παίρναν ξένο ήδη από τη θερμοκοιτίδα γιατί εμε΄να άργησε να κατέβει το γάλα λόγω μεγάλης προωρότητας, προσπαθούσα να μειώσω το ξένο και να αυξησω το μητρικό αλλά δεν τα κατάφερα και έτσι απλά τις δίνω ότι μπορώ από μένα και μετά όσο θέλουν από το μπουκάλι. Οποτε κορίτσια ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ να πεινανε, απλα μου κανουν καψονια. Γι αυτό σας λεω οτι δεν πιστευω οτι τα μωρα ξυπνουν το βραδυ γιατι πεινανε. Πιο πιθανό απόλα για μένα ειναι η συνηθεια κανα κακο ονειρο, ανασφαλεια... Οσο αφορα στο φαγητο του Ανασταση τι βαρος εχει? Παιρνει βαρος? Ποτε ερχεσαι Αθηνα.

Λία καλά το παιδί κλαίει και εσύ φορουμάρεις? Τστστστσ :lol::lol:

Κατερίνα ο Νικόλας εχει την ιδια συμπεριφορα με τα φρουτα και στην κρεμα και στο φαγητό?

Μαρία πολύ μου αρεσει ο χρωματικός συνδυασμός λαδί ροζ εκρου και ακούγεται γενικά απλό και όμορφο αυτό που σκέφτεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia me exei ksekanei simera h mikri...einai polu uperkinitikia kai den tin prolabainw...olo skarfalwnei kai paei kai se meri pou exw pragmata pou mporei na pesoun panw tis kai na xtupisei...ase diladi apoti katalaba prepei na adiasw olo to spiti twra?? :shock::shock:

Twra olo tis aresei kai mpainei katw apo to trapezi kai pianetai apo tis karekles sikwnetai orthia kai paei apti mia karekla stin alli! Isa pou prolaba na ftiaksw to fagito mas kai na katharisw ligo kouzina...tipota allo!

Xairomai pou sas aresoun oi idees mas! Tha tin kanoume tin Kuriaki prin tou Agiou Pneumatos, 23 Iouniou peftei...opoia einai Kriti einai euprosdekti!!! Tony pote les na katebeis Kriti??

Tony pote feugeis gia Athina? Wraia tha einai...ekei tha exeis boitheia? Ante na gnwriseis kai ta koritsia ti wraia!!

Katerina nomizw oti eseis trwte pio polu frouto apo emas :lol: egw kai me to zori den to katafernw na tis to dwsw olo kai sto telo to trww egw :D

Nai Maria to epsaxne kai o suzuks gia tis fiales kai brike kati...alla tha perimenoume na erthoun kai ta mpalonia gia na doume pws tha ta kanoume....50 einai oxi 100....ligotera den mporeis na pareis...einai xondrikis giauto...tha ta mirasoume se kamposa autokinita, alla kai to spiti sto xwrio einai dipla aptin ekklisia opote sigoura tha exoume afisei ta tou stolismou ekei sto spiti...xairomai pou sou dwsa idees! Wraio kai auto pou tha kaneis me ta mpalonia..kai egw kapws etsi lew! Se auto to site pou sou ebala me ta mpalonia exei polla...exei kai mprelok an thes gia mpomponiera...egw mallon apo kei tha to parw...tha sas balw fwto kapoia stigmi na mou peite gnwmi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου δεν σας έχω διαβάσει καθόλου γιατί κοιμάται ο Στρατούλης και πέφτω κι εγώ για ύπνο γιατί έφαγα πολύ ξενύχτι τις τελευταίες μέρες. Σήμερα έχουμε και παιδίατρο και λέω να πάω να την πέσω καθώς κοιμήθηκε ο μικρός για μεσημέρι (Έλενα στην κούνια του, ακους? :lol::lol: ).

Σας έχω 2 εκπλήξεις στην ομάδα μας. 2 μικροσκοπικά βιντεάκια του Στρατούλη να δείτε πως μεγάλωσε. :D:D

Σας φιλώ όλες και μου την δίνει που δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω. :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαγαμε το κοτοπουλακι μας και σε λίγο θα ετοιμαστουμε για παιδιατρο!

Μαρακι ωραίες και οι δικές σου ιδέες, μπορείς αντί για πέτρες να βάλεις νερο σε ένα μπαλονι λίγο σαν μια μπαλιτσα να φαίνεται και να το κανεις σαν βαριδι που θα κρατάει τα υπόλοιπα μπαλόνια.

Σοφια μονο στα φρούτα το συνεχίζει, κρεμα ανοίγει και το στόμα και περιμένει το κουταλι μπορω να πω και στο μεσημεριανο σημερα τριτη μερα έφαγε καλα προς το τέλος μονο του το άνοιγμα λίγο με το κουταλι.

Ασταμάτητη η Εβελινα, καλο ειναι να μαζέψεις ότι ειναι επικίνδυνο για την ιδια αλλα και ότι θα στεναχωρηθεις αν σου χτυπηθεί κάπως. Εμεις εχουμε μαζέψει πολλα και μαλλον θα ξαναβγουν πολυ αργοτερα :lol:

Σας αφήνω.....θα μπω μετα να σας πω νεα απο την παιδιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ante me to kalo na pate ston paidiatro koritsia!!

stayroyla kalh ξεκουραση!!!

κατερινα κ εγω σημερα κοτοπουλο εφαγε!!ολο το εφαγε!! :) καλη ιδεα με το μπαλονι νερο!!!καλα λες,κραταει βαρος κατω!! ;)

πωπω ελενα!!!!!!!!!καλο μαζεμα!! :lol::lol: την φανταζομαι να τρεχει αρκουδοντας κ να τρεχεις κ να λες μη εκεινο,μη αυτο!! :lol::lol::lol:

μπραβο σοφια..για το θηλασμο κ το ξενο μαζι..παρολα αυτα ομως προσπαθησες μονο για θηλασμο!μπραβο σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφαγα κατι πολυ ωραιες αγγιναρες αλα πολιτα, ρε παιδια σαν μυαλο ηταν. Και διαιτητικο, μη ξεχνιομαστε ;)

Ελενα καλο κουραγιο με το κυνηγι, ουτε κι εγω θελω να σκεφτομαι τι πρεπει να μαζεψω, αλλα πιο πολυ λυπαμαι τους γονεις μου και τα πεθερικα μου που το σπιτι τους ειναι γεματο μπιμπελο, ξερετε τωρα και θα πρεπει να το αδειασουν ολοκληρο αν θελουν οι εγγονες τους να βολταρουν εκει. :lol::lol::lol:

Ρε Κατερινακι αν ειναι μονο η φροθτοκρεμα ενταξει τοτε. Για προσπαθησε να μη βαλεις πορτοκαλι μια μερα, μηπως του ξινιζει, περιμενουμε νεα απο γιατρο.

Σταυρουλα δεν εχει εγκρινει ακομα η Αλεκα την συμμετοχη μου στην ομαδα και εν μπορω να δω τιποτα ουτε να σας βαλψ :roll: Αλεκα ακους? Καλη ξεκουραση.

Μαρία αφου προσπαθησα πεντε μηνες λεω στη συμβουλο θηλασμου, οτι δεν μπορω να μειωσω το ξενο γιατι οσο αυξανω την παραγωγη του δικου μου μεγαλωνουν κι αυτες και αυξανονται και οι δικες τους αναγκες και παντα ειμαι πισω. Ασε που μικρες πεινουσαν πολυ συχνα ταυτοχρονα, Και μου χε πει αυτη τοτε οτι δεν θα μπορουσα να το πετυχω τον αποκλειστικο υπο τις συνθηκες που ξεκινησαμε, αλλα δεν μου το πε για να μην τα παρατησω. Και την ευχαριστω γι ααυτο αν και καποια στιγμη μιυ χαν γινει εμμονη οι υπολογισμοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλησπερα!

μπηκα στα βιαστικα,σας διαβασα αλλα θατο ξαναπω οτι κατι εχω παθει κ αν κατσω ενα ταταρτο στο λαπτοπ με ποναει το κεφαλι..πω πω ευχομαι να ειναι φαση γιατι δε μπορω χωρις αυτο.

η μπεμπα τρωει καλυτερα τα φρουτα απο τη κρεμα της.ισως γιατι της εκοψα τη κρεμα βανιλια που της αρεσε κ δινω παλι σκετο ρυζαλευρο με λιγο γαλα ξενο.παντως δυο μερες τωρα τα κακακια ειναι χωρις βλενη κ αιμα.ισως τελικα οπως λεγαμε εφταιγε η αμοξιλ..παντως αν συνεχισει με καθαρα κακακια θα δωσω κρεμα βανιλια που της αρεσει.

μαρακι μου να σας ζησει η ανηψουλα!γερο κ καλοτυχο να ειναι!

κατερινακι τι ωραια που σας πηγε ιππασια ο αντρας σου!πολυ πρωτοτυπο κ πολυ ωραια ιδεα!περιμενουμε φωτο!

ελενακι πολυ ωραιες ιδεες της βαφτισης σας,μακαρι να ειμασταν κοντα κ να σας τιμησουμε,εν τω μεταξυ η μπεμπα πινει απο μπιμπερο γαλα,αλλα πιπιλα δε δεχεται.βεβαια χθες βραδυ κ καποια αλλα βραδια τη κοιμησε ο αντρας μου στην αγκαλια του κουνωντας την με πιπιλα.κ αλλες φορες το χει κανει.σε μενα δηλ δε την παιρνει επειδη ξερει οτι εχω το μεμε;

τωρα κλαιει κ κοιμαται ο τονι,σας αφηνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα ότι βάλεις στόχο το πετυχαίνεις. Μπράβο. Πωπω βιάσου να μαζέψεις το σπίτι γιατί αν χτυπήσει μετά θα έχεις τύψεις. :(

Σοφία δεν είπα εγώ ότι όλα τα μωρά που ξυπνάνε την νύχτα πεινάνε. Προς Θεού.

Εγώ είπα ότι αφού δοκίμασα τα πάντα κατέληξα σε αυτό το συμπέρασμα αλλά αν αφού ξεκινήσουμε το ξένο και πίνει αρκετό γάλα το βράδυ συνεχίσει να μου ξυπνάει σίγουρα τότε θα φταίνε άλλα.

Είναι κρίμα όμως να ξυπνάει επειδή πεινάει. Πάντως το βιβλίο είναι πολύ καλό και με βοήθησε και σε άλλα πράγματα. Πχ. σήμερα ξύπνησε από τον μεσημεριανό ύπνο πάνω στο μισάωρο αλλά τον έβλεπα ότι είχε γκρίνια και έτριβε τα μάτια. Το βιβλίο έλεγε ότι δεν έχει σημασία πόσο έχει κοιμηθεί το παιδί αν δεν έχει χορτάσει ύπνο φαίνεται στην συμπεριφορά του αφού ξυπνήσει. Ε και τον θήλασα λίγο για να ηρεμήσει και να τον πάρει ο ύπνος ξανά και τώρα κοιμάται ήδη 1μιση ώρα το καημένο.

Μαρία σαν να βλέπω εμένα στον τρόπο που ταιζεις την μικρή. Πολλές προσπάθειες. Μόνο στην κρέμα δεν χρειάστηκε να προσπαθήσω καθόλου μου την τρώει όλη. Να σας ζήσει η ανηψούλα.

Κατερινάκι περιμένουμε νέα από παιδίατρο.

Λέλα καλά να περάσεις με τις φιλενάδες. Σου γράψαμε στην ομάδα στο θέμα "Συνάντηση".

Σοφία εγώ φοβάμαι ότι τα πεθερικά δεν θα μαζέψουν τίποτα γιατί όταν τους είπα να τους πάρω προστατευτικά από το Lidl μου είπαν ότι δεν θα τον αφήνουν να αλωνίζει και λέω τι θα κάνετε? Θα τον έχετε δεμένο? :o:o

Βικάκι η πιπίλα θέλει υπομονή. Θα την πάρει είναι νωρίς ακόμα. Μήπως το κεφάλι σε πονάει από το ξενύχτι σε συνδυασμό με την ακτινοβολία? :roll: Για ξεκουράσου λίγο να δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauro to eida to videaki!! To ena giati to allo den to exeis balei olo h den mou anoige emena den kserw...polu glukoulis o Stratoulis...magoulakia...pwpw olokliro paidaki moiazei!!

Mprabo pou koimithike sto parko!! Tha deis oti tha ginei terastia beltiwsei otan ta pareis ena ena kai ta kaneis! Tha ta mathei kai autos ena ena kai den tha tou pesoun ola mazi kai tha einai pio eukola meta!!

Sofia fusika kai den isxuei to idio gia olous...den exw sundiasei genika to ksupnima olwn twn paidiwn me to fagito...apla to mono pou pisteuw...apo auta pou exw diabasei diladi, den einai apo diko mou, oti otan ksupnane ta mwra polles fores meta tous 6 mines tote kati paizei...eite einai giti peinaei eite giati bgazei dontia eite giati to exei sunithisei o organismos tous apo to thilasmo eite giati apla den exei mathei na koimatai (egw imoun se auti tin katigoria, oxi giati eixa kanei kati lathos, alla logw thilasmou tin ebaza panta koimismeni stin kounia opote den eixe mathei na koimatai moni) kai genika uparxoun polloi logoi! Kai fusika to exoume ksanapei oti kanena paidi den einai idio kai paizei rolo kai o paragontas 'xaraktiras' :) giati ta mwrakia mas exoun to diko tous xaraktira!

Wraio fagaki miam miam!!

Bikaki afou tin pire 1-2 fores tha arxisei na tin pairnei, apla tha tin pairnei apo ton antra sou twra stin arxi...kai emena etsi ekane...kai pipila mono apo ton suzuks kai gala mono apo ton suzuks gia kamia 10aria meres...e meta arxise siga siga na ta pairnei kai apo mena...twra exei entelws ksexasei oti thilaze kiolas! Esena sxetika eukola pire pipila...egw prospathw mines gia na to kanei!!

Stauro xairomai polu pou se boithise to biblio giati kai emena polu me exei boithisei se polla...diladi den einai oti grafei mono tin methodo auti me to pws na koimatai to paidi, grafei kai polla alla polu xrisima!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλακι μπορει να ειναι απο αυτο που λες.το εχω σκεφτει.παντως ειναι σπαστικο γιατι θελω να χαζεψω κ δε μπορω.ειδικα τωρα εμεινα μονη,πηγε ο αντρας μου αγγλικα κ ο αντωνης τον πηγε λιγο στη γιαγια μεχρι να σχολασει κ να τον παρει να ερθουν.ε κ ειμαι μονη με τη μπεμπα.σαν να ειμαι μονη ειμαι :lol:

καλα τα πεθερικα θα αναγκαστουν να παρουν τετοια εξαρτηματακια γιατι το παιδι δε γινεται να ειναι δεμενο θα θελει να εξερευνησει τον χωρο,θα δουν στη πορεια αλλο η πραξη αλλο τα λογια.

εγω παντως στον αντωνη δεν εκρυψα τιποτα το πιστευετε;ποτε δε πηγαινε να κανει ζημια,κ φυσικα αν πηγαινε δε θα το κατηγορουσα αν ειναι δυνατον απλα δε ξερω γιατι δε χρειαστηκε να τα μαζεψω γιατι ειχε δικη του ''γραμμη'' κ δε χρειστηκε ποτε.οπως κ η πεθερα μου που τον κρατουσε απο 9 μηνων που ειχα ξεκινησει δουλεια μετα το 6μηνο που καθομουν.του λεγες μη κ ακουγε.κ τωρα που το σκεφτομαι περιεργο για ουτε καν ενος ετους μωρο.καλα,να δω τη μπεμπα.

πειτε καμια ιδεα για το τι μαγειρευουν παλι αυριο..λεω μακαρονια με κιμα.σημερα ειχα αρακα κ χθες φαγαμε κοτοπουλο λεμονατο με πατατες φουρνου.τι αλλο πια,δε ξερω..

πω πω τωρσ γκρινιαζε η μπεμπα,την ειχα ρηλαξ κ την εφερα μαζι μου.εψαχνε στηθος κ την εβαλα,πως κανουν ετσι λες κ εχουν να φανε μια μερα,κ εφαγε κρεμουλα πολυ πιο πολυ απο αλλη φορα.αχ πως θα τον κοψω τον θηλασμο.

σταυρουλι μου λες θα μαθει πιπιλα..ε ποτε,ειναι 6 μηνων.εγω νομιζω ειναι αργα σχετικα.αν δε τη μαθει τωρα δε θα μαθει ποτε.η αληθεια ειναι οτι δεν επιμενω παρα πολυ.επειδη απογοητευομαι κ εκεινη γκρινιαζει κ τη βγαζει την παραταω.βεβαια ωρες ωρες επειδη ο αντωνης εχει ψυχωση κ μου σπαει τα νευρα λεω καλυτερα να μη τη μαθει γιατι πως θα της την κοψω.τωρα αρχισα του αντωνη να του τη κρυβω τη μερα,κανει σαν το τρελο αλλα δε γινεται,δε παει αλλο θα χαλασουν τα δοντια του κ η ομιλια του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν τα νεα μας είμαστε 8075 και 70 πόντους, με το φαγακι πήραμε τα πανω μας 800γρ και έναν πόντο αυτο τον μήνα. Τον είδε και να στέκεται μόνος του στον πωπο του χωρις να βάζει κάτω τα χεράκια και όταν του έβγαζα την μπλουζα στερεωθηκε στα πόδια του μια χαρα μας βρήκε.

Για το φαγητο μου ειπε να μην τον πιεζω πολυ απλα να δω αν το κάνει ή σαν παιχνίδι δηλαδη οκ έφαγα τωρα και παίζω με αυτόν τον τροπο, δεν νομίζω να ειναι κάτι τέτοιο, ή αν το κάνει γιατι μετα θελει να συνεχίσει με στήθος επειδη ειναι κολλημένος σε αυτο, αλλα ουτε αυτο νομίζω γιατι ειναι ήρεμος και δεν θηλαζει ανάμεσα στα γεύματα ή δεν του αρέσουν πολυ τα φρούτα. Τέλος πάντων θα πειραματιστω και θα δω αν θα βγάλω άκρη. Λεω αυριο όταν σταματήσει να τρώει απο μόνος του να μην του δώσω αλλο και να δω αν θα θελει στήθος μετα ή αν του αρκεί αυτη η λίγη ποσότητα και μεθαύριο θα του προσθέσω μια δυο μεζουρες έτοιμη φρουτοκρεμα μου έδωσε δυο δείγματα που ειχε μήπως αλλάξει λίγο η γεύση και η υφή και τον ξεγελάσω έτσι απο την στιγμη που δεν εχει θέμα με την απογευματινή κρέμα, ειναι ομως κατι που δεν θα ηθελα να κανω και μου ειπε και η γυναικα οτι δεν ειναι καθολου υπερ στο να δινει ετοιμες φρουτοκρεμες απλα μηπως καταλαβουμε τι του φταιει. Τέλος πάντων πολυ σας κούρασα με αυτο ελπίζω να ειναι απλα θέμα συνήθειας και να στρώσει σιγα σιγα.

Βικακι αφου δεν ειχε αιματακι η αντιβιωση της εκανε ότι της εκανε και οχι απο κάποιο φαγητο, οπότε όλα καλα. Την πιπιλα μπορει να την μάθει ειδικα όταν θα κόψεις τον θηλασμο θα τη θελει σαν υποκατάστατο και η Αγγελική την έμαθε 6 μηνών όταν γύρισα δουλεια αλλα ευτυχω ς την ζητούσε μονο το βραδυ και την κοψαμε τελείως το καλοκαίρι που πέρασε. Άντε να την κόψει και ο Αντωνακης εύκολα.

Σταυρουλα και εγω ένα βιντεακι είδα και ειναι κουκλι και ποσο μαλλακι εχει!!!

Κούκλες δεν θυμάμαι τωρα τίποτε αλλο, φιλακια

Α έβαλα και φωτο στην ομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία στείλε μήνυμα στην Αλέκα να σε βάλει στην ομάδα.

Κατερινάκι το άλλο λινκ το είχα από κάτω δεν πατιέται έπρεπε να το κάνεις copy paste αλλά τώρα το έβαλα και το 2ο λινκ πήγαινε δεστο γιατί είναι πιο ωραίο αυτό το βιντεάκι από το άλλο.

Είμαστε τα ίδια κιλά με τον Νικόλα και είναι 1μιση μήνα μικρότερος :D

Τελικά άκυρη για σήμερα η παιδίατρος. Έκλεισα για την Παρασκευή αλλά μιλήσαμε στο τηλ για το γάλα και μου είπε να πάρω το hip No2 που είναι βιολογικό και να ξεκινήσω να του δίνω μόνο βράδυ να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μπραβο τον Νικολα μεγαλωσε πολυ!οσο για το φαγητο κ γω εχω προβληματιστει πολυ>>θα δουμε πως θα παει.παλι σημερα δραμα ηταν η ωτα του φαγητου μας!

Σταυρουλα τα ειδα κ τα δυο βιντεακια τελειος ο Στρατουλης.πολυ κουκλι.

σας χαιρομαι ρε κοριτσια που τα πατε τοσο καλα με τα μωρακια σας κ εχει στρωσει το προγραμμα σας!εγω οτι προσπαθεια κ να κανω ειναι σαν να μην τιν κανω..δεν πλαθεται αυτο το παιδι με τιποτα.ενω η κορη μου ηταν μαλαμα..οπως ηθελα εφτιαχνα το προγραμμα της εγω.ηταν πολυ καλο μωρο.

Σοφια δεν εχω ακομα θεμα με τα κιλα του Ανασταση.θα δειξει κ αυτη την φορα που θα παω παιδιατρο!

ολες οι ιδεες για την βαφτιση μου αρεσαν πολυ Ελαν κ Μαρια!

Ελενα εγω μαλλον θα κατεβω Ιουλιο μακαρι να μπορουσα να ρθω στην βαφτιση θα το θελα πολυ!

Βικακη κ μενα η Δεσποινα μου τετοιο παιδι ηταν σαν τον Αντωνακη σου δεν μαζεψα τιποτα απλως δεν τα πειραζε

ενω με τον μικρο ηδη εχω μαζεψει πολλα πραγματα.πιπιλα εγω του δινω καθε μερα αλλα δεν τα καταφερνουμε την εχει για παιχνιδι.του την θυμιζω καθεμερα ακομα κ το βραδυ που ξυπναει παλι την δινω αλλα δε..

μακαρι η μικρουλα σου να μην εμφανιση παλι αιματακι.

Λιακι ηρθαν οι φιλες??καλα περασατε??

Σταυρουλα μενδιαφερει να μου πεις πως θα το πιει το γαλατακι ο Στρατουλης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου. Εχθες ηταν μια σχετικα καλη μερα, παροτι ημουνα μονη. Τα παιδακια μου δεν ειχαν γκρινια, απλα δεν κοιμοταν ιδια ωρα με αποτελεσμα να ειμαι ολη μερα στο ποδι και αργησαν να κοιμηθουν το βραδυ....αυτο με ψιλοκομματιασε και σε συνδυασμο με το οτι η μικρη εδω και 1 μηνα ξυπναει μεσα στη νυχτα αρχικα γυρω στις 3 και μετα ανα 2ωρο και ηρεμει μονο με γαλα με εξαντλει οσο να πεις η ελλειψη υπνου. Αλλα κοριτσια δεν παραπονιεμαι, αυτη ειναι η δουλεια μου, να φροντιζω τα παιδακια μου και να τους αφιερωνω το 1000% του εαυτου μου. Βλεποντας τα γερα και ευχαριστημενα ξεκουραζομαι :)

Σημερα πηγαμε το πρωι στον γιατρο. Η μπεμπα δεν εβαλε πολυ..... ειναι 7.050 γρ και 68 ποντους υψος. Εγω πιστευω οτι δεν εβαλε γιατι το μωρο επρεπε να ειχε αρχισει ηδη κρεμες και φαγακι. Ειμαστε στον 7ο μηνα και λογικο ειναι το μωρο να μην του φτανει το γαλα μου, ισως και γι αυτο να ξυπναει το βραδυ. Αρχιζουμε απο αυριο φρουτακια το πρωι, για 1 εβδομαδα, μετα βαζουμε το απογευμα ρυζαλευρο ή δημητριακων κρεμα και μετα απο 1 εβδομαδα χορτοσουπα. Αντε να δουμε πρως θα τα παμε αυριο :shock::shock::shock:

Καναμε και 2 εμβολια και η γλυκια μου ισα που νιαουρισε την ωρα που εμπαινε το καθε φαρμακο......το καλο μου το παιδακι το αγαπω τοσο πολυ :D

Για πεστε ποιες κρεμες ρυζαλευρο και δημητριακων πηρατε? Αν πηρε καμια βιολογικες, ποια πηρε και τι λενε απο γευση????

*********************************************************************************************************************************

Αριακι η στολη ειναι βινταζ!!!!! ΚΑλο διαβασμα (χαρα στο κουραγιο σου :shock::shock: )

Τι επαθε το μπισκοτακι ????

Ελεναλντα η Εβελινα ειναι πολυ μπροστα, η δικια μου ακομη ουτε που γυριζει!!! Ο γιατρος ειπε σημερα να αρχισω να την βαζω να καθεται...αργησε αλλα μου το ειπε και αυτο :o:o Βαλε βιντεο με την Εβελινα!

Η μικρη κοιμαται εφαρμοζοντας τη μεθοδο ή απο μονη της????

Τα μπαλονια μου αρεσαν πολυ.

Οι ετοιμασιες πηραν φωτια βλεπω, μπραβο ειμαι σιγουρη οτι ολα θα ειναι πανεμορφα ;)

ΜΑρακι ο Αντωνης μεγαλωσε και σου φαινεται περιεργο ε? Εσενα γαμπριζει και τα δικα μας ακομη τα κανουν πανω τους χααααχααχαχ. Παντως πολυ καλα του συμπεριφερεσαι και αν καταφερεις να τον κανεις να σε εμπιστευεται θα εχετε πολυ καλη σχεση μαμας και γιου.

Και παλι να σας ζησει η ανηψια, γερη και τυχερη να ειναι και η αδερφη σου καλη λοχεια να εχει :)

Βικουλινι πως ειναι τα κακα σημερα? Α διαβασα, ωραια αντε αυτο να εφταιγε...

Αλεκο καλα θα κανεις και θα ασχοληθεις με τον εαυτο σου. Μακαρι και εγω να ειχα καποιον να αφηνω τα παιδια και να ειχα για εμενα 1 ωρα τη μερα ελευθερη...σιγουρα θα εκανα ποδηλατο που μου αρεσει πολυ και θα πηγαινα κομμωτηριο, αγορα, καμια βολτιτσα.....

Τονινο τι καλα που τα κοινωνησες... :D:D:D Εγω τον Παναη τον κοινωναω παντα οταν παμε βεροια και οχι μονο μια φορα. Αντε να βαφτισουμε τη μικρη και να την κοινωναω και αυτη (αφου πρωτα βρουμε νονο). Αχ τον Τασικα, αντε να στρωσει το πουλακι μου γιατι και αυτο ταλαιπωρειται οχι μονο εσυ....καποια ζορια θα εχει το γιαβρι μου. Παντως ειλικρινα σου βγαζω το καπελο, εισαι πολυ αξια μανουλα και μπραβο σου που εισαι τοσο ηρεμη, εγω στη θεση σου τα νευρα μου θα ειχαν γινει κροσια!!!

Λιουμπιτσα με το καλο να γεννησει η συνυφαδα σου :)Νομιζω οτι πεδιλο παει καλυτερα απο οτι γοβα....

Κατερινουλα τι ομορφη η εκπληξη, μπραβο τον αντρα σου :) Φανταζομαι η αγγελικη θα ξετρελαθηκε!! Ειναι μια πανεμορφη μικρη αμαζονα και εσεις πολυ γλυκο ανδρογυνο :)

Μπραβο τον νικολα μεγαλωσε πολυ. Ελπιζω και εμεις με το φαγακι να παρουμε τα πανω μας γιατι ειμαστε μινιον απ' οτι βλεπω :(:(:(:(

Λιλικα, Σονια, Τσεβουλα, :-*:-*:-*

Σταυρο με εβαλες σε σκεψεις :-?:-?:-?:-?:-?:-? Ελπιζω τωρα με το φαγητο να μην ξυπναει η νεραιδουλα. Γιατι να αυξησω την παραγωγη δεν το σκεφτομαι. Τι να κανω? Να πλακωθω στα νερα, στις μαγιες μπυρας, στα τσαγια απο μαραθο???

ΚΑλα ο κουκλος δεν παιζεται!!!! Ειδικα εχει που πλησιαζει τη μουριτσα του στην καμερα και χαμογελαει εχει τοσο τελεια μουριτσα :):):):) Ειναι ιδιος εσυ!

Νανσουιτα και σημερα θα ρωτουσα αν ειχε κανενας νεα σου. Που να βρεθει ο ελευθερος χρονος οεο? Εδω εγω με 2 και τον ψαχνω, εσυ με 3 φανταζομαι οτι δεν τον βρισκεις με τιποτα!!!! Περαστικα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσάρες...καλά τα λέτε...χαρας το κουράγιο μου...Κάνω υπομονή όμως γιατί είναι η τελευταία χρονιά!!Μόλις πάρω το πτυχίο, κερνάω ;)

Σταυρούλα τα βιντεάκια φοβερά!!!Πάρα πολύ γλυκούλης ο Στράτος, ξέρεις εγώ τρελλαίνομαι για μαλλί και μάτι!!!Αλλά και τί χαμόγελο :x

Κατερινάκι πολύ ωραίες οι φώτο απο την ιππασία!Ζηλέψαμε!Η Αγγελική είναι φοβερή και μου άρεσε και πολύ αυτή η φώτο που είστε όλες μαζί!Είστε πολύ ταιριαστή οικογένεια :)

Έλενα πολύ ωραία αυτά που σκέφτεσαι για τη βάφτιση!Και γω θα σας πω κάποια στιγμή όταν βρώ χρόνο(απο βδομάδα δηλαδή)τις δικές μου ιδέες-επιλογές.Καλά μαζέματα τώρα, μας βγήκε υπερκινητική η Εβελίνα!

Κατερινάκι δεν είστε μινιον, εμένα μια χαρά μου φαίνεται το βάρος της νεραιδούλας αλλά και το ύψος.Καλή αρχή τώρα με τις κρέμες!Εγω είχα πάρει ρυζαλευρο(κρεμα βανίλια)της μιλούπα αλλά μετά της έδωσα και σκέτο ρυζάλευρο της νουνου και το έφαγε και τώρα της κάνω μία το ένα, μία το άλλο.Το τρώει πάντα, όπως και το φαγητό.Στο γάλα μου κάνει λίγα νερά, α!και για νερό, δεν θέλει σχεδόν καθόλου... :( Πήρα και ποτήρι της nuk αλλά το βλέπει σαν παιχνίδι.Δοκίμασα και τη θηλή του μπιμπερό που εφαρμόζει αλλά δεν το θέλει, ούτε και με το κανονικό μπιμπερό.Λίγες κουταλίτσες καταφέρνω να της δώσω.

Είχαμε και μεις παιδίατρο αύριο αλλά επειδή είμαστε στην Πάτρα, το αναβάλλαμε και θα πάμε την Δευτέρα.Μας είπε μόνο τηλεφωνικά να της βάλω κολοκύθι γιατί έχουμε μείνει στο πατάτα-καρότο και να αρχίσουμε και αχλάδι αρχίκα μέχρι να πάμε.Σάββατο θα επιστρέψουμε πίσω, καθήσαμε αρκετές μέρες αυτή τη φορά.

Σήμερα το μπισκοτάκι κοιμήθηκε κανονικά, μάλλον χτες ήταν απο τα κακά της που δεν μπορούσε να τα κάνει και ξύπνησε μέσα στη νύχτα.Πάντως απο κει που δεν κοιμόταν μέσα στη διάρκεια της μέρας, τώρα κοιμάται αρκετά.Τί να πω, την ναρκώνει το φαγητό?? :lol:

Μαράκι δεν θυμάμαι αν σου ευχήθηκα, να χαίρεσαι την ανηψούλα σου!Και οι δικές σου ιδέες μου άρεσαν πολύ!

Λία πως πέρασατε με τις φίλες σου?

Αχ κορίτσια και γω θέλω να σας βάλω βίντεο πως ξεκαρδίζεται η μπέμπα με τη μαμά μου!Τρελλή αδυναμία, δεν μου μοιασε το παιδί :lol::lol: Δεν ξέρω όμως πως να το βάλω.

Βικάκι τυχερή ήσουν με τον Αντώνη, πρέπει να ήταν πολύ ήσυχος!

Αχ κορίτσια δεν θυμάμαι προς το παρόν τίποτα άλλο και πρέπει να πάω να συνεχίσω το διάβασμα!Συγγνωμη αν ξέχασα κάτι!

Φίλιά πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα παιδαρος ο γιοκας σου!!σας εδωσε κρεμουλες για να δοκιμασετε ε?καλα θα κανεις..ετσι θα δεις αν οντως μηπως δεν του αρεσει η φρεσκια φρουτοκρεμα..ο αντωνης μου δεν την ηθελε καθολου την φρεσκια κ μετα απο καιρο αναγκαστικα του εδωσα την ετοιμη κ δεν τον προλαβαινα..ξετρελαθηκε..ε λεω μετα δεν πειραζει.οταν μεγαλωσει λιγο ακομα κ θα μπορει να τρωει μονος του θα τρωει φρεσκα!!κ ετσι εγινε!!

βικακι κ εγωτιποτα δεν μαζεψα στον αντωνη μου..παρολο που ηταν υπερκινιτικο παιδι απο μπιμπελα κ οτι ειχα κατω δεν τα πειραζε..αυτην την βλεπω οχι απλα να σκαλιζει αλλα να τα ρημαζει κιολας!!!! :lol: παρολο που την λεω οχι η μη αυτη εκει επιμενει κ με νευρα κιολας...αααααααα λεω δεν θα τα παμε καλαααααααα!!!! :? θα δειξει...οσο για την πιπιλα η ανιψια μου θηλαζε μεχρι τωρα 2,5 χρονων κ τωρα που δεν μπορει αλλο η αδερφη μου της εδωσε πιπιλα κ την ψαχνει συνεχεια..υποκαταστατο του μεμε!!αλλα την κρυβει πολλες φορες για να μην την μαθει κ πολυ πολυ!!μονο βραδυ για ωρα αναγκης..

κατερινα μια χαρα η μπουμπου σου!τοσο καιρο που ταλαιπωρηθηκε κ παλι καλα ειναι..θα αρχισει σιγα σιγα τις τροφουλες κ θα παρει τα πανω της η νεραιδουλα!!!

σταυρουλα ο γιος ειναι υπεροχος!!τι να πω?τα ματια τα μαλλια?οντως σου μοιαζει!!!

αχ αντωνια θα στρωσει ο αναστασης..λιγο ακομη υπομονη..σε σκεφτομαι συνεχεια που θα πας μονη στην αθηνα..μπραβο σου παντως..

αριαδνη καλοκουραγιο στο διαβασμα!με το καλο να παρεις το πτυχιο!!!!αχ δεν ειναι τελεια οταν ξεκαρδιζοντε να γελανε?πωπωωωω το λατρευω αυτο οταν το κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω κ παλιο για τις ευχες της ανηψουλας μου! :)

ξεχασα να πω οτι οι φωτογραφιες με τα αλογα ειναι τελειες!!η αγγελικη κ η μανουλα φαινοταν ευτυχισμενες!!στον μπαμπα μοιαζει η αγγελικη?η μου φανηκε κατερινα? :D

αριαδνη κ μπαλα τσιου?πολυ γλυκια η κορουλα σου!!

καλε πολυ ησυχια βρε κοριτσια!!ολοι για νανι ειστε?παω κ εγω..2:30 .. :o με το να ψαχνω συνεχεια για την βαφτιση δεν καταλαβα οτι περασε η ωρα..γιατι μονο βραδυ μπορω να δω..καλο βραδυ!!!φιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακα!!εδω σημερα εχει ηλιο!

Πως ηταν το βραδυ σας??ευχομαι καλα!

Αρι σου ευχομαι ολοψυχα να παρεις το πτυχιο σου συντομα!πραγματι χαρας το κουραγιοα σου που καταφερνεις κ διαβαζεις τωρα!

Χαιρομαι που ολες ξεκινησατε πυρετωδης προετοιμασια για τις βαφτισεις!εχετε πολυ ωραιες ιδεες!Αρι περιμενουμε κ τις δικες σου!

Μαρακι δεν ξερω πως το πηρα αποφαση για Αθηνα να παω με δυο παιδια μονη αλλα θα δειξει!Βασικα με αγχωνει ο μικρος πως θα ειναι μεσα στο αεροπλανο γιατι αν κλαιει θα πρεπει να τον θηλασω για να μην τον ακουει ολο το αεροπλανο!

Κατερινακι καλη αρχη με τις κρεμουλες!μια χαρα ειναι η νεραιδουλα!μακαρι να της αρεσουν!

Σταυρουλα ο μικρος σου πραγματι ειναι σαν σκατζοχοιρακι!κουκλι!

Κατερινα πολυ ωραιες οι φωτο σας..ειστε ολοι πολυ χαρουμενοι.μπραβο την Αγγελικουλα που δεν φοβηθηκε τ' αλογα!

Αρι θα περιμενουμε κ βιντεο απο μπισκοτακι!

παω να κανω δουλιτσες κ θα τα πουμε παλι μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, εμας το βραδυ ηταν σχετικα καλό αλλα ειχαμε πολυ πρωινο ξύπνημα, τις περιμενω να κοιμηθουν αποκλειεται να την βγαλουν μεχρι το μεσημεριανο.

Βικάκι ο πονοκεφαλος μπορει να ειναι απο την αυπνια και την ενταση και το τρεξιμο της ημερας. Κοινως ξεκουραση, αλλα καταλαβαινω ειναι δυσκολο. Η μπεμπα σου οσο θηλαζει δυσκολο να δεχτει πιπιλα.

Σταυρουλα ειναι ωραιο που μερα με τη μερα βρισκες πραματα και ερμηνευεις τη συμπεριφορα του Στρατουλη. Ν Ευχομαι με το ξενο να γινει καλυτερος ο υπνος του.

Αντωνια τα παμε κιολας, τι να σου πω, υπομονη, καποια στιγμη θα φαει , μεχρι που σκεφτηκα μπορει να ειναι ψυχολογικο ολο αυτο με την τροφη και να νιωθει πως δεχομενος το νεο φαγητο απο μακρυνεται απο το μεγαλο του ερωτα το στηθος και ν αθελει να το καθυστερησει, τραβηγμενο μεν , αλλα δν εχω τι αλλο να σου πω.

Κατερίνα παιδαράς ο Νικόλας, 800 γρ σε ενα μηνα πολλα, μπραβο. Ειδες που το πιεζεις το πουλακι μου? Για κανε το πειραμα που σου ειπε η γιατρος μηπως ειναι μαστερ σεφ ο Νικολας και επιλεκτικος.

Κατερινα γλυκια η αισθηση της κουρασης απο τη φροντιδα των μωρων μας ε? :)

Αχ Αριαδνη οταν αρχιζουν και ξεκαρδιζονται ειναι η καλυτερη μου, ειναι τοσο ομορφη αισθηση. Οσο για τα διαβασματα χιλια μπραβο για τα κουραγια σου.

Μαρια θα τα κανει ολα γης μαδιαμ λες η Αννουλα :lol::lol::lol: Θα την βαλουμε να κανει παρεα με τις δικες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...