Μετάβαση σε περιεχόμενο

πυρετος και πιθανη εγκυμοσυνη ...


aglaitsa34

Recommended Posts

κοριτσια καλημερα

μετα απο την αποτυχημενη εξωσωματικη που ειχα κανει απεφευγα να μπω σε φορουμ που μιλουσε για μωρα αλλα σημερα χρειαζομαι την βοηθεια σας ....

εχουν περασει δυο χρονια απο τοτε και η μονη εξηγηση που εχω παρει ειναι αυτη της ανεξηγητης υπογονιμοτητας ....

βασικα εχω καθυστερηση ...εχω συμπτωματα πως θα αδιαθετησω (πονοι στην μεση , πονακια στην κοιλια )αλλα εχω σταθερο κυκλο 26-28 ημερων εδω και χρονια και τωρα εχω φτασει στις 34 μερες ...

δεν τολμαω να κανω τεστ γιατι φοβαμαι το αποτελεσμα οσο καια ν ακουγεται χαζο ...

και σημερα το πρωι ξυπνησα με πονολαιμο , πονους στα κοκαλα και 37,5 πυρετο ...

αν ειμαι εγκυος πειραζει να παρω αντιπυρετικο ?.....

μηπως η αυξημενη θερμοκρασια δημιουγησει προβλημα ?....

ξεχασα ο πυρετος ειναι καρφωμενος στο 37,5 εδω και ωρες ...ουτε ανεβαιανει ουτε κατεβαινει ....

ευχαριστω εκ των προτερων ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακάρι βρε κουκλίτσα μου να σαι έγκυος.Κάνε μεθαύριο μια χοριακή.Το καλύτερο εύχομαι.Όσο για τον πυρετό πάρε κανα deponaki,Και έγκυος να σαι δε θα κάνεις κακό στο έμβρυο,θα ανακουφιστείς κιόλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντεπόν και ζεστά..χαμομήλι με μέλι και καραμέλες για βήχα φυτικές...εύχομαι όλα να πάνε καλά και να έχεις ένα σποράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσι μου ευχομαι να σαι εγκυουλα και Ο Θεος και Η Παναγια να βοηθησαν να χεις ενα υγιη και γερο σπορακι στην κοιλιτσα σου!

Οσο για τον πυρετο παρε ντεπονακι,δεν κανει κακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!

ευχομαι ειλικρινα να εισαι εγκυουλα......

το 37,5 δεν ειναι πυρετος......

ειναι ομως μια θερμοκρασια που θα μπορουσε σε συνδιασμο με την καθυστερηση να κρυβει ενα σπορακι :x

περιμενουμε νεα σου ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για τις συμβουλες .... :)

βασικα επειδη ανεβασα 39 εκανα το τεστ για να μπορεσω να παρω κανενα πιο δυνατο αντιπυρετικο ....

αρνητικο ηταν τελικα αν και η περιοδος δεν εχει εμφανιστει ακομα .....

αν καθυστερησει πολυ ακομα θα παω στον γιατρο μηπως εχω καμια κυστη ....

απογοητευτηκα η αληθεια ειναι αλλα κατα βαθος το ηξερα ....θα ηταν θαυμα αν μετα απο τοση ταλαιπωρια εμενα φυσικα ....

ομως ξερετε τι λενε ...η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια ... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά σου...πολύ καλά έκανες που έκανες το τεστ.Δε πειράζει...με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρεις.Και πίστεψε με όταν γίνει αυτό δε θα σε νοιάζει ούτε ο τρόπος που έγινε ούτε φυσικά και θα θυμάσαι όσα πέρασες όταν κρατήσεις το αγγελόύδι σου αγκαλιά.Μιλαώ εκ πείρας...Εκει που είσαι ήμουνα και δω που είμαι θα ρθεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά σου...πολύ καλά έκανες που έκανες το τεστ.Δε πειράζει...με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρεις.Και πίστεψε με όταν γίνει αυτό δε θα σε νοιάζει ούτε ο τρόπος που έγινε ούτε φυσικά και θα θυμάσαι όσα πέρασες όταν κρατήσεις το αγγελόύδι σου αγκαλιά.Μιλαώ εκ πείρας...Εκει που είσαι ήμουνα και δω που είμαι θα ρθεις...

ευχαριστω πολυ αλλα η αληθεια ειναι πως φοβαμαι τοσο πολυ που το αναβαλω συνεχως και δυστχως τα χρονια κυλανε εις βαρος μου .....

μπηκα ηδη στα 38 ....

τελικα ενας μ@@@ γιατρος μπορει να δημιουργησει πολυ μεγαλο προβλημα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μη φοβάσαι τίποτα..Πάρε το χρόνο σου βρες ένα γιατρό να εμπιστεύεσαι να σε καθοδηγήσει σωστά και προχώρα...Τσαμπουκά χρειάζεται και αυτοπεποίθηση,να λες εγω θα τα καταφέρω ο κόσμος να χαλάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το εχω και πολυ με τον τσαμπουκα ....απογοητευομαι πολυ ευκολα δυστυχως και αυτο με κανει να καθυστερω αποφασεις .....

ασχετο ....

εγω ακομα περιοδο δεν εχω δει και παρα το αρνητικο τεστ δεν εχω καθολου συμπτωματα ....

εχω ομως καποιες βλεννες διαφανες σαν να εχω ωορηξια ....

να φταιει ο πυρετος ?...

μηπως να εκανα και μια χοριακη καλου κακου ?...κοντευω 38 μερες ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου πρότεινα να κάνεις μια χοριακή να είσαι σίγουρη για το αποτέλεσμα. 38 ημέρες είναι πολλές οπότε κάνε το να ηρεμήσεις..για το θέμα του γιατρού, θεωρώ ότι είναι ότι πιο σημαντικό. Έχω ακούσει ιστορίες και ιστορίες. Μην απογοητεύεσαι - κυνήγησε το και όλα θα γίνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω 43 μέρες κύκλο τώρα από 9/12 τελευταία περίοδος αλλά είναι γνωστό το φαινόμενο για μένα λόγω πολυκυστικών...Εχω κάνει και δίμηνο να δω περίοδο.Και γω θα πρότεινα μια χοριακή πάντως πριν πάρεις οποιοδήποτε σκεύασμα για να έρθει περίοδος.πχ primolut δε ξέρω αν τα ξέρεις.Δεν έχεις να χάσεις κάτι πέρα από ένα 20€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω φανταζομαι πως φταιει ο πυρετος για την καθυστερηση απλα αμνησυχω λιγακι παραππανω γιατι δεν ειμαι συνηθισμενη σε τετοια νουμερα ....

ακομα και οταν αλλαζω κυκλο νωριτερα μου ερχονται οχι αργοτερα ....

θα περιμενω και σημερα και αυριο παω στο μικροβιολογικο να κανω την εξεταση ....

ευχαριστω πολυ ....

eugeniafrapa....ειναι οντως μεγαλο θεμα αυτο του γιατρου ...εγω εχω χαλασει πολλα χρηματα χωρις λογο οπως αποδειχτηκε και με εβαλε να παρω πολυ μεγαλες ποσοτητες φαρμακων και το αποτελεσμα ?....να μην με παρει καν ο ιδιος να μου πει πως η εξωσωματικη δεν επιασε ....

τωρα σε οποιον και να παω νομιζω πως με κοροιδευει ....

τι να πω ?....μαλλον παρα ειμαι "ευαισθητη "....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν παραείσαι ευαίσθητη..όταν καείς στον χυλό, φυσάς και το γιαούρτι.. Καταρχήν θα σου πρότεινα να μην έχεις άγχος - είναι το χειρότερο σπερματοκτόνο που υπάρχει..ψάξε βρες έναν καλό γιατρό και όλα θα γίνουν σιγά σιγά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα τον γιατρο μου τηλεφωνο και μου ειπε να κανω ενα ακομα τεστ για να οριστικοποιησουμε οτι ειναι αρνητικο μηπως ηταν νωρις για το προηγουμενο ...

δεν εχω κανει κατι ακομα αν και δεν εχω περιοδο γιατι αρωστησε ο μπαμπας μου και ειμαστε στα νοσοκομεια ....

λογικα δεν ειναι τιποτα απλα απορυθμηστηκε ο κυκλος μου με την ιωση και τωρα με την στεναχωρια ....

αν καταφερω να βρω λιγο χρονο να το κανω θα σας ενημερωσω ...

πειραζει που εχω μια ψευδαισθηση πως ισως προσπαθει να κρατηθει κατι ?...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aglaitsa34 μακαρι κοριτσακι μου να ειναι κατι καλο ;););) αν και αφου δε σου ηρθε μεχρι τωρα περιοδος δε νομιζω τοσο πολυ να εχει απορρυθμιστει ο κτκλος σου,αρα..... :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως ομως επειδη το θελω πολυ μπλοκαρω τον οργανισμο μου μονη μου?

θα δειξει....

τωρα απλα προσπαθω να προσεχω γιατι εχουν προτεραιοτητα αλλα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις μια χοριακή να ξέρεις τι ακριβώς έχει γίνει...

περαστικά στον πατέρα σου και να έχετε και οι δυο σας υγεία και πολύ πολύ σύντομα να του ανακοινώσεις τα πιο ευχάριστα νέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...