Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

σιγα που δεν προλαβαινε..διπλα ειναι η τουαλετα κα μαλιστα η πορτα ηταν ανοιχτη...τα εκανε για αν γελασει..αφου σας λεω ελιωσε στα γελια μετα...

Ντομ και εγω ειμαι περιεργη..ενα εναι το σιγουρο...δεν προκειται να στρωνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν εγω του πω θελει ο παιδικος φωτο δε θα κατσε ποτε...

:lol::lol::lol:

αψογος!!!στειλε και απο Φανη!!!

αντε καλα τωρα τα ειδα και τα 2!!!

φιλεναδα ωραια τα χαλια...και γουστο ιδιο... :D:D

τα δικα μου τα τετοια τα εχω παταρι... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Καταρχήν που ειναι η vag 2 μέρες τώρα;;;

Αλέκα διάβαζα τις περιγραφές σου για το χέρι και ανατρίχιασα σύγκορμη.Περαστικά στο κορίτσι σου.Εχει δίκιο η Χρυσούλα φέρε καμιά συμμαθήτρια το απόγευμα να κάτσουν νατης πει για το σχολείο να ξεχαστεί.

Ελένη και μεις πάθαμε ρίξη τυμπάνου στη Χρυσανθούλα μου πέρσι,το ένα βράδι "έσκασε" το ένα και το επομενο πρωί το άλλο, και μας ο γιατρός είπε είναι από μύξες που δεν καθάριζαν καλά.Από τοτε ορό συνέχεια και 5 φορές τη μέρα.Περαστικά και σε σας.

Dominique περαστικά και σε σας και μεις έχουμε κωλόβηχα,ευτυχώς όχι πυρετό και όλα τα παιδάκια στο σταθμό δηλαδή,χειμώνας είναι θα περάσει που θα πάει.Αλήθεια τις φώτο που τις βάζεις;Εχετε και ομάδα και ανεβάζετε εδώ;

Μαρία άντε με το καλό η κοράκλα να τα κάνεις ταίρι!χα χα...Και μας χάλασε χθες το laptop σπίτι,βάλε βγάλε τα καλώδια οι μικρές να βλέπουν τα μίκυ μάους μάλλον μας "χαιρετά" το pc...

Μαρκερ ξεκουράσου μη κάνεις πολλά πολλά...επιβάλλεται στη κατάσταση σου.

Νανά μεγεία το πλυσταριό...ωραία να χεις χώρο για όλες αυτές τις συσκευές μαζί.Εμένα πλυντήριο-στεγνωτήριο δεν είναι στον ίδιο χώρο και κουβαλάω λεκάνες...

Χρυσούλα τέτοια καμώματα σου κατάφερε ο υιός;;;Α πα πα τι έχω να περάσω...

Σωσω διάβασα αυτά που ανάρτησες για τη γυναίκα από τη Λέρο.Εχουμε διχαστεί όλοι.Ούτε εγώ έχω πειστεί ακόμα για την αθωότητα της όπως λέει και η marker,αλλά ότι και να λέμε εμείς η ουσία είναι μια ,το παιδί δε τα κατάφερε.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

στειλε μου κι μενα το χαλι να το δω βρε....

σημερα πηγα στο γιατρο γιατι ειχα να τα ακουσω απο χθες... ολα καλα, χτυπουσαν οι καρδουλες, απλα δεν μπορουν να κινηθουν καθολου....

ναι αρχισαμε αντιβιωση... αυτο λεει μπορει να συμβει σε ολα τα παιδακια... και δεν ειναι παντα συνοδευομενο απο οτιτιδα... εμεις για παραδειγμα δεν ειχαμε....

το υγρο που ειχε στα αυτια της ηταν καθαρο... ο παιδιατρος μου ειπε οτι αν δεν καναμε ορο θα ειχε και οτιτιδα..

τεσπα απο φτιαχνει μονο του...

χρυσ για να μου κατουρουσε στο χαλι και να γελουσε κιολας θα την ειχα τσουρομαδησει.... εγω δεν σηκωνω τετοιες πλακιτσες.... :mrgreen::mrgreen:

προχθες εφτυνε το καθρεφτη για να τον καθαριζει λεει... και με κοιτουσε με γελακι.... σηκωνομαι λοιπον απανω και μεχρι να παω, ειχε παρει αζαχ και χαρτι και μου ελεγε : ενταξει ενταξει μονο με αυτο θα τον καθαριζω... δεν χρειαστηκε καν να της κανω παρατηρηση....

δεν ξερω αλλα σε αυτα τα θεματα ειμαι πολυ καθετη.....

με το μαρακι ειχα μιλησει μεσω φεις... μου ειχε πει οτι μαλλον ειναι κοριτσακι αλλα περιμενα να το ανακοινωσει η ιδια...

αλεκα περαστικα σας... ευχομαι αλλος πονος να μην το βρει το παιδακι σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτα τα εχω απο τους γονεις μου...800 χρονια χαλια απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου αλλα σκυλιά και διαχρονικα τα ατιμα...εγω ειμαι και κλασσικη γενικα...ανατολια νομιζω ειναι θα σας γελασω...

Μαρντιο καλα που το πες ρε συ...οχι σε μειλ των κοριτσιων στελνω...στειλε με πμ το μειλ σου να σου στελνω...

Ελενη σε ξεχασα καλε; :? κατσε να σου στειλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ελένη μην ανησυχείς για το τύμπανο,η μεμβράνη αυτή αναπλάθεται στα παιδιά σε 3 μέρες.Και ναι ούτε εμείς είχαμε ωτίτιδα δε θυμάμαι καν να μας έδωσε αντιβίωση.

Καλε τι κέρβερος μανούλα είσαι εσύ που σε είδε το παιδί και έτρεξε και πήρε το azax και πανί..Ετσι έτσι σε πειθαρχία από μικρά,δε θα σε δυσκολέψουν καθόλου όλα μαζί με τέτοια διαπαιδαγώγηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μου αρεσει που λες να σου στειλω το χαλι...λες και τους εστειλα διαφημιστικο της Μιραρακη

αυτες οι ρουφιανες Χρυσουλα Νανουκα φωτο παιδιων εστειλα για τα χαλια μου ελεγαν... :lol:

σου στειλα...

Μαρντιο σου στειλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ καταρχήν τα παιδιά σου κουκλιά!Δε μου φαίνεται να μοιάζουν και πολύ ε;

Το όνομα σου επίσης πολύ ωραίο...Το Dominique ειναι για εδώ το καλλιτεχνικό σου ή το χρησιμοποιείς γενικά;

Το χαλί επίσης συμφωνώ πανέμορφο.Ούτε εμείς έχουμε τέτοια χαλιά.Αλλά με τα "τέρατα" που κάνουν οι δικές μου πλαστελίνες και ζωγραφιές αν είχα και τέτοια ωραία θα τα κλαιγα διπλά...χα χα.Καλά να ναι βρε να παίζουν να κάνουν σκανδαλιές και να λερώνουν τι θα χουμε να θυμόμαστε άλλωστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις εχουμε ωραιοτατα χαλια γυφτων!!

τελεια σαςλεω..

απο την νανα περιμενα να σχολιασει χαλι..αλλα και η χρυς;;

δε το περιμενα..

περαστικα ελενη..

μαλλον δεν εχουν ψωρο ταπ αιδια,ε;;

εμεις συναντ ολες οι κοκονες μαζι..

απο το μαμυ..που κανουμε παρεα..αλλα ειχαμε καιρο να μ;αζευτουμε.

δεν ηρθνα να παρουν το θηλαστρο ακομα..

θα τους παω το απογ..μακαρονια με κρεμα γαλακτ για μεσημερι..

το απιδι σκετα..

παιδι εννοουσα..

βαγκ που εισαι καλε;;

ανατολια θελει ο κλωος σου νανα;;

χαχαχ!!

περαστικα ρε ντομ!!

τι ειναι αυτο με τουςε πυρετους;;

εμεν;α ο γειτονας με εβαλε χερι..που δε παω τη μαρθα σχολειο..που θα την επεηρασει..που θα γινει ακοινωνικοιποιητη..και τετοια.

τεσπα!!

που ημασταν προχτες στο κεντρο και ειχε 1 μαντηλακι και πηγαινε και σκουπιζε των παπουδων τα χερια..απανγια μου..πως θα την μαζςεψω..

αληθεια σας λεω..μιλαει και πηγαινει παντου..

στο σουπερ μαρκετ τους ρωταει ολους πωσ σε λενε;;τι εχεις για μενα και τετοια;;

δε ξερω!!

απο την κια δε θεω να της το κοψω..απο την αλλη..παραγματικα παει παντου..και δε ξερω αν ειναι καλο..

απ οτην αλλη βλεπω και ντροπαλα παιδια και δε μαρεσει πολυ!

ρε αιδια..

επειδη κατι εγινε με τα αποτ της θουληε..

μπορειτε να μου πειτε στην αυχενικη σας τι αριθμο σας εδωσε και ποσα εκατοστα ηταν το παιδι;;

πηγςε στο δημ νοσοκ η θουλη και οι μετρησεις δε βγηκαν πολυ καλες..για πειτε σας παρακαλω!

αλεκα..περατικα ρε μρια..αλλα και μενα μου πιαστη κε η μικρη..αναισθησια,ε;;

τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΟΜ..... ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΟΥ..

σωσω δεν εχει σιμιγδαλι αυτο ο χαλβας????

παιδα ανακατευομαι.... εχω αρχισει να νιωθω οπως τον πρωτο καιρο....

μπραβο που περασατε καλα... κι γω θα ηθελα να δω τα κοριτσια αλλα δυσκολα μετακινουμε...

η μαρθα ειναι απο τα πιο κοινωνικα παιδια που εχω γνωρισει...

αυτο μαρεσει στην μαρθα που δεν το εχει η δικια μου.... το οτι θα μιλησει , δεν θα ντραπει να ζητησει... ειναι ομως και το αλλο ακρο... λιγο περιορισμος στο οτι προσεχουμε τους ξενους γιατι δεν τους ξερουμε....

α μαρντ με την πειθαρχια ειμαι πολυ καθετη...

ειδικα με κανονες του σπιτιου και με το προγραμμα που εχουμε ως οικογενεια...

η κορη μου με μιμηται συχνα μιλαει στα κουκλακια: μαζευουμε παντα ολα μας τα πραγματα.... τι ειμαστε ζωα και ζουμε σε σταβλο??? και αλλα πολλα τετοια...

την εχω βαλει σε μια διαδικασια να ξερει οτι υπαρχουν κανονες και οταν τους παραβιαζουμε , υπαρχουν συνεπειες.... *γωνια της σκεψης*..

πλεον εχω να την μαλωσω πολυκαιρο... ενα βλεμμα αρκει για να καταλαβει την προειδοποιηση...

δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο γιατι καθε παιδι εχει την δικη του ιδιοσυγκρασια αλλα σε μας εχει πιασει κατα πολυ...

επισης δεν ξερω αν αυτο το συστημα θα πιασει στα αγορια.... ειδωμεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

σωσώ εγώ χαίρομαι τα παιδάκια που δεν ντρέπονται!

και είδες που τελικά δεν παίζει και τόσο σημαντικό ρόλο το σχολείο για την κοινωνικοποίηση του παιδιού.

εννοείται ότι κάνει καλό, αλλά έχει να κάνει και με τον χαρακτήρα του κάθε παιδιού.

ο δικός μου ξεκίνησε σχολείο και όταν του μιλάει άνθρωπος κρύβεται...

ούτε το όνομά του δε λέει όταν τον ρωτάνε.

θέλει χρόνο για να ξεθαρέψει...

στον Α οι πιθανότητες ήταν 1-28000 και τώρα μία 1-13000.

δε θυμάμαι ύψος...

δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει και όλες μας πρέπει να αγχωνόμαστε σε κάποια εγκυμοσύνη...

σωσώ είναι νόστιμος αυτό ο χαλβάς;

δε μου πολυγέμισε το μάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κωκωνίτσες...

Ελένη μπράβο πολύ καλά κάνεις με την πειθαρχία,επικροτώ το σύστημα σου.Και οι δικές μου είναι μαζεμένες ντροπαλές πολύ.Και γω με την αδερφή μου ήμασταν έτσι,καημό το χε η μάνα μου που μόλις μας μιλούσε άνθρωπος βάζαμε τα κλάμματα.Που και παιδικό πάνε και παιδάκια φέρνουμε στο σπίτι και παιδότοπους.Είναι στο παιδί νομίζω.Πάντως και γω χαίρομαι αυτά που δε ντρέπονται και ζητάνε αυτό που θέλουν και είναι κοινωνικά ακόμα και με έναν περαστικό στο δρόμο που θα τους γελάσει πχ.

Μα καλά βρε Σωσω και της αδερφής σου η αυχενική κάπως;Τι έγινε;σύστημα το χουν οι γιατροί;Ευχομαι και σε σας να μην είναι τίποτα.

Εμεις βήχα και μύξες αλλά σε λογικά πλαίσια.Ελπίζω το σκ να μη κλειστούμε μέσα...

Vagggggggggggggggggggggggg......................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Σωσω του Θ δε θυμαμαι αλλα τωρα μου βγηκε 1-18.000

τι της ειπαν??

καλα δε νομιζω οτι τιθεται θεμα...

ασε τη Μαρθα να ειναι οπως θελει..αλλαζουν απο μονα τους αυτα...

να ειναι καλα το παιδι να ειναι ανοιχτο..!!!

ο δικος μου μαλλον ειναι φυσιογνωμιστης..σε αλλους χυμα αλλους υτε να τους φτυσει..ντροπες καμια φορα κλεινει τα ματι.. :lol::lol:

Μαρδιο ο αδερφος μου ηταν ετσι και μετα τα 18 δεν κολλησε πουθενα..στα 32 τωρα δε μασαει ενω εγω που ημουν μικρη πιο ανοιχτη εχω κατι ζητηματα..

ελπιζω να σας περασουν τα μυξακια..

αληθεια που ειναι η Βαγκ???

εγω εφτιαξα ενα ωραιοτατο σπανακορυζο!!!ελπιζω να το φαει ο μικρος...

δουλευω στις 2 :?:?

σαβκυρ ειπαν κακοκαιρια..ηδη εδω βρεχει ακαταπαυστα απο χθες βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1- 15000 ήταν στη 2η εγκυμοσύνη...

όχι 13000.

χρυσούλα κι εγώ όταν ήμουν μικρή ντρεπόμουνα να πάω στο περίπτερο να ψωνίσω σοκολάτες.

τώρα είμαι πολύ πιο άνετη!!!

ο αδερφός μου πάλι... ξεδιάντροπος γεννήθηκε και ξεδιάντροπος θα πεθάνει... χαχαχα!!!

και να μη σε ξέρει καλά, αν έρθει σπίτι σου και πεινάσει, θα σου ζητήσει φαγητό... χαχαχα!!!

όταν είμασταν μικροί όλοι τον λάτρευαν κι εμένα με βαριόντουσαν γιατί δεν πήγαινα σε κανέναν εκτός από τη μαμά μου και ήμουν πολύ γκρινιάρα!!!

για τη Βαγκ τι να πω... ελπίζω μόνο να μην έχει να κάνει με το χέρι της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...ΚΟΙΤΑΞΤΕ ..ΚΑ ΓΩ ΔΕ ΝΤΡΟΠΟΝΑΙ..ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣΤΕ...αλλα ας πουμε πηγαμε καροτσαδα και ετσι πως κραταει το καροτσι απο το 1 χερι ηταν κα ιενας κυριος διπλα μας και του παισε το χερι και πηγαιναμε ολοι μαζι μεχρι το σουπερ..τι να πω..

και λεω μαρθα..καλο ειναι αν καπιοος δεν μας μιλαει να μην του μιλησουμε..και λεει να ιμαμα..αυριο θα τον ρωτησω πως το λενε....

ι να πεις.;;

κ εννοειται δεν υπαρχει ανθρωπος να την ρωτησει πως την λενε και να μην απαντησει..

ζρυς το εφαγε το σπανακορυζο τελικα;;

εμεις φακε..με τη καινουργια χυτρα..του λιντλ.καλη φαινεται..

δε ξαναπαει η θου σε δημ νοσοκ..τελος..οτι ναναι γινεται εκει..

πηγε και εκανε παπ α εξω..στο νσοκ δεν την ειπανε να κανει..

οχι τα ποσοστα της αυχενικης..το υψος της αυχενικης..1,2 και τετοια..

σκουπισα..εκανα τζατζικι..χθες εκανα τη πρασοπιτα..θα την βαλω στο μπλογκ..αξιολογη..

ο χαλβας καλος..ελαφρυς..η μαρθα τον τρωιε..και ο λερυτ..

σας ιπα οτι ξεκινηαα 10-15 λ στο σπιτ γυμναστικη;;οι ναναι!!χαχα

ηλιο εδω και λιγο αερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα χα.. πεθαινω οταν η μαρθα κανει ετσι με τους αγνωστους....

φανταζομαι τη μουρη σου μονο και γελαω... :lol::lol::lol:

εμενα στα διδυμα ηταν 1,2... μεχρι 2,5 με 2,8 νομιζω ειναι το φυσιολογικο....

εγω παλι ως παιδι δεν ντρεπομουν και ημουν πολυ ανεξαρτητη... η κορη μου ειναι το αντιθετο....

παιδια εχουμε θεμα με τον παιδικο ...σε 10 μερες διωχνουν τις δασκαλες γιατι ληγει η συμβαση τους και δεν παιρνουν καινουργιους γιατι δεν εχουν λεει λεφτα....

τα παιδια μενουν χωρις δασκαλα μεχρι νεοτερας....

εχω ψιλοαγχωθει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Kate1992@Θέτις Κ. πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσια μου με το καλό!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά! Kate μου εγώ ενημέρωσα την κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια γιατί υπάρχουν υλικά που δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει σε εγκυμονούσες και ΌΛΑ πάνε μια χαρά μέχρι τώρα που είμαι 23+5! Ο γιατρός μου μου είπε ότι απλά θέλει μπαίνοντας στον 7ο να είναι καθαρά χωρίς κανένα υλικό! Θέτις μου πραγματικά προσεύχομαι για σένα αυτόν το μήνα! Ήρθε για να μείνει κορίτσι μου αυτήν τη φορά! Θα περιμένουμε τη χοριακή σου!
    • Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα! 1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!!  2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής! 3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο! Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!
    • Μα δε χρειάζεται να τα έχεις σε απόσταση καλή μου! Και να ξέρεις ότι είναι πολύ προστατευτικά με τα παιδιά! Δεν κινδυνεύει το μωράκι σου απο το σκύλο σου!!!
    • Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝
    • Εμένα όταν είχε γεννηθεί που είχε έρθει το λαμπραντορ στο σπίτι απλά δεν την έφερα σε επαφή σε το σκυλί και χρησιμοποίησα πανες αγκαλιάς οταν ηθελα  να την πάρει κάποιος αγκαλιά για να μην έρχεται σε επαφή με τα ρούχα και με τυχόν τρίχες του σκύλου.. αλλά μετά που ξανά ήρθε ο σκύλος όταν ήταν 3 μηνών τους άφησα κανονικά να έρθουν σε επαφή ρώτησα και την παιδιατρο και μου έδωσε το οκ από την στιγμή που σκύλος ήταν με όλα τα εμβόλια που πρέπει με είπε η γιατρός 🤷‍♀️ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...