Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

Στεναχωρέθηκα με το μωρό...νόμιζα μπορούσαν να το σώσουν αφού ήταν πια σε καλά χέρια...Ιατροδικαστής και δικαιοσύνη θα κρίνουν που πρέπει να αποδωθούν ευθύνες...

Εγώ πάλι δεν είχα επιλογή πότε θα γεννήσω...όσο περισσότερο άντεχα τόσο και πιο ευχαριστημένη θα μουν.Στην 36η εβδομάδα νταν (που λέει και η Ελένη )σε μια απλή επίσκεψη στο γιατρό είχα πλήρη εξάλειψη τραχήλου και διαστολή 6 αλλά δε πονούσα.Ο θείος μου που τυχαίνει να είναι γυναικολόγος στο Ιασω έλεγε μπορω να αντέξω και άλλες 10 μέρες έτσι αλλά ο εδώ γιατρός δεν ήθελε φοβόταν,ούτε για μπάνιο δε με άφησε να φύγω να πάω σπίτι και να γυρίσω εκείνη την ημέρα.Και οι κόρες μου είναι γεννημένες 15/9 και ο αντρας μου 20/9.Καλά θα ταν να άντεχα 5 μέρες ακόμα ε;;;;Το καλό ήταν ότι τα παιδιά ήταν οκ δε χρειάστηκε και σε μας θερμοκοιτίδα όπως και της Marker και όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωσω καλώς να ορίσετε Ρόδο...Σίγουρα θα κάνουμε καλή παρέα εμείς οι δυο...Ταιριάζουν και τα ζουζούνια μας ηλικιακά...super θα περάσουμε.Και μεις 1 έτους τα πήγαμε πρώτη φορά διακοπές στη Κω.Δε μπορώ να πω ότι πέρασα χαλαρά ή ότι ξεκουράστηκα.Φέτος όμως που ήταν 2 ετών και ξανπήγαμε Κω σε all inclusive και με παρέα με συνομίληκα παιδιά ήταν πολύ καλύτερα...το ευχαριστηθήκαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa Ελενη τότε αληθεια ημουν σαν και εσενα - παρακαλουσα να περασουν οι μερες και τις μετρουσα σαν το φανταρο - να γεννηθουν να ηρεμησω κυριως ψυχολογικα οτι ηταν καλα

ειπε τωρα μιλαω εκ του ασφαλους και εχει περασει ο καιρος τα βλεπω πιο αντικειμενικα τα πραγματα

καλα Μαρντ εσυ δεν ειχες αλλη επιλογη λογικα μπορει να εσπαγαν τα νερα την ιδια μερα

ισως στην περιπτωση σου το ιδιο να εκανα.

Καλε πως τον λενε τον θειο σου;

Πολλα λεφτα το all βρε κοριτσια - ξερω γω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ μαρκερ πως θα το κλεισεις... εμεις πριν δυο χρονια κελισαμε all inclusive μεσω γερμανιας σε ξενοδοχειο 4 αστερων 80 ευρω η βραδια ενω αν πηγαιναμε απο μονοι μας θα πληρωναμε 195 ευρω την βραδια..

τρωγαμε και πιναμε τα παντα τζαμπα μεσα στο ξενοδοχειο... καναμε 4 διανυχτερευσεις και δωσαμε 320 ευρω σε ολες μας τις διακοπες...

αν πηγαιναμε καπου απλα να πληρωναμε μονο δωματιο θα μας εβγαινε πολυ πιο ακριβα γιατι θα επρεπε να τρωμε εξω μεσημερι-βραδυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marker Γαβριηλ Αντώνη τον λένε το θείο μου,αδερφός της μαμάς μου είναι.

Και μεις all inclusive μεσω internet στη Κω 2 δωμάτια σαλόνι κουζίνα και μπάνιο,όλα τα γεύματα,Free αναψυκτικά παγωτά τοστ κεηκ κατά τη διάρκεια της μέρας ήταν 120 τη βραδιά .Μείναμε 7 βραδιές.Και έξω ημερησίως τόσα θα θέλαμε μαζί με τη διαμονή σε ενα ενοικιαζόμενο πχ.Μια η άλλη ερχεται.Σημασία έχει να εκμεταλλευτείς όλα τα γεύματα.Όχι πχ να κάνεις το πρόγραμμα σου έτσι ώστε να μη προλαβαίνεις ώρες εστιατορίου και να πρέπει να φας έξω.Τότε σου έρχεται παραπάνω σίγουρα.Πίστευω είναι ιδανικός τρόπος διακοπών για οικογένειες με μικρά παιδιά.Και στο μπουφέ του είχε τα πάντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://gr.omg.yahoo.com/news/σοκάρει-το-πανελλήνιο-ο-θάνατος-του-βρέφους-από-140900560.html?fb_action_ids=472827926098364&fb_action_types=news.reads&fb_ref=type%3Aread%2Cuser%3A4Ys54hUX_Vl9GNIJegjagCJEl5U%2Caf%3Asb&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%22472827926098364%22%3A199058153568922%7D&action_type_map=%7B%22472827926098364%22%3A%22news.reads%22%7D&action_ref_map=%7B%22472827926098364%22%3A%22type%3Aread%2Cuser%3A4Ys54hUX_Vl9GNIJegjagCJEl5U%2Caf%3Asb%22%7D&code=AQAE3BePLeQeaSqnN849foMqCo-ocl7gUMlOH7WJ1GuwwLREzJ8FZqBitMVXsshxdMbz8OnPjIB1STtbaIiOA2QMLG9ShTEmH-KvrH8Gp2rs3djVbiuQOBI-7a7MKdHPK5_AeluOFHjEwV9RPzvZbIngJdZeTncpkOWIfBiXxb0hfL3RKLCxggcfkXQd_Oq8n5krjiL4hsJR3-kgdHRBqJfs#_=_

gia diabaste to ligo koritisa...einai gia thn kopela apo th lero

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοκάρει το πανελλήνιο ο θάνατος του βρέφους από ασιτία! Όλο το ρεπορτάζ στο TLIFE

Δε μπορεί να χωρέσει ανθρώπου νους πως ένα μωράκι μόλις 33 ημερών, άφησε την τελευταία του πνοή από ασιτία και υποθερμία. Το παιδί, που νοσηλευόταν διασωληνωμένο και σε εξαιρετικά κρίσιμη κατάσταση στην Εντατική του ΠΑΓΝΗ στο Ηράκλειο, όπου μεταφέρθηκε με την 24χρονη μητέρα του άφησε σήμερα την τελευταία του πνοή.

Το TLIFE μίλησε με τον διοικητή του Κρατικού Θεραπευτηρίου Κέντρου Υγείας Λέρου που διακομίσθηκε αρχικά το βρέφος, με τον Δήμαρχο Λέρου, αλλά και τον παιδίατρο Σπύρο Μαζάνη που μας μίλησαν για την υπόθεση που συγκλονίζει την κοινωνία της Λέρου και ολόκληρης της χώρας.

Ο διοικητής του Κρατικού Θεραπευτηρίου Κέντρου Υγείας Λέρου, Δημήτρης Καρανικόλας μίλησε στο TLIFE με κάθε λεπτομέρεια για την ημέρα που η 24χρονη μητέρα αποφάσισε να πάει το μωρό της στον γιατρό: "Έχουμε έναν παιδίατρο στη Λέρο, ο οποίος πραγματικά είναι ήρωας. Υπηρετεί το νοσοκομείο εδώ τα τελευταία 20 χρόνια, βρίσκεται πάνω από το τηλέφωνο 24 ώρες το 24ωρο. Όλα τα παιδιά της Λέρου έχουν περάσει από αυτόν τον γιατρό κι ο ίδιος είναι πατέρας 14αρων παιδιών!

Ο συγκεκριμένος παιδίατρος δεν ήταν σε καμία Κω, σε καμία Ρόδο, βρισκόταν στη Λέρο. Το περιστατικό δεν ήρθε ξανά στο νοσοκομείο εκτός της ημέρας Σαββάτου. Ήρθε με τον σύντροφό της, 10:32 και 10.37 ο παιδίατρος ήταν στο νοσοκομείο και είδε το μωρό. Κανείς δεν μπορούσε να πιστέψει ότι υπήρχε μια τέτοια κατάσταση... Του δώσαμε άμεσα τις πρώτες βοήθειες, ήταν σε πολύ άσχημη κατάσταση. Κάναμε όσα έπρεπε να κάνουμε... Εγώ βρισκόμουν σε ταξίδι και ήρθα αμέσως στο νοσοκομείο.

Έβαλαν ορό στο μωρό και κάπως ανταποκρίθηκε στην αρχή. Στη συνέχεια πήρα άμεσα το Υπουργείο, ο γιατρός επικοινωνούσε με το ΕΚΑΒ για τη διακομιδή του μωρού διότι ήταν πολύ σοβαρό το περιστατικό. Τους είπε για άμεση αερομεταφορά. Και πράγματι το Υπουργείο έστειλε ελικόπτερο στις 18:00, το πήρε και το πήγε στην Κρήτη.

Πρέπει να διευκρινίσουμε ότι δεν υπήρχε θέμα οικονομικό και ότι δεν μπορούσαν να αγοράσουν γάλα στο μωρό. Καταρχάς βρισκόμαστε σε έναν μικρό τόπο που παρόλο που δεν ήταν συντοπίτες, όλοι θα βοηθούσαμε και θα δίναμε γάλα για το μωρό. Ούτε ο χώρος που έμενε ήταν ακατάλληλος, ούτε οικονομικό πρόβλημα υπήρχε. Σαν άνθρωπος η μητέρα έδειχνε καλά και μιλούσε φυσιολογικά... Αλλά σύμφωνα με την κατάσταση του μωρού τα πράγματα είναι διαφορετικά.

Το μωρό δεν είχε ακαθαρσίες αλλα από τη στιγμή που δεν το αλλάζεις τακτικά, δημιουργούνται διάφοροι ερεθισμοί στο δέρμα. Αυτό πρέπει να γινόταν, δεν το άλλαζε τακτικά. Εμείς δεν τη ρωτήσαμε κάτι. Αυτά είναι δουλειά της αστυνομίας, εμείς από την ίδια μάθαμε ότι το μωρό δεν έτρωγε τις τελευταίες δυο ημέρες. Δεν γίνεται μέσα σε δυο μέρες να πάρει αυτή την πορεία το μωρό... Είχε φτάσει 3 κιλά το μωρό, από τα 3,5 που γεννήθηκε. Η διάγνωση εδώ ήταν ασιτία και υποθερμία.

Στο μπλογκ, αν ήταν η ίδια δεν λέει αλήθειες. Εδώ έχουμε δύο παιδιάτρους, όχι έναν. Το νοσοκομειακό και τον ιδιωτικό. Δεν είχε φύγει καθόλου εκτός νησιούο γιατρός. Ο δικός μας το ανέλαβε από την πρώτη στιγμή. Ακόμη και στα επείγοντα να είχε έρθει άλλη μέρα, θα το είχαμε καταγράψει."

Σύμφωνα με τις πληροφορίες του TLIFE, ο σύντροφος της κοπέλας δεν ήταν ο πατέρας του παιδιού. Η 24χρονη μητέρα βρισκόταν στη Λέρο τους τελευταίους 2 μήνες κι έμενε μαζί με τον υπαξιωματικό σύντροφό της, που βρίσκεται 1,5 χρόνο στο νησί, και το μωρό της, σε ένα διαμέρισμα ξενοδοχείου, όπως συνηθίζουν να κάνουν οι στρατιωτικοί.

Το TLIFE επικοινώνησε με τον Δήμαρχο Λέρου κ. Κόλια Μιχάλη, οποίος αποκάλυψε πως ολόκληρο το νησί έχει αναστατωθεί με την υπόθεση και το θάνατο του μωρού.

“Η μητέρα του μωρού δεν είναι από τη Λέρο. Είχε έρθει στο νησί τους τελευταίους μήνες, γέννησε εδώ και την φιλοξενούσε ένας στρατιωτικός στο σπίτι του. Γέννησε στο νοσοκομείο της Λέρου στις 13 Δεκεμβρίου ένα υγιέστατο αγοράκι, το οποίο μεταφέρθηκε το Σάββατο στο νοσοκομείο με υποθερμία και σοβαρά προβλήματα στο σώμα του και ασιτία.”, δήλωσε χαρακτηριστικά ο Δήμαρχος.

Ο ίδιος πρόσθεσε πως η μητέρα δεν είχε οικονομικό πρόβλημα και δεν ζήτησε βοήθεια, ούτε απευθύνθηκε σε κάποιο κρατικό φορέα, όλες αυτές τις μέρες. “Η μητέρα δεν ζήτησε βοήθεια από κανέναν, ούτε από ψυχολόγο, ούτε από κάποιο κοινωνικό φορέα ή το νοσοκομείο του νησιού. Κανείς δεν ήξερε ότι υπήρχε πρόβλημα, μέχρι τη στιγμή που το μωρό μεταφέρθηκε σε άσχημη κατάσταση στο νοσοκομείο της Λέρου. Επειδή το είδα το μωρό ήταν σε επιεικώς άσχημη κατάσταση”.

Υπήρχε κάποιος άλλος δίπλα στη γυναίκα αυτές τις μέρες;

“Το μωρό το μεγάλωνε η κοπέλα. Ο στρατιωτικός ήταν στη μονάδα που υπηρετούσε και για κάποιες μέρες στην αρχή είχε έρθει στο σπίτι του η μητέρα του για να βοηθήσει την κοπέλα. Γενικά η νεαρή δεν κυκλοφορούσε πολύ και εγώ προσωπικά δεν την είχα δει πολλές φορές”.

Τώρα ποια είναι η κατάσταση;

“Μετά τη μεταφορά του μωρού στο νοσοκομείο, ενημερώθηκε ο εισαγγελέας στην Κω, η αστυνομία πήρε καταθέσεις και η υπόθεση θα πάει στη Δικαιοσύνη”.

Ακόμη, το TLIFE επικοινώνησε με τον παιδίατρο Σπύρο Μαζάνη που μας έδωσε την ιατρική διάσταση του θέματος, λύνοντας μας κάποιες απορίες.

Το βάρος του μωρού ήταν υπερβολικά μικρό

“Το βρέφος αυτό για την ηλικία που είχε δηλαδή ενός μηνός, θα έπρεπε να ζυγίζει 4 κιλά και 100 γραμμάρια. Το γεγονός πως ζυγίζει κάτω από τρία κιλά σημαίνει πως ήταν σχεδόν σκελετωμένο και πως η απώλεια αυτή του βάρους δεν μπορεί να επήλθε μέσα σε λίγες μέρες.

Βάσει μαθηματικών στοιχείων, ένα παιδί όταν γεννιέται δικαιούται τις πρώτες μέρες να χάσει το 10% του βάρους που είχε κατά τη γέννησή του. Όταν είναι 12 ημερών πρέπει να έχει αποκτήσει ξανά το βάρος που γεννήθηκε. Αν υποθέσουμε πως το βρέφος στις 12 ημέρες έπρεπε να ζυγίζει 3,5 κιλά, θα έπρεπε να παίρνει 25 γραμμάρια την ημέρα, δηλαδή το λιγότερο 600 γραμμάρια σε ένα μήνα. Από αυτό καταλαβαίνεται πως το βάρος του μικρού ήταν πολύ χαμηλό.”

Από τα συμπτώματα που είχε το παιδάκι τι μπορούμε να συμπεράνουμε;

“Εφόσον το μωρό ήταν τόσο αδύνατο δεν είχε καθόλου λίπος και μυς. Γι' αυτό φαίνονταν ο σκελετός του και πετάγονταν τα μάτια του. Ακόμη είχε υποθερμία, ο οργανισμός υπέστη σοκ και κατέληξε στο θάνατο.

Και αυτό δεν μπορεί να έγινε μέσα σε δυο, τρεις μέρες, να χάσει δηλαδή τόσο βάρος σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Η κατάσταση πρέπει να συμβαίνει πάνω από εβδομάδα. Αν είχε πάει νωρίς σε παιδίατρο θα το είχε προλάβει”.

Θεωρείτε πως μπορεί να υπάρχει ψυχολογική αιτία πίσω από τη συμπεριφορά της μητέρας;

“Δυστυχώς δεν γνωρίζουμε αν υπήρχαν άνθρωποι κοντά της που να μπορούσαν να την βοηθήσουν. Θα μπορούσε να έχει επιλόχειο κατάθλιψη, της οποίας τα συμπτώματα είναι άρνηση, να μην θέλει να το ταΐσει και να το περιποιηθεί. Αλλά θα μπορούσε να υπάρχει και εγκληματική ενέργεια πίσω από το περιστατικό, που και πάλι όμως θα έχει τη βάση της σε ψυχολογικά αίτια”.

Ρεπορτάζ: Εβίτα Τσιλοχρήστου, Νατάσα Στρόβιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Σωσω το διαβασα

οπως αι να χει κριμα μια ψυχουλα ετσι τσαμπα

με κατι τετοια σκεφτομαι ποσο καλα εκανα που τα πιεζα να φανε οταν ειχαν τις αφαγιες τους μωρα και καναμε χιλιες δυο εξετασεις

αυτο λεω βρε κορισια -ας πουμε οτι οι γιατροι ειναι μλκες και οντως εκαναν λαθη και και και - αλλα ειναι δυνατο να μην υπαρχει αλλος γιατρος σε ολο το νησι; ε δεν εμεναν και στα ημια

και αν δεν υπηρχε γιατρος ας μας πουνε οι νησιωτισσες - ο δημαρχος του νησιου δεν εχει δικαιωμα να ζητησει διακομηδη εαν δεν βρησκετε γιατρος;

μια χαρα τα λενε οι γιατροι -οσα και να θελουν να συγκαληψουν ας πουμε οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση.

ενι γουει τι να λεμε τωρα

κριμα και παλι κριμα

ασχετο πηγαμε σινεμα με τα εγω ακι τα παιδια

ο νικολας μια χαρα σουπερ

ο στελιος του φαινοταν δυνατα η μουσικη και σε ολο το εργο μας επριε να φυγουμε -αγκαλια τον ειχα

τον σαμμυ το 2 ειδαμε- καλουλι ηταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ρε μαρκερ για την εξοδο...

μπραβο σου πραγματικα...

εγω νομιζω οτι θα φυγουμε στο 5λεπτο αν παμε..δε ξερω..

αυριο αν ο καιρος καλος..θα κατρεβουμε κεντρο με τη μαρθα..

κατεβ 1 φορα τη βδομαδα..ηταν πολυ καλη την προηγ φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια στο ειμαι μαμα εχει γινει χαμος....

οι μισοι υπερασπιζονται την κοπελα και οι αλλοι μισοι βριζουν....

τι να πω ελεος... το θεμα ειναι οτι το μωρο ξεψυχησε.. οι λογοι θα φανουν στο μελλον...

εγω συνεχιζω και δεν ειμαι καλα...

πιστευω ομως με την αντιβιωση να φτιαξω λιγο....

μπραβο ρε γεωργια και μαρκερ για τις βολτες....

κι γω θελω...

σινεμα νομιζω πως ουτε η δικια μου θα κατσει...

καληνυχτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

καλύτερα να το αφήσουμε εδώ το θέμα με το μωράκι...

ψυχοπλακώνομαι όσο διαβάζω...

ψυχούλα...

όποιος φταίει θα πληρώσει με τις τύψεις του...

Μαρντ, ξέχασα να σου πω χθες...

να πεις στον θείο σου ότι με πλήρη αξάληψη τραχήλου και διαστολή 3-5 εκατοστά μπορείς να περάσεις και ολόκληρο μήνα... χαχαχα!!!

το παράδειγμα είμαι εγώ...

και μπορεί να υπήρχε και από πιο πριν αυτή η κατάσταση απλά τότε το καταλάβαμε...

Σωσώκι!!!

πήρα το δέμα!!!

ευχαριστώ πάρα πολύ!!!

είναι πολύ όμορφα όλα!!!

τα εγκαινίασα τα βελονάκια από την ίδια μέρα!

χαχαχα!

και οι θήκες για σοκολατάκια είναι υπέροχες!

θέλω να μου πεις και τη συνταγή που είχες φτιάξει.

σήμερα θα σου στείλω τα λεφτά!

θα σου τα στείλω κι εγώ με ταχυδρομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Και γω πολύ χαλάστηκα με το μωράκι...διχάστηκα κιόλας....αλλά δε μπορεί τόσοι γιατροί και στη Λέρο και στη Κρήτη να συγκαλύπτει ο ένας την αμέλεια του άλλου.Δύσκολο μου φαίνεται.Εδω πάντως η κοινή γνώμη είναι κατά της μάνας.

Να χεις τον πόνο σου να χεις να αντιμετωπίσεις και κατηγορίες...ουφ ουφ

Νανά και γω πιστεύω ότι άντεχα περισσότερο για να γεννήσω.Απλά οι γιατροί εδώ φοβούνται πολύ μη τους τύχει καμιά στραβή και δυσφημιστεί το όνομα τους,μικρή κοινωνία γαρ οπότε δεν ήθελε να με αφήσει να φύγω.Αν με ξεγεννούσε ο θείος μου στην Αθήνα πιστεύω θα με άφηνε όπως έλεγε 10 μέρες ακόμα.Εξάλλου δεν είχα ιδιαίτερη δυσφορία.Αν εξαιρέσεις τη κλεισούρα και την ακινησία τα άλλα παλεύονταν.Και που μου σπασε τα νερά δεν ξεκίνησαν οι πόνοι μόνοι τους, χρειάστηκε να μου βάλει τεχνητούς.

marker μπράβο για το σινεμά.εμεις τις πήγαμε σε παιδικό θέατρο τα Χριστούγεννα διάρκειας μιας ώρας .Η Δημητρούλα παρακολουθούσε και σα να νομίζω ότι καταλάβαινε και το στορυ.Ηταν η Χιονατη και οι 7 Καλικάντζαροι.Η Χρυσάνθη πάλι βρήκε ένα τάπερ με κουλουράκια που είχα στη τσάντα μου και μασουλούσε όλη την ώρα χωρίς να παρακολουθεί...χα χα.Πάντως δεν έκλαιγαν.Αλλα σινεμά νομίζω με το σκοτάδι θα φοβόντουσαν ακόμα και αγκαλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξέχασα να σας πω για τον αδερφό μου.

έστειλα τα αποτελέσμα τα και στη δική μου γιατρό.

μου είπε ότι αυτή δε θα προέτρεπε για αμνιοπαρακέντηση.

το μόνο που βλέπει είναι ότι το ρίσκο για τρισομία 18 είναι υψηλό.

αυτό αφορά έμβρυα που αν δεν είναι καλά πεθαίνουν ενδομήτρια ή φεύγει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

στις 18 εβδομάδες ή στις 22 θα φανεί αν έχει πρόβλημα το μωρό.

τους καθησύχασα αρκετά μπορώ να πω.

η δική τους τους άγχωσε πολύ χωρίς να υπάρχει τόσο σοβαρό πρόβλημα...

εν τω μεταξύ... το μωράκι τους έχει μεγάλα χείλη σαν τα δικά μου!!!

το δικό μου μωρό μοιάζει στον αδερφό μου και του αδερφού μου μοιάζει σε μένα... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πρέπει Νανά να περιμένει μέχρι την 18-22 εβδομάδα;Και είναι στην 12;Τόσο ψυχοφθόρο;Δε μπορεί δηλαδή να κάνει άμνιο από τώρα ε;Φαντάζομαι το άγχος σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....

εγω δεν διαβασα τιποτα σχετικο με την υποθεση και οσα γραψατε εσεις τα περασα αδιαβαστα...

λυπαμαι παρα πολυ αλλα δεν ειμαι σε θεση πραγματικα να ξερω ουτε να εκφρασω γνωμη...

Μαρδιο δε νομιζω οτ υπαρχει γιατρος που να μη φοβαται τη δυσφημιση ακομα και στο πιο μεγαλο νοσοκομειο...

εδω δε τη θελουμε εμεις που κανουμε ενα απλο επαγγελμα ποσο μαλλον οσοι εχουν στα χερια τους ανθρωπινες ζωες...

Μαρια εννοειται πως ο Θανος δεν θα καθοταν στο θεατρο ανετα..μονο αν η ταινια περιλαμβανει ζωα τρελαινεται...

και καλα εκανες που τα πιεζες να φανε...

ειδες εγω πως αγχωθηκα πριν τις γιορτες με την αφαγια...

παντως εχω παρατηρησει οτι οταν τον πιανει η αφαγια παιρνει μποι μετα...

Νανα οπως το εγραψες ρωτησα τη νονα του μικρου που ειναι παιδοκαρδιολογος μεν αλλα εξεταζουν και προγεννητικα και

μου ειπε ακριβως ο,τι σου επε η δικη σου...

Ελενη με την αντιβιωση θα ερθεις στα καλα σου..θα δεις..αντε ταλαιπωρεισαι τωρα τελευταια...υπομονη!!!!

Σωσω η μικρη τι κανει???

εδω εχει εναν εξαιρετικο ηλιο...σκεφτομουν να βγω καμια βολτα αλλα απο την αλλη σιγουρα θα χαλασω χρηματα...

θα παρω τηλ να παω να φτιαξω τα μαλλια μου..

φακες σημερα...σηκωθηκα νωρις και τις εφτιαξα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληmera

δουλευω 12 σημερα

και σηκωθηκε στι; 9:30 :lol::lol::lol: να δω πως σηκωνομαι για το μωρο

Νανα ευτυχως τιποτα δεν θα ειναι τσαμπα το αγχος των ανθρωπων ρε συ

Αντε βρε Ελενη μπραβο που εισαι καλα

μακαρι να συνεχισει ετσι σε ολη την αλλη πειοδο

τελικα δεν καταλαβα θα γεννησεις με το γιατρο σου ή θα αλλαξεις κλινικη και α πας στο νοσοκομειο;

πωπω Μαρντ να εχεις δικο σου ανθρωπο σου ανθρωπο να σε ξεγεννησει και να μην μορεις να πας ε; και απο θεμα να σε προσεξει και απο χρηματικο.

Χαχα Χρυσουλα για το μαλλι δεν θα χαλασεις λεφτα :lol::lol:

καλα κανεις φυσικα - εγω βαριεμαι τρελλα να βγω μονη μου

σωσω βγηκατε τελικα;

εμας λογικα δεν του αρεε το εργο του στελιου γιατι ουτε το σαμμυ το 1 του αρεσε - εμας θελουν σασπενς και δραση

αλλα δεν ειχε κατι αλλο

δοκιμαστε να τα πατε παντως να δειτε οτι μια χαρα θα κατσουν

εμεις ειμασταν μονοι μας Τριτη απογευμα - ολο το σινεμα για παρτη μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάρκερ κι εγώ έτσι πιστεύω.

τους καθησύχασα πάρα πολύ και χάρηκα γι' αυτό.

τηλεφώνησα πρώτα στον αδερφό μου και μου λέει πες τα στη Λ για να ηρεμίσει γιατί είναι χάλια.

τα λέω στη Λ και μου λέει "ευτυχώς, θα ηρεμίσει ο αδερφός σου γιατί δε μιλιέται αυτές τις μέρες..."

βλάκες γιατροί που αγχώνουν τον κόσμο χωρίς ιδιαίτερο λόγο ή γιατί θέλουν να βγάλουν από τις διάφορες εξετάσεις...

χάλια το στομάχι σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω Μαρντ να εχεις δικο σου ανθρωπο σου ανθρωπο να σε ξεγεννησει και να μην μορεις να πας ε; και απο θεμα να σε προσεξει και απο χρηματικο.

Μπορεί να μην τον "εκμεταλλεύτηκα" στη γέννα αλλά την εξωσωμάτικη μου την έκανε αυτός και δε μας άφησε να πληρώσουμε φράγκο στο κέντρο ούτε φυσικά να πάρει αμοιβή.Είμαι πολύ τυχερή που τον έχω είναι αλήθεια.Και συμβουλές όποτε θέλω κάτι και στήριξη όταν προσπαθούσαμε για παιδί και δεν ερχόταν.Είναι πολύ cool.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

δεν θα γεννησω σε νοσοκομειο , ουτε θα αλλαξω γιατρο...

απλα δεν γενναω στην κλινικη που γεννησα το ριρη.. εκει μας επιασαν τον κ@λο στην κυριολεξια...

μου πηγε ολη η γεννα με την αμοιβη του γιατρου 7000 χιλιαρικα..

τωρα θα γεννησω σε αλλη κλινικη που μαζι με την γεννα και την αμοιβη του γιατρου θα παει 4 χιλιαρικα...

πολλα ειναι το ξερω...

αλλα δεν το ρισκαρω να παω στο δημοσιο και να με ξεγεννησει κανενας ειδικευομενος γιατι αν παω τωρα ετσι με την κοιλια στο στομα κανενας μεγαλογιατρος δεν αναλαμβανει.....

τοσο αγωνα εκανα για να φτασω εδω , δεν γινεται να κολωσω τωρα....

νανα χαιρομαι που το μωρο μπορει να μην εχει τιποτα... δεν ξερω σφιγγεται η καρδια μου οταν ακουω τετοια...

χρυσουλα κι γω θελω κομμωτηριο....

θα παω μια μερα πριν γεννησω....

στο συγκεκριμενο που παω κανουν μασαζακι στο κεφαλι...

οποτε θα παω πολυ χαλαρη στο μαιευτηριο.....

η βαγκ δεν μπηκε χθες ε??

εγω σημερα καλυτερα....

μονο μπουκωμα....

τα μωρα δεν ακουω και πολυ ....

μολις ειμαι ετοιμη να παρω το γιατρο να του το πω πιανει τον ενα απο τους δυο λοξιγγα και καθυσυχαζομαι....

οσο περνανε οι μερες φοβαμαι μην γινει καμοια μ@λ@κια τελευταια στιγμη και χασουμε και τα αυγα και τα πασχαλια....

την τριτη που ερχεται εχουμε ξανα ραντεβου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα...σν σε προλαβα...μη τα στειλεις με το ταχυδρ..μεγαλη πιθανοτητα να χαθουν!!αληθεια σου λεω..δε βαιζομαι..τα βαζεις σε κανενα λογαρ οταν πας ελλαδσ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας...εδω τρελο ηλιο..κατεβηκαμε κεντρο..

σε λιγο θα παρω τα παιδια και θα παμε καροτσαδα!!

να βγει και η μπουμπου..

ρε παιδια ωραια δεν ειναι ετσι που συνενν σε αυτη την ηλικια..;;

τελικα παιδια μαλλον κολικους εχει η μικρη...τι να πω!!

τοση ταλαιπωρια και κανα 203 κλανιδια..

κοτσουπα για σημερα..και αυγα για το λευτ!!

ελενη...κανε 1 κουρα..το αξιχεις..

νανα ολα καλα με μπραδερ..μη βριζετε γιατρους ρε παιδια..δεν ειναι ολοι οι ιδιοιο..

αν συμβαινει κατι στην εγκυμοσυνη της κουνιαδας..πραγμα που εννοειται δεν ευχομαι..μετα θα λετε δεν μας εδωσε σημασια ο γιατρος!!

ας ειμαστε καλυτερα σιγουροι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε Σωσώ, αφού τους είπε ότι έχει πρόβλημα με την καρδιά.

αυτό δεν το αναγράφει στα αποτελέσματα και επίσης αν υπάρχει πρόβλημα με την καρδιά... δε φαίνεται στην αμνιοπαρακέντηση.

φταίει το ότι πρώτα της έκανε την αυχενική και μετά την παπ Α.

σωσώ είναι 8+4,5;

πουλάκι μου, δεν ξέρω πότε θα έρθω Ελλάδα...

δεν πειράζει, εγώ θα σου τα στείλω και αν χαθούν θα σου τα ξαναστείλω... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Σας διαβάζω ανελλιπώς! :-p

Καλά είμαστε!

Εγώ είμαι 16 εβδομάδων και ακόμη ξερναω τα πρωινά αλλαοκ συνήθισα! :-D

Μπήκα για ναπω ότι αφού έκανε πρώτα αυχενική και μετά παπ α καλά κρασά.

Να αλλάξει γιατρό!

O νικολαΐδης αλλά λέει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...