Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

Καλέ χωρις τα παιδιά θα βγούμε για φαγητό και ποτό.Με τα παιδιά δε βγαίνουμε βράδι και είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενος χεριού οι φορές που έχουμε πάει έξω όλοι μαζί για φαγητό Κυριακή μεσημέρι πχ.Δε κάθονται ήσυχα σε εστιατόριο ακόμα.

Θα τα λούσουμε θα τα κοιμήσουμε και μετά θα βγούμε κατά τις 22,00.Θα ρθει η μαμά μου να δει το Σουλειμάν ,έ μέχρι 24,00-01,00 θα μαστε πίσω.

Όσες φορές έχουμε βγει βράδι έτσι το κάνουμε κοιμίζουμε και μετά φεύγουμε.

Μπράβο Νανά για τον αδερφό.Και μεις είχαμε πάει σε εμβρυοκαρδιολόγο στο Ιασω προληπτικά.Δεν είναι τίποτα,σαν ένας μεγάλος εξονυχιστικός υπέρηχος!

Ξεκίνα το πλέξιμο....Και μένα η μάνα μου μου ραψε 2 κουβερτούλες άσπρες με βελονάκι και τις έραψε σε σατέν ροζ πάνω με φιογκάκια στο πλάι και τις είχαμε στο νοσοκομείο στα πυρεξάκια και όλοι ρωτούσαν ποιος τα φτιαξε.

Σωσω η κόρη σου πρέπει να χει πολύ γούστο,εμένα μου αρέσουν τα κοινωνικά παιδάκια.

Μαράκι ρίξη υμένων εννοεις έχεις αιματάκι;Και γω είχα πάθει ρίξη υμένων στον 6ο αλλά ήταν επειδή κόνταινε ο τράχηλος είπε ο γιατρός.Ακινησία θέλει και μη φοβάσαι.Εγω τόσες φορές που εβλεπα αιματάκι από κει και πέρα είχε σπάσει πια η χολή μου.Με το καλό η Β επιπέδου και καλώς να δεχθείς και τη μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όπως καταλαβαίνετε ακόμη από κινητό γράφω....

Όταν εβηχα πραγματικά έλεγα θα κάνω κανένα κακό...

Πάνω στον βήχα άρχισα να έχω υγρά σας νερό. Συνέχεια μούσκεμα.

Και μιλάμε όταν πήγα στον γιατρό o κολπικός έλεγχος με την ειδική για τα αμνιακα βγήκε αρνητική. Έβαλε όμως μετά στον τράχηλο μήπως υπάρχει μικρή ροή και βγήκε το ρημάδι θετικό!!!!

Νιώθω καλά όμως εντάξει όλα καλά θα πάνε!

Τη δευτέρα σταματάει και o μικρός παιδικό για 2 εβδομάδες να μη φέρει άλλη ίωση. Με την ευκαιρία θα κάνουμε και την πρόκληση! :-)

Νανά μπράβο για ρητή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι μαρντ μόνο υγρά σαν νερό!!!

Αλήθεια είχες και συ?

Νανά μπράβο για τη μπεμπούλα!!!!! :-) πολύ χάρηκα! Με το καλό!!!!

Ευτυχώς o τραχαλος μου είναι άριστος. Αυτό που μου συνέβη ήταν μηχανικό και ευτυχώς όχι μικρόβιο. Απ' ότι φαίνεται δηλαδή γιατί στις επαναληπτικές αύριο θα ξεκαθαρίσει. Η crp μου βγήκε 6,2 αλλά είμαι ακόμη κρυωμενη οπότε μπορεί να είναι από αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαράκι τι πρόκληση θα κάνετε;

άντε ρε... τόσο βήχα είχες;

όλα καλά θα πάνε... ειδικά τώρα που θα έχεις φροντίδα μανούλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale ontvw ti proklhshqqgiati na stamaτησει το παιδι απο παιδικο;;

μπραβο στη μανουλα που θα ερθει!!

να σε βοηθησει!!

μαρακι τον νιονιο καισαρικη η φυσιολογικα τον γεννησες;;

παιδια εμενα η μπουμπου αρχιζει ..και ζηταει..

σημασια,αγκαλια..

πωπωπω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Μαρακι ευχαριστω για τις πληροφοριες!Περαστικα σου κιολας...υπαρχει κανα χαπι γιαυτο;ή μονο ξαπλα;

τι εννοεις προκληση;γιατι ο νους μου παει στην προκληση τοκετου και ειναι πολυ νωρις...αρα κατι αλλο ειναι :D

και οι τελευταιες εξετασεις βγηκαν καλες...

ομως ενω ευελπιστουσαμε να εβγαινε σημερα, χτες το απογευμα εκανε πυρετο 38,4, οπότε παει το ονειρο...

θελουν ενα 24ωρο απυρετος...και καλα κανουν εδω που τα λεμε...

δεν μπορω ρε γαμωτο αλλο, οι γονεις μου να τον βλεπουν καθε μερα κι εγω που ειμαι μανα του εχω τοσες μερες.

ελεγα αφου δεν ειχε κατι απο τα σοβαρα να παω...αλλα ελεγε ο αντρας μου οτι ηδη εχει φαει πολλη γκρινια ΄΄θελω να παω σπιτι΄΄ αμα με δει δεν θα αντεχεται...εχει δικιο

εδω χτες με ρωταγε στο τηλ ο αντρας μου τι κανει ο Φανης και το ακουσε ο Βασιλης κι αρχισε παλι γκρινια ΄΄θελω να παω σπιτι΄΄

Μαρντιο δεν εχω προβλημα ευτυχως με τη δουλεια...εχω και πολυ καλους συναδελφους

ΜαριαΖ καλως ηρθες παλι...οντως οι πρωτες ερωτησεις σου με εκαναν και γελασα κι εγω

Σωσω ειπα στη Χαρα αυτο που ειδα οτι ειχες γραψει, πως την επαιρνες τηλ. και μου ειπε οτι ντρεποταν να απαντησει για να σου πει τι σκατα περνανε...

της λεω βρηκες ανθρωπο να ντραπεις!αφου ειναι κουλ η Σωσω την ξερεις...ε φαινεται ξεντραπηκε μετα...

Νανουκα αλλο ενα κοριτσακι δεν εχει ο αδερφος σου νομιζω; τελικα δυο δυο ερχονται...

Χρυσουλα, Μαρκερ ευχαριστω για τις ευχες σας...

Μου λεει ο αντρας μου πώς θα το πουμε τωρα;Μένιο;(απο το Ασημενια τη μανα του)

του λεω δεν πα να το πουμε και Ζήκο το ιδιο μου κανει!!!

Παει εγω ενα ποτηρι νερο στα γεραματα δε το βρω....

θα τρωω με το καλο σερβιτσιο και τις καθημερινες και θα πινω με τα κρυσταλλινα ποτηρια...

αει συχτηρ...προικα δεν εχω να δωσω να τα χαρω τουλαχιστον εγω...

ξυπνησε ο Φανης...καλα που εχω και 2ο παιδι γιατι θα ειχα τρελαθει τοσες μερες χωρις τον Βασιλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη αν προλαβεις...λιγο δυσκολο...αλλαξε τικερακι...ακομα εγκυος εισαι...

καλα κουραγια και μπραβο που τα προλαβαινεις ολα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεθαινω....γραψε κ αλλα..μπρσαβο στο βαΣΙΛακη..μενιο;;ο χριστος...θα κανεις καλες νυφες..μια θα σου κατσςι..κ πες οτι ο 1 ειναι γκει..χαχαχαχα./χωρις παρεξηγηση..μιλησα με ελενη..καλα ολα..ευτηχως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ντομ δεν παίζεσαι!!!

έχει βγάλει φωτιά ο κώλος της κι εσύ της λες να αλλάξει τίκερς;

ο αδερφός μου έχει έναν κούκλο γιόραρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλο

βγηκα με φιλεναδα

καλε τι στο καλο ολες μαζι μπαινετε;

μαρακι ειχα παθει ρηξη υμενων στο σακουλι του Νικολα -ο γιατρος ελεγε οτι μαλλον δεν θα αντεχε αλλα με φουλ αντιβιωση πηγαν ολα καλα

πολυ νερο και καθισιο

καλα βεβαια να λεμε του στραβου το δικιο το κολπικο τεστ μπορει να βγει θετικο και εαν εχεις κολπιτιδα -οπως και να ειναι ομως και παλι αντιβιωση θα επαιρνες

ε τοτε θα την παρω και εγω τη χαρα τηλ -εαν ειναι και απλα δεν μιλαει γιατι ντρεπεται τοτε αθ την παρω να την βρισω να της πεις. :D

εαν ειναι μαρντ να σου βγαινει ξινο το φαγητο καλα κανεις και δεν τις παιρνεις

ΑΑΑ Ντομ αρχικα -μπραβο που τα παει καλυτερα ο Μπιλης - αφου μπηκε μεσα -οντως ετσι ακνουν δεν αφηνουν κανεναν να βγει εαν εχει εστω και δεκατα.

2ον με καλα δεν σε νοιαζει το ονομα του 3ου -σε αυτο που μπορεις να κανεις οτι θελεις;

δλδ θα το βγαλετε Ασημενιο; :?

Νανα εχω φιλη στο ωνασειο που ειναι το πλεον εξειδικευμενο για καρδιολογικα και εχει ειδικη εμβυολογικη μοναδα. Πραγματικα εαν θελει κατι πες μου να την παρω τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι Ζακυνθινό εγώ είχα αίμα ακόμα χειρότερα δηλαδή,από ρίξη υμένων τραχήλου.Και όχι μια φορά αλλά πολλές παρόλη την ακινησία μου,όμως όλα πήγαν πολύ καλά παρόλη την αγωνία μου.Και γω δε κατάλαβα τι είναι η πρόκληση που λες,γιατί να μελετάς από τώρα για τοκετό;

Ντομ εγω πίστευα δεν πας Ιασω για να μη μετακινηθείς λόγω αποκόλλησης όχι τόσο από το φόβο μη κολλήσεις.Αμα βάλεις μάσκα υπάρχει τέτοιος φόβος;Αμα ήταν έτσι όλες οι νοσηλεύτριες και οι γιατροί άρρωστοι θα ταν κάθε μέρα.Αλλά έχει δίκιο ο άντρας σου μη σε δει και μετά θέλει να φύγει μαζί σου.Υπομονή.Μακάρι να ναι αυριο απύρετος να τον πάρετε μεθαύριο.Και στο σπίτι εννοείται θα προσέχεις στην αρχή.

Ασε μας βρε πονεμένη μάνα με τα αγοράκια σου,θα χεις εσυ τις καλύτερες νύφες στα πόδια σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ....ασημενιο;;;ολα τα λεφτα σας λεω..η βαγκ θα μας ριξει 1 βρισιδι που γραψαμε....παπαδες!!χαχα

θελω να βαλω ραπτομηχανη κ μου ξυπναει το μωρο..μεγαλωσε σας λεω!!χαχα...

αλλα τωρα το πηγα μεσα!!

φαγαμε..σκασαμε..κολοκυθοκεφ,σνιτσελ ο λευτ κ μακαρονια..παντζαρια σαλατΑ..Ο Λευτ.σε 6 μερες φευφγουμε..σαςτο πα,ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μας το είπες ρε Σωσώ... φτάνει πια!!!

χαχαχα!!!

μάρκερ, θα τους ρωτήσω πού κλείσανε ραντεβού και θα σας πω...

ναι ρε Ντομ, δεν κατάλαβα...

γιατί να μη δώσεςι προίκα στους γιούδες σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι βρε! Πρόκληση δηλαδή να βάλουμε τα γαλακτοκομικά στη διατροφή του διονύση :-)

Είναι μία διαδικασία που έτσι ονομάζεται.

Φυσιολογικά είχα γεννήσει σωσω.

Άντε βρε ντομ μπράβο! Άντε να ρθει σπιτάκι η αγάπη μου.

Έλα ρε μαρ! Είχες πάθει ρήξη στον νικολά? Σε ποια εβδομάδα? Πως το κατάλαβες? Ναι το ξέρω ότι μπορεί να γίνει αλκαλικό το περιβάλλον και από άλλους παράγοντες. Στον κόλπο ήταν όξινο φυσιολογικό. Στον τράχηλο ήταν αλκαλικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφτιαξα ενα κεικ με την ας πουμε βοηθεια των παιδιων και επανηλθα

η ντομ το παει αναποδα -εκτος εαν εχει τοσο χρημα :lol::lol:

καλε δωσε και σε μας :lol::lol:

ντομ σε πειραζουμε ετσι :lol:

να στε καλα γλασα

γιατι οποτε ανεβαινω στη ζυγαρια με δειχει κατι τις παραπανω καθε φορα και κλαιω καθε πρωι

Σωσω φανταρος εισαι;

ε βεβαια μεγαλωσε η μπουμπου σου

και γενικα τα 2α μεγαλωνουν πιο γρηγορα γιατι δεν ασχλησε ολη μερα μαζι τους να μην σου φαινεται οπως στα 1α.

λεω να φτιαξω κουλουρια μαστιχας

ειχε η γιαγια μου μια συνταγη γμτη μιλαμε

αλλα ελα που να τη βρεις.

εχει τυφλωθει κσχεδον ακι απο τα 2 μαια και αντε να της πεις στο χωριο ψαξε να τη βρεις

ναι Μαριω -αφου οταν βγηκα ο κωστας με τα χιλια ζορια κρατιωταν να μην κλαψει και μετα με πηρε μεσα ο γιατρος να μου πει τα μαντατα - Μαριω γυρω στα 4ων μηνων πρεπει να ημουν -πρεπει να το ψαξω για να σου πω.

μου ειχε δωσει αντιβιωσ για 15 μερες και πηγαινα ανα περιπου 1,5 βδμ να ελεγχουμε τα υγρα.

τελικα ολα καλα ευτυχως

αλλα ακινησια και πολυ νερο να αναπληρωνω μου ειχε πει.

απο πλησιμο δοντιων το επαθα -εβαλα καταλαθως πιο βαθια την οδοδντοβουρτσα -μου ηρθε εμμετος και απο την πιεση ενιωσα υγρα απο κατω.

αμεσως τον πηρα τηλ και πηγαμε στο ιασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβαζα για την οδοντόβουρτσα και λέω τι στο καλό πόσο βαθιά την έβαλε και της έκανε ρήξη????? Μέχρι να διαβάσω και τον εμετό! Χαχα κλαίω! Αχ σε καλό μου!

Μα και ηώ εβηχα και έκανα εμετό με τρελό ζόρι.

Και μένα μου είπε θα την πάρω καιρό. Μ'αρεσει που δεν έπαιρνα για το κρύωμα....

Μαρντ Facebook έχεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακα εχει ο φωτιστικο

αλλα που τα βαζεις ολα αυτα;

αχ το κεικ βγηκε ηδονικο με γλασο λεμονι

εμ πως να ανεβαινει το κιλο;οεο;

σωσω εισαι πολυ του τηλεφωνου ε;

καλε εγω το βαριεμαι παρα πολυ το τηλεφωνικο - δεν μπορω να μιλησω παραπανω απο 10 λεπτα.

χαχα λες να μη μου καθοταν ο κωσ και να ηθελα να κανω σεξ με οδοντοβουρτσα

αχ να σαι καλα βρε Μαρακι :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα...εμμετος,σεξ ξεφυγσμε παλι,,ολα ειναι κρεμασμενα τσ φωτιδτικα..κ αν κανω αλλο δε ξερω που θα το βαλω..οσον αφορα το τηλ ο λευτ με λλεει υπουργο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και έλεγα να μη μπω και γράψω για τη ρήξη μη σας τρομάξω αλλά εντάξει βλέπω δεν είναι και κάτι σπάνιο. Νιώθω καλύτερα μαρ αφού και σε δίδυμη κύηση όλα πήγαν καλά!

Τα αμνιακα είχαν λιγοστέψει τότε καθόλου?

Χαχα μαρία ακόμη γελάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ευτυχως καθολου δεν ειχαν μειωθει - τα υγρα ηταν παντα καλα

στον υπερηχο κατι χαζοφαινοταν αλλα ευτχως πρεπει αν ηταν πολυ μικρουτσικο.

Ναι ρε συ καρφωσου στο κρββατι οσο μπορεις και μια χαρα θα πανε ολα. Γενικα εμενα μου ειχε πει οτι το σακουλακι κλεινει αμεσως απλα φοβομαστε την ενδομητρια λοιμωξη γι αυτο δινουν αντιβιωση.

Σεξ με οδοντοβουρτσα ομολογω οτι ουτε που θα το ειχα φανταστει ομως :lol::lol:

χαχα ναι Σωσω ξεφυγαμε -εμ λεω και εγω τηλ στη μια τηλ στην αλλη

δε μπορει το εχει στο αιμα της

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα δε μιλαω και με ολο το κοσμο...μιλαω με αυτους που θελω!!χαχα!!ουτε εγω ημουν του τηλ.η αναγκη βλεπετε..

γυρισαεμ απ οβολτα..1 χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσπαθω να διαβασω οτι εχασα τοσες μερες αλλα τελειωνει η μπαταρια.... φακ!

εμεις καλα και γι'αυτο ειπα να δωσω λιγη σημασια στον αντρουλη μου που με τοσες αρρωστιες τον ειχα γραμμενο!

σημερα ειναι νυχτα αλλα η μπαταρια μου τα χαλασε... ξεχασα να το φορτισω..

σας φιλω ολες και σας υποσχομαι να επανελθω... φορτισμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερούδια και καλό μήνα!!!

Σήμερα αισθάνομαι χάλια....το στομάχι μου....ελπίζω να είναι απο το άγχος κι όχι απο καμιά ίωση :?:?:?:D:D:D:D

Η μύξα είναι μόνιμη πια. κι ένα μικρό βηχαλάκι καλά κρατεί.

Πάω να τους ετοιμάσω για σχολείο.

Φιλιαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...