Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόβλημα με το γάλα?


Recommended Posts

Η μικρη μου μολις εκλεισε τους 4 μηνες. Αυτο το μηνα πηρε μονο 150γραμ. Απο 6 πηγε 6150.:( Δεν ειχα καταλαβει οτι δεν τρεφεται σωστα γιατι δεν παραπονιεται. Την ταιζα οποτε εκλαιγε. Το βραδυ κοιμοταν πολλες ωρες κι εγω δε την ενοχλουσα για να την ταισω. τωρα συνειδητοποιω οτι το γαλα μου εχει μειωθει και μαλλον φταιω εγω που δεν την εβαζα πιο συχνα. θα ηθελα να ρωτησω την Αγλαια τι μπορω να κανω. Ν δωσω συμπληρωμα να παρω και θηλαστρο και να προσπαθησω ετσι να αυξησω την παραγωγη, ή να συνεχισω με το θηλασμο και να τη βαζω πιο συχνα στο στηθος?

Αγλαια ελπιζω στην πολυτιμη βοηθεια σου!

Αν μπορει αλλη κοπελα ας με βοηθησει παρακαλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μου Μαρινάκι μη στεναχωριεσαι. Δε γεννηθήκαμε γονείς γι' αυτό μην κατηγορείς το εαυτό σου. Επιστημονική αποψη δε μπορώ να έχω, αλλά το ανησυχητικό θα ήταν να μην παίρνει καθόλου βάρος ή χειρότερα να χάνει. Η μικρούλα σου παίρνει βάρος, έστω και αυτό το λίγο. Κάθε παιδί εχει τη δική του ανάπτυξη και αν το ψάξεις θα δεις οτι και η δική σου κινείται στα πλαίσια του φυσιολογικού. Την Κυριακή έκλεισε και η δική μου τους 4 μήνες, τρέφεται με ξένο γάλα και είναι 6450. Απόλυτα φυσιολογική κατα τον παιδίατρό μας. Σύμφωνα με το βάρος και την ηλικία της πρέπει να πίνει το λιγότερο 800 μ.λ. τη μέρα. Ο παιδιατρός σας τι σας είπε; Συμβουλές για τη διατροφή της δε θα σου δώσω, καλύτερα να περιμένεις απάντηση από την κα Παπαδήμα και να μιλήσεις με τον παιδίατρο που την παρακολουθεί. Πάνω απ' όλα ψυχραιμία. Φιλικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μου Μαρινάκι μη στεναχωριεσαι. Δε γεννηθήκαμε γονείς γι' αυτό μην κατηγορείς το εαυτό σου. Επιστημονική αποψη δε μπορώ να έχω, αλλά το ανησυχητικό θα ήταν να μην παίρνει καθόλου βάρος ή χειρότερα να χάνει. Η μικρούλα σου παίρνει βάρος, έστω και αυτό το λίγο. Κάθε παιδί εχει τη δική του ανάπτυξη και αν το ψάξεις θα δεις οτι και η δική σου κινείται στα πλαίσια του φυσιολογικού. Την Κυριακή έκλεισε και η δική μου τους 4 μήνες, τρέφεται με ξένο γάλα και είναι 6450. Απόλυτα φυσιολογική κατα τον παιδίατρό μας. Σύμφωνα με το βάρος και την ηλικία της πρέπει να πίνει το λιγότερο 800 μ.λ. τη μέρα. Ο παιδιατρός σας τι σας είπε; Συμβουλές για τη διατροφή της δε θα σου δώσω, καλύτερα να περιμένεις απάντηση από την κα Παπαδήμα και να μιλήσεις με τον παιδίατρο που την παρακολουθεί. Πάνω απ' όλα ψυχραιμία. Φιλικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα μωρα δεν παιρνουν το ιδιο βαρος καθε μηνα! τον 1 μηνα μπορει να παρουν 1 κιλο και τον αλλον

200γρ. βαζε το μωρο πιο συχνα στο στηθος μην περιμενεις να πεινασει!μεχρι να αυξησεις την παραγωγη να το ξυπνας πιο νωρις το πρωι.

προσπαθησε να τρωει 6-7 γευματα την ημερα! το περισοτερο ανα 3ωρο!

οσο το μωρο θα κανει θηλαστικες κινησεις θα ερχεται καιπερισοτερο γαλα!

μην δωσεις συμπληρωμα γιατι ετσι θα μειωθει ακομα περισοτερο!

το θηλαστρο αν δεν ειναι καλο μπορει να μην σου φερει καλο αποτελεσμα!

θα τα καταφερεις αν θελεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα μωρα δεν παιρνουν το ιδιο βαρος καθε μηνα! τον 1 μηνα μπορει να παρουν 1 κιλο και τον αλλον

200γρ. βαζε το μωρο πιο συχνα στο στηθος μην περιμενεις να πεινασει!μεχρι να αυξησεις την παραγωγη να το ξυπνας πιο νωρις το πρωι.

προσπαθησε να τρωει 6-7 γευματα την ημερα! το περισοτερο ανα 3ωρο!

οσο το μωρο θα κανει θηλαστικες κινησεις θα ερχεται καιπερισοτερο γαλα!

μην δωσεις συμπληρωμα γιατι ετσι θα μειωθει ακομα περισοτερο!

το θηλαστρο αν δεν ειναι καλο μπορει να μην σου φερει καλο αποτελεσμα!

θα τα καταφερεις αν θελεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Το θελω και πιστευω οτι θα τα καταφερω αλλα μεχρι τοτε φοβαμαι μηπως το μωρο μου υποσιτιζεται. Εχεις σχετικη εμπειρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Το θελω και πιστευω οτι θα τα καταφερω αλλα μεχρι τοτε φοβαμαι μηπως το μωρο μου υποσιτιζεται. Εχεις σχετικη εμπειρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την pebi. Δεν νομίζω να υποσιτίζεται! Η κόρη μου είναι 3 μηνών και ζυγίζει 5640 (στις 20 Νοεμβρίου που πήγαμε στον γιατρό) και τρώει μόνο 10 λεπτά από το ένα στήθος και 10 λεπτά από το άλλο. Εν τω μεταξύ μόνη της σταματά ακριβώς στα 10 λεπτά λες και κρατά χρονόμετρο!!!! Εγώ νόμιζα ότι δεν τρώει αρκετά κλπ. αλλά τελικά το βάρος της το παίρνει και τις πάνες τις βρέχει. Ο άντρας μου την φωνάζει χοντρούλα ;)

Μην συγκρίνεις το βάρος του παιδιού σου που θηλάζει αποκλειστικά με ένα παιδί που τρέφεται με γάλα εμπορίου!

Θηλασέ την συχνότερα και θα δεις ότι όλα είναι μια χαρά.:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την pebi. Δεν νομίζω να υποσιτίζεται! Η κόρη μου είναι 3 μηνών και ζυγίζει 5640 (στις 20 Νοεμβρίου που πήγαμε στον γιατρό) και τρώει μόνο 10 λεπτά από το ένα στήθος και 10 λεπτά από το άλλο. Εν τω μεταξύ μόνη της σταματά ακριβώς στα 10 λεπτά λες και κρατά χρονόμετρο!!!! Εγώ νόμιζα ότι δεν τρώει αρκετά κλπ. αλλά τελικά το βάρος της το παίρνει και τις πάνες τις βρέχει. Ο άντρας μου την φωνάζει χοντρούλα ;)

Μην συγκρίνεις το βάρος του παιδιού σου που θηλάζει αποκλειστικά με ένα παιδί που τρέφεται με γάλα εμπορίου!

Θηλασέ την συχνότερα και θα δεις ότι όλα είναι μια χαρά.:):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinaki για να σε βοηθήσουμε σωστά πρεπει να μας πεις το βάρος γέννησης , το βάρος που βγήκατε απο το μαευτήριο και ολες τις ζυγίσεις μέχρι σήμερα . Ο παιδίατρος τι ειπε ?

Εαν βάζεις το μωρό στο στηθος οποτε το ζητάει μην ανησυχεις . Καθε μωρό εχει το ρυθμό του :)

Γραψε μας τα παραπάνω για να ειναι πιο σωστή η απαντηση μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinaki για να σε βοηθήσουμε σωστά πρεπει να μας πεις το βάρος γέννησης , το βάρος που βγήκατε απο το μαευτήριο και ολες τις ζυγίσεις μέχρι σήμερα . Ο παιδίατρος τι ειπε ?

Εαν βάζεις το μωρό στο στηθος οποτε το ζητάει μην ανησυχεις . Καθε μωρό εχει το ρυθμό του :)

Γραψε μας τα παραπάνω για να ειναι πιο σωστή η απαντηση μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι ειδικές παρακαλώ να με βοηθήσουν σε κάτι, η ανηψιά μου είναι 4,5+ μηνών...και πίνει γάλα εμπορίου ....γεννήθηκε 2,800 και τώρα είναι 6 κιλά..Η μαμά της την ταϊζει κάθε 4-4,5 ώρες και εγώ το θεωρώ υπερβολή...γιατί το μωρό τελικά τρώει μόνο 4 γέυματα την ημέρα απο 200 Ml το καθένα απο αυτά (όχι πάντα αφήνει και 20 μλ κάποιες φορές...

Βέβαια το μωρό παίρει βάρος ...αλλά εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι πεινάει ...όποτε τη βλέπω κλαίει και κάνει τη χαρακτηριστική κίνηση που κάνουν τα μωρά βάζοντας με μανία το δάχτυλο της στο στόμα ...η μαμά της όμως αν δεν έχουν περάσει 4 ώρες δεν την ταΊζει με τίποτα......της δίνει κίντερτε ας πούμε τρεις ώρες μετά το γέυμα της (και όχι γάλα όπως είναι λογικό) και το μωρό απο τη ληγούρα του πνίγεται και το πίνει σε 3 λεπτά... είναι σε μια ανησυχία το μωρό συνέχεια σχεδόν και μάλιστα δεν κοιμάται πολλές ώρες όπως θα έπρεπε...

έχω την εντύπωση οτι αυτο συμβαίνει επιεδή το μωρό αποζητά περισσότερο γάλα το οποίο η μαμά δεν κατλαβαίνω για ποιο λογο δε δίνει (λεέι οτι δεν θέλει να παχύνει η μπέμπα:silly: )

Εσείς τι λέτε ???απο περιέργεια τι θα τη συμβουλευατε ??οτι και να της πω την πειράζει....βεβαια λογικό είναι κάθε μαμά έχει το δικό της πρόγραμμα και τη δική της επικοινωνια με το παιδί της αλλά πιστεύω οτι κάνει λάθος ....αν και δικαίωμα της απο την αλλη ...η ερώτηση μου είναι απο απλή περιεργεια ....

η γιατρος της της ειπε δεν πειράζει που τρωει 4 γευματα αν χορταινει και εκεινη λεει αρα καλά κανω....αλλά στη γιατρο δεν ειπε οτι η μπεμπα πεινάει κι αλλο .....(δεν το πιστευει η ίδια),

πάντως ευχομαι να κάνω εγώ λαθος ...η μπεμπα είναι μια γλύκα ..και μαμά και μπαμπας την εχουν στα οπα οπα αλλά λιτοδίαιτη χαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι ειδικές παρακαλώ να με βοηθήσουν σε κάτι, η ανηψιά μου είναι 4,5+ μηνών...και πίνει γάλα εμπορίου ....γεννήθηκε 2,800 και τώρα είναι 6 κιλά..Η μαμά της την ταϊζει κάθε 4-4,5 ώρες και εγώ το θεωρώ υπερβολή...γιατί το μωρό τελικά τρώει μόνο 4 γέυματα την ημέρα απο 200 Ml το καθένα απο αυτά (όχι πάντα αφήνει και 20 μλ κάποιες φορές...

Βέβαια το μωρό παίρει βάρος ...αλλά εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι πεινάει ...όποτε τη βλέπω κλαίει και κάνει τη χαρακτηριστική κίνηση που κάνουν τα μωρά βάζοντας με μανία το δάχτυλο της στο στόμα ...η μαμά της όμως αν δεν έχουν περάσει 4 ώρες δεν την ταΊζει με τίποτα......της δίνει κίντερτε ας πούμε τρεις ώρες μετά το γέυμα της (και όχι γάλα όπως είναι λογικό) και το μωρό απο τη ληγούρα του πνίγεται και το πίνει σε 3 λεπτά... είναι σε μια ανησυχία το μωρό συνέχεια σχεδόν και μάλιστα δεν κοιμάται πολλές ώρες όπως θα έπρεπε...

έχω την εντύπωση οτι αυτο συμβαίνει επιεδή το μωρό αποζητά περισσότερο γάλα το οποίο η μαμά δεν κατλαβαίνω για ποιο λογο δε δίνει (λεέι οτι δεν θέλει να παχύνει η μπέμπα:silly: )

Εσείς τι λέτε ???απο περιέργεια τι θα τη συμβουλευατε ??οτι και να της πω την πειράζει....βεβαια λογικό είναι κάθε μαμά έχει το δικό της πρόγραμμα και τη δική της επικοινωνια με το παιδί της αλλά πιστεύω οτι κάνει λάθος ....αν και δικαίωμα της απο την αλλη ...η ερώτηση μου είναι απο απλή περιεργεια ....

η γιατρος της της ειπε δεν πειράζει που τρωει 4 γευματα αν χορταινει και εκεινη λεει αρα καλά κανω....αλλά στη γιατρο δεν ειπε οτι η μπεμπα πεινάει κι αλλο .....(δεν το πιστευει η ίδια),

πάντως ευχομαι να κάνω εγώ λαθος ...η μπεμπα είναι μια γλύκα ..και μαμά και μπαμπας την εχουν στα οπα οπα αλλά λιτοδίαιτη χαχαχα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinaki το βάρος της μικρης σου φαινεται πολυ καλό :) Εβαλε πολυ βάρος τους πρώτους μηνες και τωρα βαζει φρένο . Ειναι φυσιολογικό το κανουν παρα πολλά μωράκια :)

Στον θηλασμό μιας και το στηθος μας δεν εχει μεζουρα ( :silly: ) ο μονος τροπος για να δουμε αν το μωρό μας τρεφεται σωστά ειναι να μετράμε τις πανες . Σ΄αυτη την ηλικια που ειστε θα πρέπει να βρέχει 5-6 πάνες το 24ωρο .

Πιστευω πως ολα ειναι καλα και το μωρό σου ξέρει τι να κάνει για να αυξήσει την παραγωγη αν χρειαστει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinaki το βάρος της μικρης σου φαινεται πολυ καλό :) Εβαλε πολυ βάρος τους πρώτους μηνες και τωρα βαζει φρένο . Ειναι φυσιολογικό το κανουν παρα πολλά μωράκια :)

Στον θηλασμό μιας και το στηθος μας δεν εχει μεζουρα ( :silly: ) ο μονος τροπος για να δουμε αν το μωρό μας τρεφεται σωστά ειναι να μετράμε τις πανες . Σ΄αυτη την ηλικια που ειστε θα πρέπει να βρέχει 5-6 πάνες το 24ωρο .

Πιστευω πως ολα ειναι καλα και το μωρό σου ξέρει τι να κάνει για να αυξήσει την παραγωγη αν χρειαστει :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα Μαρινάκι ειναι 5 μηνών κ ειναι 7200 περιπου οποτε μια χαρα ειναι το παιδάκι σου απλα οπως ειπαν κ οι κοπελες δεν παιρνει καθε μηνα το ιδιο βαρος κ παιρνόντας ο καιρος παιρνουν λιγοτερο στην αρχη μονο παιρνουν κιλο τον μηνα περιπου μετα μειωνεται. Μην ανησυχεις ολες περασαμε αυτο το ανχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα Μαρινάκι ειναι 5 μηνών κ ειναι 7200 περιπου οποτε μια χαρα ειναι το παιδάκι σου απλα οπως ειπαν κ οι κοπελες δεν παιρνει καθε μηνα το ιδιο βαρος κ παιρνόντας ο καιρος παιρνουν λιγοτερο στην αρχη μονο παιρνουν κιλο τον μηνα περιπου μετα μειωνεται. Μην ανησυχεις ολες περασαμε αυτο το ανχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinaki μου οπως σου προειπαν το βαρος του μωρου σου ειναι φυσιλογικο! φανταζεσαι τι θα γινοταν αν τα μωρα μας εβαζαν 1 κιλο

το μηνα?

γιγαντακια!

αν το μωρο σου βρεχει πανες (5-6) τοτε τρεφεται σωστα δεν υποσιτιζεται!

η παραγωγη αυξανεται με το να βαζεις το μωρο στο στηθος αν μεσολαβουν μεγαλα διαστηματα

τοτε μειωνεται γιατι υπαρχει μειωμενη ζητηση!

Κάσση μου αλλη μανουλα αλλο μωρο , αλλα ακομα και τα μωρα που τρεφονται με γαλα εμποριου

θα πρεπει να κανουν το λιγοτερο 5 γευματα την μερα αν η ανηψια σου ειναι

ειναι 6 κιλα θα πρεπει να λαμβανει το 24ωρο 900γρ γαλα(150γρ γαλα/κιλο βαρους)

το καλυτερο θα ειναι να τα λαμβανει σε περισσοτερα γευματα με λιγοτερα ml.

αλλα ειπαμε αλλη μανουλα ! σιγουρα αυτο θα της ελεγε η παιδιατρος αν της το ελεγε

αλλα μαλλον γι αυτο δεν το λεει το οτι το μωρο φαινεται να πειναει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinaki μου οπως σου προειπαν το βαρος του μωρου σου ειναι φυσιλογικο! φανταζεσαι τι θα γινοταν αν τα μωρα μας εβαζαν 1 κιλο

το μηνα?

γιγαντακια!

αν το μωρο σου βρεχει πανες (5-6) τοτε τρεφεται σωστα δεν υποσιτιζεται!

η παραγωγη αυξανεται με το να βαζεις το μωρο στο στηθος αν μεσολαβουν μεγαλα διαστηματα

τοτε μειωνεται γιατι υπαρχει μειωμενη ζητηση!

Κάσση μου αλλη μανουλα αλλο μωρο , αλλα ακομα και τα μωρα που τρεφονται με γαλα εμποριου

θα πρεπει να κανουν το λιγοτερο 5 γευματα την μερα αν η ανηψια σου ειναι

ειναι 6 κιλα θα πρεπει να λαμβανει το 24ωρο 900γρ γαλα(150γρ γαλα/κιλο βαρους)

το καλυτερο θα ειναι να τα λαμβανει σε περισσοτερα γευματα με λιγοτερα ml.

αλλα ειπαμε αλλη μανουλα ! σιγουρα αυτο θα της ελεγε η παιδιατρος αν της το ελεγε

αλλα μαλλον γι αυτο δεν το λεει το οτι το μωρο φαινεται να πειναει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi Μου εχεις δικιο :άλλη μανούλα αλλο παιδάκι !!!απλή απορία.....ήταν ...δική μου....σε ευχαριστώ πολύ ...απλά ξέρεις κι εγώ θήλαζα και δεν ξέρω καποια πράγματα όσον αφορά στο γάλα εμπορίου....

φιλιά πολλά στη μικρή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi Μου εχεις δικιο :άλλη μανούλα αλλο παιδάκι !!!απλή απορία.....ήταν ...δική μου....σε ευχαριστώ πολύ ...απλά ξέρεις κι εγώ θήλαζα και δεν ξέρω καποια πράγματα όσον αφορά στο γάλα εμπορίου....

φιλιά πολλά στη μικρή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες κοπέλα μου!!! Εδώ είμαστε όλες μαζί για τον ίδιο σκοπό! Φυσικά και σε δεχόμαστε με!!! Επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος αργούν να φανούν τα μηνύματα σου, μόλις φτάσεις τα 20 θα εμφανίζονται αμέσως.  Αν επιτρέπεται... πόσων ετών είστε με το σύντροφο και πόσο καιρό προσπαθείτε;
    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...