Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΚΑΙ ΤΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙΑ ΜΑΣ


Recommended Posts

Καλώς όρισες Νικόλααααα!!!

Τα μηνύματα της Δανάης με πέτυχαν στο Golden Hall όπου βολτάραμε με τον Άρη και τη μητέρα μου κι έτσι δεν πρόλαβα να σας γράψω έγκαιρα, με πρόλαβε η αρχηγός! ;)

Ήταν μια πολύ γεμάτη και ωραία μέρα! Δουλειές, πρόβα, βόλτα στα μαγαζιά. Έλειπα από τις 12 το πρωί μέχρι τις 10 το βράδυ! Κι ο Άρης πέρασε ένα υπέροχο τετράωρο μόνος με τη γιαγιά του (κι έστι δούλεψα 2 ωρίτσες κι έκανα και μια καλή πρόβα με τη θεατρική ομάδα). Η μητέρα μου πλέει σε πελάγη ευτυχίας που ο εγγονός της πλέον κάθεται άνετα μαζί της και δε με αναζητά καθόλου. Την έβγαλε λίγο νοκ άουτ βέβαια αλλά πήγαμε και τη βόλτα μας μετά και η γιαγιά του πήρε για τα Χριστούγεννα ένα πανέμορφο κάλυμμα για το καινούριο κρεβάτι από το Zara Home, ένα μαξιλαράκι κι ένα σετ δισκάκι, πιατάκι και μαχαιροπήρουνα. Κι ο Άρης ενθουσιάστηκε με τις κυλιόμενες κι όλο ήθελε ν' ανεβοκατεβαίνουμε τους ορόφους! Μόνο που δεν πετύχαμε τον Άγιο Βασίλη...

Γεωργιάννα περαστικά στα μικρούλια!

Δέσποινα ωραίες οι βόλτες σας με το ποδήλατο, μπράβο!!

Σούλα υπομονή θέλει, είναι δύσκολες οι ζήλιες, προσπάθησε να κάνετε πολλά πράγματα μαζί, φροντίστε και τη μικρή μαζί και δείξε όσο μπορείς πως κατανοείς το θυμό της. Όσο για το φαγητό μη σκας, θα περάσει κι αυτό το στάδιο. Ο μπαμπάς βοηθάει όταν σε διεκδικούν και οι δύο?

Άντρια καλή ξεκούραση και με γεια τις αγορές σας. Άντε με το καλό να γεννήσεις κι εσύ, εύκολα και ήρεμα!

Αχ έχω συγκινηθεί με τη γέννα της Δανάης και με τα μηνυματάκια που μου έστειλε και ξύπνησε πάλι η επιθυμία μου για μωρό...

Πω πω κομμάτια είμαι, σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 697
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια!οπως καταλαβαινετε απο την υπερενταση δεν κοιμαμαι αν κ νυσταγμενη.ο μικρος θηλασε στις 12 κ τωρα τους πηρα τηλ να υπενθυμισω μολις κλαψει να μου τον φερουν κ να μην δωσουν καθολου μπουκαλι.το αργοτερο στις 3 θα τον φερουν.ο κωστας πηγε τη μητερα μου σπιτι κ θα επιστρεψει.μου εφερε κ ενα τεραστιο σαντουιτς τοστ απο το εβερεστ κ στανιαρα!!!σας φιλω γλυκα κ σας ευχαριστω που ειστε διπλα μου σε καθε φαση ρ

ης μητροτητας,αυτου του συναρπαστικου ταξιδιου που δεν τελειωνει ποτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Δανάη ελπίζω να κοιμήθηκες λίγο... Δε μπορείς να έχεις μαζί σου το Νικόλα στο δωμάτιο? Τι κάνει ο όμορφος σήμερα? Πότε θα τον επισκεφτεί η μεγάλη του αδερφή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη μου να σας ζήσει! Να είναι πάντα γερός και τυχερός! Ελπίζω κι εσύ να είσαι καλά αλλά αν κρίνω από την όρεξή σου μια χαρά είσαι :lol:

Να έχεις μια καλή λοχεία και να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Άντρια με το καλο κι εσύ να υποδεχτείς το κοριτσάκι σου!

Έλενα υπομονή, ζηλεύει η καημένη αλλά σιγά σιγά θα συνηθίσει.

Δάφνη με γειά τα ψώνια. Να το καθιερώσεις και να αφήνεις τον Αρούλη με τη γιαγιά του - θα κάνει καλό και στους 2 - και στους 4 μη σου πω ;)

Γεωργιάννα ελπίζω να είναι καλύτερα τα αγοράκια σου. και η Κατερίνα είχε μυξουλές που όταν ξάπλωνε να κοιμηθεί της εφερναν βήχα που της έφερνε μετά εμετό..ένα δράμα. Ευτυχώς σήμερα είναι καλύτερα.

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρε δαναη εισαι ολα τα λεφτα!!!! :lol::lol::lol::lol:

δαφνη με βοηθαει αλλα ποσο να βοηθησει κ αυτος που η ελενα ουρλιαζει λες κ την σφαζουν?????4 μηνες μετα θυμηθηκε αυτο το παιδι να ζηλεψει κ με εχει ξεκανει ειμαστε κωλος κ βρακι στην κυριολεξια!!!!

αντρια αντε λιγες μερες εμειναν να ερθει κ η ζουζουνα σου!!!!

βρε δεσποινακι ολο ελενα με λες :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: τι κανεις εσυ με το ζουζουνακι σου???εχασα πολλα νεα σας,ολη μερα ο υπολογηστης ανοιχτος αλλα κατειλημενος απο την ελενα βλεπουμε ζουζουνια peppa pig μικυ μαουζ κ demy ποσες χιλιαδες καλοκαιρια βεβαιος βεβαιος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Δεσποινα εισαι τυχερη που κανει εμετο γτ ετσι ανακουφιζετε. ο Διονυσακη παιδευετε και δεν μπορει να κανει με τπτ!!!!! Ενω ο Αλεξανδρακος τα εβγαζε και μετα κοιμοταν ηρεμος.

Ο Αλεξανδρος το πρωι ποναγε παρα πολυ το στομαχι του. εκανε αρκετες φορες εμετο. δυστηχως αναγκαστικα να τον αφησω μονο του, αλλα η δυλεια μου ειναι 2 λεπτα απο το σπιτι με τα ποδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα! Συγγνώμη μωρέ, η κορούλα σου έχει τόσο ταπεραμέντο που σε επισκιάζει! :lol:

Τη μικρή πως θα την πείτε, δεν θυμάμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες μου γεια σας!!!!!!!!!!

Δανάη ευχομαι και απο εδω, να σου ζήσει το μικρούλι!!!!!!! Να ειστε ολοι καλα!! εισαι πολυ τυχερη που γεννησες ετσι ευκολα!!!! μπραβο κοριτσακι μου!! καλη λοχεια και με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας!!!!!!

Δάφνη τι ωραια που συναντηθήκαμε ξανά :D:D:D ήθελα και εγώ να περασω απο την Γωγώ αλλά ετρεχα πανικοβλητη εκείνη την μερα!!!!

Απο την βιασύνη μου έχασα και ένα βραχιολάκι που μου είχε κανει δώρο ο άντρας μου οταν γεννησα την μικρη...κλαψ κλουψ :(:( και οχι τιποτα αλλο εκτος του οτι ηταν ακριβο (ενταξει δεν πειραζει αυτο) ειχε και μια καρδουλα πανω και οταν την εβλεπε η Εμμα μου γελουσε και μου ελεγε χαδιαρικα: Καρντουλαα μαμααααα

και μετα επιανε το στηθος μου και ελεγε: τοκ τοκ ....

Γεωργιαννα περαστικα στο αγορακι σου! Χαιρομαι που σου αρεσαν οι συνταγες...Πράγματι τα pizza muffins ειναι λιγο υγρα μεσα, μοιαζουν με kiss lauren ...εγω τα βαζω κατευθειαν στις θηκες απο το ταψι και περιμενω λιγο να κρυωσου...

αα και στα σφολιατακια, θελει σχετικα μικρή ποσότητα απο μοτσαρελα απο πανω, γιατι λιωνει και απλωνεται....

αχ εμας το μεγαλο ζουζουνι μας εχει τρελανει ...επαναλαμβανει τα παντα...και κανει ολο κολπα...νεο κολπο? επειδη δεν θελει να τρωει και οταν τρωει της λεμε μπραβο (αφου τελειωσει το πιατο), τωρα οταν ξεκιναμε το φαγητο, τρωει μια μπουκια και μετα χτυπαει παλαμακια και φωναζει: μπαβοοοοοο (οτι δηλαδη τελειωσε το φαγητο...) ...θα την φαωωωωωωω

επισης την εδωσα μια μερα ενα απο μπισκοτο παπαδοπουλου και επειδη ηθελε να φαει μονο την σοκολατα, μου το δινει πισω ( για να της το ανοιξω), με κοιταει και καλα πονηρα και στοργικα και μου λεει: μανουλαααα?? μαμακαααα?? (τα δοκιμαζε ολα να δει ποιο θα πιασει... :lol::lol::lol: )

τωρα μαθαινουμε την αλφα βητα χαχα...με αγαπημενο γραμμα το ΩΜΕΓΚΑ!!!

μμ τι αλλο...αα ναι οταν παω να την κοιμισω τοτε θυμαται οτι θελει να φαει και μου λεει: μαμ, μελι, τυρι, κεκ (κεικ) για να σηκωθει και να μην κοιμηθει...

λεει πλεον ολοκληρες αρκετες λεξεις και φυσικα δεν ξεχναμε και τα αγγλικα μας: γκογκ (dog ο σκυλος), κατ (γατα), φισ (ψαρι), ραμπιτ (λαγος), βουλφ (wolf ο λυκος ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΑΣ) και αλλα πολλα!!!!!!!!!!!

αα οταν βαρεθει καπου λεει: μπα μπαι..(για να φυγουμε) και: πιτι (σπιτι_)....

α και μην ξεχασω τις μικρες προτασουλες: εκει παμε, εδω μεινε, σηκω πανω...μμμ τι αλλο...

αα ναι...εχει μια περιεργη ταση και οταν βλεπει κατι που την φοβιζει θελει να το βλεπει ξανα και ξανα...ειδαμε προσφατα ανθρωπο ντυμενο κροκοδειλο και τον φοβηθηκε πολυ και με τραβαγε να παμε κοντα του...μετα πηγαιναμε να πλησιασουμε απομακρυνοταν...μετα παλι το ιδιο χαχα

αχ σε λιγο πρεπει να παω σε επαγγελματικο ραντεβου και βαριεμαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι πω πω δεν φανταζεστε ποσο...........................ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

αυτεσ ειναι μερες που θα επρεπε να πηγαινουμε βολτεσ και οχι σε δουλειες :o:o:o

σας φιλωωωωωωωω

(Σουλα θα επανελθω με το θεμα της ζηλειας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα κοριτσια τα πιο αστεια ξεχασα!!

παιρνει το τηλεφωνο και κανει οτι μιλαει και λεει: ΕΛΑ, ΠΟΥΣΑΙ...(που εισαι λολ)

και ξερουμε και μουρμουραμε σχεδον ΟΛΑ τα καλαντα........

εχουμε πεθανει στο γελιο και εγω λιωνω η μανααααααααααα

φευγω για το ραντεβου :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαστε κ εμεις!

Γεωργιαννα περαστικα μωρε στον αλεξανδρακο σου.

Ελενα τι παθδι φαινομενο εχετε;;;ολα τα εχει μαθει!μπραβο της!

Δεσποινα περαστικα κ στην κατερινουλα!

Σουλα μου ειναι απικυτα φυσιολογικη κ ανθρωπινη η ζηλια.δωστης χωρο κ χρονο να την εκφρασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαστε κ εμεις!

Γεωργιαννα περαστικα μωρε στον αλεξανδρακο σου.

Ελενα τι παθδι φαινομενο εχετε;;;ολα τα εχει μαθει!μπραβο της!

Δεσποινα περαστικα κ στην κατερινουλα!

Σουλα μου ειναι απικυτα φυσιολογικη κ ανθρωπινη η ζηλια.δωστης χωρο κ χρονο να την εκφρασει.

γυρισαααααααααααααα μολιςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς και το βρηκα ανοιχτο και ειπα να γραψω!!!

Δαναη εισαι φοβερη!! μας γραφεις μεσα απο το μαιευτηριο!! χαχα!!!!

για πες, πως ενιωσες που ειδες το μωρουλι σου? το γαλα εχει κατεβει???

η 'μεγαλη' ?? ηρθε να σας δει???

φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑ ειμαι βαθιά συγκινημένη με τον καινούργιο ερχομό του Νικολα,εχω συγκινηθει τόσοο πολύ πραγματικά!

Καταρχην συγχαρητήρια Δανάη μου,σου εστειλα και στο fb,"Καλως τα δέχτηκες!!!Αλλο ενα πολύτιμο κομμάτι της ζωής σου ηρθε να ολοκληρωσει το παζλ της ευτυχίας σου...να τον χαιρεσαι στο έπακρον!Σας φιλουμε γλυκά κ την κορούλα σου φυσικά που ειναι αναντικαταστατο κομμάτι!!!!!!"

Μου αρεσε κ στο ξαναγράφω εδω λοιπόν!!!!!

ΑΡΧΗΓΕ εισαι κ πολύ αρχηγός στην ενημέρωση :lol::lol::lol:

Επίσης ευχαριστω πολύ εσενα Δαφνη μου για την υπέροχη επισκεψή σου,ηθελα τόσο πολύ να κατσουμε να τα πούμε αλλά στην δουλειά είναι δύσκολα,το είδες,όμως τρελάθηκα με τον Αρούλη σου,μου εφτιαξε την ημέρα! Ανυπομονώ να βρεθούμε κ σας ευχαριστώ πολυ για την ημερομηνία,που με σκεφτηκατε!Σας αγαπώ! :D

Σαμάνθα-Ελενα κ μενα λέει συνεχεια "που-σαι????"Εχει πολύ πλάκα!!!

Γεωργιαννα μου περαστικά μωρε στον Αλεξανδρακό,ουφ τι τραβανε τα μαναρακια σου...πως περασατε τελικα στο παρτυ?

Αχχχ κ μενα αρρωστη ειναι απο εχτες το βραδυ,ξαφνικα σηκωσε πυρετό!Τωρα εχει υποχωρησει λίγο αλλα δυσκολο βραδυ προβλεπεται...

Τι ασχημο πραγμα ρε παιδι μου αυτό...

Σας αφηνω,παω να της βαλω θερμομετρο κ να ξεκουραστω λιγάκι,αυριο θα ταλαιπωρηθουμε με τις απεργίες :(

Καληνυχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΑΦΝΗ ΜΟΥ ,ΚΑΛΩς ΗΡΘΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΑΥΜΑ....ΓΕΡΟ ,ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΧΑΡΕς ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΥΠΕς,ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ....

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΛΟΧΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη εισαι απιστευτη!! δεν μπορεις να μας αποχωρηστεις!!! τον εχεις μαζι σου στο δωματιο;

Ο Αλεξανδρος συνηλθε απο το μεσιμερι και μετα και επεσε η μαμα!!!!!!!!!!!!!!!! ημουνα χαλια εχθες το απογευμα αλλα συνηλθα σημερα. ο κακομοιρης ο μεγαλος ξερναγε συνεχεια. μετα σαν να μην εγινε τπτ.

Γωγω μου περαστικα στην Ζηνα!! οι ιωσεις ειναι 2 που κυκλοφορπυν μια μονο πυρετο και μια μ πυρετο και μετα εμετους και διαρροιες.

εγω τελικα κολαω απο τον μεγαλο, οταν ειναι αυτος αρρωστος μετα ειμαι και εγω!! και εχθες ο ανδρας μου του ελεγε "να μην αρρωστεις γτ μου αρρωστενεις την γυναικα μου και μετα θα πρεπει εσυ να μαγειρευεις" :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κάνετε???

Δανάη?? πως πατε??

λοιπον Σουλα, για το θέμα της ζήλειας: οταν ηρθε η μικρη Αριανα στο σπιτι, στην αρχη η Εμμα φαινοταν να μην ζηλευει καθολου...τοσο ...καθολου που ελεγα τυχεροι ειμαστε....λιγο το οτι ηταν πολυ μικρουλα, λιγο το οτι 14 μηνων ειχε ξεπεταχτει και περπατουσε με την ανεση της και 'ανακαλυπτε' τον κοσμο... :lol::lol::lol:

μου ελεγαν λοιπον ολοι οι παιδιατροι οτι ειναι πολυ δυσκολο για εκεινη με το νεο μωρακι κλπ και εγω τους ελεγα : μα δεν ζηλευει!!! οχι οχι μου ελεγαν ειναι δυσκολα για αυτη (δεν μου ειπαν ποτε την λεξη : ζηλευει κλπ)

ποτε δεν εχει κινηθει επιθετικα απεναντι στο μωρακι και το προσεχει και το κανει μα μα (φιλακια), καλο καλο και αγκαλιτσα...ΟΜΩΣ εγω βλεπω στο βλεμα της οτι οταν κανουμε χαρουλες στο μωρακι ή οταν το εχει πολυ ωρα η γιαγια (που της εχει αδυναμια) αγκαλια, εκεινη μεσα της στενοχωριεται....

ΑΛΛΑ δεν το εκφραζει και το κραταει μεσα της........................................

κατά την γνωμη μου ισως να ειναι καλυτερο να το εκφραζει ...εστω και ετσι επιθετικα............. γιατι τουλαχιστον ξερεις τι εχεις να αντιμετωπισεις....

απο την στιγμη δηλαδη που ολοι οι γιατροι λενε οτι θα εχουν ζηλεια τα παιδακια, τοτε καλυτερα ειναι να το εκφραζουν...

εγω ειμαι μεσαιο παιδι και εχω και μεγαλυτερο και μικροτερο αδερφο και ξέρω πως ο αδερφος μου ζηλευε πολυ οταν γεννηθηκα και παντα εβρισκε ευκαιρια να μου δωσει μια στο κεφαλι οταν ημουν μωρακι....

αυτο ειναι φυσιολογικο (μεσα σε λογικα πλαισια) ΑΛΛΑ ειναι χρεος των γονιων να βοηθήσουν στο να χτιστει μια σχεση αγαπης και εμπιστοσυνης και φυσικα αλληλοπροστασιας χωρις ομως να επιβαρυνουμε το μεγαλυτερο παιδι...!!!

εγω λοιπον μιλαω συνεχεια στην Εμμα και της λεω: η Αριανα σε αγαπαει παρα πολυ και το ξερω οτι και εσυ την αγαπας, και σε χρειαζεται και την χρειαζεσαι..μετα ζωγραφιζω πχ 2 καρδουλες και λεω: η μια ειναι της Εμμας (την βαζω παντα πρωτη σε ορισμενα πραγματα) και η αλλη της? Αριανας μου λεει...μμ τι αλλο...αα ναι, ψωνιζω ρουχαλακια παρομοια και λεω στην Εμμα: διαλεξε ποιο θα κρατησεις εσυ και ποιο θα δωσεις στην ΑΡιανα (πολλες φορες καταληγει να δινει και τα δυο :lol::lol::lol: )

σιγουρα αρκετεσ φορες δεν δινει κανενα απο τα παιχνιδια της αλλα πιστευω οτι σιγα σιγα μπορει να χτιστει μια σχεση δυνατης αγαπης και εμπιστοσυνης και ο γονιος πρεπει να βοηθησει σε αυτο!!

αλλωστε ξερετε τι λενε? οτι σε αυτη την ηλικια χτιζονται οι δεσμοι στην οικογενεια...και αν καποιο μελος της οικογενειας δεν 'συμπαθησει' καποιο αλλο, τοτε αυτο θα υπαρχει εστω και στο υποσεινηδητο για μια ζωη. Ομοιως και αν του εχει φοβερη αδυναμια

αυτα λοιπον για το θεμα ζηλειας!!!!!!!!!!!! Σημερα η μιση μερα ειναι day off και τωρα φευγω για γυμναστηριο και στην συνεχεια τραπεζες και λογαριασμουςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς :lol::lol::lol:

σας φιλω και καλη σας ημερα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas!!! :D

Simera itan i teleutaia mera stin douleia..Niw8w perifani gia ton euato mou giati polles fores eftasa sta oria mou k eipa 8a figw giati mou ekane tin zwi mou diskoli alla den tou ekana tin xari, pigena me misi kardia douleia alla doule4a mexri to telos..

Simera pira tin mikri dermatologo giati to poutaki tis eliwse san na epa8e egkauma itan katakokkini k den dexotan na tin aggi3oume, e4es to vradi olo 3ipnouse, mou to edeixne k eklaige k epeidi auti i katastasi krataei mines sigkaiete vazoume nisiasto, mustela stelactiv irema gia liges meres k pali apo tin arxi eipa ftanei, mou eipe to exei to derma tis einai poli evais8iti k auta 8a exw an den kanoume mia 8erapeia k meta na kanoume sintirisi..Tis vrike k mikites, mas egra4e gel apo to stoma gia tous mikites, 2 kremes gia tin perioxi,na vazw k eswterika giati k eswterika einai kokkini, afroloutro k lotion gia na tin ka8arizw me to vamvaki stin allagi tis panas tis.. Se mia evdomada 8a 3ana pame..Mou eipe pws argisa na tin paw alla epeidi ipoxwrouse pisteva pws de 8a xreiazotan 8erapeia :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Andria περαστικα στην μικρη. μακαρι να ηρεμησει γρηγορα και να μην υποφερει αλλο.

Τελικα τι θα κανουμε με τις συναντησεις;

Θα ερθετε στις 30 το απογευμα στο σπιτι μου οποιες μπορειτε; ξερω η Αναστασια σιγουρα.

Καθομαι μεχρι τις 27!!!!! πολυ χαιρομαι που θα ξεκουραστω λιγακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!προσπαθουμε να φυγουμε αλλα ο ανεμος δεν θελει!!!!!!!!!!!!!για να δουμε θα τα καταφερουμε σημερα;;;;;;;;;;;σας φιλώ!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

Euxaristoume poli Gewrgianna mou..Einai poli xalia i katastasi, ponaei k einai katakokkini alla akomi x8es to vradi 3ekinisame tin 8erapeia einai nwris na doume veltiwsi..Ipomoni!!!

Glikeria mou me to kalo na 'r8eite!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Simera einai tis Agias Anastasias tis Farmakolitrias..Na zisoune osoi exoun simera tin giortoula tous..Oi perissoteroi/es einai to Pasxa alla emena i mikroula mou 8a giortazei se auti tin giorti..

Anastasia mou na ziseis k oti po8eis..Mono xares stin zwi sou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Που έχετε εξαφανιστεί όλες? Σε λίγο ο Άρης κι εγώ θα κατεβούμε προς τη Χριστουγεννιάτικη Ιστορία στο Γκάζι, αν σας φέρει ο δρόμος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμενα!!!!

τι κανετε????

εμεις σημερα φευγουμε απο την Αθηνα για 1 εβδομαδα!!!!!! αχ τι ωραια :D:D:D

αχ Δαφνη πηγαμε χθες! δεν ηξερα οτι ενδιαφερεστε αλλιως θα ειχα στειλει μηνυμα!!!!!!!

ειναι πολυ ωραια απλως ο καιρος δεν βοηθαει πολυ!!

μπηκαμε στο τραινακι, ειδαμε τον Αγιο Βασιλη, ειδαμε το παραμυθενιο χωριο και αλλα πολλα!!

αα και φυσικα ψαχναμε τον ΛΥΚΟ :lol::lol::lol::lol:

κοριτσια αν δεν μπω παλι τις επομενες ημερες, ευχομαι σε ολες καλες γιορτες! με υγεια πανω απο ολα για τα μωρακια μας και τις οικογενειες μας!!

πολυ αγαπη και περισσοτερη αισιοδοξια!!!!!!!! :D:D:D

σας φιλωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

Γράφω από το κινητό. Είμαστε στους γονείς μου εδώ και δυο μέρες.

Να ευχηθώ και από εδώ στη Δανάη να της ζήσει ο μικρούλης! Καλή λοχεία να έχεις γλυκιά μανουλίτσα!!!

Εγώ έχω τη Γεωργία με έναν περίεργο πυρετό. Εδώ και δυο μέρες ανεβάζει μόνο μια φορά τη μέρα στις 01:00 με 02:00 το βράδυ. Ξενύχτι λοιπόν και καμιά βόλτα προς το παρόν.... Άλλα ονειρευόμουν για το ταξιδάκι μας...

Περαστικά φίλη Γεωργιάννα (και στα αντράκια σου) και μικρή Ζήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!σας γράφω βιαστικά χωρίς να έχω διαβάσει τα τελευταια νέα γιατί ετοιμαζόμαστε να φάμε!είμαστε όλοι καλά!η Μυρτώ χαιδεύει το μικρό!κάνει κάτι απόπειρες να σκαρφαλώσει πάνω μου κ πάνω του,λίγο άγαρμπες αλλά θα μάθει.ο μικρός θηλάζει κ κοιμάται,την ημέρα καλύτερα από ό,τι τη νύχτα αλλά είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα βρούμε τους ρυθμούς μας!είναι ένας γλυκούλης που όταν τρώει τον παίρνει ο ύπνος κ αφήνεται στην αγκαλιά μου..απίστευτο συναίσθημα,όσες φορές κ αν το ζήσεις!σας βάζω μερικές φωτο για να πάρετε μια γεύση!σας φιλώ κ θα επανέλθω αργότερα να σχολιάσω κ τα υπόλοιπα!καλή κυριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη τι ομορφο παιδακι ειναι αυτο???????????? να σας ζησει!!!!!!!!!!!! γερος δυνατος και καλοτυχος και παντα ευτυχισμενος!!!!!!!!!!

μοιαζει στον μπαμπα του η μου φαινεται???

εχει βεβαια στοιχεια και απο εσενα!

και εσυ εισαι μια κουκλα πανευτυχης μαμα!

η Μυρτω ενα κουκλακι και η αδερφουλα σου επισης!!!!!!

να ειστε ολοι καλα!!!!

αληθεια ποσοι εχετε μαζευτει στο σπιτι? τα....καταφερνετε????? :lol::lol::lol: βοηθανε ολοι ε? εισαι τυχερη που εχεις και αδερφουλα!!!!!!!!

λοιπον ευχομαι και παλι να σας ζησει και τωρα περιμενουμε την μπεμπα-Αναστασια με το καλο!!!!!!!!!!!!!

αα και φυσικα νεα μωρακια μεσα στο 2013!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εμεις ετοιμαζομαστε να φυγουμε...εγω δηλαδη ετοιμαζω τα παντα :lol::lol: και η Εμμα δεν με αφηνει σε ησυχια :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ δεν είχα τον πόνο και τα καφέ που λες αλλά αισθανόμουν ένα βάρος και είχα συχνοουρία! Μακάρι να είναι κορίτσι μου συμπτώματα και να δεις ένα μεγάλο νούμερο χοριακής!!!
    • @marinamanoulitsa 😯😯😯😯😯 ναι μωρή τρελα!!!! Back2back με πιστη και επιμονή!!!! Έτσι θ ναι κ με σένα @Θέτις Κ. μου!!!! Απορώ γτ δν έκανες χοριακη!!!!  Εγώ χθες το βραδύ στον ύπνο μου ένιωσα δυο σφάχτες δυνατούς πολύ πολύ χαμηλα στη κοιλιά , κέντρο! Σήμερα το πρωί ειδα καφέ στο σκούπισμα και έχω ακόμα στο σκούπισμα καφέ! Τη κοιλιά τη νιώθω σαν μουδιασμένη σαν πιασμένη ν πω, και βαριά! Δν έχω κατι άλλο από συμπτώματα! Δν ξέρω καν αν αυτά μπορούν ν θεωρηθούν συμπτώματα ! Είμαι 10η 11η μέρα ΜΤΩ ! Είδωμεν 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🙏🙏🙏🙏
    • Άντε καλέ που θα το βγάλεις έξω το σκύλο!!! Να βγουν αυτοί!
    • Κορίτσια σας παρακολουθώ αλλά δεν γράφω πλέον…μπήκα απλά να πω κι εγώ τη δικη μου εμπειρία π είμαι διαφορετική από των άλλων κοριτσιών.Εγω έχω είδε ουσίες θήκες κ δεν έπιανε το μωρό με τπτ..πως να μπορέσει άλλωστε;οι μαίες στο μαιευτήριο ήταν υπέρ των ψευδοθηλων η δικη μου κατά…χρησιμοποίησα θήλαστρο π με εσωσε…έβγαζα γάλα,ηξερα πόσο πίνει και παραδόξως επειδή με είχαν πιάσει κ τα ψυχολογικά μ τους πρώτους μήνες δεν μ άρεσε καθόλου η άμεση επαφή με το στήθος.Συνεπως συνέχισα έτσι..έκανα μεικτή διατροφή..κ τώρα σταμάτησα..έχω λίγο γάλα κατάψυξη θα πιει μέχρι και 8 μηνών..Προσωπική μου γνώμη είναι ότι υπάρχει μια κάποια ταλαιπωρία με τον αποκλειστικό θηλασμο στον ύπνο στο πρόγραμμα κλπ..εμένα έτρωγε από νεογέννητη κάθε 3,5-4 ώρες και από 34 ημερών κοιμαται όλη νύχτα..η μαία κ έλεγε αμ τρώει καλά κοιμαται και καλά..εμένα ετυχε να με βολέψει πολύ το θήλαστρο κ αν το είχα χειριστεί διαφορετικά τους πρώτους μήνες θα είχα περισσότερο γάλα αλλά δεν την πάλευα γενικότερα.Η καθεμία κάνει αυτό που της ταιριάζει να ξερεις,,,εμένα με ξένιζε πολύ η ερώτηση π μ έκαναν πάντα γτ ήταν το πρώτο πράγμα που ρωτουσαν:θηλάζεις;λες κ αν δεν θηλάζω τι έγινε δλδ;..κάνε ότι σε ευχαριστεί και σε βολεύει…τα φιλιά μου… @Elli13 δεν κατάλαβα εννοείς από 6 μηνών να της δίνω μόνη της το κουτάλι;μπράβο,σε όποιον το πετυχαίνει αλλά εννοείται εγώ τουλάχιστον την ταΐζω..μ φαίνεται αδύνατον να πιάσει το κουτάλι από 6 μηνών..μάλλον θα γίνεται αλλά εγώ δεν.τωρα θέλει να πιάσει το κουτάλι που  είμαστε 7,5 κ επειδή έχουμε τη βάπτιση την άλλη εβδομάδα δεν θελω να της κάνω κάποια αλλαγή..μετά από εκεί θα αρχισω  κομμάτια…
    • Τις βλέπω τις βλέπω!! Μα πόσο νωρίς έδειξε το τεστ απίστευτο. Να κάνεις και άλλα τις επόμενες μέρες και αναμένουμε τα νεότερα ευχάριστα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...