Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπαρχει καμια νοσηλευτρια απο το ΑΧΕΠΑ?


MarakiMaraki

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια μου,

η αδελφη μου ειναι νοσηλευτρια απο ΤΕΙ και μαλλον, ξαναλεω μαλλον διοριζετε στο ΑΧΕΠΑ.Ο διορισμος ηρθε σε μια περιεργη φαση αφου ειχε παρει την αποφαση να φυγει Αυστραλια και κανει τα χαρτια της για την βιζα.Παρολα αυτα λεει πως αν εχει εδω εναν καλουτσικο μισθο γιατι να μην κατσει?Ηθελα λοιπν να ρωτησω αν γνωριζει καμια κοπελα τι γινετε με τα νυχτερινα -αργιες και τις υπερωριες στο ΑΧΕΠΑ?

Ποσα παιρνει μια νοσηλετρια ΤΕ καθαρα για τα νυχτερινα και ποσα νυχτερινα κανουν τον μηνα σε μια κλινικη με πολυ κινηση οπως πχ το παθολογικο?Ρωταω συγκεκριμενα στο ΑΧΕΠΑ γιατι απο οτι καταλαβαινουμε το καθε νοσοκομειο εχει την δικη του τακτικη για το ποτε θα πληρονοντ και αν.....

Οποια πληροφορια θα ειναι χρησιμη.

Ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι νοαηλευτρια στη κρητη...

ο μισθος ειναι ελεεινος...

πανε να κοψουνε τις ωρες...τα απογ και τα νυχτερινα δλδ!

εχουν μειωση κατα πολυ αυτες τις υπερωριες...

δουλεια εχει παντου..προσωπικο δεν εχει πουθενα!

οπως λςςι και η σες τις υπερωριες τις πλρωνουν μετα απο 4-5 μηνες..καποιους μηνες θα εχουν πληρωσει....και δε θα πληρωσουν κιολας..

ο1διοριζομενος ππαιρνει κοντα στα 600 ευρω...για τε νοσηλευτερια λεω..

αυτος ειναι ο μισθος για 2 περιπου χρονια ...εχει πολλες κρατησεις..

υπαρχει ενδεχομενο εφεδριας για τους 1διοριζομενους..

αυτα ολα που σου λεω ειναι συν πλην..

πανω κατω δλδ!

να φυγει..να παει αλλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι νοσηλευτρια στην Αθηνα. Τα λεφτα ειναι χαλια για τη δουλεια που ριχνουμε και το σκατο και τη βρωμια. Ωρες εμεις δεν παιρνουμε σχεδον τιποτα, νυχτερινα οσα και να κανεις 6 πληρωνεσαι. Αυτο δεν σημαινει πως κανεις μονο 6 το μηνα γιατι προσωπικο δεν υπαρχει και κανεις περισσοτερα. Ασε το ωραριο με το απογευμα, πρωι και νυχτα λες και εισαι ρομποτ. Προσωπικη ζωη μηδεν...

Να φυγει , να φυγει χιλιες φορες να φυγει. Δεν ξερω για την Αυστραλια αλλα στην Αμερικη η νοσηλευτρια παιρνει 35 δολαρια την ωρα και εδω αυτα τα παιρνεις τη μερα και αμα. Ασε που σε υπολογιζει κανεις ενω στο εξωτερικο και κυριως σε Αμερικη , αγγλια η δουλεια του νοσηλευτη εχει ενα κυρος.

Αν μπορουσα θα εφευγα σημερα κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...