Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Καλησεπερα κοριτσακια μου!Ειστε καλα?Εμεις ειχαμε καλεσμενους εχθες κ ετοιμασα διαφορα καλουδια!Περασαμε πολυ ωραια!!!Σημερα εχει -15..πολυ κρυο!!!!Ψωνισα σημερα μια νυχτικια για το νοσοκομειο και τρελαθηκα απο τη χαρα μου!!Ποσο μου αρεσε βρε κοριτσια!!!Σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για τις ευχουλες σας για τη γιορτουλα του αντρουλη μου!!

Jovi μου περαστικα σου κοπελα μου!Χρονια τους πολλα!Να τις χαιρεσαι!!

Νικη μου χιονισε και στην Ελλαδα ε?Το φαγακι σας με ξετρελανε!!!Μιαμμμμμμ!!!

Λενα μου περαστικα σου κοριτσακι μου κ σε σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα κοριτσακια μου...περαστικα λενα μου και σε σενα τζοβι μου...Νικη μου τοσο πολυ χιονι????αν τι θερμοκρασιες ειναι αυτες???εμεις εδω δεν εχουμε δει τετοιες σχεδον ποτε...ακομα και στα Γιαννενα που εμενα η χαμηλοτερη ηταν -12 περυσι...ηγουμενιτσα εχουμε γυρο στους 8...κατα τ αλλα ολα καλα...πηγαμε βολτουλα σημερα και τωρα μολις μαζευτηκαμε τα αλητακια...ο μπεμπης μας δινει ρεσιταλ κλωτσιων και εχουμε τρελαθει στο γελιο...στολισαμε και τωρα πρεπει να ανεβω γιαννενα τριτη για να τελειωσω με κατι χαρτια απο την προηγουμενη δουλεια...και μετα εχω ετοιμασιες γιατι τεταρτη γιορταζει ο αντρουλης μου και θα μαζευτουμε σπιτακι μας....για γλεντι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

An-n -15; και εμείς εδώ παραπονιόμαστε με 0;Πόσα ρούχα φοράτε για να βγείτε έξω;Εδώ εγώ, από όταν ήρθα Θεσσαλονίκη πριν 14 χρόνια, ντύνομαι σαν κρεμμύδι για να βγω έξω.

Αχ Νίκη πόσο ήθελα κ εγώ φέτος να πάω στην Παναγία Προυσσιώτισα, αλλά δεν τα κατάφερα.Πήγε όμως η μαμά μου κ μου πήρε φυλαχτό για την κούνια της μπέμπας.Του χρόνου όμως θα πάμε με την μπέμπα.Όσες δεν έχετε πάει, αν μπορέσετε κάποια στιγμή προσπαθήστε να πάτε.Είναι κάτι το διαφορετικό κ με το που φτάνεις εκεί κατακλύζεσαι από συναισθήματα.Η φωτό που έχω είναι από την διαδρομή για το μοναστήρι.

jovi περαστικά σου κοπέλα μου!

Καληνύχτα σε όλες!φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφουλες μελλουσες κ ηδη μανουλες!Πως ειστε?Το -15 κοριτσια δεν ειναι τπτ.Συνηθως πιανει -30.Εχουμε ζησει μεχρι -33.Απλα βγαινεις εξω κ τα ρουθουνια σου πιανουν κρυσταλλακια.Το ειδα στον καθρεφτη μολις μπηκα στο ασανσερ γτ ενιωθα κατι να με τραβαει-ενοχλει και ειδα κρυσταλλακια!!! :lol::lol::lol:

Λενα μου δεν φοραμε πολλα ρουχα.Ουτε ειναι ιδιαιτερα χοντρα τα μεσα ρουχα.Απλως το μπουφαν ειναι πολυ σημαντικο να ειναι ζεστο.Εγω μεχρι κ πριν απο λιγο καιρο εβγαινα εξω μ'ενα κοντομανικο και απο πανω το χοντρο μου μπουφαν κ δεν περνουσε καθολου κρυο.Και εμεις κοριτσια καθε φορα που ερχομαστε Ελλαδα πηγαινουμε σε 2-3 μοναστηρια.Ειναι το καταφυγιο μου!!Μια πολυ καλη μου φιλη ειναι δοκιμη μοναχη και πηγαινουμε κ την βλεπουμε οταν παμε Ελλαδα!Η καλυτερη μου!Υπαρχει πιο ηρεμο και γαληνιο μερος απο ενα μοναστηρι??Εχει κ δω ενα μου εχουν πει αλλα ακομα δεν αξιωθηκαμε να παμε.Με αυτον τον καιρο φοβομαστε κιολας γτ πιανει ξαφνικα χιονοθυελλα.Οποτε μολις ηρεμησουν λιγο τα πραγματα τοτε θα ψαξουμε να το βρουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε????

Εγώ δόξα τω Θεώ καλά... πήγα πρωί πρωί πλήρωσα λογαριασμούς τέλη κυκλοφορίας κλπ και μώλις έφτιαξα κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο και τώρα κάθομαι δεν έχω δουλίτσες να κάνω!!!!

Αναστασία μου!!!!! Τι θερμοκρασίες είναι αυτές????? Παναγιά μου!!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

Όντως τα μοναστήρια είναι καταφύγιο!!! Συμφωνώ απολύτως!!!

Λένακαρά, με την πρώτη σας ευκαιρεία να πάτε στην παναγία!!! Εγώ πηγαίνω σχεδόν 5-6 φορές το χρόνο από το σπίτι μου είναι 1,5 ώρα το μοναστήρι!!! Αλλά πάντα μου προκαλεί ένα δέος πρωτόγνωρο!!!

Binoula μου, με το καλό η γιορτή του άντρα σου!!! Σπύρο τον λένε??? Εμένα τον λένε Σπύρο αλλά φέτος δεν θα γιορτάσουμε γιατί εγώ κουράζομαι πολύ και το σπίτι είναι μεγάλο για να το ετοιμάσω... οπότε του χρόνου πρώτα ο Θεός να μαστε καλά θα τον γιορτάσουμε του χρόνου!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα κοριτσακια!!!!Καλη εβδομαδα να εχουμε!!!! Λένακαρά και jovi μου περαστικα ευχομαι!!!! an-n μου τι θερμοκρασιες ειναι αυτες!!!!Τελεια...εμενα μου αρεσει πολυ και το κρυο και ο χειμωνας και τα χιονια!!!!Τρελενομαι!!!!! niki.g και Binoula μου μια χαρα σας βρισκω με τις βολτουλες σας!!!Τελεια!!!!Οσο εχετε χρονο τρεξτε τωρα γιατι μετα θα κλειστουμε ολες μεσα!!! :?:? Σήμερα στις 20:15 εχω ραντεβού με τον Γιατρό μου να παμε να δουμε τον μπούμπου μας!!!!Θα φαω και την ενεσούλα μου καλα καλά...κλαψ! :P(ειναι η ενεση που γινετε στον 7ο μηνα οταν ο αντρας με την γυναικα εχουνε αντιθετη ομαδα αιματος)Ελπίζω ο μπέμπης να ειναι φρόνιμος για να καταφέρουμε να κάνουμε τρισδιάστατο υπέρυχο σήμερα αλλιώς δεν θα φένεται τίποτα και θα αναγκαστούμε πάλι να κάνουμε κανονικό!!!Εγω σημερα θα φαω μοσχαρακι κοκκινιστο με πιλαφι!!!Φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!!!!!!!!!

διάβασα τα νέα σας , όλες καλά ε?

Βινούλα με το καλό να γιορτάσετε και να τον χαίρεσαι.

Αναστασία τι κρύο καλέ?

Νίκη μου βοήθεια σας. Μεγάλη η Χαρη Της. Θέλω να έρθω αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα...

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

ολο ωραια φαγητα κανετε....

καντυ τι σου ειπε ο γιατρος????

εμεις χθες πηγαμε στο γιατρο.. 1050 ο καθε μπομπιρας... εχουν πεταξει προγουλακια τα μωρα μου....

μας ειπε οτι ετσι που ειναι η θεση τους μπορει να σπασουν τα νερα ανα πασα στιγμη... φοβηθηκα πολυ...

μου ειπε ακινησια και τετοια και υπομονη τουλαχιστον 5 εβδομαδες που να κανουμε ολες τις απαραιτητες ενεσεις.... αχχχχχχ με εχει πιασει αγχος να μην τα κανω πιο νωρις...

επισης οτι απο δω και περα αρχιζουν οι πονοι οι καλοι...κ απο και περα θα πρεπει να κανω υπομονη..

ο τραχηλος εχει μειωθει στα 2,5 εκατοστα απο 4 που ητανε και γενικα δεν με βλεπει να αντεχω μεχρι τελος...

απο χθες εχω κατι νευρα ... εχω ξεσπασει στον κακομοιρη τον αντρα μου....

τι να πω μακαρι να πανε ολα καλα.....

οι υπολοιπες πως πατε????

ζοριζεστε καθολου?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημέρα κι από μένα! Χάθηκα, ξέρω, αλλά είχαμε τρεχάματα με τον Φοιβάκο μου. Σας τα έγραψα στο προηγούμενο ποστ (δεν ηξερα οτι μεταφερθηκαμε).

Χαίρομαι που΄είστε όλοι καλά! Αναστασία, τέλειος ο χειμώνας εκεί! Το καλύτερο είναι που βγαίνουν και τα μωράκια εξω με αυτές τις θερμοκρασίες ενώ εδώ αν πέσει στους 10 η θερμοκρασία τα κλείνουν όλα μέσα (μην κρυώσει το παιδί :lol: ). Eleni_sk υπομονή κορίτσι μου! 5 εβδομάδες δεν είναι τίποτα μπροστά στη χαρά που θα κάνεις όταν έρουν τα μωρούδια σου! Απίστευτα καλοαναθρεμένα για δίδυμα! Κάντυ-Κάντυ, πώς πήγε χτες??Τον είδατε τον νέο 3d?? Τι ομάδες αίματος έχετε και χρειαστηκε να κάνεις ένεση?? Γιάννα μου περαστικά και γρήγορα! Binoula να τον χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Εμείς κάναμε το Β επιπέδου την Παρασκευή που μας πέρασε και όλα είναι τέλεια! Το μουτρούδι είναι σχεδόν ίδιο με τον πρώτο μου γιο :D αρα και με τον άνδρα μου (αυτα τα γονίδιαααα). 468 γραμμαρια ειναι το καμαρακι μου και πλέον ρίχνει κλωτσίτσες στο ψαχνό :) .

Κατα τα άλλα είμαι φουλ κρυωμένη κι εγώ με μια μύτη που τρέχει συνέχεια και δεν μπορω να πάρω τίποτα (κλαψ). Πάω κι έρχομαι μες το σπίτι με μια κούτα χαρτομάντηλα..

Καλημέρα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!Πως ειστε σημερα? :) εγω σπιτι με τη μικρη μου γτ βηχει πολυ κ τη λυπηθηκα να τη στειλω παιδικο.Ισως δεν τη στειλω κ αυριο.Θα δουμε.Τις συνηθισαμε τις χαμηλες θερμοκρασιες πια.Το κοριτσακι μου δεν το πολυαντεχει το - και καθε φορα που βγαινουμε εξω λεει παθωθε αια(παγωσε η Αρια ,εννοει). :lol::lol::lol::lol:

Καντυ τι εγινε με τον υπερηχο?Τα καταφερατε??

Ελενη ποσο εισαι?Ειχες 4 διαστολη ολο αυτον τον καιρο???Δεν πονουσες?Εγω εχω κατι συσπασουλες που με ανησυχουν κατι φορες κ αυτη τη φορα θεωρω πως θα γεννησω νωριτερα απ'οτι την 1η και δεν θελω καθολου γτ θελω να εχουν ερθει πρωτα η πεθερα μου με τη κουνιαδα μου για να μεινουν με το κοριτσακι μου.Τι θεση εχουν κ φοβαται ο γιατρος οτι μπορει να σπασουν τα νερα?Κανεις ενεσεις για τα πνευμονακια τους ε?Ξεκουρασου οσο μπορεις και ασε τους αλλους να σε περιποιηθουν ως το τελος της εγκυμοσυνης σου.Απολαυσε το,Μην αγχωνεσαι.Η μαια μου ειπε πως το αγχος προκαλει προωρο τοκετο.Δες το χαλλλλλλλλαρα που λεμε κ εμεις οι βορειοελλαδιτισες! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ελενα ευχομαι να ειναι ολα καλα με τον Φοιβακο σου.Δεν ειχα διαβασει τι περασατε αλλα μακαρι να τελειωσε.Περαστικα σου!!!!Αχ αυτα τα γονιδια.Κ γω εχω την εντυπωση πως θα ειναι ιδια κ αυτη η μποιυμπου στον αντρα μου αν κ ο γυναικολογος πιστευει το αντιθετο!Να τον εμπιστευθω??? :lol::lol: Οσο για το κρυο κ τα παιδακια εξω ,τα βγαζουν καθημερινα και μαλιστα τον χειμωνα τα πηγαινουν ειτε με ποδηλατο στον παιδικο ,ειτε με ελκυθρακια τα σερνουν.Στον δε παιδικο τα βγαζουν εξω μεχρι και -10.Καποιοι τα κοιμιζουν εξω με αυτη τη θερμοκρασια πραγμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ για μενα!Ευτυχως ο δικος μας παιδικος δεν εφαρμοζει αυτη την τακτικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια ειμαι στην 28 εβδομαδα..μολις μπηκα στον εβδομο

δεν εχω διαστολη...

για να υπαρξει διαστολη θα πρεπει πρωτα να εξαλειφθει ο τραχηλος..

ο τραχηλος εχει αρχισει και κοντενει.. απο 4 εκατοστα , πηγε 2,5...

εχουν ισχυακη προβολη..

ειναι και οι δυο με το κεφαλι απανω και τα ποδια κατω..

ελενα μια χαρα μου ακουγεται το αγγελουδι σου....

καντυ περιμενουμε νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε?????

Εγώ δόξα τω θεώ καλά!!! Σήμερα κάνει πολύ κρύο μπρρρρρρ!!!!

Μώλις έβαλα να ψήσω ψωμάκι που ζύμωσε η μαμά μου και μετά θα ψήσω και λειτουργιές γιατί αύριο γιορτάζει ο άντρας μου!!! Το μενού μας σήμερα έχει τσιπούρε ψητές με σαλάτα!!! Νιαμ νιαμ τις περιμένω πως και πως!!!!

Αυτά τα νέα μου!!!!

Πότε προλάβατε και γράψατε όλα αυτά?????

Ελένη μου, υπομονή κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε έχει ο Θεός!!!

Mamatobe, μια χαρά η Β επιπέδου ε???? Με το καλό!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΜΟΡΦΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!Ελπιζω να ειστε καλα..Mamatobe και an-n μου περαστικα στα παιδακια σας ευχομαι!!!!Εleni-sk μου ευχομαι να πανε ολα καλα και να σου ερθουνε οπως τα θες!!!!Νiki.g μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!!Εχθες οπως σας ειπα πηγαμε στο γιατρο!!!!Ολα καλα μου ειπε οτι ειναι πολυ ευχαριστημενος!!!!Ο μπούμπου ειναι 1120 γραμμαρια και προσπαθησαμε να κανουμε και τρισδιαστατο υπερηχο αλλα παλι κουνιοτανε και αυτη τη φορα ειχε και το ποδι μεσα στη μουρη και ειδαμε μονο μια πατουσα!!!!χαχαχαχα :P Κατα τα αλλα ολα τελεια,εγω δεν πηρα κανενα κιλο και στο τελος Δεκεμβριου θα παω να κανω και το DOPPLER κυησης.....!!!!Τωρα θα ξανακανω σε λιγες μερες και αλλη μια Γενικη Αιματος γιατι εχω χαμηλο αιματοκριτη και μου αλλαξε τα φαρμακα...οπότε θελουμε να δουμε πως παει,εφαγα και την ενεσουλα μου (αουτς )και θα ξαναπαμε στο γιατρουλη παλι στις 10/1..!!!(Tην ενεση την εκανα γιατι εχουμε διαφορετικη ομαδα αιματος με τον αντρα μου..εγω εχω A- και ο συζυγος Ο+ )Ολα καλα ολα ανθηρα λοιπον δοξα το θεο!!! :) :) :) Για σημερα εφτιαξα Πιτσουλα μιαμ μιαμ!!!! ;););) Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη τωρα καταλαβα τι εννοεις.Απολαυσε οτι πρεπει να καθισεις και να προσεχεις!

Νικη μου κ γω ζυμωσα κ εψησα το ψωμακι μου !Εγινε πεντανοστιμο!!Κια γω ηθελα να κανω 5αρτους για τη γιορτη του αντρουλη μου αλλα δεν ειχε λειτουργια στην Εκκλησια της πολης μας οποτε δεν εκανα.Σημερα εκανα πολλα πραγματα..Εβαλα 2 πλυντηρια ,το ενα το απλωσα και περιμενω να τελειωσει το αλλο.Ζυμωσα ψωμακι,το εψησα,μαγειρεψα τραχανουλη γτ αρεσει πολυ στο κοριτσακι μου,συμμαζεμα το σπιτι,εβαλα πλυντηριο πιατων,παιξαμε με τη μικρουλιτα μου και σκεφτομαι να κανω κ κουραμπιεδες αφου πρωτα παμε με τον αντρουλη μου και το κοριτσακι μου να ψωνισουμε τα υλικα και καποια δωρα για κατι φιλους που γιορταζουν και μας καλεσαν.Ο μπακλαβας θα περιμενει ως την επομενη εβδομαδα. :lol:

Καντυ μου σ ευχαριστω πολυ!!Πολυ ωραια τα νεακια σας!!!Μπραβοοο!Μεγαλωσε το μικρουλι σου!!Εμενα η μπεμπουλιτσα μου την περασμενη εβδομαδα ηταν 1822γρ μας ειπε η μαια.Ημουν βεβαια και 31+ εβδομαδα.Ειναι ζωηρουλης ο μικρουλης σου ε??? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!!!

Μώλις κάναμε μπανάκι και είμαστε έτοιμοι αύριο να πάμε Εκκλησία!!!

Κάντυ μου ο μπεμπούκος σας είναι μια χαρά!!! 1120??? μια χαρά!!!!

Αναστασία μου, τι δουλείες που κάνεις??? εγώ μήπως τελικά προσέχω πολύ???? Τι να πω βλέπω τις δουλειές που κάνεις και λέω Παναγιά μου!!! Άρτους δεν έχω φτιάξει ποτέ... τους αγοράζω από το φούρνο!!! Ο τραχανάς μου αρέσει πάρα πολύ καλά έκανες και της έφτιαξες είναι πολύ χορταστικό γεύμα!!!

Εγώ βρε Αναστασία μου πήγα στο γιατρό 30+1 και ο μπέμπης ήταν 1.700gr και μου είπε ο γιατρός ότι τον ταϊζω καλά και να προσέξω να μην παίρνει τόσο βάρος!!! Σήμερα είμαι 31 εβδομάδων λές να είναι πιο βαρύς από το κανονικό??? Με ανυσήχησε λίγο!!! Θα το δούμε βέβαια την άλλη Πέμπτη που θα κάνουμε το Γ επίπεδο!!!

Φιλάκια σε όλες καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου προσεχεις κανονικα χωρις υπερβολες νομιζω.Απλως εγω ξεφευγω πολλες φορες γτ ειδικα σημερα βαριομουν κ οσο καθομουν ο νους μου ετρεχε στο φαι. :oops::lol::lol::lol: Και γω δεν εχω φτιαξει αλλα η φιλη μου που ειναι μοναχη μου ειπε οτι δεν εχει μεγαλη διαφορα απο το ψωμι που φτιαχνεται με προζυμι.Αλλαζεις λιγο τη δοσολογια και να ειναι λιγακι πιο μαλακο σε σχεση με το ψωμι.Ευκολο πολυ ειναι.Εχω αγορασει κ τη σφραγιδα κ τη θηκη που βαζεις μεσα τη λειτουργιά αλλα ακομα δεν εχω αξιωθει να φτιαξω.Ελπιζω συντομα να κανω γτ το θελω πολυ.Ειναι καλο για την υγεια.Πως μπορεις να προσεξεις να μην παιρνει βαρος το νινακι?Αφου δεν εχεις σακχαρο εισαι μια χαρα μην ανησυχεις.Επισης,τ'αγορακια εχουν αλλη καμπυλη αναπτυξης σε σχεση με τα κοριτσακια.Νομιζω πως εισαι πολυ καλα και δεν χρειαζεται ν'ανησυχεις!Καθε εβδομαδα θα παιρνει περιπου 200-250 γρ.Η μετρηση επισης ειναι εντελως υποκειμενικη γτ εχει να κανει απο το σημειο που μετραει ο καθε γιατρος.Οποτε η αξιοπιστια του δεν ειναι 100% ακριβης.Και μενα μου ειπε η μαια οτι το βλεπει 1822 γρ στην 31+ κατι εβδομαδα αλλα δεν ειναι εντελως πραγματικη η μετρηση.Στο περιπου.Μην σε αγχωνει αυτο. :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!Ειστε καλα?Εγω εχθες τελικα δεν εκανα κουραμπιεδες γτ βγηκαμε εξω και εξαντληθηκα.Οποτε σημερα εχει σιδερωμα κ κουραμπιεδες το προγραμμα.Ελπιζω να με αφησει η μικρουλιτα μου να τα κανω.Την εχω και παλι σπιτι γτ βηχει πολυ.Δεν εχει αλλα συμπτωματα αλλα και μονο που ξερω οτι θα τα βγαλουν εξω με -7 που εχουμε σημερα δεν θελω και την κρατησα κ σημερα.Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!

ΝΙκη μου να χαιρεσαι τον αντρα σου!Να ειναι γερος και συντομα πολυ ευτυχισμενος μπαμπας!

Α!Ελενη μου εχθες μου ειπε ο αντρας μου οτι γεννησε μια κοπελα διδυμακια στην 22 εβδομαδα τα οποια ζυγιζαν 400γρ περιπου το ενα και σημερα ειναι υγιεστατα!!!!!!!Μην σε αγχωνει τπτ!!Ολα θα ειναι σουπερ !!!

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!!! Τι κάνετε???

Εγώ καλά είμαι... σήμερα το μεσημέρι φάγαμε ψαράκι φιλέτο με χόρτα στο φούρνο!!!!!

Πήγαμε πρωί πρωί Εκκλησία και ο μπέμπης την ώρα της Θείας Λειτουργίας ήταν ιδιαίτερα ζωηρός!!! Φαντάστείτε να βγει κι όλας!!! :lol::lol:

Αναστασία μου, σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!! Περαστικά στο κοριτσάκι σου!!! Είναι όντως κρύος ο καιρός εκεί!!! Να προσέχετε!!! Με χαλάρωσες λίγο με αυτά που μου είπες για το βάρος του μπέμπη!!! Μακάρι όλα να πάνε καλά.. σήμερα έκλεισα την 31η εβδομάδα και μπαίνω στην 32η άντε αλλές 6 μείνανε!!! Τις μετράω σα φαντάρος!!!Μμμμμ σήμερα το σπίτι σου θα μοσχομυρίσει κουραμπιέδες ε?????

Φιλάκια σε όλες!!! Καλό απόγευμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου αληθεια????????

χωρις εγκεφαλικες διαταραχες?????

εμενα με απασχολει πολυ αυτο...

ο γιατρος μου ειπε οτι και τωρα να γεννησω τα μωρα θα ειναι βιωσιμα αλλα το θεμα ειναι οτι πιθανον να εχουν εγκρφαλικες βλαβες....

θα κρατηθω οπωςδηποτε...

σημερα χουχουλιαζω ολη μερα στο κρεβατι... ωραια ειναι....

βρεχει κιολας και δεν μου κανει ορεξη να σηκωθω...

την καλυτερη εποχη μου ειπε να κανω ξαπλες....

και μενα μου λεει οτι για διδυμα ειναι πολυ στρουμπουλα και αυτο οφειλεται στο λιγο αυξημενο σακχαρο μου... δεν τον πειραζει καθολου που ειναι πιο χοντρα απο οτι πρεπει.. ισα-ισα το χαιρεται γιατι μου ειπε οτι γρηγορα θα περασουμε το δικιλο...

να φανταστειτε πριν απο μενα οτι μια κοπελα που την περνουσα δυο εβδομαδες μονη κυηση ηταν αυτη και ηταν το αγορακι της 650 γραμμαρια και μενα 1050 ο καθενας... ο γιατρος εξστασιαστηκε..... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμένα!!!!!!!!!

όλες καλά ε?

Ελένη καλές ξάπλες και πολύ πολύ υπομονή εύχομαι . Τα πέρασα αυτά στο γιό μου. Εχω μικρό τράχηλο 2,8 εκ γεννετής, απλά την πρώτη εγκυμοσύνη με έπιασαν συσπάσεις 28εβδ, ο τραχηλος είχε πάει 2 .εμεινα τελείως στο κρεβάτι (έχρι τότε πρόχεσα πολύ όμως ) και γέννησα 38+3. οπότε και με 2 τραχ άντέχει αρκεί να ξαπλώνεις .

οσον αφορά το βάρος βρε κορίτσια εγώ αγχώνομαι για το αντίθετο. Ο μικρός μου είχε γεννηθεί 38+3 εβδ 2.730γρ, σχετικά μικρός δηλαδή. Ο γιατρός μου λέει ότι είναι θέμα σωματότυπου, ότι δεν ήταν παθολογικά μικρός απλά το σώμα μου "φτιάχνει" μικρά μωρά, δεν είμαι και πρώτο μπόι και εγώ :o .

επίσης λέει οτι η υγεία του μωρού δεν σχετίζεται απόλυτα με το πόσα κιλά είναι.

απλά τώρα μου είπε ότι τα κορίτσάκια στατιστικά είναι και 100-150γρ λιγότερα. Και λέω θα μου βγει 2600?

μικρούλα δεν θα είναι? πάλι θα αγχωθώ στην αρχή με το θηλασμό να πάρει βάρος.ουφ

Ενώ εσείς με μεγαλούτσικα μωράκια δεν έχεις τότο έννοια βρε παιδί μου.

Αναστασία τη τρελό κρύο είναι αυτό? μεινετε μέσα καλύτερα.

Εγώ απο γλυκά δεν προλαβαίνω να φτιάξω θα μου δώσει η μαμά μου που θα φτιάξει.Από τη μια θα ήθελα να είμαι σπίτι να κάνω τις δουλείες με την ησυχία μου αλλά έτσι που είναι τα πράγματα λέω δόξα το Θεό που έχω δουλειά.

Φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλυκες εγκυουλες και πολύ καλές νοικοκυρούλες!!! Εγω τελικα ειμαι η μονη που δεν κανω δουλειες..εκτος απο το να σιδερωνω μου φαινεται....χαχαχα!!! Αφου στη δουλεια δεν με αφηνουν ουτε λίγο..και θέλω να πάρω άδεια κανονικα στις μερεςμου και θελουν να συνεχίσουν να με φέρνουν για βοηθεια και μετα!! Τα νευρα μου!!! Ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας...το σιναχι βεβαια μου γυρισε σε μια βραχναδα και δεν μπορώ να πάω να δω και τον ανηψίο μου τοσες μέρες...Φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε?????

Εγώ καλά είμαι σήμερα πρωτοφανές στα χρονικά ξύπνησα 1ο και 10 :shock::shock::shock:

Σήμερα θα σιδερώσω κάτι ψιλοπράγματα δικά μας και του μπέμπη την προικα κούνιας και κάτι φανελάκια και θα σιδερώσω επίσης και από το λίκνο όλα τα υφασμάτινα μέρη του!!! Μου δώσανε ένα λίκνο για όσο καιρό το χρειαστώ!!! Είναι αυτό αλλά σε ουδέτερα χρώματα!!! Είναι πολύ ωραίο!!! http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1435915

Θα πάω λαϊκή σήμερα για ψώνια και στο σούπερ μάρκετ... έτσι θα περάσει η μέρα μας σήμερα... κάνει και πολύ κρύο έξω όλα είναι άσπρα από το κρύο... (όχι χιόνι)

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και από εμένα!!!!!!!!!

όλες καλά ε?

Ελένη καλές ξάπλες και πολύ πολύ υπομονή εύχομαι . Τα πέρασα αυτά στο γιό μου. Εχω μικρό τράχηλο 2,8 εκ γεννετής, απλά την πρώτη εγκυμοσύνη με έπιασαν συσπάσεις 28εβδ, ο τραχηλος είχε πάει 2 .εμεινα τελείως στο κρεβάτι (έχρι τότε πρόχεσα πολύ όμως ) και γέννησα 38+3. οπότε και με 2 τραχ άντέχει αρκεί να ξαπλώνεις .

οσον αφορά το βάρος βρε κορίτσια εγώ αγχώνομαι για το αντίθετο. Ο μικρός μου είχε γεννηθεί 38+3 εβδ 2.730γρ, σχετικά μικρός δηλαδή. Ο γιατρός μου λέει ότι είναι θέμα σωματότυπου, ότι δεν ήταν παθολογικά μικρός απλά το σώμα μου "φτιάχνει" μικρά μωρά, δεν είμαι και πρώτο μπόι και εγώ :o .

επίσης λέει οτι η υγεία του μωρού δεν σχετίζεται απόλυτα με το πόσα κιλά είναι.

απλά τώρα μου είπε ότι τα κορίτσάκια στατιστικά είναι και 100-150γρ λιγότερα. Και λέω θα μου βγει 2600?

μικρούλα δεν θα είναι? πάλι θα αγχωθώ στην αρχή με το θηλασμό να πάρει βάρος.ουφ

Ενώ εσείς με μεγαλούτσικα μωράκια δεν έχεις τότο έννοια βρε παιδί μου.

Αναστασία τη τρελό κρύο είναι αυτό? μεινετε μέσα καλύτερα.

Εγώ απο γλυκά δεν προλαβαίνω να φτιάξω θα μου δώσει η μαμά μου που θα φτιάξει.Από τη μια θα ήθελα να είμαι σπίτι να κάνω τις δουλείες με την ησυχία μου αλλά έτσι που είναι τα πράγματα λέω δόξα το Θεό που έχω δουλειά.

Φιλιά!!!!

καλημερα...συγνωμη που πεταγομαι στο θεμα σας...

κοννα και μενα τα δυο αγορακια μου γεννηθηκαν 2800 στην 38 και 2 εβδομαδες αντιθετα η μικρη ακριβως την ιδια μερα γεννηθηκε 3250...ολα ειναι σχετικα....μην αγχωνεσαι για τον θηλασμο λογω βαρους....

φιλια με το καλο σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!Καλα ειστε??Εγω εχθες εκανα τοσες δουλιτσες που τρομαξα το βραδυ γτ πονουσα..Εκανα κουραμπιεδες,σιδερωσα 3 πλυντηρια,πηγαμε να παρουμε τις κουρτινες μας που ηρθαν,τις κρεμασαμε και μας βγηκε η ψυχη μεχρι να τις κρεμασουμε γτ το κουρτινοξυλο ηταν οριακα στο να μπει στο κενο που ειχε η κουρτινα(δεν ειχε θυλακια).Εδειξε πανεμορφο το σπιτι ομως και επιτελους τελειωσαμε!!!Και συνεχιζω..τακτοποιησα τα ρουχα ,μαγειρεψα,επαιξα με τη μικρουλιτα μου,εβαλα πλυντηριο και το τακτοποιησα και το βραδυ ειχα συσπασεις με πονο!Δεν το ξανακανω αυτο το πραγμα!!Φοβηθηκα πολυ!

Ειναι λιγο πισω στην αναπτυξη μου ειπε ο αντρας μου αλλα ειναι σχεδον ανεπαισθητη η η καθυστερηση.Εσυ εισαι 1,5 μηνα μπροστα απο αυτη τη γυναικα που φτου φτου φτου κ να γεννουσες σε αυτο τον μηνα δεν θα ειχες προβλημα.Εσυ προσπαθησε οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι(μην κανεις σαν κ μενα με τπτ!!!Ειμαι το κακιστο παραδειγμα για την καθε εγκυο) :lol::lol:

Κοννα μου επειδη ειχα αυτη τη συζητηση με τον αντρα μου τις προαλλες,μου εξηγησε τι συμβαινει.Οταν γεννιουνται λεει τα μωρακια εχουν καποια ορια αποκλισης βαρους.Δλδ, αν ξεπερασει το -24% του οριου τοτε αυτο σημαινει πως πρεπει να γινει εισαγωγη και επειδη ειναι αρκετα οριακα το παρακολουθουν διαρκως και ελεγχουν το σακχαρο του μωρου(το τρυπανε 3 φορες τη μερα σχεδον στο χερακι του :( ) γτ τα ελλειποβαρη μωρακια εχουν προβλημα με το σακχαρο τους στην αρχη μεχρι να παρουν τα πανω τους.Αυτο σημαινει πως εκτος απο τον θηλασμο θα πρεπει να παιρνουν κ εξτρα γαλατακι.Αυτο ομως εχει να κανει ΜΟΝΟ οταν πχ.θυμαστε που σας ειπα οτι η μαια μου ειπε πως δεν μεγαλωνει η κοιλια μου?Κανοντας τον υπερηχο ειδαμε πως η μικρουλιτα μου ειναι στο -8.Κατι εντελως φυσιολογικο κ μη ανησυχητικο.Αυτο σημαινει δλδ οτι αν συνεχισει με αυτη τη πορεια αναπτυξης θα γεννηθει περιπου στα 3250γρ.Εκει δεν χειαζεται να κανουμε τπτ γτ απο τη κοιλια αναπτυσσοταν καλα.Απο εκει ξεκιναει το προβλημα.Αν δεν μεγαλωνει καλα μεσα στη κοιλια τοτε οταν γεννηθει κανουν ολα αυτα που σου ανεφερα.Και μενα η αδερφη μου ειναι μικροσωμη και τα παιδακια της δεν εβγαιναν τεραστια μωρα.Ειναι απολυτα φυσιολογικο.

Jovi μου μια χαρα νυκοκοιρουλα εισαι !Εσυ κανεις την καλυτερη δουλεια γτ προσεχεις.Δεν βλεπεις τι παθαινω εγω τα βραδια?Μην κουνιεσαι!Μην κανεις τπτ!

Νικη μου τι ωραια!!!Και γω τα επομενα πλυντηρια που θα βαλω θα ειναι τα μωρουδιακα μας!!!Ποσο χαιρομαι!!Πολυ ομορφο ειναι το λικνο!Αχ!Τι μου θυμησες τωρα!Και στην Εδεσσα εχει παζαρι-λαικη σημερα!!Αχ!Θελωωωωω!!!!Εγω σημερα λεω να σκουπισω κ να σφουγγαρισω μονο.Μετα θα φτιαξω μακαρονια με κιμα.

bourique1983 εχεις δικιο!Συμφωνω!

Αχ κοριτσια η απο πανω μου παιζει πιανω το τριγωνα καλαντα!Ειναι τελεια!!!!Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αναστασίααααα θες ξύλο!!!! :o:o:o θα το πω στον άντρα σου!!! :lol::lol:

Να προχέχεις κορίτσι μου... μην κάνεις τόσες δουλειές την ημέρα!!! Πρόσεχε... οι δουλειές δεν τελειώνουν....

Και γω άρχισα από προχθές κάτι ψιλοσυσπάσεις!! Δεν πήρα τον γιατρό μου τηλ. πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό.. είναι λίγες και με μικρή διάρκεια!!! Εξάλλου θα τον δω την Πέμπτη που θα μας έρθει!!!Εγώ σήμερα από τις 10 που ξύπνησα τώρα έκατσα και η ώρα είναι 5μησι... τώρα περιμένουμε τον καινούριο μας γείτονα που θα έρθουν με την οικογένειά του για χρόνια πολλά!!!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...