Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Γειά και χαρά σε όλες τις κοιλίτσες!!!!!!!!!!!!!

μπήκα γρήγρορα γρήγορα να πω ένα γειά. Εγώ σιδέρωσα και θα φτιάξω κιμά για αύριο με μακαρόνια. Λόγω δουλειάς μαγειρέυω από το απόγευμα, τι να κάνω? δεν είναι το ίδιο αλλά δεν γίνεται αλλιώς.

Βινούλα μπράβο που το ξεφορτώθηκες το μικρόβιο.

Νίκη αυτό το φαγητό δεν το έχουμε εδώ και δεν το λέμε έτσι, σουβλίζουμε βέβαια πολύ αρνί.

Φιλάκια!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα κορίτσια μου!!!! Πως είστε???

Σήμερα πλέον από το Χριστουγεννιάτικο σπίτι μου σας εύχομαι και του χρόνου με τα μωρά μας να μπουσουλάνε και να σκορπάνε χαμόγελα!!!

Εγώ σήμερα θα καθίσω θα μαγειρέψει η μαμά μου ψάρια ψητά και θα φάμε εκεί!!!!

Εχθές έφτιαξα και σπανακόρυζο και θα το φάμε αύριο που είναι Τετάρτη!!!

Χρόνια πολλά στις Βαρβάρες!!!

Binoula μου, πολύ χαίρομαι για το μικρόβιο... άντε να πάει στο καλό του!!! Πολύ ωραίο το φαγάκι σου!!! μιαμ, μιαμ

Κόννα μου, το φαγάκι σου υπέροχο.. γενικά ότι έχει ζυμαρικό μου αρέσει απίστευτα!!! Και γω όταν δούλευα από την προηγούμενη μέρα μαγείρευα... μα δεν γίνεται και αλλιώς μια χαρά είναι!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια!Καλα ειστε?Χρονια πολλα στις Βαρβαρες!Εγω εχθες ειχα τον κυριουλη στο σπιτι και μας εβαλε ολα τα ρολα,τα κουρτινοξυλα,4 φωτιστικα(γτ τα υπολοιπα δεν προλαβε κ τα εβαλα μονη μου.Ανεβηκα σε καρεκλα κ απο πανω σκαμπο :oops: ) κατι ραφια και ενα καθρεφτη.Δεν τα τελειωσε ολα δυστυχως και εμεις δυσκολευομαστε πολυ για να τα βαλουμε τα υπολοιπα γτ ο τοιχος ειναι απο ενα πολυ σκληρο υλικο που το απλο καρφι το λυγιζει.Το βραδυ ειχα διαρκως συσπασεις απο τις πολλες δουλειες και τρομοκρατηθηκα!!!Σημερα θα πλυνω μονο τα χαλια του αυτοκινητου και το αμαξι .Θα παω στη μαια και ισως κανουμε υπερηχο σημερα.Περιμενω απο τον γιατρο να μας πει αν μπορει σημερα γτ εχει εφημερια.Θελω να δω το νινι μου!Μου ελειψε πολυ!!Σημερα επισης ηθελα να στρωσω το σπιτι αλλα επειδη ο Νικος μου γιορταζει την πεμπτη αλλα τη γιορτουλα του θα την κανουμε το σαββατο ειπα να καθαρισω μια και καλη στο τελος της εβδομαδας κ να στρωσω την πεμπτη.Μετα το χθεσινο φοβηθηκα πολυ..

Νικη μου καλα Χριστουγεννα με υγεια και του χρονου κοπελα μου!Θελω κ γω να κανω σπανακορυζο αλλα δεν ξερω πως πρεπει να το μαγειρεψω.Πρωτη φορα θα το επιχειρησω.Δεν το τρωμε αλλα σε αυτη την εγκυμοσυνη το ζηταω πολυ.

Κοννα μου κ γω το ιδιο κανω γτ ο αντρουλης μου παιρνει φαγητο μαζι του στη δουλεια κ αναγκαστικα κ γω απο την προηγουμενη το μαγειρευω.

Βινουλα μου μπραβοοο!!!Εφυγε το μικροβιακι!!!

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!Καλο μηνα να ευχηθω,καλη εβδομαδα και καλες γιορτες να εχουμε!!!!Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!Εγω σημερα κοριτσακια μου κλεινω τον 6ο και μπαινω στον 7ο!!!!Την Δευτερα στις 10/12 εκλεισα και ραντεβου να παμε να δουμε παλι το μωρακι μας!!!!Εχει ζωηρεψει πολυ παντως ο μπούμπου!!!!Ολη την ωρα χορευει!!!!Χαχαχα!!!!Ελπιζω να μην μας βγει και τοσο ζωηρος οταν γεννηθει...χαθηκαμε!!!! :lol::lol::lol:Την κυριακη που μας περασε στολισαμε κιολας και τελειωσαμε και το σπιτακι μας επιτελους!!!!Ολα μπηκανε στη θεση τους και εγινε πολυ ομορφο...μονο το δωματιο του μωρου θα γινει σιγα σιγα και κυριως οταν θα σταματησω και εγω απο τη δουλεια σε ενα μηνα που θα εχω περισσοτερο χρονο!!!Βinoula μου πολυ χαρηκα που περασε το μικροβιακι!!!!Ολα καλα τωρα!!!an-n μου να προσεχεις κοριτσι μου!!!Κουραστηκες πολυ με το σπιτι..σε καταλαβαινω γιατι και εγω δεν ειχα πολυ βοηθεια αλλα προσεχε λιγο..αυτος ο μηνας ειναι επικυνδινος!!!Ευχομαι ολα καλα να πανε με τον γιατρο τωρα που θα πατε να το δειτε..!!!ΚΟΝΝΑ μου σε καταλαβαινω..και εγω το ιδιο κανω με το μαγειρεμα..μαγειρευω απο την προηγουμενη μερα γιατι και εγω δουλευω!!!Ποτε σταματας απο τη δουλεια;;;;Σημερα εμεις εχουμε φακες!Φιλακια πολλα!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου...μολις διαβασα τα νεακια σας και...θα ξεκινησω απο σενα αν μου...καλε τι ειναι αυτα που κανεις/???ακροβατικα???προσεχε κοριτσακι μου γιατι ειναι επικυνδινα αυτα...νικη μου καλα χριστουγεννα και σε σενα με υγεια και του χρονου με τα μωρακια μας...

και εγω κοριτσια μερικες φορες μαγειρευω απο την προηγουμενη μερα..ειδικα οταν δουλευει πρωι ο σπυρος μου και πρεπει να παρει φαγητο μαζι...οταν δουλευα καθε φορα μαγειρευα απο την προηγουμενη...εγω κοριτσια μου ειμαι καλα...βολτουλες σημερα που ειχε ηλιο( με δοντια) και στο χαλαρο...ο μπεμπης μας παιζει ασταματητα και ριχνω πολυ γελιο με αυτα που κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!Επιτέλους στολίσαμε δέντρο,τα υπόλοιπα σιγά-σιγά θα τα κάνω.Δεν έχω το κουράγιο να κάνω κ πολλά γιατί με το παραμικρό πονάει η μέση μου.Θα διαβάσω τα νέα σας μόλις θα έχω λίγο παραπάνω χρόνο,ελπίζω να είστε όλες κ όλα τα μωράκια καλά κ να προσέχετε.Εμείς είμαστε καλά.Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα συνεγκυούλες!!!! :lol: Μπορεί να μην γράφω κάθε μέρα,αλλά σας διαβάζω κάθε μέρα!!Χαίρομαο που όλα πάνε καλά!!!!

Εγώ δεν έχω ιδιαίτερα νέα...ο μπέμπης μέρα με τη μέρα γίνετε και πιο δραστήριος και εγώ το ευχαριστιέμαι πολύ γιατί η κόρη μου,όταν ήταν στην κοιλιά ήταν πολύ ήσυχη...όταν βγήκε κόντεψε να με τρελάνει!!!! :lol::lol: Είμαι πολύ ευτυχισμένη,όταν σκέφτομαι το μωράκι μου.Γύρω μου γίνετε χαμός,όπως σίγουρα και εσείς το βλέπετε,λεφτά δεν έχουμε,ανασφάλεια...τι θα γίνει,που πάμε...αλλά κορίτσια μου μόλις σκεφτώ το μωρό που θα έρθει και όταν κοιτάζω τα μάτια της κόρης μου που μεγαλώνει....είμαι η πιο ευτυχισμένη γυναίκα στον κόσμο!Την υγειά μας μόνο να έχουμε και όλα τα άλλα να πάνε στα κομμάτια!!Θα επιβιώσουμε και θα τα καταφέρουμε,οι προγόνοι μας επιβίωσαν απο ακόμα πιο δύσκολες καταστάσεις...

Τελικά τα πράγματα του μωρού θα τα πάρω απο τα jumbo..ναι..ξέρω είναι κινέζικα τα είδη εκεί και όχι ιδιαίτερης ποιότητας,αλλά τα λεφτά μας μέχρι εκεί φτάνουν.Βρήκα σχεδόν ίδιο παρκοκρέβατο που είχα δεί σε άλλο μαγαζί με τα μισά λεφτά!!Έχει και πράγματα απο γνωστές εταιρείες π.χ fischer price και ακόμα και εκεί οι τιμές του είναι πιο χαμηλές...για αυτό πάει όλος ο κόσμος εκεί...Είδα πολύ ωραίο καρότσι με 100 ευρω,σεντονάκια που τα βλέπω σε μαγαζιά 30 και 40 ευρώ εκεί το σετ το δίνει 5!!!!Και καλό ύφασμα..Τι να κάνουμε κοριτσάκια μου...μέχρι εκεί που μπορούμε..έτσι όπως μας κατάντησαν τα ρεμάλια!!Θα αρχίσω τα ψώνια απο την άλλη βδομάδα που πληρώνεται ο άντρας μου και κάθε μήνα θα τα παίρνω σιγά-σιγά..

Θυμάμαι μου έλεγε η μάνα μου πως όταν γεννήθηκα εγώ..δεν είχαν μαζέψει ακόμα τα λεφτά για να μου πάρουν κούνια και με κοίμησε τα 2-3 πρώτα βράδυα σε μια σκάφη!!! :lol::lol:

Σήμερα θα φτιάξω φακές.Δεν μπορώ πλέον να κάνω και πολλά....έχω "βαρύνει".Κάνω μόνο τα απαραίτητα,ευτηχώς βοηθάνε ο άντρας μου και η θεία μου,αδερφή της μάνας μου που με έχει μεγαλώσει.Πήγα το πρωί να κάνω το μπάνιο και με έπιασε μια ζαλάδα...άλλο πράγμα!!Δεν πειράζει...ευκαιρία για ξεκούραση!!

Αυτά κοριτσάκια μου!!Θα σας γράψω νεότερα όταν πάω στο γιατρό την άλλη βδομάδα.Φιλάκια σε όλες και να προσέχετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου???? πως ξυπνήσατε???? Εμείς καλά δόξα τω θεώ... ο μπέμπης κλασικά έχει ζωηρέψει πάρα πολύ η κοιλιά μου τσίτα... άρχισε και με ζωρήζει τώρα λόγω του χώρου!!!!

Ο καιρός μας σήμερα είναι βροχερός με κρύο και μαυρίλα!!

Σήμερα το μενού μου έχει σπανακόρυζο από προχθές που τελικά φάγμαμε κάτι άλλο!!!

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα!!!

Βρε Αναστασία μου, το ακροβατικά είναι αυτά????? Δεν σκέφτηκες χτύπα ξύλο μην γινόταν τίποτα και έπεφτες??? και να το σκεφτώ φοβαμαι!!! Παναγιά μου... να προσέχεις πολύ... ένας μήνας μας έμεινε!!!

Το σπιτάκι οκ?? τώρα ε???

Κάντυ μου, να χαρείτε το σπιτάκι σας και με το καλό να ετοιμάσεται το δωμάτιο του μωρού!!!

Ζούμπι μου και γω τα πράγματα από το Jumbo τα αγόρασα γιατί τα οικονομικά μου μόνο για εκεί είναι!!! Πήρα μπουκάλια της NUK, κουβέρτες, σελτεδάκια, σαλιάρες, φυσικό σφουγγαράκι, μπανιεράκι, μπουρνούζια κλπ σχεδόν όλα!!!Από το μόνο που δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη είναι από τα σεντόνια που έχει τα σετ με 10 ευρώ πήρα 1 σετ το έφετα σπίτι και είδα ότι το κατοσέντονο είναι τούλι... να φαντατείς βλέπεις το στρώμα τι σχέδιο έχει!!! Εγώ για σεντόνια πήρα ύφασμα λευκό και μπλε με το μέτρο και μου τα έφτιαξε η μάνα μου στη μηαχ΄που έχει πολύ ωραία σχέδια!! Σετ κούνιας πήρα σε μαγαζί με βρεφικά 60 Ευρώ (πάντα πάπλωμα κουνουπιέρα) το καρότσι της Kiddo πάλι από το ίδιο μαγαζί 100 ευρώ με ποδόσακο τσάντα κλπ και το βρήκα και στο internet στην ίδια τιμή!! Ούτε εγώ είμαι για πολλά έξοδα γιατί το επίδομα ανεργίας μου τελειώνει με την γέννηση του μωρού τον Ιανουάριο!!!

Φιλιά σε όλες καλημέρα!!

post-6804-13873939878613_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Απο εχθες εχω πολυ ασχημη διαθεση... Πηγα στη μαια κ μου ειπε πως η κοιλια μου δεν εχει μεγαλωσει καθολου..πολυ φοβαμαι..Εχω σκασει.Ο γιατρος που με παρακολουθει επαθε αμυγδαλιτιδα και ανεβασε 41 πυρετο.Ηθελαν να του κανουν εισαγωγη αλλα αυτος ηθελε να παει σπιτι του.Θα με δει σουηδος σημερα μαλλον.Ειμαι πολυ χαλια ψυχολογικα.Ευχομαι ο Θεουλης να βαλει το χερακι Του και να πανε ολα καλα.Ειδα οτι στο 1ο μου κοριτσακι σε αυτη την εβδομαδα ημουν 68 κιλα.Σε αυτο ειμαι μονο 62.Δεν εκανα καμια διαιτα.Ετρωγα οτι ηθελα και οσο ηθελα.Τι να πω..Ο Θεος βοηθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ....

ζουμπακι κι μεις δεν ειμαστε οτι καλυτερα στα οικονομικα μας...

το καροτσι των διδυμων μου το πηρε την μαμα μου..

κουνιες εχω..

παρκο εχω..

και ολα τα υπολοιπα τα εβαλα σε λιστα γεννησης για να μου τα παρουν οταν γεννησω οι φιλοι και οι συγγενεις...

αναστασια μου γιατι δεν κανεις ενα υπερηχο, να βεβαιωθεις οτι ολα ειναι καλα...

εδω εμενα μου λενε οτι εχω πολυ μικρη κοιλια για διδυμα κι ομως ειναι πολυ μεγαλωποι στον υπερηχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιατρος που με παρακολουθει ειπε να μην το λαβω σοβαρα υποψην μου αυτο που μου ειπε η μαια γτ η μετρηση της κοιλιας ειναι καθαρα υποκειμενικο κριτηριο μετρησης.Εχω δει ειπε στον αντρα μου απο μικρες κοιλιες να βγαινουν πολυ μεγαλα μωρα και απο μεγαλες κοιλιες μικρα.Εχω λυσσαξει να κανω υπερηχο αλλα ο δικος μου ελληνας γιατρος αρρωστησε κ θα μας παρει εξτρα ενας σουηδος μαλλον σημερα.Εχθες ειχε φουλ προγραμμα και δεν ειναι οπως στην Ελλαδα.Δεν υπαρχουν ιδιωτικοι γιατροι ωστε να παω και οι σουηδοι δεν θα καθισουν πανω απο την συγκεκριμενη ωρα που δουλευουν για να σε δουν και να ηρεμησουν.Εγω ομως εω μια διαρκη ανησυχια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου μην ανυσηχείς... με το χέρι τι να καταλάβει η γυναίκα???? Ένας υπέρηχος θα ήταν ότι πρέπει... και γω για τον 8ο που κοντεύω δεν νομίζω ότι έχω μαγάλη κοιλιά!!!

Ελένη μου, γενικά είναι δύσκολα τα πράγματα!!! Ότι μπορούμε να πάρουμε έχει καλός αλλιώς κάτι θα κάνουμε έχει ο Θεός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!!Σας καταλαβαινω κοριτσια μου...δεν ειναι ντροπη!!!Σχεδον ολος ο κοσμος ειναι χαλια με τα οικονομικα...και εμεις παρολου που δουλευουμε και οι δυο δεν φτανουν γιατι εχουμε και ενοικιο και ειναι ενα θεμα αυτο!!!!Παιδια πως μας εχουν κανει ετσι;;;Τα λεφτα δεν μαζευονται με τιποτα!!!Ετσι οπως τα παιρνεις ετσι τα δινεις..δεν μπορεις να βαλεις στην ακρη τιποτα!!!!Τα πραγματα ολα θα μας τα δωσουν η ξαδερφη μου η αδερφη του συζυγου μου και η αδερφη μου!Τα εχω μαζεψει ολα κουνια,καροτσια,παρκα,πορτμπεμπε,καλαθουνες,ταιστρες,μαρσιπους,περπατουρες,ρουχα,αλαξιερες,καθισματακι αυτοκινητου και ολα σαν καινουρια εγω θα παρω πολυ λιγα..μπιμπερο πετσετες κατι ρουχαλακια σεντονακια κουβερτουλες και οτι αλλο χρειαστει..θα δουμε τωρα..θα μου παρουν και φιλοι και συγγενεις και οι δικοι μου οτι αλλο λειπει!Εμεις δυσκολευομαστε και με τα λεφτα της γεννας που ειναι αρκετα..δεν ξερω τι θα γινει και με αυτο!Με στενοχωρει πολυ αλλα ειπαν ολοι οτι θα βοηθησουν λιγο πολυ!Θα δουμε..λπιζω να μας βοηθησει και ο θεος!!!! a an μου κοριτσακι μου ευχομαι να πανε ολα καλα..Περιμενουμε νεα σου να μας πεις τι εγινε!!!!Θα βρεθει λυση πιστευω μην στενοχωριεσαι!!!!Φιλακια πολλα και στις υπολοιπες!!!!niki.g μου χρονια πολλα για αυριο να χαιρεσαι την γιορτουλα σου και οτι επιθυμεις!!!!Σημερα θα φαω διαιτητικα:μια μεγαλη σαλατα με τοστ..Μιαμ!!!ΒΥΕ!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα και απο μενα...Αχ ανοιξαμε μεγαλο θεμα με το οικονομικο....1ον εγω λογω του οικονομικου( μιας και δεν δουλευω απο το καλοκαιρι) θα γεννησω σε δημοσιο νοσοκομειο χωρις τον γιατρο μου αλλα με μια αλλη γιατρο που ειναι πολυ καλη στη δουλεια της...2ον σχεδον ολα οσα χρειαστηκα τα πηρα απο τα jumbo εκτος απο καποια ρουχα που μου εστειλε μια κοπελα απο το mammy και την κουνια που θα μου στειλει μια θεια μου...τι να κανουμε με οτι εχουμε θα πορευτουμε...οσο δυσκολα κι αν ειναι τα πραγματα θα τα παλεψουμε..εμεις σημερα ψαχναμε για να δουμε τι θα κανουμε με το θεμα της θερμανσης...σκεφτηκααμε να παρουμε ενα κλιματιστικο και για τα υπνοδωματια θερμοπομπους....ειναι πιο οικονομικα αλλα πρεπει να μας τα εγκρινουν...αλλιως εχει ο θεος...κατα τ αλλα ολα καλα..το βραδυ και το πρωι ο καιρος ηταν χαλια και τωρα εβγαλε ηλιο...αυτα απο μας...

αν μου μην στεναχωριεσαι...ολα καλα ειναι μωρε...ουτε εγω εχω μεγαλη κοιλια αλλα μια χαρα ειναι ο μπεμπης μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αnn..μην στενοχωριέσαι βρε!!Να δείς που όλα θα είναι μια χαρά!!Εγω ας πούμε,στην 1η μου εγκυμοσύνη είχα τεράστια κοιλιά,αφού όλοι για δίδυμα με είχανε,η κόρη μου γεννήθηκε 3500 κιλά...κανονική δηλαδή..Θέλω να σου πώ πως δεν νομίζω πως απ΄τα κιλά η απο τη περίμετρο της κοιλιάς βγάζεις σωστά συμπεράσματα...Μα καλά και εκέι ρε παιδί μου,ολόκληρη Σουηδία,γιατί χρησιμοποιούν τόσο παλιές μεθόδους;;;;;;;Και να μην μπορείς να κάνεις εναν υπέρηχο...έτσι να σου φύγει το άγχος;;;;Τέλος πάντων...νομίζω πως όλα θα πάνε καλά!

niki καλά που μου είπες για τα σεντονάκια....να μην πάρω τότε απο εκεί..θα κάνω και εγώ το ίδιο και θα πώ στη θεία μου να μου τα ράψει... ;) Ευχαριστώ για την ιδέα!!!

Τα λεφτά παιδιά δεν φτάνουν να βγάλουμε το μήνα,όχι να βάλουμε και στην άκρη....Δουλεύουμε για να πληρώνουμε τη ΔΕΗ και τους λογαριασμούς.Και εμείς σε νοίκι είμαστε,αλλά καλύτερα γιατί βλέπω τι καλούνται να πληρώσουν οι ιδιοκτήτες και λέω ευτυχώς που δεν πέσαμε σε αυτή τη λούμπα να πάρουμε στεγαστικό!Χίλιες φορές στο νοίκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα συνεγκυουλες!Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν!Κοριτσακια μου σας ευχαριστω για τη συμπαρασταση σας!Καναμε εχθες υπερηχο και εδειξε οτι ολα ειναι καλα!Ποσο βαρος μου εφυγε δεν φανταζεστε!Δοξα τω Θεω!Σημερα γιορταζει το αντρακι μου κ το απογευμα εχει βολτουλα κ ψωνια!

Νικη μου χρονια σου πολλα κοπελα μου κ ευλογημενα!Υγεια κ με το καλο το νινακι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! πως είστε????

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!! Ότι επιθυμείτε με το καλό τα μωράκια μας!!!

Εγώ μώλις γύρισα από το γιατρό που είχαμε προγραμματισμένο ραντεβού... ο μπέμπης μας έχει πάρει την τελική του θέση είναι μια χαρά, ζυγίζει 1.718 gr. Σήμερα είμαι 30 εβδομάδων και 1 ημέρα. Είναι λίγο μεγάλος σε βαρός μου είπε ότι τον ταϊζω καλά και να μην πάρω βάρος (μέχρι τώρα έχω πάρει 5 κιλά) γιατί στην ουσία το παίρνει ο μπέμπης και όχι εγώ!!! Από 13/02 που είχα ΠΗΤ τώρα πήγαμε 2/2, μου είπε να ετοιμάσω την βαλίτσα μου και στις 25 Ιανουαρίου περίπου θα τον έχουμε στην αγκαλιά μας!!! Το επόμενο ραντεβού μας είναι στις 20 Δεκέμβρη για το Γ' επίπεδο. Μου αύξησε το σίδηρο μου έδωσε 4 χάπια την ημέρα, 1 ασβέστιο, 3 μαγνήσιο. Αυτά τα νέα μου!!! Περισσότερες λεπτομέρειες στο Γ επίπεδο!!!

Αναστασία μου, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου να έχετε πάντα υγεία και ευτυχία στην οικογένειά σας!!! Είδες που όλαν πήγαν καλά???? Οι μετρήσεις με το χέρι είναι πάντα κάτι πιο πρόχειρο...

Κάντυ μου, σε ευχαριστώ πολύ και εσύ να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα απο μενα...και πολλα φιλακια στα μωρακια σας...

Νικη μου χρονια πολλα κοπελα μου..πολυχρονη και με το καλο να κρατησεις τον παιδαρο σου αγκαλιτσα...να σε χαιρεται ο αντρουλης σου...

αν μου να χαιρεσαι τον αντρα σου,πολυχρονος να χαιροσαστε την οικογενεια σσας και με το καλο να ερθει και η κορουλα σας...

εγω σημερα πηγα για περπατημα λιγο και κατα τ αλλα ολα καλα...σπιτι στο χαλαρο...εχω μικρο πονακια στην κοιλια σημερα και δεν εκανα σχεδον τιποτα...φιλακια πολλα σε ολες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Νίκη μου Χρόνια σου Πολλά κ με το καλό να βγει ο παίδαρος σου!2 φορές το μήνα πας στο γιατρό σου;Εγώ πήγα πριν περίπου 10 μέρες κ θα ξαναπάω μόλις μπει το νέο έτος.Ακόμα εμένα δεν έχει πάρει θέση.Αύριο μπαίνω στην 33η εβδομάδα κ έχω ΠΗΤ 2/2.Θα μας περάσεις όλες,θα έχεις τα πρωτία του club.Με το καλό!!!

Αναστασία μου να χαίρεσαι τον άντρα σου κ μαζί να χαίρεστε την όμορφη οικογένεια που δημιουργείται!Πόσα κιλά θα πάρουμε κ το μέγεθος της κοιλιάς που θα έχουμε, δεν παίζουν κανένα ρόλο στην ανάπτυξη του μωρού.Δεν έχω πάρει κανένα κιλό,έχω χάσει 8 κιλά,η κοιλιά μου είναι σαν να είμαι στον 6ο μήνα,αλλά η μπέμπα αναπτύσσεται κανονικά.Σημαντικό είναι να νιώθουμε το μωράκι μας.

Για τα οικονομικά δεν το συζητάμε,δουλεύει μόνο ο άντρας μου κ από την δουλειά τους κάνουν κόλπα με την μισθοδοσία.Ευτυχώς αρχίσαμε να ψωνίζουμε από τον 3ο μήνα.Αν πληρωθούν κανονικά θα γεννήσω με το γιατρό μου,αν όχι θα πάω στο 424 Σ.Ν. όπου όλοι οι στρατιωτικοί γιατροί είναι καλοί σε όλες τις ειδικότητες και δεν θα έχω το άγχος σε τι γιατρό θα πέσω.

Εμείς είμαστε καλά.Ο λαιμός με ενοχλεί κ έχω ένα μικρό μπούκωμα,τα οποία επηρεάζουν τις μετρήσεις του σακχάρου.Από εβδομάδα θα κάνουμε εξετάσεις tsh κ γλυκοζυλιωμένη κ θα δούμε πως συνεχίζουμε.

Φιλάκια σε όλες!!!

19 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε????

Εγώ δόξα τω Θεώ καλά!!!! Μώλις έγραψα το μνμ και πάτησα δημοσίευση με πέταξε έξω και τώρα το ξαναγράφω!!!

Ευχαριστώ πολύ όλα τα κορίτσια για τις ευχές σας... με το καλό τα μωράκια μας και ότι άλλο επιθυμείτε!!!

Σήμερα φτιάχνω ψάρι φιλέτο με χόρτα στο φούρνο..!!!!

Λένακαρά, 1 φορά τον μήνα πάω στο γιατρό αλλά έτυχε αυτό το μήνα, μου είπε να πάω και στις 20 για το Γ΄ επίπεδο!!! Λες να είμαι η πρώτη??? Μου είπε ο γιατρός εάν συνεχίσει να παίρνει βάρος λίγο πιο πάνω από το κανονικό κάθε φορά να πάω μετά τις 25 περίπου για να το πάρει!!! Απ΄ότι κατάλαβα παίζει ρόλο ο ζάχαρος και παίνρει το παιδί πιο πολύ από το κανονικό... μου είπε ότι δεν θα έουμε πρόβλημα αλλά να μην πάρω άλλο βάρος γιατί στην ουσία το παίνρει αυτό και όχι εγώ!!!!

Αυτά τα νέα μου φιλάκια σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Πως είστε;Εγώ χάλια,δεν μπορώ να κάνω τίποτα,το κρύωμα καλά προχωράει.

Νίκη τι είναι το Γ επίπεδο;Δεν μου το έχει αναφέρει ο γιατρός μου.

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι και πάλι!Νίκη βρήκα τι είναι η Γ΄επιπέδου.Την έκανα την τελευταία φορά που πήγα (31η εβδομάδα),απλά εμένα ο γιατρός μου την είπε "υπέρηχο ανάπτυξης".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου!!! Καλή Κυριακή να έχουμε!!! πως είστε???

Εγώ σήμερα ξύπνησα από τις 5:30 και κάθομαι!!! :shock::shock:

Ο μπέμπης μου είναι ιδιαίτερα ζωηρός και αυτό με κάνει πολύ ευτυχισμένη!!!! Αχ πως περιμένω την μεγάλη μας συνάντηση!!! :)

Σήμερα κανονίσαμε με τον άντρα μου και τον νονό του μωρού μας να πάμε στο Καρπενήσι μια βόλτα να δούμε λίγο χιονάκι και να πάμε στην Παναγία Προυσιώτισσα να ανάψω μια λαμπάδα που έχω τάμα και περιμένω πως και πως να πάω να προσκυνήσω... γιατί μετά θα κλειστούμε μέσα με τον μπέμπη!!! Εάν φτάσουμε βέβαια ως εκεί γιατί η διαδρομή έχει πολύ χιόνι!!! Οπότε δεν μαγειρεύω και τίποτα θα φάμε έξω!!!

Λένακαρά, περασιτκά σου κορίτσι μου εγώ στις 20 που θα κάνω την εξέταση θα είμαι 32 εβδομάδων και 1 ημέρα!!! Ναι η ονομασία την εξέτασης από γιατρό σε γιατρό αλλάζει!!!

Καλέ που χαθήκατε όλες???? άρχισα και μιλάω μόνη μου εδώ μέσα πλέον!!! :lol::lol:

Ελπίζω όλες να είστε καλά!!!

Φιλάκια καλημέρα και καλά να περάστετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νίκη καλή Κυριακή και χρονια πολλα στις Αννουλες!!!Στη γιαγια μου και την αδερφή μου!Εγώ σιναχμένη απο προχτες...και ο μικρος το ιδιο..η μπέμπα ζωηρουλα στη κοιλιά!! Φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου βρε Jovi μου... περαστικά σας!!! Η μικρή καλά κάνει και είναι ζωηρή τώρα για να είναι ύσηχη μετά!!! :D

Εμείς τελικά δεν βγήκαμε ούτε μέχρι τον Προυσσό να πάμε στην Παναγία... για το Καρπενήσι δεν το συζητώ είχε πολύ χιόνι :shock: βέβαια το είδαμε βγάλαμε φωτογραφίες αλλά γυρίσαμε πίσω... και ψήσαμε μπριζόλες και λουκάνικο στο τζάκι με μαρούλι σαλάτα και πατατοσαλάτα!!! Τωρα πάω για νανάκια γιατί έχω και από τα 7 χαράματα!!! :lol::lol::lol:

Φιλάκια σε όλες!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...