Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Καλησπερα !!Πως ειστε κοριτσακια μου?Εμεις σημερα πηγαμε βολτουλα εξω και ψωνισαμε καποια πραγματακια για το σπιτι.Η μπεμπουλα μου κλωτσαει υπερβολικα δυνατα κυριως τις βραδινες ωρες σε σημειο που νιωθω πολυ πιεση κατω και μεγαλη ενοχληση.Εχω βαρυνει επικινδυνα πια.Δεν μπορω να μπω ευκολα στο αμαξι,να κανω τις δουλιτσες μου στο πι κ φι αλλα λογικο δεν ειναι?Σημερα ειμαι 38+2.Προς το τελος της αλλης εβδομαδας θα κανω γερες δουλιτσες οπως γενικη στο σπιτι ,καθαρισματα μπανιου κλπ .Θα καθαρισω κ το αμαξι καμια μερα πριν ερθουν η πεθερα μου κ η κουνιαδα μου ωστε να ζοριστω κ να γεννησω. :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αν δεν εχω γεννησει ως τοτε.Σημερα εκανα πιτογυρο με κοτοπουλακι.Ηταν πολυ νοστιμο!!!

Σχετικα με τα επιδοματα που διαβασα ,εμεις εδω θα πληρωσουμε 30 ευρω για τη γεννα και θα παιρνω εγω επιδομα καθε μηνα γυρω στα 400-450 ευρω και η μπεμπουλα μου 105 ευρω καθε μηνα μεχρι να γινει 16 χρονων τα οποια βεβαια της τ'αποθηκευουμε γτ ειναι δικα της κ της ανηκουν.Το ιδιο ισχυει και για την μικρουλίτα μου που καθε μηνα παιρνει τα ιδια χρηματα.

Κατι ασχετο βρε κοριτσια μου..Ειχα αγορασει πριν κανα μηνα ενα παλτο απο τα desigual αλλα μυριζει πααααρα πολυ ασχημα.Τι μπορω να κανω για να φυγει η μυρωδια?Το εβγαλα εχθες το μεσημερι στο μπαλκονι και το εχω αφησει ως κ αυτη τη στιγμη που γραφω εξω .Εφυγε λιγο αλλα παλι μυριζει.Αλλη μεθοδος :?::?: Σκεφτηκα να το δωσω για στεγνο καθαρισμα αλλα θα μου παρουν παρα πολλα χρηματα εδω και δεν θελω να τα δωσω ενω ειναι ολοκαινουριο παλτο κ πεντακαθαρο.Δεν ξερω τι να κανω!Οποια μπορει να μου δωσει καμια λυση πρακτικη κ αποτελεσματικη πολυ ευχαριστως να την ακουσω!

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 551
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κορίτσια...

τι μου κάνετε , όλες καλά? εμεία μια χαρά, είχα λίγες μέρες να μπω γιατί γιόρταζε ο γιος μου τη Πέμπτη και είχα δουλειές. Χτες έκανα και ένα μικρό τραπέζι σε γιαγιάδες-θείους-νονά και κουράστηκα αρκετά. Σήμερα ξεκουράστηκα και ευτυχώς μου σιδέρωσε η αδερφή μου.

Νίκη μου περιμένουμε νέα σου αύριο. Και εγώ είχα πάθει κάτι τέτοιο βέβαι πολύ νωρίς 29η εβδ και είχα φοβηθεί. Τα utopar πολύ ταχυκαρδία ε? εσένα το νινι σου είναι μια χαρά, αρκετό βάρος μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε.

Κάντυ-Κάντυ πρόβλημα με αλεργία σαν αυτό που λες είχα αφού γέννησα το γιο μου. Δεν πρόλαβα να σαραστίσω και είχα γεμίσει σπυράκια σε όλο το ΄σωμα και πολύ φαγούρα!! παναγιά μου πως σε καταλαβαίνω, μακάρι να περάσει σύντομα...

Ελένη μου κάνε λίγο υπομονή, είναι δύσκολο το ξέρω αλλά καλύτερα να κλέισεις και τον 8ο πιστεύω, κάτι ξέρει και ο γιατρός.Προφαν'ως βλέπει ότι θα είναι καλύτερο για τα παιδάκια, υπομονή....

Αναστασία καλές παροχές έχετε και επίδομα μέχρι τα 16? μπυ ήρθε να γελάσω, εδώ είναι μπάχαλο όπως ξέρεις , καμία βοήθεια.

Βινούλα υπομονή όλες το ίδιο είμαστε. Εμείς τώρα δουλεύουμε αλλά ήταν ο άντρας μου ένα χρόνο άνεργος και μας έχει πάει πίσω οικονομικά, κουτσά στραβά τα βγάζουμε. Δυσκολά με τη θέρμανση είναι...

όσον αφορά που θα βρείς δουλειά με το μωρό το καλοκαίρι, έχει ο θεός μέχρι τότε. Δεν είσαι και η πρ'ωτη μητέρα εργαζόμενη και εγώ δυστυχώς έχω άδεια 2,5 μήνες μετά τον τοκετό μόνο. Μακάρι να βρει δουλεία και τα άλλα θα τα καταφέρεις, όπως όλες έτσι και εσύ...

Καλή εβδομάδα να έχουμε και με το καλό οι γέννες, με ένα πόνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!Πως είναι οι μανούλες και τα μωράκια;

Νίκη θα περιμένω νέα σου αύριο από τον γιατρό.Και εγώ αύριο έχω γιατρό,για να δούμε τι θα μας πει.Πότε θα βγούνε τα ζουζούνια μας!!!

Η δικιά μου κατά τη διάρκεια της μέρας είναι ήσυχη αλλά το βράδυ μου δίνει και καταλαβαίνω.Από ότι διάβασα και άλλες έχουν τα ίδια.

An-n αν έχεις καθόλου λεβάντα βάλε την μαζί με το παλτό σε μια θήκη και άφησε το κανά 2μέρες,ξέρω ότι βοηθάει,αλλά δεν είναι η εποχή της.

Κόννα να χαίρεσαι τον μικρούλη σου!

Πλέον αυτό που νιώθω είναι ακριβώς όπως όταν περιμένω περίοδο.

Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια χάθηκα γιατι ετοιμάζω κ γω το δωμάτιο των παιδιών κ έχουμε βαψιματα κ αναστάτωση γενικά... Κάντυ κανείς την εξέταση γιατί κ εγώ στο Δημήτρη είχα από τον πέμπτο μήνα ως Τον έκτο τρομερή φαγούρα παντού φοβήθηκΕ ο γιατρός μου για χολοσταση στη κύηση αλλά τελικά δεν είχα κάτι.. Κ γω αύριο θα πάω να με δει.. Αλλά ακόμα δουλεύω... Κ πλέον έχω παράβαρύνει.. Φιλακια όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε????

Εγώ γενικά καλά!!! Οι συσπάσεις έχουν γίνει έντονες όταν γίνονται γιατί παίρνω και τα yutopar.... σήμερα κατά τις 4 θα πάω στο γιατρό να με δει και ας ελπίσουμε ότι θα μου πει να πάω αύριο ή μεθαύριο γιατί δεν μπορώ άλλο... το μωρό δεν είναι και ιδιαίτερα κινητικό!!! Σήμερα θα δούμε εάν πήρε βάρος γιατί μας έμεινε πίσω!!!!

Εχθές κορίτσια έκανα ένα σπίτι από άκρη σε άκρη γυαλί!!! Τώρα είμαι πανέτοιμη για την μεγάλη μέρα!!! Σήμερα έκανα κάτι ψιλά που είχα αφήσει και έβαλα ένα πλυντήριο και μου μένει το σίδερο!!! Ψιλά πράγματα!!! Η βαλίτσα μου είναι το αυτοκίνητο οπότε όλα οκ!!!

Jovi και Λένακαρά , καλά αποτελέσματα από το γιατρό!!!

Κόννα μου, να χαίρεσαι τον γιο σου!!! Όσο για τα yutopar μου τα έδωσε μαζί με κάτι χάπια που ρυθμίζουν τις ταχυκαρδίες και προς το παρόν δεν έχω κανένα πρόβλημα!!!

Αναστασία μου, τα ίδια περνάμε με τις δουλειές... και γω τα θέλω όλα στην εντέλεια!!! Και γω έχω βαρύνει την τελευταία βδομάδα άρχισα και δεν μπορώ να κάνω και πολλά πράγματα!!! Αλλά με το ζόρι τα κάνω!!

Φιλάκια σε όλες τα λέμε το απόγευμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο εμένα!!Πλησιάζει η ώρα για τις πρώτες γέννες ε;;;;;;;;;;;;Άντε με το καλό και με έναν πόνο!!

Και εγώ πάνω κάτω τα ίδια με όσα γράφετε έχω...παρόλο που είμαι λίγες βδομάδες πιο πίσω.όμως έχω βαρύνει αρκετά.Δεν μπορώ πια να σκύψω εύκολα,έχω λίγη δυσκοιλιότητα,συχνοουρία,πονάει η μέση μου,οι κινήσεις μου είναι αργές,το περπάτημα δύσκολο(έχω και τον πόνο στους προσαγωγούς..),το στήθος με φαγουρίζει και με πονάει ελαφρά,ο μπέμπης απο εχτές έχει χαλαρώσει με την κλοτσοπατινάδα,με είχε ταράξει μιλάμε,τώρα είναι πιο κούλ,απο το απόγευμα και μετά δηλώνει παρουσία :lol: .Τα βράδυα δυσκολεύομαι στον ύπνο,λαχανιάζω πάρα πολύ εύκολα και....που και που σε ακανόνιστες στιγμές με πιάνουν πονάκια περιόδου!!Έχω το νού μου βέβαια γιατί δεν πρέπει να με πιάσουν οι πόνοι....ένεκα καισαρικής!!

Αυτά τα δικά μου!!

Ετοιμάζω τα ρουχαλάκια του μικρού,σχεδόν έχω τελειώσει.Στις 15 του επόμενου μήνα θα πάω να ψωνίσω πυτζάμες για το νοσοκομείο και καμιά παντοφλίτσα...ελπίζω να προλάβω....χαχαχα :D .

Πολλά φιλάκια κούκλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσακια μου....καλησπερα...τι μου κανετε???εχω νεακια...Σημερα πηγαμε στο γιατρο και καναμε το πρωτο μας νον στρες...ολα ειναι καλα...ο μπεμπης μας τρομαξε οταν ακουσε την καρδουλα του και χτυπαγε σαν τρελος...μολις καταλαβε οτι δεν θα την πειραζαμε χαλαρωσε και το διασκεδαζε....Αυριο επιτελους μπαινουμε και επισημα στο μηνα μας...Η γιατρος μου ειπε οτι ολα πανε τελεια...μακαρι να συνεχισουν ετσι...ο μπαμπας μας τρελαθηκε απο την χαρα του...περιμενει πως και πως να μας ερθει...μου εκοψαν τα περισσοτερα χαπια..μονο σιδηρο πλεον...αυτα...αυριο θα σας εχω περισσοτερα μια και παω γιαννενα για το ντοπλερ...ααα ναι ξεχασα απο δω και περα εχω γιατρο καθε εβδομαδα....Λιγη υπομονη ακομα και θα εχουμε τα ζουζουνια μας αγκαλιτσα :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!Πως ειστε?Εγω εχω σπιτι το κοριτσακι μου αρρωστουλα.Πυρετο,λαρυγγιτιδα,μυξουλες.Αντε να γινει γρηγορα καλα το κοριτσακι μου γτ αν γεννησω και ειναι αρρωστουλα θα τρεχω σαν τον Βεγγο.

Κοννα μου ναι,προσφερουν πολλα εδω γτ εχουν υπογεννητικοτητα και ωθουν τον κοσμο να κανει παιδια.

Λενα μου εχω κατι φακελακια καζολιν.Θα βαλω κανα 2-3 και ελπιζω να μοσχομυρισει!Ωραια ιδεα μου εδωσες παντως,ευχαριστω!!

Jovi μου υπομονη και να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις!!!

Νικη μου περιμενουμε τα νεα σου!!!!!Εγω να δεις τι δουλειες εχω να κανω αυτη την εβδομαδα.Πως ετυχε να αρρωστησει κ το κοριτσακι μου .Να δω πως θα τις κανω.

Ζουμπι μου σε νιωθωωωω οσο δεν φανταζεσαι!!!!Εχω τα ιδια συμπτωματα !Σημερα το βραδυ δεν κοιμηθηκα λεπτο!Ειχα πονους περιοδου,καθε μερικα λεπτα ειχα συσπασεις πολυ δυσκολα περασε η νυχτα!

Βινουλα μου τι ομορφα τα νεα σας!!!Και γω μονο σιδηρο παιρνω μονο και μονο για να μπορω να πηγαινω τουαλετα.Απιστευτο ε?Με συγχωρειτε κιολας..Ο σιδηρος που συνηθως προκαλει δυσκοιλιοτητα εμενα με βοηθαει πολυ!

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια,

χάρηκα πολύ με τα νέα σας. Κοντεύετε ε? εγώ έπεσα κάτω από τις 100 μέρες και πλέον εχω 97. Βγάλε και καμιά δεκαριά νωρίτερα λόγω καισαρικής εχω ακόμα 85 μέρες :lol: χαχα, έχω ακόμα...

Προς το παρρόν μετράω ένα μήνα για να σταμήσω από τη δουλειά :D , άντε να περάσει ο καιρός και να αρχίσω να πλένω με την ησυχία μου.

Αναστασία και εγώ τον έχω αρρωστο,περαστικά μας. Εύχομαι να μην έχεις πρόβλημα όταν γεννήσεις και να είστε όλοι καλά.

Βινούλα και Νικη περιμένουμε νεάκια....

Ευχαριστω και για τις ευχές σας για τον πασά μου!!

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Πως είστε???

Εγώ άργισα εχθές που επέστρεψα από το γιατρό και δεν σας έγραψα τα νέα μου!! Λοιπόν.... ήγα με έβαλε στο μηχάνημα για την καρδιά και τις συσπάσεις... η καρδιά μια χαρά συσπάσεις γίνονται διακρώς αλλά επειδή είμαι σε αγωγή είναι μικρές οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα!!! Μετά με είδε στον υπέρηχο ο μπέμπης είναι ακριβώς 3 κιλά είναι μια χαρά και μου είπε να πάω πάλι την Δευτέρα 28 του μήνα να με δει και την Τετάρτη 30 να πάω με την βαλίτσα μου!!! :) Υπολογίζω ότι θα γεννηθεί 3,5 κιλά.. μια χαρά δεν θέλω περισσότερο!!! Κουράστηκα βέβαια να περιμένω πολύ μεγάλη είναι αυτή η ουρά που μένει στο τέλος... αλλά αφού δεν υπάρχει πρόβλημα!!! Την Τετάρτη στις 30 που θα γεννήσω θα κλείνω την 38η εβφομάδα και θα μπαίνω στην 39η!!!!

Τώρα θα σιδερώσω και μετά τις υπόλοιπες μέρες βολτούλες και ξεκούραση γιατί δεν έχω να κάνω τίποτα... λίγες μέρες πριν από την γέννα ένα απλό καθάρισμα στο σπίτι γιατί είναι πεντακάθαρο και είμαι έτοιμη!!! Σήμερα δεν ξέρω τι να μαγειρέψω!!! Στέρεψα από ιδέες!!! Σήμερα ξυπνήσαμε με βροχή!!!

Κόννα μου, ακόμη δεν πήρες άδεια??? Με το καλό!!!

Αναστασία μου, περαστικά στο κοριτσάκι σου... ταχεία ανάρρωση εύχομαι γιατί αλλιώς θα τρέχετε!!!!

Binoula μου, τα νέα σου είναι τέλεια!!! Άντε ετοιμάσου για την μεγάλη ημέρα!! Με το καλό!!

Ζούμπι μου, σε δυσκόλεψε το μωρό ε??? Και γω τις τελευταίες 2 εβδομάδες το κατάλαβα... ως τότε πέταγα!!!! Αλλά τι να κάνουμε... ολόκληρα μπεμπάκια θα έρθουν χαλάλι!!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα !!!Τι κανετε ομορφουλες??Εμεις σημερα ξυπνησαμε λιγο καλυτερα.,δοξα τω Θεω!Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες σας!!Ως τωρα σαπουνισα τους τοιχους και κατι πορτες γτ ηταν γεματο σημαδια και μαυριλες απο τα χερακια της μπουμπουκας μου και οχι μονο. :lol: σαπουνισα τον καναπε γτ ειχε παντου λεκεδες και μελανι(που μαλλον δεν εφυγε) :( ,εχω σκουπισει ολο το σπιτι,απλωσα ενα πλυντηριο και τωρα θα καθισω να παιξω με το κοριτσακι μου! Φαγητο εχω ευτυχως γτ μαγειρεψα εχθες το βραδυ για σημερα μακαρονια με κιμα και σημερα θα κανω πιπεριες τηγανητες με φρεσκια κοκκινη σαλτσα.

Κοννα μου περαστικα και σε σας κοπελα μου!!Γρηγορη αναρρωση!!!

Νικη μου στην πητ μου θα γεννησεις!!!Απιστευτο ποσο γρηγορα περασε ο καιρος!!!Οι τελευταιες μερες οπως πολυ σωστα λες ομως αργουν πολυυυυυ!!!Τα νεα σας ειναι τελεια απο τον γιατρο!!!Με το καλοοοοοο!!!!!!Με κανεναν πονο ευχομαιιιιι!!!!

Φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Niki.g και Binoula μια χαρά τα νέα σας!Με το καλό!!!

Περαστικά στα ζουζουνάκια σας!!!

Χθες πήγαμε στο γιατρό.Η ζουζού μας φαίνεται σαν τελειόμηνο μωρό,δηλ.39,5 εβδομάδες,ενώ είμαστε 38,5.Ζυγίζει 3.300γρ. και είναι μια χαρά.Μας είπε ο γιατρός ότι αναπάσα στιγμή μπορεί να βγει και δεν υπάρχει πρόβλημα.Επίσης τα πρωτότοκα μωράκια,είπε,ότι συνήθως παίρνουν όλο το μήνα.Αν δεν βγει μέχρι τις 3/2,πάμε για πρόκληση τοκετού.Ανυπομονώ να γεννηθεί πλέον,να την έχω αγκαλιά,ενώ μέχρι πριν λίγο απολάμβανα κάθε στιγμή της εγκυμοσύνης,γιατί είναι κάτι το μοναδικό.Και τα πονάκια που νιώθω είναι συσπάσεις αλλά όχι τοκετού ακόμα.

Κορίτσια με το μαλακό με τις δουλειές του σπιτιού,θέλει λίγο προσοχή.Την Κυριακή που είχε ρεπό ο άντρας μου τον αγγάρεψα και κάναμε το σπίτι μαζί,κυρίως αυτός.Πλέον έτσι κάνω γιατί μόνη μου δεν μπορώ.Τις καθημερινές κάνω τα βασικά μόνο.

Να σας πω να γελάσετε δεν βρίσκω σουτιέν θηλασμού στο νούμερο μου,δεν βγάζουν τόσο μεγάλα.Πριν μείνω έγκυος φορούσα 90D,ανέβηκα 3 νούμερα κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης,έφτασα 90G,θέλω να το πάρω τουλάχιστον ένα νούμερο μεγαλύτερο,και δεν βρίσκω πουθενά.Μιλάμε κανονικά αλεξίπτωτα είναι πλέον.Τι να κάνω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε??? Εγώ δόξα τω θεώ καλά!!!

Τώρα κάθομαι στο σπίτι, για απόψε θα μαγειρέψω κάτι πρόχειρο!!!

Σήμερα από το μεσημέρι νιώθω κάτι ψιλοπονάκια όπως είναι της περιόδου αλλά το παλεύω ακόμα!!!

Λένακαρά μια χαρά η μπέμπα ε??? Άντε με το καλό να έρθει!!! Όλες πάνω κάτω τα ίδια συμπτώματα έχουμε!!! Για τα σουτιέν δεν μπορώ να σε βοηθήσω εγώ αγόρασα 3 σε ένα μαγαζί στη Λευκάδα και μου κάνουν!!!

Αναστασία τι φαγάκι ωραίο είναι αυτό??? Εγώ τελικά το μεσημέρι έφαγα στη μάνα μου αντίδια βραστά και τηγανιτά ψαράκια.. μου άρεσαν πολύ είχα καιρό να φάω!!!

Φιλάκια σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσια,

καλά είσαστε? εγώ έτσι και έτσι , έχω ακόμα το μπουκοματάκι και θα πιω μια πορτοκαλάδα τώρα μπας και δυναμώσω. Θα κάνω και ντουζάκι και θα αράξω στον καναπέ να ξεκουραστώ γιατί σήμερα δεν νιώθω πολύ άνετα.

Αναστασία χαράς το κουράγιο σου τόσες δουλειές!! εγώ δεν νομίζω στον 9ο να την παλεύω να σαπουνίζω τοίχους,αν κάνω τα βασικά θα είμαι ευχαριστημένη.

Νίκη μου μπράβο , έφτασε ο καιρός. Θα περάσει γρήρορα, κοιμήσου τώρα :lol: μια εβδομάδα έμεινε :lol:

Φιλάκια σε οοοολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

ΚΟΝΝΑ μου περαστικά σου!

Ann και εγώ εχτές έπλενα τους τοίχους στο δωμάτιο της κόρης μου.Μεγάλο παιδί και ακόμα τα κάνει χάλια με τα χέρια της!!!

Να σας ρωτήσω κάτι...σας έγραψα προχτές πως ο μπέμπης δεν είναι πολύ ζωηρός,όπως ήταν.Δηλαδή απο τη μέρα που γύρισε και είναι πια με το κεφάλι κάτω,τον νοιώθω πιο λίγες φορές μέσα στη μέρα και πιο χαλαρά....Σε εσάς συμβαίνει το ίδιο;;Ξέρω πως απο τον 8ο κ μετά οι κινήσεις του μωρού μειώνονται,αλλά έτσι ξαφνικά γίνετε αυτό;;

Λέτε να πάρω το γιατρό...;;; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Τι κάνετε???

Εγώ Δόξα τω Θεώ καλά!!!

Κορίτσια τι ύπνος είναι όλη νύχτα αυτός??? Ξυπνάω για τουαλέτα 2-3 φορές... ξυπνάω άλλες 2 να πιω τα χάπια μου ξυπνάω άλλες 3-4 για να σκεφτώ μήπως μου λείπει τίποτα... πάει έχω αρχίσει να σαλεύω!!! :lol::lol::lol: Δεν με βλέπω καλά!!! Σήμερα έχουμε ήλιο... θα πεταχτώ μια βόλτα στην τράπεζα να πληρώσω το δάνειο και μετά θα κάτσω όλη μέρα!!! Εχθές το απόγευμα ο μπέμπης ανακατευόταν πολύ κάτω στο κεφάλι αφού νόμισα ότι θα βγει!!!!

Ζούμπι μου, στην εβδομάδα που είσαι ο μπέμπης σου κοιμάται την περισσότερη ώρα της ημέρα για τον εγκέφαλό του και ίσως από αυτό να μην τον καταλαβαίνεις!!! Πόσες φορές μέσα στην ημέρα τον καταλαβαίνεις... εσένα σε νοιάζει να σου δείχνει σημάδια ότι είναι καλά και να μην είναι και πολύ ζωηρός... να σου πούνε και τα υπόλοιπα κορίτσια εγώ δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανυσηχίας... και γω την ημέρα τον αισθάνομαι λίγες φορές... αλλά με νοιάζει να δω ότι είναι καλά και τίποτε άλλο...

Κόννα μου να πίνεις μπόλικη πορτοκαλάδα να σου περάσει γρήγορα!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niki....Σοβαρά;;;Δεν το ήξερα αυτό....Αυτό που μου γράφεις για την συγκεκριμένη εβδομάδα...Μάλιστα...άρα έτσι εξηγείτε....Ουφ..σε ευχαριστώ...με ξαλάφρωσες.Το παιδί το "ακούω" γύρω στις 10 φορές την ημέρα,τώρα.Πρίν δεν σταματούσε!!Κια όρθια αν ήμουν κλοτσούσε αυτός,ακόμα και στην τουαλέτα όταν πήγαινα...χαχαχα!! :lol:

Απλα ρωτάω και κάνω σαν πρωτάρα γιατί η κ'όρη μου στην κοιλιά ήτα πολύ ήσυχη,σχεδόν δεν κλοτσούσε και ξέρεις τώρα μου φαίνονται διαφορετικά...'εχω βέβαια και άγχος.... :roll:

Τέλος πάντων σε ευχαριστώ πάντως..με καθυσήχασες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου...απ οτι βλεπω ολα πανε καλα για ολες μας...

Κοννα μου περαστικα κοριτσι μου...

αν ουτε με αλυσιδες δεν καθεσε ησυχη εσυ καλε... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ζουμπι μου ειναι λογικο να μην τον νιωθεις τοσο πολυ και συχνα...

Εμεις χτες πηγαμε στον γιατρο και μας ειπε οτι ολα πανε καλα...ο μπεμπης μας ειναι 2500 και ειναι μια χαρα...εγω ειμαι σε πολυ καλη κατασταση και πρεπει να συνεχισω μ αυτον τον τροπο...κατα τ αλλα μου ειπε να προσεχω λιγο και οτι σιγα σιγα πρεπει να ετοιμαζομαι για την μεγαλη μερα...απο χτες ειμαστε επισημα στον μηνα μας...την δευτερα εχουμε παλι νον στρες και σε 15 μερες εχουμε παλι γιατρο....κοριτσια κλαιω στον υπνο μου...πολυ κλαμα...ουρλιαζω μερικες φορες...εχει τυχη σε καμια???δεν ξερω τι βλεπω αλλα πολυ κλαμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula μου, μια χαρά τον βλέπω τον μπέμπη!!! Όλα καλά να πάνε... να ετοιμαστείς να μην τα έχεις τελευταία στιγμή!!! Αυτό με τον ύπνο πρώτη φορά το ακούω... εγώ προχθές καθάρισα το σπίτι και είπα στον άντρα μου μέρι να γεννήσω να μην ξανα ανάψει το τζάκι για να είναι καθαρό και είδα στο ύπνο μου ότι το άναψε και μου λέρωσε το σπίτι... κορίτσια ξύπνησα μέσα στα κλάματα!!! :lol::lol::lol::lol: Εεεεεε είμαι για γέλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: Γελάω με Binoula και Niki!!!Ορμόνες κορίιιιιιιτσια ,χαμός γίνετε!!!!!!!!!!!Εγώ πάλι...βογκάω.... :shock::shock::shock: αφού πολλές φορές ξυπνάω απ΄το βογκητό μου....τι να πείς...;;;Άβυσσος η ψυχή της εγκύου!!χαχαχα :D:D

Όσο για το κλάμα,εγώ κλάιω κανονικά στον ξύπνιο μου,για άσχετα πράγματα έτσι;;;Μπορεί ας πούμε να θυμηθώ όταν ήταν 3 ετών η κόρη μου και την μάλωσα πολύ κάποια στιγμή γιατί μου έφυγε μες το δρόμο και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό,και κλαίω με αναφιλητά!!!Πάω μέσα στο δωμάτιο και την αγκαλιάζω τη φιλάω και με κοιτάει καλά-καλά.Κάποια στιγμή μου είπε"α,ρε μάνα...τα΄χεις παίξει τελείως!!!" :shock::shock::lol::lol:

Λοιπόν...τα νέα μας....

Τελικά πήρα και το γιατρό να του πώ ότι δεν πολυ νιώθω το μικρό,γιατί έτσι έπρεπε να κάνω...δεν παίζουμε με αυτά.Και μου είπε να πάω στο νοσοκομείο να κάνουμε το ντόπλερ να δούμε τι γίνετε.Το κάναμε λοιπόν και μου είπαν πως το μωρό είναι αρκετά μεγάλο,2600κ.!!!!!!!!!και είμαι στην 33η εβδομάδα...Και ίσως να οφείλετε στο κολοζάχαρο!!!!! Οπότε μου πέρνουν ούρα και μου κάνουν μια γενική επιτόπου η οποία μου βγάζει 50mg/ld !!Πρώτη φόρά μου βγαίνει ζάχαρο θετικό στα ούρα.Με αποτέλεσμα.....ξεκινάω πάλι να μετριέμαι με το μηχανάκι,2 φορές την ημέρα για να το ελέγχω μην τυχόν ξεφύγει,πρόγραμμα στη διατροφή πάλι και τα γνωστά.'Εκανα και 2 κορτιζόνες το μεσημέρι και αύριο θα κάνω άλλες 2,για να είναι έτοιμο το μωρό σε περίπτωση που γεννηθεί πιο νωρίς.Με βλέπουν να γεννάω μέσα στον Φλεβάρη.Θα προσπαθήσουμε να φτάσουμε τη 37η εβδομάδα,για παραπάνω ο γιατρός δύσκολα με βλέπει.Αλλά θα το παλέψουμε για να μην γεννηθεί πρόωρο......ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦ!!!!!!!!!Γαμώτο!!

Εντωμεταξύ όση ώρα είμασταν στο νοσοκομείο,ο μπέμπης με τάραξε στα κλοτσίδια!!!!!!!!!!!!

Τέλος πάντων απο εδώ και πέρα θα είμαι σε στενή παρακολούθηση και ο Θεός βοηθός!!Αααααα..ναι και μου είπανε να μην κουράζομαι,είπα στο γιατρό ότι έκανα τοίχους και τέτοια και μόνο που δεν με χαστούκισε... :oops::oops: Οπότε τέρμα και οι δουλειές....Χαλαρότητα και ηρεμία....

Αυτά τα νέα μου...

Να ρωτήσω τώρα και τα κορίτσια που το παλέυουν και εκείνες με το διαβήτη....πότε θα πρέπει να φρικάρω;;;Σε πιά τιμή δηλάδή,όταν θα μετράω με το μηχανάκι.Την προηγούμενη φορά που το είχα παρακολουθήσει μια εβδομάδα ήταν 85 νηστική και μετά το φαι,μια φορά πήγε 110 και μια πήγε 56..Μέχρι πόσο είμαστε οκ..;;Πάνω απο 110 υπάρχει πρόβλημα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι νηστική το πρωί πριν ακόμα πιεις νερό ή πάρεις χάπια πρέπει να είσαι κάτω από 90.Μία ώρα μετά το φαγητό κάτω από 140 και στις 2 ώρες μετά το φαγητό κάτω από 120.Αλλά μην αγχώνεσαι,αν προσέξεις λίγο διατροφή θα είναι μια χαρά.Αυτό κάνω από τον 6ο μήνα.Και κάνω καμία ατασθαλία στο φαγητό αραιά και που.

Καλά όσο για τις ορμόνες δεν το συζητάμε. Τριγυρνάω στο σπίτι με κοντομάνικο,το καλοριφέρ το ανάβουμε ελάχιστα για να μην παγώσει ο άντρας μου και στον ύπνο μου βογγάω ή μάλλον μουγκρίζω. Όσο για κλάμα εγώ που δεν έκλαιγα ποτέ,κλαίω και για το πιο χαζό πράγμα.Ελπίζω όλα αυτά να περάσουν μετά την γέννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι νηστική το πρωί πριν ακόμα πιεις νερό ή πάρεις χάπια πρέπει να είσαι κάτω από 90.Μία ώρα μετά το φαγητό κάτω από 140 και στις 2 ώρες μετά το φαγητό κάτω από 120.Αλλά μην αγχώνεσαι,αν προσέξεις λίγο διατροφή θα είναι μια χαρά.Αυτό κάνω από τον 6ο μήνα.Και κάνω καμία ατασθαλία στο φαγητό αραιά και που.

Καλά όσο για τις ορμόνες δεν το συζητάμε. Τριγυρνάω στο σπίτι με κοντομάνικο,το καλοριφέρ το ανάβουμε ελάχιστα για να μην παγώσει ο άντρας μου και στον ύπνο μου βογγάω ή μάλλον μουγκρίζω. Όσο για κλάμα εγώ που δεν έκλαιγα ποτέ,κλαίω και για το πιο χαζό πράγμα.Ελπίζω όλα αυτά να περάσουν μετά την γέννα.

Kαλημέρα!!!Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση..Δεν ξέρω αν είχες διαβάσει τα παλιότερα ποστ μου που έγραφα για ένα διαβητολόγο που είχα μπλέξει και ήθελε με το ζόρι να με βάλει στην ινσουλίνη!!!Όχι πως είναι κ΄τι τρομερό,αλλά κάτσε ρε παιδί μου,να πλακωθώ στα φάρμακα άν όντως υπάρχει λόγος,'ετσι δεν είναι;;;Άσε που για να του πώ μόνο αποτελέσματα απο καμπύλες κ.τ.λ έπρπε να πηγαίνω στο ιατρείο και να του σκάω 60 ευρώ κάθε φορά!!!Λες και απο το τηλέφωνο θα του έπεφτε ο κ@@#ς να μου πεί....Τέλος πάντων..Βρήκα έναν άλλο τώρα θα πάω τη Δευτέρα...να δούμε...

Ααχ...και εγώ ζεσταίνομαι..που στα κανονικά μου είμαι πολύ κρυουλιάρα..το βράδυ με κοντομάνικο κοιμάμαι και μια κουβέρτα και ιδρώνω!!

Λένακαρά πότε γεννάς εσύ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... τι κάνετε????

Εγώ δόξα τω θεώ καλά!!! Απόψε μετά από πολύ καιρό κοιμήθηκα σαν άνθρωπος... σηκώθηκα βέβαια 3-4 φορές για τουαλέτα αλλά τουλάχιστον δεν έμεινα ξύπνια!!!

Σήμερα έκανα την 5 ένεση και τελευταία κορτιζόνης για τα πνευμόνια του μπέμπη και την Δευτέρα είναι έτοιμη να ακούσω την τελική ημερομηνία!!! Από συσπάσεις πιστεύω είμαι καλά... δεν αισθάνομαι εκείνο το χάλι που είχα είναι μειωμένες... αλλά κάτι πονάκια πάνε και έρχονται ώρες ώρες!!!

Ζούμπι μου, ακριβώς το ίδιο με τα κιλά του μπέμπη αντιμετωπίζω και γω και μου είπε ο γιατρός ότι θα τον πάρει νωρίτερα γιατί αν τον αφήσει για φυσιολογικά και πάρει όλο το μήνα θα γεννηθεί πάνω από 4 και κιλά και δεν είναι καθόλου καλό μήπως αναπτύξει σάκχαρο αργότερα!!! και γω έχω πρόβλημα με το σάκχαρο.. έχω σταματήσει βέβαια να κάνω μετρήσεις το έχω ρήξει στην τρελή... θέλει πολύ προσοχή χαζομάρες κάνω εγώ!!! Εμένα μου είπε η ενδοκρινολόγος που πηγαίνω και με παρακολουθεί το πρωί νηστική να μην είναι πάνω από 95 και 1 ώρα μετά από κάθε γεύμα να μην είναι μεγαλύτερο του 120.

Επίσης τις ενέσεις που σου είπε να τις κάνεις είναι αυτές που έκανα και γω... (εμένα λέγονται celestone chronodose) αλλά εμένα επειδή ξέρει ότι έχω πρόβλημα με το σάκχαρο μου τις έδωσε σε μεγάλο διάστημα να τις κάνω γιατί η κάθε μια δόση από μόνη της εξεσφενδωνίζει το σάκχαρο στα ύψη!!! Μου έδωσε 5 δόσεις ανά 5 ημέρες... στις γυναίκες που δεν έχουν πρόβλημα με το σάκχαρο τις δίνουν σε 2 δόσεις κια τόσο κοντά... να σου δώσω να καταλάβεις εγώ σήμερα έκανα την τελευταία και δεν θα φάω σχεδόν τίποτα!!! Μετρήθηκα προχθές μετά την ένεση και είχα 170 χωρίς να έχω φάει τίποτα.. :shock::shock: . Να προσέξεις!!!! Ελπίζω να σε βοήθησα!!!

Φιλάκια σε όλες καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου,τι κανετε ολες?Εδω καλα κρατει η κατασταση ακομα.Οι συσπασεις εχουν μειωθει και γενικα δεν με βλεπω να γενναω πριν τις 40 εβδομαδες.Η μπουμπουκα μου ειναι καπως καλυτερα αλλα οχι εντελως καλα.Εχει απιστευτο βηχα ο οποιος θ'αργησει πολυ να φυγει οπως φαινεται.Κλαμματα ακουω..εγω οπως ημουν ειμαι.Κλαιω πανευκολα κ με το παραμικρο! :lol::lol::lol::lol: Δυσκολευομαι να γραψω αλλα γτ η μικρουλιτα μου ειναι κολλημενη πανω μου.

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niki πολύ κατατοπιστική,ευχαριστώ πολύ.Ναι όπως τα λές είναι εγώ θα κάνω άλλες 2 σήμερα και τέρμα..Ουφ...άντε να δούμε..αρχίζει και με πιάνει η αγωνία να δώ τι φατσούλα θα έχει!!!!!!!!!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...