Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 ΜΕ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΗ ΣΟΔΕΙΑ&ΜΙΑ ΕΤΟΙΜΟΓΕΝΝΗ επ.35


Recommended Posts

ναι ρε Μάρκερ... σούπα χωρίς αυγολέμονο... δεν είναι σούπα.

ξανανέβασε πυρετό...

το θέμα είναι ότι δεν τρώει τίποτα!

ούτε νερό πίνει και έχει να πάει τουαλέτα από το πρωί (για τσίσα)...

πονάει η γλώσσα του λέει...

φοβάμαι να μηναφυδατωθεί...

ακόμη χρηισιμοποιείται καρεκλάκι φαγητού;

εντύπωση μου κάνει...

κι εγώ τον παίρνω αγκαλιά.

ειδικά τα πρωινά.

θέλεια αγκαλιά για να κατέβουμε κάτω...

ε... από το να ξεκινήσουμε τημέρα μας με γκρίνια... τι να κάνω;

εγώ πάλι... ακόμη πρισμ'ενη είμαι από το μεσημεριανό φαγητό...

αλλά, το ευχαριστήθηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιλαμεαυτη η υγρασία με πεθαίνει. Τη μισωωωωω!

Χαχα ναι ρε συ γιουβαρλακια χωρίς αυγολεμονο; Ειδες τι έκανες ομως; Ειναι ωραία τα άτιμα.

Και γω τωρα μονο φαγητά. Τίποτα αλλο. Μετα τα γενέθλια που ξεπατωθηκα φτανει.....

Μπράβο που τρώνε το φαγάκι τους Μαρ!

Ωχ το πουλάκι μου. Αλμορα δωστου νανα. Για τους ηλεκρτολυτες. Εχει καλη γεύση τωρα πια.

Νεράκι με το κουταλακι. Σιγα σιγα.

Καρεκλα κι και μεις δε χρησιμοποιούμε. Στο τραπέζι μαζι.

Και μεις αυτο ακριβώς νανα. Αγκαλια το πρωι. Και αποτομα γίνει μάχη λεω ας ειναι και ετσι.

Παω να ετοιμάστηκε για τον γάμο. Εγω θα παω μονο στο γλέντι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ακριβώς κάνει αυτό το αλμορά;

πάντως, κάτι έχει στο στόμα του...

πάει να μασίσει και τοκρατάει.

τρώει2 μπουκιές και το παρατάει...

και τρέχουν τα σάλια του.

και δεν είναι συνεργάσιμος ρε γμτ...

δεν το ανοίγει να δω τι έχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως κανενα σπυρακι πυο τον τσουζει;;;αλλα θα σοτ ελεγε!!

γιατι καλε θα πας μονοστο γλεντι εσυ μονο μαρακι;;

εμεις περασαμε πολυ καλα..

πηγαμε σοτ παρτυ τηςε ριρης...

ολα πολυ νοστιμα..σκασαμε παλι σοτ φαγητο..αντε το τσιμπησαμε το κιλακι!!χαχα

πολυ ωραια ηταν ελενη...και του χρονου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γρισαμε απο το παρτυ

καλα ηταν δε λεω -εκτος του οτι πλακωθηκαν στις μπονιες τα δικα μου φυσικα μεταξυ τους γιατι δεν ξερω

μας κοιτουσαν καλα καλα

ενι γουει γενικα ηταν σχεδον αριστα εκτος του περιστατικου

αν και το μεσημερι κοιμηθηκαν 2 ωρες ουσιαστηκα ξεφυγαμε μιση ωρα απο τον υπνο και κανανε σαν σεληνιασμενα στο σπιτι τωρα

σημερα το στομαχι μου ειναι σουπερ - το ξεσκισα το θεμα δεν πειραζει δεν ξερω αν θα κρατησει και πολυ

το αυγολεμονο το φοβαμαι παρα πολυ δεν ξερω

δεν ξερω ομο αυγο μεσα στο φαι - να μου πεις θα βρασει ειναι και ζεστο το φαι

δεν ξερω στα παιδια δεν εδωσα να φανταστειτε μονο για εμας εβαλα λιγο ισα για δοκιμη

ελα βρε νανα

γεικα οι μεγαλοι πυρετοι κανουν προβλημα στο στομα να ξερεις

αστον ας μην φαει 2-3 μερες ή κανα φιδε νερομπουπουλο

πηγαινε τον ακ απο το γιατρο τη δευτερα εαν δεν μπορει να ερθει να τον δει αυριο - σε αυτο τι θα κανει θα το ανοιξει το στομα να δει

πωπω αρχισαν τα του παιδικου

το αλμορα ειναι για την αφυδατωση μας το εδεινε και εμας οταν ειχαν πολλους εμμετους καλο κανει δεν ειναι φαρμακο μην το φοβασαι

αντε κα του χρονου στη ρινουλα την μεγαλη αδερφουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω την φιλη μου την γεωργια που μου εφτιαξε το σκορδοψωμο.... εφυγε σε χρονο ντετε... εγω εφαγα τουλαχιστον 7 σκορδοψωμα.

γεωργια εσυ της πηρες την πιαστρα με το φιογκο?????? αν ναι θα τρελαθω τελειως....

περασαμε παρα πολυ ωραια... 10 η ωρα το διαλυσαμε... 10:30 ηρθε μια φιλη να μας ευχηθει και να φαει...τωρα εφυγε κ αυτη.. η ειρηνη πηγε στην γιαγια της να κοιμηθει... καθολου μα καθολου δεν με πειραζει.... :mrgreen::lol:

μαζεψε πολυ ωραια δωρα... ολα ειναι ενα προς ενα... αλλα αυτο που εχει μεσα την πιαστρα με τον φιογκο τον μαυροκοκκινο με ξετρελανε...

αυριο θα ερθει γυναικα να μου καθαρισει... ολα καλα....

νανα μπορει να ειναι αυθα... ανοιξε οπωσδηποτε το στομα του...

η ειρηνη ακομα τρωει στο καθισματακι.. το θελει απο μονη της να ειναι στα ψηλα και να φτανει στο τραπεζι μας... με εχει βολεψει παρα πολυ... αφου για τα διδυμα σκεφτομαι να παρω δυο... και μην φανταστειτε οτι ηταν κανενα ακριβο.. 39 ευρω απο τα mothercare. και εχει βγαλει τα λεφτα του προ πολλου...

φιλια πολλα και καληνυχτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε ελενη που περασατε ωραια

μπραβο και για τα δωρακια και αφου μπορει αν κοιμηθει στη γιαγια και δεν φωναζει καλα εκανες

το καρεκλακι το εχουμε καταργησει εμεις πριν τα 2 χρονια μονο σε καρεκλα καθονταν στο ακρεκλακι παθαινανε αμοκ - κουνιοντουσαν ηθεκαν να κατεβουν μας εσπαγαν τα νευρα

ουτως η αλλιως τρωγαμε μεσα στο νεροχυτη οποτε εμεις εχουμε 2 τα οποια εχουν φαει περισσοτερο εμμετο παρα φαι

το ενα θα το χαρησω στην κουμπαρα μου και το αλλο ελπιζω να καθεται το νεο μπεμπε - ειναι αχρησιμοποιειτα και τα ειχαμε παρει και καλα τοτε 160ε το ενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΚΕΡ το ζηταει σαν τρελη να πηγαινει να κοιμαται στις γιαγιαδες....

της αρεσει πολυ... νιωθει οτι πηγενει εκδρομη.. :lol::lol:

παντως σημερα το πρωι μου εσπασε τα νευρα...

με εβλεπε αγχωμενη να κανω τις ετοιμασιες και εκανε οτιδηποτε για να μου αποσπασει την προσοχη.

ξερασε πανω στα σφουγγαρισμενα, εβγαλε ολα τα μπολ απο το νουλαπι(δεν το εχει κανει ποτε της αυτο).. και αλλα πολλα...

απο τις 9 μεχρι τις 10:30 την εβαλα 6 φορες τιμωρια... :mrgreen:

και ολα αυτα για να μου αποσπασει την προσοχη.. δηλαδη οταν θα γεννησω τι θα κανει???????

και βεβαια δεν φταιει το παιδι, εγω φταιω που δεν ημουν ψυχραιμη να της κανω συζητηση για να τα βρουμε... αλλα δεν το ελεγχεις συνεχεια...ουτε συγκρατεις συνεχεια την ψυχραιμια σου.. οσο της φωναζα τοσα πιο πολλα εκανε... :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και του χρονου Ελενη να γιορτασετε τη Ειρηνη σας!

ημουν σιγουρη οτι θα ηταν ωραιο το παρτυ σας!

ΝΑνα λες απο τον πυρετο να εβγαλε σπυρακια στο στομα;; ή στην εκρδομη εβαλε τα βρωμικα χερια και μολυνθηκε; δεν ξερεις απο που να τα προλαβεις ρε γμτ... περαστηκα παντως και γρηγορα! οσο για τα υποθετα... με εχουν σωσει πολλα βραδυα....

Σωσω ωραια πραγματα εχει το Ηρακλειο για τοσο μικρα παιδια... εδω ολα ξεκινανε απο νηπια ή 1η δημ.

Μαρακι βραχηκε ο γαμος;;;; ελπιζω να μην τους το χαλασε, αλλα λενε, βρεγμενη νυφη-τυχερη νυφη... ισως να το λενε για παρηγορια βεβαια...

Μαρκερ εμεις μαζεψαμε τα καρεκλακια αρχες καλοκαιριου. αλλα ηδη εν τα χρησημοποιουσαν για καιρο.

εμεις καλα. το πρωι με τα πεθερικα... δεν τους αγορασαν μπουγατσα αυτη τη φορα... εφαγαν φρουτα και φαγητο στην αυλη παιζοντας. ηταν μουσκεμα και τα 2 με νερα.... μεσα στη λασπουρα... πηδουσαν μεσα στους "νερολακους" που εφτιαξαν σαν την Πεπα το γουρουνακι!!!!

το απογευμα καναμε ολοι μαζι πιτσακια. με το Σπυρο τα πηρα και τον μαλωσα γιατι ετρωγε παλι ωμο ζυμαρι και τον επιασα με μια βουκια τεραστια στο στομα του και τον ειπα να τη βγαλει και θυμωσε κλπ κλπ.... και για σπασιμο δεν πηγιανε για τσισα και εβρεξε 2 φορες τα ρουχα του! αμαν με τα νευρα του πια!

να δω ποτε θα σιδερωσω... τωρα βαριεμαι και θελω να κανω και μπανιο.... αυριο θα παμε εκκλησια. το απογευμα... εδω.... μακαρι να σιδερωσω....

καληνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Ελενη τοσο πολυ; ειδςε ωρες ωρες πως θες να τα κλειδωσεις σε κανα δωματειο και ας χτυπιονται

εμεςι δεν εχουμε κοιμηθει σε παπουδογιαγια ποτε

δεν ξερω πως θα το παρουν εαν το κανουμε πραγματικα

το μονο σιγουρο ειναιοτι θα νιωθω τυψεις εγω - μλκ βεβαια γιατι πραγματικα χρειαζεται και το ζευγαρι λιγη ξεκουραση και το σπιτι λιγο δικο του - εμενα μου εχει ληψει αυτο

για τα μωρα την εχεις μπριφαρει καθολου; τι λεει;

βαγκ ειδες τα πεθερια; 1-2-3 το εμαθαν - να δουμε εαν θα το κρατησουν

τουλαχιστον τα βρηκες ταισμενα σημερα σωστα και ας ηταν και μεσα στη βρωμα

να τους λες αφου τα αφηνουν να γινονται ετσι ας τα μπαιαριζουν κιολας :lol: θα φρικαρουν

το σιδερο οσο μου αρεσε προ παιδιων τωρα το βαριεμαι ΤΡΕΛΛΑ

αντε κοριτσαρες καληνυχτα και ονειρα πονηρευμενα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις γυρίσαμε.

Ωραία ητανε. Το σημαντικότερο κράτησε ο καιρος και ητανε τελεια. Τωρα μολις που ειναι 2 τα ξημερώματα ξεκίνησε παλι να βρέχει.

Ελένη και του χρόνου! Με τα αδελφάκια της του χρόνου παρεουλα! :D παντα χαρες εύχομαι! Να τη χαιρεστε!

Α ετσι κανει και ο δικος μου. Αν τον παραμελησω κανει οτι βλακεία υπάρχει για να τον προσεξω. Προτιμά να του φωνάξω παρα να αδιαφόρησω. Παίρνει και ενα προκλητικό ύφος! Όλο σκανταλια!

Νανα αυτο που λεει η Μαρ. Ειναι για να μην αφυδατωθει. Εξισορροπει τους ηλεκρτολυτες. Αλμόρα. Τωρα στην Κύπρο μηπως εχει άλλη ονομασία; Ελπιζω να περασει γρηγορα! Εκει με τα πιτσιρίκια τωρα θα κολλάνε ενα σωρο... Τα ουλα του μπορείς να τα δεις; Ειναι πρησμενα;

Κι γω ποτε δεν το εχω αφήσει να κοιμηθει εκτός σπιτιού. Παντα μου τον κρατάνε εδω.

Σωσω πήγανε η πεθερα με τον Α. Και τον αδελφο του Μαζι στο μυστηριο γιατι ητανε 6 ο γάμος και ο μικρος κοιμοτανε εκείνη την ωρα. Ετοιμάστηκα με την ησυχία μου και μετα ηρθε εδω να κρατήσει τον μικρο και φύγαμε.

Αυτο που λες Ελένη πάντως για τη συζήτηση... Πραγματικα οταν ειμαι ψύχραιμη ειμαστε μελι γάλα. Αν ειμαι εκνευρισμένη και δε το διαχειριστώ σωστα απ´ την αρχη την έχασα τη μπάλα. Αλλα μπορείς να εισαι παντα σ´αυτη τη φάση;;;;;;;;;;;;;;; :roll:

Άντε παω για νάνι!!!!!!!!!!

Φιλια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Νανα πως ειναι ο μικρος; Ελπιζω καλύτερα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μιλαμε νυσταζωωωωωωωωω λες και εκανα κανα ξενύχτια φοβερό... Παει δεν αντέχω πια.

Ευτυχώς μας εκανε τη χάρη ο μικρος και ξύπνησε κατα τις 9μιση. Παλι Καλα. Αλλα μεσημερι το ξεχνάμε. Αποκλείεται να κοιμηθει.

Οποτε Θα παμε να δουμε αγώνα μπάσκετ στις 2:30 παρεουλα με τον μικρο.

Παω να κανω ενα μπάνιο. Βρωμάω τσιγαριλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera και απο μας..πηγαμε 1 βολτα εξω..στο λιμανι..μαζευτηκαμε παλι παρεα!!

σαπανκορυζο εκανα το πρωι!!

για να φαει και η μαρθα!!

λογικα την αφησα να πεινασει να φαει κιολας!!

θα δειξει..

εδω ειναι καλο καιρι..

παντως το σιδερο δε το βαριεμαι καθολου!!

και να ιρε ελενη..εγω ημουνα με τη πιαστρα..και ασε τη παισιτρα..ποια αλλη αξια φιλη εχεις να πλεκει σκουφακια και κασκολ;;χαχαχ

εμενα εχει κοιμηθει..πανοτυ..σε φιλους..σε πεθερα..αλλα αμζι και εγω..μονη της...σε αλλο σπιτι ..ποτε..

νομιζω οτι θα το ηθελα..η και δε θα το ηθελα!!

λεω να κανω τις καριοκες το μεσημερι!!

θα δειξει!!

εννοω να τις επκαλυψω γυρωγυρω!!

καπνιζεις μαρακι;;και δε στο χα..η δε το θυμαμαι;;;νανα πως ειναι ο μιρκος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε σε αλλο Σπιτι και μεις μαζι. Αλλα μονος ποτε. Δεν βολεύουν ο συνθήκες. Και η πεθερα ειναι πολυ κοντα οπότε γιατι. Να ξεβολευομαστε. Απο αυτη την άποψη.

Μολις είδαμε το μακουιν. Δεν βλεπει γενικα τιβι ο μικρος. Μονο το τρέιλερ έβλεπε στο you tube. Ξετρελαθηκαμε οικογενειακως. Πολυ γέλιο. Ο Α. Λεει συνέχεια ατάκες απο την ταινια. Με ζαλίσε χαχαχαχα εννοω ο αντρας μου! Χαχαχα οτι να ναι!

Οχι δε καπνιζω. Καπνιζανε οι αλλοι ομως. Εγω κανω απο κανενα που και που. Χθες εκανα ενα. Ειδα ειχε κατι σλιμ λαιτ μια κοπελα απο την παρέα και εκανα τρακα. Το εχω κόψει χρονια τωρα. Υπήρχε ομως μια φάση πριν απο λιγο καιρο που ήθελα σα κολασμενη να κανω. Μεσα στο καλοκαίρι. Εκει που είχα φαει φρίκη. Αλλα με κανα 2 τρακες τη γλιτωσα τελικα. Θα ητανε κρίμα σκεφτηκα..........

Μμμμμ καριοκες! Μ´αρεσουν οι ατιμες! Χρυσοχερα μου εσυυυυυ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας...

γεωργια ειναι τοσο περιποιημενο το κασκολ και το σκουφακι που ειλικρινα νομιζα οτι τα αγορασες... σε ευχαριστουμε κ απο δω..

μαρακι οσο αφορα την ψυχραιμια ανθρωποι ειμαστε κ μεις... δικαιουμαστε να εχουμε ξεσπασματα αλλα οσο το δυνατον λιγοτερα μπροστα στα παιδια... που τις περισσοτερες φορες ειναι ανεφικτο.....

παιδια εχω καπνιζα πριν την εγκυμοσυνη... οταν ημουν εγκυος την ειρηνη δεν το ηθελα καθολου με αναγουλιαζε μονο η ιδεα... τωρα σε αυτη ετσι ενιωθα μονο ενα μηνα και τωρα το θελω σαν τρελη αλλα δεν κανω... ειναι αμαρτια να εχω να καπνισω κοντα 4 μηνες και να αρχισω να κανω ενα που και που.... ετσι και κανω ενα, θα με ξαναπαρει η κατω μπαλα και θα θελω συνεχεια να κανω...με ξερω....

εγω πιστευω οτι τα παιδια πρεπει να μαθουν να κοιμουνται και αλλου γιατι κατι τυχαινει βρε αδερφε πρεπει να ξερεις οτι δεν θα παθει σοκ εαν το αφησεις να κοιμηθει καπου... για παραδειγμα μια φιλη θα γεννησει τωρα και ο γιος της 20 μηνων δεν εχει κοιμηθει ποτε μακρια απο τη μανα του οποτε πιστευω οτι θα ειναι σοκ για αυτον.. βασικη προυποθεση βεβαια ειναι να εχεις καποιον να αφησεις το παιδι να κοιμηθει γιατι αμα δεν εχεις τοτε παω πασο..

ετοιμαζομαστε μια βολταρακι... ο καιρος παντως εδω ειναι για θαλασσα.... :D

νανουκα ευελπιστω να ειναι καλα το παιδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρεπει να ειναι πολυ ομορφα το κασκόλ και το σκουφακι! Μπράβο Σωσω!

Ελένη ναι ειναι κρίμα να το ξαναρχισεις. Και μετα δηλαδη ειναι αμαρτία μετα απο τοσο καιρο. Αυτο σκέφτομαι και γω.

Παραδόξως ο μικρος ειναι αρκετα προσαρμοστικός. Αλλα εχουμε κανει μεγάλες προσπάθειες μεσα στον χειμώνα γι αυτο. Πολυ δουλειά. Δηλαδη αν παμε αλλού και Εμεις λειπουμε άνετα τον κοιμιζουν. Αλλα ειναι πολυ της ρουτίνας. Να μη ξεφυγει τίποτα. Όπου και να βρίσκεται θα φαει με τα συγκεκριμένα κουταλια, θα κοιμηθει με τα συγκεκριμένα μαξιλάρια, με τη μαϊμού του, θα κανει μπάνιο, θα κλείσει αυτος τα φώτα του μπανιου θα βάλουμε συγκεκριμένη πετσέτα απο κατω του οταν τον αλλάζουμε, θα πιει το σιρόπι του.... Μιλαμε για ιεροτελεστία. Οπότε αν αυτος που τον κρατήσει πχ γιαγιά τα ξερει ολα αυτα ειμαστεοκ. Αν αλλάξει κατι Ζητω που καήκαμε.

Το εχουμε παρει σερί σημερα και νυσταζωωωωωωωωω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

βολταριες ακουω σημερις ε;

μπραβο καλα κανετε

το μονο που σγκρατησα ειναι οτι πρωτη φορα ειδατε μαρακι το μακουιν

μιλαμε εμεις εχουμε μαθει απο εξω τους διαλογους και του 1 και του 2 σιγορα τα εχουν δει πανω απο 50 φορες το καθενα

ειναι απο ιγα παιδικα που τρελαινονται να βλεπουν αφου πλεον σχεδον το βαριουνται

ειναι καταπληκτικο οπως και το toy story που το θεωρω κορυφη παιδικων αλλα δεν τους πολυαρεσει

τελικα τα γλυκα τα εφτιαξες;

σημερα ειμασταν εξοχικο

εγω τα ταισα γιουβαρλακια απο χθες και μετα φυγαμε να παμε

ειμασταν παρα πολλοι μαζεμενοι ωραια ηταν περασαμε ολοι πολυ καλα

αυτα για σημερα

παω στον αντρα για γουτσου γουτσου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXAXAXAX...na SAI καλα μαρακι..με πηρε ο λευτ και μυο ειπε 2 μερες θα μεινει ξενοδοχειο..φακ!!γισ να μην επιστρεφει στο σπαστο..δικιο εχει..

καλα μαρκερ κανετε γουτσυο γουτσου;;χαχα..λλ

ελενη τα δικια σου ηταν απ οτα ρπωτα και ηταν πολυ απλο σκουφακι..μετα ξεπηρα..χαχαχ..

μαρακι γιατι τοσο καταναγκαστικα πρ;γματα;;εσυ θελεις;;ο μικρος η ετσι πρεπει;;

ρωταω να ξερω..

τρωω τοστ..οι καριοκες..ψιλοαποτυχια..οχι οτι δε τρωγονται...αλλλα!!τεσπα1!!

καουρα η πουτ...η λευκη σοκολατα..με ξεσκισε!!

σαββ ερχεται η αδερφη..σας το πα,ε;;δε πειραζει..το ξαναλεω

post-14188-13873939737134_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοσο προμο μας εκανες ρε Σωσω με τις λευκες καριοκες και τζιφος;;;; μηπως εγιναν πολυ γλυκες που λιγωνουν;

Ελενη και το δικα μας χωρις εμενα δεν εχουν πεσει για υπνο. εχουμε και εμεις τη ρουτινα μας αλλα λιο απλη απο της ΜΑριας. απλα, ντουζακι στο πανω μπανιο, ντυσιμο στην κρεβατοκαμαρα, κατω στον καναπε γι αγαλα με παραμυθι, λιγο νερο να καθαρισει το στομα, πιπιλες (ΝΑΙ ΑΚΟΜΑ!!!), προσευχη και παμε πανω. βαζω τονεναν, τον λεμε καληνυχτα και μετα παμε το αλλο στο δικο του δωματιο...

οταν ειναι να παμε καπου, τα βαζουμε κανονικα για υπνο και οταν κοιμηθουν μενει η μαμα μου και φευγουμε. αλλα εχει να συμβει..... απο την αρχη του καλοκαιριου... :(

Νανα τι κανει ο μικρος;;;;;

κοριτσια μη λετε για γουτσου γουτσου γιατι ουτε σαν ιδεα δεν υπαρχει....

οσο για τα νευρα και το να κανουμε υπομονη.... ολο τεσαρονται τα δικα μου τον τελευταιο καιρο...

το πρωι πηγαμε εκκλησια κα με τα δεν ηθελαν να ανεβουν σπιτι. μεχρι να ανεβουμε να αλαξουμε να πλυθουμε.... πηγε 12:30... ωρα που πεινανε. το μονο που ηθελα να κανω ηταν να βαλω να βρασω το κριθαρακι στα ηδη ετοιμα μπουτια. δε θελει και πολυ ωρα... ε, μεχρι να γινει και να κρυωσει με κανανε.... τρελη! και μετα δεν τρωγανε!

τα παρατησα και πηγα πανω και εκλαιγα... ακουγα τη ΜΑριαννα να στελενει το Σπυρο πανω να δει τι κανω και να με πει να κατεβω. τελικα κατενηκα μονη μου γιατι πηρε τηλ ανας συναδελφος οτι θα εφερνε το ραντζο που ειχε δανειστει.

το απογευμα κολα καλα. με αφησαν και να σιδερωσω! περιπου 1,5ωρα! επαιζαν τους γονεις! πηρε η Μαριαννα ενα μωρο και φωναξε το Σπυρο, ελα σπυρο το γενησα το μωρο! και αρχισαν να το αγκαλιαζουν, να το τυλιγουν με κουβερτακια, το τΑϊζαν, το πηγαιναν βολτα με το καροτσι, το βαφτησαν και το πηγαν και σχολειο και του λεγανε θα κατσεις εδω στο σχολειο, δε χρειαζεται να κλεις, θα περασεις καλα. εμεις θα παμε στη δουλεια για λιγες ωρες και μετα οταν φας θα ερθουμε να σε παρουμε....

κοπυ-πέιστ!

μετα εκανα και 4-5 τηλ με σογια που ειχα να μιλησω καιρο!

σημερα ΔΕ θα βαλω πλυντηριο!!!!!! του δινω ρεπο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

σας διαβασα και σχολιαζω

και εμεις εχουμε ιεροτελεστια σαν της Μαριας και της βαγκ

βεβαια πιο πολυ σαν της βαγκ - μην πω ιδια

7:00-7:30 μπανιο

λαδια -κολονια -ντυσιμο

γαλα - παραμυθι

8:30 στο κρεββατι να καθομαι στα πατωματα κρατωντας το χερι το νικου και το ποδι του στελιου μεχρι να μα παρει ο υπνος

ευτυχως εμεις δεν εχουμε πιπιλες - κουκλακια -μπιμπερο κοιμονται ετσι με ενα μαξιλαρι ακομα αγκαλια

ααα το γουτσου γουτσου δεν το αφηνω :lol::lol::lol::lol:

καλα δεν κανω κομανετσικα

βαγκ μο θα γυρισει ο αντρουλης και θα πατε για το τεκνο Νο3 και εσεις προβλέπω

εμενα ο αντρας μου δεν εχει ληψει ποτε ολοκληρη μερα απο το σπιτι

καλα ουσιαστηκα σαν αν λειπει ειναι γιατι φευγει 8:00 και γυρναει 22:00 φετος το εφτιαξε λιγο και γυρναει λιγο μεσημερι

μπραβ βρε σωσω στο ξαναλεω πο δεν σε πειραζει ο κοσμος

ημερομηνια για γεννα ειπατε περιπου;

βαγκ παιζουν τοσο ωραια μονα τους;

πωπω μπραβο τα παιδακια σου

εχουμε το αντιγριπικο σημερα

βαριεμαι να τους παω

και το μεσημερι εχω και δουλεια σημερα καλα για κανα 2ωρο θα ειναι -αυτες οι μλκιες μου σπανε τα νευρα. παω πο παω να δολεψω κανονικα -θελω 1 ωρα να παω 1 να γυριαω και θα κατσω 2 ωρες εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

νυστάζω!!!

ο μικρός δεν έχει πυρετό.

αλλά... έχει πολύ γκρίνια!!!

χθες το βράδυ, ξέχασε να του βάλει πανί ο Π και κατούρησε πάνω του.

τον ξύπνησε για να τον αλλάξει και έγινε ο κακός χαμός!!!

να κλαίει, να φωνάζει...

εν τω μεταξύ, έχει φάει ένα κόλλημα με τον μπαμπά του...

κατ' αρχάς, να σημειώσω ότι τον αγαπάει πάρα πολύ και του έχει αδυναμία.

παρ' όλ' αυτά, ξυπνάει τα βράδια, έρχεται στο κρεβάτι μας, τον διώχνει και αρχίζει να του φωνάζει και να τον χτυπάει.

αν προσπαθήσω να τον ηρεμίσω ή να τον πάρω στην αγκαλιά μου, δε θέλει...

θέλει τον μπαμπά του...

Ο Π έχει αρχίσει και τον μαλώνει γιατί έχει εξαντληθεί η υπομονή του... και μάλλον του κακοφαίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Καλη βδομάδα να έχουμε!!!

Περαστικά στον Ανθιμούλη!

Μπραβο που ειναι απύρετος σημερα!

Τα αλμορα τα εδινα κι εγω το καλοκαιρι που ειχε γαστρεντεριτιδα, μου τα χε συστησει φαρμακοποιος οπως σου ειπαν τα κοριτσια, για να αναπληρωσει τους ηλεκτρολυτες που χανει οταν αφυδατωνεται.

Αφροδιτη,Μαρντιο,μαριλού-χρόνια πολλά και σε σας!- ευχαριστώ για τα καλα σας λόγια!

Αν και η οκτωβριανη επανασταση μου αρεσε πολυ καλυτερα...ηταν και το νουμερο του παπουτσιου ασορτι τοτε! :lol:

Γιναμε κι εμεις 3!!!!

:ymparty::ymapplause: \:D/ :-bd [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion1.gif]

Το Σαββατο καναμε το μικρο παρτακι μας...

τα καταφερα!εκανα και το στολισμο μου στο μπουφε και τα σπιτικα μεζεδακια μου...στο παραπεντε προλαβα...

Η τουρτα μας ηταν παραγγελεια εννοειται...και ηταν ο,τι καλυτερο εχω δει και εχω γευτει...

Μπομπ Σφουγγαρακης και η παρεα του...αυτο ηθελε αυτο πηρε!Ευτυχως γιατι Ντορα ηθελε μεχρι προτινος! :?

Μολις ανοιξα το κουτι και την ειδα ηταν σαν να εβλεπα τηλεοραση!

Και η γευση, κρεμα μπισκοτου-σοκολατα-βαση σοκομπισκοτα...τι να σας λεω!

Ολα καλα μονο που προς το τελος ο Φανακος επεσε και χτυπησε στη βαση ενος τραπεζιου μας που ειναι σιδερενια...πάνω στο σίδερο!Ενα καρουμπαλο τεραστιο-με γρατζουνια. :cry:

Τελοσπαντων...εχω δει και χειροτερα σε αυτο το παιδι...Με γλωσσοφαγαν οι φιλες μου...τι παιδι ειναι αυτο και τι παιδι ειναι αυτο!και τσουπ...΄΄αχου το ματιασαμε το παιδι!΄΄...εμ σταυρωστε το καλε! :D

Συμπεθερα εγω δεν προλαβα να δω τη νυφη μου!Στειλε φωτο στο μειλ καλε!Να τη χαιρεστε!!!Θα τα γιορταζουμε μαζι τα γενεθλια στο μελλον, μην επαναλαμβανομαστε!

Σοφη να χαιρεσαι κι εσυ την κορακλα σου!

Λατρεια...δεν εχω λόγια!

Τον Πετρο μην τον αφηνεις να τον παρει απο κατω!Δυστυχως τελικα οι αντρες ειναι το αδυναμο φυλο!

Γιατι μετα θα ειναι ακομα πιο δυσκολο!

Οσο για τις αδερφες σου...εμεις μοιαζουμε και εισαι χαμηλων τονων και δε θελεις να δημιουργεις καταστασεις...αλλα στο παιδι σου μην αφηνεις κανεναν να κανει κουμαντο, να λεει επικρισεις για τη μαμα του μπροστα του!Κι αυτο θα το κοψεις μαχαιρι!Δεν παει να ειναι και ο Θεος ο ιδιος!Θα σφιξεις τα δοντια, γιατι ξερω με το χαρακτηρα μας δεν ειναι ευκολο, και θα τα κανεις πουτανα!

Για κοιτα να ξαναβρεις τον εαυτο σου γιατι εγω την τελευταια φορα που σε ειδα, σε χαρηκα!

Ησουν γεματη ζωντανια, ελπιδα και αυτοπεποιθηση!

Ενταξει ηταν πριν τη χλαπατσα με τη δουλεια...αλλα για αλλη μια φορα εσυ πρεπει να βαλεις πλατη!Να δωσεις κουραγιο σε ολους!

Εγω θα σου προτεινα να ξαναπηγαινεις στο εργοστασιο καθε 3 και λιγο και να τους τα πρηζεις οτι εφερες τη ζωη σου αναποδα για αυτη τη δουλεια, την αληθεια δηλαδη,μπας και αισθανθουν ασχημα-που θα πρεπε δηλ-και να σε προσλαβουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε να αλλαξω το τικερακι μου!!!

Αχου γιναμε 3 καλεεεεεε !!!

Παιδια τον εβλεπα το Σαββατο...ειχε αραξει στον καναπε ο,τι ειχε ξυπνησει κι εβλεπε νικελοντεον χουζουρευοντας

και τον χαζευα...λεω μεσα μου αυτος ηταν που μας ειχε πεθανει στα ξενυχτια και τις αγκαλιες με τους κολικους!

Και τωρα ειναι ενα αντρακι που χαζευει παιδικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλη βδομαδασ!!!!!!!

τι κανετε;;;βαγκ εφαγα το κουλουρι και μολις ειδα τη δημοσιευση σου επειασα το καφε!!!

οι καριοκες....δε ξερω..οχι οτι δε τρωγονται αλαλ οχι τοσο επιτυχια!!

τεσπα!!

ο λευτ λειεπει σημερα και αυριο λη μερα..πηγα τη μαρθα παιδικο..1 χαρα!!

αγορασακ αι τα πραγματα για τον παιδικο!!

κοντα 45 ευρω..ε τι να κανουμε τωρα...ντεφι να γινει..

ντομ να χαιρεσια το αντρακ ισου!!

πραγματικα μεγαλωσαν..και γω τα βλεπω που με κοιταει και λεω..παναγια μου..αυτο μεχρι πριν 3 χρονια με εβλεπε και κουνουσε!!τωρα μιλαει κιολας..

βαγκ πεθαινω για τη συζητηση των παιδιων σου!!με τις κουκλες!!

καλε αληθεια ιεροτελεστια για να παει για υπνο;;χαχαχ..

εγω οκ..χαλαρα!!

μετανιωνω που δεν της βουρτισζω τα δοντια το βραδυ γαμωτο!!

ντομ περιμενουμε φωτο απο γενεθλια...

αληθεια τοσο τελεια η τουρτα;;μπραβο ρε!!και πσοο σας πηρε;γιατι για κωλοπιασμα φαινεται!!

μακαρονια σημερα..

θα ερθει και η θεια απο τυμπακι και το απογ την βαζω στο αεροπλανο και φευγει!!

πεμπρτη εχει πατομηχανη το λιντλ..σας το πα,ε;;και σαββ ερχεται η θουλη;;

και παρασκ κατι θειοι απο θεσ νικη αλλα σαββ πρωι πανε τυμπακι;;

χαχαχα!!

εννεοται ρε παιδια ξεφευγεις πολλες φορες...

δεν υπαρχει τελεια μανα..και οποια το νομιχζει..ειναι καραψωναρα και εχει ανασφαλειες..τι λεω παλι πρωι πρωι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...