Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΕΣ-ΜΑΜΑΔΕΣ FASHIONISTAS 6ου-7ου-8ου΄12 νο11


Recommended Posts

Σημερα που τα επιασε ολα τα δικα σας γκρινια ο δικος μου ηταν ηρεμος???Αναποδο παιδακι,βρηκε να παρει!! :D

Φρικαρα κι εγω λιγο με τα εμβολια.Δεν ξερω τι ειναι σωστο τελικα,και τι ειναι ψεμα.

Ασε Ελενα,νομιζω πως για τους γονεις μας ειναι πιο δυσκολο.Εμεις εχουμε τα παιδια μας και ξεχνιομαστε.Εκεινοι ξαφνικα μενουν μονοι ..

Κι εμενα μου ειπε η μαμα μου πως ειναι το σπιτι αδειο.Εχει και ενα πετσετακι του μικρου,που μου τον κραταγε την τελευταια μερα ,και μου λεει το μυριζει συνεχεια.. :(

Την Τεταρτη κλεισαμε για εμβολιο και θα τους δω!Η γιατρος ειναι απεναντι απο το σπιτι μου,το πατρικο μου τωρα πια..

Θα τη ρωτησω και την αποψη της για το θεμα των εμβολιων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσακια!!

ο αντρας μου αρχισε να βοηθαει!! :ymparty::ymparty::ymparty:

2 νυχτες τωρα σηκωνεται μονο εκεινος κ ταιζει!!εγω δεν παιρνω χαμπαρι!! :lol::lol:

ρε κοριτσια δεν ξερω εαν ειναι φυσιολογικο πειτε μου εαν ξερετε.ο μπεμπης απο την ημερα που γεννηθηκε ρουθουνιζει κ κανει κατι σαν κατσικι.ρωτησα την παιδιατρο κ μου πε πως δεν ειναι τιποτα.του βαζω συνεχεια ορο αλλα τιποτα.καθε μερα του κανω με το αποσυμφωριτικο κ βγαζει τις μυξες!!αυτο δεν το χα χρησιμ.ποτε στην σαντυ παρα μονο οταν ηταν αρρωστη.στον μπεμπη ο ορος δεν κανει τιποτα!μηπως κατι τρεχει με την μυτουλα του.αρρωστος δεν ειναι απλα δειχνει να δυσκολευεται γενικα αλλα απο τη μερα που γεννηθηκε.η καθε παιδι ειναι διαφορετικο η οντως κατι παιζει..το πα στην φιλη μου κ μου πε πως κ η κορη της ηταν ετσι.δεν ξερω..

παω να μαζεψω το χαος!!που να περπατισουν κ αυτα!! :lol::lol:

θα αρχισω τα ουισκια να μην βλεπω την ακαταστασια!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια προσπαθησα να δημοσιευσω στο facebook αυτο με τα εμβολια κ στην επικολληση εμφανιζει αλλο αρθρο!!!τι γινεται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia! adiathetisa proi proi mamoto :cry::cry: to kalo einai oti den ponao polu (pros to paron) kathe fora ti proti mera imoun ksapla me polla xapia!!! elpizo na min ksana ginei opos palia allios kaika! poios tha blepei ta mora???

nansoula mipos boithaei gia na se kalo piasei??? gia na pate sto xorio??? kai ego nufi eimai edo!!! kai me exoun kanei polles fores na niotho kseni! kapoia stigmi tha sas ta grapso. merikes meres prin to gamo me stamatise o antras mou sti porta me ti balitsa apo auto katalabainete oti perasa polla!!! giauto den tin thelo ti pethera!!!

stauroula kalutera eisai simera???

nene mou ginete na min eisai eroteumeni :x:x ax tuxeroula! o dikos mou den tha to ekane pote idika sto fb!!! grrrr :lol:

kokona to diavasa :shock::shock: kai ego nomiza oti itan upoxreotika ta embolia..

lia kala kaneis kai petas ta pragmata tis :lol::lol: kai ego tha ithela :lol::lol:

ariadni teleia ta kila tis mpempas ;) perastika ston antra sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou epitelousa sas diavasa...

nansy ontws thelei polu suzitisi to thema k na apofasisete apo koinou... oxi mono o enas...

ariadni mou perastika ston antra sou i mikri pws einai kalutera?

liaki upomoni me tin taktopoiisi k siga siga tha taktoppoiitheis...

elena se katalavenw pws niwtheis etsi imoun k egw otan efuge i mana mou k poio polu k me ton aderfo mou pou tou exw treli adunamia k twra pou megalwnei xano polla apo tin zwoula tou k me stenaxwrei polu...

antwnia mou einai duskola ontws, den kserw ama tha to antexa olo auto...k egw nufi eimai edw pera exw dipla ta petherika alla eutuxws den exw provlima mazi tous to antitheto... alla sigoura tha protimousa na menw pio makrua.. teleiwses me tis etoimasies?

maraki twra eida ti epathes vaze to mwro pio polu sto stuthos k tha sou auksisei tin paragwgh, se ena arthro pou diavasa elege gia na auksithei i paragwgi mporeis meta apo kathe thilasmo na vgazeis me to thilastro gala k leei oti oso poio adeio einai toso poio kala gemizei, egdw to ekana k paratirisa mia mikri diafora...

osos gia ta embolia ti na pw den kserw, skeftomai pws egw pou den exw kanei ola ta embolia den kserw ti tha pei arrwstia na fantastite i moni nosileia pou exw kanei einai twras stin genna.. den iksera to nosokomeio pws einia genika k akouw alla paidia pou kanoun ola ta embolia einai mes tis arrwsties k den kserw pragmatika ti na skefto...

lil mou mono me ensuma mallon dinoun to epidoma kala eixan pei telika ston antra mou egw den exw katholou ensuma, alla epeidi tha paw ston oaed tha kanw mia erwtisi euxaristoume gia ta dikaiologitika...

pasxalaki egw auta ta sakoulakia xrisimopoio k kala mou fenontai ta exw vrei mono sta litw k einai ta pio ftina pou uparxoun. nomizw...

stauroula k egw to idio thema exw me ta kila wres wres nomizw oti den tou ftanei to gala mou i paidiatros mou eipe oti sou lene k ta koritsia oti apo tin stigmi pou einia stis kampules den exoume provlima einai fusiologiko ston thilasmo na exei skampaneuasmata... oso gia to frouto einai para polu nwris kala ekanes k milises me sumboulo thilasmou k egw eixa milisei...

to savatto mass irthan episkepsi ekeini i gnwsti pou sas eixa pei oti gennise 25 meres prin apo mena k ta mwra mas exoun mia diafora les k exoun duo mines k diafora k eixa anxwthei pou to evlepa auto etsi k to diko mou mikrouli... alla ematha na min sugkrino mwra k auto trwei pio polu kseno opote fusiologiko einai na exei parapanw varos...

ax nene ti wraia pu sou afierwnei tagoudia emna pou na to kanei auto o dikos mou...

afroditoula ti wraia pou pire mpoukali den tha anxonesai k gia auto twra...

gia to bibliario pou lete emena mou to edwsanstin kliniki den einia auto to kanoniko den to iksera....

emena i xthesini mera apo to prwi itan skata to vradi den eixe koimithei o mikros k exw imoun komatia egine k kati me ton patera mou k sunxistika meta apo ligo exase k o antras mou 20eurw siga to poso tha mou peite alla stenaxwrithike k den mporousa na ton vlepw etsi pigame k stin alli akri tis polis na paroume mia ntoulapa pou telika den eixe eixe teleiwsei k tsampa pigame mexri ekei k to apogeuma mas klepsan k ta podilata diladi ti allo eixe meinei na pathoume xthes ta neura mou tsatalia...

den thimamai alla nomizw sas sxoliasa oles... elpizw i simerini mera na einia kaluteri...

nansu mallon se kalopianei eee?

k emena o mikros kanei oli tin wra xour xour xour den tou exw valei oro k i paidiatros mou eipe oti einia apo ta salia pou pou den ta ftunei k ta katapnisei ginontai vlenes k meta akougete etsi.. twra ti na sou pw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

san polla egrapsa eee.... paw na koimisw ton mikouli pou nustazei... a den sas eipa o mikros twra pou exei mathei na gupnaei mproumita exei duo meres den kathete katholou anaskela kateutheia gupnaei mproumita mono etsi thelei k xthes ton vrika k na koimatai k etsi... tromaksa ligo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες fashionistas.

Αριάδνη η γκρίνια που σου βγάζει δεν είναι ανεξήγητη. Παθαίνουν πονοκέφαλο τα μωράκια με τα εμβόλια γι'αυτό γκρινιάζουν και μάλλον γι'αυτό μου έδωσε και ντεπόν μισή δόση ο παιδίατρος την πρώτη φορά. Ρώτα την παιδίατρο αν συνεχιστεί η γκρίνια αν μπορείς να της δώσεις την μισή δόση μήπως πονάει το κεφαλάκι της.

Κι εμάς δεν μας μπήκε καλά ο Οκτώβρης όλο απρόοπτα είχαμε.

Έλενα μεγειά τις μπότες. Νάνσυ πάντως να ξέρεις ότι αν πας πρέπει να το έχεις πάρει απόφαση. Καλό είναι όμως να μην πιεστείς εφόσον έχεις σπίτι εδώ. Όσο για τα παιδιά μπορεί να είναι καλύτερα η εξοχή αλλά όταν μεγαλώνουν την μεγαλούπολη αναζητούν και τα χάνεις μία ώρα αρχύτερα.

Αφού υποτίθεται ότι το κάνει για σένα για να έχετε βοήθεια γιατί δεν του λες κι εσύ μια χαρά είμαι δεν θέλω βοήθεια για να μην πάτε :lol:

Νενε εξαρτάται και πως είναι το σπίτι φτιαγμένο. Εμάς είναι πάνω-κάτω και τα πεθερικά μου το καλοκαίρι είναι μονίμως στο μπαλκόνι. Επιθεώρηση περνάει όποιος έρχεται σπίτι μας. Αν δεν περάσουν να πουν ένα γεια πρώτα από κάτω μπαίνουν στην μαύρη λίστα. :evil::evil:

Αν πάνε να μείνουν όμως στο πίσω σπιτάκι που δεν είναι μπροστά στην είσοδο του σπιτιού μας δεν θα βλέπουν συνέχεια ποιος μπαίνει και ποιος βγαίνει.

Το χειμώνα έχει πλάκα που ο πεθερός μου την στείνει πίσω από την μπαλκονόπορτα (που δεν έχουν και κουρτίνα) για να βλέπει έξω. :lol:

Αντωνία γι'αυτό το MMR σας έλεγα το οποίο γίνεται σε μεγαλύτερη ηλικία και αφορά νομίζω την ιλαρά και το άλλο που έβαλες αφορά την ανεμοβλογιά. Προτιμώ να περάσει το παιδί μου την αρρώστια που και εγώ την πέρασα και δεν έπαθα τίποτα παρά να κάνω αυτό το εμβόλιο. Γενικότερα μερικές φορές κάποια πράγματα είναι καλό να τα ψάχνουμε και να μην τα δεχόμαστε όπως μας τα σερβίρουν.

Από που είδες καλέ ότι ψήλωσε ο Στρατούλης μου? Δεν έγραψα το ύψος του.

Νάνσυ Λονδίνο ναι! Να το καταλάβω, αλλά μια fashionista στο χωριό δεν κολάει :lol::lol:

Στο Λονδίνο θα τις βρεις πιο φτηνές τις louis vuitton ;)

Πασχαλιτσάκι έχω τέτοια επιθέματα αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει. Φοβάμαι ότι θα μαζεύουν μύκητες.

Αριάδνη μου αν ήταν διάστρεμμα έπρεπε να βάλει αμέσως πάγο και να το κρατάει ψηλά.

Κατερινάκι τα εμβόλια ναι αλλά δεν είναι όλα τα εμβόλια απαραίτητα. Δηλαδή εμείς τι πάθαμε που περάσαμε ανεμοβλογιά και άλλες παιδικές αρρώστιες? Αυτό που μας ξεχωρίζει από αυτές τις χώρες είναι η μόρφωση. Δεν τους δίνουν το προνόμιο της μόρφωσης για να μπορούν να τους ελέγχουν.

Νάνσυ όλα τα παιδάκια δεν είναι ίδια. Κάποια δεν βγάζουν εύκολα τα υγρά που μαζεύονται στους πνεύμονες κατά την γέννα και ρουθουνίζουν. Συνέχισε να βάζεις πρωι μεσημέρι βράδυ φ.ορό για να τον βοηθάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

ειχα ακουσει για τα εμβολια ,αλλα δεν το ειχα δωσει τοση σημασια..τωρα που το διαβασα φρικαρα λιγο..επισης δεν ηξερα οτι ειναι υποχρεωτικα!

κ η δικια μου κανει συνεχεια χουρ χουρ λες κ ειναι κρυωμενη..αλλα το κανει απο τοτες που γεννηθηκε..δεν το δινω κ πολυ σημασια πια..θα φυγει..που θα παει?!!!

αριαδνη περαστικα στον αντρα σου..την επιασε το εμβολιο τελικα?

α ναι..ειχαμε πανσεληνο!!!κ η δικια μου μες στην γκρινια κ στο κλαμα ηταν χτες!!!

χτες πηγα στο λαγκαδα(κομοπολη)κ συναντησα κ παλι μια κοπελα που γεννησαμε μαζι στο νοσοκομειοο..ιδια ειναι παντως στο μεγεθος!!ξανθος κ γαλανοματης!!!οπως μιλουσαμε στο lidl (πηρα την θερμοφορα ωμου-πλατης) μου ελεγε οτι ακομα εχει φοβερους κοιλοπονους..κ την λεω η δικια μου μονο 2 φορες ειχε..τεσπα περασε καμια μιση ωρα κ μου ελεγε οτι δεν εχασε ουτε ενα κιλο.. φευγουμε κ μετα απο κανα 2ωρο με παιρνει τηλ...κ μου λεει καλε εσυ τι τρως κ δεν ποναει η μικρη?(με ειδε κ αδυνατη)κ της λεω οτι φερνει σε μας κλασιμο!!επισης λεω κ η σοκολατα φερνει κοιλοπονους στο μωρο!!κ μου λεει αμαν ...εγω καθε μερα τρωω πολλες σοκολατες..λεει με τραβαει πολυ..ετσι θα χασω κ κανα κιλο..την ειπα να με παρει τηλ αν δει διαφορα..για να δουμε αν ισχυει..γιατι εγω που το εκανα οντως δεν την ξαναπιασε πονο..

σταυρουλα απο τελωνειο περνανε οι καλεσμενοι σας? :lol::lol:

νανσυ θα συμφωνησω με την σταυρουλα για το λονδινο!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmeroydia...

Stavroula moy,ki emas psilokoitane alla vre adelfe einai kai ligo diakritikoi,den einai san tous dikous sas.Vevaia,ta spitia einai gwnia,kai emeis exoume allh eisodo apo ekeinous,kai allo gkaraz.Mono h mia verada toys vlepei ti dikh mas..Pantws exoun ekpaideytei apo emas,mas pairnoun thl gia na erxontai.Kai vevaia shmantiko rolo paizei oti douleyoun polles wres mazi me syzygo opote den polyerxontai!!!

Xthes phgame se mia mpyraria egw,o antras mou,h mpempoula kai o pappous(petheros).H pethera mou sas eipa leipei sthn korh ths pou spoudazei...O petheros mou den afhne to karotsi apo ta xeria tou ela omws sto gyrismo eixe piei liges mpuritses kai ws atsalos dinei me to karotsi mia sto pezodromio,ekneyristhke h mpempa kai eklapse me thumo kai meta ksnakoimjthhke...Eixate dikio,twra pou thn phgainoume,edw kai 3 meres karotsada,to apolamvanei.....

Paw na diavasw to arhro gia ta emvolia...

Katerinaki,parhggeiles sakoylakia???moy fainetai tha parw ki egw,twra exw arketo galataki,makari gia na exw kai kanena apothema...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Σήμερα η μπέμπα είναι κάπως καλύτερα..Έφαγε καλά αλλά έχει 37,3.Σταυρούλα, δεν το σκέφτηκα ότι μπορεί να έχει πονοκέφαλο.Είπα να μην της δώσω ντεπόν γιατί η παιδίατρος μου είχε πει ότι απο 38 να της δώσω. Πάντως κοιμήθηκε πολύ καλά.

Διαστρεμμα μάλλον είναι και ο χαζός ήθελε χτές να τα κάνει όλα τα μαθήματα με αποτέλεσμα να χάσουμε πολύτιμες ώρες.Μετα το έβαλε ψηλά και πάγο, ήπιε και norgesic αλλά το πρήξιμο πρήξιμο.Το πρωί το δέσαμε και τον πήγα εγώ στη δουλειά...Εργασιομανής.Πιστεύω με όλα αυτά που του κάνω, να βελτιωθεί, αλλιώς αύριο θα πάμε ορθοπεδικό.

Στις 6 μιση ταίζα τη μπέμπα, έβαζα πάγο στον άντρα μου, του έδινα χάπι μετά, ένιωσα μαια και νοσηλεύτρια μαζί :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια..

Ελενα πολυ δυσκολο να αποχαιρετας την μανουλα..με ολο το σκηνικο που περιγραφεις στεναχωρεθηκα πολυ..σαν την μανουλα δεν εχει..μακαρι να την ειχες πιο κοντα...αλλα οτι θελεις θα εχεις παντα εμας εδω..να ξερεις..

Λιακι σιγα σιγα θα τα τακτοποιησεις ολα μην στεναχωριεσαι θα μπουν ολα στην θεση τους.μου φαινεται του αρεσε του Στρατουλη σου η αλλαγη περιβαλλοντος :?::?::?:

Νανσυ μπραβο τον αντρουλη σου που βοηθαει...ο δικος μου κ καμπανες να βαρανε διπλα στο αυτι του χαμπαρι δεν παιρνει.

Σταυρουλα κ εμενα ετσι ειναι με την πεθερα ολους τους βλεπει πριν ανεβουν πανω..εσυ καλε εγραψες οτι ψηλωσε 5 εκατοστα ο Στρατουλης..η εγω εχω αλχαιμερ οπως λεει κ η Ελενα.

Αριαδνη περαστικα στον αντρουλη σου..η μπουμπου σημερα ειναι καλυτερα :?::?::?: αχ αυτα τα ατιμα τα εμβολια..

Ελενη ωραια βολτουλα κανατε...πολυ γελασα με τον πεθερο σου κ την μικρη που νευριασε... :lol::lol::lol::lol:

Κατερινακι κ γω δεν τα πηρα τα επιθεματα για το λογο που ειπε η Σταυρουλα..φοβαμαι τους μυκητες.

Ναταλακι τι παθατε καλε :?::?: ποιος σας ματιαξε ετσι :?::?: τι καλα που γυρναει ο μικρος μπρουμητα..ελπιζω να μην σας συμβει τιποτα αλλο.ολα ετοιμα για την βαφτιση..ευτυχως

χθες επλινα κ τα λαδοπανα κ την πετσετα κ πρεπει να τα σιδερωσω..ααα δεν σας ειπα πηρα αλλο φορεμα τελικα για τη βαφτιση δεν μου εκατσε καλα το μαυρο..τελικα πηρα ενα μπλε κ λεω να το βαλλω με ασημι γοβα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα κοριτσακια μου. Η μικρη εχει σημερα αρκετη γκρινια, σαν να ποναει η κοιλιτσα της μου φαινεται... και εχει να κανει κακα απο εχθες το απογευμα ρε μαμωτο.... λετε να ειναι δυσκοιλια? Πως το καταλαβαινουμε? μονο αν δεν κανει πολυ συχνα και εχει πονακια ή και απο την υφη και το χρωμα απο τα κακακια της?

ΚΑι εγω πιστευω κοριτσια οτι τα πραγματα σχετικα με τα εμβολια ειναι οπως τα λεει η κατερινα. Πρεπει να κανουμε στα παιδακια μας εμβολια γιατι τα θωρακιζουμε. το οτι καποιες περασατε ασθενειες ενω ειχατε εμβολιαστει δεν εχει να κανει με το εμβολιο, τα εμβολια δεν εμποδιζουν να περασουμε μια ασθενεια αλλα να την περασουμε ανωδυνα και ελαφρια. Εγω που εχω κανει ολα τα εμβολια δεν περασα καμια παιδικη ασθενεια παροτι η αδερφη μου τις περνουσε και η μαμα μου για να κολλησω και εγω μας κοιμηζε μαζι και μας ταιζε απο το ιδιο κουταλι αλλα εγω τιποτα, βραχος!!!!!

Αριαδνη το 37,3 δεν ειναι δεκατα, ειναι φυσιολογικη θερμοκρασια για βρεφακια :):):) ολα καλα ειναι με την μπισκοτουλα σου. παει περασε ;);) περαστικα στον αντρουλη σου και παλι.

Ελενη δεν πηρα ακομη, θα παρω οπου βρω να εχει και επιθεματα θηλασμου, μιας χρησης θα παρω τελικα.

το μαδερκερ κανει αποστολες σε παραγγελειες?

ρε μαρακι η σοκολατα τα κανει κακο? εγω τρωω καθημερινα και σοκολατα και κρουασαν και μαλιστα μαυρη σοκολατα. λετε αυτη να την πειραζει και να της φερνει δυσκοιλια? τωρα που το λετε και εγω εδω και 1 εβδομαδα ζοριζομαι πολυ στην τουαλετα. και δεν ημουνα ποτε ετσι, ισα ισα τα εκανα πιο γρηγορα απο τα τσισακια μου :lol::lol::lol::lol::lol:

ΝΑταλιτσα μου κανε κανενα ευχελαιο, σας ματιαξαν μου φαινεται. εκει να ειναι βεβαια η γκαντεμια, κοριτσια την υγεια μας να εχουμε και ολα τ' αλλα περνανε πιστεψτε με. την υγεια μονο δεν μπορεις να αγορασεις.....

Ελενα διαβαζα οτι ελεγες για τη συμπεριφορα της μαμας σου και συγκινηθηκα πολυ..ειναι δυσκολο και ειδικα γι αυτον που φευγει, εδω οι δικοι μας που ερχονται και ξερουν πως το πολυ σε 1 μηνα θα μας ξαναδουν κλαινε και ειναι σαν τους χαζους οταν γυρνανε στη βεροια, ποσο μαλλον οι δικοι σου. δυσκολο πραγμα αλλα τι να κανουμε. οπως προειπα ας ειμαστε ολοι γεροι και ολα μπαινουν στη σειρα τους :):):)

Κοκονα εννοειται οτι περιμενουμε φωτο απο τη βαφτιση.

Εγω γιατι νομιζω οτι η αριαδνη εγραψε πως το μπισκοτακι ψηλωσε 5 εκατοστα :shock::shock::shock::shock: ??? μαλλον ειμαστε για ομαδικη ψυχοθεραπεια :lol::lol::lol::lol:

Οντως η Αλεκα μας χαθηκε :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσοπουλακια!

Δεν γραψατε πολλα απο χτες,παλι καλα για να σας ξαναπρολαβω και να μπω στο ρυθμο.

Αργησα να ξυπνησω,στις 11 μιση σηκωθηκαμε παλι με τον μοκρο,που αν τον αφηνα ακομα θα κοιμοταν!12ωρα κλεινει ο ατιμος,και το βραδυ δεν ζητησε και φαι πρωτη φορα,ουτε νιαρ.

Ξυπναγα εγω,επιανα το στηθος,δεν ειχε γεμισει και λεω ρε μπας και απο το στρες και ολα αυτα με μετακομισεις και πεθερες,μου μειωθηκε το γαλα?? :shock::shock:

Αλλα οκ,ο μικρος καταπινει γκλουπ γκλουπ μεγαλες γουλιες και δειχνει χορτατος για αρκετη ωρα.Μαλλον αρχιζει να προσαρμοζεται το στηθος στις καινουριες απαιτησεις του μωρου.

Πρεπει να ξεκινησω να τακτοποιω παλι,και να μαγειρεψω.Χταποδι με μακαρονακι κοφτο.Οτι να'ναι...

Το απογευμα θα ερθει η πεθερα...Να παρει και κατι πραγματα.Με πηρε πριν κι ελεγε οτι δεν ξερει που να τα βαλει(άλλα 2 σπιτια εχει) και οτι κουβαλησα κι εγω ολα μου τα πραγματα!Καλα ουτε τα μισα δεν εφερα,και τα καλοκαιρινα θα τα παω πισω σε αυτο που εμενα.Σπιτι μου ηρθα κοπελιά!!Μηπως να ερχομουν μονο με το νεσεσερ μου??? :evil:

Και ειναι και καλα διπλωματισσα,τα λεει και καλα γελαστα.

Αναγκαστικα βαζω το μωρο μπροστα στην τηλεοραση οταν γκρινιαζει και κανω δουλειες και νοιωθω πολλες τυψεις.Μονο ετσι κερδιζω λιγο χρονο,αλλιως δεν με αφηνει να κανω τιποτα.Οχι οτι καθεται και παλι πολυ ωρα μονος του.

Καποια ειχε ρωτησει τι του διαβαζω..Διαβαζουμε Σαικσπηρ!! :D:D Το ''αγαπης αγωνας αγονος''.

Βασικα εγω το διαβαζω (οταν προλαβαινω) και του διαβαζω κι εκεινου :lol::lol:

Εχει πλακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμενα κανει χουρ χουρ απο τοτε που γεννηθηκε.Βαζουμε ορο πρωι βραδυ,και του τις ρουφαω με εκεινο το ματζαφλαρακι που εχει η κικο.Αλλα παλι χουρ χουρ κανει.πΑΩ ΓΙΑΤΙ ΛΥΣΣΑΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...

exete dikio to kserw gia ton apoxwrismo...

panta mas itan duskolo alla twra pou exw ti mpempa einai akoma pio duskolo...stenaxwriemai paaara polu pou den tha ti blepoun na megalwnei...telos pantwn tha mou perasei kai mena as mi sas zalizw m'auto allo.

Sas diabasa alla den ta thumamai ola...to alsxaimer pou legame...

Pasxalitsaki ama eixe na kanei apo xtes to apogeuma tote einai diskoilia...emena otan einai etsi ftiaxnw ligo xamomilaki kai tis to dinw prin tin thilasw...diladi me adeio stomaxi prin faei...kai kanei douleia panta...amesws meta molis faei kanei kakakia.

Otan eimai kai egw diskoilia exw paratirisei oti einai kai to mwro...opote molis parw xampari oti eimai diskoilia trww frouta h ftiaxnw xumo sto mplenter me diafora frouta kai auto boithaei polu.

Kokona pio wraio to mple...mou aresei polu auto to xrwma! Tha eisai panemorfi!

Na mas baleis kai fwto meta ti baftisi na se doume!!

Koritsia de thumamai an sas to eipa alla o antras mou apofasise na allaksei ola ta koufwmata/alouminia sto spiti kai egw nomizw oti auta allazoun eukola kai oute skones oute tipota...prin fugei h mama mou kaname to spiti kai elampe...twra allazoun koufwmata kai pali tripane kai kanoun skones gam@to! Egw me ti mpempa exoume erthei sto diplano diamerisma, twn goniwn mou giati molis akouei tripani h mpempa tromazei kai klaiei...

katalabainete tis epomenes meres tha eimaste pali ena xali kai xwris boitheia! Alla eipa tou antra mou, "mou eipes oti den tha exei skones auti ti fora kai prin fugei h mama mou to spiti gualize" kai mou leei "min anisixeis tha to kanoume mazi pali opws prin"

gia na doume...to mono pou prolaba na kanw einai na skepasw tin kounia tou mwrou me ena sentoni kai tin allaksiera kai na fulaksw oti rouxa eixa palwmena kai oti rouxa eixa eksw. Ola ta upoloipa pali tha ginoun k@los!

Ariadni nomizw oti an pate ston orthopediko tha sas pei akinisia gia 10 meres! Tha to anteksei o antras sou?

Lia eprepe kai esu etsi gelasta opws sta leei kai auti na tis peis "liges ntoulapes exei to spiti kai den xorane ta rouxa mou, prepei na agorasw kai alles" :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα τα μωρα που θηλαζουν δεν ειναι δυσκοιλια.μου το ειχε πει ο γαμπρος μου(παιδιατρος σουηδια)μονο οταν θα πινουν ξενο η οταν τρωνε τις κρεμουλες...κ εμενα δεν κανει κακα καθε μερα κ δεν μου εχει δειξει ποτε οτι ζοριζετε γι'αυτο το λογο..η μαυρη σοκολατα δεν νομιζω να φερνει κοιλοπονο..δεν εχει κ ζαχαρη..κ παλι δεν ειμαι σιγουρη..αλλα οτι εχει σχεση με σοκολατα π.χ κ μπισκοτα τα ενοχλει τα μωρα..

λια πολλα πραματα πηρατε? :lol::lol: για πες γκιαλ μπουρντα την πεθερα να παρει κ τα υπολοιπα(εχει κ 2 σπιτια) :lol:

ναι δεν φευγει το χουρ χουρ..εγω το αφησα ετσι..

ελενα δυστηχως δυσκολος ο αποχωρισμος..μεσω skype τουλαχιστον να την βλεπει..η δικια μανα που ειναι στην μασσαλια ετσι κανουμε..αφηνω το skype ανοιχτο κανουμε δουλειες,μιλαμε κ βλεπει κ το μωρο!!να φανταστεις την μανα μου εχει 2 χρονια που την γνωρισα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia na rwtisw kati ama kserei kamia mou irthe periodos k exw mono kafe ugra mou irthe k nwritera apo 10 meres meta perimena... k ton proigoumeno mina pali eixa periodo me mono kafe ugra mipws na anusuxisw kai na parw til tin giatro i einia fusiologiko? exei sumveis se kamia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω Ελενα φασαριες που ανοιξατε...εμεις ταλλαξαμε περυσι τετοιο καιρο κ δεν θελω να σου περιγραψω τι σκονη ειχε μεσα στο σπιτι..βαλε τον αντρα σου να κανει το σπιτι λαμπικο :lol::lol::lol:

Οι γονεις σου που ειπες οτι μενουν Αυστραλια :?::?: εκει εργαζονται :?::?: εσυ εκει γεννηθηκες :?:

Μαρακι δεν την θυμαμαι την δικη σου ιστορια με την μαμα σου :?::?::?::?: γιατι την γνωρισες πριν δυο χρονια :?::?: η δεν μας εχεις πει :?::?:

Ναταλακι δεν ξερω να σου πω..

Λιακι κ συ ετσι να της απαντας γελαστα :lol::lol::lol: πολυ μου την δινει αυτο το γελαστο... :twisted::twisted::twisted:

Κατερινακι κ γω ετσι ξερω για τα μωρα που θηλαζουν οτι δεν ειναι δυσκοιλια..κ οτι μπορει κ 10 μερες να μην κανουν κακα κ ειναι φυσιολογικο.

κ εμεις εχουμε χουρ χουρ απο τοτε που γεννηθηκε κ βαζουμε ορο πρωι βραδυ κ βγαζουμε τις μυξουλες με το ρουφηχτηρι...δεν ξερω πως το λενε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλιτσα δεν ξερω να σου απαντησω δυστυχως. Εκανες τεστ παπ? ποτε πηγες τελευταια φορα στο γιατρο? ηταν ολα οκ? αν σε ανησυχει παντως κανε ενα τηλ, δεν εχεις να χασεις τιποτα ;);););)

Μαρακι και εγω ετσι ξερω, οτι ειναι φυσιολογικο να κανουν κακα απο 7 φορες τη μερα μεχρι 1 φορα την εβδομαδα τα μωρα που θηλαζουν. απλα επειδη ειδα οτι και εγω ζοριζομαι, λεω μηπως φταιει η σοκολατα...... θα φαω κανενα φρουτακι (μπλιαχχχχχχ) και να δω αν αλλαξει κατι και στη μπεμπα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω αυτο ξερω για τα μωρα που θηλαζουν.Μπορει να κανουν κακα και μια φορα στις 10 μερες και δεν θεωρειται δυσκοιλιοτητα.Ειναι επειδη το μητρικο αφομοιωνεται στο μεγαλυτερο μερος του.Δεν εχουν και πολλα να αποβαλουν.Ησ οκολατα μονο λογω καφεινης μπορει να τα πειραξει.Σε νευρικοτητα ομως.Για δυσκοιλιοτητα δεν ξερω αν παιζει ρολο.

Κοκονα αυτο το μπλε ρουα λες?Πολυ ωραιο χρωμα,Εχει δυναμη!Θα περιμενουμε φωτογραφιες!

Εγω φοβαμαι στα βαφτισια μη μου πνιγει ο μικρος!ΝΤΟΙΝ!!! :shock: Ειμαι λιγο φρικιο ε???? :lol:

Ειδικα αν ηταν τοσο μικρος που ακομα δεν καταλαβαινει πολυ.

Αυτο το skype παλι καλαπου υπαρχει.Χτες μιλησαμε με τους δικους μου και ειδαν το μωρακι.Κατι ειναι κι αυτο.

Ξεχναω οσα γραψατε παλι!!Αμαν πια το μυαλο μου το λειψο!Ελπιζω η πεθερα να χτυπησει κουδουνι οταν ερθει και να μην μπει με κλειδια!!Εκει να δεις γελαστη φατσα που θα εχω!! :evil::evil::evil::evil::evil:

Αλλα ας μην ειμαι κι εγω παραξενη,δε νομιζω να κανει κατι τετοιο.

Κοιμηθηκε ο μικρος παω να φτιαξω ντουλαποσυρταρα!!

Συγγνωμη κοριτσακια μου που δεν τα σχολιαζω ολα οσα γραφετε αλλα μονο μερικα.Τα διαβαζω ολα αλλα γραφω στα πεταχτα.

ΜΟΥΤΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία όχι δεν έγραψα κάτι τέτοιο. Για το φόρεμα μεγειά αλλά οι ασημί γόβες μου κάνουν μπασκλας. Εγώ θα φορούσα μαύρες λουστρίνι μου κάνουν πιο σικ. Τρελαίνομαι για συνδυασμό μαύρου-Blue navy. Η φυσικά αυτές που σας είχα βάλει με τα τρουκς. Έχει φέρει το Ζάρα τέτοιες απομίμηση φυσικά. Και φυσικά με χρυσά αξεσουάρ και όχι ασημί. Δες μερικά παραδείγματα http://www.net-a-porter.com/product/314781 http://www.net-a-porter.com/product/324203 http://www.net-a-porter.com/product/198508

Εμείς πήγαμε Ζάρα και ψώνισα του μικρού 150 ευρώ ρούχα. Αλλά σήκωσα όλο το Ζάρα.

Πήρα πουκαμισοφορμάκι, τζίν με βαμβακερή επένδυση, φουτεροζακετάκια με και χωρίς κουκούλα, βαμβακερή φόρμα και βελουτέ. Ένα μάλλινο ολόσωμο φορμάκι τέλειο. Να πάτε είναι πολύ ωραία τα πράγματα που έχει. Πήρα και 1 σετ με 5φορμάκια μακρυμάνικα μόνο 16 ευρώ και στο mothercare τα έχει 36 ευρώ.

Φυσικά ψώνισε και η μανούλα 2 τζιν και ένα λεπτό γκρι φούτερ τύπου Alexander Mcqueen

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...