Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!

τελικα χθες δεν τον αφησα στο κρεβατι μας...τον εβαλα στο δικο του και ευτυχως σηκωθηκε απο τις 11 μια φορα στις 4 και μετα στις 7.30...τον θηλασα και κοιμοταν ξανα μεχρι τις 10!!!οποτε ολα μια χαρα

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ σε καταλαβαινω γιατι αν και δεν δουλευω καθε βραδυ πεφτω ψοφια λογω δουλειας και τρεξιματος με το μωρο....και εχω και ενα αγχος....ουτε οταν σπουδαζα-δουλευα δεν ειχα τοσο αγχος!!! :o:o:o

εμεις χθες δεν τον βγαλαμε γιατι ειχε κρυο..ασε μην την αρπαξει!!!πηγε μονος του ο αντρας μου σουπερ μαρκετ!

Χρονια πολλα κιολας!!!γιορταζεις σημερα ετσι???θα ετοιμασεις κατι????

Ανθη η αληθεια ειναι οτι μετα απο καποια φαση δεν βαζουν τοσα πολλα...και εμενα ειχε τυχει να βαλει μονο μισο κιλο!αλλα δεν θυμαμαι σε ποιο μηνα..νομιζω ομως αργοτερα!αλλα εμας ηταν πανω απο 6 οταν ηταν 4 μηνων!!!

αχ κοριτσιαααα θελω να μου ερθει περιοδος!!!!!νιωθω πρησμενη παλι!! :cry: ποτε θα ερθει οεο??????????????

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ στους 8 μηνες ειπες σου ηρθε??? :roll::roll::roll:

σημερα βαριεμαι να μαγειρεψω και γενικα καθε μερα τι να κανεις???ολο τα ιδια και τα ιδια :cry::cry: θα θελα να φαμε εξω αλλα κανω και διαιτα και επισης δεν εχουμε και πολλα λεφτα για εξοδα!!!αχχχχχχχχχχχ αρχισα την γκρινια παλι!!! :lol::lol::lol:

φιλια πολλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα Μαρια χρονια πολλα!!!!!!!!!!!!!!!Να χαιρεσαι την γιορτουλα σου!!!!!!!!καλα να περασετε σημερα!!!

θα μπω μετα να σχολιασω γιατι ξυπνησε!!!φιλιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια χρονια σου πολλα!!!πολυχρονη και γερη να εισαι με εναν γιο ακομα ευχομαι(αφου ξερω οτι δεν θελεις κορη ;) )!!!να περασετε ομορφα σημερα!!!

εδω εχει τρελο κρυο σημερα εριξε και λιγο χιονονερο το απογευμα και τωρα φυσαει,ο Νικος μου ανεβασε πυρετο απο χθες το βραδυ μαλλον θα κρυωσε και λεω αυριο να μην τον στειλω σχολειο,το καλυτερο δεν σας το ειπα η πεθερα μου ειναι θυμωμενη μαζι μας ουτε ενα τηλεφωνο να μιλησει τα παιδια δεν πηρε επειδη ξεχασαμε να παρουμε τηλ την κορη της και την εγγονη της εκεινη τη μερα θυμωσε αυτη ειδατε πονος για την κορη τη στεναχωρησαμε βλεπετε :twisted::twisted::twisted: κατα τα αλλα ησυχια το απογευμα εφτιαξα παστα φλωρα και μανιταροπιτακια και ηρθε και μια φιλη μου για καφε....

Κατερινακι ομορφες οι φωτο σου να χαιρεσε τα κουκλακια σου,μεγαλωσε πολυ ο Νικολας αντρακι εγινε!!!τι ομορφο που το κανατε το αρκουδακι!!!φανταζομαι θα τρελαθηκε η Αγγελικη,πως εισαι με την ψυξη;

Ανθη μου ασε με την κουνιαδα μου παλι εχουμε θεματα ποια αλλη να με στεναχωρησε αν δεν δημιουργει συνεχως προβληματα δε γινεται δυστηχως :(:( για τα κιλα της φραουλιτσας μη σκας μια χαρα ειναι και μην ακους αν σου πει για συμπληρωμα ο γιατρος κι ο Δημητρης απο 4 μηνων και μετα δεν επαιρνε ιδιατερα πολυ βαρος και μου ειχε πει για συμπληρωμα η παιδιατρος που ειχα τοτε αλλα δεν του εδωσα φυσικα και συνεχισα να θηλαζω μονο

Μαρινα εμεις μονο στον πρωτο πηραμε φωτογραφο και το μετανιωσαμε στους αλλους δυο δωσαμε σε καποιον γνωστο και τραβουσε φωτο και βιντεο πεταμενα λεφτα ειναι πιστευω...

πολλα φιλια σε ολες καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!

Ωραία περάσαμε σήμερα. Δεν ήρθαν όλοι οι καλεσμένοι μας (δεν ήταν και πολλοί!), μια φίλη μου με τον άντρα και τα παιδιά της δεν ήρθαν, γιατί ήταν λίγο άρρωστα τα παιδιά. Κατά τα άλλα, περάσαμε ωραία. Η λαδένια έγινε ανάρπαστη! Λίγα κομματάκια έμειναν. Η σπανακόπιτα και η μηλόπιτα είχαν λιγότερη πελατεία, αλλά ήταν επίσης πολύ νόστιμες! Θα σας βάλω και φωτογραφίες (ψωνάρα).

Ο Αντρέας ξεσάλωσε, γύριζε συνέχεια από δω κι από κει, μπλεκόταν μέσα στις κουρτίνες, έμπαινε πίσω απ' την κουρτίνα και μετά έτρεχε ανοίγοντας τα χέρια του μέχρι να βγει απ' την κουρτίνα! Κατά τις έντεκα παρά κοιμήθηκε, αφού έφυγαν.

Μαρίνα στους οκτώ μήνες μου ήρθε η περίοδος.

Κατερίνα και η πεθερά υποτροπίασε ε; Πω πω... Έμπλεξες...

Εμάς εδώ δεν κάνει κρύο, ειδικά κατά τη διάρκεια της μέρας. Το πρωί που πηγαίναμε εκκλησία είχε 12 βαθμούς, και μέχρι να φύγουμε ανέβηκε στους 17!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

Αννα Μαρία μου να σου ευχηθώ και απο δω χρονια πολλα, πολύχρονη ευτυχισμένη και ότι αλλο επιθυμείς να γινει σύντομα πραγματικοτητα ;) .

Εμεις είχαμε μια γεμάτη Κυριακή, Το μεσημέρι φαγαμε στους δικούς μου και μετα το απογευμα πήγαμε με ένα φιλικό μας ζευγάρι και τα παιδάκια τους σε ένα παιδοτοπο. Ηταν πολυ ωραίος καμια σχέση με τους συνηθισμένος, δεν ειχε ουτε φουσκωτό ουτε κατασκευή με τσουληθρες μπαλακια και τετοια. Ηταν ένα σπιτι με ωραίος χώρος για τους μεγάλους αλλα κυρίως για τα παιδια. Μου θυμιζε πιο πολυ παιδικο σταθμο παρα παιδοτοπο. Ηταν μια αίθουσα με παιχνίδια τύπου playmobil ειχε τραπεζάκια για ζωγραφική και πλαστελινες, ένα δωμάτιο ειχε μέσα ένα ξύλινο κουκλοσπιτο, εκει ευχαριστηθηκαν πολυ οι μικρές και ειχε και ένα αλλο δωμάτιο με ποδοσφαιρακια για αγόρια. Α και αντί για απλο κεικ και χυμό ειχε cupcake και χυμο για τα παιδάκια.

Απο την ψύξη είμαι κάπως καλυτερα όχι ότι εχει περάσει τελείως αλλα τουλάχιστον δεν υποφερω όπως χθες.

Μαρίνα μην τον αφήσεις να συνηθίσει να κοιμάται μαζι σας όσο και να σε ξεκουράζει τωρα θα το βρεις μπροστά σου μετα.

Ανθη δε νομίζω να έχεις θέμα με τα κιλα της φραουλιτσας μπορει να εχει παρει περισσότερο ύψος. Η Αννα Μαρία εχει δίκιο μη τα συγκρίνεις, και εγω πολλες φορες μπαινω στην παγιδα κυριως με την κινητικη τους αναπτυξη αλλα καθε παιδακι μας ειναι διαφορετικο ποσο μαλλον οταν ειναι και διαφορετικου φυλου. Σε ευχαριστω και για τις ευχές η αλήθεια ειναι ότι επισήμως θα γιορτάζουμε απο του χρόνου.

Αννα Μαρία τι μαγαζί έχουν οι γονείς? καθε φορα που λες ότι παίρνεις κάτι λέω α έχουν αυτο μετα λες κάτι αλλο και με μπερδευεις.....τι πλάκα ο Αντρεας θα το βρήκε τέλειο παιχνίδι το μπες βγες στην κουρτίνα.

Κατερίνα περαστικα στον Νίκο σου ελπίζω να ειναι ήδη καλυτερα, κρύο που θα έχετε ε? Μη σκάς θα τις περάσει της πεθερας, λόγια απο την κουνιαδα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κουζίνα μπουρλότο*έτοιμο σε θέση μάχης το πλυντήριο πιάτων!!!!

Πλυντήριο ρούχων μπήκε ήδη κι έρχεται και 2ο!!!!!

Τα ασιδέρωτα μου σφυρίζουν απ΄τη γωνία!!!!!

Η μέση μου και η κοιλιά μου με πονάνε πολύ!!!!!

Ο μικρός κοιμάται..... όόόόλη τη νύχτα ξυπνούσε κι έκλαιγε!!!!!

Μόλις έφτιαξα 1 ωραιότατο ζεστό νες και ξεκινάω!!!!!

Χαίρεστεεεεεεεεεεεε!!!!!

Με την 1η ευκαιρία θα σας βάλω φώτος δεν έχω ξεχάσει.....

Το λαπτοπάκι μου τέλος..... δανεικά απ' του συζύγου γράφω..... οπότε μη με ψάχνετε girls.....

Φιλούθια σε όλες!!!!!

Καλημέρεεεεςςςς και καλή εβδομάδα να ΄χουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Τι κάνετε κοριτσάκια μου;

Εμείς ευτυχώς κοιμηθήκαμε πολύ καλά χτες βράδι. Ο Αντρέας ξύπνησε μόνο μια φορά, στις έξι παρά δέκα, θήλασε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις οκτώ και τέταρτο. Μετά εγώ ξανακοιμήθηκα μέχρι τις δέκα και τέταρτο και δέκα και μισή είχα κεραμική!!! :o:o:o:o:o Έφαγα πρωινό, ήπια το τσάι μου και ντύθηκα και σε ένα τεταρτάκι ήμουν έτοιμη, αλλά με πήρε η κουμπάρα μου και μου είπε να περάσει να με πάρει να πάμε μαζί, και άργησε πάνω από μισή ώρα... Έντεκα και τέταρτο ήμασταν εκεί, και μετά μία έπρεπε να φύγουμε, γιατί είχε η κουμπάρα μάθημα στις δύο. Άλλη φορά θα πηγαίνω μόνη μου.

Καγκουράκι τέλειος ακούγεται ο παιδότοπος! Θέλω να πάω κι εγώ!

Οι γονείς μου έχουν δύο μαγαζιά. Το ένα έχει μόνο παπούτσια, τσάντες, ζώνες και το άλλο έχει και παπούτσια, και διάφορα είδη για το σπίτι, κουζινικά, διακοσμητικά, διάφορα πλαστικά, όπως κάδους, γλάστρες, κ.λπ., γραφική ύλη, παιχνίδια, τέτοια πράγματα. Τώρα το μαγαζί με τα διάφορα λένε να το κλείσουν, γιατί είναι κι ο πατέρας μου 77 χρονών και δεν αποφέρει και τόσα κέρδη που να αξίζει τον κόπο να το κρατάνε ανοιχτό.

Πόπη έχω μια απορία: αφού είστε μόνο τρία άτομα, πώς μαζεύονται καλέ τόσα πλυντήρια και τόσα ασιδέρωτα; :)

Ακόμα έχεις το στομάχι σου; Περαστικά εύχομαι!

Σας φιλώ κοριτσάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Αννα Μαρια ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ! Αντε συντομα με τον νεο μπεμπαρο αγκαλιτσα ευχομαι!

Πολυ γλυκας ο Αντρικος με την κουρτινα! Ο μπουφες πολυ ωραιος, τι ειναι αυτο το σοκολατενιο πισω πισω; Μιαμ!

Καγκουρακι που ειναι αυτος ο παιδοτοπος; Πολυ ωραιο το κεικ θα μπει στα προσεχως!

Κατερινακι τι εγινε τωρα, αυτο ελειπε να μαλωσεις και με την πεθερα σου, λοιπον πιασε κατ' ιδιαν την κουνιαδα να τα ξεκαθαρισετε γιατι δεν θα εχεις ησυχια...

Πιπιτσα πηγαινε καλε σε ενα γιατρο, τι περιμενεις; Καλυτερα σημερα;

Ανθουλα μου καλη να μην αγχωνεσαι για το βαρος της φραουλιτσας, ο γιατρος θα σου πει, αλλα μου φαινεται μια χαρα 6 κιλα 4 μηνων για κοριτσακι.

Μαρινα μου κι εσυ επεσες στην παγιδα! Κι εγω τον κοιμιζω συχνα μαζι μας, αλλα ευτυχως ειναι καλοβολος κι ετσι οπως το συνηθιζει ετσι το ξεσυνηθιζει μεσα σε μια δυο μερες...

Αλεξανδρα μου εσεις ειστε καλα; Η Κων/να πως περασε στο παρτακι;

Λοιπον, θυμαστε που σας ειπα θα εκανα γιορτουλα; Μπαρμπουτσαλα! Μαγειρεψα, καθαρισα και Σαββατο απογευμα ηρθε ο Νικος σπιτι αρρωστος. Ακυρωσε το μου λεει δεν την παλευω. Τι να κανω κι εγω, εβαλα τα φαγητα σε ταπερακια και τα μοιρασα, φαγαμε κι εμεις και ΣΚ και σημερα και τελος. Τα σοκολατενια εγιναν παρα πολυ ωραια και πανευκολα κι εχω πολλες ιδεες για παραλλαγες! Αλλα ρε γαμωτο τρωω ασταματητα!! Ασταματητα! Κι ο μικρος επισης, ανοιγει το ψυγειο και βουταει! Εν τω μεταξυ, θα τον πνιξω τον αντρα μου, δεν κοιταει που βηχει και τρεχει η μυτη του ολο αγκαλια τον εχει! Φωναζω εγω, τιποτα! "Τι μου φωναζεις, παιδι μου ειναι, αφου με ζηταει πως να αντισταθω;" Αμα ξανααρρωστησει, εκτος που θα τον βαλω εκεινον να ξενυχταει θα τον πνιξω κιολας! Μπουρδες, εγω θα ξενυχταω...

Χτες στολισαμε και το δεντρακι, φυσικα το ζιζανιο βγαζει τις μπαλες και τις ξαναβαζει και φτου κι απ' την αρχη...Το χαρηκε παντως!

Αυτα τα ολιγα. Αν προλαβω αποψε θα ανεβασω και τη συνεχεια! Σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα ευχαριστώ για τις ευχές!

Το σοκολατένιο πίσω πίσω δεν είναι σοκολατένιο, είναι ένα κέικ με χαρουπόμελο που έφτιαξε η κουμπάρα μου. Το καφετί χρώμα είναι από το χαρουπόμελο. Σοκολάτα δεν έχει ούτε για δείγμα. :)

Άντε βρε, τελικά δεν την κάνατε τη γιορτούλα σας; Και να φανταστείς ότι, όταν έκανα τις ετοιμασίες σε σκεφτόμουν, ότι θα κάνεις κι εσύ τις δικές σου!

Τη διάβασα τη συνέχεια. Όπως πάντα είναι πάρα πολύ καλογραμμένη. Φυσικά θεολογικά τα πιο πολλά δε στέκουν, π.χ. λες ότι ο Θεός περνά πολύ χρόνο με τους Πρωτόπλαστους, αλλά ο Θεός δεν έγκειται στην κατηγορία του χρόνου ή ότι δεν είχε καταλάβει τι παιζόταν με τον Εωσφόρο, αλλά ο Θεός είναι παντογνώστης, κ.λπ., κ.λπ., κ.λπ. Είμαι πολύ περίεργη να δω πού θα καταλήξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!σημερα ειχα τις καθιερωμενες δουλειες της Δευτερας μιας κ σκ παιρνω ρεπο.κ το απογευμα χουχουλιασαμε για τα καλα στον καναπε!!χθες στολισαμε το δεντρο μας!!!βοηθουσε κ η Κωνσταντινα…βαλαμε κ τα χειροποιητα στολιδακια μας!!ε που κ που το πειραζει αλλα ας το χαρει!!θα σας βαλω φωτο μολις τις περασω.μετα πηγαμε στο παρτυ…μου ερχοταν να την παρω κ να φυγουμε σε καποια φαση…λυσσαξε με ένα αλογακι κουνιστο,το δικο μας το βαρεθηκε αλλα το ξενο είναι πιο γλυκο μαλλον.κ μολις πηγαινε να ανεβει ένα άλλο κοριτσακι,κ στην άλλη μερια να βρισκοταν εκσφενδονιζοταν κ προλαβαινε εκεινη.αν την σηκωνα γιατι δεν ηταν σωστο να το κανει συνεχεια εβαζε κατι κλαμματα….ειχε παρει αγκαλια κ μια κουκλα –μωρο κ δεν την εδινε.ουφ φφ με εσκασε.κ συνηθως δεν κανει ετσι,μαλλον αρχισε να διεκδικει.το άλλο κοριτσακι ηταν πιο ηρεμων τονων,6 μηνες μικροτερη ,η εορταζουσα μικρουλα 1 ετους οποτε βρηκε πατημα κ το επαιζε αρχηγος.ε μετα μεχρι να αλλαξουμε,να πιει γαλα κ να την παρει ο υπνος πηγε 12.κ το πρωι ξυπνησε 7παρα,ηπιε γαλα κ ξανακοιμηθηκε στο κρεβατι μου

Αννα Μαρια την μανιταροπιτα χωρις μπεσαμελ την εφτιαξα,ψιλοκομμενα μανιταρια σε φετες ,τα σωταρω σε ένα τηγανι,κρεμυδακι,θυμαρι,πιπερι,αλατι κ αν θες κ τυρακι που λιωνει.δεν τα τρωει ο αντρας σου ε;εγω τρελαιομαι,μπορω να τα βαλω παντου!!κι εγω την ιδια απορια ειχα με το μαγαζι γιατι θυμομουν τα παπουτσια που ειχες παρει…χαρας το κουραγιο του μπαμπα σου που ακομα δουλευει!!η λαδενια οντως φαινεται καταπληκτικη!!μιαμ μιαμ!!του αρεσαν οι κουρτινες του Αντρεα ε;ε μα τοσο θεμα εγινε με αυτές τις κουρτινες!!κ το σκακι βλεπω σε πρωτο πλανο το εχετε!!φτου φτου για τον χθεσινο υπνο,μην το πολυλες κ το ματιασουμε!!κεραμικη ε;πρεπει να είναι ωραια ασχολια!!

Ποπη να κοιταξεις μωρε το στομαχακι σου αφου σε ταλαιπωρει…τελικα γλυτωσατε τον πυρετο του εμβολιου;εμενα σε κανενα δεν εκανε ευτυχως,καποιες φορες περισσοτερη γκρινια ειχε.

Κατερινα πως εισαι με την ψυξη;πολύ πακετο πρεπει να είναι ειδικα αν δεν εχεις την πολυτελεια να μην κανεις τιποτα μεχρι να περασει!!πολυ ωραιος ο παιδοτοπος,καλυτερα από αυτους με τα φουσκωτα,μια φορα πηγαμε στο mall στον Αγ.Δημητριο που εχει φουσκωτα παιχιδια παραλιγο να την ποδοπατησουν…ευκολο το κεικ φαινεται,θα το δοκιμασω!!αα ειδα κ τις φωτο..μεγαλωσε ο Νικολας..παει το μπεμπε,γινεται αντρακι!!η κορη πολύ μουτρο!!

Μαρινα αν κοιμουνται καλα το βραδυ μετα κοιμουνται πιο ευκολα την μερα,αυτό εχω παρατηρησει στην δικια μου.αν δεν κοιμηθει καλα την νυχτα μετα για να ξανακοιμηθει εχει γκρινια.σε καταλβαινω που τον εφερες στο κρεβατι,οσο αυστηρη κ να ειμαι καποιες φορες ηταν ο μοναδικος τροπος να κοιμηθει.βεβαια εγω παλι δεν κοιμομουν καλα γιατι την εχω εννοια που είναι αναμεσα.καλα 1000 ευρω θελει ο φωτο γραφος;;;;;κ σε περιοδο κρισης;;ελεος.εμεις το 2009 δωσαμε 650,ηταν ψιλογνωστος αλλα ποσο να μας εκοψε;κ στην βαφτιση 450.η σομπα ενταξει τελικα;δεν καπνιζει πια;κι εμεις αναβουμε το τζακι αυτές τις μερες.

Ανθη μια χαρα τα κιλακια της μικρης σου,μπορει να πηρε λιγο τωρα αλλα μπορει να ψηλωσε κιολας.

Κατερινα ΚΑ,καλε ειδα τα βιβλια συνταγων σου….νομιζα ότι θα δω μερικες συνταγες αλλα είναι τομος ολοκληρος..χαχα είναι καλυτερα ο Νικος;ε από πού θα επαιρνε η κουνιαδα;από την μανα της!!!που δεν σας καλεσε δεν θυμωσε;;

Χριστινα περαστικα στον αντρα σου,ελπιζω να μην κολλησει τον μικρογιατι δυστυχως όπως το ειπες εσυ θα ξενυχτας!!!κριμα κ οι ετοιμασιες…κι εμενα παει στο ψυγειο,παιρνει κ το σκαμπο της αμα δεν φτανει .χαιρομαι βεβαια που ζηταει φαγητο!!!θελω να της κανω πολεντα, είναι από καλαμποκι, ειδα μια συνταγη στο σεφ στον αερα σαν κεφτεδακια-πιτακια βγηκε.και του χρονου να στολισετε παλι!!!παω να διαβασω κ την συνεχεια….

Καληνυχτα σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε φιλενάδες μου; Εγώ έχω γριπούλα. Μέχρι και το μεσημέρι με πονούσαν απίστευτα τα κόκαλά μου. Τόσο που μου ερχόταν να βάλω τα κλάματα. Ακόμα και το δέρμα μου πονούσε. Επίσης είναι βουλωμένο τό ένα μου ρουθούνι. Ο άντρας μου κόλλησε και αυτός..Δράμα η κατάσταση. Όχι γιατί κόλλησε αλλά γιατί όταν κολλάει κάτι πιάνει κρεβάτι. Δεν έχει πυρετό. Βήχα και συνάχι.Τέλος πάντων. Ας μη νευριάσω πάλι. Μου τη δίινει πάντως που εγώ δεν έχω το "δικαίωμα" να πιάσω κρεβάτι ακόμα και αν πονάει όλο μου το κορμί..Τέλος πάντων.

Άννα Μαρία χρόνια σου πολλά!!! Εύχομαι σύντομα με έναν ακόμα γιο!Πολύ ωραίο το τραπέζι σου. Κάνω και δίαιτα και μου άνοιξες την όρεξη..Πολλή πλάκα εχει ο Αντρίκος μέσα στην κουρτίνα :lol::lol::lol:

Κατερινάκι άτιμο πράγμα οι κουνιάδες. Εγώ ευτυχώς έχω κουνιάδο.Μη μου συγχύζεσαι. Όσο για τα κιλά της φράουλας, αν μου πει συμπλήρωμα ο γιατρός εννοείται πως θα τον γράψω. Δε νομίζω όμως να μου το πει γιατί μου έλεγε να την θηλάσω πάνω από χρόνο...Εγώ πάντως 6μηνο έλεγα αλλά τώρα που σε 2 μήνες θα κλείσει τους 6 μήνες νιώθω λίγο περίεργα...

Κατερίνα ωραίος παιδότοπος ακουγεται αυτός. Σε ποια περιοχή είναι;Εγώ να σου πω την αλήθεια τους ψιλοφοβάμαι τους παιδότοπους αλλά ο Πάνος έτσι και αλλιώς κολλάει ό,τι βρει :?:?:? Τη φραουλίτσα σκέφτομαι που είναι μικρούλα.Βλέπεις δεν μπορώ να του πω μείνε μακριά της..

Μαρίνα ευτυχώς που ο μικρός κοιμήθηκε στο κρεβάτι του. Εγώ έπαιρνα τον Πάνο συχνά στο κρεβάτι μου και τώρα αν δεν ξαπλώσει κάποιος μαζί του στο κρεβάτι του δεν μπορεί να κοιμηθεί.

Χριστινάκι τόσο χάλια ήταν ο άντρας σου και ακυρωσες τη γιορτή; Εγώ θα είχα φοβερά νεύρα αν έκανα τσάμπα τόσο κόπο...Μακάρι να μην κολήσει τον μικρό..Να του πεις έστω να φορά μια μασκούλα.

Αλεξάνδρα στολίσατε;;Καλές γιορτές να εχετε!Να μας βαλεις φωτογραφια το δεντρακι σας!

Κοριτσια με καθησυχασατε με τα κιλά της μικρούλας μου.Να ειστε καλά!

Καλό βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τί κάνετε????

Εγώ εδώ..... με πονάει η κοιλιά καθότι αδιαθέτησα το βράδυ & η μέση μου όμως με τσιγκλάει πάρα πολύ όπως και το στήθος!!!!! Ο μικρός χαχανούλης κοιμάται κι ευτυχώς απόψε κοιμηθήκαμε καλά!!!! Κανονικά πρέπει να τον ξυπνήσω σε λιγάκι να κοιμηθεί το μεσημέρι πάλι να μπαίνουμε σε μία σειρά..... πολύύύύ ξενύχτι ρε κορίτσια..... δεν αντέχω άλλοοοοοο

Άννα-Μαρία μιά χαρά τα περάσατε στη γιορτούλα σου εεεε κοριτσάκι???? Μπράβοοο και του χρόνου!!!! Ωραία φαγάκια έφτιαξες!!!! Όσο για τα ασιδέρωτά μου..... μαζεύονται γιατί απλούστατα σιχαίνομαι το σιδέρωμα..... επιπλέον επειδή προσφάτως πήραμε πλυντήριο-στεγνωτήριο το πιο απλό πρόγραμμα μου παίρνει το λιγότερο 4,5-5 ώρες..... δύσκολα προλαβαίνω να βάλω και 2ο μες στην ίδια μέρα (εκτός αν το 'χω έτοιμο ξέρω γω από βραδύς!!!!!!) οπότε μαζεύονται..... και μαζεύονται..... και του μικρού να δεις πόόόσα ρούχα.....

Καγκουράκι καλύτερα με την ψύξη???? Να χαίρεσαι (καθυστερημένα έστω!!!!) το νινί σου!!!!! Έστω κι ανεπισήμως!!!!

Μαρινάκι μην τον συνηθίζεις τον μικρούλη σου στο κρεβάτι μαζί σας!!!!! Κι εμάς μας τα λέγανε φιλενάδα όσο πιο μεγάλο τον ξεμάθεις τόόόόσο το χειρότερο άκουσέ με!!!!!

Χριστινάκι τί γίνεται με τα ανηψούδια σου???? Πώς είναι????

Ανθούλα μου ηρέμησες καθόλου???? Μιά χαρά είναι η μπουμπούκα καλέ!!!! Περαστικά με τη γριπούλα!!!!! Οι άντρες καλέ γίνονται πιο παιδιά από παιδιά δεν το ξέρεις???? Περισσότερο ντάντεμα!!!!! Άσεεεεεεε.....

Κατερινάκι τί λέει η Κοζάνη???? Κρύο πολύύύύ???? Πόόόόσο καιρό έχω ν' ανέβω Πτολεμαϊδα...... ουυυυυυ..... πολύύ μακρινό ταξίδι κουραστικό αρκετά η αλήθεια..... αν δεν ξεπεταχτεί ο μικρός δύσκολα να το πάρουμε απόφαση γιατί δεν έχουμε και σπίτι δικό μας εκεί μας φιλοξενούνε..... δεν είναι εύκολο.....

Αλεξάνδρα μου στολίσατε???? Ξεσάλωσε η μικρή εεεε????? Αχαχαααααααα εμείς ακόμη δέντρο γιοκ..... αυτό το ΣΚ πρέπει όπως και δήποτε πολύύύ το αργήσαμε φέτος!!!!! Το στομαχάκι..... κάπως καλύτερα η αλήθεια.....

Κοριτσάκια τί θα κάνετε τις γιορτές????? Μαζευόσαστε οικογενειακώς???? Θα πάτε αλλού θα καλέσετε εσείς???? (γκάλοπ χιχιχιχιχιχιχιιιιιι) εμάς έχει κανονίσει ο σύζυξ ταξιδάκι!!!!! Καλαμπάκα..... λογικά θα βρεθούμε και με φιλική οικογένεια που θ' ανεβούνε Τρίκαλα (είναι πολύύ κοντά λέει!!!!) οπότε Χριστούγεννα σπιτάκι μας (αν δεν μαζευτούμε Σαλαμίνα στο πεθερικό!!!!!) εδώ να μαζευτούμε δε λέει γιατί δεν χωράμε κι αναχωρούμε 29 του μηνός δλδ. αλλαγή χρόνου εκτός σπιτιού!!!!!!! Μαζί με τον Αχιλλάκο εννοείται!!!! Δεν εμπιστεύομαι να τον αφήσω σε καμία γιαγιά!!!!! Ότι θέλουνε κάνουνε κι εμάς μας γράφουνε κανονικότατα!!!!! Πάμε να σκαρώσουμε το 2ο!!!!! Χιχιχιχιχιχιχχιχιιιιιιιιιιι

Τί τρώτε σήμερις???? Λέω να ξεπαγώσω μιά τσιπούρα που έχω..... υπάρχει και γαυράκι (για τηγανητό μεζεδάκι) και σαλατίτσα μαρουλάκι..... μιά χαρά νομίζω εεεεε????? Αν είμαι καλά & δεν πονάω βέβαια..... θα κοιτάξω μήπως δώσω και του μικρού λίγο τσιπούρα (το 'χουμε κόψει το μεσημεριανό εεεε γάλα και πάλι γάλα!!!!!) λογικά πάντως δεν θα φάει ούτε σήμερα!!!!

Προχθές παρέλειψα πω σας..... οι καλεσμένοι μας εντυπωσιάστηκαν με το μπουφέ μας..... το ψωμί βγήκε μάπα αλλά δεν πειράζει για βούτημα στον ελληνικό είναι ότι πρέπει!!!!! Η pizza & η σπανακόπιτα εξαφανιστήκανε!!!!! Να μην περιγράψω βέβαια..... πώς έγινε το χαλί έτσι???? Ο μικρός τους έπαιρνε με το κουταλάκι τούρτα & την πασάλειβε στο χαλί!!!!!! Αααααααα τί να πρωτομαζέψει κι αυτή η μανούλα???? Και τα δυό (ζωή να 'χουνε!!!!!) θεριά!!!!! ο δε μπαμπάς..... αδιάφορος!!!!!! Όσο δεν πάει άλλο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάκια τί κάνω λάθος?????

Έφτιαξα άλμπουμ φωτογραφιών τις διάλεξα πάτησα προσθήκη κι έπειτα??????

Πώς πάει????? Αποθηκεύονται αυτόματα????? Επιστρέφω στην ομάδα???? Τί κάνω οοοεεεοοο?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Εμείς σήμερα πήγαμε για διάφορες δουλειές και ψώνια, ήρθαμε σπίτι, ο Αντρέας κοιμήθηκε, εμείς φάγαμε, και είπα να μπω να σας γράψω και να ετοιμάσω και ένα διαγώνισμα για το σχολείο.

Αλεξάνδρα μάλλον αυτό που λες είναι, ήταν η πιο μεγάλη η Κωνσταντίνα και το έπαιζε αρχηγός!

Ωραία ακούγεται η μανιταρόπιτα. Ο άντρας μου ούτε να τα δει τα μανιτάρια. Κι εγώ δεν τρελαίνομαι, δεν μπορώ να πω ότι μου λείπουν.

Το βράδι ο μικρός ξύπνησε δύο φορές, εντάξει όχι κι άσχημα. Το πρωί ξύπνησε ξανά στις εφτά και κάτι και πήγε ο άντρας μου και μου τον έφερε στο κρεβάτι. Τον θήλασα και αποκοιμήθηκε για λίγο, πάλι καλά. Κοιμήθηκα κι εγώ, αλλά δεν μπορώ να πω ότι είμαι άνετα. Κατ' αρχήν δεν μπορώ να του γυρίσω την πλάτη, αφήστε που σε κάποια φάση που το προσπάθησα τον χτύπησα κατά λάθος (ευτυχώς δεν ξύπνησε). Πιάστηκα έτσι όπως ήμουν, αλλά απ' το να μην κοιμηθεί και να πρέπει να τον κυνηγώ καλύτερα ήταν.

Ανθή κι ο άντρας μου έτσι είναι. Στο κρεβάτι σπάνια πέφτει, αλλά όταν αρρωστήσει κάνει λες και είναι του θανατά... Την περασμένη βδομάδα μια μέρα δεν ήταν καλά και όλη μέρα βογκούσε και γκρίνιαζε...

Εγώ δεν έθεσα ποτέ χρονικά όρια στον θηλασμό. Είπα "όσο πάει". Για το εξάμηνο ούτε που το σκέφτηκα, μου φάνηκε πολύ λίγο.

Τα φαγητά μου δεν ήταν και τόσο παχυντικά. Σπανακοπιτούλα, τι έχει μέσα; Χορταράκι, αλευράκι, αθώα πράγματα! Η λαδένια, οκ, έχει λαδάκι, αλλά όχι λιωμένα τυριά και τέτοια. Μόνο λαχανικούλια. Ε, μηλόπιτα μη φας, το άλλο με το χαρουπόμελο δεν ξέρω αν είναι παχυντικό!

Πόπη αφού έχεις στεγνωτήριο, χρειάζονται και σιδέρωμα τα ρούχα; Γιατί θυμάμαι κάτι παλιά ποστ για στεγνωτήρια, που λέγανε όλες ότι δε χρεάζονται σίδερο μετά. Εγώ δεν έχω, οπότε δεν ξέρω.

Τις προάλλες είχατε καμιά γιορτή ή απλά έτσι καλέσατε κόσμο; Πω πω, τώρα πώς καθαρίζεις το χαλί;

Σας χαίρομαι που όλο εκδρομές πάτε! Εμείς κανονικά τις γιορτές μαζευόμαστε όλη η οικογένεια, θείοι, θείες, κ.λπ., τα Χριστούγεννα στη θεία μου και την Πρωτοχρονιά στον θείο και νονό μου που γιορτάζει κιόλας. Φέτος, όμως, θα πάμε στην Αγγλία, στο Λίβερπουλ όπου μένει ο αδελφός μου, που είναι και νονός του Αντρέα. Χριστούγεννα θα κάνουμε εκεί και μετά θα έρθουμε όλοι μαζί για την Πρωτοχρονιά.

Τις φωτογραφίες πρέπει να τις περιμένεις να φορτώσουν. Το άλμπουμ σου δημιουργήθηκε, αλλά δεν έχει τίποτα μέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλιτσες χειμωνιασε κ πιασαν οι ιωσεις βλεπω περαστικα σε ολες !!!

Εμεις ως τωρα τη σκαπουλαραμε αλλα πονανε τα κοκαλα μου λετε να ναι τα προεορτια;;;

Σημερα μετα απο αδεια 9 μερες πηγα δουλεια σνιφφφ

Αυτο το σπαστο με εχει διαλυσει στον οτε δουλευω σε καταστημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να γινω μαμα κ μενα ο συζηξ ουτε να δει μανιταρια κ χιλια δυο αλλα φαγητα γκρρρρ

Εγω παλι παμφαγο το ιδιο κ ο γιος!!

Ανθη μου κ η κορη της αδερφης μου 4 μηνων 6 κιλα ειναι μια χαρα

Θα αρχισετε κ κρεμες κ φαγακια κ θα παρει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια

σημερα ειδαμε ασπρη μερα εδω ;) μας χιονισε λιγο το πρωι αλλα ευτυχως σταματησε και δε προλαβε να πιασει ο δρομος,ο Νικος ειναι λιγο καλυτερα αλλα δε τον εστειλα και σημερα γιατι κανει πυρετο ακομα που και που ,χθες πηγε ο αντρας μου στην πεθερα μου και την εψαλε λιγο της ειπε σου στεναχωρησαμε την κορη και δεν μας μιλας; αυτη βεβαια ειπε οτι δεν εχει τιποτα και το απογευμα τσουπ ηρθε για καφε ταχα να δει τα παιδια τηλεφωνο ομως δεν πηρε απο χθες να δει τι κανει το παιδι που ειναι αρρωστο :roll::roll: και ειμαστε καπως ψυχρα τελοσπαντων...

Αννα Μαρια νοστιμος ο μπουφες σου μιαμμμ,ειδες επιτυχια η λαδενια;;τι εβαλες τελικα;;μια χαρα η θερμοκρασια σας εκει εμεις εχουμε μειον ,κι εγω μονο το μαγαζι με τα παπουτσια ειχα υποψιν :o ωραια που πας κεραμικη ολο θελω να στο πω και το ξεχναω εφτιαξες τιποτα ή ακομα μαθαινεις;

Ποπη κι εγω αυτο ηθελα να σου πω για τα ασιδερωτα αφου τα βαζεις στο στεγνωτηριο δεν χρειαζεται να τα σιδερωνεις πρεπει ομως τα τα βγαλεις αμεσως και να τα διπλωσεις γιατι αν τα αφησεις με τις ωρες μεσα ξανατσαλακωνονται ,εγω δεν το χρησιμοποιω συνεχεια γιατι τραβαει πολυ ρευμα και ειναι ασυμφορο ελα να δεις εγω με τρια παιδια τι μπουγαδες κανω αλλα προσεχω να μην μαζευονται πολλα και μετα ποιος τα σιδερωνει :o παλι για ταξιδαξι ετοιμαζεστε;ωραιοτατα,στην Πτολεμαιδα ποιον εχεις;εμεις δεν θα κανουμε τιποτα το ιδιαιτερο οικογενειακα στο σπιτι

Ανθη μου περαστικα σου συντομα μονο να μη κολλησουν τα παιδια,ασε εμπλεξα ασχημα με την κουνιαδα οπως παντα αφου η γυναικα ειναι ανισορροπη παντα βρισκει κατι να τρωγεται οντως το καλυτερο ειναι να εχεις μονο κουνιαδους αλλα τι να κανουμε μας ετυχε :lol::lol:

Αλεξανδρα μου ειδες εχω πολλες συνταγες κρατημενες και τις περισσοτερες τις εχω δοκιμασει κιολας,αν δεις τις φωτο που εχω στο προφιλ μου θα καταλαβεις αλλα νομιζω πρεπει να εγγραφεις πρωτα,πως να θυμωσει με την κορη της καλε τι λες τωρα αφου οτι κανει αυτη ειναι νομος για την πεθερα μου οτι κανουμε εμεις ειναι παντα λαθος και το θεμα ειναι οτι την φοβαται κιολας δεν τολμαει να πει κουβεντα μπροστα της ασε μεγαλο μπλεξιμο ,το χαρηκε το δεντρο ε;ο Δημητρηε ευτυχως φετος δεν το πειραζει καθολου περσυ και προπερσυ δεν το αφηνε σε ησυχια τωρα δεν ασχοληται

Χριστινακι μου δεν μπορω να ασχολουμε συνεχεια με τα ψυχολογικα της το ειχε ξανακανει και της ειπα οτι με πειραξε απο τη στιγμη που το ξανακανει και δεν μας υπολογιζει κι αυτη εχει το προβλημα ας ερθει αυτη να με πιασει οχι να τα λεει αλλου και να κλαιγεται οσο για την πεθερα μου την εχω μαθει πια οπως ειπα και πριν οτι πει η κουνιαδα ειναι νομος γιαυτην δεν χαλαω αλλο τη ζαχαρενια μου θα ερθει η στιγμη που θα τα ακουσει,γιατι μας εβαλες τοσο μικρο αποσπασμα καλε;βαλε ακομη λιγο,εγω που δεν ξερω πολλα απο θεολογια μου αρεσε πολυ και περιμενω τη συνεχεια με αγωνια,το χαρηκε το δεντρο ο ζουζουνος βλεπω να εχεις ορεξη να μαζευεις μπαλες

Κατερινακι ωραιος ακουγεται ο παιδοτοπος διαφορετικος αφου ολοι εχουν φουσκωτα,τι γλυκα που ειναι τα παιδιακια σου στις φωτο κουκλακια!!!

Μαρινα οντως τα 1000 ευρω ειναι πολλα λεφτα για τη βαφτιση γιατι δεν ρωτας κι αλλου;πως τα πας με τη σομπα,μην το μαθαινεις στο κρεβατι σας γιατι μετα δεν θα ξεκολλαει,τα δικα μου δεν τα πηρα ποτε στο κρεβατι μας πηγαινα εγω στο δωματιο τους κι ετσι ποτε δεν ηρθαν αυτα

πολλα φιλια ελπιζω να μην ξεχασα κατι παω να φτιαξω μπισκοτακια,πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα που χαθηκες;;μαζι γραφαμε,μακαρι να μην αρρωστησεις βαλε τον συζηγο να σε τριψει λιγο,καλο κουραγιο με τη δουλεια οταν καθεσαι μετα ειναι πολυ δυσκολο να προσαρμοστεις ειναι και οι μερες βλεπεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσαζουζουνα η φωτο σου τελεια λατρεψα το ποδηλατο γυμναστικης βιβλιοθηκη εγω το χα

Κανει καλογερο χιχι

Μη λετε για δουλειεσσσσσς εχω τα απειρα ευτυχως εκανε σκουπισμα σφουγγαρισμα η κατακουζινα ο αντρας μου!!

Σας διαβαζω ανελιπως μεχρι να γραψω τα ξεχναω τα μισα

Αλεξ τα παμε λιγο στο τσατ αρχιζουν να διεκδικουν τα τερατακια μας αστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου τα μεγαλα πνευματα συναντωνται ολο τρεχω μωρε γλυκια μου αλλα παντα σας διαβαζω

Αμα του πω για μασαζ ο νους του αλλου κ παλι χειροτερα πιασμενη καταληγω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεθεροκουνιαδοπληκτη ε!! Μη χαλας την καρδουλα σου εσυ παντα να σαι υπερανω!!!

Καλυτερα τα σπορια σου;;

Κ εγω πολλυ ρουχομανι αμαν μηπως να παρω στεγνωτηριο να σωθω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...