Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Κορινα κι εμεις διαταση,ευτυχως μονο στο ενα κ παλινδρομιση κ στα 2!εμεις σε νεφρολογο παμε,στον Καπογιαννη στο παιδων.μακαρι να περασει στο χρονο να ησυχασετε,καταλαβαινω το αγχος σου μην παθει ουρολοιμωξη!κανα 2 φορες εχει κανει λιγο πυρετο κ ετρεχα να κανουμε εξετασεις,χωρια τις φορες που πηγα το καλοκαιρι λογω θαλασσας που ειχα αγχος μην επιασε κανενα μικροβιο.εμας μας ειχε πει οτι αν κανει πυρετο πρεπει να κανουμε γενικη ουρων κ αν εχει ουρολοιμωξη πρεπει να παμε στο νοσοκομειο για ενδοφλεβια αντιβιωση.αρχες καλοκαιριου καναμε υπερηχο κ ακομα υπαρχει η διαταση,ο νεφρολογος δεν δειχνει να ανησυχει,συνεχιζουμε ενα χρονο ακομα με την αντιβιωση κ μετα θα κανουμε ξανα κυστεογραφια να δουμε αν περασε η παλινδρομιση.λογω της παλινδρομισης μου ειπε οτι καθυστερεί κ η διαταση να μικρυνει. εχουμε κανει κ σπινθηρογραφημα για να δουμε την λειτουργια των νεφρων κ ευτυχως ειναι τελεια!!μακαρι να μην χρειαστει επεμβαση,πολυ το σκεφτομαι...τι καλα που ξεκουραστηκες ,να μαζεψεις τις δυναμεις σου που εισαι κ αρρωστη!!

Ανθη τελειο ονομα διαλεξατε(να το παινεψω κ λιγο το ονοματακι μου :D:D )αντε να κανει τον κυκλο της η παλιοιωση κ να την γλυτωσει η μπεμπουλα!!δεν παει παιδικο ο μικρος ε;απο του χρονου θα παει προνηπιο;

εμεις ψησαμε,εφαγε κ η Κωνσταντινα μου λιγο κρεατακι,της κολλησε να φαει κ πιτα που δεν κανει... :cry: αλλα κοιμηθηκε 5.30 για μεσημερι,να δουμε το βραδυ ποτε θα κοιμηθει.... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλεξάνδρα μου, ο δικός μου έκανε όταν ήταν 1μηνός κυστεογραφία(κ υπέρηχο φυσικά)κ δεν έχει παλινδρόμηση.Σε στένωση του ουρητήρα οφείλεται. Στο Παίδων πάμε κ εμείς για ουρολόγο. Μας είδαν ο Τσαχουρίδης και ο Κουσίδης. Μίλησα στο τηλ. με τον περιβόητο Ζουπάνο και μόνο απο την αντιμετώπιση που είχε με εκνεύρισε. Σαν να έλεγε, φέρτε το πορτοφόλι σας γεμάτο και τίποτ'άλλο. Ο Μπόγρης στο Μητέρα, απο την άλλη, κινδυνολογούσε και το παρουσίαζε ως υπερβολικά σοβαρό πρόβλημα και ότι έπρεπε η παρακολούθηση να γινόταν απο όταν ήταν έμβρυο!!! Πανικό είχα πάθει. Και μίλαγε κατευθείαν για νυστέρι. Φάνταζεσαι πόσο είχα φρικάρει;;;Απορούσα κιόλας γιατί στο αριστερό είχε μικρού βαθμού ενώ στο δεξί μετρίου. Ευτυχώς με ηρέμισε ο παιδίατρος και μου είπε να πάω και σε ένα 3ο (Κουσίδη)για να δούμε τι γίνεται.

Τώρα που έγινε 6μηνών έκανε τον δεύτερο υπέρηχο, όπως σου είπα, και μας είπαν να ξανακάνει όταν γίνει ενός έτους.Για υπέρηχο πάμε στον Παπανικολάου, στο κέντρο.

Σε περίπτωση πυρετού και εμάς τα ίδια μας έχουν πει. Και ότι αν κάνει ουρολοίμωξη θα πρέπει εντός 48ωρών να γίνει υπέρηχος νεφρών για να δούμε αν έχουν πύον.

Πωπω...σας γέμισα με ονόματα γιατρών...sorry...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου γεια σας

καλε τι γραψατε :o:o λιγο ελειψα και γεμισατε ενα σωρο σελιδες;;που να τα διαβασω ολα αυτα;εγω ψοφηασα αυτες τις μερες ξεσηκωσα ολο το σπιτι και δεν ειναι και μικρο και σημερα επιτελους τελειωσα ευτυχως με βοηθησε και ο αντρας μου αλλιως που να τελειωσω,μου επλυνε τα χαλια, μου καθαρισε το ενα μπανιο και καθαρισαμε και το ψυγειο μαζι ,δεν εκανα τιποτα αλλο αυτες τις μερες με τις δουλειες να φανταστητε ουτε τα ποδια μου δεν προλαβα να αποτριχωσω ειμαι σαν μια μικρη αρκουδιτσα δηλαδη :oops::oops::lol: :lol

περαστικα σε ολα τα αρρωστουλια μας ευχομαι κι εμεις οικογενειακως εχουμε λιγο βηχα και φλεγματα μαλλον καμια ιωση κολλησαμε ολοι

να καλωσορισω κι εγω τα καινουργια μας κοριτσια,εγω ειμαι η Κατερινα ειμαι απο ενα χωριο της Κοζανης και εχω τρια αγορακια ζιζανια,μαρεσει πολυ να ασχολουμαι με την κουζινα και να φτιαχνω διαφορα γιαυτο και η Αννα Μαρια ειπε οτι μαλλον χαθηκα στην κουζινα μου αλλα αυτες τις μερες δεν προλαβα να φτιαξω τιποτα με τις δουλειες και κατι μου λειπει εχω παθει εξαρτηση με την κουζινα :lol::lol: βλεπετε.........

καπου πηρε το ματι μου για ζαχαροπαστα εγω εχω φτιαξει αρκετες φορες μονη μου και μου εχει πετυχει η γευση της ειναι πολυ καλυτερη απο την ετοιμη ειχα παραγγειλει μια φορα επειδη ηθελα μαυρο και δεν ειχα χρωμα για να την φτιαξω

συγχωρηστε με αλλα δεν σχολιαζω ονομαστικα γιατι δεν μπορεσα να διαβασω ολα οσα γραψατε τσουζουν τα ματια μου απο την κουραση θα επανελθω αυριο παω για υπνο γιατι δεν αντεχω αλλο....... πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα τέλειο το όνομά σου, πράγματι!!!Παινεύω κι εγώ το όνομα της κορούλας μου :lol::lol::lol:Ο Πάνος δεν πάει παιδικό.Κατευθείαν προνήπιο θα παει του χρονου και ειμαι περιεργη για την αντιδραση του..Ελπίζω και ευχομαι να του αρεσει γιατι τόσο καιρο εχει μαθει να ειναι μαζι μου τα πρωινα.Εσλυ δουλεύεις;;

Μεγαλο ζόρι περνάτε κι εσείς με τις αλλεργίες :(:(:(:(

Ο Πανος του χρονου θα παει σχολειο στο προνηπιο.Μακαρι να του αρεσει γιατι εχει μαθει να ειναι μαζι μου τα πρωινα τόοοσο καιρό..

Κατερινάκι μου ΚΟΥΡΑΓΙΟ..Ευτυχώς που σε βοηθά και ο αντρούλης σου.Όταν τελειώσεις θα στρώσεις και χαλάκια ε;;Πολύ μου αρέσει το σπίτι με χαλιά!Δεν ερχεσαι και απο εδω για βοήθεια :roll::roll::roll::roll: ;;;;;;Με βλέπω να στρώνω μετά τα Χριστούγεννα :roll::roll::?:?:?:?:?:?

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα ξέχασα να σου απαντησω για τον Πανο.Σχολείο θα πάει του χρόνου στο προνήπιο.Μακάρι να του αρέσει και να μην εχω θεμα..Κακα τα ψεματα αλλά αλλιώς ειναι τα παιδακια που μαθαινουν το σχολειο απο πολύ μικρα.

Εσυ δουλευεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!σημερα ξυπνησα από τις 7 παρα γιατι η μικρη ειχε κρυψει τα κλειδια του αντρα μου κ δεν τα εβρισκε…εψαχνα μεσα στα σκοταδια στο δωματιο της κ ξεκιναγαν κ τα παιχνιδια της να μιλανε….ευτυχως δεν ξυπνησε.αλλα μολις ξαπλωσα μετα από λιγο ηρθε στο κρεβατι ,ηπιε γαλα κ να μην κοιμαται ξανα με τιποτα…κ κοιμηθηκε κ αργα χθες βραδυ…τελοσπαντων τωρα είναι ησυχη,ελπιζω να παρει έναν υπνακο.

Κορινα εμεις το ειχαμε δει από όταν ημουν εγκυος,δεν ανησυχησα τοτε γιατι με καθησυχασαν ότι είναι κατι που συμβαινει κ μεχρι να γεννησω μπορει να εχει φτιαξει.μετα που γεννησα δεν το ειχα καθολου στο νου μου αφου δεν μου ειπαν κ τιποτα(βεβαια μετα σκεφτηκα πως θα εβλεπαν κατι στο μαιευτηριο;;)οποτε όταν ηρθε η παιδιατρος σπιτι την πρωτη βδομαδα,επειδη είναι ένα σημαδακι στο αυτι της(ψευδωτιο λεγεται)με ρωτησε αν μου ειπαν κατι για το νεφρο γιατι λεει ότι συνδεεται το κυτταρο του αφτιου με τα νεφρα(;;!!)οποτε της ειπα για την υδρονεφρωση που ειχαμε δει στην εγκυμοσυνη κ μας εστειλε για υπερηχο μολις εκλεινε τον πρωτο μηνα.κ επιπλεον έναν υπερηχο ισχιων γιατι ειχε γραψει ο ορθοπεδικος ότι ακουγεται ένα κλικ(τελικα ηταν μια χαρα),φανταζεσαι τωρα εγω λεχωνα ,μου ηρθαν όλα αυτά κατακουτελα..πολυ κλαμμα,μια ψιλοκαταθλιψη την επαθα!!τον Ζουπανο μου τον ειχε συστησει κι εμενα η παιδιατρος αλλα πηγαμε σε έναν αλλον απλα για να μας εξηγησει,μετα πηγαιναμε στον νεφρολογο. Κ την κυστεογραφια την καναμε πριν το χρονο,επειδη δεν μειωνοταν σημαντικα η διαταση κ τοτε ειδαμε την παλλινδρομιση.Καλα ο δκος σας τι βιαζοταν για επεμβαση;;είναι να μην φρικαρεις;; αχ καλα να είναι τα παιδακια μας κ να περασουν γρηγορα όλα!!!

Γεια σου Κατερινα,3 αγορακια ε;βασιλισσα θα σε εχουν!!!αα θα ανταλλασουμε ιδεες γιατι φτιαχνω κι εγω διαφορα στην κουζινα.Κοζανη θα εχουν πιασει τωρα τα κρυα ε;

Ανθη δεν δουλευω λογω της μικρης μου,παιδικο δεν την πηγα γιατι μου ειπε η παιδιατρος ότι θα αρρωσταινει κ θα χανει παλι βαρος κ επιπλεον με τις αλλεργιες μπορει να κανει ασθμα.βοηθεια δεν ειχα οποτε μιας κ δεν ηθελε το ξενο γαλα με τιποτα προτιμησα να της αφιερωθω κ να την θηλαζω ώστε να βαλει κανα γραμμαριο.λεω από του χρονου να παει παιδικο μπας κ βρω καμια δουλεια!!!εμενα δεν ξερω αν θα εχουμε προβλημα..οταν είναι με παιδια με ξεχναει τελειως!!!χαχα βεβαια άλλο να ξερει ότι βρισκομαι στο χωρο κ άλλο να μενει τελειως μονη κ να ερχομαι μετα από καποιες ωρες…θα δουμε..τοσα παιδακια πηγαν..τα δικα μας θα εχουν προβλημα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ άγχος θα πέρασες και ήσουν και λεχωνίτσα....Τώρα όλα καλά είναι;;Εχεις δικιο με το σχολειο. Τοσα παιδια πηγαινουν..Εγω δεν τον πηγα γιατι δουλευω απογευματα και τα πρωινα θελω να τον χαιρομαι..Κερδιζα χρονο..Τους κανει ομως πολυ καλο.Ο Πανος πρεπει να συμπαθει ενα παιδακι για να παιξει.Αλλιως δεν ασχολειται.Επισης εχει πηξει στα κοριτσια ο δολιος.Ολα τα συνομηλικα παιδακια των φιλων μας ειναι κοριτσακια..Ακόμα και το αδερφακι του κοριτσακι :?:?:?:lol::lol::lol::lol: Αντε να παει σχολειο για να παιξει κανα ποδοσφαιρο με συνομηλικους και οχι μονο με τον μπαμπα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου τωρα παιρνει αντιβιωση για προφυλαξη απο ουρολοιμωξη,κ αρχες του επομενου καλοκαιριου θα παμε να δουμε αν περασε η παλλινδρομιση ,κ μετα υπερηχο για τα νεφρα...αλλα ρε κοριτσια ωρες ωρες δεν αντεχω αλλο..ολο εξετασεις κ ολο αναμονη,αν περασε το ενα αν περασε το αλλο...εχει περασει πολλα το καημενουλι μου...κ αν πω οτι εχω χαρει το μεγαλωμα της....τελοσπαντων ας περασουν καποια στιγμη!!!

ιδιαιτερα κανεις;ε βεβαια αμα ηταν να λειπει το παιδι το πρωι κ εσυ το απογευμα δεν θα το εβλεπες...ολο κοριτσια ε; :lol::lol: εμεις ευτυχως εχουμε ποικιλια στις παρεες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια δε γραφω πολλα ειμαι στη δουλεια

Ανθη μου ελπιζω καλυτερα το μικρακι σου

Αλεξανδρουκω μου τι σου λαχε πρωι πρωι με τα κλειδια

Φιλια σε ολες ηρθε κοσμος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου να πούμε και επισήμως καλο φθινόπωρο σήμερα?

Χθες περάσαμε ωραία στην παρασταση, καλα ήταν διάφοροι ήρωες του Disney και κυρίως ο μικυ και η παρέα του κάνανε πατινάζ και χορευανε. Η μικρη ενθουσιάστηκε χειροκροτούσε κιόλας, οι φωνές ήταν απο τους ίδιους που μεταγλωτιζουν και το παιδικο στην τηλεόραση οπότε τα ακούσματα ήταν οικεία, μονο τα τραγούδια ήταν άθλια γιατι ωραία μελωδικα αλλα η μεταγλωτιση χάλια καλύτερα να μην τα πειράζουν. Ο μικρός όπως το έλεγα έφαγε πριν φύγουμε στις εφτα παρα και μετα πάλι δεκα παρα που γυρίσαμε. Σήμερα μου βηχει πιο έντονα και ανησυχώ αλλα έχουμε και παιδιατρο το βράδυ οπότε θα δουμε τι θα μου πει.

Μαρίνα αν θυμάμαι καλα μέχρι τον 8ο-9ο μήνα έχουν κάθε μήνα μετα αραιωνουν κάπως αλλα μέχρι τα δυο όλο και κάποιο έχει να κάνει μετα τα δυο κάποια επαναληπτικα εμβόλια γινονται μεταξύ 4-6 χρόνων.

Αλεξάνδρα πως είναι σημερα η κορούλα σου, μενουμε σχετικά κοντα Καλλιθέα εμείς. Α το frosting είναι βούτυρο χτυπημένο με αχνη ζάχαρη λίγο γάλα και βανιλιας για την γεύση και αν έχεις χρώμα ζαχαροπλαστικής το χρωματιζεις σε ότι χρώμα έχεις. Περασατε δύσκολα τον πρώτο καιρο, περαστικα να είναι όλα και να ναι καλα το κοριτσάκι σου!

Άννα Μαρία σου καλαρεσαν οι ροζ μπαλαρινουλες :lol::lol:

Ανθη πως είναι ο Πάνος, δεν μου έχει έρθει κανένα mail μου τις εστειλες ή όχι τις φωτο?

Κατερίνα δουλειές πολλές είχες ευτυχώς που είχες βοήθεια!

Δεν θυμάμαι τίποτε άλλο γιατι έχω ξεκινήσει πολυ ώρα και διαβάζω αλλα με διακοπές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπωπω τι γραψατε!!!

Καταρχας να καλωσορισω κι εγω εστω και αργοπορημενα την Μαγδα και την Αλεξανδρα στο παρεακι μας! Ειμαι η Χριστινα και εχω ενα γιο 20 μηνων το Δημητρη!

Διαβαζω αρκετη ωρα δεν ειμαι σιγουρη οτι θυμαμαι για να σχολιασω, μα θα κανω μια φιλοτιμη προσπαθεια.

Πολλες αρρωστουλες και πολλα αρρωστα παιδακια εχουμε, μπηκε δυναμικα και αυτη η σεζον των ιωσεων, περαστικα σε ολες μας!

Ανθη μου αρχισε παλι η διορθωση ε; Βραχνας κι αυτος...

Κα μου αφου τα εφερες βολτα σε 3-4 μερες ολα μια χαρα εισαι, εγω θελω ενα μηνα μονο για να παρω μπροστα!!

Κατερινακι τελειωνετε κι εσεις σιγα σιγα με τις δουλιτσες, αντε να τακτοποιηθειτε να χαλαρωσεις κι εσυ λιγακι να χαρεις το σπιτακι σου.

Αννα Μαρια ολο λες πως δεν το εχεις με τη ζαχαροπλαστικη και τελικα ολο μια χαρα τα κανεις!!!

Μωρουδενια μου, ντρεπεσαι βρε εμας; Και στην τηλεοραση πως θα βγεις; Αααα! Τερμα οι ντροπες κι εγω σε χαρτι τα γραφω πρωτα και μετα στον η/υ, στειλε κατιιιιι!!! Καλη επιτυχια για το κατι ψηνεται!

Κορινακι κι εσενα μπαμπαδιζει και κατουρηθηκε ο μπαμπας; Τι πλακα που εχουν οι αντρες μας!

Η Αθανασια, η Μαρια και το Καρολινακι μαλλον πνιγονται, φιλια κοριτσακια ελπιζω ολα καλα!

Μαγδα τι δουλιτσα κανεις;

Αλεξανδρα, ελπιζω να περασουν ολα γρηγορα. Αν θες πες μου το λινκ εκει που γραφεις την ιστορια σας γιατι με ενδιαφερει να μαθω για το μωρακι της αδερφης μου που εχει καποια θεματα και δεν μπορουμε να εντοπισουμε τι, μηπως τα συμπτωματα που ειχατε η οι εξετασεις που κανατε μου δωσουν καμια ιδεα...

Ο μικρος, ο Παρουλης, κοριτσακια μου δεν παει καλα. Δεν τρωει σχεδον τιποτα παλι, κλαιει μολις αρχισει να τρωει, κοψαμε το γαλα και τρωει σουπες και φρουτα αλλα ουτε αυτα τα θελει, αρνειται να φαει. Εχει χασει βαρος και δεν τον παιρνει αν συνεχισει ετσι, παλι νοσοκομειο βλεπω...η αδερφη μου ειναι για αλλη μια φορα χαλια, κλαιει κι αυτη...

Εμεις καλα, ενα ηρεμο ΣΚ περασαμε, ο μικρος 2 μηνες μακρυα μου εχει γινει πολυυυυυ κακομαθημενος και μου ερχεται να τον πνιξω και τωρα που ειναι αρρωστος δεν μπορω να τον βαζω και πολυ στην τιμωρια γιατι κλαιει σπαραχτικα και τον πιανει βηχας, αλλα που θα παει θα του περασει και θα τον στρωσω! Ξυπναει τη νυχτα μεσα στα νευρα και κοπανιεται μονος του και φωναζει και δεν κοιμαται με τιποτα, μου ζηταει να του φτιαξω πραγματα για φαγητο ετσι για πλακα και μετα "δεν το θελω", μολις του πω οχι χτυπιεται, καμια φορα μου ριχνει και καμια, θα τον πνιξω! Κι ειμαι τοσο κουρασμενη μετα απο αυτο το εξαντλητικο διμηνο που δεν εχω υπομονη... Πρεπει να φανω σκληρη για λιγο καιρο και να τον βαλω στον ισιο δρομο, γιατι ηταν μια χαρα το παιδι!!! Αχ! Κι απο την αλλη ξερω οτι καταλαβαινει, τον μαλωνω, του φωναζω και μετα με χαϊδευει και λεει "καλη ειναι η μαμα" και εγω λιωνωωωωω!

Αυτα τα ολιγα! Φιλια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες μου

σημερα το πρωι πηγαμε σουπερ και μετα στον οαεδ οπου και θεωρησα την καρτα μου και εκανα χαρτια για το επιδομα παιδιων που νομιζα οτι δεν δικαιουμαι αλλα επειδη περσυ ειχα ταμειο ανεργιας τελικα δικαιουμαι τι καλα να παιρνεις λεφτα οταν δεν τα περιμενεις,α δεν σας ειπα η αδερφη μου περιμενει αγορακι τελικα εγω βεβαια ειχα απο την αρχη προαισθημα οτι θα ειναι αγορι αλλα αυτη ηθελε να ειναι κοριτσι,γερο να ειναι και ολα τα αλλα........

Ανθη μου εστρωσα χειμωνιατικα χαλια ηδη απο χθες το βραδυ μονο σιδερο μου εμεινε μια τεραστια στοιβα :o συν οι κουρτινες να δουμε πως θα τα σιδερωσω βαριεμαιιιιιιιιιιιιι,με τον θηλασμο πως τα πατε ολα καλα;;ειναι καλα σημερα ο Πανουλης;

Κατερινακι τι ωραια στην παρασταση φανταζομαι θα τρελαθηκε η Αγγελικη αλλα και ο μπομπιρας κυριος σας αφησε και απολαυσατε την βολτιτσα σας,το frosting ειναι η βουτυροκρεμα δηλαδη θα κανω κεκακια για να κερασω στον παιδικο για τη γιορτη του Δημητρη και ακομα σκεφτομαι αν θα τα κανω με γλασο ή βουτυροκρεμα απο πανω

Αλεξανδρα τι τραβηξες κι εσυ με την μικρη :o:o φανταζομαι αγχος και στεναχωρια που θα περασες σημασια εχει οτι ειναι καλα τωρα και με την αλλεργια θα το παλεψετε,για την πανα να μην εγκαταλειψεις να την βαζεις συχνα στην τουαλετα κι ας μην σου το ζηταει μονη της ,οσο μπορεις να μην της βαζεις πανα για να μην μπερδευεται οτι θελεις να ρωτησεις ειμαστε εδω ,για τον καιρο που λες ευτυχως ακομα κραταει καλα εχουμε ηλιο και καλες θερμοκρασιες ασυνηθιστο για μας εδω ευτυχως γιατι φετος με τα καυσιμα ο κοσμος δεν θα αντεξει :o εμεις βαλαμε ξυλολεβητα απο περυσι αλλιως δεν ηξερα πως θα την βγαζαμε φετος ,δεν νομιζω να κρατησει για πολυ ακομα ομως σε λιγες μερες μας βλεπω να αναβουμε καλοριφερ,ωραια θα ανταλασουμε και συνταγες αφου κι εσυ ασχολεισαι εμενα που με χανεις που με βρισκεις συνεχεια στην κουζινα ειμαι και φτιαχνω διαφορα

Χριστινακι διαβασα και την συνεχεια και περιμενω κι αλλο ,τα δακρυα του Θεου που διαβασα προσφατα ειναι η ιστορια μιας κοπελας που ηταν πορνη στην τρουμπα διαβασε το αν θελεις μου αρεσε πολυ

Αννα Μαρια να χαιρεσε τον αντρα σου αν και λιγο καθυστερημενα,πως τον λενε αληθεια;;αφου εγινε καλη η τουρτα καντην και στα γενεθλια την μπλακ φορεστ την ειδες;;στο λεω γιατι εχει σαντιγυ και θα μπορεσεις να φτιαξεις περισσοτερα πραγματα για διακοσμηση

Μαρινα κι εγω μετα απο τις γενες οταν σαραντιζα πηγαινα για υπερηχο και παπ,για τα εμβολια που λες οπως σου ειπαν και τα κοριτσια γυρω στους 10 μηνες αραιωνουν μετα εχεις τα επαναληπτικα που ειναι πολυ αργοτερα

Μαγδα ασε απο βασιλισσα αλλο τιποτα με τρελαινουν στα απλυτα και στη βρωμα :lol::lol::lol: χαλαλι τους ομως τα λατρευω τα αντρακια μου

Αθανασια που εισαι καλε μπες γραψε δυο λογια να ξερουμε οτι εισαι καλα.......

δεν θυμαμαι κατι αλλο συγχωρηστε με αν ξεχασα κατι πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα μου, και εγώ απο την εγκυμοσύνη το είχα μάθει. Στην β' επιπέδου το είδαμε, μετά στο doppler το ξαναείδαμε κ όταν γεννήθηκε, την 4η μέρα, κάναμε υπέρηχο. Και 4ημερών ξεκίνησε αντιβίωση. Για τα αυτάκαι που λες, ο παιδίατρος μας είπε πως το καλό είναι ότι είναι καλοσχηματισμένα γιατί, όπως είπες, συνδέονται άμεσα αυτά.

Εν τω μεταξύ, η μαία μου έλεγε ότι η χρήση Otrivin κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης προκαλέι προβληματάκαι στα νεφρά των εμβρύων. Βέβαια εγώ δεν είχα χρησιμοποιήσει.

Κοριτσάκια, θα σας διαβάσω το βράδυ γιατί ο μικρός σήμερα παραζωήρεψε...τρ'εεεεχω..φε'υγει στις γωνίες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα μου θα το διαβασω εχω ακουσει καλα λογια! Το δικο μου ειναι η ιστορια του γιου της και οσων την αγαπησαν η δικη της ιστορια περιοριζεται στις πρωτες 30-40 σελιδες και μετα τελος. Καλο κουραγιο, μισω το σιδερο!

Αχ βρε Αννα Μαρια το ξεχασα! Να τον χαιρεσαι!!!

Κορινακι ταλαιπωρια κι εσεις...τελος καλο ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kα!!! Θέλω τα φώτα σου. Απο μαγειρική δεν το έχω...απο ζαχαροπλαστική κάαατι κάνουμε,αλλά όχι πολλά. Μου έφερε η μητέρα μου απο τον κήπο μια τεράααστιο κολοκύθα(όχι τις στρογγυλές, απο τις άλλες τις μακρουλές). Τι να φτιάξω; Εύκολο και γρήγορο θέλω. Και αν είναι και γλυκό δεν θα πω όχι...

Χριστίνα, αυτό που λες για τον μικρό, μου φέρνει στο μυαλό τον ανηψιό μου. Εκεί κάπου στα 2 ξύπναγε μέσα στα άγρια μεσάνυχτα και φώναζε ''Μαμόνια, μανόνια'', δηλαδή μακαρόνια.Καθόταν η αδελφή μου κ του έφτιαχνε.Εκείνος όμως τα έτρωγε ευτυχώς. Τώρα θα μου πεις, γιατί η μαμά του του έκανε τη χάρη κ δεν τον μάλωνε; Δεν έτρωγε όλη μέρα, ήταν δύσκολος στο φαγητό.Τόσο λόγω αλλεργιών, όσο και ιδιοτριοπιών! Τον άκουγε να ζητάει φαϊ και έβρισκε ευκαιρεία να τον...μπουκώσει για τα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Σας διάβαζα όλη μέρα, αλλά δεν βρήκα ευκαιρία να γράψω.

Που λέτε, σήμερα ο Αντρέας έγινε έντεκα μηνών!!!! Μου φαίνεται ότι έχει μεγαλώσει πάρα πολύ και πάει να γίνει παιδάκι πλέον από νινάκι που είναι.

Το μεσημέρι πήγαμε βόλτα στην παραλία και τον βάλαμε πρώτη φορά σε αυτοκινητάκι, από αυτά που τους βάζεις ένα κέρμα και πηγαίνουν πάνω-κάτω. Παραξενεύτηκε κάπως, καθόταν, κοιτούσε γύρω γύρω, έπιανε το τιμόνι, πατούσε ένα κουμπί που μάλλον έπαιζε το ρόλο της κόρνας. Μετά το αυτοκινητάκι σταμάτησε, αλλά τον άφησα λίγη ώρα ακόμα μέσα και οδηγούσε!

Για ουρολοιμώξεις που λέτε, εμάς έπαθε τον Ιούνιο και νοσηλεύτηκε μια βδομάδα στο νοσοκομείο με ενδοφλέβια αντιβίωση. Μετά έπαιρνε αντιβίωση για ένα μήνα, κάναμε κυστεογραφία και ήταν καλή, οπότε σταμάτησε την αντιβίωση.

Αλεξάνδρα, κουφάθηκα με τη σύνδεση αφτιού-νεφρού!

Μάγδα, εγώ σήμερα δεν έκανα δουλειές, μόνο μαγείρεμα. Ε μα πια!

Καγκουράκι, ωραία ακούγεται η παράσταση! Πάντα στα κινούμενα σχέδια όταν μεταγλωττίζουν τα τραγούδια τα σκοτώνουν...

Ου ναι, τι να σου πω, τρελάθηκα με τις μπαλαρίνες! Ειδικά αν έβλεπες και το βαφτιστικό φόρεμα που έμοιαζε με λαμέ σφουγγαρίστρα... Οκ, αυτό ήταν το μόνο κιτς της υπόθεσης, όλα τα άλλα ήταν πολύ καλόγουστα.

Ανθή, πώς πάει η διόρθωση;

Χριστίνα, διάβασα τη συνέχεια (στο σχολείο εννοείται!). Όντως πιο χαλαρή τώρα. Η Μαίρη τι ήρθε να κάνει; Να προστατευτεί από το Γιώργο ή είναι κι αυτή κάποια "άλλη" με τη μορφή της Μαίρης; Οκ, οκ, το ξέρω ότι δε θα μου απαντήσεις.

Κατερίνα, εμένα η βουτυρόκρεμα δε μου αρέσει, είναι λες και τρως βούτυρο με ζάχαρη. Ούτε και η ζαχαρόπαστα μου αρέσει για να είμαι ειλικρινής, μου φαίνεται σαν τσίχλα.

Τη μπλακ φόρεστ την είδα, την είχα εντοπίσει από πριν. Η αλήθεια είναι ότι αυτά με τις φυτικές κρέμες δεν τα πολυεμπιστεύομαι. Γι' αυτό προτίμησα αυτήν με το ταχίνι. Λοιπόν, από αυτήν φάγανε ο άντρας μου, οι γονείς μου και η κουμπάρα μου, και μου είπαν όλοι ότι είναι τέλεια και ότι δε φαίνεται καθόλου η γεύση του ταχίνι. Πήρα σήμερα και στο σχολείο, και είχε χλιαρή υποδοχή μάλλον. Σε κάποιους δεν άρεσε, άλλοι είπαν ότι ήταν υπερβολικά γλυκιά, κάποιοι άλλοι ότι είναι ωραία αλλά όχι του γούστου τους, ε, σε κάποιους άρεσε!

Χριστίνα, τώρα το θυμήθηκα αυτό με τον Παρούλη. Αμάν ρε παιδάκι μου, ούτε γάλα πίνει, ούτε φαγητό; Ελπίζω να βρείτε μια άκρη. Πάντως, απ' όσα διαβάζω εδώ μέσα, γι' αυτά ευθύνονται συνήθως αλλεργίες.

Κορίνα, τον μικρό που τον έχεις; Στο πάρκο ή άρχισες να τον βάζεις και κάτω;

Α, το διήγημα που σας έβαλα με το κοριτσάκι που σκοτώνει τον καθηγητή το θυμάστε; Ο χαρακτήρας της μικρής ήταν βασισμένος σε μια μαθήτριά μου, λίγο αλλού, λίγο γκοθ, λίγο φευγάτη. Ε, σήμερα μου είπε ότι είναι έγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!! Έπαθα ΣΟΚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία, εδώ και 2 μήνες του έχω στρώσει στο πάτωμα μια χοντρή κουβέρτα και απο πάνω πάπλωμα. Εκεί σουλατσάρει αν και τώρα πια όλο στο πλακάκι πάει! Σήμερα βγήκε και μέχρι το διάδρομο!!! :lol: Το πάρκο είναι στην αποθήκη. Όταν αποφασίσει ο άντρας μου να το ανεβάσει ο μικρός θα έχει πάει φαντάρος. 2 μήνες του το ζητάω...δεν μπορώ άλλο! Ε τα πήρα κ μια μέρα κ του τα έχωσα, είπε θα το ανεβάσει, δεν το έκανε και λέω αυτό είναι,δεν το ξαναζητάω.Τόσο αναβλητικός ώρες ώρες...πφφφφ! Αλλά και οι εγώ δεν πάω να το φέρω. Είναι βαρύ και δεν πρόκειται να το ανεβάσω 2 ορόφους με τη σκάλα! Άδικο έχω;;;

Το θέμα πάρκο έχει γίνει ανέκδοτο σε όλο το σόι κ τους φίλους. Σκέψου ζητάει κάτι η πεθερά μου απο τον άντρα μου στο στυλ ''Πότε θα έρθεις να φτιάξεις τον υπολογιστή;'' και πετάγεται ο πεθερός μου ''Όταν πάει και το πάρκο στη γυναίκα του!'' :lol::lol::lol:

Για τη σύνδεση νεφρού-αφτιού και εγώ είχα μείνει όταν μου το είπαν. Ο σχηματισμός του γίνεται κατά την ίδια χρονικη περίοδο και γι'αυτό μοιάζουν και στο σχήμα!!! Κουλό;

Μάλλον μπερδεμένα τα έγραψα αλλά δεν μπορώ να το ξαναδιαβάσω τώρα...είναι μπέρδεμα κ η σκέψη μου τώρα... Σας φιλώ κ σας καληνυχτίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίνα, όχι, μια χαρά τα έγραψες!

Εγώ του είχα απλώσει κουβέρτα κι από πάνω παιδικό χαλάκι όταν ήταν τεσσάρων μηνών περίπου. Τον έβαζα εκεί μέχρι πέντε μηνών περίπου, αλλά μετά όλο έβγαινε και είχε γίνει επικίνδυνος. Μετά μας έδωσε το πάρκο της μια φίλη του άντρα μου και τον βάζαμε εκεί. Τώρα τον έχουμε κυρίως κάτω και αλωνίζει, αλλά μπαίνει και στο πάρκο.

Ο άντρας μου είναι χειρότερος απ' τον δικό σου, μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν τα νεα μας

Ο Νικόλας πήγε 63 πόντους και είναι 6670γρ, πήρε δηλαδη μισο κιλο αυτο τον μήνα και τεσσερις πόντους, μια χαρα τον βρήκε της χαμογελαγε και έβγαζε ήχους όλη την ώρα. Για τον βήχα μου είπε να του κάνω μάσκα με aerolin για να μην επιδεινωθει και να του περασει, δεν έχω ξαναχρησιμοποιησει :roll::roll: πρώτη φορα για πείτε μου εμπειρίες οι πιο έμπειρες....Γενικα ήταν πολυ καθησυχαστικη δεν με αγχωσε και κυρίως προληπτικά μου είπε για να μην ταλαιπωρείται το παιδάκι ελπίζω να έχουμε μια ήρεμη νύχτα!

Χριστίνα θα στρώσει ο Δημητρακης φάση περνάει ίσως όλο αυτο το δίμηνο που εσυ ετρεχες με τη δουλεια να του βγήκε έτσι σαν αντίδραση, αν το διαχειριστές σωστα όλα θα γίνουν όπως πριν. Στεναχωριεμαι για τον Παρουλη σας, μακάρι να αρχισει να περνει βαρος να το αντιμετωπισεται και αυτο και να πηγαίνουν καλα τα πράγματα. Θα κάτσω να διαβάσω και την συνεχεια μετα είμαι πολυ περίεργη.....

Άννα Μαρία μάλλον δεν σου ευχήθηκα για τον άντρα σου, ξεχαστηκα, να τον χαίρεσαι και να είστε πάντα ευτυχισμένοι! Χαρούμενα μηνογενεθλια και στον Αντρέα σου!

Κατερίνα μπράβο για την αδερφουλα σου πολλα αγοράκια στην οικογένεια!!!! Δεν ξέρω ποσο είναι το ποσο αλλα σίγουρα κάτι θα καλυψετε και όπως λες αν ερχονται όταν δεν τα περιμένεις είναι τέλειο δώρο. Ο μικρός ίσα που άντεξε όταν γυρίσαμε απο την παρασταση είχα αφήσει και γάλα αλλα δεν του το έδωσε η μαμα μου γιατι δεν μπορουσε να το θερμανει στον θερμάντηρα, και αφου γυρναγαμε τον κράταγε αγκαλια και ήταν ήρεμος.

Την σύνδεση αυτιου νεφρού και εγω πρώτη φορα την ακούω, Κοιτά να δεις......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πήγα για ύπνο... Έχω ερώτηση κ γύρισα να τη γράψω. Θέλω απάντηση μέχρι αύριο κατά τις 12, το καλό που σας θέλω!!! :lol:

Λοιπόν, αύριο του φτιάχνω πρώτη φορά χορτόκρεμα. Ο γιατρός μου είπε καρότο, κολοκύθι, πατάτα κ σέλινο. Το ελαιόλαδο το βάζω ενώ βράζουν ή ωμό στο τέλος; Επίσης, διάβασα πως κάποιες μαμάδες προσθέτουν λεμόνι. Εσείς βάζετε; Να ρίξω λεμονάκι ή για πρώτη φορά δεν χρειάζεται; Τα λαχανικά τους τα βράζετε κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα και τα κρατάτε βρασμένα στο ψυγείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίνα, το χορτόκρεμα μου άρεσε!!!!! Συνήθως χορτόσουπα την αποκαλούμε, αλλά το χορτόκρεμα μ' αρέσει!

Το λάδι το προσθέτεις ωμό αφού τα βράσεις. Εγώ τα ψήνω στον ατμό. Είχα πάρει έναν ατμομάγειρα, αλλά ήταν όλος πλαστικός και δεν ήθελα να τον χρησιμοποιώ. Έτσι, βάζω νερό σ' ένα κατσαρολάκι και από πάνω ένα μεταλλικό δισκάκι με τρυπούλες, βάζω εκεί τα λαχανικά και τα σκεπάζω με το καπάκι και γίνονται μια χαρά!

Λεμόνι βάζουμε λίγες σταγόνες για γεύση.

Μην απογοητευτείς αν δεν φάει. Εμένα την πρώτη φορά απέστρεψε το πρόσωπο μετά βδελυγμίας. Δεν μπορείς να φανταστείς πώς έκανε! Ήταν περίπου όσο κι ο δικός σου, και τελικά αρχίσαμε πάλι σούπες περίπου εφτά μηνών. Όταν μπαίνει το κοτόπουλο τρώνε πιο εύκολα.

Καγκουράκι, ευχαριστώ για τις ευχές!

Σούπερ ο Νικολάκης.

Το αερολίν δεν είναι τίποτα, μόνο μπορεί να κλαίει το μωρό, γιατί είναι ενοχλητικό να του κολλήσεις μια μάσκα στη μούρη. Φυσικά το ένα παφ δεν είναι τίποτα, δευτερόλεπτα κρατάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορινα και εγω γέλασα με την χορτοκρεμα :lol::lol::lol:

Ακριβώς όπως σου είπε η Άννα Μαρία για το λάδι και το λεμόνι. Το λεμονακι το βαζεις για την γεύση γιατι δεν βάζεις καθόλου αλάτι.

Άννα Μαρία Ευχαριστω να δω πως θα του την βάλω αυριο, για λίγο είναι ε? και βλέπεις αμέσως διαφορα με τις εισπνοες? για να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε φιλενάδες μου;;; Εγώ δεν έχω καθόλου κέφια..Καθόλου όμως. Κούραση, ψυχοπλάκωμα, στεναχώρια με τις παλιοϊώσεις. Σήμερα κόλλλησε και η μαμά μου..Ουφ...Νεύρα πολλά.Ο Πάνος και σήμερα κοιμήθηκε στη μαμά μου για να είμαστε σίγουροι. Δεν το χαίρομαι πια όσο θέλω το αγοράκι μου. Όλα μου φταίνε. Νιώθω χάλια. Τέλος πάντων..Φάση είναι και θα περάσει.

Κατερινάκι μου σου τις έστελα τις φωτογραφίες στο mail που μου είπες. Περίμενα κι εγώ με μια χαρά σήμερα να τις δω και απογοητεύτηκα :(:(:(:( Τι να κάνω;; Να τις ξαναστείλω; Μήπως δεν έγραψα κάτι καλά;; Θες να μου στείλεις εσύ ένα mail ώστε να είμαστε σίγουροι ότι το στέλω σωστά; Θα σου στείλω σε πμ το mail μου και θα κάνω άλλη μια προσπάθεια. Δεν είναι γραφτό να μπει η φραουλίτσα στο μάμυ.......

Το κουνελάκι σου μεγάλωσε πολύ! Κρίμα που βήχει το ζουζουνάκι σου..Περαστικούλια εύχομαι...

Αλεξάνδρα θα περάσουν όλα αυτά και θα το χαίρεσαι πολύ περισσότερο το μεγάλωμα της κορούλας σου. Καταλαβαίνω πώς νιώθεις.Εγώ ακόμα και μια απλή γρίπη να περνά πέφτω πολύ ψυχολογικά.

Τις περισσότερες ώρες δουλεύω στο φροντιστήριο. Ιδιαίτερα κάνω αν περισσέψει ώρα. Γενικώς δεν τα πολυθέλω τα ιδιαιτερα παρόλο που αφήνουν περισσότερα χρήματα. Θέλω να έχω σταθερή βάση και να μην τρέχω από εδώ και από εκεί.

Άννα Μαρία φαντάζομαι τι φόρεμα φορούσε το κοριτσάκι. Δεν έχω χειρότερο από το λαμέ..Κρίμα το γούστο της νονάς..Το χαντάκωσε το παιδάκι :roll::roll::roll: Σε ένα μήνα χρονίζει το αντράκι σου το όμορφο. Τι ωραίο που είναι να τα βλέπουμε να μεγαλώνουν και να κάνουν συνέχεια καινούρια πράγματα..Χαρούμενα μηνογενέθλια.

Η μαθήτρια με τα μαύρα ξέρει τουλάχιστον ποιος είναι ο πατέρας :roll::roll::roll: ;;;;;;;;;

Κατερινάκι με το θηλασμό τα πάμε καλά. Αφού περάσαμε το πρώτο δύσκολο δίμηνο όλα ειναι πιο εύκολα. Επίσης η άντληση είναι πια παιχνίδι χάρη στο νοσοκομειακό θήλαστρο. Θα κόψω όμως μερικές αντλήσεις γιατί βγάζω περισσότερο από όσο καταναλώνω ημερησίως και έχω μαζέψει ένα κάρο..Δεν έχω πια πού να το βάλω. Ένα ολόκληρο συρτάρι στην κατάψυξη έχει γάλατα..Τελικά μεγάλη ευκολία ο θηλασμός. Αρκεί να περάσουν οι δύσκολες πρώτες 40 μέρες. Τυχερή είσαι που έστρωσες και τελείωσες με τις δουλίτσες σου..Να είχα την τύχη σου.

Και άλλο αγοράκι στην οικογένεια; Είστε αγορομανούλες οι αδερφούλες.Με το καλό να γεννηθεί το ανιψάκι σου!

Χριστινα μου έτσι είναι όταν δουλεύει η γυναίκα..Πολλές φορές δεν μπορεί να ορίσει το παιδί της. Όταν με το καλό γίνει καλά ο Δημητράκης και δεν θα πειράζει να κλάψει και λίγο θα τον στρωσεις εσύ ;);) Και ο Πάνος δεν είναι πολύ υπάκουος τελευταία αλλά το αποδίδω στη ζηλίτσα που βγάζει. Περνούν πολλές φάσεις τα παιδιά. Πριν γεννηθεί η μπεμπούλα πάντως ήταν το πιο υπάκουο παιδάκι..

Μάγδα σ' ευχαριστώ για τα περαστικά. Είναι πολύ καλύτερα αν και ο βήχας δύσκολα φεύγει..

Αυτά και για σήμερα...Ελπίζω αύριο να έχω καλύτερη διάθεση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...