Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Ανθη χαρούμενα μηνογενεθλια στην φραουλιτσα! Να μας ζήσουν τα μικρουλια μας! Κουκλαρα θα γίνει η φραουλιτσα σου, τα κιλα και το ύψος της σούπερ. Ποια εμβόλια κάνατε, εμείς ένα είχαμε κάνει και θα πάμε πάλι ή την Παρασκευή ή τη Δευτέρα. Είδες μεγαλώνει και στρώνει και όλο καλυτερευουν τα πράγματα. Ο Πανουλης άλλαξε τώρα τελευταία ή απο την αρχη ήταν έτσι δεν θυμάμαι να είχες πει κάτι τόσο έντονα?

Για τις φωτογραφιες δεν ξέρω γιατι έχεις τετοιο θέμα δεν κανεις κάτι λάθος πάντως. Αν θες σου δίνω το mail μου να μου στείλεις εκει κάποια να δοκιμάσω να στην ανέβασω εγω, αν δεν έχεις πρόβλημα.

Χριστίνα ξενύχτησα χθες αλλα τα διάβασα όλα, αναμένω την συνέχεια .....Γράφεις πολυ ωραία πολυ καλύτερα απο γνωστούς συγγραφείς...Να μην διστασεις και να το στείλεις!

Άννα μαρια ο αποθηλασμος και η τράπεζα γαλακτος θέλουν καλο προγραμματισμό. Για την τράπεζα εγω αποθηκευα σε αποστειρωνονται σακουλακια μιας χρήσεως και τα διατηρείς μέχρι 6 μήνες στην καταψυξη. Θα σου βάλω σχετικές πληροφοριες για την αποθηκευση την συντήρηση και την αποψυξη του μητρικου γαλακτος μόλις μπορέσω και τα βρω. Τώρα για τον αποθηλασμο σκέψου ότι αν το κανεις σταδιακά και πολυ ομαλά μπορει να σου πάρει και τρεις μήνες. Εγω αν θυμάμαι καλα γιατι το αλτσχάιμερ με κυνηγά,πρέπει να έδινα μπουκάλι και μετα στήθος μέχρι που έπινε μονο μπουκάλι και αρχικά στο μπουκάλι είχε μονο μητρικο και μετα πρόσθετα σταδιακά και ξένο. Ποσο μακρινό μου φαίνεται και ήταν αρχές του '11????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια!

Ο Αντρίκος είναι λίγο αρρωστούλης, έχει λίγες μυξούλες δηλαδή, τίποτα το φοβερό, αλλά έβγαλε και εξανθήματα στο πρόσωπο, τα χέρια και τα πόδια. Χτες είχε λίγα στο πρόσωπο και στο ένα χέρι, και νομίσαμε ότι είναι από κουνούπια. Σήμερα, σε άσχετη φάση είδα ότι βγήκαν κι άλλα στα πόδια και στα χέρια, και πήρα τον παιδίατρο. Του τον πήγαμε και τελικά είναι αλλεργία. Αυτά τα εξανθήματα μας είπε ότι ονομάζονται στρόφαλοι και είναι λίγο δύσκολο να φύγουν. Τώρα, από πού προήλθε η αλλεργία δεν ξέρουμε. Μας έδωσε ένα σιροπάκι, και του βάζουμε και μια κρεμούλα.

Χτες βράδι δεν κοιμηθήκαμε σχεδόν καθόλου. Από τις έντεκα και μετά ο μικρός ξυπνούσε ανά μία ώρα. Μετά ξύπνησε στη μιάμιση, δηλαδή μόλις είχα ξαπλώσει και είχα κλείσει τα μάτια μου και ξανακοιμήθηκε τρεις παρά δέκα. Ξύπνησε πάλι στις έξι παρά τέταρτο, και κοιμόταν μόνο όσο τον θήλαζα. Μόλις τον έβαζα στο κρεβατάκι του ξυπνούσε. Κατά τις εφτάμιση τον ανέλαβε ο άντρας μου και κατά τις εννιάμιση τον θήλασα πάλι και ξανακοιμήθηκε για μία ώρα... Από τότε δεν ξανακοιμήθηκε καθόλου μέσα στη μέρα, μόνο στο αμάξι όταν επιστρέφαμε από το σούπερ μάρκετ που πήγαμε το μεσημέρι.

Αυτά τα νέα μας, ελπίζω να είναι καλύτερα σήμερα το βράδι, γιατί δε θα το αντέξω. Όποτε μου έρχεται περίοδος, το πρώτο βράδι είναι καταστροφικό, λες και μου το έχει φυλαγμένο...

Καγκουράκι και Ανθή, να σας ζήσουν τα μωρά σας! Χαρούμενα μηνογενέθλια!

Τις οδηγίες για τη συντήρηση κ.λπ. του μητρικού γάλακτος τις έχω. Αλλά είχα διαβάσει ότι τα σακουλάκια είναι λίγο επικίνδυνα να επιμολυνθούν, γιατί δεν είναι από σκληρό πλαστικό. Αλλά σκέφτομαι ότι θα πρέπει να αγοράσω υπερβολικά πολλά μπουκαλάκια και είναι ασύμφορο...

Ανθή, σούπερ η φραουλίτσα!

Χριστίνα, ο τελευταίος τίτλος για το καφέ μου άρεσε πιο πολύ απ' όλα!

Καγκουράκι, εμείς τώρα εμβόλιο θα ξανακάνουμε το Γενάρη ευτυχώς.

Η Κατερίνα που εξαφανίστηκε;

Καλά, για την Αθανασία δε ρωτάω, σε καμιά τουαλέτα θα κρύβεται! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου

εγω αρχισα γενικη γιαυτο χαθηκα λιγο,ολη μερα προσπαθω να κανω δουλειες,να μαγειρεψω και φυσικα εχουμε και διαβασματα κτλ,κατα τα αλλα ησυχια ο Δημητρης τα παει καλα στον παιδικο ερχεται χαρουμενος και μου λεει οτι περναει καλα,εμαθε το μισο ποιηματακι αλλα δεν το λεει σε κανεναν ντρεπεται λεει ,μονο σε εμας στο σπιτι :o μας βγηκε λιγο ντροπαλο το ζουζουνι ,τελευταια εχει κολησει πολυ μαζι μου και φωναζει συνεχεια μαμα μου και ολα αγαπες και φιλια ειμαστε ο μαμακιας μου οχι οτι με χαλαει ;):D:D

βλεπω αρχισαμε δυναμικα με τις ιωσεις παλι :o:(:( περαστικα σε ολα τα αρρωστουλια μας

Αννα Μαρια περαστικα στον Αντρικο συντομα,τι να τον πειραξε αραγε :o τι να κανει μωρε κι αυτο αν ποναει πως να ησυχασει,υπομονη και ευχομαι να εχετε ενα ηρεμο βραδυ,για την τουρτα που λες δες λιγο κι αυτη http://www.sintagespareas.gr/sintages/t ... orest.html δεν τη δοκιμασα αλλα για γενεθλια θα μου αρεσε πιο πολυ απο την αλλη με το πορτοκαλι που αμφιβαλω αν φανε τα παιδακια και μαυτη μπορεις να αυτοσχεδιασεις κιολας με την κρεμα

Κατερινακι χαρουμενα μηνογενεθλια στον μικρουλη σου ,τελειωσατε με τα πατωματα;

Ανθη επισης χαρουμενα μηνογενεθλια στην φραουλιτσα σου,μια χαρα μεγαλωνει παντως πολυ καλες οι μετρησεις της,οσο για τον Πανουλη φυσικο ειναι να αντιδραει ετσι προσπαθει να τραβαει την προσοχη σου,θελω πολυ να δω φωτο την φραουλιτσα :o στειλε στην Κατερινα μηπως και τις ανεβασει

Χριστινακι ωραιους τιτλους βρηκες παλι,θα συμφωνησω με την Κατερινα γραφεις πολυ καλα γιατι δεν το ψαχνεις λιγο;τα μωρα σας πως ειναι;;

Αθανασια ελπιζω να εισαι καλα περιμενουμε νεα σου...............

πολλα φιλια κουκλες παω νανι,καλο βραδυ σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ευτυχώς κοιμηθήκαμε καλά χτες βράδι! Ο μικρός έχει ακόμα μύξες και σπυράκια, αλλά θέλουν το χρόνο τους, ειδικά τα σπυράκια είπε ο γιατρός θέλουν μέρες για να φύγουν.

Κατερίνα, τελικά η τούρτα που λέει η Μαρίνα δεν είναι αυτή που μου είχες πει εσύ. Είναι τούρτα με πορτοκάλι και σοκολάτα, και φαίνεται πολύ πλούσια. Χτες μπήκα και είδα το δικό σου λινκ, γιατί νόμιζα ότι είναι ίδια! Θα δοκιμάσω να τη φτιάξω το Σαββάτο, να δούμε πώς θα βγει.

Πλάκα έχει ο Δημητράκης που δε λέει το ποίημα! Εντάξει, νωρίς είναι ακόμα! Εδώ οι δικοί μας που είναι 20 και 30 και 40 και 50 χρονών και δε βγαίνουν να πουν κάτι στη γιορτή!

Τι τρώτε σήμερα; Εμείς ντομάτες στο πιάτο, τις τελευταίες για φέτος, αφού φεύγει η εποχή της ντομάτας. Ήταν προγραμματισμένες για χτες, αλλά λόγω νυχτερινής ταλαιπωρίες πήραν αναβολή για σήμερα!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεεεεεεερααααααααα :D:D:D

Χριστινακι αυτο να βαλεις ''Καφενε αει μωρη ψωναρα που την εχεις δει και συγγραφεας'' :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

χαρουμενα μηνογενεθλια ΑΝΘΗ ΚΑΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑ :D:D:D:D:D:D

Εμας παλι δεν κοιμηθηκε καλα....με ξυπνησε απο τις 8 και κοιμαται ακομα :lol::lol::lol::lol:

βραδυ δεν λεει να ησυχασει .του αρσει την μερα να κοιμαται...ξενυχτης θα γινει δεν υπαρχει περιπτωση θα τον ψαχνω στα μπαρ :lol::lol::lol::lol:

χθες πηγαμε να δουμε και αιθουσα για το γλεντι ...θα ειμαστε μονο οι κοντινοι συγγενεις λογω οικονομικων...ας μην χαλασουμε πολλα λεφτα εκει..

ΑΝΝΑ μΑΡΙΑ μΕ ΤΟ ΚΑΛΟ να ερθει το νεο σπορακι και να ειναι κοριτσακι ευχομαι ;);););) !περαστικα και στον Αντερα σου!!!

φιλια πολλαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Αννα Μαρια κλασικη αγορομανα! Ολο αγορια θες; Περαστικα στον Αντρικο, αντε αρχισαμε με τις ιωσεις και το μικρο αρρωστο τον εχω, με μυξες και βηχα...Για το θηλασμο δεν εχω ιδεα για να σε βοηθησω, εμενα απλα επαψε σιγα σιγα η παραγωγη, δεν ηξερα πως να την αυξησω και τελος...Τωρα εδω μεσα εχω μαθει πολλα, ελπιζω στο δευτερο να τα καταφερω καλυτερα.

Μαρινα μου, εγω για πλακα το εβαλα, αλλα βλεπω εχει περαση :lol::lol: Κοιτα να δεις που το αγορακι σου θα βγει γλεντζες! Ναι, λιγοι και καλοι, δεν χρειαζονται πολλα εξοδα τωρα και κανεις δεν παρεξηγει νομιζω! Οποτε τα βρηκατε και σε αυτο το κομματι.

Κα μου, τι γλυκουλια που ειναι που ντρεπονται! Κι αυτα τα φιλακια και τα χαδακια, ΑΧ! Καλο κουραγιο με τις δουλιτσες! Τα μωρα μας ζοριζονται με το θεμα του φαγητου και του βαρους, ακομα ειμαστε σε δοκιμαστικα σταδια, ειδωμεν...

Κατερινακι κι εμεις ενα καναμε καθε μηνα.

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ πολυ για τα καλα σας λογια, μου δινετε θαρρος να συνεχισω και μολις τελειωσω με τα 12ωρα και κλεισω και καποια αλλα θεματακια θα πεσω με τα μουτρα να τελειωσω το αλλο βιβλιο μου, δεν θυμαμαι αν σας εχω πει το στορυ. Διαδραματιζεται στην Τρουμπα τελη 70 αρχες 80, οπου μια κοπελιτσα (πορνη ντε) ερωτευεται με ενα παλικαρι, μενει εγκυος και για διαφορους λογους λιγο πριν γεννησει, αυτοκτονει, ομως οι γιατροι καταφερνουν να σωσουν το παιδι, το οποιο καταληγει στα χερια ενος αλλου αντρα και της κολλητης της. Καποια στιγμη ο φυσικος πατερας επιστρεφει και διεκδικει το παιδι, το οποιο φυσικα οι αλλοι δεν θελουν να το δωσουν πισω.

Αυτα απο μενα, η συνεχεια ειναι ετοιμη και θα μπει ισως αυριο η Δευτερα. Και παλι σας ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, πάρε πίσω την ευχή!!!!! Ποιος σου είπε ότι θέλω κοριτσάκι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

:o:o:o:o:o ε λεω αφου εχεις αγορακι τωρα θα θελεις ενα κοριτσακι να το βαζεις φουστιτσες-κορδελιτσες ! :D:D αλλωστε 50-50 ειναι οι πιθανοτητες που ξερεις ισως βγω αληθινη :lol::lol::lol:

Χριστινακι αντε καλη επιτυχια στο βιβλιο σου....θα εκδοσεις κανενα?εγω εχω ξεκινησει ενα αλλα εχω γραψει 20 σελιδες προς το παρων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πω βρε Μαρινα, σαμπως απο μενα εξαρταται; ΕΙναι πολυ δυσκολα τα πραγματα με τις εκδοτικες και πανω απο 1000 αντιτυπα πρεπει να πουληθουν για να πεις οτι σου κανουν μια καλυτερη συμφωνια, υπαρχει βεβαια και η αυτοεκδοση, αλλα δεν υπαρχει χρημα...

Τι υποθεση εχει το δικο σου;

Εγω δεν εχω μετρησει αλλα πιστευω καμια 100ρια θα εχω γραψει ως τωρα, ψαχνω τωρα καποια νομικα ζητηματα για κηδεμονια, υιοθεσια κλπ... Πως σου φαινεται το στορυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια θηλαζουσες Κυριακη 4-11 θα εχουμε πανελλαδικο ταυτοχρονο θηλασμο στις 12 η ωρα θα καταμετρηθουν οσα μωρακια θα θηλαζουν !!!!ας παμε οολες!!!!

εγω δεν το χανω!!!επιτελους να γνωρισω θηλαζουσες γιατι ουτε 1 δεν βρηκα!

http://www.facebook.com/events/545084915505421/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Εγώ μάλλον την άρπαξα... Έφαγα λίγο ρόδι στο σχολείο κι από εκείνη την ώρα με ενοχλεί ο λαιμός μου... Στην αρχή νόμιζα ότι μου κάθισε στο λαιμό κανένα σποράκι απ' το ρόδι, αλλά μετά άρχισε να επιδεινώνεται, και τώρα το έχω πάρει απόφαση ότι αρρώστησα... Ουφ, δε με νοιάζει τίποτε άλλο, τη μάσκα σκέφτομαι... Όχι άλλη μάσκαααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαρίνα, φουστίτσες, κορδελίτσες, βγάζω σπυριά μόνο που τα ακούω. Δεν τα μπορώ αυτά τα λουλουδοπεταλουδοδαντελένια όνειρα...! :P Δε θέλω κόρη. Αν έρθει, βέβαια, δε θα της πούμε "πού πάτε μαντάμ, από δω παν κι άλλοι", θα την καλοδεχτούμε εννοείται!

Χριστίνα, το στόρι δε με ενθουσιάζει, μου θυμίζει ταινία με τη Μάρθα Βούρτση. Μου φαίνεται πολύ μελό, καμία σχέση με τα άλλα που γράφεις.

Μαρίνα, εμείς τον κάναμε τον παγκύπριο ταυτόχρονο θηλασμό στις 6 Οκτωβρίου, θα το θυμάσαι που το έλεγα. Να πας, είναι πολύ ωραία εμπειρία. Κι εγώ νόμιζα ότι θα είμαι μόνη μου, αφού μόνο μια φίλη έχω που θηλάζει αποκλειστικά, κι αυτή μάλλον σταμάτησε τώρα. Τελικά, όμως, είχε πολλές κοπέλες.

Σας φιλώ όλες!

Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου

Τα πρωινα συμμαζευω το σπίτι αρχίζουν και μπαίνουν τα πράγματα στη θέση τους σιγα σιγα και αισθάνομαι καλύτερα. Δυο μέρες τώρα ασχολούμαι με τις ντουλάπες αλλα ήταν καλη ευκαιρια έκανα ξεκαθάρισμα σε ρούχα τσάντες παπούτσια που δεν φοραγα πια, και αλλάζω και καποιες θέσεις στα πράγματα και στους αποθηκευτικους χώρους για να είναι πιο λειτουργικες. Το απόγευμα πήγα και μέχρι το ΙΚΕΑ γιατι ηθελα κουτιά για να φυλαξω τα ρούχα των παιδιών που δεν τους κάνουν πια, οπότε αυριο έχω να τακτοποιήσω αυτα! Παρκάρισα στις θέσεις για αυτους με οικογένεια με παιδια τι ευκολία που δεν είναι κολλητο το ένα αυτοκινητο με το άλλο και μπορείς να ανοιξεις τις πόρτες άνετα να βγάλεις παιδια και καρεκλακια!

Σας είχα πει τι είχα παθει τώρα που ήμουν έγκυος. Είχα παει στο Ιασω μπορει και για την β επιπέδου, δεν θυμαμαι καλα παρκάρω στο parking και όταν πάω να πάρω το αυτοκινητο είχαν παρκάρει δεξιά και αριστερά μου δυο αυτοκίνητα κολλητα. Η πόρτα του οδηγού δεν άνοιγε με τίποτα για να μπω με την κοιλια και του συνοδηγού άνοιγε λίγο περισσότερο αλλα στο καθισμα είχα κουμπωμενο το καρεκλακι της Αγγελικης. Έκανα κάτι ακροβατικα και πέρασα πάνω απο το καρεκλακι τα σκέφτομαι και γελαω αλλα εκείνη την ώρα μου είχε ανεβεί το αίμα στο κεφάλι.

Με έπιασε πολυλογια βραδιατικα...

Άννα Μαρία περαστικα στον Αντρέα πολυ περίεργο αυτο με τα σπιρακια καλα αλλεργία απο τι????

Κατερινακι δουλειες δουλειές δουλειές ποτε δεν τελειώνουν.......Ντρέπεται μωρα η ψυχούλα μου!

Μαρίνα βρήκατε λύση για γάμο και βάπτιση μαζι τελικα? καλύτερα καλε λίγοι και καλοί μια χαρα θα περάσετε! Για πες μας τι αλλες προετοιμασίες κανεις?

Χριστίνα περαστικα και στον Δημητρακη σου, όλος ο κόσμος άρρωστος είναι....

Άντε τελείωσε τα και γιατι να μην τα εκδοσεις περιμένουμε την συνέχεια απο το σκοτάδι, α και αυτο πολυ περιπλοκο στορυ έχει.

Μαρίνα δώς μας δείγμα γραφής σου!

Για τον ταυτόχρονο θηλασμο δεν λέει κάτι για Αθήνα ξερεις τίποτα παραπάνω?

Αυτα ....καλο βράδυ!!!!,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι δεν ξέρουμε από πού προέρχεται η αλλεργία. Γενικώς με τις αλλεργίες είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα. Παλιότερα είχε πάθει ο άντρας μου αλλεργικό σοκ, πήγαμε στο νοσοκομείο και του έβαλαν 2-3 ορούς με κορτιζόνη και δε μάθαμε ποτέ από πού προήλθε. Υποθέτουμε ότι ήταν από τη σκόνη, αλλά δεν είμαστε και σίγουροι.

Πολύ γέλασα με τα ακροβατικά που έκανες!

Καλές δουλειές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία περαστικα Υπομονη με τη μάσκα όντως πολυ εκνευριστική να τη φοράς και να μην μπορείς να χαρές το μικρουλη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάααρες... την άρπαξα κ εγώ! Μπούκωμα, συνάζι, πονόλεμο, μάτια που δακρύζουν...χάλια...αλλά ο μικρός γλύκας!!!

Εδώ κ μέρες λέει μπαμπου κ μπαμπα. Ο άντρας μου δεν τον είχε ακούσει να τα λέει καθαρά, μόνο μπα, μπου , μπα τον άκουγε ν αλέει. Ε σήμερα μετά το μπάνιο τον άκουσε να λεεί καθαρά ''Μπαμπα'' κ κατουρήθηκε απο τη χαρά του! Άρχισε να γελάει, να χοροπηδάει κ να φιλάει τον μικρό!!αχαχα χαζομπαμπάς!!!!

Σήμερα ο μικρός έφαγε με μεγάλη όρεξη το φρούτο του!!! Αν κ υποψάζομαι ότι έτυχε, επειδή ήταν σπίτι ο πατέρας του και τον έλβεπε. Αδυναμίες είναι αυτές!

Αχ, μασ δίνει φιλάκια. Ανοίγει το στόμα κ το κολλάει στα πρόσωπα μας(μάγουλα, μέτωπα, μάτια, όπου τύχει)κ μετά τον φιλάμε εμείς, γελάει και το ξανακάνει!!! Κυνηγάει κ τη σκιά του!!!Μα τόσο παιχνίδι με τη σκιά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Αχαχαχαχαχα! Κορινα τι γλυκας!!! Εμενα απο τη μια τις φοβαται τις σκιες απο την αλλη παιζει! Δεν τον βλεπει πολυ τον μπαμπακα γι' αυτο ε;

Αννα Μαρια πως παει το παιδι με την αλλεργια; Εσυ καλυτερα; Εμεις αϋπνοι ολοι νυχτα και εχει κολλησει πανω μου, φυσικο αφου ειναι αρρωστος, αλλα το πρωι που φευγω στεναχωριεται και σπαραζει η καρδια μου...ΑΝτε περαστικα μας!

Δεν ειναι μελο αμα το διαβασεις, ειναι λιγο σκληρο, η γλωσσα εννοω και οι καταστασεις που περιγραφει λογω Τρουμπας, αλλα ειναι ιστορια αγαπης οποτε ναι λιγη μελουρα την εχει.

Καγκουρακι αντε να τελειωνεις σιγα σιγα. Δεν σε προδιαθετει κι ο καιρος για μαζεματα ρουχα κλπ...Τα ζουζουνια σου καλα; Περιπλοκο ε; Ασε και σκεφτομουν οτι μαλλον δεν παω καλα! Δεν εχω γραψει τιποτα που να μην εχω πεθανει μεσα καποιον η και πολλους! Μηπως θελω ψυχαναλυση;;; :lol::lol:

Μαρινα καλα λεει το Καγκουρακι στειλε μας κατι δικο σου να διαβασουμε!

Φιλακια σε ολες και ολους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά ναι! Την άρπαξα! Ο λαιμός μου είναι χάαααααααλιααααααααααααααα.............

Ουφ ουφ ουφ. Όχι άλλη μάσκα ρε παιδιά... :(

Χριστίνα, ο Αντρέας είναι μια χαρά, έχει κάτι λίγες μυξούλες και τα σπυριά δεν έχουν φύγει ακόμα, αλλά υποχωρούν. Ο γιατρός είπε ότι θα χρειαστεί περίπου μια βδομάδα για να φύγουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια περαστικα! Απαισια η μασκα, σε κανει τρισχειροτερα! Κατσε να δεις αν καταφερεις να τη βαλεις, εγω δυο φορες εχω βαλει και τη δευτερη μου την τραβαγε απο το προσωπο να τη βγαλει και γελαγε, περιπου 9 μηνων ηταν, οποτε σκεφτηκα ειναι χειροτερο να χωνει μεσα τα χερια του που ειναι ολο μικροβια η μασκα και μετα να τα βαζει στο στομα κι απλα προσπαθουσα να μη βηχω κοντα του και να αεριζω συχνα...

Μπραβο το παιδι, υπουλες οι αλλεργιες ποτε δεν ξερεις απο τι ειναι ακριβως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία συμπάσχουμε...κ εγώ χάλια. Ένιωθα περίεργα χθες και σήμερα δεν την παλεύω.Πονάει ο λαιμός, έχω απίστευτο μπούκωμα, τα μάτια τσούζουν κ όλη μέρα δακρύζω, βήχω...πριν καμια ώρα με έπιασε κ ο κλασικός πόνος στα κόκαλα κ πήρα ένα ντεπονάκι...

Χριστίνα, δουλεύει πολλές ώρες ο άντρας μου.Τον βλέπει ένα 2ωράκι την ημέρα, το πολύ 3 ώρες. Το απόγευμα μέχρρι το μπάνιο του. Τελευταία που δουλεύει κ ΣΚ τον έχουμε χάσει τελείως. Οπότε...καταλαβαίνεις τι γίνεται όταν παίζουν οι 2 τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!απο εχθες θα τρελλαθω λεει μπαμπαμπαμπα!!!! μπαμπααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!απιστευτο ε??

εσας απο ποτε αρχισανε να το λενε?????μικρος μου φαινεται!!!!!!!!!!

κοριτσια θα παω γυναικολογο απο εβδομαδα γιατι εχω περιεργα συμπτωματα!αχ ελπιζω να μην ειναι τιποτα κακο!!!ολα αυτα που σας ελεγα συνεχιζονται!!! :?:?:?

θα αλλαξω γυναικολογο φυσικα...ο παλιος ειχε πει στους 6 μηνες τεστ παπ αλλα αυτος που θα παω λεει στους 4!!!

εσεις ποτε πηγατε μετα την γεννα??? :?:?:?:?

φιλιααααααα θα επανελθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Χάλια είμαι...την έχω αρπάξει για τα καλά. Σχεδόν άφωνη έιμαι... Απο χθες βράδυ κ με πονοκέφαλο που δεν λέει να φύγει. Αν κ αύριο είμαι έτσι κ δεν βελτιωθώ θα πάω γιατρό λογικά.

Μαρίνα, μετά τον τοκετό πήγα στις 40μέρες για να με δει κ για τεστ μου μήνε μετά απο 6μήνες. ΈΠρεπε να είχα πάει, αλλά θα κλείσω ραντεβού για τέλος του μήνα.

Μπαμπαμπα άρχισε να λέει κάπου τον 15αυγουστο, αλλά το έλεγε όποτε γούσταρε κ όχι συχνά. Αλλά εδώ κ 2 βδομάδες δεν σταματάει να λέει μπαμπα κ μπαμπου!!!

Καλώς μας ήρθατε νέες μανούλες!!!!Το καφενεδάκι μας είναι ανοιχτό για όλες τις γλυκές μανούλες κ τα μαμουνάκια τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

korinaki περαστικουλια κ ευχαριστουμε για το γλυκο καλοσωρισμα λεει μπαμπα το ζουζουνακι ε!!!!αχ κ που να δεις ποσα εχουν να κουσουν τα αυτακια σου καθε μερα θα τρελαινεσαι ολο κ παραπανω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Corina ευχαριστουμε για το καλωσορισμα!!να χαιρεσαι το παιδακι σου!! περαστικα σου!!κι εγω εχω αρρωστουλα την μικρη μου,με μπουκωμα κ βηχα..ευτυχως καλυτερευει!!παλιοκαιρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...