Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Να' μαι πάλι, μόλις πήρα τις απαντήσεις από τις εξετάσεις :D είμαι πολύ χαρούμενη όλα είναι μια χαρούλα :D πήρα και το γιατρούλη μου και του τα είπα μου είπε πολύ καλά :P:P:P ! Την Κυριακή που θα κατέβει στο νησί θα τον πάρω να κλείσουμε ραντεβού!!!! Ανυπομονωωωωωώ να δώ και ν'ακούσω το σποράκι μου!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αθανασια μου τελεια νεα! Συγχαρητηρια και με το καλο!!!

ΚΑ μου κριμα μωρε το Δημητρακη σου να κανει ετσι, λειπει η αγαπουλα του και δεν μπορει ο γλυκας μου! Αχ ερωτιαρης μας βγηκε!!!

Μαρινακι ειδες βγηκε τελειο κι εμενα μου τρεχουν τα σαλια!!!

Περιμενω λοιπον με αγωνια τα σχολια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Σήμερα δεν πήγα σχολείο, πήρα άδεια και πήγαμε στη μάνα μου που είχε τραπέζι τον θείο εξ Αμερικής και τη γυναίκα του. Ήρθαν και ο αδελφός της μάνας μου με τη γυναίκα του, η κόρη τους και ο γιός τους με τη γυναίκα του και τα δύο τους παιδιά. Γενικώς γινόταν ένας χαμός! Βρήκαμε παλιές φωτογραφίες, που είχε η μάνα μου το θείο όταν ήταν παιδί, νέος, διάφορες οικογενειακές φωτογραφίες, τους γονείς της, τους παππούδες της, φωτογραφίες από την τελευταία του επίσκεψη στην Κύπρο πριν από 29 χρόνια! Ήμουν τριών χρονών και καθόμουν στα γόνατά του τότε!

Εγώ πήγα το απόγευμα και βοήθησα, δηλαδή έκανα πολύ σφουγγάρισμα, μετά ήρθαμε σπίτι, ετοιμαστήκαμε οικογενειακώς και πήγαμε πάλι πίσω.

Ο Αντρέας έκλεψε και τις αμερικάνικες καρδιές! Έκανε ναζάκια, γελάκια, έπαιζε, φώναζε "νιανιανιανιανιανιανιανια", και μόνο στο τέλος άρχισε να κλαίει, επειδή νύσταζε και δεν μπορούσε να κοιμηθεί. Ευτυχώς κοιμήθηκε στο αμάξι και δεν ξύπνησε όταν ήρθαμε σπίτι.

Αθανασία, χαίρομαι πολύ για την αδελφή σου, αλλά και για τα αποτελέσματα των εξετάσεών σου! Ρε συ, ζηλεύω λίγο! Θέλω κι εγώ! Επειδή αυτές τις μέρες μου είχε καρφωθεί ότι είμαι έγκυος, μπήκα και πάλι σε mood εγκυμοσύνης, ενώ λίγο καιρό πριν μόνο που το σκεφτόμουν φρίκαρα! Για να δούμε πότε θ' αρχίσουμε προσπάθειες. Ελπίζω να μείνω έγκυος στο άσχετο, γιατί δεν μπορώ το μέτρημα και το άγχος...

Χριστίνα, μπήκα στο μπλογκ σου, αλλά έριξα μόνο μια ματιά. Θα καθίσω να τα διαβάσω πιο μετά με την ησυχία μου.

Κατερίνα, υποφέρει από την απουσία της αγαπημένης του ο Δημητράκης!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Χαίρομαι για τον Γιώργο!

Ευχαριστώ για τις συμβουλές για τον τραχανά. Καλά, αλάτι στο φαγητό του Αντρέα δε βάζω ακόμα και 6-8 κουταλιές της σούπας μου φαίνονται τεράστια ποσότητα. Εκτός κι αν εννοείς να κάνω μία φορά και να μείνει και για την επόμενη μέρα. Θα του το δίνω ως δεκατιανό ή ως απογευματινό; Το δεύτερο φαντάζομαι.

Επί τη ευκαιρία, να σας ρωτήσω κιόλας: μπαχαρικά πότε μπορώ να βάλω στο φαγητό του μωρού; Δεν εννοώ τσίλι και κάρι, αλλά κανέλα, δυόσμο και τέτοια.

Η Ανθή άρχισε χτες δουλειά, οπότε φαντάζομαι θα είναι σε πανικό αυτές τις μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, αχ κλείνουν τα ματια μου θα κάνω όμως μια προσπάθεια να δω τι γράψατε.

Άννα Μαρί καλώς ήρθε πίσω ο άντρας σου! Καλα πανε καλα οι άνθρωποι ούζο και καφε στο μωρο, θα τρελαθούμε μου φαίνεται. Για τραχανα έχω μια συνταγή αλλα είναι πιο πικαντικη δε νομίζω ότι κάνει για τον Αντρέα. Αν το θυμηθώ θα στην γράψω αυριο γιατι τωρα δεν έχω κουράγιο.

Μαρίνα πονάει η εξαγωγή? Υπομονη!

Χριστίνα άντε να ξεμπερδευεται με τις ψειρες κάθε φορα που το διαβάζω σκέφτομαι ότι θα φρικαρω αν μου τύχει κάτι τέτοιο!!!!! Τι κόλπα σου κάνει ο μικρός σου έχει πάρει τον αέρα μου φαινεται :lol:

Αθανασία με κολαν εγκυμοσύνης δεν θα έχεις πρόβλημα και εγω έβγαλα όλο τον χειμώνα με δυο παντελόνια εγκυμοσύνης ένα τζην ένα υφασματινο και ένα κολαν που το συνδυαζα με μπλουζοφορεματα. Πάντα ευτυχισμένη να είναι η αδερφουλα σου και να μην τύχει τίποτα πια άσχημο στην οικογένεια σας. Τέλεια τα δικα σου νεα μπράβο όλα καλα θα πανε μέχρι το τέλος!!!!!

Κατερίνα γιατι έτσι ο μικρός λείπει η αγαπημένη του και νιώθει μόνος το πουλάκι μου!

Καληνύχτα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Χάθηκα :oops::oops::oops::oops: Είναι δύσκολο όμως με τη δουλειά και με τα 2 σκαθάρια να βρίσκω χρόνο :(:(:( Σημερα ο Πάνος ήθελε να κοιμηθεί στη μαμά μου κι ετσι εγώ είμαι πιο άνετη. Και αύριο θα είμαι πιο άνετη μέχρι να ερθει μια που δεν δουλευω. Τα ιδιαίτερα θα τα αρχίσω την άλλη εβομάδα και ετσι αυτην ειμαι πιο ανετη ;););) Όταν αρχισουν και οι διορθωσεις θα με κλαιτε :roll::roll::roll::roll:

Η φραουλιτσα μου τις ώρες που είναι ξύπνια συνήθως γκρινιάζει και θέλει αγκαλιά και βόλτα. Τις ώρες πάλι που κοιμάται με θέλει ο Πανούλης κατ'αποκλειστικότητα :?:?:?

Αύριο σαραντίζουμε και σήμερα πήγαμε παιδίατρο.Το μικρακι μου είναι 4600 και 58 ποντοι. Ο γιατρός μου είπε ότι το γάλα μου κάνει καλή δουλειά και ενιωσα πολυυυυυ περηφανη!!!!

Κατα τα αλλα όπως τα θυμαστε. Η μικρουλα μου εχει και καλες αλλα και πολυ κακες μερες..Αυτό ομως που όταν την αφηνουμε απο τα χερια πλανταζει..ειναι εξοντωτικο :?:?:? Πολλες φορες θελει και αγκαλια και βολτες :?:?:? Την κακομαθα πολυ φαινεται και αντε τωρα να το διορθωσω...

Αύριο που θα μπω καποια στιγμη που θα κοιμηθει η μικρη θα σχολιασω και τα δικα σας!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NAIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII koιμηθηκαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σηκωθηκαμε 2 φορες μονο απο τις 10 που κοιμηθηκαμε ξυπνησε 2 να φαει και 6 και μετα μια και καλη ξυπνησαμε 9!!!!!!!!!!!τελικα ηταν η ΑΛμΑΤΑΡΑ ΤΗΣ 19ΗΣ ΕΒΔΟμΑΔΑΣ...!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΑΛΗΘΕΙΑ????????????ΟΟΟΟ θα ετοιμαζουμε μαζι τα γενεθλιακια των μικρων μας!!!τελειααααααααα :D:D:D να μου πεις και ιδεες για συνταγουλες σε παιδικο παρτυ!!! :D

ΑΘΑΝΑΣΙΑ εσενα ποτε σου εδωσε ΠΗΤ???εγω ειχα 17-05 και με εβαλε με προκληση 13-05(μην το σχολιασω παλι) :lol:

Αννα Μαρια τους τρελλανε τους Αμερικανους ε??? :lol::lol::lol: δεν θα λυπηθηκαν και πολυ οι μαθητες σου που ελειψες!!! 8-):lol::lol:

αααα η εξαγωγη καλα πηγε...εβαλε αρκετη αναισθησια γιατι δεν επιανε ...ε και deponaki μετα ολα καλα!Δοξα Το Θεο!!!και οπως σας ειπα ευτυχως κοιμηθηκα χθες!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, νυστάζω, νυστάζω, νυστάζω...

Πάλι καψόνι ο Αντρέας χτες βράδι. Ξύπνησε κατά τις δύο-δυόμιση και ξανακοιμήθηκε τεσσεράμιση... Ευτυχώς δεν ούρλιαζε όπως την άλλη φορά, αλλά κοιμόταν, τον έβαζα στο κρεβάτι του, πήγαινα κι εγώ στο δικό μου, και μόλις έκλεινα τα μάτια μου τον άκουγα να νιαουρίζει. Μου έσπασε τα νεύρα. Και το πρωί στο πόδι απ' τις εφτά. Ευτυχώς τον ανέλαβε ο άντρας μου, αλλά οκτώ και είκοσι περίπου έφυγε για Λευκωσία, οπότε έπρεπε να σηκωθώ εγώ. ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ;;;;;;;;;;;;;;

Σας φιλώ όλες, θα επανέλθω μετά, γιατί απ' ό,τι βλέπω έχει ρίξει κάτω το βιβλίο που διαβάζω και δε θέλω να ενώνω τα κομματάκια του για να το συνεχίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

σημερα παλι τα ιδια μου εβγαλε την ψυχη ωσπου να φυγω απο τον παιδικο μαζευτηκαν και ολα τα μικρουλια γυρω μου και καναμε παζλ :lol::lol: ο Δημητρης δεν με αφηνε να φυγω με τιποτα με κλαματα τον αφησα,αυριο θα ερθει η αγαπημενη μας στο σχολειο και ελπιζω να ειναι πιο ηρεμος

Αννα Μαρια μπορεις να δινεις και για μεσημερι τραχανα ή απογευμα,καλα αλατι μετα το χρονο ξεχαστηκα,τωρα για την ποσοτητα αν θες μονο για ενα πιατακι βαλε 3-4 κουταλιες εγω λεω για να μεινει και λιγο,δυοσμο μπορεις να βαζεις στα φαγητα του για κανελα δεν ξερω ,ρεσιταλ παλι εδωσε ο ζουζουνος σου ε ;) το δικο σου το διηγημα το μεγαλο ακομα δεν μπορεσα να το διαβασω :o

Ανθη μου καλη αρχη στη δουλεια σου,μην αγχωνεσαι παλι θα μπειτε σε σειρα ,μια χαρα εβαλε η φραουλιτσα σου

Αθανασια μου πολυ χαιρομαι που ειναι καλα οι εξετασεις σου,αντε θα ακουσεις και την καρδουλιτσα του σε λιγο,πως τα παει ο μικρος σου στο σχολειο;ασε κι εγω πολυ ζοριζομαι αφου σκεφτομαι αν δεν στρωσει σε λιγο καιρο να τον σταματησω

Μαρινακι μακαρι να εχεις πολλες νυχτες σαν τη χθεσινη και ακομα καλυτερες,απο συνταγες για παιδικο παρτυ αλλο τιποτα οτι θες

Χριστινακι ταλενταρα δεν εχω λογια τελεια και τα δυο διηγηματα σου!!!θελω κι αλλα να διαβασω ,ασε ερωτιαρης δεν θα πεις τιποτα μια σταλια σκατο οι ερωτες μας ελειπαν :lol::lol: βαλε καλε κι εσυ καμια φωτο να δουμε το κουρεμενο σου μπομπιρακι

Κατερινιω η Αγγελικη πως τα παει στον παιδικο;;

πολλα φιλια σε ολες παω να φτιαξω φακες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίστια, έγραφα μία ώρα και με πέταξε έξω :shock::o , δεν το πιστεύω ποιος τα ξαναγράφει τώρα όλα αυτά :o:shock::shock::shock::shock::shock: ..... #:-s Λοιπόν κατ'αρχήν σας ευχαριστώ ΟΛΕΣ για τις ευχές για την αδερφούλα μου, αλλά και τις εξετάσεις μου :D:D:D !

Χριστινάκι τελικά χθες δεν πρόλαβα να σε διαβάσω γιατί ήρθε η πεθερά με την κουνιάδα :D:D:D !

Άννα Μαρία έκαψε καρδιές το μπουμπούκι σου :ymapplause:, αχ άντε βάλε μπρος να' χω κι εγώ παρέα αφού ζηλεύεις, μην το καθυστερείς :D:D:D !

Καγκουράκι, τι έγινε ξεκίνησαν να βάζουν πατώματα? Σε νιώθω πολύ κουρασμένη, υπομονή λίγο έμεινε και μετα θα βρείτε τη σειρά σας...

Ανθούλα καλή αρχή! Κάθε αρχή και δύσκολη δε λένε :?: σε λίγο καιρό είμαι σίγουρη πως θα βρείτε τους ρυθμούς σας και θα είναι πολύ καλύτερα, είδες ήδη η φραουλίτσα φτου φτου είναι μια χαρούλα, το είπε κι ο παιδίατρος κάνεις καλή δουλειά :ymapplause: !

Μαρινάκι άντε μπράβο που κοιμηθήκατε πάει κι αυτό το αλματάκι! Ακόμη δεν έχω πάει στο γιατρό γιατί θα κατεβεί την Κυριακή, οπότε από βδομάδα θα πάω και θα μου τα πεί όλα :D:D:D ! Περαστικός να είναι ο πόνος με το δοντάκι! ;)

Κατερινάκι μου εμένα ευτυχώς μια χαρά στο σχολείο, δε μου έκανε ούτε ένα σκηνικό από την 1η μέρα, που εγώ φοβόμουν και το περίμενα, αλλά το ζουζούνι μου με εξέπληξε ευχάριστα :) .Νομίζω ότι κι ο Δημητράκης θα συνηθίσει γρήγορα απλά μήπως πρέπει να του δείχνεις ότι είσαι αποφασισμένη και πως εκεί πρέπει να μείνει :?: πραγματικά δε ξέρω αφού δεν έτυχε να το αντιμετωπίσω :roll: , ότι νομίζεις καλύτερο εσύ. Αχ πραγματικά ανυπομονώ πολύ ν'ακούσω καρδούλα λες κι είναι το 1ο μου παιδί :) , αα κι εμείς φακές τρωμε σήμερα!

Δε θυμάμαι κάτι άλλο αλλά πάω γρήγορα να το σώσω μη με ξαναπετάξει έξω και τρελλάθώ :shock: Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παμε παλι!

Ανθη μου Συγχαρητηρια!!! Τα καταφερες μια χαρα! Καλο κουραγιο απο βδομαδα, ζορικα! Μην ανησυχεις βρε δεν κακομαθαινει ειναι πολυ μικρη ισα ισα εχει αναγκη την αγκαλια. Αν θες σιγα σιγα να την βαζεις στο ριλαξ αλλα να καθεσαι κοντα της να την αγγιζεις, να της μιλας και σιγα σιγα θα συνηθισει, οπως ολα κι αυτο θελει υπομονη.

Αννα Μαρια, πολυ ζουζουνος ο μικρος! Τον τραχανα εγω τον κανω αλλιως, οχι σουπα, πηχτο σαν χυλο, αφου βρασει ριχνω λιγο γαλα και βουτυρο και οταν τον βγαλω απο τη φωτια τριμμενη φετα, τον δινω για μεσημερι και τρωει γαβαθες!

Αθανασια μου κι εγω σε διαθεση εγκυμοσυνης νιωθω, θελω μια μπεμπα, αλλα ουτε διανοουμαι να τολμησω! Οικονομικα παμε χαλια, ο αντρας μου μολις επιασε δουλεια και δεν ξερω πως θα παει, εχουμε και τα μεταξυ μας ζητηματα, δεν νομιζω οτι ειναι η ωρα, αλλα ζηλευω τις γκαστρουλες και θελω μια μπεμπααα!!

Μαρινα μου περαστικα! Αντε σιγα σιγα θα στρωσει εντελως ο υπνος!

Κατερινακι τι να πω ευχαριστω! Υπολογιζω μια φορα στις 7-10 μερες να βαζω καινουργιο κομματι της ιστοριας "στο σκοταδι" οποτε εχεις χρονο να τη διαβαζεις αν θες!

Μηπως αν δεν τον πηγαινες για 2-3 μερες και τον επιανε ο φοβος οτι δεν θα ξαναπαει;;; Δυσκολο μωρε! Μοραβο στο Γιωργακη σου!

Φωτο θελω να βαλω, αλλα δεν μπορω να βγαλω! Χαλασε και η μηχανη και το κινητο και θελω να τον τραβηξω και βιντεο τωρα που τα λεει ετσι υπεροχα να τον εχω να τα θυμαμαι, αλλα ακυρο!!! Φρικηηη!

Αντε τα λεμε παλι πιο μετα! Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Νυστάζω νυστάζω νυστάζω.

Όλο το πρωί νύσταζε, κι έλεγα "τώρα θα κοιμηθεί" "τώρα θα κοιμηθεί" μήπως πάω κι εγώ και ρίξω κανέναν ύπνο, και πότε κοιμήθηκε;;; Μόλις ΤΩΡΑ...!!! Περιμένω να έρθει ο άντρας μου να φάμε και θα πάω να την πέσω. Να κοιμηθώ χλωμό το κόβω, αλλά τουλάχιστον να ξεκουραστώ λίγο.

Ανθή, για την αγκαλιά, το ριλάξ κ.λπ. συμφωνώ απόλυτα με τη Χριστίνα, κι εγώ τα ίδια ήμουν έτοιμη να σου γράψω!

Μαρίνα, είδες που φτιάχνει σιγά σιγά το πρόγραμμά του;

Οι μαθητές μου λυπήθηκαν πάρα πολύ που έλειπα, αφού άκουσα στις ειδήσεις για κάτι απόπειρες αυτοκτονίας σε εσπερινό σχολείο...

Κατερίνα, ευχαριστώ για τον τραχανά. Τώρα βράζω κοτόπουλο, έβαλα να γίνονται κάτι λαχανικά στον ατμό και μόλις τελειώσουν θα ρίξω και τον τραχανά.

Κάτσε να γυρίσει η αγαπημένη του και πρώτος θα πηγαίνει ο Δημητράκης στον παιδικό, τελευταίος θα φεύγει!

Χριστίνα, εγώ δε θέλω μπέμπα, θέλω άλλον ένα μπέμπη!

Ευχαριστώ για τις συμβουλές για τον τραχανά, αλλά γάλα, βούτυρο και φέτα είναι πολύ μικρός ο Αντρέας για να φάει! Εμείς βάζουμε χαλούμι στον κυπριακό τραχανά. Γενικώς, οι συνταγές για τραχανά ποικίλλουν από περιοχή σε περιοχή. Εδώ η Ανθή βάζει μέσα βραστό αβγό!!! :P :P :P :P

Αθανασία, η καρδούλα είναι το πρώτο και μεγαλύτερο άγχος πιστεύω.

Εμείς σήμερα τρώμε λαχανόρυζο.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε φιλεναδες μου;;;Εγω σημερα δε δουλευα.Αυριο ξανα.Εχω βαρεθει παντως να ειμαι μεσα στο σπιτι.Θελω βολτεεεες!!!

Αθανασια μου σοκαριστηκα με αυτο που συνεβη στην αδερφουλα σου..Ευχομαι απο εδω και περα μονο ευχαριστα να της συμβαινουν!!!Ποτε θα πας γιατρο να ακουσεις καρδουλα;;;

Αννα Μαρια σε εχει στιγματισει ο τραχανας μου :lol::lol::lol::lol: Αμα ερθεις ποτε στην Αθηνα θα σου κανω τραπεζι με τραχανα :lol::lol::lol:

Κι εγω μπεμπη ελεγα πως θελω ξανα αλλα τωρα το κοριτσι δεν το αλλαζω με τιποτα..Αλλη χαρη!!

Κατερινακι μου λογικα αν εχει και την αγαπημενη του ο Δημητράκης σου δεν θα εχει προβλημα..Καθονταν τα παιδακια και επαιζαν ολα μαζι σου;;;Αυτο σημαινει οτι εισαι καλος ανθρωπος και αγαπας πολυ τα παιδια.Εχουν διαισθηση αυτα!

Χριστινακι σευχαριστω για τα καλα σου λογια!Ολα ενταξει με τον αντρουλη σου;;;Τελικα θα παει στην Αιγινα ο μικρος με τη γιαγια;;;

Κατερινα μου ποτε θα αλλαξετε πατωματα;Χαρα στο κουραγιο σου !!!Πριν γεννησω εβαλα κλιματιστικο στο δωματιο του Πάνου και έφυγα από το σπίτι γιατί δεν αντέχω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ τα μαστόρια :?:?:?

Τι κάνει το κουνελάκι σου;; Εξακολουθεί να έχει καλό προγραμματάκι;;Η νυφούλα μου δείχνει το ιδιο ενδιαφερον με την αρχή για το αδερφάκι της;;

Μαρίνα πάντα τέτοια ο γιος σου! Άντε και στης φραουλίτσας :lol::lol::lol: Το βράδυ που μας πέρασε ήταν πάλι ελεεινό :?:?:?

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Πήγα σχολείο μες στη νύστα, ευτυχώς μόνο μια ώρα έκανα, γιατί ήρθε ένας Κυπριοαυστραλός να μας παρουσιάσει μια εργασία για τους Κύπριους μουλαράδες στον Α' Παγκόσμιο Πόλεμο. Ω ναι, καλά διαβάσατε! Κι αν αναρωτιέστε τι δουλειά είχε αυτός ο τύπος στο εσπερινό σχολείο, μην αναρωτιέστε άδικα. Δεν είχε καμία δουλειά. Είναι, όμως, από την περιοχή και μάλιστα είναι ξάδελφος του γραμματέα της σχολικής εφορίας και για κάποιο λόγο ήθελε είτε αυτός είτε ο γραμματέας να παρουσιαστεί αυτή η εργασία σε κοινό της περιοχής. Τώρα πώς τους ήρθε να παρουσιάσουν μια επιστημονική εργασία σε κοινό που αποτελούνταν ως επί το πλείστον από αναλφάβητους και από υπέργηρους (ήρθαν διάφοροι παππούδες και γιαγιάδες από το χωριό, συγγενείς του), ένας Θεός το ξέρει!

Ο διευθυντής δέχτηκε γιατί νόμιζε ότι θα έδειχνε φωτογραφίες και θα μας έλεγε ιστορίες, αλλά αυτός τα παρουσίαζε με ένα στιλ "μια που ρωτήσατε για την εργασία μου, ήρθα να σας πω τα εξής, α, είναι κι αυτό, α, είναι και το άλλο". Ευτυχώς κατάφερε και κέντρισε το ενδιαφέρον έστω και λίγων, οι οποίοι έκαναν και ερωτήσεις στο τέλος!

Μετά πέρασα από τη θεία μου που είχε τραπέζι στους Αμερικάνους και ήταν όλη η οικογένεια εκεί, πολύς κόσμος!

Τώρα κουτουλάω, λέω να πάω να την πέσω...

Ανθή, ο τραχανάς σου δεν ξεχνιέται με τίποτα! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, με τα πάνω κάτω τέτοια ώρα πάλι καταφερα να μπω.

Κατεβαίνω το πρωι κατα τις 9 στο σπίτι που περνουν τηνΑγγελικη με το σχολικο και μέχρι τις 3:30 που γυρίζει αδειαζω τα δωμάτια. Ευτυχώς κοιμάται ένα δωράκι το πρωι ο μικρός και έτσι κάνω κάτι ολοκληρωμένο. Αυριο θα αδειασω τελείως τις ντουλάπες, ξεκίνησα απο σήμερα, και είμαστε έτοιμοι για να ξεκινήσει ο μάστορας. Λογικα απο Δευτέρα το βλέπω, περιμένουμε τηλεφωνο του μήπως βρει αυτός στα υπόλοιπα υλικά καλύτερη τιμη μήπως τα πάρει χοντρικη και μας έρθει λίγο πιο οικονομικα.

Σήμερα παραλάβαμε και το καινούριο μας αυτοκινητακι!!!!!

Ανθη η φραουλιτσα πήρε και βάρος και ύψος πολυ, μια χαρα το γαλατακι σου να είσαι πολυ περήφανη. Ε δεν την κακόμαθες με τηνναγκαλια απλα της αρεσει η ζεστασιά και η ασφάλεια που νιώθει. Της έχεις τίποτα κρεμαστα παιχνίδια ή κανά γυμναστήριο μήπως αυτα της κινήσουν την περιέργεια και κατσει λίγη ώρα να τα χαζευει?

Ο Νικόλας μου ναι έχει καλο προγραμμα, κοιμάται κατα τις 9 το βραδυ και θα ξυπνήσει λίγο πριν τις 4 και μετα κατα τις 7-8 το πρωι. Μέσα στη μέρα θα κοιμηθει ένα δίωρο και ολο το απόγευμα συνήθως είναι ξυπνιος. Η αγγελικη μια χαρα τον αγαπάει πολυ.

Μακάρι Μαρίνα να συνεχίσει έτσι ο μικρός σου και να έχει καλύτερο ύπνο.

Κατερίνα θα συνιθισει ο Δημητρακης τον παιδικο μόλις μπουν και αυτοί σε προγραμμα με χειροτεχνίες τραγούδια θα του αρεσει. Κρίμα να το σταματήσεις. Η δικια μου μια χαρα τα παει είχε προσαρμοστει πολυ εύκολα και τώρα πάλι που ξεκινησε ήταν σα να μην είχε σταματήσει ένα μήνα το καλοκαίρι. Σίγουρα είναι στο παιδι αλλα πιστεύω πολυ και στον τροπο που θα τον προσεγγίσουν οι παιδαγωγοί.

Αθανασία θα περιμένουμε τώρα τα νεα σου απο τον γιατρο!!!!

Χριστίνα ξεκινησε κανονικα ο άντρας σου δουλεια, μπράβο έλα όλα θα φτιαξουν σιγα σιγα και θα έρθει και η μπέμπα που ονειρεύεται!

Άννα Μαρία απο τραπέζι σε τραπέζι είστε τώρα με τον θείο απο την Αμερική. Που θυμηθηκες τον τραχανα της Ανθης, τον ειχα ξεχασει....τότε θα θυμασαι και τον δικο μου με τα μανιταρια, το καλαμπόκι και τις καυτερες πιπεριές οπότε δεν σου γράφω τη συνταγη :lol::lol:

Καληνύχτα κοριτσακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!τι κανετε??? :D:D:D

χθες παλι ξυπνουσε συχνα...ανα 2ωρο!!! :cry::cry::cry: ρε κοριτσια ...μετα το αλμα παρατηρειται υπερπαραγωγη???νομιζω πως εχω υπερπαραγωγη γαλακτος...χθες εκανα ντουζ και ετρεχε μονο του(πεταγοταν) και ολη μερα ειναι τουμπανο το στηθος ενω ετσι ηταν μονο το βραδυ... :?:?:?

με παυσιπονα ειμαι εγω γιατι ποναει το δοντι!!!! :?:?:?

κατερινα με γεια το καινουργιο σας αμαξακι!!!καλες βολτες :D:D τυχερηηη εισαι αν ειχα τετοιο μπεμπη θα εκανα πιο ευκολα και γρηγορα 2ο...τωρα το σκεφτομαι να σε πω την αληθεια :lol::lol::lol::lol:

Ανθη τουλαχιστον ξεχνιεσαι στη δουλεια...εγω ολη μερα σπιτι και αν θα βγουμε καμια βολτα απογευμα εαν δεν ειναι κουρασμενος ο αντρας μου...αντε να αρχισουμε ετοιμασιες για την γαμοβαφτιση να κανω κατι να ασχολουμαι!

φιλιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αχ κάθε μέρα ξυπνάω όλο και πιο κουρασμένη, εντωμεταξύ όλη νύχτα στρυφογυρίζω :? και χθες ενώ ξάπλωσα επείτηδες από τις 21:30 είχε πάει 23:30 κι ακόμη δε μπορούσα να κοιμήθω, φυσικά τώρα κουτουλάω, αυτή η εγκυμοσύνη μου'χει φέρει πολλή νύστα (-|(-|(-|:lol: . Είχα και το Λευτέρη χθες να κάνει τα δικά του, δε ξέρω ρε κορίτσια απ'όταν άρχισε προνήπιο έχει αγριέψει λίγο νομίζω, είναι πιο ζωηρός κι αντιδραστικός :roll: , δυσκολεύομαι να τον ξαναφέρω στα συνηθισμένα του, π.χ. όταν έκανε ή έλεγε κατι μια ματιά μου έφτανε για να καταλάβει, τώρα τελευταία κάνει πως κοιτάει αλλού επείτηδες ή μου λέει με ύφος τι με κοιτάς :shock::o ....Ο άντρας μου δεν το συζητώ καν, ο μικρός τον έχει και τον είχε πάντα για την πλάκα του γιατί δε του χάλαγε χατήρι, ότι κι αν έκανε ο Λευτέρης, ο άντρας μου έλεγε τι να του πω/κάνω μωρέ μια σταλιά παιδί είναι :shock::o ... Τώρα όμως έχει αρχίσει κι εκείνον να τον ενοχλεί η συμπεριφορά του, είναι όμως αργά ο μικρός δεν τον φοβάται καθόλου, μόνο εμένα ακούει και φοβάται λίγο :roll: Τεσπα, ελπίζω να καταφέρω να τον ηρεμήσω :roll: .

Χριστίνα μου εύχομαι σύντομα να λυθούν τα όποια θεματάκια υπάρχουν με τον άντρα σου και να κάνετε τη μπεμπούλα ;) , όσο για τα οικονομικά ας μην το σχολιάσω καλύτερα όλοι πάνω κάτω στην ίδια φάση είμαστε όπως μας κατάντησαν :? αλλά αν περίμενα να είμαι εντελώς καλά οικονομικά για να κάνω 2ο νομίζω δε θα έκανα καθόλου :lol::lol::lol:

Άννα Μαρία τρως καλά αυτές τις μέρες ε, αχ πόσο βαριέμαι το μαγείρεμα όταν ξέρω ότι περιμένουν άλλες δουλειές από πίσω, καλά ο Κυπριοαυστραλός σας έκανε και χάρη :lol: !

Ανθή μου σ'ευχαριστώ, μάλλον Τρίτη θα πάω γιατρό, όταν δε δουλεύεις γιατί δε παίρνεις το φραουλόπαιδο να πάτε μια βολτίτσα αφού τώρα τα πάτε μια χαρά με το θηλασμό, ίσως κι αυτό βαριέται μες στο σπίτι κι ας είναι μικρό... :roll:

Καγκουράκι καλορίζικο και καλοτάξιδο το καινούριο σας αυτοκινητάκι :D Ευτυχώς ο Νικόλας χωρίς να το καταλαβαίνει σε βοηθάει το καλό σου :);) !

Μαρίνα ακόμα πονάει το δόντι ε :?: νομίζω είναι από τους χειρότερους πόνους :? , γιατί δεν παίρνεις το μικράκι σου να το πας καμιά βόλτα με το καρότσι να αλλάξει κι αυτό εικόνες, σίγουρα θα του αρέσει ;)

Κατερινάκι πού είσαι τι έκανε σήμερα ο Δημήτρης στο σχολείο, πήγε η αγαπημένη του :x:?:

Αυτά από μένα, ελπίζω να μη ξάχασα καμία γιατί αισθάνομαι λίγο και σαν ζαλισμένο κοτόπουλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, κάνω διάλειμμα....αδειασα τις ντουλάπες και τις δυο και περιμένω να ξυπνήσει και ο Νικόλας μου να φάει.

Αθανασία μπορει να έχει αυτη την αντίδραση ο Λευτέρης σου Λόγω του σχολείου, επειδη εκει πρέπει να πειθαρχησει και να υπακούει στους κανονες μετα στο σπίτι του είναι δυσκολο, θέλει να νιώσει ελεύθερος κατα κάποιον τροπο.

Εσυ μην αλλάξεις κάτι στην συμπεριφορα σου δωσε του λίγο χρόνο και μόλις διαχειριστεί την ένταση της ημέρας καλύτερα θα είναι πάλι όπως πριν.

Μαρίνα γιατι δεν τον βγαζεις βόλτα με το καροτσι μονη σου, ακόμα ο καιρος είναι καλός και δεν έχει και τις τρομερές ζεστές του καλοκαιριού. Με την βόλτα ηρεμουν και αν σου κοιμηθει καλως αλλιώς αν αρχίσει και χαζευει τριγύρω του, είναι τόσα τα ερεθίσματα που μετα θα κοιμηθει καλύτερα το βράδυ γιατι θα είναι κουρασμένος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι μου αυτό σκέφτομαι κι εγώ, θα δούμε :roll: ελπίζω να ηρεμήσει από μόνος του, εσύ έκανες διάλειμμα :?: , αχ πέρσι τέτοια εποχή ήταν που είχα κάνει κι εγώ την αλλαγή στην κουζίνα μου, από 2 παράθυρα και πόρτα άνοιξα μία μεγάλη τζαμαρία με ενσωματωμένη πόρτα και γινόταν χαμός σε όλο το σπίτι :shock: , αν μου έλεγε κανείς να το επαναλάβω τώρα, ούτε με σφαίρες :o είχε γίνει όλο το σπίτι γιαπί ~x(:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως ειστε κοριτσακια μου; Μου λειψατε! Δεν προλαβαινω να σας διαβασω καθολου. Τρεχω σαν τρελλη κ πλεον δεν εχω ελευθερο χρονο. Τωρα κοιμιζω τον μικρο κ ειπα να σας γραψω κ ελπιζω οτι καποια στιγμη θα σας διαβασω.

Λοιπν ειμαστε καλα καταρχην. Ο μικρος μου μεγαλωνει, επικοινωνουμε πολυ καλα αφου μου δειχνει οταν θελει κατι κ κατανοει πολυ καλα οταν του μιλω. Στον παιδικο ολα καλα αν κ το αγορι μου οταν παω να τον παρω φωναζει μαμα κ τρεχει να με αγκαλιασει.

Εγω τωρα στο σχολειο εχω πολυ δουλεια αφου προσπαθω να κανω την ταξη να μοιαζει με ταξη. Αυτη την εβδομαδα θα μου βαψουνε κ τους τοιχους οποτε σιγα σιγα θα ετοιμαστουν ολα. Το προγραμμα σε ειδικο σχολειο ειναι ζορικο αφου εχουμε μονο δυο διαλειμματα κ παντα εχεις στο μυαλο σου τα μικρα λογω της σοβαροτητας των προβληματων που εχουν. Ερχομαι πολυ κουρασμενη στο σπιτι παω μετα κ διαβαζω σε ενα περσινο μαθητη μου που μενει κοντα μου κ μετα παιρνω τον μικρο κ τρεχω να μαγειρεψω να μαζεψω να απολαυσω το γιοκα μου κ αν εχω χρονο να κανω κ δουλεια του σχολειου. Ζορικο προγραμμα, πολλη νυστα λογω του πρωινου ξυπνηματος αφου 5:20 ξυπναω κ 6 φευγω απο το σπιτι.

Συγχωρεστε με που δεν σχολιαζω, ζητω την κατανοηση σας.

Ελπιζω να ειστε ολες καλα κ να μην εχασα καποιο νεο.

Σας φιλω με πολυ αγαπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες μου !Στις 7 γυρισα από τη δουλειά, έβγαλα γάλα με το θηλαστρο και τώρα κάθομαι και σας γράφω μια που η μικρή κοιμάται!

Ξεσκάω στη δουλίτσα αλλά πριν φύγω και αφού γυρίσω είναι δύσκολα τα πράγματα..Τώρα πήγε η μαμά μου με τον Πάνο να μου αγοράσουν τα ψώνια της εβδομάδας από το σούπερ μάρκετ. Πάλι καλά που έχω και τη μανούλα μου.

Οι καινούριοι μου μαθητές φαίνονται πολύ καλά παιδιά. Νομίζω πως θα τα πάμε καλά!

Αθανασία μου δουλεύω κάθε μέρα και είναι δύσκολο να βγω βόλτα με 2 παιδιά πριν τη δουλειά γίατί τρέχω και δεν φτάνω προκειμένου να τα έχω όλα έτοιμα μέχρι την ώρα που φεύγω. Μετά πάλι είναι δύσκολο γιατί βραδιάζει και επίσης πρέπει να βγάλω γάλα με το θήλαστρο..Στη φραουλίτσα σίγουρα αρέσει η βόλτα. Όποτε βγαίνουμε έξω ειναι πολύ ήρεμη και συνήθως κοιμάται όλη την ώρα.

Τα περισσότερα παιδάκια όταν βιώνουν κάτι καινούριο στη ζωούλα τους γίνονται πιο ζωηρά.Το ίδιο συνέβγ και με τον Λευτεράκη σου. Έτσι έγινε και με τον Πάνο όταν απέκτησε την αδερφούλα του. Παρ' όλα αυτά την αγαπάει πολύ και την προσέχει!

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα κι εγώ απίστευτη νύστα στην αρχή..Δράμα η κατάσταση. Στη δεύτερη καμία σχέση.

Κατερινάκι μου καλορίζικο το καινούριο σας αυτοκίνητο! Καλές βόλτες! Ανυπομονώ για τη στιγμή που θα έχει τέτοιο προγραμματάκι η φραουλιτσα. Τώρα βρισκόμστε σε φάση που κοιμάται αρκετά στη διάρκεια της ημέρας και ελάχιστα τη νύχτα :?:?:? Τα μπέρδεψε το καμάρι μου :?:?:?

Υπομνή με τις εργασίες του σπιτιού..

Άννα Μαρία όλο σε τραπέζια μου είσαι. Σε μένα που μαγειρεύω υπέροχο τραχανά δεν ξέρεις να έρθεις :lol::lol::lol: Ξεκουράστηκες καθόλου;;

Μαρίνα πότε θα "γαμοβαφτιστείτε";;;;;; Μα πού το βρήκα αυτό το ρήμα :lol::lol::lol: ;;;; Σου ξαναέκανε ο μικρούλης σου τόσο καλό βράδυ;;

Μαράκι μας έλειψες..Πολύ ζόρικο το πρόγραμμά σου. Εγώ κάπως έτσι θα είμαι όταν αρχίσει και η διόρθωση..Τρέμω και μόνο που το σκέφτομαι :?:?:? Να μου φιλήσεις το ομορφόπαιδο!

Αυτά για σήμερα. Ελπίζω να τα καταφέρω να μπω και αύριο.

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα όμορφα κοριτσάκια!!!

Μαράκι υπομονή όντως το πρόγραμμά σου είναι πολύ ζόρικο μόνο που σε διάβασα κουράστηκα :shock: , υπομονή και φιλάκια στο γλυκό σου Στεφανάκο :D !

Ανθή μου έχεις δίκιο αυτές οι δουλειές του σπιτιού δεν τελειώνουν ποτέ :roll: Πάλι καλά που έχεις κι εσύ τη μανούλα σου και σε βοηθάει, αχ αυτές οι μανούλες :D ! Για τη συμπεριφορά του Λευτεράκου μου το καταλαβαίνω αλλά ευτυχώς καταλαβαίνει κι εκείνος ότι με στενοχωρεί και δεν του αρέσει, οπότε εκεί τον πατάω και τον φέρνω στο φιλότιμο :) , είναι ήδη καλύτερα τα πράγματα. Δεν την έχεις μπερδέψει εσύ καλέ τη φραουλίτσα σου απλά ορισμένα μωράκια έτσι κάνουν δυστυχώς, τη μέρα νύχτα και τη νύχτα μέρα, έτσι ήταν ο αδερφός μου και το θυμάμαι γιατί έχουμε 14 χρόνια διαφορά κι ήμουν σα μαμά του :shock::lol::lol: ! Ο Πανούλης τη συνήθισε την αδερφούλα ε :?: , τώρα έχει κι ευθύνες το παιδί, είναι μεγάλος αδερφός :!:

Οι υπόλοιπες που χαθήκατε, τρέχετε φαντάζομαι, φιλάκια στα μαγουλάκια!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Σας διαβάζω από χτες, αλλά δεν κατάφερα να σας γράψω.

Τώρα θα φύγουμε σε λίγο, θα πάμε να πάρουμε παπούτσια για τον κυριούλη, οπότε θα σας σχολιάσω μετά.

Να σας ρωτήσω, όμως, κάτι να με συμβουλεύσετε εσείς που σίγουρα θα ξέρετε: θέλω να αγοράσω ηλεκτρική σκούπα. Ποια μου προτείνετε; Τι ιδιότητες πρέπει να έχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου,

Μαρακι σε χάσαμε τις τελευταίες μέρες αλλα βλέπω έχεις δυσκολο προγραμμα και πρωινό ξύπνημα. Μπράβο στον Στεφανακο που τα παει καλα στον παιδικο.

Ανθη δεν νομίζω να τα μπέρδεψε η φραουλιτσα, Έχει πάρει απο τη μαμα της που είναι νυχτοπουλι :lol::lol::lol: θα σου κάνει παρέα όταν θα αρχίσει η διόρθωση τη νύχτα και θα κοιμαστε παρεουλα τα πρωινα :lol::lol:

Άννα Μαρία για την σκουπα νομίζω να είναι πολλα watt, τα υπόλοιπα θα σου τα πούνε εκει και αποφασίζεις. Καλα ψώνια!!

Αθανασία θυμάμαι και σένα περσυ με τις εργασίες στην κουζίνα, άμα κανεις τέτοιες δουλειές και μένεις μέσα είναι δράμα η κατάσταση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, πού χαθήκατε όλες;

Εγώ έτρεχα αυτές τις μέρες και δεν είχα πολύ χρόνο. Πλέον παίρνουμε τον υπολογιστή από το καθιστικό, γιατί τον πιάνει ο Αντρέας και τον χτυπάει στο τραπεζάκι κι έτσι δεν μπορώ να γράφω όποτε θέλω.

Σήμερα το πρωί πήγαμε με τον αδελφό μου να του αγοράσουμε τα πρώτα του κανονικά παπουτσάκια. Πήγαμε από ένα μαγαζί που μας σύστησαν όλοι. Δοκίμασε, αλλά δεν τα πήραμε, είπαμε να κάνουμε πρώτα μια έρευνα αγοράς, γιατί είχαν 54 ευρώ, ποσό όχι ευκαταφρόνητο, αν σκεφτούμε ότι θα τα φορέσει για πολύ λίγο καιρό. Αλλά από την άλλη, φοβάμαι ότι, αν πάρουμε από κάπου αλλού και μας πουν ότι είναι ορθοπεδικά, ενώ δεν είναι κατάλληλα, του δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα στο πόδι. Το απόγευμα που έλειπα εγώ ήρθαν οι γονείς μου και έφεραν από το μαγαζί τους τέσσερα ζευγάρια, κάποια είναι ορθοπεδικά, κάποια όχι, αλλά αγχώνομαι λίγο. Προτιμώ να πάρω κάποια καλή μάρκα και ας δώσουμε κάτι παραπάνω.

Χτες είχαμε κάτι μικροεπεισόδια στο σχολείο και ήδη έχει αρχίσει να ξεκαθαρίζει η κατάσταση. Μια κοπέλα διαγράφηκε με απόφαση του επαρχιακού επιθεωρητή, και ένας άλλος, απίστευτο κωλόπαιδο, διαγράφηκε από μόνος του, μας έβρισε κιόλας, και σήμερα ξαναήρθε!!!!!!!!! Είναι από αυτούς που ο μόνος λόγος που έρχονται στο εσπερινό είναι για να σπάσουν πλάκα και να περνούν ευχάριστα και ανέξοδα τον καιρό τους.

Σήμερα είχαμε τη γιορτή, αφού τη Δευτέρα είναι η επέτειος της Κυπριακής Ανεξαρτησίας και ακολουθεί τριήμερο!!!

Εσείς τι κάνετε, πού χαθήκατε όλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...