Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Οι γυναικάρες με τα καροτσάκια!!!" Νο 5


Recommended Posts

Άννα Μαρία άντε με το καλό να δεχτείς τον αντρούλη σου, φυσικά βρε και δε μπορείς να ζείς συνεχώς σε τεταμένο κλήμα, εννοώ τα μικροκαυγαδάκια, σε σοβαρά θέματα εννοείται ότι χρειάζεται διαρκώς προσπάθεια βελτίωσης κι απ'τους δυο ;) Άντε καλά να περάσεις στους γονείς σου! :D Φεύγω κι εγώ νωρίτερα πάω να πάρω τουρτίτσα, έχει γενέθλια η μανούλα μου σήμερα :D !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσακια μου

ευχαριστω για τα περαστικα για τον μικρο μου

χθες το πρωι πηγαμε σε ενα μνημοσυνο στη Δεσκατη δεν μειναμε για φαγητο και πηγαμε στην πεθερα μου οπου και ειχα αφησει τα παιδια και φαγαμε εκει ολοι μαζι,το μεσημερι εριξα εναν υπνο μου βγηκε ολη η κουραση ,το απογευμα εφτιαξα τριγωνακια με κρεμα (πανοραματος)και κεικ ,επλυνα τα μπαλκονια και ετοιμασα τις τσαντες των παιδιων,τον Δημητρη δεν το εστειλα σχολειο σημερα αλλα καλα ειναι λιγες μυξες εχει μονο αλλα για να μην χειροτερεψει ας τον κρατησω και σημερα και βλεπουμε,το ζιζανιο ομως σημερα που ηταν να κοιμηθει λιγο παραπανω ξυπνησε απο τις 7μιση και ηθελε να παει σχολειο ,τωρα ξαπλωνει και με βαζει να του χαιδευω τα ποδια :lol:

Αννα Μαρια εχω μεγαλη απορια τι δωρα θα σου στειλει αυτη τη φορα η πεθερουλα σου ;) οσο για τη μανα σου τι να πω συννενοηση μπουζουκι............ πλακα εχει:lol::lol::lol: μηπως ηθελε να κατσει κι αλλο στην ταβερνα ο Αντρεακος και αρχισε να κλαιει μετα; ;)

Αθανασια μου να χαιρεσε τη μαμα σου πολυχρονη!!!μακαρι να μην εχεις τοσο εντονα συμπτωματα οπως στην πρωτη εγκυμοσυνη τωρα εχεις κι ενα παιδι να φροντιζεις ειναι πιο δυσκολα,ασε εδω το πετρελαιο δεν συμφερει με τιποτα ολοι ψαχνουν αλλους τροπους για να ζεσταθουν,εμεις βαλαμε περυσι ξυλολεβητα μπορει να παιδευομαστε λιγο αλλα τουλαχιστον χορταινουμε ζεστη

Ανθη μου σαν γυναικα του χωριου που ειμαι πρεπει να ειμαι σκληραγωγημενη τι να κανω :lol::lol: καποιος πρεπει να τα κανει ο αντρας μου δεν μπορουσε μονος του και δεν θελουμε να υποχρεωνομαστε στον εναν και στον αλλο γιατι μετα πρεπει να ανταποδοσουμε κι εμεις,η πεθερα μου να δεις κουβαλημα αυτη κι αν ειναι σκληραγωγημενη καμια σχεση με εμενα :o θα δεις οσο παει θα στρωνει το φραουλοπαιδο,πως πηγε χθες το βραδυ;

Κατερινακι σουβλακια και παγωτο βλεπω μια χαρα ξεσκασατε λιγο,ποτε θα αρχισετε με τα πατωματα;

τι μαγειρευουμε σημερα;εγω κοτοπουλο με κριθαρακι στο φουρνο,πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκές καλημέρες σε όλα τα κοριτσάκια!

Κατερινάκι μου σ'ευχαριστώ για τις ευχούλες :D η αλήθεια είναι ότι τη χαίρομαι και με το παραπάνω τη μανούλα μου, αν δεν την είχα δε ξέρω τι θα έκανα :roll: με βοηθάει τόσο πολύ, αλλά γενικά της έχω τρομερή αδυναμία, είμαι παιδί της μαμάς :lol::lol::lol: ολόκληρη γαιδούρα ακόμα τη μαμά μου θέλω :lol::lol::lol: ....

Ααχ συγνώμη ξέχασα η ξεμυάλο να σου πω περαστικά χθες για το Δημητράκη σου, είναι καλύτερα σήμερα και ζητάει χαδάκια το ζουζούνι σου ε, όταν δεν κάνουν πυρετό όλα είναι πιο εύκολα, άντε εύχομαι να γίνει γρήγορα εντελώς καλά :) ! Αα έκανα και αίτημα για την ομάδα μας :D:D:D ! Τι μας κάνεις πρωί πρωί με τα τριγωνάκια σου, ε ρε να μη μένουμε πιο κοντα :lol::lol::lol: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα!!!

Αχ ειπατε και τι δεν ειπατε παλι!

Αννα Μαρια και γαμω τις συνεννοησεις κι εσεις! Ετσι ειναι με τους μεγαλους ανθρωπους ξαναμωραινωνται, κανε υπομονη γιατι καποτε ετσι θα ειμαστε κι εμεις!Να χαιρεσαι τον αδερφουλη σου!

Αθανασια μου να χαιρεσαι τη μαμα σου! Βλεπω με τους αντρες μας ολες τα ιδια περιπου, μαζι δεν κανουμε και χωρια δεν μπορουμε! Κι εμενα γυριζει, γκρινιαζουμε για κατι και σκεφτομαι καλα ηταν που ελειπε, μετα οταν ξαναφευγει στεναχωριεμαι, μωρε καλα μας λενε ψυχανωμαλες τις γυναικες!!! Μακαρι να ειναι πιο ηρεμη αυτη η εγκυμοσυνη!

Ανθη μου θα δεις, τωρα που θα σαραντισει θα στρωσει ακομα πιο πολυ, δεν θα το πιστευεις! Καλη αρχη σημερα στη δουλεια!

Μαρινα μου χαρας στο κουραγιο σου! Εγω ουτε χωρις μωρο δεν τα κανω ολα αυτα, οχι μαζι με το Δημητρη!

Καγκουρακι μου αυτες οι μικρες βολτουλες οι οικογενειακες ειναι μια οαση στην καθημερινοτητα μας!

ΚΑ μου παλι μεγαλουργησες! Περαστικα στο ζουζουνακι, σημερα υποθετω θα ειναι καλα! Μια χαρα ειναι ο ξυλολεβητας, αλλα ποσο κοστιζει να τον αγορασεις και να τον βαλεις;

Με τις ψειρες, εκει που λεγαμε οτι ησυχασαμε, πριν κανα δυο μερες με πιανει εμενα παλι φαγουρα, με ψαχνει η πεθερα μου δεν εχεις μου λεει, αλλα εγω τρωγομουν, οποτε λεω δεν βαζω καλου κακου πετρελαιο εγω και λοσιον ο Δημητρης; Του βαζω τη λοσιον λοιπον και αρχιζω με το χτενακι και βγαζω 4 ΨΕΙΡΕΣ!!! Οχι κονιδες ψειρες!!! Εγκεφαλικο! Φυσικα με εχει κολλησει, αφου κοιμαται στο μαξιλαρι μου η πανω μου, ευτυχως εγω ψειρα δεν εβγαλα με το χτενακι, καθομουν ωρα και τα χτενιζα ειναι και μακρυα, σημερα μου εβγαλε η πεθερα μου 4-5 αβγα και βλεπουμε! Αμαν, ενα μηνα με τις βρωμοψειρες!!!

ΣΚ περασαμε ομορφα, το Σαββατο ο Νικος δεν δουλευε, αλλα δουλευα εγω και γυρισα κατα τις 5 και στο σπιτι, αργοτερα πηγαμε για περπατημα λιγακι και μετα γυρισα και εφτιαξα μπιφτεκακια με τηγανητες πατατες. Ειχα κατσει Παρασκευη βραδυ μετα τη δουλεια κι εφτιαξα λιγο το σπιτι να μην τα εχω το Σαββατο. Κυριακη δουλευε, οποτε ημουν ολη μερα με το παιδι, τον ευχαριστηθηκα πολυ ειναι η αληθεια, παιξαμε, κοιμηθηκαμε παααρα πολυ αγκαλιτσα, εκανα παλι σκουπισμα, σφουγγαρισμα, μπανια, κουζινα, μαγειρεμα και φωναξα και μια κοπελα να μου κανει το μπαλκονι που ηταν σε αθλια κατασταση!

Βρε κοριτσια, καμια φορα με φερνει στα ορια μου ο μικρος και του ριχνω καμια στην παλαμη η τον τραβαω και μετα νιωθω πολυ ασχημα, εσεις τι κανετε οταν ουτε η συζητηση ουτε η τιμωρια πιανουν; Εγω μετα παντως μετανιωνω και του φιλαω τα χερακια και του ζηταω συγνωμη και τι εχω κανει; Μια τρυπα στο νερο, γιατι και λαθος παραδειγμα του δινω και ακυρωνω η ιδια μετα τον εαυτο μου, ουφ ουφ ουφ!!!!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι μου σ'ευχαριστώ! Όπως τα λες με τους άντρες μαζί δεν κάνουμε και χώρια δε μπορούμε :lol::lol::lol: !Τι καλά που περάσατε το ΣΚ ζηλεύω :D άντε να ρθεί η ώρα να ξεκουραστώ κι εγώ :roll: . Ακόμα σας παιδεύουν οι παλιόψειρες :? θέλει πολλή υπομονή για να τις ξεφορτωθείτε, ειδικά εσύ με το μακρύ μαλλι. Λοιπόν κι εγώ έδινα του γιού μου καμιά στον ποπό όταν μ'έβγαζε εκτός ορίων, φυσικά μετά το μετάνιωνα κι ένιωθα τύψεις :( αλλά επιπλέον αυτό που κατάφερα ήταν μόλις κάτι δεν του άρεσε να μου σηκώνει χέρι για να με δείρει :o:shock: , δίκιο έιχε εγώ έφταιγα αφού αυτό το παράδειγα του είχα δώσει :oops::oops::oops: . Κατάλαβα το λάθος μου όμως ευτυχώς έγκαιρα :? και μετά δούλεψε πολύ η τιμωρία στο ''σκαμνάκι για τα άτακτα παιδιά'', επίσης προσπαθώ να του μιλώ ήρεμα, ακόμη κι όταν είμαι έτοιμη να εκραγώ δεν του το δείχνω, απλώς δεν μιλάω καθόλου, αν συνεχίζει τότε του λέω πως όταν ηρεμήσουμε κι οι δυο θα μιλήσουμε και πως έχω θυμώσει γιατί δε μου αρέσει αυτό που κάνει. Τις περισσότερες φορές πιάνει και μετά καταλαβαίνει το λάθος του και για να μου δέιξει ότι θα είναι σωστός, μόλις έρθει ο πατέρας του τον παρακολουθεί, με την πρώτη ατασταλία του μπαμπά ο Λευτέρης τον διορθώνει πολύ αυστηρά :lol: και του λέει: ''την επόμενη φορά μπαμπά έχει σκαμνάκι :lol::lol::lol: σε προειδοποιώ :lol::lol::lol: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, το πρωι πήγαμε να δούμε για πατωματα, καταλήξαμε σε ένα και μάλλον αυτο θα βάλουμε είναι αρκετα οικονομικό, δεν είναι μασιφ ξύλο αλλα δεν είμαστε και για πολλα πολλα. Ελπίζω να ξεκινήσει η δουλεια αυτη την βδομάδα για να μπούμε σε μια σειρά και με αυτο.

Αθανασία να χαιρεσαι την μανούλα σου, πολύχρονη!!

Κατερίνα τι να πω για τα τρίγωνα σου, ποσο θα ηθελα ένα....

Χριστίνα περάσεις όμορφα και εσυ το σαββατοκυριακο αλλα οι δουλειές δουλειές. Έχεις δίκιο για αυτο που λες για την τιμωρία έτσι ακυρώνεις τον εαυτό σου. Θέλει πολυ κουβέντα και να μην πάρεις πίσω κάτι που του είπες. Είναι δυσκολο δε λέω αλλα μονο έτσι θα πετύχεις κάτι. Και εγω καποιες φορές τώρα που ήμουν έγκυος και η Αγγελική με έφερνε στα όρια μου έκανα ακριβώς ότι και εσυ και στεναχωριωμουν μετα και είδα ότι ενω δεν χτυπούσε άρχισε να χτυπάει. Δεν το ξανά έκανα απο τότε γιατι είναι στην ηλικία που μιμηται τα πάντα και δεν ηθελα να το κανει σε αλλα παιδακια και πράγματι σταμάτησε να χτυπάει και εκείνη, ευτυχώς. Οποτε προσπαθω με κουβέντα και της λέω συνήθως ότι με στεναχωρεί πολυ και θελεις να στεναχωρηθει και να κλαίει η μανούλα και τέτοια, αν έχει αρχίσει την γκρίνια και επιμένει για κάτι τότε της λέω να ηρεμησει και έτσι που κάνει δεν καταλαβαίνω τι θέλει, ε μετα απο λίγο και αποσπωντας της και με κάτι αλλο την προσοχη κάπως ηρεμουμε.

Βλέπω Αθανασία πάνω κάτω την ίδια αντιμετώπιση έχουμε, εγω της είχα πει να κάθεται στην καρέκλα της μέχρι να ηρεμησει αλλα δεν έπιασε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Δε θα γράψω πολλά γιατί πριν λίγο ήρθε ο άντρας μου.

Χτες βράδι ο Αντρέας μας έκανε ένα απίστευτο καψόνι. Ξύπνησε μία παρά είκοσι και ξανακοιμήθηκε τρεις και είκοσι! Στο ενδιάμεσο ήθελε συνέχεια στήθος, δε θήλαζε, πιπιλούσε και μόλις άφηνε το στήθος ούρλιαζε. Τον βάζαμε στο κρεβάτι του, ούρλιαζε. Ήταν κι ο αδελφός μου εδώ και είχαμε απελπιστεί και οι δύο... Τελικά τον πήρα στο κρεβάτι μου, τον θήλασα για λίγο ξαπλωμένη και μετά παίξαμε για λίγο και τέλος τον ξαναθήλασα και κοιμήθηκε. Εφτά το πρωί ξύπνησε!! Στις οκτώ τον έδωσα στον αδελφό μου και κοιμήθηκα μέχρι τις δέκα...

Όλη την υπόλοιπη μέρα είτε έκανα δουλειές, είτε κρατούσα τον Αντρέα, και φυσικά πήγα και σχολείο.

Για αύριο πήρα άδεια, γιατί θα έχουμε τραπέζι σε ένα θείο που ήρθε απ' την Αμερική μετά από τριάντα χρόνια. Δηλαδή πριν από τριάντα χρόνια είχε ξαναέρθει επίσκεψη, στις ΗΠΑ γεννήθηκε και μεγάλωσε.

Άντε, σας φιλώ γιατί μου παραπονιέται ότι "ακόμα δεν ήρθε και κάθισα στον υπολογιστή". Μάλλον για να καθίσει αυτός το λέει!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

παλι εχω το ιδιο φουσκωμα στην κοιλια :?:?:?

κοριτσια ΠΑΛΙ ΑΥΠΝΗ!!!!!!!!!!!!ανα 1 ωρα εκλαιγε!!! :(:(:(:(

τι εχει?????

αχ δεν ξερωω!!!!αφου σε 1 φαση τον λεω θα σε βγαλω εξω :lol::lol::lol::lol:

και ο άντρας μου δουλευει κιολας το πρωι και θα ειναι χαλια...

10 εγω και 10 ο άντρας μου σηκωθηκε το βραδυ!!!αλμα αναπτυξης περναει λογικα ...ετσι τα υπολογιζω

Χριστινα ψειρες???να βαψεις τα μαλλια σου...δεν πανε σε βαμμενα μαλλια οι ψειρες... :D

ποπο και εγω συνεχεια κολλουσα στο δημοτικο ...χαλια!και με κουρευε σαν κατσικι η μανα μου για να φυγουν!!τραυματικες εμπειριες! :lol::lol::lol:

παω γιατι τσιριζει παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!

Αθανασια μου πλησιαζει ο καιρος 20 μερες εμειναν και θα ξεκουραστεις, το χρειαζεσαι τωρα!

Κατερινακι μου αντε με το καλο το νεο πατωμα! Μωρε το ξερω και το προσπαθω αλλα ωρες ωρες δεν κοντρολαρομαι, με αγνοει κιολας επιδεικτικοτατα. ΠΧ, μια μερα τον εχω στη δουλεια μαζι μου. Ανοιγει συνεχεια την πορτα και τρεχει για τις σκαλες, τον κυνηγαω και τον προλαβαινω, μια δυο τρεις, του λεω θα σε βαλω τιμωρια μην το κανεις αυτο φοβαται η μαμα οτι θα χτυπησεις, γελαει, τι νομιζεις του λεω οτι επειδη δεν εχει παρκο δεν εχει τιμωρια, θα σε βαλω 10 λεπτα στο μπανιο μονο σου, ξαναγελαει, ανοιγει την πορτα, βγαινει στη σκαλα, ξαναμπαινει, ανοιγει την πορτα του μπανιου, μπαινει, κλεινει και καθεται εκει!!!!! Ε το πνιγεις;;;; Σαν να λεει στα @@@@ μου σε γραφω εγω θα κανω αυτο που θελω και βαλε με τιμωρια!!!

Αννα Μαρια καλως τον δεχτηκες!!!Καλα λεει βρε ακομα δεν ηρθε, παρτον μια αγκαλια να τα πειτε λιγο!!! Ο πεθερος καλυτερα;;;

Μαρινακι μου μπλεξαμε! Τον κουρεψα και ειναι ενα κουκλι! Εγω εχω ξεσκιστει με πετρελαια και ξυδια στο μαλλι και στο χτενακι!!! Καλα τα παω, ψειρες δεν εχω δει καθολου, μονο αβγα, κι αυτα πλεον σπανια αλλα θα συνεχισω τις θεραπειες οποωσδηποτε καμια βδομαδα και μετα μπορει να τα βαψω!

Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! :D

Πάλι εδώ στο ξενοδοχείο και βαριέμαι :-w , σήμερα το πρωί αφού πήγα το μικρό στο προνήπιο, πήγα κι έκανα τις εξετάσεις που μου είχε πει ο γιατρός μου, τώρα ανυπομονώ να πάρω τα αποτελέσματα, μου είπαν απογευματάκι κατά τις 6-8. Θα τον πάρω να του πω τις τιμές και να κλείσουμε ραντεβού, αχ Παναγίτσα μου να είναι όλα καλά :ympray: . Χθες πήγα να δω για κανένα ρούχο αλλά δεν έχουν φέρει τίποτα ακόμη, μου φαίνεται περίεργο που θα έχω κοιλίτσα το χειμώνα, συνηθίζω να φοράω φορεματάκια και φουστίτσες αλλά τώρα πως θ' αντέξω το καλσόν με την κοιλιά :roll: ... Χθες βράδυ κρύωνα κι έβαλα ένα πολύ χαλαρό και μ' ενοχλούσε από τώρα :shock: , λέω δε γίνεται στο μυαλό μου είναι, τα' χω παίξει τελείως, αλλά μόλις το έβγαλα ένιωσα πολύ καλύτερα, μα είναι δυνατόν από τώρα :shock::roll:

Κατερινάκι μου νομίζω ότι είναι από τις πιο σωστές η τακτική που ακολουθούμε :roll: . Το πάτωμα κοστίζει είναι η αλήθεια, δε πειράζει που διαλέξατε κάτι οικονομικό, σημασία έχει ότι θα είναι καινούριο νομίζω ;) .

Άννα Μαρία καλώς τον δέχτηκες τον αντρούλη σου :) !Καλά να περάσετε σήμερα που πήρες αδειούλα και να πάνε όλα καλά με το τραπέζι σας!

Χριστινάκι έτσι είναι τα ζουζούνια μας, δοκιμάζουν τις αντοχές μας :lol::lol::lol: , παρ'του μαζί κανένα παιχνιδάκι γιατί έχει και τα δίκια του, λογικό είναι να βαριέται και να θέλει να σου αποσπάσει την προσοχή για να ασχοληθείς μαζί του, ή δωροδόκησέ τον :lol: πές του πως αν κάτσει φρόνιμα μετά έχει δωράκι για μπράβο! Με γειά το κουρεματάκι! Εσύ υπομονή κια μόνο στην ιδέα μπορεί να σε πιάνει φαγούρα :lol: !

Μαρίνα έχεις κι εσύ παιδικά τραύματα :lol::lol::lol: , εμένα όταν ήμουν 8 χρονών με μακρύ μαλλί και μπούκλα με πήγε με το ζούρι και μ' έκανε τι να σας πω, όπως είπες κι εσύ σαν κατσίκι, ήμουνα και στρουμπουλή, δε μπορείτε να με φανταστείτε είχα πολλή πλάκα :lol::lol::lol: !

Πάω να βάλω καμιά φωτο στην ομαδούλα του καφέ, αν τα κταφέρω γιατί δε το'χω και πολύ.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Ευτυχώς δεν επαναλήφθηκε το καψόνι χτες βράδι, οπότε κοιμηθήκαμε αρκετά καλά. Το πρωί ο μικρός ξύπνησε κατά τις εφτάμιση και κατά τις οκτώ τον παρέδωσα στον άντρα μου και κοιμήθηκα λίγο ακόμα.

Σχολιάζω ό,τι θυμάμαι:

Κατερίνα, γιάμ με τα τρίγωνα!!! Τρελαίνομαι!!! Δώσε καμιά συνταγή.

Η πεθερά δε μου έστειλε απολύτως τίποτα, γιατί όπως είπα η αεροπορική εταιρεία χρεώνει πολύ ακριβά το παραμικρό επιπλέον κιλό. Έστειλε μόνο ένα σετ φόρμες για τον Αντρέα, ένα κουτί λουκούμια και δύο σακουλάκια τραχανά που τα είχα κάνει παραγγελία στον άντρα μου, επειδή εδώ ο τραχανάς γίνεται από ξινόγαλο και δε νομίζω να κάνει να φτιάχνω στο μικρό.

Για πείτε όλες, πώς να του φτιάχνω τον τραχανά; Για απογευματινό τον δίνουμε;

Αθανασία, κι εγώ έχω ένα θέμα με τα καλσόν... Τα διπλώνω για να μην ακουμπάνε στην κοιλιά. Γενικώς δεν μπορώ να φοράω κάτι που να με πιέζει στην κοιλιά. Όλως περιέργως, όταν ήμουν έγκυος με την κοιλιά τούρλα, δε με πείραζε, ενώ στην αρχή-αρχή της εγκυμοσύνης με ενοχλούσε.

Καγκουράκι, με γεια τα πατώματα, δεν έχει σημασία που δεν είναι το σούπερ ξύλο!

Χριστίνα, μεγάλο μαγκάκι ο Δημήτρης! Μπαίνει μόνος του τιμωρία!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Τι να σου πω κι εγώ, δεν έχω εμπειρίες. Δεν ξέρω αν είναι σωστό αντί για τιμωρία να χρησιμοποιείς το κόλπο της επιβράβευσης. Έχω κάποιους ενδοιασμούς για το αν δίνουμε το σωστό μήνυμα στο παιδί έτσι. Θα σου πουν οι πιο έμπειρες!

Μαρίνα, κουράγιο!!!!!

Ρε κορίτσια, μου έλεγε ο άντρας μου για τη μικρή ανηψιά του, είναι τριάμιση χρονών και της δίνουν ούζο και καφέ... Έλεος, τι μυαλό έχουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα να σας πω....εχω εξαγωγη δοντιου σημερα!!! :? κανει στον θηλασμο ετσι?

ρωτησα και παιδιατρο και οδοντιατρο και ειπαν ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, μια φίλη μου που είχε κάνει κάποια επέμβαση στα δόντια, δε θυμάμαι αν ήταν εξαγωγή, δεν πήρε μετά ισχυρά παυσίπονα, γιατί δεν έκανε. Κουράγιο πάντως! Γιατί θα βγάλεις το δόντι σου καλέ;

Αθανασία, άσε, έχουν και ιστορικό αλκοολισμού στην οικογένεια, απορώ πώς σκέφτονται... Είπε ο άντρας μου στη μικρή ότι δεν κάνει στην ηλικία της να πίνει τέτοια πράγματα και του λέει "αφού και άλλα παιδάκια πίνουν". Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Αθανασια σε καταλαβαινω κι εγω δεν τα μπορουσα τα καλσον ειδικα στην αρχη, εγω βολευτηκα πολυ τα κολαν με φορεματακια και τα τζην εγκυμοσυνης απο τα ζαρα, πηρα 2 ενα εως 6 μηνων κι ενα για μετα και εβγαλα ολη την εγκυμοσυνη!

Μαρινα μου καλο κουραγιο!

Αννα Μαρια τι ειναι αυτα! Καλα κανουν και ειναι αλκοολικοι, για τον εαυτο τους αφου θελουν να πεταξουν τη ζωη τους, το παιδι τι φταιει!;;; Η προνοια πρεπει να επεμβει, εγω μια φορα που δεν την καλεσα, ακομα το μετανιωνω, οποιος μπορει να την καλεσει γιατι ειναι κριμα να μεινει σε αυτα τα χερια το παιδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια!!!

θα το βγαλω για την θεραπεια με τα σιδερακια...ειναι γερο δοντι :cry: και την αλλη εβδομαδα αλλο ενα!

panadol extra kai depon κανει ομως να παιρνω ε??αυτα φτανουν...

κοριτσια με επιασε μουρλα και πηγα και εκανα γλυκο(δικιας μου εμπνευσης...οχι με συνταγη)

ακουστε...εβαλα σε ενα μικρο κατσαρολακι νερο με 6 κουταλιες σουπας ζαχαρης και ελαχιστη κανελλα και αφησα να βρασουν τα κομματακια ροδακινου που εκοψα σε χαμηλη φωτια για 10-15' ...μετα ετοιμασα την κρεμα Γιωτης αραβοσιτου ...

σε ενα μπολ μεγαλο εσπασα κατω στο πατο κοματακια πτι-μπερ και γυρω γυρω εβαλα πτι-μπερ μεγαλα...απο πανω εριξα τα ροδακινα και εβρεξα λιγο τα πτι-μπερ με το ζουμι...και απο πανω την κρεμα και τα σκεπασα με μπισκοτα και στο ψυγειο!!!!! :D:D:D:D

η δοκιμη αφου κρυωσει....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ στην εγκυμοσύνη δεν αγόρασα ούτε μισό ρούχο εγκυμοσύνης. Είχα διάφορα ριχτά φορεματάκια και μπλούζες και βολεύτηκα με αυτά. Προς το τέλος φορούσα ένα παντελόνι κανονικό, και άφηνα ανοιχτό φερμουάρ και κουμπί και φορούσα κάτι μακρύ από πάνω! Με τα καλσόν, όπως είπα και πριν, όλως περιέργως δεν είχα πρόβλημα!

Χριστίνα, η πρόνοια δεν ξέρω αν μπορεί να κάνει κάτι, πέρα από κάποια συμβουλή. Δεν υπάρχει κάτι πολύ τραβηγμένο, όπως π.χ. βία, εγκατάλειψη. Πάντως, στεναχωριέμαι γιατί γενικά η μάνα (η οποία είναι έγκυος, αν θυμάστε είχε μείνει έγκυος και δεν το ήθελε, αλλά τελικά το κράτησε) το μεγάλο παιδί το έχει παρατημένο και το φροντίζει μόνο ο πατέρας, ο οποίος δεν έχει και πολύ μυαλό και πολλή κρίση για να κάνει το σωστό...

Μαρίνα, τώρα είδα τα δικά σου. Κι εγώ φορούσα σιδεράκι-μασελάκι και πονούσα φοβερά θυμάμαι. Ο ένας κυνόδοντας έτριζε ανατριχιαστικά όποτε το έβγαζα κι έχω ακόμα εφιάλτες μ' αυτό το πράγμα...

Ναι, τα αναλγητικά που λες μπορείς να τα παίρνεις.

Το γλυκό που λες ακούγεται τέλειο!!! Θα το προτιμούσα, όμως, με δική σου κρέμα, αυτές οι έτοιμες κρέμες μου μυρίζουν λίγο! Πάντως τα ροδάκινα θα έγιναν κάπως σαν κομπόστα, σαν καραμελωμένα, τέλειο ακούγεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία τι να πω κρίμα και γι' αυτό το παιδί αλλά και για εκείνο που έρχεται :?:?:? Δε νομίζω ότι έχουν μυαλό να τα μεγαλώσουν :cry: .. Όσο για τα καλσόν σκέφτομαι να ψάξω για εγκυμοσύνης, τα παντελόνια δεν τα αντέχω με τίποτα, με στενοχωρούν πολύ. :roll: Για τον τραχανά εγώ δεν έχω καμιά ιδέα να σου δώσω γιατί δεν τον έχω δοκιμάσει ποτέ :) !

Μαρίνα όταν δοκιμάσεις το γλυκάκι πές μας πως βγήκε!

Χριστινάκι για τα κολάν μια χαρά μου ακούγεται αλλά και πάλι δεν ενοχλούν στην κοιλιά :roll: , είδα στο internet ότι υπάρχουν εγκυμοσύνης, εδώ δε μπορώ να βρώ τίποτα :? αλλά τέλος Οκτώβρη αν είναι όλα καλά και δεν έχω έντονα τα συμπτώματα, θ'ανεβώ Αθήνα για να ψωνίσω! :D

Κορίτσια δε σας έχω πει, η αδελφή μου ήταν περίπου 5 χρόνια μ'ένα παλικάρι το οποίο δυστυχώς σκοτώθηκε το 2010 :( , τεσπα μετά από τις τόσο δύσκολες καταστάσεις που βιώσαμε, τώρα επιτέλους έχει γνωρίσει ένα άλλο παιδί και το Νοέμβριο λογοδίνεται :D:D:D έτσι θ'ανεβούμε για ψώνια, εγώ, η μαμά μου κι η αδερφή μου :D:D:D !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια προσπαθώ ν' ανεβάσω φωτο στην ομάδα μας και δε μπορώ, ενώ τις διαλέγω όταν πάω να τις ανεβάσω, γεμίζει, γεμίζει, γεμίζει :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι υπομονη αφου μπηκες στο χορο, θα περασει συντομα! Το γλυκο ακουγεται τελειο, δροσερο και ΠΕΙΝΑΩΩΩΩ!!!!

Αννα Μαρια τι να πω κοριτσι μου, δεν καταλαβαινω γιατι κανουν καποιοι ανθρωποι παιδια, δεν μου αρεσει να κατακρινω, απλα δεν καταλαβαινω.

Αθανασια παρε κολαν μεγαλυτερο νουμερο, εγω πριν την εγκυμοσυνη φοραγα το 1 και στην εγκυμοσυνη το 3, ειναι ελαστικα και πολυ μαλακα κι εγω τα εβαζα και μετα, στεκονται δεν πεφτουν απλα εχουν μεγαλυτερο λαστιχο.

Πωπω κριμα το παιδι...ΕΥτυχως το ξεπερασε η αδερφη σου, με το καλο να αρραβωνιαστουν τα παιδια, παντα χαρες!!!

Για οποια θελει κι αλλα δειγματα γραφης μου, ας μπει http://butterflysstories.blogspot.gr/ εχω ανεβασει διαφορα και ειμαι ακομα στην αρχη!

Φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τελειο το γλυκακι!!!

σαν κομποστα γιναν τα ροδακινα και πηραν ωραια γευση με την κανελλα!...ετσι οσα περισεψαν τα κρατησα με το ζουμακι να τα φαω σαν επιδορπιο..

καντε το και εσεις!!τελειο εγινε! :D:D:D

Αννα Μαρια δεν εχω κανει κρεμα μονη μου αλλα ηθελα και κατι γρηγορο... :D oσο για τα ουζα και το καφε απλα ελεος!!!

Αθανασια και εγω ΜΑΙΟ 2012(13-5) γεννησα :D:D:D:D τελεια εποχη γιατι δεν εχει ουτε κρυο ουτε ζεστη!!ΑΛΛΑ εφαγα οοοολα τα κρυα!!!ειχα παρει χαμηλες μποτες με γουνακι απο μεσα πολυ καλες boxer(αν θυμααι καλα) και φορουσα γιατι παγωνα και φοβομουν μην κρυωσω!!!επισης με βολεψε πολυ το κολαν εγκυμοσυνης που πηρα απο τα Λητω!!!και παντελονια εγκυμοσυνης που εχουν απο πανω υφασμα!!! :D:D

αχ συγκινουμαι που τα θυμαμαι! :cry: αααα προλαβα και αγορασα και κοντομανικη μπλουζα εγκυμοσυνης και φορεμα εγκυμοσυνης γιατι πιασαν και νωρις οι ζεστες :D:D:D

ααααααα και ναι υπαρχει κολαν εγκυμοσυνης αν πας prenatal kai μothercare θα βρεις :D

αλλα φορουσα και απλα οπως ειπαν τα κοριτσια μεγαλυτερα νουμερα κολλαν :D:D

χαρηκα και για την αδελφη σου!!!με το καλοοοο :D:D:D

Χριστινακι θα μπω να δω περιτινος προκειται γιατι και εγω γραφω διαφορα ;););) αλλα οχι σε site! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

σημερα πηγα τον μικρο στον παιδικο και εκανα αμαν να φυγω με ηθελε να κατσω κι εγω εκει κι αν εκανα να φυγω εβαζε τα κλαματα,ειναι πολυ δυσκολο να το αφηνεις σαυτην την κατασταση, με μιση καρδια φευγω παντα :o αντε να γινει καλα η φιλη του γιατι δεν μπορω αλλο,ωσπου να συνηθισει αυτα θα εχουμε,ο Γιωργος μου ευτυχως τα παει ανελπιστα καλα δεν δυσκολευτηκε καθολου μεχρι στιγμης με τα πρωτα γραμματα και το καλυτερο ειναι οτι μακουει και δεν πολυγκρινιαζει αντε να δουμε...

Αθανασια μου κι εγω με κολαν και μπλουζοφορεματα την εβγαλα στις εγκυμοσυνες μου τον χειμωνα και δεν αγορασα τιποτα εγκυμοσυνης,οπως σου ειπαν και τα κοριτσια παρε μεγαλυτερα νουμερα κολαν και θα βολευτεις μια χαρα δεν νομιζω να σε πιεζουν παντως κι εγω απο την αρχη και στα τρια δεν ηθελα καθολου στενα ρουχα με ενοχλουσαν αφανταστα ακομα και τα σουτιεν με μπανελες δεν τα ηθελα καθολου φορουσα μονο μαλακα,οι φωτογραφιες σου μηπως ειναι πολυ μεγαλες και δεν μπορει να τις φορτωσει;;με το καλο να αρραβωνιαστει η αδερφουλα σου καθε ευτυχια ευχομαι!!!

Αννα Μαρια αντε γλυτωσες τα δωρα της πεθερας :lol::lol: για τον τραχανα θα βαλεις νερο,λαδι και αλατι σε μια κατσαρολιτσα και μολις βρασει θα ριξεις τον τραχανα,αν θες να κανεις λιγη ποσοτητα για τον Αντρεα μονο, σε μικρη κατσαρολιτσα οχι γεματη γυρω στις 6-8 κουταλιες τις σουπας τραχανα ειναι καλα,και τα δικα μου σιδερακια μασελακι ηταν μπλιαχχχ οσο τα θυμαμαι :o:lol::lol: οσο για τον καφε και το ουζο τι να πω με τετοιους γονεις τι να κανουν τα παιδια αυτα θα φταινει μετα :o

Μαρινα κι εγω ειχα κανει εξαγωγη δυο δοντια τοτε με τα σιδερακια ηταν το ενα απο τα μπροστινα εξω και επρεπε να ανοιξει χωρος για να ερθουν στη θεση τους,καλα ξεμπερδεματα και καλο κουραγιο για ποσα χρονια θα τα φορας;;ωραια ακουγεται η συνταγη σου δεν εβγαλες καμια φωτο να δουμε πως εγινε;;ή μονο εγω την εχω αυτη την μουρλα :lol: 13-5 γεννηθηκε ο μικρος ο μεγαλος μου ειναι 18-5 μαζι θα ετοιμαζομαστε για γενεθλια

Χριστινακι απο οτι εχω δει κι εγω το ξυλο δεν εχει αποτελεσμα χειροτερα ειναι μετα,η τιμωρια παντα κοστιζει περισσοτερο ειδικα στους μεγαλους ,ο αντρας μου φωναζει οτι κακομαθαινω τον μικρο επειδη δεν τον χτυπαω ποτε,αυτος βεβαια αν βαλει μια φωνη καθονται ολοι σουζα εμενα με εχουν περισσοτερο του χεριου τους αφου ειμαστε ολη μερα,καλα ο μικρος πολυ γελιο που μπηκε μονος του τιμωρια ,για τον λεβητα που λες εμεις τον βαλαμε περυσι και ολα μαζι μας βγηκαν 1500ε αλλα με το κρυο που μας κανει εδω τον εχουμε κανει ηδη αποσβεση και χορταινουμε και ζεστη χωρις γκρινιες και με πολυ λιγα χρηματα,θα το διαβασω και θα σου πω

Κατερινακι δεν πειραζει που δεν ειναι ακριβα τα πατωματα αρκει να ειναι καλα και να τελειωνεται μαυτη την ιστορια

Ανθη που εξαφανιστηκες;;τι κανει το φραουλοπαιδο;;ο Πανουλης καλα;;

και η Μαρια μας εχει πολυ καιρο να μπει..........

ελπιζω να μην ξεχασα κατι πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ ΟΛΕΣ για τις ενδυματολογικές σας συμβουλές, είμαι σίγουρη πως θα τις δοκιμάσω όλες :lol: , τι θα κάνω όλο το χειμώνα :lol: !

Χριστινάι πάω να σε διαβάσω και θα σχολιάσω μετά! ;)

Μαρίνα εμείς να δείς τι χαρά έχουμε για την αδερφή μου :D , ίδια εποχή θα κάνουμε δηλαδή περιπου γενεθλιάκια, τι καλά :P , αα για στείλε κανένα κομμάτι γλυκό κι από δώ :D !

Κατερινάκι μου σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες! Ααχ τι έπαθε αυτός ο Δημητράκης, είναι όντως πολύ άσχημο να τα ακούς να κλαίνε, εμάς στο προνήπιο που συγκεκριμένα ένα κοριτσάκι χτυπιέται καθημερινά από την 1η μέρα, η νηπιαγωγός είπε στη μητέρα να μη γυρίζει πλέον καν πίσω γιατί το έχασε το παιχνίδι, :shock: μου φαίνεται πολύ σκληρό, αλλά κι η καημένη η μάνα δε μπορεί να κάνει διαφορετικά, γιατί είναι δασκάλα και τρέχει να πάει στην αίθουσά της :?

Ανθή που είσαι καλέ, ηρθα εγώ και χάθηκες εσύ :o:lol::lol::lol: , ελπίζω νε βρεις γρήγορα τη σειρά σου και να μας γράψεις τα νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...