Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 71 "Το τοστάκι"


Recommended Posts

Κοίτα, πρόβλημα καποια στιγμη θα έχω ,ετσι είναι τα παιδιά η θα αντιδρασουν στην αρχη η θα αντιδρασουν πιο μετα όταν καταλάβουν οτι θα γίνεται καθε μέρα.

σκευτωμαι οτι θα δυσκολευτει με το φαγητό .....σήμερα ψωφουσε της πείνας!!

έχω και το πρόγραμμα φαγητού κιι μόλις το είδα έβαλα τα γέλια!!! Σιγά μην φαει ποτέ!!! Χαχαχα πλάκα στην πλάκα τέλειο πρόγραμμα θα το κολλήσω στο ψυγείο να το κάνω και εγω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εσάς σας έχουν δώσει πρόγραμμα φαγητού? Εμάς όπως είπα ναι και είναι σεπτεμβρίου άρα καθε μήνα άλλο πρόγραμμα. Τετράδιο επικοινωνιας σας έδωσαν αυτοί η εσείς πήρατε και βάλατε μεσα στην τσαντουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη ναι εμείς είχαμε πρόγραμμα φαγητού όταν η Ι πήγαινε στο ιδιωτικό

Τετράδιο όχι

Υπήρχε ένα έντυπο όπου εκεί έγραφαν ανα βδομάδα την εξελικτική πορεία του παιδιού σε όλους τους τομείς (φαγητό, συμπεριφορά, δεξιότητες κλπ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

helllo again!!!

πηγα εφερα κ εγω το κοριτσι μου!!!

Νατασουλα τωρα πια εχουμε ελευθερο ωραριο δλδ μπορουμε να την παμε απο τις 8παρα μεχρι τις 2,30.αν θελησω μπορω κ στις 4.30 να την παρω.

Προς το παρον την πηγαινουμε 9 κ την παιρνω 1.15-1.30 :D

Μια χαρα κ σημερα!Ειναι λεει βοηθος της δασκαλας και μοιραζει στα παιδακια τα παιχνιδια! :lol::lol::lol: Θα τρελλαθω!!!!

Επισης...συζητηση με δασκαλα

Δ:Το παστιτσιο ηταν μεγαλο κομματι...αλλα....(μας εχει πει να βαζουμε κανονικες παιδικες μεριδες κ οχι τεραστιες

Α:Μμμμ ναι ξερω...επειδη δεν τρωει τη μπεσαμελ

Δ:Η μπεσαμελ σου ηταν καταπληκτικη...φανταστικη!!!Δεν αντεξα και της ζητησα(απο την Α :lol: ) να δοκιμασω :lol::lol::lol::lol::lol: και εκεινη την εφαγε σχεδον ολη!

Α: :o:o:o:lol::lol::lol::lol:

Αφρο μια χαρα κ ο Μανωλιος!!!Εγω ΠΙΣΤΕΥΩ πως συντομα θα τρωει!Αρκει κ εκεινες να ασχοληθουν λιγακι!

Και μη στενοχωριεσαι...οταν νιωσει την κοιλιτσα να γουργουριζει και δεν εχει τη μανουλα να τρεχει με 1002 εναλλακτικες θα τα φαει ολα! ;):D

Κι εμεις εχουμε προγραμμα!Γενικο-οχι καθε μηνα!

Δ:Φαγητο απο την προηγουμενη(οτι εχουμε) ή μακαρονια σκετα/κιμα/σαλτσα

Τ:κρεας με οτι συνοδευτικο θελουμε

Τ:Οσπρια

Π:Λαχανικα χωρις κρεας

Π:κοτοπουλο ή ψαρι με οτι θελουμε

Μια χαρα με βολευει κ μενα αρκει να συντονιστω γιατι προς το παρον μαγειρευω το βραδυ...θα προτιμουσα καποιες μερες να τρωει μονο η Α χθεσινο(αφου κ τωρα χθεσινο ειναι)...δλδ να μαγειρευω μεσημερι κ να παιρνει μαζι την επομενη!

Παναγιωτα περαστικα!Αρχισατε?Σαμπως κανατε κ καθολου διακοπες γμτ... :(:(

Νατασουλα τι κανετε?Πως ειναι ηκουκλα μας?

Ρε συ εμεις που δε δουλευουμε εχουμε χρονο κ για...χομπυ!!!Αλλες πλεξιμο,κεντημα,αλλες...κατι αλλο! :D:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και εγω....

πρωτη μερα στη δουλεια....

οκ ....σα να μην περασε μια μερα....

οι ενοικες ειχαν πολυ γελιο...δεν πιστευαν οτι γυρισα...!

αλλα ενοιωσα οτι κατι κανω...βγηκα λιγο εξω...

ο μπεμπης ηπιε γαλα ..που ειχα αντλησει...τα ηπιε ολο...!

δαγκωνει τα χειλη του και τα εχει μελανιασει...

ειμαισ ε σκεψη για τις στερεες...να δω πως θα ειναι και το επομενο προγραμμα μου...!

Αφρο πολυ καλα ο Μ. θα φαει μη σε αγχωνει αυτο...θα μπει σε ενα ρυθμο...τωρα ηθελε ολα να τα εξερευνησει!

Αναστασια...αστερι η μικρη σου...ξερει τι κανει...γινεται βοηθος της δασκαλας...

Μαρια...προλαβαινεις να διαβασεις στο κρεβατι?...εμενα βαραινουν τα βλεφαρα μου...ανοιγουν αν περασει ο Π. μπροστα μου....χωρις το φιουτσερ νταντ"....χαχαχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο τελεια με τον Μανωλακη! Καλα στην αρχη αυτο το υφος θα εχει μεχρι να συνηθισει. Και η Ε. τις πρωτες μερες δεν ετρωγε τιποτα απολυτος αλλα μετα σιγα σιγα μου αδειαζε τα ταπερακια!

Νατασουλα εγω χρονο εχω λιγο αλλα εναι μοιρασμενος. Λιγο το πρωι και μετα το βραδυ. Λεω μηπως και καταφερω να κανω κατι αλλο, θελω να απασχολω το μαυλο μου με διαφορα να μην σκεφτομαι...

Παναγιωτα περαστικα σας! Ευχομαι αυτη η χρονια να μην ειναι σαν την περσινη.

Παω να παρω την μικρη μου. φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δασκάλα μου ειπαι οτι ήταν πολύ καλός και όταν ειδεβτο βούτυρο στο ψωμί ειπαι οτι δεν θέλει το τυρί χαχχχα το πέρασε για τυρί ....οκ το ξέρω οτι βούτυρο δεν τρώει ούτε μαρμελάδα ....για την ακριβια δεν του έχω δώσει ποτέ βούτυρο και μαρμελάδα γιατι δενντα θεωρώ καλά .....έχει φαει τόνους ταχινι αλλα οχι αυτα. Τις μόνες μέρες που θα τρώει θα είναι αυτές που έχει μερεντα και πρέπει να.ους πω το γαλα με τα δημητριακά να μην το βάλουν στο ίδιο μπολ τα θελει ξεχωριστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο οταν σου φυγει το πρωτο αγχος της αλλαγης στη ζωης του/σας,

ισως δεις τον παιδικο σαν ευκαιρια να αλλαξει ή να κανει πιο σωστα καποια πραγματα...

πχ γιατι να πεις στις δασκαλες να του βαζουν χωριστα το γαλα κ τα κορν φλεικς αν καταφερουν/ει

να τα τρωει πια μαζι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας και εμείς πήγαμε να πάρουμε τον Λ. και μετά πήγαμε στην παιδική χαρά και τώρα τρώμε! :)

με 1002 δυσκολίες δλδ να αλληλοπειράζονται X(X(X(X(:evil::evil::evil:

θα κάνει ο Λ. την εργασία του και μετά θα πάμε πάλι παιδική αλλά αυτή την φορά στην δική μας δίπλα!!! :roll:

Αφρο :D:D:D μπράβο στον Μανωλάκη :D:x

γιατί καλέ να αντιδράσει το παιδί μετά? :o:o μην το λες, αυτό ίσως να γίνεται σε μικρότερη ηλικία, εγώ πιστεύω ότι επειδή είναι "μεγάλος" και διψάει για μάθηση και δραστηριότητες και φιλίες και παιχνίδια με τα άλλα παιδάκια δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα :D:D;)

τώρα για το φαγητό που λες, εγώ θα δοκίμαζα να μην πω τίποτα στις δασκάλες, εκτός και πρόκειται για αλλεργία σε κάποιο είδος φαγητού!!! :!:

δλδ θα συμφωνήσω με την Αναστ. :P σε αυτό!!! ;)

και αν του πεις ότι όλα τα παιδάκια τρώνε το ίδιο, ίσως να θελήσει και εκείνος....δεν ξέρεις...., αν τυχόν μετα από λίγο καιρό δεν δεις αλλαγή, τότε πες τους!!! ;)

και σε μας κάθε εβδομάδα αναρτούν το πρόγραμμα του φαγητού! :!:

Παναγιώτα περαστικά σας :x και να ΜΗΝ τις εκατοστήσετε!!! :lol::lol::x

Λενάκι καλό πλέξιμο :P

εμένα δεν μου αρέσουν τέτοιου είδους ασχολίες, γενικά δνε μπορώ ό,τι θέλει λεπτή δουλειά με τα χέρια 8-)

μεγειά τα ρουχαλάκια και τις μπότες σας :D

συμπεθέρα :lol::lol::lol::lol::lol: πολύ γέλασα με το "φιούτσερ νταντ"!!! :lol::lol::lol::lol:

τι άλλα? ξέχασα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα...Τι κάνετε;;;;

Ήμουν σίγουρη ότι το...τοστάκι μου θα γινόταν σλόγκαν.... :lol::lol::lol:

Νατασούλα ευχαριστώ ρε για το τρενάκι.... :x:x:x:x:x Να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά με την Ελενα... ;);););)

Τι να σας πρωτοπω ρε κορίτσια...Ένα ΣΚ εφιαλτικό.... :(:(:(:(

Παρασκευή πρωί η Ιωάννα παραπονιέται ότι την πονάει το μεγάλο δάχτυλο του ποδιού της (το είχε χτυπήσει πριν 10 μέρες και της είχε βγει ένα μικρό κομματάκι πετσούλας)....Το βράδυ της έχει φουσκώσει και είναι γεμάτο πύον.... :o:o:o:o:o Της το καθαρίζει ο Γιώργος με betadine, της το πιέζει βγαίνει το πύον....

Σάββατο πρωί πρωί είμαστε στο Παίδων Αγία Σοφία για το δάχτυλο...Ο ορθοπεδικός που την είδε είπε ότι δε χρειάζεται προς το παρόν άνοιγμα...Μολύνθηκε και μας έδωσε αντιβίωση για μια εβδομάδα... :(:(:(:(

Η Μαρτίνα σας είχα πάει ότι είχε βηχακι και μιξούλες..Παρασκευή απόγευμα έκανε μέσα σε μια ώρα 6 φορές διάρροια.... :?:?:?:? Ευτυχώς σταμάτησε εκεί....Όμως ο βήχας της επιδεινώθηκε...Βήχει πάααρα πολύ....Σχεδόν όπως έβηχα εγ'ώ στην οξεία βρογχίτιδα....Της άρχισα μόνη μου εισπνεόμενα... :roll::roll::roll::roll: Σήμερα θα την πάει ο κουνιάδος μου με την πεθερά στον γιατρό μηπως χρειάζεται αντιβίωση... :(:(:(

Εγώ από το Σάββατο βήχω ξανά πάααρα πολύ....Κάνω μέχρι και εμετό από τον βήχα... :?:?:?:?:? Πήρα τον γιατρό μου, μου απαγόρευσε να πάρω το οτιδήποτε.... :cry::cry::cry: Το βράδυ ήμασταν έτοιμοι να πάμε σε εφημερεύον νοσοκομείο, αλλά πήρε ο Γ. πάλι το γιατρό και μου επέτρεψε να πάρω εισπνεόμενο...Χθες πάλι χάλια, έκανα και δέκατα...Σήμερα, το πρωί πήγα στον πνευμονολόγο (τι μαλάκας :twisted::twisted::twisted: ) μου είπε ότι δεν έχω τίποτα...Ιωση είναι μάλλον και αυτός ο βήχας που με πνίγει ίσως οφείλεται σε ΓΟΠ :o:o:o:o λόγω αναγούλας κλπ....Και όντως μπορεί να έχει δίκιο γιατί όταν τρώω με πιάνει πιο έντονα ο βήχας.... :roll::roll::roll::roll: Έτσι, από σήμερα προσέχω λίγο τι τρώω μπας και δω βελτίωση...

Έχει τύχει κάτι αντίστοιχο σε καμια σας;;;;; :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιωτα περαστικα..τι πάθατε? απο τον παιδικο?

Τι να πω εγω, την πρωτη εβδομαδα και τσίμπησε ίωση ο σεμπ, μια εβδομαδα αρχισε την δευτερη σπιτι..Σημερα πηγε κανονικα, βηχει πολυ λιγο,...τρωει αλλα που οπως πριν, εναι φυσιολογικό ετσι? θα επανέλθει η ορεξη οπως πρωτα?

Γωγω εγω εχω ασθμα..μολις παθω την παραμικρή ίωση- οπως τωρα που κόλλησα του σεμπ- αμεσως εχω προβλημα με το αναπνευστικο..Βήχας που κραταει μηνα κ νομιζω πως θα πεθανω..ασε την δύσπνοια..Οταν ημουν εγκυος επαθα μια ίωση κ με επιασε το αναπνευστικο κ βήχας...τραγικός..δέν μπορουσα να κοιμηθω απο τη δύσπνοια κ πάθαινε κρισεις πανικού...ενα μηνα κράτησε...

Αφρο μοα χαρα πηγε! Νομιζω ειναι μεγάλος κ το ειχε αναγκη...το μονο αρνητικό εγω θεωρω τις ιωσεις, εύχομαι να μην ξεκινήσετε οπως εμεις...Εγω καθε φορα που τον βλεπω λιγο μπουκωμενο περιμενω το χειροτερο...

Αναστασία και εγω χαιρομαι οταν μιυ λενε αυτα για το. Σεμπ...δέν ειναι ωραια? με τις ζωγραφιές κ τις κατασκευές...Να την καμαρωνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα Τσουπρες!

εχω ξεκινησει γενικη στο σπιτι κ γινεται της κακομοιρας!

νιωθω τοσο κουρασμενη...κ πεμπτη φευγουμε τηνο μεχρι κυριακη

αχ θελω τοσο πολυ....4μερες χωρις καθαρισμα μαγειρεμα κτλ

η μικρη συνηλθε σχεδον....κ σημερα μαλλον αλοιφουλα κ μετα τελος!

κ με τον αποθηλασμο παμε ανελπιστα καλα!μονο πρωι θηλαζει οσο θελει

μετα ουτε το ζητα...μου κανει τοοοοσο εντυπωση!ελπιζω να συνεχισουμε ετσι!

παντως δν το περιμενα καθολου τοσο ευκολο :?

μν λεωκ μεγαλα λογια βεβαια!

φραν χαιρομαι που συνηλθε ο σεμπ!περαστικα σε σενα τωρα :?

φανταζομαι χαρηκε στον παιδικο ε;δν παλευεται η κλεισουρα με τπτ!με τη δουλεια καλυτερα;

χρυσα να σας ζησει το μπεμπακι!εβγαλε το δοντι ο ζαν η λαθος θυμαμαι;φιλια!

ιουλια που εισαι;ολα καλα;κοιτα κ μεις που δν εχουμε βοηθεια ειναι πολυ δυσκολο.....αφου να φαντασεις σκεφτομαι ναμαι γερη να μν χρειαζομαι βοηθεια ουτε αγχος τι θα γινει που θα την αφησω κτλ

παναγιωτα περαστικα σας!ευχομαι ναναι η τελευταια σας ιωση για φετος!

νατασουλα πως πατε με τη μικρη;την πατε νολτουλες η μονο σπιτι;

επανερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΕΚΔΟΤΟ

Τρεις φίλοι συζητάνε για τις γυναίκες τους και για το πως μπορούν να τις κάνουν να μην γκρινιάζουν.

Λέει ο πρώτος – «Εγώ παιδιά πέρσι την πήγα Παρίσι και φέτος λέω να την πάω Λονδίνο». Ο δεύτερος – «εγώ πέρσι την πήγα Ν.Υόρκη και φέτος λέω να την πάω Λ.Άντζελες...Εσύ μωρέ Μανωλιό?» (λένε στον τρίτο και κρητικό της παρέας)- «Εγώ μωρέ κοπέλια την πήγα σ' ένα σπιτάκι ερημικό απάν στον Ψηλορείτη!» -«Και φέτος?» - «Εφέτος μωρέ λέω να πάω να την πάρω!!!».

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ με τον αποθηλασμο παμε ανελπιστα καλα!μονο πρωι θηλαζει οσο θελει

μετα ουτε το ζητα...μου κανει τοοοοσο εντυπωση!ελπιζω να συνεχισουμε ετσι!

παντως δν το περιμενα καθολου τοσο ευκολο :? .......

μπράβοοοοο, έτσι να συνεχίσετε ανώδυνα! :D

εμείς είχαμ εσταματήσει πρώτα τον πρωινό θηλασμό! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουχουυυυ

ηρθα..ειστε καλα?εμεις καλα..ολα καλα...

αχ πελον νυχτωνει νωρις κ βρεχει κ δε ξερω τι να τα κανω σπιτι..κ δε κουραζονται..ΒΑΣΙΚΟ :roll::?:cry:

καλη σχολικη χρονια στο μανωλιο..ευγε του

περαστικα σε ολα τα αρρωστουλικα μωρα κ μανουλες..μα απο τωρα? :roll::roll:

εμας χθες μας τσιμπησε μελισσα..το παντελακο ποιον αλλο..μα ολα σε αυτον..ουρλιαζε αλλα ολα καλα..

σα φιλω ολες..σημερα δε εχουμε κανεναν να γιορταζει ε? :roll::roll::roll:

φιλιααααααααααααααααααα :mrgreen:

ρε γωγω τι παθατε ρε? :roll::roll::?:?:? περαστικα σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα! Που λέει και η Χρυσα, τι κάνετε κοριτσάκια μου?? :x:x:x

ειχα πάαααρα πολύ καιρό να μπω αλλά σας σκέφτομαι συχνά, ελπίζω να είστε καλά.

Ξεκινήσαμε σχολείο, έχει 10 μέρες και ο Κώστας σήμερα είναι άρρωστος! :(

Θα σας διαβάσω λίγο να δω τι κάνετε, φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕραστικά ρε Γωγούλα! :roll::x

Θου κρίμα μωρέ τον Παντελάκο... :(

Έχω κάτι καούρες άλλο πράμα! :twisted: Ψυχολογικά είμαι κάπως καλύτερα, έκλαιγα όλο το πρωί μετά με πήρε ο ύπνος, ιδρωσα και πάρα πολύ και σηκώθηκα κάπως καλύτερα. Τώρα κάθομαι και διαβάζω, ππεριμένω να κάνω και την ένεση... Πφφφφφφφφφφφφφφφ βαρέθηκα και τις γαμοενέσεις... :roll:

Εράκι καλως ήρθες! :x Περαστικά στον Κώστα! :D

Σας φιλώ! Καλο βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή Σισσάκι.

Πολύ χαίρομαι που είσαστε όλες καλά και ξεκινήσατε και σχολείο, Αφροδιτάκι μου μπράβο στον Μανωλάκη και ο Κώστας έτσι είναι τρελαίνεται αν πάει σχολείο, λατρεύει την δασκάλα του με την οποία εγώ μιλάω με mail και σήμερα που έστειλε και μου έγραψε ότι τους έλειψε ο Κώστας.. :D

γωγώ μου περαστικά κοριτσάκι μου, αντε βρε συ, στεναχωρήθηκα, ελπίζω να γίνεις γρήγορα καλά και τα μικρά ακόμη πιο γρήγορα.

Φραν κ εσενα αρρώστησε αμέσως ε? Γαμώτο ελπίζω απο εδώ κ πέρα να την περνάνε πιο ελαφριά..

Θουλάκι μου φιλάκια!

Παναγιώτα περαστικά και σε σας βρε συ :x

αναστασία μπράβο για την μικρή που ζωγραφίζει, παιδιά ο δικός μου ούτε να δει ζωγραφιά, δεν του αρέσει καθόλου. ειδα και τις φωτογραφίες σας με την Μάγδα τι τέλειες!

Συμπεθέρα μου σε παρακολουθώ στο face ελπίζω να είστε καλά, τέλει το καθισματάκι.

Χρύσα μου ελπίζω να είστε καλά, φιλάκια!

ελενάκι ήθελα να σου πω ότι ο γιώργης γίνεται ίδιος με την Ειρήνη όσο μεγαλώνει!

Φιλάκια πολλά σε όλες :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικυ μάλλον είναι απο την πρωτη μέρα στην δουλειά η μελαγχολία, χαλάρωσε και αθ περάσει..!

Νατασούλα συμφωνώ για το πλέξιμο χαχα! Κ εγώ δεν προλαβαίνω ούτε να φτυσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

συμπεθέρα Καναδή, χάθηκες :( .....περαστικά στον γαμπρούλη μου :x:x

Σισσιώ έλα λίγο έμεινε ακόμη, υπομονή :x

Θούλη :(:( ευτυχώς δεν είναι αλλεργικός στην μέλισσα ε? περαστικά του! :x

εμείς εδώ καλά! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...