Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυχτίου Νο 71 "Το τοστάκι"


Recommended Posts

Αργυρω να του πεις να κανει stress management, θα άρρωστησει στο τελος...

Λενακι ξυνη σας βγήκε η έξοδος..χμμ...

Ο σεμπ εμεινε μια εβδομαδα εκτος σχολείου, ηθελα να μειωθεί ο βήχας, δέν μπορουσα να τον στειλω παιδικο ενω πνιιγιταν στον βήχα κ τα φλεμματα...Τωρα ειναι πολυ καλυτερα. Ειχε ξεκινήσει η βελτίωση απο την Παρασκευή αλλα σημερα ακομα καλυτερα, πολυ λιγο βήχα κ η μύτη παρα πολυ καλυτερα...Ελπιζω μονο να μην τσιμπήσει τιποτα αλλο, διότι εχουμε κ ταξίδι το σαββατο...

αυριο θα παει παιδικο, εχει τρελαθεί στην κλεισουρα, μια εβδομαδα κ δέν βγήκε καθολου.,.οποτε φαντάζεστε τα νεύρα όλων μας πως ειναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! :D

Τι ωραία βροχερή μέρα! Έπεσε και η θερμορασία... όλα καλά! ;)

Προσπαθώ να διαβάσω... δεν έχω ελπίδες για το αυριανο, δεν είμαι καλά προετοιμασμένη... είναι δογματικη και μάλιστα στην καθαρεύουσα και δεν έχου ούτε μια σελίδα σημειώσεις... :? απογοητεύτηκα... :roll:

Φραν περαστικά! όσο πάει και θα καλυτερεύει. Θέλει τον χρόνο του... ;)

Αφρο εμένα θα μου τα κάνουν άλλοι! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::lol: Τα χαλιά και τα καλυματα και τα μαξιλάρια (διακοσμητικα) και τις κουβέρτες μου τα έπλυνε η πεθερα. Επλυνα και τα μαξιλάρια μας και το πάπλωμα τον Ιούλιο και τώρα θα έρθει γυναίκα να μου κάνει κουζίνα μπάνιο και παράθυρα. Θα έρθει και η μαμα με την αδερφη να μου κάνουν ντουλάπες και να στρωσουν χαλιά, θα αναλάβει και ο Παν το δωματιο της μικρής ή μάλλον των μικρών :mrgreen: Ε τελευταία φορά που θα εχω τόση βοήθεια να μην το εκμεταλευτώ;; :D:mrgreen:

Αργυρούλα σε 4-5 χρονάκια που ο Λουκας θα είναι 12 χρονών, θα τον εμπιστεύεσαι μόνο στο σπίτι με την ΡεΑ;;;

Εννοώ να πας να κάνεις καμιά δουλειά και να αργησεις να γυρίσεις;

Αντε πάω μηπως καταφέρω τίποτα... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τσούπρες μου! :D

Φραν, σε καταλαβαίνω απόλυτα... Μία μέρα δεν πήγε η Β σχολείο, την Παρασκευή και το μετάνιωσα πικρά! :P

Δε τη παλεύουν με τίποτα μέσα!!! :?:roll:

Και παρότι η δασκάλα της είναι αχώνευτη :evil: τουλάχιστον το παιδί απασχολείται κάποιες ώρες, αλλάζει παραστάσεις και εκτονώνεται... :roll:

Άφρο, ήθελα επίσης να σου πω...

Δεν θα συμμετάσχω στο "ξεβράκωμα" :P αλλά τελικά σε ορισμένα ζητήματα είμαστε αδελφές ψυχές!! :D:x:x

Συμφωνώ και μ' αρέσουν όλα όσα είπες! :D;)

Σισσάκι μωρό μου, καλή επιτυχία αύριο! :-B

Δεν πειράζει αγάπη να κοπείς και σε κανένα!!! :geek: Φύτουκλα!!! :geek::P:P

Πότε τελειώνεις; Περιμένω τα νέα του γιατρού και καφεδάκι!! 8-)

Λενάκι, μπράβο που βγήκατε, να το κάνετε συχνά, αν σας τα κρατάνε τα πεθερικά!!! 8-)

Αλλά... Έλεος με τα σκατολοίδια, μα να φτάσουν στο σημείο τα παιδιά να έχουν αναγούλες;;; :shock::?:? ήμαρτον! :?

Και να φανταστείς εγώ δεν είμαι φρίκουλο, σαν τη Νατάσα και τη φίλη της την Αναστασία, που δεν αφήνει την Α να φάει τυράκι μαζί με τις φακές... :P:P:lol:

Αλλά... Ήμαρτον!!! :?

Αργυρούλα, δέχθηκε ο φίλος να κρατήσει τα παιδιά να πάτε στη συναυλία; :D

Αν ναι, να μην αφήσετε την ευκαιρία ανεκμετάλλευτη... ;)

Αύριο ξεκινάω μαθήματα κι ακόμα δεν έχω βρει γυναίκα... :?

Άντε να δούμε...

Πάω να μαγειρέψω, έχω και μουσαφίρη ανιψιό από ψες!!!! 8-)

Και ξέχασα να σας πω... Μάλλον τη σκαπούλαρα, είμαι καλύτερα! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το stress management τι είναι Φρανίτα? μήπως συνεδρία με ψυχολόγο? :?

πάντως τώρα αισθάνεται λίγο καλύτερα, αν και είναι ξαπλωμένος και βλέπει ταινία μέσω iPad! :|

έχουμε ωραία μέρα σήμερα με ηλιάκο :D:D:D .....δεν μπορώ να καταλάβω τι σας αρέσει από την βροχή!!! :?

Μιτσάκη δέχθηκε, αλλά δεν ξέρω αν το εννοούσε ή όχι :roll::P

Λενάκι την επόμενη φορά να βγείτε αφού έχετε κοιμίσει τα παιδιά, έτσι δεν θα μπορούν να τοςυ δώσουν τίποτα ;)

και στον Γ. που είναι μικρούλης έδωσαν καραμέλες? :o:o:o:o μη χειρότερα....

μεγειά τα ρουχαλάκια σας! :D

διαβάστε ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο για το αν υπάρχουν κακομαθημένα παιδιά ή όχι

http://health.in.gr/kid/news/article/?aid=1231213078

Αφρο εσύ θα τον στέλνεις με λεωφορείο? συγνώμη αν το είπες και δεν το πρόσεξα και πρέπει αν το ξαναπείς!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ ναι καλό είναι να στζητήσει με κάποιον ειδικό για τρόπο διαχείρισης του άγχους και του στρες

Υπάρχουν και πολλά βιβλία πάνω στο θέμα ;)

εδώ συννεφιά και χτες πολύ βροχή

κι εμένα μου αρέσει δε θυμάμαι από πότε έχουμε δούμε βροχή

όλο το καλοκαίρι μας ήταν στεγνό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάει την Παρασκευή ο άντρας μου με τον Λ. στην πισίνα/κολυμβητήριο (δημοτικό) και μέσα στην μικρή, που είναι για μικρά παιδιά (ρηχά δλδ) ήταν και κάτι 13χρονα αγόρια, τα οποία είχαν κάτι μπάλες, τις έριχναν στον τοίχο με δύναμη και στόχευαν τα παιδιά :evil::evil::evil::evil: πάει ο υπεύθυνος του κολυμβητηρίου και τους λέει να σταματήσουν....εκείνοι συνέχισαν....οπότε τους λέιε να βγουν έξω γιατί θα τηλεφων΄σηει στην αστυνομία....βγήκαν έξω και πάεν στα αποδυτήρια και φωνάζουν "συναγερμός κατουρήματος" (σε ελέυεθερη μετάφραση! :P ) και άρχισαν να κατουράνε στον διάδρομο και να χτυπάνε τα ντουλάπια, ο υπεύθυνος του κολυμβ. ζήτησε βοήθεια από τον δάσκαλο που εκείνη την ώρα έκανε μάθημα αερόμπικ στην μεγάλη πισίνα......βγαίνει εκείνος και αρπα΄ζει τον ένα και τον κολλάει στον τοίχο....και μόλις ήταν έτοιμοι να τηλεφωνήσουν στην αστυνομία έφυγαν!!! :evil::evil::evil::evil:

και ερωτώ τώρα ποιός ευθύνεται για την συμπεριφορά τους? :?: οι γονείς? το σχολείο?.....αυτά τα παιδιά ποιά η εξέλιξή τους όταν μεγαλώσουν? :?:

άλλο παράδειγμα:

ένας συνάδελφος του άντρα μου, έχει ένα γιο 13 ετών και οι συμμαθητές του πάνε κάθε μέρα μετά το σχολείο στα μακντόναλντς και τρώνε χάμπουργκερς, μετά παίρνουν τα πατίνια και πάνε κάπου (δεν θυμάμαι πού) και καπνίζουν :o:o:o:o και θέλει και ο γιος του να κάνει το ίδιο.....ο πατέρας του, του είπε όχι και μετά το σχολείο να γυρίζει στο σπίτι και να κάνει τα μαθήματά του....μάλιστα -επειδή τον έπιασε να λέει ψέμματα - τον υποχρέωσε να του τηλεφωνεί από το σταθερό αφού φτάσει στο σπίτι :roll::roll::roll::roll: .......

πάει, λοιπόν, ο γιος του στον κοινωνιολόγο του σχολείου να κάνει παράπονα και είπε στον κοινων. να πείσει τον πατέρα του να αλλάξει γνώμη!!! :o:o:o:o ........

ο κοινων. ζήτησε συνάντηση με τον πατέρα.....πάει λοιπόν και λέει ο κοινωνιολ. στον πατέρα ότι, αυτό που κάνει είναι απαράδεκτο και ότι θα πρέπει να αφήσει τον γιο του ελεύθερο, να πηγαίνει με τους άλλους, γιατί αλλιώς το παιδί είναι στο περιθώριο :o:o:o:shock::shock::shock::shock: και συνεχίζει "ε και τι και αν καπνίσει? που είναι το κακό? ε και τι αν πηγαίνει και τρώει κάθε μέρα χάμπουργκερς?"......

τα "πήρε" ο πατέρας και του είπε να μην ανακατεύεται στο πώς μεγαλώνει το παιδί του και του είπε και κάτι καλό, αλλά δεν θυμάμαι τώρα, που άφησε άναυδο τον κοινων. :lol::lol: ......μετά ο πατέρας πήγε στον διευθυντή του σχολείου και ο δντής του είπε ότι δεν μπορέι να κάνει κάτι διότι το κράτος διορίζει τους κοινων. και είναι ανεξάρτητοι ..... αλλά οι γονείς δεν είναι υποχρεωμένοι να πηγαίνουν στις συναντήσεις που εκείνος θέλει!!! :!:

δλδ αυτά τα παιδιά πώς θα μεγαλώσουν? καπνίζοντας και ίσως διαπράττοντας και έγκλημα με την συνοχή ενός κοινωνιολόγου και ίσως και των γονιών, αφού δεν υπάρχει έλεγχος από τους γονείς!!! :!:

και τους βλέπεις στον δρόμο πώς κυκλοφορούν και φοβάσαι να περάσεις από δίπλα τους!!! :evil::evil::evil::evil:

μα αυτοί είναι οι σημερινοί νέοι? αυτοί είναι το μέλλον μιας χώρας?

που τους ρωτάς στον δρόμο ποιός είναι ο πρωθυπουργός της χώρας και δεν ξέρουν!!! :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΜΑΙ ΚΑΙ εγω.

ποσο κουρασμενη νοιωθω...η Μ-Ι ξυπνησε στις 5 το πρωι

μετα ξυπνησε και το μπεμπη...μια τρελα...

δεν παλευεται ολη μερα μεσα!

κοιμηθηκα κανα μισαωρο τωρα το απογευμα...και ειδα ονειρο οτι ηταν ετοιμα να μου φυγουν δυο δοντια..

εριξα και ενα ματσ με π.

τωρα δεν μιλαει...!

Αφρο...την ιδια βαρεμαρα εχω και εγω...

Σισσι...μου δανειζεις πεθαρα -μαμα και αδελφη?

και για Λουκριτια παρακαλω...????????????????

συμεπεθερα ...τι βλεπουν τα ματακια φετος απεναντι στο λυκειο...δεν φανταζεσαι...μονο που δεν το εκαναν...αν συνεχιστει θα παω στο διευθυντη...μα κανενας ελεχγος?

Μητσακι...ξερω καποια κυρια(νεα)που ισως μπορει να σου κρατησει το εφακι σου...!

αν θες πες μου!

Φραν πολυ χαιρομαι για το σεμπινι...ευτυχως περασε...!

Αθηναιες ...ποτε θα πιουμε καφεδακι?

τι σκατα φορουν αυριο στη δουλεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ... 5;;; :shock::shock::shock:

Άουτς! :?:?:?

Στείλε μου αν θες πληροφορίες για την κυρία που λες. Έχω ορισμένες υπόψιν μου, που θα συζητήσω μέσα στην εβδομάδα, αλλά αν χρειαστεί θα σου πω. Ρίξε καμία ιδέα όμως, που την ξέρεις την κοπέλα, πόσο νέα κλπ κλπ... ;)

Εγώ είμαι μέσα για καφεδάκι, 8-) αν και από αύριο αρχίζουν τα ζόρια... :D:roll:

Οπότε, κανονίζετε και μου λέτε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασίαααααα χθες άκου τι έφαγα: μιάμιση χοιρινή μπριζόλα μμμμμμμ νοστιμότατη και 3 λουκάνικα και 3 μπύρες (6% αλκοόλ)!! και σήμερα έφαγα και μία μπάλα παγωτό σκούρα σοκολάτα :P

λες να πήρα πολλές θερμίδες??? :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Βίκυ καλή αρχή με την δουλειά

Με τον μικρό τι έκανες τελικά, ξεκίνησες φαγητό?

Αφρο καλή αρχή στον Μανώλη

Αργυρώ δυστυχώς τέτοια παραδείγματα έχω να σου πώ κι εγώ πολλά, τώρα για το ποιος φταίει πραγματικά δεν ξέρω, σίγουρα όμως όχι μόνο οι γονείς.

Ο κοιν. λειτουργός πάντως απαράδεκτος :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σήμερα κατεβαίνω το πρωϊ να φύγω και βλέπω στο αυτοκίνητό μου μια γρατσουνιά σε όλο το μήκος από την μεριά του οδηγού. Δεν είναι χτύπημα, σαν να το έκαναν με κλειδί :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Με γειά τα ρουχαλάκια σας σε όσες ψωνίσατε, εγώ ακόμα δεν πήρα τίποτα μόνο ένα ζευγάρι αθλητικά παπούτσια για τον Μιχάλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ μου την δίνει αυτό να χαλάνε τις περιουσίες άλλων :evil::evil::evil:

εγώ μια φορά, θυμάμαι, στην Λάρισα βγαίνω να πάρω το αμάξι μου και τι να δω?! ήταν χτυπημένο στην μπροστινή πλαϊνή μεριά :evil::evil::evil::evil::evil: και 'ηταν γείτονας, γιατί μου είπε ο μάστορας ότι το έκανε κάποιος με ψηλό αυτοκίνητο και ήταν ο μοναδικός που είχε.....αλλά πώς να το αποδείκνυα?? και δεν ήξερε και πώς να οδηγεί :evil::evil::evil::evil::evil:

και εγώ ίσως να πάω από βδομάδα να ψωνίσω τίποτα για τα παιδιά....ακόμη δεν έχω δει τι τους λείπει :roll::roll::roll:

σήμερα είμαι σπίτι με την Ρ. :D είναι κλειστό το σχολείο της! :roll::roll: και νομίζω ότι βαριέται :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

τι κανετε;;..εγω βαριεμαι...

Αργυρω αυτο ακριβως..και πολλα αλαλ φοβαμαι μεγαλονωντας..

και λεω...η θα του φορτοσω το προγραμμα με δραστηριοτητες...η θα γιενι ακοινωνητος...δεν ξερω..

βασικα πιστευω πως το μεγαυτερο προβλημα ιεναι που οι γονεις δεν εχουν τον χρονο να ασχοληθουν με τα παιδια....

τι θελω να πω προς αποφυγη παρεξηγησεων...εαν πχ ο γονος εχει τον χρονο να πηγαινει να παιρνει το παιδι απο το σχολειο, να πηγαινει μαζι του βολτα, ψωνια, κολυμβητηριο να παρακολουν μαζι ταινιες θεατρο κηνηματογραφο..να "κατευθυνει" τροπο τινα τα ενδιαφεροντα, να τον ακνει ανε χει αυτοπεποιηθηση και να υπερασπιζετε λεκτικα κυριοως τα ενδιαφεροντα του , ισος με καποιον τροπο να το διαφυλασσει απο τετοιες παρεες...

Για μενα σημαντικο ηατνε πισης ο γωνιος να γνωριζει τους φιλους του παιδιου του..πχ η μαμα μου παντα μας ελεγε να φερνουμε τους φιλους μας σπιτι και μας εφτιαχνε καφε και λεγαμε βλακιες κουτσομπολευαμε για αγορια μοδες κλπ....

παρολο που εκανε μια ΠΑΡΑ πολυ δυσκολη δουλει ακαι ερχοταν παντα ΚΑΤΑΚουρασμενη....

Με τον τροπο της, χωρις ποτ ενα μου απαγορευσει κατι ειχε "φτιαξει" τις παρεες μου με τετοιον τροπο που με τροπο απεκλυες τις "αποκλεινουσε" συμπεριφορες...

Δυστιχως πλεων επειδη τα παιδια περνανε ουσιαστικα πολυ λιγο χρονο με τους γονεις τους και οι γονεις δεν ασχολουνται σε βαθος με τα παιδια τους αυτα εχουν πρωτυπα απο το ευρυτερο κοινωνικο συνολο...

εαν οι γονεις ολων τωνπαιδιων που κανουν σκειτ κλπ ειχαν εναν στοιχειοδη ελεγχο στα παιδια τους..θα ηταν αλλιως...

αλλα δενε χουν..και προσωπικη μου αποψη ειναι οτι η πολυ ελευθερια μας μαρανε...

δεν ειπαμ εκαι να τα καταπιεζουμε..αλλα η πολυ ελευθερια μας μαρανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα έχουμε και έναν άλλον γνωστό, που έχει 3 παιδιά, 2 αγόρια και ένα κορίτσι, το κορίτσιε ίναι το τελευταίο.....και πάντα έλεγε ότι θα έχει πρόβλημα τα αγόρια γιατί ήταν και τα πιο ζωήρα (κυρίως ο ένας) και το κορίτσι χαμηλών τόνων, αλλά καθώς μεγάλωνε το κορίτσι άλλαξε, έκανε παρέα με κάτι συμμαθήτριες που έκλεβαν κιόλας :o:o:o:o:o , οπότε οι γονείς έπρεπε κάτι να κάνουν ή να της αλλάξουν σχολείο ή να μετακομίσουν!!!....τελικά την έβαλαν σε πρόγραμμα ανταλλαγής μαθητών με άλλες χώρες και την έστειλαν σε σχολείο σε χώρα της Λατινικής Αμερικής για ένα 6μηνο......ότνα γύρισε πίσω όλα οκ!!! :);) τα αγόρια, το ένα σπουδάζει μετεωρολόγος και το άλλο ψυχολόγος, η κόρη ακόμη πάει σχολείο! :!:

και οι γονείς ασχολούνταν....!!!

συμπεθέρα να μας πεις νεότερα, καλή δουλειά! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια καλο διαβασμα!!!

παιδια ειμαι ΠΑΡΑ πολυ κουρασμενη..και εχω εναν πιστευτοπονοκεφαλο!!

Αφροοο πες μας τι εγινε ρε π[ρωτη μερα στο σχολειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες!!!

Αργυρω με τρομαζεις...ω ρε τι εχουμε να ζησουμε ακομα...!!!μακαρι το παιδι μου να ειναι υπερδραστηριο σε αλλους τομεις κ οχι στα χαμπουργκερ κ στα τσιγαρα! :?

Μητσακι θα εχει ο Α(ή Β :lol: ) τη μικρη αυριο?Γιατι πολυ χαλαρη σε βρισκω με τη γυναικα...!Κ αν κανεις 1-2 βδ να κατασταλλαξεις?

(για το τυρι ουτε το ανεφερα :P )

Ρε Μαρια σε ζηλευωωω!Που βρισκεις χρονο κ διαβαζεις τοσο???Στη δουλεια? :lol::P ή στο σπιτι που κραταει ο σουπερ αντρας σου τα μωρα? :?

Αργυρω επισης για τις μπριζολες...μιαααα χαρα!Πρωτεινες! ;) και τα μπυρονια σουπερ!!!! :D:D:D

Ελενακι τι να πω...Απ'τη μια χαιρομαι που βγηκατε...απ'την αλλη....δεν θα το εκανα στη θεση σας...Αλλο να τυχει μια φορα και αλλο αυτο που τα αρρωσταινουν τα παιδια με τα γλυκα...Πραγματικα εξοργιζομαι...αλλα ειναι δικο σας θεμα! ;):D

Δεν ξερω αν ηθελα κατι αλλο να σχολιασω...

Εμεις καλα...Περασαμε ενα ησυχο και λιγακι μελαγχολικο(λογω καιρου) σκ...Σημερα ξυπνησε παλι με χαρα για το σχολειο της(αν κ τσακωθηκαμε γτ ηθελε να βαλει μια μπλουζα που δεν ταιριαζε κ ηταν κ τεραστια! :lol: )...

Χθες ειμασταν στον παιδοτοπο κ ηρθε η μια δασκαλα της(ειναι απο το διπλανο χωριο) και ετρεξε στην αγκαλια της,φιληθηκαν κλπ!Τοσο τρυφερα!!!! :D:D:D:D:D Η φιλη μου που ειχε μιλησει με τη δασκαλα μια αλλη μερα μου ειπε πως της ελεγε για την Α αποκαλωντας "Η Αννυ ΜΟΥ η γλυκια!!!!" :D:D:D:D:D Τι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! :|

Αρρώστησα! :(

Μητσάκι εσυ είπες οτι δεν πειράζει αν κοπώ και σε κανα μάθημα;;; :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::P:P:D:x

Διαβαζω εκκλησιαστικη ιστορία, τώρα πείσμωσα! :twisted: Δε γίνεται να κοπώ σε ΔΥΟ μαθήματα!!!

Αφρο καλη πρωτη μέρα στο σχολείο!

Για τα παιδιά μου λέτε, όταν λέω οτι χρειάζονται προγραμμα και πειθαρχία εχω τον Παν να με λέει Αδόλφο!

Δεν πιστεύω στην ελευθερία, πιστεύω στους κανόνες! Άι σηχτηρ πια! Μας εφαγαν οι νεωτερισμοί! :twisted: :twisted:

Γειά σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία :lol::lol::lol: που λες έχω το έχω σκεφτεί

πχ να κλείσω πόρτες να βάλω πόδια στο γραφείο νάράξω και να διαβάζω

αλλά δεν το κάνω :)):)):)) ακόμη :mrgreen:

Ρε συ στο σπίτι δεν ανοίγω τηλεόραση, και τα βράδια πριν βγάλω τα μάτια μου :mrgreen: και πριν κοιμηθώ διαβάζω...Πολύ!

Πόσο χαίρομαι να έχουν καλές σχέσεις τα παιδάκια με τις δασκάλες

Η αδερφή μου βρίσκει παιδάκια που τα είχε και τώρα πάνε γυμνάσιο και αγκαλιάζονται και φιλιούνται! Και η αδερφή μελαγχολεί ότι μεγάλωσε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα τσούπρες! :D

natasoula... :evil::evil::evil:

Πόσο μου τη δίνουν αυτοί που δεν σέβονται την περιουσία του άλλου, όπως λέει κι η Αργυρώ! :evil:

Ή απαράδεκτα-βλαμμένα 15χρονα που διασκεδάζουν τοιουτοτρόπως, ή ΑΡΧΙ-κομπλεξικοί ενήλικες... :evil:

Αναστασία μου, αυτή και την επόμενη εβδομάδα έχω απογευματινά προεραιτικά μαθήματα, από 1/10 αρχίζω κανονικά. ;)

Θα κρατήσει τις μικρές η μαμά μου για όσο χρειαστεί και μετά θα τις παραλάβει ο ΑΒ! :P

Για τα παιδιά... Δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά προοδευτικά συνειδητοποιώ όσο περνά ο καιρός, ότι έχουν δίκιο όλοι αυτοί που λένε ότι "μικρά παιδιά=μικρά προβλήματα, μεγάλα παιδιά=μεγάλα προβλήματα"..... :roll::roll:

Σισσάκι μωρό μου, είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά, μ' αρέσεις λέμε που έχεις τόσο υψηλά τον πήχυ!!! :D:D:D

Βιάζομαιαιαιαιαιαι, διώξτε με!!!

Πρέπει να κάνω ένα σωρό δουλειές με τη μικρή στα πόδια μου, να μαγειρέψω, να φάω, να κάνω μπάνιο και να φύγω! 8-)

Μάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσυ εγω πιστευω σε ελεγχομενες ελευθεριες..

καταρχας σαν γωνιος θελω να εχω την εμπιστισυνη των παιδιων μου..θελω να ξερω τα παντα..καλα ΟΚ..να μη μαθω και τι κανουν στο κρεβατι με την εκαστοτε φιλεναδα τους..αλλα τα παντα..

απο τωρα ρωταω τον Χ τι κανουν στο σχολειο τι τους λενε οι δασκαλες ποιοι ειναι οι φιλοι του με ποιους κανει παρεα, θελω να ξερω τι κανει και που πηγαινει..αλαλ αυτο να γινεετ χωρις αγκριναι και λογι ατου στιλ "αμα σε ξαναδω εκει κομμανο αυτο" η αμα ξανακανεις παρεα με αυτον κομμενο εκεινο"

εχω δε σκοπο οσο μεγαλωνουν να τους φορτονω το προγραμμα με δραστηριοτητες..

δε θα δυσκολευτω να πεισω μερικα πιτσιρικια να πανε γαι μπασκετ η ποδοσφαιρο...

θα ηθελα πολυ να μπορω- γιατι προκειτε για λεφτα και δεν θα ξερω- να τους κουβαλαω σινεμα θεατρο συναυλιες κλπ...

πραγματικα θελω να ξερω τι γινετε στη ζωη τους...πιστευω πως μονο ετσι θα μπορεσω να εντοπιζω εγκαιρα επικινδυνες συμπεριφορες και τασεις..

τωρα το τι θα κανω απο κει και περα, και τι αποτελσμα θα εχει..δεν ξερω..

πχ η μαμα μου ειχε την ιδια συμπεριφορα απενατη μας..αλλα ο αδελφος μου εχει τελέιως διαφρετικη φιλοσοφια στην επεξεργασις αυτης της παρεμβασης..

ακομα και τωρα τον βλεπω να ξερουν τα προσωπικα του οοολλλοοοςςς ο ασχετος κοσμος..και οχι η γονεις μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...