Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΠΟΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΤΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΑΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η παιδιατρος μας μου ειπε μεχρι το χρονο...

ουτως η αλλως μετα το χρονο δενβγαινουν οι λεκεδες με παιδικο απορροιπαντικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου γενικά έχει ευαίσθητο δέρμα και από μικρός έκανε πολλές δερματίτιδες, οπότε ακόμα και τώρα στα 3 του, τα πλένω με proderm. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μεχρι τα 2 ελεγα ειναι καλα αλλα μιας κ γεννηθηκε κ ημικρη τα πλενω ολα μαζι 3 ειναι ο μεγαλος μου αλλα κατα τη δικη μου γνωμη 2-3 ειναι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πάλι νομίζω ότι τα απορρυπαντικά για παιδιά είναι εφεύρεση των εταιριών για να κερδίσουν χρήματα.....

απευθύνεται για παιδιά? άρα οι γονείς θα το πάρουν!!!

τι έχει δλδ το απλό απορρυπαντικό και δεν κάνει για παιδιά?

εδώ (Γερμ.) που δεν υπάρχουν παιδικά απορρυπαντικά νομίζετε ότι όλα τα παιδιά υποφέρουν από αλλεργίες και εκζέματα? :?:

αν μου πείτε, όμως, για βιο απορρυπαντικό που είναι και φιλικό προς το περιβάλλον οκ......

εγώ δεν χρησιμοποίησα στα ρούχα των παιδιών μου! ένα απορρυπαντικό για όλα τα ρούχα :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι 12 μηνων....μετα ειναι οκ συμφωνα με την παιδιατρο μας να χρησιμοποιουμε ενηλικων εκτος και εχει εκζεμα η ξηροδερμιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την Αργυρώ!

Εμείς, ως θύματα του καταναλωτισμού, παίρνουμε το παιδικό απορρυπαντικό, αλλά αρκετές φορές έχουμε πλύνει διάφορα ρούχα του με τα δικά μας με το δικό μας απορρυπαντικό, και δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τις αλλεργιες ειναι σημαντικο να προσεχουμε τα απορρυπαντικα....εχω ενα ανηψακι που ειναι 3 κ ακομα με προδερμ....αν βαλει αλλο αμεσως κανει κοκκινιλες....

τα παιδικα απορρυπαντικα ειναι πιο λαιτ απο τα δικα μας....ολες θα εχετε δει οτι δεν βγαινουν οι λεκεδες...ενω αμα πλυθουν με δικο μας αστραφτουν.... :lol: γιαυτο εγω παιδικο οσο μπορω....

εγω στον γιο μου το κρατησα μεχρι τα δυο....τωρα το ξαναρχισα αφου τα εσωρουχα-πετσετες τα πλενω μαζι με της μπεμπας....

απλα το θεμα ειναι οτι μπαινουν ξεχωριστα πλυντηρια γιατι απο τιμη εμενα το ιδιο μου φαινοντε.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 @Elk Ευχαριστώ κορίτσια, ξεκαθάρισε το τοπίο!! 🙂
    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...