Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

Γεια σας!

Βάσω, του έχουν φύγει σχεδόν τα σπυριά του Αντρέα, κι εμένα μου πέρασε το κρύωμα, ήταν ελαφρύ ευτυχώς.

Για δεύτερο εμείς το σκεφτόμαστε, αλλά μάλλον θα πρέπει να αποθηλάσω πρώτα, γιατί αν μείνω έγκυος θα πρέπει να παίρνω μια ασπιρίνη τη μέρα, που απαγορεύεται στο θηλασμό. Λέμε να αρχίσουμε προσπάθειες σιγά σιγά όταν θα γυρίσουμε από Αγγλία τα Χριστούγεννα.

Γιώτα, εμένα πάλι είναι πολύυυυυυυυυυυυυυ ζωηρός... Πιο καρότσι, πλέον λίγη ώρα τον βάζουμε στο καρότσι όταν βγαίνουμε έξω (στο σπίτι δεν το χρησιμοποιούμε ποτέ) και εκνευρίζεται, θέλει να είναι κάτω συνέχεια.

Νάσια, χαχα, τον θυμάμαι το γύρο!!!!!!!!!

Τα πιο πολλά μωράκια κλαίνε στα πρώτα τους γενέθλια, μάλλον φοβούνται τον κόσμο.

Χρυσάνθη, περαστικά...

Αναστασία, κι εγώ συμφωνώ με τα κορίτσια, παρ' όλο που δεν έχω πείρα στο θέμα. Μου φαίνεται ότι όταν περπατήσει το μωρό θα είναι πιο κουραστικό γιατί θα θέλει συνέχεια κυνήγι και προσοχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερουδια!

Αναστασια μου η μικρη θελει να ναι συνεχεια κατω να μπουσουλα, πιανεται μονη της απο παντου και σηκωνεται πανω, ειμαστε συνεχεια απο πισω της γιατι οτι ριψοκινδυνο υπαρχει το κανει!η φραουλιτσα θα κανει το πρωτο της παρτακι?

Νασιουλα να σας ζησει η Χρυσουλιτσα!πως ηταν το παρτακι που της κανατε?εσβησε το κερακι της?:)

Αννα Μαρια και γω στην εγκυμοσυνη τους πρωτους 3 μηνες επαιρνα ασπιρινη και εβαζα και ενεση Clexan καθε μερα, μετα που επαθα ομως αποκολληση πλακουντα και ειχα αιμορραγια, σταματησα την ασπιρινη γιατι προκαλουσε περισσοτερη αιμορραγια οπως μου πε ο γιατρος τοτε και συνεχισα με Clexan μεχρι και λιγες μερες πριν γεννησω!γι αυτο ειπα οταν το παρω τελικα αποφαση να παω πρωτα απ το γιατρο να μου δωσει οδηγιες!

Χρυσανθη κοριτσι μου, περαστικα σου!ευτυχως που δεν κολλανε τα παιδια!Ο ιλιγγος μια φορα επαθα στη ζωη μου και ενιωθα τοσο απαισια!ακομα το θυμαμαι, δεν μπορουσα καν να σηκωστω απ το κρεβατι,ειχα αναγουλες,ζαλιζομουν, πολυ ασχημο!

Bourique μου εσεις μια μερα πριν απο μας χρονιζετε ή μια μερα μετα?παντα ξεχναω!

φιλακια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...κ εγω στην μπεμπα επερνα σαλοσπιρ.....

εμενα ο ακης περπατησε 10 μηνων....ηταν πολυ ησυχος....δεν μου ανοιξε ποτε κανενα ντουλαπι,δεν μαζεψα ποτε διακοσμητικα...καταλαβαινε τα παντα....δεν ξερω πως θα ειναι η μπουκιτσα μου αν κ πιστευω οτι θα ειναι ταλιμπαν :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικια μου ειναι λιγο τεμπελα,θελει να την πιανουμε και να περπαταει...ουτε λογος να πιαστει στους καναπεδες,μονο απο πανω μου και σηκωνεται.....

Βασουλα ναι θα ειναι το πρωτο της παρτακι....στην αρχη ειπα να πω μονο παππουδες και αδερφια αλλα λεω τελικα να πω και λιγους φιλους να δει παιδακια να χαρει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου υπομονη σε λιγο θα ηρεμησει....εμενα ειναι ταλιμπαν αφου αυτες τις ημερες το συζηταμε κ με τον αντρα μου οτι θα πρεπει να σφραγισουμε ντουλαπια κ να μαζεψουμε πραγματα....κ εχουμε φοβο με τα παιχνιδια του μικρου....ο ακης δεν εβαλε τιποτε στο στομα του....ουτε τα παιχνιδια ετρωγε....αυτη ολα στο στομα....λενε για την στοματικη φαση...εμενα ο ακης ηταν ενα μωρο που απο πολυ μικρο καταλαβαινε τα παντα....στην μπεμπα κ οχι να της πεις ενω το καταλαβαινει γελαει κ συνεχιζει.....π.χ. σας ειχα πει οτι εβαζε τον αντιχειρα στο στομα απο 3 μηνων?...το κοψαμε κ ξαφνικα γυρω στους 7 το ξαναρχισαμε.....τις λεω μη μωρο μου το χερακι στο στομα,βγαλτο χερακι απο το στομα....γελαει κ συνεχιζει :lol: μιλαμε πολυ πονηρη....βεβαια το κανει οταν θελει να κοιμηθει μονο ευτυχως

αχ η κορακλα μου ειπε μαμα συνειδητα.....κοριτσια χεστηκα απο την χαρα μου....κ τι ομορφα το ελεγε.....αχ αυτο το γλυκο μουτρακι μιλησε κανονικα....τοσο καιρο ελεγε κατι μαμαμαμαμα...μπαμπαμπα....αντε τατα γιαγια κ κατι τετοια......αχ ειπε μαμα πρωτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Κάναμε το παρτάκι μας, σβήσαμε κ το κεράκι....βασικά η μεγάλη αδερφούλα (και ο φίλος μας ο Θανούλης) το έσβησαν αλλά όλα ΟΚ!!!!!!!! Το Χρυσουλάκι χαμογελούσε κι έπαιρνε πόζα σε όλες τις φωτος.......Στο τέλος κουράστηκε η καημένη, δεν είχε κοιμηθεί για μεσημέρι καθόλου κ την έπιασε τρελή γκρίνια!!!! Η τούρτα μας ήταν Hello Kitty (δώρο της αδερφής μου) κ της έδωσα να δοκιμάσει λίγο...είχε πολλή πλάκα έτσι όπως νοστιμευόταν την σαντιγί.....

Βασούλα μου σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές κοριτσάκι μου!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια να την χαιρεσαι...πολυχρονη κ ευτυχισμενη παντα

γερα να ειναι τα παιδακια μας κ ολα τα παιδια του κοσμου....

αχ ωραια περασατε μπραβο σας...κ του χρονου

εμενα οταν ο ακης εσβησε τα πρωτα του κερακια δηλαδη το ενα θυμαμαι βουτηξε το χερι στη τουρτα κ αηδιασε απο την υφη της τουρτας :lol: μιλαμε τον εχουμε στο βιντεο κ καθε φορα που το βλεπουμε γελαμε....φυσικα δεν εφαγε λογω της αλλεργιας αλλα ουτε που θα ετρωγε αφου αηδιασε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Σήμερα έκανα πολλές δουλειές και στο σχολείο επίσης έτρεχα, γιατί έχουμε και τη γιορτή της 28ης...

Βάσω, εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι θα έπρεπε να παίρνω ασπιρίνη δύο μήνες πριν τη σύλληψη, τώρα πώς είναι δυνατόν να ξέρω πότε θα μείνω έγκυος; Δηλαδή όταν αρχίσουμε προσπάθειες θα πρέπει ν' αρχίσω ασπιρίνες; Κι αν μείνω έγκυος σε ένα χρόνο; Η ασπιρίνη προκαλεί αιμορραγίες, ο πατέρας μου που παίρνει χρόνια ασπιρίνη λόγω καρδιακού προβλήματος, με το που ακουμπάει κάπου, κάνει κατευθείαν μελανιές, και μιλάμε για κάτι τεράστιες μελανιές, ενώ μόλις γδαρθεί λίγο, τρέχει ποτάμι το αίμα... Δε θέλω να παίρνω ασπιρίνη για μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς ουσιαστικό λόγο.

Αναστασία, εμείς θα κάνουμε μεγάλο πάρτι, θα καλέσουμε συγγενείς και φίλους, με παιδιά κ.λπ. Θα το κάνουμε στη μάνα μου που έχει περισσότερο χώρο.

Χρυσάνθη, εμάς δεν αφήνει τίποτα όρθιο. Και καλά δεν πρέπει να μαζέψουμε τίποτα απ' τα τραπέζια για να μάθει λέει, και όταν πάμε σε άλλο σπίτι να μην τον κυνηγάμε, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσουμε κάτι. Τα έχουμε μαζέψει όλα. Αφού δεν άφηνε τίποτα στη θέση του. Και μιλάμε για πράγματα που σπάνε, μην έχουμε και κανένα ατύχημα.

Εμάς καταλαβαίνει ότι δεν πρέπει να κάνει κάτι, αλλά δε φαίνεται να τον νοιάζει. Π.χ. όταν πηγαίνει κάπου που δεν πρέπει και πηγαίνει ο άντρας μου να τον πάρει από εκεί, το καταλαβαίνει και το σκάει! Ή όταν περνάει τα "μπλόκα" στο σαλόνι και βγαίνει στο διάδρομο ή στην κουζίνα, στην αρχή χαζεύει, αλλά με το που πηγαίνει κάποιος κοντά του αρχίζει να μπουσουλάει σε ταχύτητα μποϊνγκ 747 και τρέχει να ξεφύγει!

Κι εμένα λέει "μαμά" νομίζω συνειδητά πλέον, αλλά δε χέστηκα απ' τη χαρά μου, χέστηκα γενικώς. Δε μου κάνει καμία αίσθηση απολύτως. Απλά χαίρομαι που αρχίζει σιγά σιγά να μιλά.

Νάσια, να σας ζήσει το Χρυσουλάκι!!!!!

Άντε βρε, σωστή δεσποινίς!

Εγώ δεν ξέρω αν θα του δώσω να δοκιμάσει τούρτα, δε νομίζω. Θα κάνω μάλλον νηστίσιμο μωσαϊκό, επειδή θα είναι νηστείες και κάποιοι θα νηστεύουν. Αλλά δε νομίζω να του δώσω να δοκιμάσει, άλλωστε δεν είναι μωρό που ενδιαφέρεται για το φαγητό των άλλων. Τώρα όποτε τρώω τοστ το πρωί, έρχεται και μου τραβάει το πιάτο, και το ίδιο κάνει και με το φλυτζάνι του τσαγιού. Αλλά τελικά το κάνει επειδή θέλει να παίξει, και όχι για να δοκιμάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερεςςςς!

Αννα μαρια και στον Αντρεα ηπιες 2 μηνες πριν την συλληψη ή μολις εμεινες εγκυος αρχισες τις ασπιρινες?θα κανετε μεγαλο παρτυ εεεε. . . θα χαρει ο Αντρικος σας:)πως περασε ενας χρονος δεν το πιστευω ακομα!σαν χθες νομιζω ηταν που μιλουσαμε για τις εγκυμοσυνες μας!

Χρυσανθη η μπουκιτσα σας βγηκε πιο ζιζανιο απο τον ακη:)γυναικα δεν ειναι κι αυτη?απο τωρα στον τσαμπουκα!χαχα

Αναστασια μου σιγα σιγα να δεις που θα αρχισει να πιανεται και μονη της απο παντου!εκει ειναι που πρεπει να τα τρεχεις συνεχως μηπως πεσουν!

Νασιουλα μου εκανε το πρωτο της παρτακι η Χρυσουλιτσα:)αχ τι ωραια. . .το διασκεδασε!της αρεσε και η τουρτιτσα, μια χαρα:)

Και μεις εχουμε μαζεψει τα παντα οσα μπορει να προσεγγισει γιατι ειτε σπανε ειτε τα βαζε στο στομα κι ηταν πολυ επικινδυνο!αν και καταλαβει τι κανει, οταν της πω οχι ή κακο σταματα και γυριζει και με κοιταζει!αλλα δεν την πτοει ιδιαιτερα!συνεχιζει την πορεια της:)

Χθες την πηρα απ τον παιδικο, πηγαμε σπιτι για λιγο, ηταν μια χαρα!μετα πηγαμε σε μια κουμπαρα μου που ειναι μερες της να γεννησει, αμαν η μικρη αρχισε τρελη γκρινια και τρελο κλαμα ετσι ξαφνικα!την πηρα και φυγαμε, ηρθαμε σπιτι, αλλα μεσα στο αυτοκινητο, τσιριζε δεν σταματησε να κλαιει!δεν φαινοταν να πονα κατι απλα σαν παραπονο μου φαινοταν, την πηγαμε να την δει η παιδιατρος, δεν της βρηκε τιποτα απολυτως οργανικο, αφου μετα χαμογελουσε!εν τω μεταξυ συνεχισε να κλαιει μετα και μεσα στο αυτοκινητο που ερχομασταν σπιτι της εβγαλα τα παπουτσια και τσακ σταματησε αμεσως να κλαιει!αμεσως ομως. . .!και οταν της εβγαλα της καλτσες ειδα τα δακτυλακια της στο ενα ποδι να ειναι διπλωμενα!λετε να ειναι απ αυτο?παντως μετα πηγαμε σπιτι ηταν μια χαρα, επαιζε, γελουσε!δεν ξερω τι την πιανει!μου το κανε 2-3 φορες που βγηκαμε να παμε καπου!και πανικοβαλλομαι γιατι δεν ξερω τι εχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!

μου έχετε λείψει πάρα πολύ αλλά έχω επιστρέψει στο γραφείο και ζορίζομαι...

ευτυχώς θα είναι μόνο για δυο μήνες οπότε θα την παλέψω!!

Νασιούλα φιλενάδα να σου ζήσει η Χρυσουλίτα σου να είναι γερή και καλότυχη!!

περάσατε όμορφα διάβασα και πολύ χάρηκα!!

Αννα Μαρία χαίρομαι που είστε καλύτερα φιλιά στον Αντρίκο!!

Βασούλα ζωηρούλα διαβάζω η Ιωαννίτσα και η Χρυσή μου τα ίδια!!φιλιά στο κοριτσάκι σου!!

Αναστασάκο μου φιλιά στη φραουλίτσα και μάνα κουράγιο,σε καταλαβαίνω και εμένα δεν στέκεται πουθενά!!

Χρυσάνθη περαστικά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΕΣ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΤΕ?ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΡΙΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΤΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.....ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ Κ ΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ Κ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΠΟΛΛΑ,ΟΠΟΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΥΡΟΠΙΤΟΕΙΔΗ ΘΑ ΠΑΡΑΓΕΙΛΩ Κ ΠΙΤΣΕΣ Κ ΘΑ ΕΤΟΙΜΑΣΩ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΘΑ ΚΑΝΩ Κ ΚΛΑΜΠ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.ΑΠΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΠΤΩΜΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΠΑΛΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ :(:( ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΓΑ ΤΖΑΜΠΟ Κ ΠΗΡΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΠΟΤΗΡΙΑ ΠΙΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΟΡΕΚΤΙΚΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΙΝ ΤΟΥΡΤΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΠΙΡΟΥΝΑΚΙΑ ΚΑΠΕΛΑΚΙΑ ΜΠΑΛΟΝΙΑ Κ ΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΤΙ,Η ΤΟΥΡΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΛΗΞΗ ΘΑ ΜΑΣ ΤΙΝ ΦΕΡΕΙ Η ΝΟΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΦΟΒΕΡΑ ΓΛΥΚΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Κ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!!!!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΙΝ ΝΥΦΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!!!ΓΕΡΗ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ Κ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΙ ΖΩΗ ΤΙΣ!!!!!!

ΣΟΡΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΠΟΛΥ Κ ΑΥΡΙΟ ΕΞΙΜΙΣΗ ΤΟ ΠΡΩΙ ΦΤΑΝΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΘΕΣΝΙΚΗ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΥΠΟΔΕΧΤΩ ΚΛΠ.

ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ!!!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!! Περασμένες 12 οπότε [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion16.gif] :ymparty::ymparty::ymparty:

ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙ ο γαμπρούλης μου!!!!!!! Πάντα γερός κ δυνατός να είναι κ εσείς να τον καμαρώνετε!!!!!!!

Θα σε πάρω τηλέφωνο αύριο να σου ξαναευχηθώ!!!!!!!!

Χρόνια πολλά σε όλους τους Δημήτρηδες κ τις Δήμητρες!

Άννα Μαρία, Βασούλα, Δωράκι, Χρυσάνθη σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας!!!!!!!! Κι εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σαςςςς!

Μυριαμακι σου να σας ζησει ο παιδαρος σας~να τον χαιρεστε!

Νασιουλα να σου ζησει και σενα ο γαμπρουλης σου:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εγω χαθηκα μεσα σε ιωσεις και τετοια εμπαινα μονο απο κινητο αλλα δεν μπορεις να ποσταρεις στο μαμμυ..δεν ξερω αν το μαθατε αλλα η Σαραντοπουλου γεννησε ναιιι ειναι μιας βδομαδας το κοριτσακι της κουκλακι και αλλη μια κοπελα που δεν ειναι στο δικο μας ποστ εμεινε εγκυος ενω το πρωτο ηταν με εξωσωματικη ποσο τελεια εε..εμεις κατα αλλα λιωσαμε στην ιωση και τα 2 τα παιδια ο χριστοφορος με εμετους πολλους ανα 5λεπτο η μικρη με διαρροια η οποια ομως την κρατησε πολλες μερες καπου βδομαδα μιλαμε και 7 την ημερα και την νυχτα σκετο νερο κιτρινο μας εδωσε ο γιατρος πρεβιοτικα και πως το λενε μωρε..πφφ...σαν το αλμορα να μην παθει αφιδατωση και επινε και ξινογαλο με πρεβιοτικα σουπα αυτα εχασε μισο κιλο πηγε παλι στα 8 κιλα τωρα τα κακα της ειναι καλυτερα οχι κανονικα αλλα ουτε νερο ο καιρος εδω κρυωσε..οπου να ναι θα αρχισει και δουλεια ο αντραςμου νομιζω αρχες του μηνα και σιγα σιγα σχεδιαζουμε τη Βαπτιση που λεμε να την κανουμε Μαιο μαζι με την γιορτη του χριστοφορου αυτααα..παω να διαβασω οσα νεα σας προλαβω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού είστε όλες καλέ???????

Πήγατε στην παρέλαση????

Εμείς ίσα που προλάβαμε να δούμε την παρέλαση κ μετά έπιασε βροχή.....ήπιαμε κ έναν καφέ στο γρήγορα στον παιδότοπο κ μετά στο σπίτι, τα κορίτσια τα πήρε η αδερφή μου στο χωριό κ θα επιστρέψουν σήμερα! Εγώ φυσικά δεν έκατσα καθόλου...έκανα φασίνα κ έστρωσα τα χειμωνιάτικα χαλιά, είχα κ σίδερο πολύ αλλά με έπιασαν τα νεύρα μου μόνο που το έβλεπα κ έτσι το προσπέρασα (λες κ θα το κάνει κάποιος άλλος :lol: )

Η Μαρία έκλαιγε, δεν ήθελε να κάνει παρέλαση...ήθελε να πάει στην τσουλήθρα η οποία λόγω της βροχής ήταν χάλια κι επειδή δεν την αφήναμε σήκωσε τον τόπο από τις τσιρίδες!!!!! Δεν ξέρω τί έχει πάθει ρε κορίτσια.....όσο μεγαλώνει τόσο παραξενεύει, δεν θέλω να την χτυπήσω αλλά εχθές της το τράβηξα το αυτί...έκανε σαν βουρλισμένο μέσα στην εκκλησία (κι έξω απ'αυτή, στο Ηρώο, ρεζίλι γίναμε), ο παπάς μας στραβοκοιτούσε συνέχεια........ζητούσε την θεία της (την αδερφή μου), είπα σίγουρα θα κάνουν μαζί παρέλαση αυτές οι δύο :shock::shock: Κ στο τέλος, παρέλασε σαν να μην συμβαίνει τίποτα (χωρίς την θεία της) κουνώντας ρυθμικά την σημαιούλα της πιασμένη χεράκι-χεράκι με τον συμμαθητή της τον Δημητράκη (που κι αυτός έκλαιγε κ δεν ήθελε να παρελάσει :roll: )

Εύη μου περαστικά σας!!!!!!!! Πολλές μέρες διάρροια η Μίλα...... :( Κ Ο Χριστοφοράκος......Ελπίζω να είστε καλά τώρα!!!!!!!!!!

Συμπεθερόνι που είσαι????? Πήρα, ξαναπήρα για τα γενέθλια του Αλκιβιάδη.......

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου αγαπημένες!!

Muriamaki να χαίρεσαι το αγοράκι σου!!να είναι γερό και ευτυχισμένο!!

πως πας με την εγκυμοσύνη;

Νασιούλα μου σας έκανε κόλπα τα κοριτσάκι σας στην παρέλαση διάβασα στο τέλος όμως.....

τα καταφέρατε μια χαρά και αυτό έχει σημασία!!καμιά φορά πεισμώνουν και σε σκάνε σε καταλαβαίνω!!

και εγώ αυτό το σίδερο το βαριέμαι τρελαααααααααα

πολλά φιλιααααααααα σε σένα και στις ζουζουνίτσες σου!!

Βασούλα,Αναστασάκο, Άννα Μαρία τι κάνετε φιλενάδες;

Εμείς σήμερα έχουμ εεμβόλιο οπότε καταλαβαίνετε...

σας φιλώ όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερσ κοριτσια!

Νασιουλα μου πεισμα τα πιανει πολλες φορες!εμενα ακομα χρονο δεν κλεισαμε κι εχει ενα πεισμα αλλο πραγμα!να γινει το δικο της και καλα!αλλα κι εγω ετσι ειμαι, παρακαλουσα να παρει απ τον πατερα της που ναι πιο ηρεμος, υπομονετικος αλλα απ οτι φαινεται εξωτερικα ειναι ιδια ο μπαμπας της, και χαρακτηρας απ οτι βλεπω το δικο μου εχει!χαχα!τελικα ομως το μαρακι παρελασε,μπραβο στο κοριτσακι σας!

Μυριαμ μου να σου ζησει ο αλκουλης!να τον χαιρεστε κοπελα μου!πως πηγε το παρτακι?:)Το σβησε το κερακι?:)

Δωρα μου κανατε το εμβολιο στη Χρυσουλα?αχ αυτα τα εμβολια, γκρινια τους προκαλουν!

Κισκακι περαστικα στα μωρακια σας!αχ ποσο τα λυπαμαι οταν αρρωστανε!περαστικα να ναι βεβαια πανω απο ολα!αντε θα βαφτισετε και το Μιλακι ε?και σενα μινιον η μικρη ε?:)και μενα ειναι 11 μηνων σχεδον και ειναι 7400!μοντελακια:)

Ανασστασια, Αννα Μαρια πως ειστε?Το Γιωτακι που χαθηκε καλε?

Φιλακια σε ολες!Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλεναδίτσες μου!

Τι κάνετε καλά;

Οι εγγυούλες πώς τα πάτε;;

Κάναμε και εμείς πάρτυ του Θάνου, έσβησε λίγο το κεράκι του, πέρασε πολύ ωραία, γελούσε, χόρευε , το καταευχαριστήθηκε!

Απλά ήρθε κάποιο άρρωστο και μετά περάσαμε όλοι γαστρεντερίτιδα, χάλιααααα!!!!!!!

Ο μικρός εξουθενώθηκε από τους εμετούς και την διάρροια.

Νασιούκο και Μυριαμ να τα εκατοστήσουν και τα μαναράκια σας, γερά και καλότυχα να είναι!

Φιλιάαααααααααα σε όλες!!!!!!!!!

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι μουυυυυυυυυυυ πού είσαι βρε καλό μου κ ρώταγα μια μέρα πότε έχει γενέθλια ο Θανούλης!!!!!!!! Να τα εκατοστήσει το ζουζούνι μωλέεεεεε!!!!!!! Γερός κ δυνατός!!!!!!!!!!! Να τον χαίρεστε!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty: Ποιά έξυπνη έφερε το παιδάκι της σε παιδικό πάρτυ άρρωστο???????????? Περαστικούλια!!!!!!

Βασούλα μου κ η Χρυσούλα σαν την Ιωαννίτσα.......από φάτσα ίδια ο μπαμπάς της αλλά από χαρακτήρα....ακριβώς σαν τη μαμά!!!!!!!!! Ολόιδιες :lol:

Δωράκι μου πώς πάει η κοιλίτσα????????? Πότε έχεις ΠΗΤ??????? Η Χρυσή τί κάνει????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιούυυυυυυυυκοοοοοοοοοοο μου!

Και εγώ ξέρεις τι σκεφτόμουν;;; που μια μέρα είχαμε τρελή ρέντα και γράφαμε όλο ατάκες και γελούσαμε μονες μας!

Προ γέννας........

Φιλάαααααααακιααααααααααα πολλά!!!!!!!!!

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιούυυυυυυυυκοοοοοοοοοοο μου!

Και εγώ ξέρεις τι σκεφτόμουν;;; που μια μέρα είχαμε τρελή ρέντα και γράφαμε όλο ατάκες και γελούσαμε μονες μας!

Προ γέννας........

Φιλάαααααααακιααααααααααα πολλά!!!!!!!!!

d7yDp2.png

Πωπω Γιωτάκι μου φιλενάδα όντως!!!!! Εκείνη η μέρα ήταν από τις καλύτερές μας!!!!!!! Τί γέλιο είχε πέσει.....αφού θυμάμαι από κάτω έβλεπα πόοοοοοοοσα άτομα είχαν μπεί κ παρακολουθούσαν τί λέγαμε :lol::lol::lol: Ωραίες μέρες........

Ο άντρας σου καλά?????? Θυμάμαι που είχε κάνει μια επέμβαση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!!!!!ΤΟ ΠΑΡΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΛΗΞΑΜΕ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΥΤΗΧΩΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΦΥΓΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΓΙΝΕΙ ΠΤΩΜΑ....ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ.

Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.

ΜΑΡΙΑ12 ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙΤΟΝ ΘΑΝΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!!!!ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΕΤΡΕΧΑ ΣΑΝ ΠΑΛΑΒΗ....ΣΕ ΠΗΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΧΕΣ Κ ΕΣΥ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΗΛ.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ Κ ΕΣΥ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Κ ΕΣΕΝΑ ΒΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ Κ ΕΣΕΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ!!!!!!

ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΜΠΩ ΑΥΡΙΟ!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!

Μυριαμακι μου περασατε καλα ε?αχ τι ωραια καταφερε και σβησε και το κερακι ο λεβεντακος σας?μπραβο!να τα εκατοστησει κοπελα μου!

Γιωτακιιιιι χθες ρωτουσα για σενα που χαθηκες!να σας ζησει ο θανουλης σας!να τον χαιρεστε και να ναι παντα γερος και υγιης!ποσο μυαλο φερανε στο παρτυ το παιδικο αρρωστο παιδακι?αχχχ περαστικα σας!αναρρωσατε τωρα?ο θανουλης?

Νασιουλα και εσενα ετσι η Χρυσουλιτσα ε? Πεισματαρες απο μικρες, εμ γυναικες δεν ειναι και αυτες?χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδιαααααα!!!!

Νασιούκο όντως ήταν από τις πιο ωραιες μέρες τότε στο μάμμυ, το γέλιο της αρκούδας είχαμε ρήξει!

Ο άντρας μου πάει πολύ καλά, κάνει ποδήλατο και γενικότερα αναρρώνει. Κάνει και κάποιες φυσικοθεραπείες και ασκήσεις στο σπίτι.

Μυριαμάκι ξέρουμε τελικά τι είναι το σποράκι ;;; Γερό να είναι πάνω από όλα!

Βασούλα μου είμαστε πολύ καλύτερα! Εγώ ακόμα έχω βήχα και πονάει ο λαιμός μου αλλά ο Θανούλης μου είναι πολύ καλύτερα από την γαστρεντερίτιδα.

Εσείς;; ολοι καλά; πώς τα πας φιλενάδα;;

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...