Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΩΠΩΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2011 Ν5


Recommended Posts

καλημερα!!

τι κανετε?

εμεις καλα, ο μικρος ειναι αρρωστος, εχει ενα σκατοβηχα αλλο πραγμα.. κ βραχνιασμααααααααα για να μη μιλησω κ για τη μυξα ..

βασω ουτε εγω του εχω δωσει ακομα αυγο. βασικα περιμενω να μου φερει η νονα του αυγα απο το χωριο της που εχουν κοτες κ τις ταιζουν μονο καλαμποκακι. κ αυτο δικο τους.

ψαρι μετα το χρονο θα του δωσω.

πω πω νασια τι λες τωρα???????????? αν μου το εκαναν αυτο ουτε με τα κυαλια δεν θα τα αναβλεπαν!! ειναι σοβαροι οι ανθρωποι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 734
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βάσω, μια χαρά η Ιωάννα! Ο Αντρέας χτες που τον ζύγισε πήγε 8800, από ύψος δεν ξέρω, αλλά όπως τον βλέπω μου φαίνεται ότι έχει ψηλώσει πολύ.

Όλα αυτά που λες εμείς του τα έχουμε δώσει ήδη. Σπανάκι μας έχει πει εδώ και πολύ καιρό να του δώσουμε, αλλά τώρα άρχισε η εποχή του, και του έδωσα την προηγούμενη Παρασκευή που φάγαμε σπανακόρυζο. Του έβαλα βραστό σπανάκι, κοτόπουλο, βρασμένο ρύζι και κρεμμύδι και τα έφαγε. Επίσης, του έχω δώσει γλυκοπατάτα, ντομάτα, λάχανο (σέσκουλο), πληγούρι, τραχανά. Δε θυμάμαι τι άλλο. Γιαούρτι δίνω κανονικό άσπρο, πρόβειο ή αιγοπρόβειο.

Αβγό ακόμα δεν έχουμε δώσει. Τέλος του μήνα θα πάμε στο γιατρό, να δούμε τι θα μας πει. Θα μου δίνει μια θεία μου που έχουν δικές τους κότες, αλλά σκέφτομαι το χειμώνα που λόγω του κρύου δε γεννάνε οι κότες...

Λένα, κι εσάς άρρωστος ο μικρός... Αρχίσαμεεεε... Κι εμάς ακόμα εδώ είναι καλοκαίρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα μου και σενα αρρωστος ο μικρος?αμαν κοπελα μου περαστικα σας!

και μενα η μικρη εχει λιγες μυξες!ουφ!και ακομα ο χειμωνας δεν ηρθε!

Αννα μαρια εμεις δεν δωσαμε γιαουρτι λογω αλλεργιας!κοτοπουλο, βοδινο, σελινο, ρυζι, μακαρονια,πατατα, γλυκοκολοκο,καροττο, κρεμμυδι δωσαμε!τωρα θα βαλω ντοματα και σπανακι και φασολακι τα καινουρια!οσπρια μετα το χρονο μου ειπε!εσεις φαγατε οσπρια ή ακομη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσόπουλα!!!!!!!!

Καλά τί καιρός είναι αυτός????? Όλη την μέρα βράζει ο τόπος κ το βράδυ ψοφόκρυο, να μην πώ δε για την υγρασία.......δεν ξέρω πια πώς να τα ντύσω τα παιδιά!!!!!!!

Βασούλα μου κι εγώ από άγχος άλλο τίποτα!!!!!! Αλλά αυτό που μου κάνανε ήταν πολύ χοντρό....όσο και αναίσθητη να ήμουν πάλι θα εξοργιζόμουν!!!!!!! Αυγό (μόνο τον κρόκο, ασπράδι μετά τον χρόνο) και ψάρι εγώ δίνω εδώ και πολύ καιρό στο Χρυσουλάκι.....από λαχανικά τα πάντα, ότι έχω το βάζω, τώρα τελευταία δοκίμασα κ μπρόκολο (λένε ότι κάνει πολύ καλό) κ έβαλα κ δύο πρέζες αλατάκι!!!!!! Γιαουρτάκια δίνω Advance, τα άλλα ούτε να τα φτύσει...γενικάδεν της πολυαρέσουν τα γιαούρτια (κι εγώ δεν τα χωνεύω τα γιαούρτια!) Της έχω δώσει κ μπισκότα μιράντα και ψωμάκι να φάει αλλά περισσότερο το είδε σαν παιχνίδι κ μου γέμισε τον τόπο ψίχουλα......ότι βρεί (από σκατολοϊδια) το βάζει στο στόμα της η σκατούλα εκτός αν είναι φαγώσιμο....εκεί το περνάει από ψιλό κόσκινο και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα το δοκιμάσει :lol: Όσπρια ούτε κι εμείς έχουμε δοκιμάσει ακόμα......τραχανά της έφτιαξα μια φορά κ δεν της άρεσε καθόλου!

Λενάκι μου περαστικά σας!!!!!! Όλα τα πιτσιρίκια με βήχα κ μύξες είναι......κι εμείς αμάν κάναμε να συνέλθουμε κ από χθές πάλι φτερνίζεται η Μαρία (οπότε λογικά όπου να'ναι θα ξαναεμφανιστεί και ο βήχας).......ότι ίωση υπάρχει μας την κουβαλάει από τον παιδικό!!!!!!!!!! Εννοείται ότι τα παιδιά μου πλέον θα τα βλέπουν με το μακαρόνι (από τόοοοοοοσο μακριά εννοώ :mrgreen: )...........εκτός αν είναι υπο αυστηρή επιτήρηση!!!!!!!!! Δεν ξεγελιέμαι ούτε για αστείο να τους τα ξαναφήσω εκεί μόνα..........Είπα στον άντρα μου ότι άλλη μλκ δεν ανέχομαι ξανά αλλιώς θα τους κουβαλήσω την αστυνομία!!!!!!!!!!! Ευτυχώς με υποστήριξε απόλυτα κ τους ξέχεσε!!!!!!!!

Άννα Μαρία περαστικούλια στον Αντρίκο!!!!!!! Τα εξανθήματα είναι αλλεργικά ή μήπως είναι αυτό το αιφνίδιο παιδικό εξάνθημα που λένε ότι εμφανίζεται μετά από ίωση????????? Ότι και να'ναι περαστικό να είναι...

Έχουμε πάρα πολλές απουσίες από το ποστάκι μας ε??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια παλι καλα που ειναι με το μερος σου ο αντρας σου... μα αν ειναι δυνατον!!!! τοσο γκαου πια οι ανθρωποι!!

γω στον μικρο δε δινω τιποτα που να εχει μεσα γαλακτοκομικο (εχει αλλεργια) τον πειραζει κ ο τραχανας λαχανικων κ εβγαλε αλλεργια στη μελιτζανα.. κατα ταλλα απο φρουτα τρωει μπανανα αχλαδι ροδι σταφυλι μηλο δαμασκηνο βανιλιες καρπουζι πεπονι πορτοκαλι

κ απο τα υπολοιπα πλιγουρι βρωμη ταχινι ψωμακι που κανω εγω μπροκολο πρασο σελινο αρακα κολοκυθακι κολοκυθα καροτα σπανακι κρεμυυδακι φρεσκο κ ξερο κ γενικα οτι βρω του το βαζω. πατατα κ γλυκοπατατα δεν του αρεσουν καθολου

βασω αφου εχει αλλεργια στο γαλα, μοσχαρι δεν κανει να τρωει, εχει την πρωτεινη του αγελαδινου γαλακτος μεσα :roll: να κοιτας κ τις ετικετες σε οτι συσκευασμενο τυχον δινεις στο παιδι, εχουν παρα πολλα μεσα γαλα η σογια (η σογια μπορει να κανει διασταυρωμενη αλλεργια με το αγελαδινο)

εγω που κανω κ αποχη δεν τρωω σχεδον τιποτα συσκευασμενο, κ αν θελω κατι το κανω μονη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασια μου ουτε για αστειο,αλλωστε δεν θα μπαινουν σε κινδυνο τα παιδια μονο και μονο γιατι θεωρησαν οτι δεν θα τα αφηνες να πανε περιπατο μαζι τους!ειχαν υποχρεωση να σε ενημερωσουν οποια κι αν ηταν η απαντηση σου!παιδια δικα σου ειναι!

Να σε ρωτησω. . .αυγο (μονο κροκο) καθε ποτε εδινες στη Χρυσουλιτσα?ποση ωρα το εβραζες?για να ναι σφιχτο εννοω!ψαρακι δε μας ειπε ακομη!

Λενα παντα κοιταζω τις συσκευασιες για τυχον υπολειμματα γαλακτος ή γλουτενης ή λακτοζης κλπ!οσο για το μοσχαρι η παιδιατρος μου το πε και της εδωσα και τη ρωτησα κιολας και για την πρωτεινη που μου πες γιατι ημουν ενημερη και μου πε οτι μοσχαρι δινουμε!παντως της εδωσα 3-4 φορες!Δόξα Τον Θεό και Την Παναγία δεν εδειξε να την πειραζει!θα δουμε. . . !αλλωστε σε ενα μηνα θα της αρχισουμε σιγα σιγα κανονικο γαλα να δουμε αν υποχωρησε η αλλεργια!

Α δεν σας ειπα, τα φρουτα η Ιωαννιτσα δεν τα θελει αλεσμενα, της τα δινω μικρα κομματακια και τα τρωει ενω αλεσμενα ουτε να τα δει πλεον!τι την επιασε δεν ξερω!μου λεει η παιδιατρος αν δεν πνιγεται να της δινω κομματακια μικρα, την μπανανα την κραταει κιολας και δαγκωνει μονη της!εχει πλακα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου ο μόνος λόγος που μπορεί να τους έλεγα να μην την πάνε στον παιδότοπο είναι επειδή την είχα περίπου 20 μέρες με μύξα κ βήχα και αγανακτήσαμε να την κάνουμε να συνέλθει.....κι εκείνη την μέρα ο καιρός ήταν πολύ χάλια κι έριχνε καταρρακτώδη βροχή και φοβόμουν μην ιδρώσει (όπως κι έγινε τελικά) κ ξαναρρωστήσει (ήδη όπως είπα φτερνίζεται οπότε περιμένω κ τις μύξες κ τον βήχα).......αυτό όμως δεν τους δίνει κανένα δικαίωμα να κάνουν ότι τους κατέβει στο κεφάλι χωρίς να με ρωτάνε!!!!!!! Αυγό δίνω όποτε έχω φρέσκο (να ξέρω δηλαδή από που είναι - δεν παίρνω από σούπερ μάρκετ φοβάμαι), όταν έχω δίνω κάθε μέρα (η παιδίατρος μου είπε 3-4 την εβδομάδα (σχεδόν κάθε μέρα δηλαδή)...τώρα δεν έχω βρεί φρέσκα και έχω μέρες να της δώσω! Το αφήνω να βράσει 6 λεπτά (οδηγίες της παιδιάτρου) κι ότι βγεί......συνήθως βγαίνει αρκετά μελάτο κ της δίνω μόνο τον κρόκο. Τις πρώτες μέρες έδινα πολύ λίγο, στην μύτη του κουταλιού, τώρα δίνω όλον τον κρόκο.....ευτυχώς δεν μου παρουσίασε καμία αλλεργία προς το παρόν....Καλύτερα που η Ιωαννίτσα τρώει κομματάκια τα φρούτα της, θα συνηθίσει γρηγορότερα τα μη αλεσμένα!!!!!! Η δικιά μου είναι λίγο τεμπελίτσα...βαριέται να μασήσει :lol:

Λενάκι μου κι εσείς αλλεργικούλια?????? Πώς το καταλάβατε?????? Δαμάσκηνο έχω δώσει κι εγώ γιατί είχαμε πρόβλημα δυσκοιλιότητας....μελιτζάνα δεν δοκίμασε ακόμα, δεν έτυχε....

Η Χρυσουλίτσα μόλις μου είπε κακά (μου τα λέει όταν τα κάνει :lol: αστέρι το παιδί μου,κουκουβααααα)......όντως τα έκανε, βρωμάει ο τόπος...πάω να την αλλάξω και ξαναέρχομαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο οταν γεννηθηκε ειχε βλεννες στα κακα του, εκανε μερες να τα κανει, μετα αρχισε να εχει κ δυσκοιλιοτητα, να ειναι πολυ σκληρα δηλ με πολλεεεεεες βλεννες ε δεν αργησε να ερθει κ το αιμα.. καναμε κ εξετασεις κ εδειξαν οτι εχει αλλεργια.

κ αποταν ξεκινησαμε αποχη εχει αρχισε ι κτρωει κ πολυ το υπουλακι μου. .φτου φτου μαλλον ηρεμησε το εντερακι του

κ ο δικος μου κομματια τα θελει τα περισσοτερα. μονο το φαγητο του το χοντροαλεθω για να τρωει πιο γρηγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ η Χρυσουλίτσα μου είχε πολύ δυσκοιλιότητα κ βλέννες κ αίμα........της είχα κάνει 3-4 φορές μαγερ κ έβγαινε αρνητική (το αίμα ήταν μόνο αυτό το επιφανειακό που έβλεπα δηλαδή)......πήγαμε σε παιδοχειρούργο και μας είπε ότι ήταν από ραγάδες το αίμα κι όχι από αλλεργία γιατί έβγαινε φρέσκο κόκκινο πάνω στα κακάκια κι όχι μέσα στις βλέννες ή μέσα στα κακά!!!!!!! Δεν κάναμε τίποτα, τρώει τα πάντα κ αίμα έχω μήνες να δω οπότε σιγουρεύτηκα ότι όντως δεν ήταν θέμα αλλεργίας!

Πάντως λέω ρε γμτ.......οι δικές μας οι μάνες δεν είχαν τέτοια πράγματα να σκάνε.....εμάς τώρα οι παιδίατροι μας έχουν σαλτάρει, κι ο καθένας τα δικά του, δεν έχουν κοινή γραμμή!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φίλες μου αγαπημένες!!

δεν σας ξεχνώ αλλά πλέον έχω αρχίσει καιζορίζομαι...

η μικρή Χρυση είναι πολύ ζωηρούλα,θέλει να σκαρφαλώνει συνέχεια, να την κρατα΄ς να περπατάει,

ισορροπεί για λίγο μόνη της αλλά ακόμα δεν περπατάει...

της κάναμε και εξετάσεις αίματος και το βράδυ θα μιλήσω με τον παιδίατρο.

ελπίζω να μην έχεικληρονομήσει το θηροειδή μου...

Νασιούλα μπράβο στη Χρυσουλίτσα που περπατάει,φτου φτου!!να μου της φιλήσεις και της δύο!!

καλά αυτό με το πεθερικό είναι απλά για εμετό!!

Άννα Μαρία περαστικούλια στον Αντρίκο.είναι καλύτερα;από τι προήλθε η αλλεργία;

Μαϊμουδάκι και εσείς κρυώσατε;δεν σας πήρα χαμπάρι...περαστικά σας!!!

Βασούλα και εμείς μινιον είμαστε όπως εσείς!!!παλιά στενοχωριούμουν τώρα είμαι μια χαρά!!

Αναστασάκο πως είναι η φραουλίτσα;

Μυριαμάκι ζορίζεσαι καιε σύ φιλενάδα,σε καταλαβαίνω!!

πολλά φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Δωράκι μου πώς σε καταλαβαίνω.....έτσι ήμουν πέρυσι που ήμουν έγκυος στην Χρυσούλα και είχα και μια Μαρία εντελώς ταλιμπάνα να με τρέχει!!!!!!!!!! Με το καλημέρα κουραζόμουν....... ωραίες μέρες :ymdaydream::ymdaydream: !!!!!!!! Τώρα με τρέχουν και οι δύο μαζί....... :shock::shock::shock::shock::shock: Πότε είχε γενέθλια η Χρυσή?????? Να τα εκατοστήσει το πουλάκι μου, να είναι γερή!!!!!!!!!!! [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif]

Αλήθεια κορίτσια εσείς θα κάνετε αιματολογικές στα μωρά σας τώρα που χρονίζουν???????? Στην Μαρία είχα κάνει όταν χρόνισε αλλά τελικά μόνο ταλαιπωρία ήταν για την κακομοίρα γιατί δεν της έβρισκαν φλέβα....την είχαν κατατρυπήσει.....πλάνταξε στο κλάμα το καλό μου κι εγώ μαζί της φυσικά!!!!!!!!!!! Σκέφτομαι να μην κάνω στην Χρυσουλίτσα εκτός πια κι αν μας το πεί η παιδίατρος......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι!

Μάλλον την άρπαξα, γιατί απ' το σχολείο έχει αρχίσει να με ενοχλεί ο λαιμός... Ουφ, την #&%%$&^%#&^%&μάσκα σκέφτομαι...

Ο μικρός είναι καλύτερα, έχει λίγες μυξούλες και τα σπυριά, βέβαια, τα οποία σιγά σιγά υποχωρούν. Δεν ξέρουμε από πού προήλθε η αλλεργία, είναι τόσες οι αιτίες μιας αλλεργίας που είναι λες και ψάχνεις για ευρώ σε πορτοφόλι Έλληνα υπαλλήλου (και σύντομα και Κύπριου).

Βάσω, όσπρια δεν έφαγε ακόμα ο Αντρέας. Γενικώς ο παιδίατρός μας δε βιάζεται με τις τροφές, και ούτε κι εγώ πιστεύω ότι πρέπει να βιαστώ. Ο παιδίατρος μας έχει πει να δίνουμε από λαχανικά σχεδόν τα πάντα, από φρούτα το ίδιο, να αποφεύγουμε σποράκια, κ.λπ. Σήμερα του έδωσα μοσχαράκια, μακαρονάκια (αυτά τα πάστα κιντς), ντομάτα, κρεμμύδι και μαϊντανό, όλα κομμένα σε μικρά κομματάκια, όχι αλεσμένα, και το έφαγε όλο!

Η Ιωάννα δεν έπαθε κάτι που θέλει τα φρούτα σε κομμάτια, απλά μεγαλώνει! Ο Αντρέας τρώει μπανάνα κανονικά, του την κρατάω και δαγκώνει, και κάποιο μαλακό φρούτο σε κομμάτι, του το κρατάω και δαγκώνει. Να το κρατάει ο ίδιος και να τρώει δεν παίζει, γιατί το βλέπει σαν παιχνίδι, όπως η Χρυσούλα της Νάσιας και πασαλείβεται. Τρώνε τα μαλλιά του, τα ρούχα του, τα χέρια του, τα πόδια του, τα μάγουλά του, μέχρι και στην πάνα μπαίνουν, αλλά ο ίδιος να φάει δεννν... Συνήθως, όμως, το φρούτο το τρώει σε φρουτόκρεμα, γιατί του το δίνει ο άντρας μου, ο οποίος βαριέται να του τα δίνει σε κομμάτια, προτιμά να του τα λιώνει.

Δώρα, κουράγιο! Να σας ζήσει η Χρυσή σας! (κόσμημα).

Νάσια, δεν ξέρω για αιματολογικές, να δούμε τι θα πει ο παιδίατρος.

Σας φιλώ όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

σήμερα ήρθα στο γραφείο μετά από τόσο καιρό και νιώθω λες και ήρθα στο γραφείο πρώτη μέρα...

μεγάλη πλάκα σας λέω δεν θυμάμαι τίποτα...

σκέφτομαι και τη Χρυσή μου πιστεύω όμως ότι θα είναι μια χαρά με τη γιαγιάκα!

σας ευχαριστώ για τις ευχές σας για τη μικρή μου Νασιούλα και Άννα Μαρία, είχε γενέθλια στις

7 Οκτωβρίου.

Πάντως Νασιούλα μου έχεις πολύ δίκιο πεθάναμε με τις αιματολογικές της μικρής,σπάραζε το

καημένο και εγώ μαζί...α πα πα πα.εγ'ω της έκανα για το θηροειδή επειδή έχω εγώ και μου είπε

ο γιατρός ότι είναι κληρονομικό

τελικά μας πήρε ο παιδίατρος εχθές και όλα είναι καλά,μου είπε μόνο να δώσω κάτι σταγονίτσες

σιδήρου για να αυξηθούν οι αποθήκες σιδήρου της μικρής κ'απως έτσι μου το είπε,δεν ξέρω αν το λέω

καλά.

σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!!!

πωπω απ'το πρωί όλο κάτι έχω να κάνω......πότε θα έρθει η μέρα που θα κάθομαι να τα ξύνω χωρίς να πρέπει να κάνω τίποτα???????? Αλλά να μου πείς έχω πάρει τόση φόρα πιά που και να έρθει αυτή η μέρα εγώ θα πεθάνω από πλήξη :lol::lol:

Περιμένω να ξυπνήσει το Χρυσουλάκι για φρουτόκρεμα.....να πάει 2 για να φέρω το Μαρούλι από τον παιδικό.....να βράσω τα μακαρόνια....να τις ταϊσω.........και μετά θα αρχίσει το μαρτύριο του μεσημεριανού ύπνου!!!!!!! Τί τραβάω ρε κορίτσια δεν λέγεται........το τί τις τάζω κάθε μέρα για να κοιμηθούν!!!!!!!!!! Λαγούς με πετραχείλια και πάλι δεν κοιμούνται τα σκατούλια!!!!!!!! Κι αν κάνω καμιά πλάκα και δεν τις κοιμήσω μετά αρχίζει το μαρτύριο της α τ ε λ ε ί ω τ η ς γκρίνιας όλο το απόγευμα από την νύστα τους!!!!!!!!! :-j:-j:-j

Γειά σου Δωρούλα μου με τις κοράκλες σου!!!!!!!!! Κι εγώ σκέφτομαι να μην τις κάνω τις αιματολογικές.....πολύ ταλαιπωρία για το παιδί!!!!!! Εκτός αν μας πεί η παιδίατρος.....

Άννα Μαρία περαστικούλια!!!!!! Μου έβαλες ιδέα με το ασύμμετρο καρέ για το μαλλί.......αλλά τα δικά μου είναι σπαστά ρε γμτ κ αν δεν το ισιώνω το ασύμμετρο θα είναι χάλια!!!!!!!! :-?:-?

Για τα αλεσμένα που λέτε κι εγώ το σκέφτομαι σιγά σιγά να της δίνω να δοκιμάζει κομματάκια από κάποιες μαλακές τροφές....τί στο καλό, 6 δόντια έχει, λέτε να μην είναι έτοιμη ακόμα????

Βρε κορίτσια κάποιες μανούλες από το ποστάκι μας έχουν πολύυυυυυυυυυυυ καιρό να εμφανιστούν.......να έστελνα ένα μνμ στο Αγγελικάκι?????????? Τί πάθανε???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Εμένα ο λαιμός μου χάαααααλια, όποτε πάρω τον μικρό είμαι με τη μάσκα...

Δώρα, εγώ όταν επέστρεψα στο σχολείο ήταν λες και δεν είχε περάσει ούτε μια μέρα! Λες και την προηγούμενη μόλις μέρα ήμουν εκεί!

Νάσια, εγώ δεν τον κοιμίζω ποτέ, κοιμάται όποτε θέλει αυτός. Δεν έχουμε πρόγραμμα ύπνου, μόνο το βράδι κοιμάται από μόνος του κάπου ανάμεσα στις οκτώ και τις δέκα. Ευτυχώς δεν έχουμε γκρίνια, μόνο όποτε νυστάξει, οπότε θηλάζει λίγο (πιο πολύ πιπιλά) και κοιμάται.

Και το δικό μου μαλλί είναι σπαστό χάλια, αλλά του βάζω λίγο αφρό και το στεγνώνω με πιστολάκι και βγαίνει- δε θα πω σούπερ- θα πω αξιοπρεπές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε?

Χαμος στο ισιωμα εμεις....εχουμε κανει μεση απο το περπατα περπατα κομματια.....αρχισε να σηκωνεται και λιγο μονη της η μικρη και θελει συνεχεια τατα.....ακομα δεν της εχω δωσει κομματακια,δεν ξερω αν μπορει...εμεις βγαλαμε 6 δοντακια και παμε και για αλλα 2 πανω...

Νασια θα εριχνα βρισιδια αν μου εκαναν ετσι με την μικρη δεν φανταζεσαι...μα πως περνουν πρωτοβουλιες μονοι τους δεν μπορω να καταλαβω!!

Κι εμεις εχουμε ακομα θεμα με τον υπνο....δεν ξερει να κοιμαται μονη,ψχνει να τον βρει κανα μισαωτο οταν νυσταζει και γκρινιαααααααα......που θα παει θα μεγαλωσουν και θα ηρεμησουν.....

κομματια κοριτσια,δεν προλλαβαινω τιποτα να κανω.....βοηθεια απο πουθενα....

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?Χειμωνιασε και κανονικα επρεπε να ειμαστε μαζεμενες αλλα με τα μωρακια μας που να προλλαβουμε....εμεις καλα ειμαστε,ζωηρες,χοροπηδαμε,γκρινιαζουμε συνεχεια......δεν αλλαξαμε... :lol: αντε να περπατησει να γινει ανεξαρτητη μπας και ηρεμισει λιγο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

Χαθηκαμε ολες ε?περασε ανεπιστρεπτι ο καιρος που μεσα σε μια μερα γεμιζαμε 10 σελιδες!τα καμαρια μας πλεον μας αποσπουν την προσοχη!:)

Aναστασια μου τι κανει το φραουλακι σας?ποτε κλεινετε ενα χρονο?νιοβρη γεννησες ετσι?θα κανετε παρτακι?

Αννα μαρια ο αντρικος ειναι καλυτερα με την αλλεργια?Εσυ αναρρωσες που ησουν αρρωστη?

Δωρουλσ μου σν κσι λιγο αργοπορημενα, να σας ζησει το κοριτσακι σας!με το καλο και το νεο ζουζουνι με τη βοηθεια Του Θεού και Της Παναγίας!αληθεια μαθατε φυλο ή ακομη?

Μυριαμ ο αλκουλης πως ειναι?και σεις κοντευετε να χρονισετε, ναι?ολες κοντα κοντα ειμαστε!

Ψες εβρεχε αρκετα και μπορω να πω οτι μας ελειψε λιγο ο χειμωνας!το μονο που σκεφτομαι ειναι την κλεισουρα που περασαμε οταν γεννησα περσι που ηταν ενας απο τους πιο βαριους χειμωνας που ειχαμε στην Κυπρο!ευχομαι φετος να ειναι πιο ηπια τα πραγματα για να μπορουμε να βγαινουμε και καμια βολτα!

Αληθεια οσες δεν ειστε εγκυος (Δωρακι, Μυριαμ, εχει καποια αλλη που δεν θυμαμαι?) θελετε να κανετε συντομα αδελφακι στα παιδακια σας?γιατι απ τη μια εγω το σκεφτομαι απ την αλλη το αναβαλλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας.....

εχω μερες να γραψω....

αναστασακι απο 1 χρονου μεχρι και 2,5 ειναι πιο ζορικα τα πραγματα...δε θελω να σε απογοητευσω...τουλαχιστον σε εμενα ετσι συνεβει και με τα 2 ....οταν περπατησουν θελουν πολυ προσοχη γιατι ανεβαινουν σε καναπεδες καρεκλες και δεν εχουν καλη ισοροπια......οποτε θελει πολυ τρεξιμο......καλα να ειναι τα ζουζουνια και χαλαλι τους......εμενα παντως μου εχει βγει μεγαλη τεμπελα.....δεν κανει σχεδον τιποτα....τη βρισκει στο καροτσι της..χαχαχα....οχι οτι με χαλαει..... :oops:

τι κανουν οι εγκυουλες;;;;

μυριαμ ειδες τι εχεις;;;;

βασουλα μη το πολυσκεφτεσαι.....αν θες και αλλο βαλε μπροστα γιατι δε ξερεις ποτε θα ερθει......

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!!!!!

Χειμώνιασε ε????? Πού γυρνάτε όλες??????

Αναστασάκο κι εγώ δεν θέλω να σε αγχώσω αλλά συμφωνώ με το Μπουρέκι.....όταν περπατήσουν αρχίζουν τα ζόρια, εκεί θέλει μεγαλύτερη προσοχή!!!!! Ξέρεις τί τραβάω εγώ με το Χρυσουλάκι τώρα που περπατάει???? Παντού τρυπώνει, σκαρφαλώνει, χώνεται κτλ......... :roll: Πρέπει να έχω μάτια παντού και 8 χέρια για να την προλαβαίνω......Γερά να είναι μόνο!!!!!!!

Βασούλα βάλε μπρός για δεύτερο.........η Ιωαννίτσα σίγουρα θα σου ζητάει αδερφάκι σε λίγο καιρό! Εδώ εγώ κ το σκέφτομαι για τρίτο :shock::shock: Ο άντρας μου βέβαια ούτε που να το ακούσει....... :? Λέει αργότερα, μάλλον ξεχνάει πόσο χρονών είμαι :o

Αχχχ εμείς αύριο έχουμε γενεθλιάκια!!!!!!!!!!!! Το ζιζανιάκι μου γίνεται ενός έτους!!!!!!!! Πότε πέρασε κιόλας ένας ολόκληρος χρόνος!!!!! Σαν χθες μου φαίνεται που πηγαίναμε βόλτα Σαλόνικα με τον άντρα μου κ έσπασαν τα νερά στο γυράδικο (τον γύρο που δεν πρόλαβα να χλαπακιάσω :lol: ) κ έστελνα μνμ στην Μύριαμ να σας πεί ότι πάω να γεννήσω..... Έχουμε και πάρτυ στον παιδότοπο.....για να δούμε θα το σβύσει το κεράκι ή θα βάλει τα κλάματα όπως είχε κάνει κ το Μαρουλάκι στα πρώτα της γενέθλια.....

Ξύπνησε το θηριάκι......φεύγω...

Φιλιά!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια μου το ειπαν ναι,οτι και μεχρι τα 2,5 με 3 ειναι δυσκολα τα πραγματα.....καλα να ειναι και θα περασει κια αυτο.....Νασιουκο στις 8 νοεμβρη κλεινει χρονο η φραουλιτσα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...τι κανετε?εμεις καλα...δηλαδη εγω χαλια...δεν εχω αφησει ιωση για ιωση..ευτυχως τα μικρα δεν κολλανε κ αν κολλησουν απο εμενα το περνανε πολυ πιο ηπια.....

εγω τελικα ειχα θεμα με τα αυτια μου.....μαρεσει που πηγα κ σε Ω.Ρ.Λ. κ μου ειπε οτι δεν εχω τιποτα....ειχα εμβοες βαρος κ αρχισα να χανω κ την ισσοροπια μου...δεν μπορουσα να σηκωθω απο το κρεβατι....ξεσπιτωσα την μανα μου κ οταν ελειπε ο αντρας μου εμενε μαζι μου γιατι δεν μπορουσα να κανω τιποτα...φοβομουν να παρω το μωρο αγκαλια....ευτυχως την πεμπτη πηγα σε εναν αλλο γιατρο κ βρηκε τι εχω κ κανω θεραπεια....απο την παρασκευη που ξεκινησα τα φαρμακα φυγαν τα βουητα πανε κ ιλιγγοι...ειχα αρχισει να αγχωνομαι γιατι μου κρατουσαν πολυ ωρα η ιλιγγοι....τουλαχιστον ολα καλα....

κρυωσε ο καιρος χειμωνιασε τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα Χρυσανθουλη.....

Βασουλα τι κανει η Ιωαννιτσα?αλωνιζει?

Αννα μαρια ο μαγκας μας?

Οντως κρυωσε ο καιρος......τα κεφαλια μεσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...