Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άστατη περίοδος. Άραγε θα μπορεσω......


dimgeorg70

Recommended Posts

Καλησπέρα στις ζηλευτές μαμάδες και στις υπομονετικές μέλλουσες. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την περίοδό μου το οποίο αν και το έχω ψάξει, δεν οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα παρά σε υπερβολικό άγχος όπως μου είπαν και οι δυο γιατροί που επισκέφτηκα. Έχω να αδιαθετήσω εδώ και 3 μήνες. Δεν παίρνω κάποιο φάρμακο γιατι η γυναικολόγος μου μου είπε να ta αφήσω έτσι. Τό πρόβλημα είναι οτι δεν θέλω να πάρω αντισυλληπτικά αφού προσπαθώ να μείνω έγκυος. Έχετε άποψη καθόλου αν είμαι σε θέση να συλλάβω? Έχει καποια παρόμοια εμπειρία? Θα με βοήθούσε πολύ η γνώμη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου dimgeorg70 ειναι δυνατον να μην μπορεις να κανεις μωρακι στην εποχη μας?φυσικα και μπορεις απλα θελει ηρεμια...κι εγω προσπαθω γυρω στο χρονο αλλα ακομα τιποτα..αλλα δεν το βαζω κατω...εγω παντως σου προτεινω να παρεις αντισυληπτικα για να σταθεροποιηθει ο κυκλος σου και σκεψου πως ειναι προτειμοτερο να αργησει λιγο το μωρακι παρα να ζεις με τον φοβο οτι δεν...πανω απο ολα ομως καταπολεμησε το αγχος σου ισως και με την βοηθεια καποιου ειδικου και ολα θα ερθουν ναι?:) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου dimgeorg70 ειναι δυνατον να μην μπορεις να κανεις μωρακι στην εποχη μας?φυσικα και μπορεις απλα θελει ηρεμια...κι εγω προσπαθω γυρω στο χρονο αλλα ακομα τιποτα..αλλα δεν το βαζω κατω...εγω παντως σου προτεινω να παρεις αντισυληπτικα για να σταθεροποιηθει ο κυκλος σου και σκεψου πως ειναι προτειμοτερο να αργησει λιγο το μωρακι παρα να ζεις με τον φοβο οτι δεν...πανω απο ολα ομως καταπολεμησε το αγχος σου ισως και με την βοηθεια καποιου ειδικου και ολα θα ερθουν ναι?:) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα και από μένα. Μην ανησυχείς καθόλου. Το ίδιο πρόβλημα

αντιμετώπιζα και γω. Είχα κάνει εξετάσεις θυρεοειδούς και των ορμονών

αναπαραγωγής και ήταν όλα άψογα. Οι γιατροί μου είχαν πει και μένα πως

ήταν θέμα άγχους.

Αν όμως θες να διορθωθεί πραγματικά το πρόβλημα ζήτα από τον γυναικολόγο

να σου γράψει κάποια χάπια για να βοηθήσει τον οργανισμό σου. Τα πιο

γνωστά είναι το DUPHASTON και το PRIMOLUT NOR. Eίναι φθηνά και δίνονται

και χωρίς συνταγή γιατρού. (Αυτό βέβαια δεν το συνιστώ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα και από μένα. Μην ανησυχείς καθόλου. Το ίδιο πρόβλημα

αντιμετώπιζα και γω. Είχα κάνει εξετάσεις θυρεοειδούς και των ορμονών

αναπαραγωγής και ήταν όλα άψογα. Οι γιατροί μου είχαν πει και μένα πως

ήταν θέμα άγχους.

Αν όμως θες να διορθωθεί πραγματικά το πρόβλημα ζήτα από τον γυναικολόγο

να σου γράψει κάποια χάπια για να βοηθήσει τον οργανισμό σου. Τα πιο

γνωστά είναι το DUPHASTON και το PRIMOLUT NOR. Eίναι φθηνά και δίνονται

και χωρίς συνταγή γιατρού. (Αυτό βέβαια δεν το συνιστώ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ. Η πρωτη γυναικολόγος μου μου εδωσε duphaston τα οποια έπαιρνα για καιρο. Τώρα πια μένω Αθήνα και η νεα γιατρός μου με συμβούλεψε να τα κόψω. Πιστεύετε οτι κάνουν καπου κακό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ. Η πρωτη γυναικολόγος μου μου εδωσε duphaston τα οποια έπαιρνα για καιρο. Τώρα πια μένω Αθήνα και η νεα γιατρός μου με συμβούλεψε να τα κόψω. Πιστεύετε οτι κάνουν καπου κακό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κάνουν κακό, δεν έχουν παρενέργειες. Πιστεύω πως η γυναικολόγος στα έκοψε,

ώστε ο οργανισμός να συνηθίζει από μόνος του να έχει κανονική έμμηνο ρύση. Δεν

πρέπει να εξαρτιόμαστε από χάπια. Δεν πρέπει να παρεμβαίνουμε πάρα πολύ στην φύση

χωρίς λόγο. Κάνε λίγο υπομονή, λίγο γυμναστική ή γιόγκα/πιλάτες και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν κάνουν κακό, δεν έχουν παρενέργειες. Πιστεύω πως η γυναικολόγος στα έκοψε,

ώστε ο οργανισμός να συνηθίζει από μόνος του να έχει κανονική έμμηνο ρύση. Δεν

πρέπει να εξαρτιόμαστε από χάπια. Δεν πρέπει να παρεμβαίνουμε πάρα πολύ στην φύση

χωρίς λόγο. Κάνε λίγο υπομονή, λίγο γυμναστική ή γιόγκα/πιλάτες και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giati na mhn mporeseis koukla mou?

mia xara 8a pane ola arkei na sumvouleuesai ton gynaikologo

sou o opoios se katey8unei swsta k kalutera apo

ton ka8ena efoswn gnwrizei ta gynaikologika sou 8emata!!

8elei ligo upomonh k oso mporeis na eisai pio hremh

giati to agxos den kanei kako mono sth gonimothta alla

genikotera se olh mas ths zwh;)

eyxomai ta kalutera:) :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giati na mhn mporeseis koukla mou?

mia xara 8a pane ola arkei na sumvouleuesai ton gynaikologo

sou o opoios se katey8unei swsta k kalutera apo

ton ka8ena efoswn gnwrizei ta gynaikologika sou 8emata!!

8elei ligo upomonh k oso mporeis na eisai pio hremh

giati to agxos den kanei kako mono sth gonimothta alla

genikotera se olh mas ths zwh;)

eyxomai ta kalutera:) :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ!!ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΗΝΕΣ ΧΑΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΡΓΗΣΕΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ!!ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΗΝΕΣ ΧΑΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΡΓΗΣΕΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou kali mou

nomizo to exo ksanapei edo mesa alla ego ena diastima den eixa periodo gia enan sxedon olokliro xrono. Iksera oti eixa polukustikes ekana omos polles eksetaseis kai den briskane tipota. Mou legane anxos ...tote emena kai eksvteriko..me to pou gurisa ellada mou irthe periodos omos pote ma pote den eixa stathero kuklo..sinithos o kuklos mou itane 40 me 45 meres.

Telika me to pou apofasisame na prospathisoume gia paidaki emeina amesos egkuos kai apo tote pou gennisa o kuklos mou einai ligo pio statheros peripou 30 me 35 meres

opote min anisixeis...empistepsou ton giatrou sou kai to moraki tha erthei!

xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou kali mou

nomizo to exo ksanapei edo mesa alla ego ena diastima den eixa periodo gia enan sxedon olokliro xrono. Iksera oti eixa polukustikes ekana omos polles eksetaseis kai den briskane tipota. Mou legane anxos ...tote emena kai eksvteriko..me to pou gurisa ellada mou irthe periodos omos pote ma pote den eixa stathero kuklo..sinithos o kuklos mou itane 40 me 45 meres.

Telika me to pou apofasisame na prospathisoume gia paidaki emeina amesos egkuos kai apo tote pou gennisa o kuklos mou einai ligo pio statheros peripou 30 me 35 meres

opote min anisixeis...empistepsou ton giatrou sou kai to moraki tha erthei!

xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...