Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενδομήτριο 4 mm στην 13 μέρα του κύκλου


Rigoula82

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια, όπως πιθανόν να έχετε διαβάσει σε άλλα ποστ έχω περάσει δύο αποβολές στην 6-7 εβδομάδα. Αφού το έψαξα ως το τέλος το μόνο που βρέθηκε ήταν κάποιες μικρομεταλλάξεις θρομβοφιλίας(δεν έφταιγαν αυτές από ότι μου είπαν οι γιατροί που πήγα για γνώμες αλλά θα πάρω προληπτικά αγωγή όταν ξαναμείνω έγκυος). Πήρα το οκ για νέες προσπάθειες και ξεκινήσαμε από αυτόν τον κύκλο. Σήμερα πήγα στον γυναικολόγο για το τεστ και όταν έκανε τον υπερήχο και μέτρησε το ένδομήτριο του έβγαινε 4mm (είμαι στην 13 μέρα του κύκλου- κύκλος 28-29 ημερών) του φάνηκε πολύ λεπτό-δεν έμεινε ευχαριστημένος. Παρατήρησα και γω τους τελευταίους δύο μήνες ότι έχω πιο λίγο αίμα στην περίοδο(σημ είμαι 30 χρονών) Μου είπε να ξαναπάω το Σάββατο να δει πόσο μεγάλωσε το ενδομήτριο και αν έκανα ωορηξία-αν έκανα θα μου δώσει ορμονική υποστήριξη που θα βοηθήσει το ενδομήτριο σε περίπτωση που πετύχαμε εγκυμοσύνη. Μου είπε επίσης πως μπορεί νάναι και αιτία αποβολών.. Ξανακούσατε κάτι τέτοιο, έχει καμιά κοπέλλα παρόμοια εμπειρία; σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...