Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση.. από αύριο θα είμαι παρέα με τα 3 εμβρυάκια ξάπλα... θα το .. παίζω έγκυος και ό,τι θέλει ας γίνει.. έχω μαζέψει βιβλιαράκια, ταινίες, κλπ, έχω μαγειρέψει και για αύριο και ας το δω και ως ένα 15μερο χαλάρωσης! (δεν έχω πάρει άδεια το καλοκαίρι γι'αυτό το λόγο) και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δάφνη μου,

Με το καλό να δεχθείς αύριο τα ευμβρυάκια σου!

Καλές ξάπλες και καλή χαλάρωση!

Εύχομαι μια τεράστια χοριακή σε λίγες μέρες, εντάξει;

Εμείς θα είμαστε εδώ για ό,τι χρειαστείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

daphne κάθε επιτυχία για σήμερα!!!!!!!!! Είναι δύσκολο να είσαι ήρεμη...αλλά θα σκέφτεσαι ότι τα εμβρυάκια που κουβαλάς χρειάζονται ηρεμία για να μεγαλώσουν!!!!! Εύχομαι να σου δώσουν δύναμη και να το αντιμετωπίσεις με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!!!!!

Μαρινάκι χάρηκα πολύ που επανήρθες! Είναι σίγουρη πως το μεσοδιάστημα δεν ήταν πολύ εύκολο, όμως ο Σεπτέμβριος έφτασε!!!! Άντε και μαζί με την labrinip θα πάμε για μεγάλες νίκες!!!!

Ζούμπι εσύ πως πας;;;;

lenitsa, μεγάλη απογοήτευση! Όταν κάτι ξεκινάει θετικά, δέχεσαι ποιο δύσκολα μετά το αρνητικό αποτέλεσμα. Βέβαια, θα συμφωνήσω απόλυτα ότι ευτυχώς που έγινε τώρα στο ξεκίνημα-προφανώς ήταν να γίνει- και όχι σε μεγάλο έμβρυο........

Εγώ κορίτσια μπήκα αισίως στον 8ο μήνα και δόξα τον Θεό, όλα καλά. Τώρα θα πηγαίνω στον γιατρό κάθε 15 μέρες... Από ψώνια έχουν γίνει τα πάντα και ξεκινάω σιγά σιγά να πλένω τα πραγματάκια του!!!!!! Ο γιατρός μου έδωσε τελευταία ημερομηνία 20 Οκτωβρίου ....εν αναμονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση.. από αύριο θα είμαι παρέα με τα 3 εμβρυάκια ξάπλα... θα το .. παίζω έγκυος και ό,τι θέλει ας γίνει.. έχω μαζέψει βιβλιαράκια, ταινίες, κλπ, έχω μαγειρέψει και για αύριο και ας το δω και ως ένα 15μερο χαλάρωσης! (δεν έχω πάρει άδεια το καλοκαίρι γι'αυτό το λόγο) και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει...

Με το καλο να δεχτεις τα εμβρυακιαααααααααααααα!!!!!

Μπραβο αυτο που λες ειναι το πιο σωστο!Ετσι να κανεις!Πρωτον ναι να νοιωθεις εγγυος κ δευτερον δες το σαν διακοπες....μια χαρα!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Αντε κ σε 2 βδομαδουλες θα μας γραφεις για την τεραστια χοριακη σου γιατι θα εχεις διδυμακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι εσύ πως πας;;;;

Εγώ κορίτσια μπήκα αισίως στον 8ο μήνα και δόξα τον Θεό, όλα καλά. Τώρα θα πηγαίνω στον γιατρό κάθε 15 μέρες... Από ψώνια έχουν γίνει τα πάντα και ξεκινάω σιγά σιγά να πλένω τα πραγματάκια του!!!!!! Ο γιατρός μου έδωσε τελευταία ημερομηνία 20 Οκτωβρίου ....εν αναμονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια μου αγαπημένα τι κάνετε;το ξέρω οτι έλειψα μήνες αλλά συνέχεια σας σκέφτομαι,ειδικά τις μέλλουσες εγκυούλες μας.Λυπήθηκα για τις ''αποτυχίες'', κάτι άκουσα για παλλίνδρομη, τα λόγια είναι περιττά.Κοιτάμε μπροστά γλυκές μου, Μαρίνα καλή αρχή απο Σεπτέμβρη και σε όλα τα κορίτσια καλή αρχή.

Διανύω την 35η εβδομάδα πια και την επόμενη μπαίνω στο μήνα μου, δεν μπορώ να το πιστέψω.Το καλοκαίρι ήταν αφόρητο αλλά όλα καλά, μπαίνουμε στην τελική ευθεία.Μετακομίσαμε αλλά μπαίνουμε μέσα οριστικά σε καμια δεκαριά μέρες.Για οικονομικούς λόγους δεν έχουμε βάλει ιντερνετ ακόμα και τώρα μπόρεσα να βρω ιντερνετ καφέ.Έχω αρκετή αγωνία και λίγο με έχει εκνευρίσει κι ο γιατρός που όταν του λεει πότε είναι η ΠΗΤ δεν μου απαντάει.Τελοσπάντων, μη σας κουράζω, σας έχω στο μυαλό μου και θα προσπαθήσω να μην επικοινωνώ κάθε τρίμηνο :oops: πολλά πολλά φιλιά σε όλες :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου κοντά είναι η ώρα αυτή και για σένα!!!!! Εγώ το λέω.....αλλά ακόμη ώρες-ώρες δεν το πιστεύω..........

καλή επιτυχία στην αυχενική!!!! Όλα θα πάνε μια χαρά!!!!!!!

Αγγέλα , φτάνει και σένα η ώρα σου!!!! Άντε μετά θα είμαι εγώ η επόμενη!!!!!! Τι τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! παρακαλώ να παίρνετε σειρά και οι επόμενες!!!! Ένα τεράστιο φφφφφοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε βρε Αγγέλα μου! Κι ότι σε σκεφτόμουν!!! Ευχαριστώ για τις ευχές. Τις χρειαζόμαστε όλες...

Με το καλό! Κοντεύεις πια!

Όλα να πάνε κατ' ευχήν! Σύντομα θα έχεις το μικρό στην αγκαλιά σου...!!!!

Περιμένουμε όλες τα χαρμόσυνα νέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anji μου, από το στόμα σου κ στου Θεού τ' αυτί καλό μου!!!

Πω-πω!!! Κοντεύεις κι εσύ!!!!! Τι καλά!!!

Φύσσα ακόμη όσο μπορείς κ για μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδίτσες μου γλυκιές καλημέρα!!να 'μαι πάλι εδώ!τι μουν κάνετε?δεν πιστεύω να νομίζετε ότι σας ξέχασα!ποτέ!!απλώς όπως σας είχα πει ήθελα λίγο να απέχω από το σπορ!οι έμπειρες καταλαβαίνετε τι θέλω να πω!τελος πάντων!βέβαια έμπαινα που και που και διάβαζα τα νέα σας!χαίρομαι πολύ για τις εγκυοούλες μας που έγιναν μανούλες,που ένιωσαν αυτό το υπέρτατο συναίσθημα και εύχομαι να χαίροντα τα παιδάκια τους κάθε στιγμή και να έιναι πάντα γερά,αυτό έχει την μεγαλύτερη σημασία!!!!!χαίρομαι επίσης που οι ακόμα εγκυούλες μας τα πάνε μια χαρά και περιμένουν με το καλό τα μωράκια τους!!!!με το καλό κοριτσάκια μου!!για εμάς τους εναπομείναντες εύχομαι να έχει φτάσει ο καιρός μας και αυτό το χειμώνα να χουχουλιάζουμε εγκυούλες!!!!!!!το θέλω τόσο πολύ για όλες μας!!!!!!!και βεβαίως να καλωσορίσω τις καινούριες μας φίλες,να ξέρουν ότι δεν είναι μόνες τους,είμαστε εδώ για εκείνες!!θα τα καταφέρουμε κορίτσια!!!!πέρασε ο καιρός λοιπόν,και μαζί με το φθινόπωρο φτάνει και η επόμενη προσπάθεια και για μένα!!άλλαξα γιατρό και τον Σεπτέμβρη ελπίζω να πάνε όλα καλά!!την Πέμπτη περνάω επιτροπή,είναι η τελευταία φορά που δικαιούμαι,ελπίζω να είναι και η τελευταία γενικά...περιμένω τα αποτελέσματα από κάτι ανοσολογικές εξετάσεις,ελπίζω να είναι εντάξει,τελικά υστεροσκόπηση δεν έκανα,δεν ξέρω αν έκανα καλά,είδωμεν...αυτά από μένα!εδω θα είμαστε,φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μαζευτήκαμε και παλι.

Δαφνη με το καλο να κολλήσουν τα εμβρυάκια σου χαλαρά και ολα θα πανε τέλεια.

Anji με το καλο να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα είδες πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός; εγω νοσταλγώ την περίοδο της εγκυμοσύνης και ανυπομονώ να με αξίώσει ο θεός να το ξαναζήσω.

Ζουμπι μου υπομονή ειναι τελεια η περίοδος της εγκυμόσύνης γλυκεια ανυπομονησία, υπομονή και θα εχεις ΄το μωράκι αγκαλίτσα.

Vango καλή επιτυχία, Μαρινάκι και σε σενα και σε όλες εμας που το παλεύουμε ακόμη.

Πολλα φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας! ΑΠό σήμερα σπίτι, καναπέ-κρεββάτι.. η εμβρυομεταφορά έγινε χθες και έμειναν και άλλα 3 ..στο ψυγείο (αφού 14 γονιμοποιήθηκαν γιατί τα υπόλοιπα 8 τα.. φτύσανε τόσο γρήγορα?) τέσπα.. ελπίζω να πάμε καλά..

Σήμερα είμαι μόνη σπίτι, σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και για να βάλω φαγητό.. κατά τα άλλα διαβάζω, βλέπω τβ και κοιμάμαι (εγώ που με το μεσημεριανό ύπνο είχα μαλώσει εδώ και χρόνια)

(ε και τώρα και ένα τεταρτάκι στο pc δεν πειράζει ε??)

Δεν έχω πει τίποτα σε κάνεναν παρά μόνο σε μια φιλη μου. Οπότε ούτε τηλέφωνο παίζει να μιλάω ;)

Τέσπα.. μακάρι να πάνε όλα καλά.. με πιάνει ώρες ώρες ότι μπορεί να έχουν ήδη "φύγει" αλλά προσπαθώ να το ξεχνάω.. έχω άλλες 13 μέρες να περιμένω :)

Καλή συνέχεια τις υπόλοιπες... τελικά το πιο δύσκολο είναι η αναμονή.. τώρα το καταλαβαίνω (και γω φοβόμουν για τις ενέσεις! τι να πω.. ας με τρυπούσαν όλη την ώρα :) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι Δάφνη μου, η αναμονή είναι το πιο δύσκολο κομμάτι της εξωσωματικής!

Όμως, μια χαρά σε βλέπω, χαίρομαι! Να συνεχίσεις έτσι και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς, ο ύπνος κάνει καλό!

Και μην ανησυχείς, δεν "φεύγουν" τόσο εύκολα!

Ελπίζω ειλικρινά να ήρθαν για να μείνουν!!!

Κι όταν θες κουβεντούλα, εδώ είμαστε κι εμείς!

Λαμπρινή μου & Vango μου, καλή συνέχεια να έχουμε όλες μας! Άντε να μαζευτούμε, να σηκωθούμε όσες είμαστε στα... κάτω μας, να έρθει κι ο Σεπτέμβρης, κι ο Οκτώβρης και να αρχίζουν να κοκκινίζουν οι λίστες! Μακάρι, Μακάρι!!!

Ζούμπι μου, να έχεις καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου κ φύσσα κι από μεριά, ναι γλυκειά μου;;;

post-15130-1387393954647_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυχενικη διαφανεια!1,70

Ποσοστο για τρισωμια:1:3360!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(για συνδρομο down,για τις υπολοιπες τρισωμιες τα ποσοστα ειναι ακομα μεγαλυτερα)

Σκισαμεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!Καλυτερα δεν γινοταν!!!

Ουτε αμνιοπαρακεντησεις ουτε τιποτα....Ουφ!!!Τελικα μας αγαπαει ο Θεος!!!!

Το μονο.....δεν ειδαμε το φυλο....Βασικα ο γιατρος κατι ειδε αλλα δεν θελησε να το ρισκαρει απότι καταλαβα.....

Δεν πειραζει,αυτο ειναι το τελευταιο....ειλικρινα σκασιλα μου αν ειναι αγορι η κοριτσι,μου φτανει που ειναι υγιεστατο!!!

Αντε παει και αυτο τωρα εχουμε τη β επιπεδου...

Δαφνηκαλα ξηγιεσαι....απο κρεβατι σε καναπε και τουμπαλιν!!!! :lol: Ολα θα πανε καλα..θα δεις!!!!

Μαρινα φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!χαχαχχα!!!!Συντομα ερχεται η σειρα σου!!!!!

Στις υπολοιπες πολλα φιλια!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι μπράβο! (ευτυχώς είπες τι σημαίνουν τα νούμερα γιατί είμαι άσχετη ;) )μπράβο κορίτσι μου! τώρα είδα το ticketακι σου ότι είσαι ήδη 12 εβδομάδων! να φανταστείς όταν άρχισα να μπαίνω στο forum πιο εντατικά και διάβαζα αυτό το Post, περίμενες να μάθεις τα αποτελέσματα! πολύ χαίρομαι που πάνε όλα καλά! ειλικρίνα!

Εμένα μ'εχει πάρει από κάτω και έχω αγχωθεί.. σήμερα κάθομαι αρκετή ώρα στο pc (σε πολυθρόνα και τα πόδια σε μια άλλη καρέκλα) γιατί αλλιώς δεν περνάει η μέρα.. (πειράζει που δεν είμαι ξάπλα??)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Ζούμπι!!!!! Τέλεια τα αποτελέσματά σου!!!!!!

Daphne καλή ξεκούραση!!!! Απόλαυσε αυτές τι μέρες ξεκούρασης και κάνε μόνο θετικές σκέψεις!!!

Άντε κορίτσια και ο Σεπτέμβριος θα είναι σούπερ μήνας!!!!! :-bd:-bd:-bd Πάντα αυτόν τον μήνα τον έχω για γούρικο λες και γίνεται αλλαγή του χρόνου ένα πράγμα!!!!!!! Μαρίνα, vango, labrinip ανασκουμπωθείτε!!!!!!!!!!!!....και ένα μεγάλο φφφφφφφοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ από την τοσοδούλη μου που άρχισε να γίνεται πλέον........γίγαντας!!!!!! [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif] [smilie=binkybaby.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι μπράβο! (ευτυχώς είπες τι σημαίνουν τα νούμερα γιατί είμαι άσχετη ;) )μπράβο κορίτσι μου! τώρα είδα το ticketακι σου ότι είσαι ήδη 12 εβδομάδων! να φανταστείς όταν άρχισα να μπαίνω στο forum πιο εντατικά και διάβαζα αυτό το Post, περίμενες να μάθεις τα αποτελέσματα! πολύ χαίρομαι που πάνε όλα καλά! ειλικρίνα!

Εμένα μ'εχει πάρει από κάτω και έχω αγχωθεί.. σήμερα κάθομαι αρκετή ώρα στο pc (σε πολυθρόνα και τα πόδια σε μια άλλη καρέκλα) γιατί αλλιώς δεν περνάει η μέρα.. (πειράζει που δεν είμαι ξάπλα??)

Daphne μου μην μου αγχώνεσαι από τώρα!!!!!!!!! Θετική σκέψη λέμεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!! :):):)

Τώρα το να καθίσεις και σε μία καρέκλα δεν νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα...άλλωστε θα πονέσει σίγουρα ο ποπός σου από την συνεχή ξάπλα......θέλει και κάποιες εναλλαγές....... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζουμπι μπράβο! (ευτυχώς είπες τι σημαίνουν τα νούμερα γιατί είμαι άσχετη ;) )μπράβο κορίτσι μου! τώρα είδα το ticketακι σου ότι είσαι ήδη 12 εβδομάδων! να φανταστείς όταν άρχισα να μπαίνω στο forum πιο εντατικά και διάβαζα αυτό το Post, περίμενες να μάθεις τα αποτελέσματα! πολύ χαίρομαι που πάνε όλα καλά! ειλικρίνα!

Εμένα μ'εχει πάρει από κάτω και έχω αγχωθεί.. σήμερα κάθομαι αρκετή ώρα στο pc (σε πολυθρόνα και τα πόδια σε μια άλλη καρέκλα) γιατί αλλιώς δεν περνάει η μέρα.. (πειράζει που δεν είμαι ξάπλα??)

Ευχαριστω!!Αντε κ στα δικα σου!!!!!!!!!

Να μην εχεις αγχος!!!Μια χαρα εισαι κ στην πολυθρονα.Αρκει να μην κουραζεσαι,οταν λεμε μην κουραζεσαι εννοουμε να μην τιναξεις χαλια,να μην σφουγγαρισεις,να μην σηκωσεις βαρος,να μην βαλεις ηλεκτρικη..τετοια πραγματα.Και στην πολυθρονα κατσε κ στην καρεκλα κ οπου θελεις...ενταξει δεν γινεται κ συνεχεια ξαπλα..σε καταλαβαινω,αλλα δεν χρειαζεται κιολας!

Οκ;;;;;Και τι εχουμε πειιιιιιιιιιιι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ΧΑΛΑΡΑ!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπέρα :)

κάποιες ίσως να με θυμάστε...

έχω να μπω αρκετό καιρό στο φόρουμ....

είδα την λίστα.. είμαι ακόμα εκεί :lol::lol:

στην σωστή θέση :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερεντουλα μου γλυκεια -τι συμπτωση, τρωω παγωτο με μερεντα ;) - εγω σε θυμαμαι πριν 2 χρονια που παρεουλα περιμεναμε το σπορακι :) τι κανεις κοριτσακι μου;;;;ελπιζω να εισαι καλα :D

ααχ κοριτσακια, ελπιζω να σας πανε ολα καλα και τα εμβρυακια που ηρθαν στην κοιλιτσα σας να βγουν μετα απο 8 μηνες!!μεσα απο την καρδια μου σας ευχομαι καλη επιτυχια!!!και στις ηδη εγκυουλες, με το καλο να κρατησουν ενα γερο μωρακι στην αγκαλια τους :x αν και η ιδια δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο εξωσωματικη, εζησα απο κοντα ποσο ψυχοφθορο πραγμα ειναι με την κουμπαρα μου...απο το 2004 παιδευοταν με απανωτα χειρουργεια λογω ενδομητριωσης και τελικα εμεινε εγκυος το 2009 με τη 2η προσπαθεια εξωσωματικης!!!γεννησε ενα αγορακι που σημερα ειναι 2,5 χρονων!!! :D:D περυσι, ηθελε να του δωσει και ενα αδερφακι και εκανε εξωσωματικη, αλλα δυστυχως κατεληξε σε εξωμητριο στον τραχηλο , κατι πολυ επικινδυνο και σπανιο :(:(:( κλαμα, κακο, η κουμπαρουλα μου... που να'ξερε ;) 5 μηνες μετα, στις προκαθορισμενες ορμονολογικες εξετασεις (λογω θυροειδη και αλλων) η χοριακη δειχνει 25.000 μοναδες!!! τρελλαθηκε!!! το δευτερο σπορακι ηρθε μονο του!!! :o:o:o:o:o και τη δευτερα γεννησε ενα κοριτσακι, τη ΖΩΟΥΛΑ μας, χαριν της παναγιας :D:D:D ο γιατρος της, της ειπε πως θα την κανει αρθρο :lol::lol::lol:

θα ερθουν τα μωρακια, και ολα αυτα θα ειναι μια μακρινη αναμνηση!!! πιστη και ελπιδα κοριτσακια, κι απο μενα ολες τις ευχες του κοσμου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζούμπι μου, μπράβο!!! Τέλεια τα νέα σας!!!! Γιούπι!!! :ymapplause:

Ευχαριστώ για το φύσημα! Συνεχίστε έτσι!!!

Anji μου, να δώσεις ένα γλυκό χαδάκι στον τοσοδούλη-γίγαντα κι από μένα!!!Αχ! Μακάρι ο Σεπτέμβρης-Οκτώβρης να είναι οι τυχεροί μας μήνες...!!

Δαφνούλα μου, μην αγχώνεσαι κορίτσι μου κ προσπάθησε να κρατήσεις την αισιοδοξία σου! Είναι ό,τι χρειάζεσαι αυτή τη στιγμή! Και χαλάρωση φυσικά, κι αν δεν μπορείς ξαπλωμένη, η καρέκλα δεν είναι κακή, αλλά όχι για πολύ, ναι;

Μερέντα μου γλυκειά! Κι εγώ στην ίδια είμαι, μην σου πω κ χειρότερη... Αλλά όσο και να "πέσω", βλέπω ότι η απογοήτευση δεν βγάζει πουθενά. Μόνον η ελπίδα, η λαχτάρα για παιδί, η υπομονή... Μακάρι να αλλάξεις θέση στη λίστα κ να κοκκινήσεις σύντομα!

Αφροδίτη μου, το μήνυμά σου με συγκίνησε πολύ! Να είσαι καλά για τις ευχές, όλες μας τις χρειαζόμαστε! Να χαίρεσαι την κορούλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

afrodite ευχαριστούμε για τις ευχές σου και μακάρι για όλες να γίνει το θαύμα σύντομα.

Μαρίνα Σ. δεν πέφτουμε !!!

και τα κορίτσια στην λίστα σου θα κοκκινίσουν όλα ;)

εγώ είμαι σε αναμονή λίστας, έτσι πληροφοριακά :lol:

αγωνία δεν έχω, αλήθεια, το έχω ξεπεράσει αυτό το στάδιο ποια, κρατάω όρεξη για την αναμονή της χοριακής όταν με το καλό φτάσει αυτή η μέρα.

Μου μένουν μερικές εξετάσεις ακόμα όπως και του σύζηγου, το πάμε χαλαρά γιατί έχω σειρά τον Οκτώβριο 8-)

δεν τυχαίνω και αυτό το λαχείο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερεντούλα μου,

Αχ! Έτσι να σε ακούω, αισιόδοξη, να παίρνω κι εγώ λίγο κουράγιο!

Το έχω ξαναπεί, είμαστε σκληρά κορίτσια εμείς. Κι όταν πέφτουμε, ξανα-ανεβαίνουμε!

Ελπίδα και υπομονή καλό μου, κι εγώ αυτά διαθέτω πια...

Μαζί θα είμαστε στην αναμονή, εγώ μόλις αδιαθέτησα, οπότε, μάλλον τον Οκτώβριο θα ξαναρχίσω, με φυσικούς αυτή τη φορά κ ελπίζω να έχω καλύτερη έκβαση...

Καλή συνέχεια σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ που πήρα ένα newborn πάντως μου φάνηκε πολύ μικρούλι..δεν ξέρω..κάτσε να δούμε και την πρόβλεψη του γιατρού για τα κιλά του μωρού, ίσως εκεί ξεκαθαρίσει το θέμα!
    • Ναι ναι κι εγώ αυτό θα κάνω! Θυμάμαι και η ξαδέρφη μου όταν πηγαίναμε στο σπίτι με αυτά τα σεντονάκια αγκαλιάς μας το έδινε το μωρό!
    • Καλό μήνα σε όλες!! 🌺🌺🌺 Μωρέ εγώ επειδή φοβάμαι μην κάνω βλακείες από μόνη μου γι αυτό ρωτάω πάντα ότι δεν ξέρω! Αλλά βλέπω ότι και σε τόσο σημαντικά θέματα υπάρχουν διάφορες απόψεις και πολύς κόσμος μπερδεύεται.. Εσύ που το έχεις σπουδάσει το αντικείμενο σγρ ξέρεις καλύτερα!
    • @Kate1992@Θέτις Κ. πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσια μου με το καλό!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά! Kate μου εγώ ενημέρωσα την κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια γιατί υπάρχουν υλικά που δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει σε εγκυμονούσες και ΌΛΑ πάνε μια χαρά μέχρι τώρα που είμαι 23+5! Ο γιατρός μου μου είπε ότι απλά θέλει μπαίνοντας στον 7ο να είναι καθαρά χωρίς κανένα υλικό! Θέτις μου πραγματικά προσεύχομαι για σένα αυτόν το μήνα! Ήρθε για να μείνει κορίτσι μου αυτήν τη φορά! Θα περιμένουμε τη χοριακή σου!
    • Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα! 1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!!  2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής! 3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο! Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...