Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

κοριτσάρες και μέλλουσες μανούλες καλημέρα!!!!!!!

Απουσίασα αρκετές μέρες , γιατί κάναμε εργασίες στο σπίτι και ήταν ένα γιαπί......μαύρο χάλι σας λέω....

Διάβασα τα νεάκια σας και εξεπλάγη από τις "θιγμένες" μανούλες....... Μανούλες, αλίμονο αν υποτιμούσαμε τα παιδάκια που γεννήθηκαν με φυσιολογική σύλληψη και αυτό είναι σίγουρα κάτι που θα θέλαμε και εμείς άλλωστε!!!!! Συγχωρήστε όμως την ψυχολογική μας ένταση και πίεση μετά από ατελείωτες εξετάσεις, πόνο, κλάμα, ενέσεις.......κάτι που επαναλαμβάνω δεν ήταν επιλογή μας να ζήσουμε, αλλά αναγκαίο κακό!!!!!!! Σε ένα τέτοιο ξέσπασμα, δεν υπάρχει λόγος αντίδρασης και αντιλογίας .....δεν είμαστε άλλωστε δύο ξεχωριστά στρατόπεδα!!!!

Ξέρω πως οι μέρες πέρασαν , αλλά μου έκανε τόσο εντύπωση η αντίδραση και ήθελα να το σχολιάσω.....

daphne καλή επιτυχία και ανεβασμένη ψυχολογία!!!!! Όλα θα πάνε καλά!!!!!

lenitsa μην αγχώνεσαι! Τα νινάκια σου άρχισαν να μεγαλώνουν και να παίρνουν σάρκα και οστά!!! Τι θεϊκό!!!!!

lil, καλό κουράγιο!!!!! και εγώ θέλω τόσο πολύ να καταφέρω να θηλάσω, με το καλό!!!!!!!!

jigsaw, μακάρι να είσαι ήδη εγκυούλα!!!!!!

chara, ένα κεφάλαιο έκλεισε και ανοίγει ένα άλλο....Μην το αφήσεις να σε πάρει από κάτω, ναι;;;;;;

μπαμπαλού, το βασικό είναι να βρεις έναν γυναικολόγο που θα εμπιστευτείς και θα σε καθοδηγήσει . Εσύ σε ποια πόλη θα απευθυνθείς;;;;; Κάνε και μία έρευνα στο internet

Φιλιά σε όλες και ελπίζω να μην ξέχασα καμία!!!!!! Ένα μεγάλο φφφοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Koρίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε....Τι καλή δηλαδή για μένα που με το καλημέρα μου ήρθε περίοδος μετά από 11 ημέρες καθυστέρησης...Τώρα μπαίνουμε δυναμικά στο πρόγραμμα της εξωσωματικής για να την κάνουμε αυτή τη φορά...Για όσες δε θυμάστε, ξεκίνησα τον Ιούλιο με ενέσεις gonal αλλά την 4η μέρα στον υπέρηχο είδαμε ότι δεν είχα καθόλου ανταπόκριση και σταματήσαμε...Σήμερα και κατ' εντολήν γιατρού ξεκινάω τα αντισυλληπτικά gracial (22 χάπια) και περιμένω να αδιαθετήσω από Σεπτέμβρη πλέον για να ξεκινήσω με merional. Αυτή τη φορά θα κάνω τα αδύνατα δυνατά για να πάνε όλα κατ΄ευχήν μέχρι τέλους! (Όσα εξαρτώνται από το χέρι μου, τέλος πάντων).

Αυτή την περίοδο η μονάδα γονιμότητας στο ΡΕΑ είναι κλειστή οπότε δεν μπορώ να επικοινωνήσω με κανέναν. Θα ήθελα λοιπόν να με ενημερώσετε, όσες γνωρίζετε, για ένα θέμα που με προβληματίζει. Επιτροπή πέρασα στις 25/05. Άρα μέχρι τις 25/08 πρέπει να έχω κάνει την πρώτη προσπάθεια.... Εγώ θα ξεκινήσω από Σεπτέμβρη και τα φάρμακα που χρειάζονται τα έχω πάρει. Πρέπει να περάσω από επιτροπή για να τους ενημερώσω ότι δεν έκανα εξωσωματική λόγω μη ανταπόκρισης στα φάρμακα και να μου δώσουν νέα ημερομηνία; Αν δεν πάρω τηλέφωνο για νέο ραντεβού, θα γίνει κάτι; Αφού τα φάρμακα τα πήρα ποιο θα είναι το πρόβλημα αν έχω παλιά ημερομηνία; Σε περίπτωση που κλείσω νέο ραντεβού, θα μείνω πολύ πίσω στην όλη διαδικασία - πράγμα που δε θέλω!..Υπάρχει περίπτωση να μη μου εγκρίνουν νέα ημερομηνία;

Συγγνώμη για την πολυλογία αλλά πιστεύω ότι σε κάποια από εσάς θα έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο....Θα ήθελα λοιπόν όποια ξέρει να με κατατοπίσει σχετικά για να ξέρω τι θα κάνω πριν να μιλήσω με τη μονάδα την επόμενη εβδομάδα που θα ανοίξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jigsaw καλύτερα να τους πάρεις ένα τηλέφωνο! Δεν γνωρίζω τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση, αλλά για καλό και για κακό , ενημέρωσέ τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα τηλέφωνο στην επιτροπή...Δε γνωρίζουν να μου πουν κάτι. Από τη στιγμή που έχω περάσει επιτροπή είναι θέμα δικό μου λέει να ξαναπεράσω. Αν θέλω. Θα μιλήσω και με το γιατρό μου τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις αν και τον είδα πολύ χαλαρό ως προς αυτό το θέμα...Άσε που τα ραντεβού για την επιτροπή είναι για τέλη Νοεμβρίου - αρχές Δεκεμβρίου...Πολύς καιρός χαμένος και εγώ έχω πάρει φόρα...Ξεκίνησα τα αντισυλληπτικά χθες και έχω μπει στην τροχιά για την όλη διαδικασία...Αυτή τη φορά θα το φτάσω μέχρι το τέλος....

Φιλάκια σε όλες σας κορίτσια...Καλή μέρα να έχουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς...παλίνδρομη...

Για την ακρίβεια κενός σάκος.. Φαινόταν το πράγμα από την αρχή με τις χοριακές...

Έκανα απόξεση και είμαι σε απόγνωση...

Τουλάχιστον δεν προχώρησε πιο πολύ να χάσω κανονικό μωρό. :(

Προσπαθώ να συνέλθω... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lenitsa.. τι να πω... ειλικρινά λυπάμαι.. τόση ταλαιπωρία και αυτά τα ανεβάσματα της διάθεσης είναι ό,τι χειρότερο.. μία βλέπεις θετική χοριακή χαίρεσαι, άντε μετά άγχος για το πώς πάει.. έχω περάσει και γω μια παλλίνδρομη (ανεμβρυικός σάκος επίσης) και ξέρω πώς είναι... και τώρα που ξεκίνησα εξωσωματική έχω το άγχος αν θα πάνε όλα καλά (αν θα γονιμοποιηθεί, αν θα εξελιχθεί φυσιολογικά, αν θα γεννηθεί.. μόνο για το αν θα περάσει στο πανεπιστήμιο δεν έχω αγχωθεί ακόμη! τέσπα...)

Εγώ είμαι στην 4η μέρα ενέσεων με arvecap και puregon.. κανένα φούσκωμα (εκτός από τη 2η μέρα που ένιωθα πολύ φουσκωμένη) έχω χάσει και μισό κιλό.. είναι φυσιολογικό αυτό ή λέτε να μην έχω ανταπόκριση στα φάρμακα? (ναι, ας αγχωθώ και γι'αυτό τώρα γιατί έχω αγχωθεί για λίγα πράγματα...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenitsa ειλικρινα δεν ξερω τι να σου πω κοπελα μου...ελπιζω να εισαι καπως καλυτερα...αν και ισως ειναι λιγακι νωρις για να αλλαζει η ψυχολογια προς το καλυτερο...

αν θυμαμαι καλα εχεις μωρακι εεε;;; προσπαθησε να στηριχτεις σε αυτο...να παρεις δυναμη απο αυτο...και ολα θα πανε καλα!!!εχε πιστη!!!

Δάφνη μου καλη επιτυχια στη νεα αρχη!!!ελπιζω να πανε ολα καλα!!!αλλα προσπαθησε να μην αγχωνεσαι....η ψυχολογια παιζει πολυ σημαντικο ρολο...

Κοριτσια εχω μια απορια...πώς γινεται να κανεις εξωσωματικη και ο σακος να ειναι αδειος;;;αφου βαζουν εμβρυο...τι γινεται;;;

Jigsaw κρατα γερα!!!!σε θελω αποφασιστικη και χωρις αγχος!!!!!!!!

Anji μου τι κανει το μωρακι;;;κλωτσαει;;κλωτσαει;;;

Εμεις κοριτσακια για την ωρα καλα ειμαστε...παμε ολο βολτες για αυτο χανομαι που και που...

φιλια σε ολες σας!!!

Α!!και χρονια πολλα σε οσες γιορταζαν χθες...αλλα καισε οσες δεν γιορταζαν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα ειλικρινά μου φαίνεται απίστευτο ! Προσπαθώ να χωνέψω τι έγινε και δεν τα καταφέρνω. Και ήμουν τόσο χαρούμενη για σένα, άσχετα αν δεν σας ξέρω κορίτσια πραγματικα βιώνω και εγω μαζί σας τα συναισθηματά σας και νομιζω το ιδιο και εσείς! Λυπάμαι πολύ πολύ. Πραγματικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Chara 75 και γω το ίδιο..

@aggelika81 στην ουσία βάζουν γονιμοποιημένο ωάριο. Μέχρι να "κολλήσει" και να εξελιχθεί έχει πολύ δρόμο.. σκέψου ότι εμβρυο βλέπεις στον υπέρηχο την 7η εβδομάδα.. δεν μπορεί η επιστήμη να προχωρήσει μέσα σε 2-5 μέρες που είναι στο εργαστήριο, 4 ολόκληρες εβδομάδες την εξέλιξη! (αν και καλό θα ήταν ;) )

Και σκέψου ότι όχι μόνο υπάρχει η πιθανότητα παλλίνδρομη αλλά και εξωμήτριου..

Μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα για όλες μας σύντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη καταλαβαινω τι λες, αλλα στην ουσια δεν ειναι γονιμοποιημενο ωαριο αυτο που τοποθετουν στην μητρα κατα την εμβρυομεταφορα...

και ουσιαστικα αλλα και τυπικα ειναι εμβρυο εστω και εαν ειναι λιγων ημερων...

απο την στιγμη δηλαδη που αρχιζει και διαιρειται σε κυτταρα ειναι πλεον ζωντανος οργανισμος...

για αυτο μου κανει πολυ μεγαλη εντυπωση και απορω πώς γινεται να εχουμε περιστατικα παλλινδρομης αλλα και εξωμητριου στην εξωσωματικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενιτσα κριμα για αυτο που συνεβει :( Ευτυχως που ηταν στην αρχη...Σε καταλαβαινω...Και εγω δυδιμακια θα ειχα τωρα αν τη 6η εβδομαδα ακουγαμε και τη δευτερη καρδουλα. Ευχομαι η επομενη να ειναι και τυχερη!!!

Κοριτσακια μου , εμεις φυγαμε για Ακρατα και δεν θα εχω ιντερνετ...

Καλα να περνατε θα τα πουμε οταν γυρισουμε. Δεν ξερω ποσες μερες θα κατσουμε εξαρταται απο το μικρο μας.

Σας φιλω θα τα πουμε :-* :-* :-*

φφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έκανα την 1η εξέταση οιστραδιόλης.. τα αποτελέσματα το απόγευμα.. άντε να δούμε πώς πάει..

Εν τω μεταξύ έχω αρχίσει να μην κοιμάμαι καλά τα βράδια.. ξυπνάω μέσα στη νυχτα και το πρώτο πράγμα που σκέφτομαι είναι αν θα πάει καλά η όλη διαδικασία.. δηλαδή όταν θα περιμένω 14 μέρες για τα αποτελέσματα δε θα κλείσω μάτι?? είπα από σήμερα να κόψω και τον καφέ (πήρα έναν ντεκαφεϊνέ για υποκατάστατο;) )και μ'εχει πιάσει τρελός πονοκέφαλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΔΑΦΝΗ!!!!

Καλε μην κανεις ετσι!!!!!

Να εισαι αισιοδοξη και να σκεφτεσαι οτι ολα θα πανε καλα!!!!!

Εμ κοπελα μου πώς να μην εχεις πονοκεφαλο με τοση αυπνια και αγχος;;;;

ΗΡΕΜΗΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!

γιατι θα σου αργησει τοσο την οιστραδιολη;;; κανα δυωρακι θελει για να βγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε πήγα στην Βιοιατρική και εκεί σου δίνουν τα αποτελέσματα μετά το μεσημέρα! Α, και η τιμή της ήταν 4076! (βραχύ πρωτόκολλο, 9 μέρα) Απ'οτι διάβασα εδώ είναι αρκετά υψήλη.. ελπίζω να μην πάω για υπερδιέγερση και σταματήσω.. αλλά είμαι χάλια... η γραμματέας του γιατρού μου, μου είπε να τον πάρω τηλ. στις 8... άλλη αναμονή... καλά πάμε...

τό μόνο που μ'έκανε να γελάσω είναι όταν διάβασα σε κάποιο forum την ατάκα κάποιας κοπέλας όταν πήρε αποτελέσματα εξετάσεων που δεν ήταν καλά, έγραψε το εξής " να πεθάνω τώρα ή να το αφήσω για αργότερα? " ;)

Πέρα από την πλάκα, μ'εχει καταβάλει.. η όλη διαδικασία δεν θέλει να "κάτσει" με τίποτα.. μια στο παρατσάφ πήρα τα φάρμακα (ήταν τότε με τη στάση πίστωσης των φαρμακοποιών) μια δεν προλαβαίναμε τον Ιούλιο, τώρα αυτό.. τι να πω.. άντε υπομονη (πάλι!) να δω τι θα πει ο γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα τελικά με το γιατρό και μου είπε ότι είναι οκ.. είμαι ράκος! (μη γελάτε, έχω εξαντληθεί από ..το άγχος, ακόμη και αυτό το χωρίς λόγο...) αύριο πάω για υπέρηχο.. άντε να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη μου οντως με το δικιο σου τωρα να αγχωθεις λιγακι...

κι εμενα, απο τα λιγα που ξερω, μου φαινεται καπως ανεβασμενη...

αλλα κατι περισσοτερο ξερει ο γιατρος που λεει οτι ειναι οκ...

λογικα θα εχεις πολλα ωαριακια...

ευχομαι να ειναι και καλα και γερα!!!!!

καλη επιτυχια αυριο στον υπερηχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου γλυκά!

Μου λείψατε πολύ, αν και σας διάβαζα τακτικά. Είδα νέες αφίξεις στην παρέα μας, χάρηκα με τις εγκυούλες μας που πάνε καλά, λυπήθηκα πολύ με τις αποτυχίες που υπήρξαν, την παλλίνδρομη... Δεν σας έγραφα καθώς δεν είχα πάντα το λάπτοπ διαθέσιμο από την μια, και από την άλλη ήμουν αρκετές φορές «πεσμένη» και δεν ήθελα να σας επηρεάσω. Ελπίζω να με καταλαβαίνετε...

Η αδράνεια του καλοκαιριού και ο χρόνος που είχα και έχω μπροστά μου μέχρι να συνεχίσω (τέλη Σεπτέμβρη μάλλον) πολλές φορές έδινε το περιθώριο για αρνητικές σκέψεις. Άλλωστε η 6η μου προσπάθεια ήταν η χειρότερη - δεν είχαμε καν εμβρυομεταφορά - και σίγουρα μου χρειαζόταν χρόνος.

Όμως ο Σεπτέμβρης πλησιάζει, θα «μαζευτώ» και θα συνέλθω, δεν έχω άλλη επιλογή, δεν μπορώ να σταματήσω ακόμη. Τώρα πώς θα συνεχίσω; Να κάνουμε πρώτα τα ραντεβού μας ώστε να εκτιμηθεί η κατάσταση και μετά, καλώς εχόντων (δηλαδή ωαρίων εχόντων!) σειρά έχει ο φυσικός κύκλος. Δεν θέλω ακόμη, ελπίζω καθόλου πια, να πάρω τόσα φάρμακα. Και μακάρι να έχω καλύτερη εξέλιξη, αν και ο φυσικός θέλει υπομονή και ... γερά νεύρα...

Ναι λοιπόν! Είμαι ακόμη εδώ, μαζί με όλες σας, να παίρνουμε δύναμη και κουράγιο για τη συνέχεια η μια από την άλλη και να ελπίζω και να προσεύχομαι να έρθει για όλες εμάς τις πληγωμένες, ταλαιπωρημένες, «δύσκολες» η ευλογημένη ώρα της μητρότητας!

Κι αν τα φτερά μας είναι στραπατσαρισμένα, η πίστη μας και η λαχτάρα μας για ένα μωρό θα τα κάνει να ξαναπετάξουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκα! Βλέπω ολες μαζευόμαστε σιγα σιγα. Εμείς επιστρέψαμε χθες αλλα θα ξαναφύγουμε για μια βδομαδούλα.

Λυπαμαι πολύ για τις αποτυχίες σας και ευχομαι με το καλό όλες να παμε υπέροχα απο δω και στο εξής και ολες να μέινουμε εγκυούλες.

Μαρίνα μου μαζί παμε εμεις και εμενα η 6η προσπάθεια τζίφος ουτε ωάρια δεν ειδαμε για φυσικό μου ειπε πια και μενα αλλα δύσκολα τα πράγματα. Ασε που απο τις 15 Ιουλίου που εκανα την αποτυχημένη διέγερση δεν μου ήρθε ακόμη περίοδος;

Daphne όλα καλα θα πανε μην αγωνεσαι ότι ειναι να γίνει θα γίνει ετσι κι αλλιως.

Πολλα φιλια σε όλες και καλες επιτυχίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτρεχα το πρωί για καρδιογράφημα στο Μητέρα και μου είπαν ότι πρέπει να έχω μαζί μου τη μέρα την ωοληψίας και ληξιαρχική πράξη γάμου, πρόσφατη, και όλες τις αιματολογικές (για ηπατίτιδα, HIV, στίγμα μεσογειακής ανεμίας..) καλά αφού χθες μου τα είπε ο γιατρός να τα κάνω ποτε να είναι έτοιμα ως την Παρασκευή? Μου την έσπασε λίγο ο doctor που είναι cool γιατί οι νοσοκόμες εκεί είναι αρκετά τυπικές και τώρα τρέχω να τα μαζέψω! (και κλασσικά δεν έκλεισα μάτι μετά τις 5 το πρωί γιατί κάτι με ενοχλούσε στις ωοθήκες και.. μαντέψτε, αγχώθηκα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα... και ενώ έλεγα στο γιατρό ότι θέλω να μου βάλουν 2 εμβρυάκια, αυτός επέμενα για 3 για περισσότερες πιθανότητες (ελπίζω βέβαια να έχω γονιμοποιημένα να βάλω ;) )... εσείς πόσα βάλατε κορίτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Λαμπρινή μου, ναι, πάμε παρέα εμείς οι δύο και μακάρι να τερματίσουμε και παρέα, με γεμάτες αγκαλιές!

Δάφνη μου, απ' όσο βλέπω, είσαι ήρεμη και χαλαρή...

Οι εξετάσεις αυτές είναι απαραίτητες και βάσει νόμου, λογικά θα έπρεπε να σου το έχουν πει από την αρχή για να μην τρέχεις. Όμως μην ανησυχείς, πιστεύω ότι θα τις έχεις έτοιμες στην ώρα τους.

Όσο για τον αριθμό των εμβρύων, αυτό έχει να κάνει και με την ηλικία. Για παράδειγμα, σε εμάς τις μεγαλοκοπέλες (εγώ έκλεισα πρόσφατα τα 41...) ο νόμος επιτρέπει μέχρι και 4, όσα έβαλα στην 5η μου προσπάθεια. Στις μικρότερες επιτρέπονται έως και 3. Και φυσικά ο γιατρός σου έχει δίκιo στο ότι αυξάνονται οι πιθανότητες. Όσο περισσότερα τόσο καλύτερα, αφού αυξάνεται ο "ανταγωνισμός" μεταξύ τους ώστε να παραμείνουν τα πιο δυνατά που θα γίνουν μωράκια!

Αν θυμάμαι είναι η πρώτη σου προσπάθεια, λογικό είναι να έχεις λίγο παραπάνω άγχος. Μην νομίζεις κι εμείς οι "παλιοσειρές" δεν είμαστε σε νιρβάνα κάθε φορά, αλλά σκέψου ότι η ψυχολογική σου κατάσταση επηρεάζει και τα πολύτιμα ωαριάκια σου.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και να είναι η πρώτη σου και η τελευταία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"...Δάφνη μου, απ' όσο βλέπω, είσαι ήρεμη και χαλαρή..."

ναι, τόσο που μ'εχει πιάσει κάτι σαν σπαστική κολλήτιδα (κάπως πρησμένο το εντεράκι) από χθες που έκανα ωοληψία ;)

Σήμερα μέχρι να με πάρει τηλ. ο γιατρός και να μου πει όλα οκ, θα κάνουμε εμβρυομεταφορά τη Δευτέρα, είπα.. θα σκάσω!

Τι να πω.. η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι πώς θα εξελιχθεί.. φαντάζομαι τη μέρα που θα κάνω χοριακή, μέχρι να μάθω το αποτέλεσμα θα είμαι ένα με το πάτωμα..

τέσπα.. πρέπει να το "δουλέψω" το όλο θέμα και να ηρεμήσω... πείτε κάνα τρόπο βρε κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Δάφνη μου!

Σε καταλαβαίνω, τι; όχι να πω;

Αλλά προσπάθησε λίγο να συγκρατήσεις το άγχος σου, πώς θα περάσουν οι 2 εβδομάδες της αναμονής;;;

Δες και λίγο πιο θετικά τα πράγματα, σίγουρα μπορείς!

Πάντως το πιο δύσκολο, τεχνικά, μέρος ολοκληρώθηκε, μπράβο!

Με το καλό και η εμβρυομεταφορά και μετά μια τεράστια χοριακή εύχομαι!

Αλλά μέχρι τότε, προσπάθησε να ξεχαστείς με κάτι άλλο, μουσική, διάβασμα ή ότι σε ηρεμεί κ σε κάνει χαρούμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"...Δάφνη μου, απ' όσο βλέπω, είσαι ήρεμη και χαλαρή..."

ναι, τόσο που μ'εχει πιάσει κάτι σαν σπαστική κολλήτιδα (κάπως πρησμένο το εντεράκι) από χθες που έκανα ωοληψία ;)

Σήμερα μέχρι να με πάρει τηλ. ο γιατρός και να μου πει όλα οκ, θα κάνουμε εμβρυομεταφορά τη Δευτέρα, είπα.. θα σκάσω!

Τι να πω.. η αλήθεια είναι ότι φοβάμαι πώς θα εξελιχθεί.. φαντάζομαι τη μέρα που θα κάνω χοριακή, μέχρι να μάθω το αποτέλεσμα θα είμαι ένα με το πάτωμα..

τέσπα.. πρέπει να το "δουλέψω" το όλο θέμα και να ηρεμήσω... πείτε κάνα τρόπο βρε κορίτσια!

Koιτα ετσι οπως νοιωθεις ειναι απολυτα φυσιολογικο!!!Και εγω κοιμομουν κ ξυπνουσα με αυτο το πραγμα στο μυαλο μου..

Απλα με εμενα τα πραγματα ηταν λιγο τυχερα γιατι πεταξα αυτην την αναφυλαξια κ εκει καταλαβα πως εχει γινει εμφυτευση...μη ρωτας πως...το καταλαβα..

Εγω θα σου ελεγα να κανεις οτι νομιζεις πως σε ευχαριστει περισσοτερο κ σε χαλαρωνει.Θες να καθεσαι ολη μερα στο pc κ να μιλας η να διαβαζεις για αυτο το θεμα;;Καν'το.Θες να το ριξεις στο διαβασμα;παρε ωραια βιβλιαρακια κ ξεκινα(βοηθαει πολυ αυτο γιατι ταξιδευει το μυαλο).

Εγω το ειχα ριξει στο facebook,επαιζα οοοοολα τα παιχνιδια!!!Με βοηθουσε πολυ γιατι ξεκολλαγε το μυαλο μου.

Εγω πιστευω πως ολα θα σου πανε καλα. :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα... και ενώ έλεγα στο γιατρό ότι θέλω να μου βάλουν 2 εμβρυάκια, αυτός επέμενα για 3 για περισσότερες πιθανότητες (ελπίζω βέβαια να έχω γονιμοποιημένα να βάλω ;) )... εσείς πόσα βάλατε κορίτσια?

Ειναι οπως τα λεει η Μαρινα.Εγω εβαλα 3(37 ειμαι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...