Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ16!!!


Recommended Posts

tha_gino_manoyla οχι δεν εχουμε ελεγξει την καταταμιση,βασικα δεν ξερω τι σημαινει αυτο :? δες το τι επαιρνε απλα πληροφοριακα να ξερω.το σπερμοδιαγραμμα ηταν καλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το σπερμοδιάγραμμα όχι δεν ήταν καλό...είχε πολλές ανώμαλές μορφές 95% και χαμηλή κινητικότητα... θα ρωτήσω τον άνδρα μ όταν έρθει να μ πει τι έπαιρνε γιατί εγώ δε θυμάμαι... Λαμπρινή που είσαι??? έκανες αυχενική???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι και του δικου μου πολλες ανωμαλες μορφες,χαμηλος αριθμος και κινητικοτητα..για ποσο διαστημα το επαιρνε?εμενα για ενα διαστημα 3 μηνων επαιρνε βασιλικο πολτο και κατι βιταμινες για την υπογονημοτητα fertilaid λεγονται.μαλλον δεν εκαναν και τιποτα εφοσον δεν ειχαμε θετικο αποτελεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκα εδω ειμαι απλα χάθηκα λίγο γιατι εχω έτοιμάσει ενα νέο site για οσες κοπελες προσπαθούν και ταλαιπωρουνται με το θεμα εξωσωματική μήπως και βγάλουμε καμια ακρη και ταλαιπωρουμαστε λιγότερο, ετσι αρχίζω να γραφω εκει και δεν πολυμπαινω αλλα εννοειται οτι θα μπαινω που και που εκτος αν θελετε να ερθετε κι εσεις εκει εχει και φορουμ. epitelousmama.gr ειναι το site και ειναι απο εμας για εμας.

Στο θεμα μας τώρα. Λοιπον ολα ήταν μια χαρά αν και ο γιατρος λιγομίλητος στην αρχη τα ειδα ολα, εβαλε τον υπέρηχο και βλεπω ενα μωρακι στην οθονη να κουναει χερια ποδια, ο γιατρος τσιμουδια, εγω ολα καλα γιατρε? απάντηση τίποτα. Ωχ παθαινω, μετα ακουω να λεει αυχενική 2,4 ρινικο οστο ορατο, χερια ορατα κατω ακρα ολοκληρωμενα, και κατι αλλες τιμες, θα εσκαγα τον ξαναρωταω ολα καλα? κουναει το κεφαλι του α λεω θα με σκασει αυτος, του λεω γιατρε επειδη δεν ειμαι γιατρος πες μου ειναι οκ το 2,4 και ολα τα αλλα που ειπες? και επιτελους λάλησε μου ειπε οτι μετρουσε για αυτο δεν μίλαγε. Ολα καλα και μας ειπε συγχαρητήρια για τον αγωνα που δωσατε κτλ. πριν τον χαιρετισουμε του λεει ο ανδρας μου μήπως ειδατε φύλο? α ναι λεει το ειδα και γιατι χριστιανε μου δεν το λες? μα δεν με ρωτησατε αλλα ειναι αγορακι κατα 80%. ο ανδρας μου εκλαιγε γιατι σκεφτοταν τον πατερα του που πεθανε πριν ενα χρόνο, κι εγω αφου βγήκα εξω εκατσα σε μια καρεκλα και δεν μπορουσα ουτε να μιλήσω ουτε να κουνηθώ ενιωθα λες και ειχε βγει ενα τεραστιο βαρος απο πανω μου. εκατσα 10 λεπτακια και εκλαιγα γιατι σκεφτομουν ποσο πολύ δυσκολο ήταν να ερθει αυτο το μωρο ειδα να περναν απο μπροστα μου τα Ο των χοριακών και τα τσουφια ωάρια και οι ωοληψίες ....και μετα συνήλθα λεγοντας ουφ το περασαμε το πρώτο βήμα μακαρι να συνεχίσουμε ετσι καλα. ήταν κι ενας γιατρος εκει και μολις με ακουσε λεει γιατι τοσο αγχος του λεω ασε εχω κανει 7 εξωσωματικες κι αυτο το παιδακι που ειδαμε ήταν απο τα τελευταια μου ωαρια ο ανθρωπος εφυγε και κουνουσε το κεφαλι λεει δεν εχω τι να πω ηρεμησε μονο αφου τα καταφερες τυχερή εισαι.

Ευχομαι σε ολες οσες προσπαθείτε να το ζήσετε σύντομα αυτο και να κρατήσετε το ή τα μωρακια σας αγκαλιτσα σίγουρα υπάρχει δικαιωση απλα για καποιες ειναι πιο δύσκολο.

Πολλα φιλια σε ολες Σας αγαπω πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή μου με το καλό το μωράκι σου!

όντως αυτοί οι γιατροί σου βγάζουν το λάδι ώρες ώρες!

Μπήκα και στο site σου, ωραίο είναι , ειδικα για όσες έχουν -με ταλαιπωρηθεί με το να αποκτήσουμε παιδάκι.. ελπίζω όλες μας να αποκτήσουμε σύντομα και να μπορούμε να σου διηγηθούμε την περιπέτεια μας η οποία όμως θα έχει ευτυχή κατάληξη...

εγώ πήγα σήμερα να κάνω εξετάσεις για τον θυρεοειδή (παίρνω χάπι και το παρακολουθούσαμε ανά μήνα πριν αποβάλω και έπρεπε να δούμε αν όλα είναι οκ) ευτυχώς όλα καλά αλλά κάτι μ'επιασε όταν πήγα για εξετάσεις.. μου'ρθε κάτι του στυλ "πάλι σε γμτ από την αρχή!" η οποία αρχή δεν ξέρω αν θα είναι τον Ιούλιο ή αργότερα.. τέσπα.. συνεχίζουμε δυναμικά γιατί δεν μπορούμε να κάνουμε και κάτι άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tha gino manoyla τι εκπληξη ηταν αυτη? ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

Πολυ χαρηκα με τα νεα σας , και φυσιολογικα?Ηρθε και σε εσας το θαυματακι σας!!!Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα υγειη μωρακι ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!!!

Λαμπρινη χαιρομαι που προχωρανε ολα καλα , και σε λιγους μηνες θα κρατας στην ακαλια σου εναν αγοραρο!!!!! :D:D:D

Εμεις ολα καλα με τον πασακο μεγαλωνουμε σε λιγο θα ειναι 9 μηνων, κανονιζουμε και περι βαπτισης τωρα.Ειναι δεμενος περισοτερο με εμενα παρα με τον μπαμπα του :D Συμβαινει αυτο με τα αγορακια...Να φανταστειτε χτυπησα σημερα το χερι μου και με ειδε λυπημενη και εβαλε τα κλαματα :lol::lol: Δεν με αφηνει να παω πουθενα θελει να με βλεπει. :D:D:D Αυτα κοριτσαρες μου.....μακια σας στελνουμε και τη θετικη μας ενεργεια σε ολες ωπου προσπαθουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D:D:D Σ 'ευχαριστώ Λιλ μου!!!και συ να χαίρεσαι το μωράκι σου!!! αυτό λέω και στον άνδρα μου όταν μ λέει:εμένα θα χει πιο πολύ αδυναμία!!(ναι τώρα περάσαμε σ αυτή τη φάση!!χαχα) του λέω το χεις χαμένο το παιχνίδι!! τα αγοράκια έχουν ένα κόλημα με τη μαμά!!!!

Λαμπρινή μου ωραίο το σιτε σου...αλλά όταν γεννηθεί και το μωρό που θα βρίσκεις χρόνο να ασχολείσαι με 2 παιδάκια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου γλυκιές καλημέρα σας!!!!!!τι κάνετε,διαβάζω συνέχεια τα νέα σας και χαίρομαι πάρα πολύ με αυτά που συμβαίνουν!!!!!!!tha gino manoula συγχαρητήρια!!!!!!!να πάνε όλα τέλεια μέχρι το τέλος!!!!!!Και πρέπει να σου πω ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα αφού εδώ και 1 εβδομάδα ζω ακριβώς το ίδιο πράγμα!!!!!!!!!ναι καλά καταλάβατε,είμαι και εγώ έγκυος!!!!!!!!!!είχα αλλάξει γιατρό και περίμενα να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω την 6η προσπάθεια!!!!!!!όμως η περίοδος άφαντη!!!!μου λένε από τον γιατρό να κάνω τεστ και εγώ τους κορόιδευα!!!!!αλλά έπρεπε να τους πέισω κιόλας ότι δεν υπήρχε περίπτωση,κάνω τεστ και δεν πίστεύω αυτό που βλεπω,βλέπω +++++++++++++!τρελάθηκα,μου κόπηκε η λαλιά!!!!!!!πάω κατευθείαν για χοριακή,345 την Παρασκεύή και η επαναληπτική την Δευτέρα 1375!!!!!!!!!δεν μπορώ ακόμη να το πιστέψω,είμαι μουδιασμένη....μακάρι να πάνε όλα καλά και να ζήσω αυτό το όνειρο,έχω αγωνία μέχρι τον υπέρηχο,την άλλη Δευτέρα θα πάω....πρώτα ο Θεός!!!!!κορίτσια εγώ είμαι σίγουρη ότι πρόκειται για θαύμα....οι προσευχές μου εισακούστηκαν,σας μιλάω ειλικρινά...και να ξέρετε ότι προσεύχμαι για όλες μας και ότι σίγουρα όλες θα το ζήσουμε αυτό!!!!!!!ελπίζω να σας έδωσα και εγώ με την σειρά μου ελπίδες πολλές!!!!!!!σας φιλώ γλυκά όλες!!!!!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία νεάκια είναι αυτά πρωί πρωί, vango μου!! Και τι μεγάλες χοριακές! Δώσε και σε μας λίγο, καλέ! Χι χι! Πως να το πιστέψεις έτσι από το πουθενά; Η προσευχή είναι μεγάλη δύναμη όντως. Να μην αγχώνεσαι για τίποτα. Μπήκε το νερό στ'αυλάκι :lol:

LIL, ήδη είσαι τρελαμένη! που να πει και "μαμά"... Δεν θα σε μαζεύουε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fifoulina μου έννοια σου σας φυσάω ήδη!!!!!!!!!ποιος εγώ?φυσάω εσάς? απίστευτο!!!!!!!!η πίστη είναι όντως θαυματουργή!!!!!!είμαι σίγουρη ότι τα καλύτερα έρχονται για όλες μας,θα το δείτε!!!!!!!!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vango μου,

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επιτέλους, κι άλλα ενθαρρυτικά νέα!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καταπληκτικά νούμερα! Εύχομαι όλο και καλύτερα κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι βρε κορίτσια, να ανεβαίνουμε!!!

Γιατί δεν σας κρύβω ότι έχω 'πέσει' τις τελευταίες μέρες...

Έχω βασικά καταλήξει στο γενικό πλάνο που θα ακολουθηθεί από εδώ και πέρα, συμπεριλαμβανομένης διπλής επέμβασης (λαπαροσκόπιση+υστεροσκόπιση) με τον μόνο που με κέρδισε...

Αλλά όσο πλησιάζω, τόσο ξεμακραίνω...

Στο δε 'ιατρικό τουρ', το τι έχω ακούσει και δει δεν λέγεται. Καλώς ή κακώς, πλέον μπορώ να σταθώ στα δικά μου επιχειρήματα κ λογική και να μην 'μασάω' ό,τι μου ρίχνουν... Φυσικά, οι περισσότεροι περίμεναν να πω αμέσως 'συμφωνώ'... Αλλά εγώ ως βετεράνος πλέον, έβαλα στην άκρη εκείνους που είτε δεν ήθελαν είτε δεν μπορούσαν να ασχοληθούν σοβαρά μαζί μου , ή έλεγαν 'έλα για την επόμενη και βλέπουμε'.

Ίσως βγαίνει η κούραση, η αγωνία και το ανεκπλήρωτο.

Προσπαθώ να κρατηθώ όρθια και να συνεχίσω, δεν έχω και τι άλλο να κάνω.

Να αδιαθετήσω, να κάνω και τις τελευταίες εξετάσεις, να δούμε κ τι θα δείξουν αυτές και του συζύγου, να μπω και για το 'κόψε-ράψε' και να τελειώνω κάποια στιγμή... Εννοώ πάντα με γερό μωρό στην αγκαλιά...

Αλλά θα έρθει;;; Μια φωνούλα μέσα μου μου λέει να κάνω υπομονή λίγο ακόμα...

Μακάρι...

Σας αγαπώ και σας εύχομαι τα καλύτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα μου θα ρθει!!!! θα ρθει κ σε σένα θα δεις!!! και εγώ το καλοκαίρι διπλή επέμβαση είχα κάνει λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση!!!

Vango τι τέλεια νέα είναι αυτά?? Ακριβώς σαν εμένα!!! και εγώ για την 6η ετοιμαζόμουνα!!! πολύ χάρηκα!!! όλα καλά να σου πανε και να χεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Vango συγχαρητηρια κουκλα μου τι να πω πραγματικα ειναι ενα θαυμα,χαρηκα τόοσο πολύ, να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.

Μαρινα νομίζω εισαι η επόμενη εκπληξη η πιστη κανει θαύματα, εγω νομίζω οτι τωρα εισαι στο σωστο δρόμο επιτελους.

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρινακι, προχωράμε δυνατα μπροστα με τον καινουργιο γιατρό που θα μας φερει την επιτυχια.

Vango, συγχαρητήρια!!! :)

Αύριο πρωι-πρωι έχω ωοληψια. Ενα αυγουλακι παρολο που πηρα φαρμακα (όχι πολλα, αλλα πηρα), όπως παντα χωρίς ναρκωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha_gino_manoyla αληθεια τι θεραπεια εκανε ο αντρας σου?

γιατι και σε εμας το σπερμα ειναι το προβλημα εχει κυρσοκηλη που εκανε επεμβαση αλλα μαλλον δεν εγινε κατι.χαμηλος αριθμος,κινητικοτητα και πολλα ανωμαλα,ολα τα καλα εχει :lol::lol:

Το βρήκα!! Clomiphene citrate!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρινακι, προχωράμε δυνατα μπροστα με τον καινουργιο γιατρό που θα μας φερει την επιτυχια.

Vango, συγχαρητήρια!!! :)

Αύριο πρωι-πρωι έχω ωοληψια. Ενα αυγουλακι παρολο που πηρα φαρμακα (όχι πολλα, αλλα πηρα), όπως παντα χωρίς ναρκωση.

σου εύχομαι να ναι το τυχερό!!! ωοληψία χωρίς νάρκωση??γιατί??? χαράς το κουράγιο σου!! εγώ δε θα το άντεχα αυτό!! έφυγα απ κέντρο όταν μου είπανε χωρίς νάρκωση και πήγα αλλού....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha ginw manoula, εγω το αντίθετο. Φευγω από το κεντρο αν μου επιβαλλουν ναρκωση. Ειδικά για 1-2 ωαρια. Εχω κανει, βεβαια, ωοληψία, και με 7 ωαρια χωρίς ναρκωση. Πραγματικά δεν είναι τίποτα. Ενα τσιμπιματάκι για 1''.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vango τι ευχαριστα νεαααα!!συγχαρητηρια μια τελειομηνη και υγιη εγκυμοσυνη να εχεις!!!φυσα τωρα ε????

μπραβο ρε κοριτσια πολυ χαιρομαι που τα καταφερατε..μακαρι να ερχοταν και σε μενα αυτο το μηνα ετσι και να μην χρειαστει εξωσωματικη....βεβαια δεν με πειραζει αν δεν ερθει φυσιολογικα(που τοσα χρονια θα ειχε ερθει αμα ηταν)τουλαχιστον ελπιζω με την εξωσωματικη!

Μαρινα ευχομαι ολα καλα να πανε με την επεμβαση και μετα τσουπ να ερθει το μωρακι γερο και δυνατο :)

tha_gino_manoyla δεν το ξερω καν αλλα ειπες ειναι για την κατατμιση που και αυτο δεν ξερω τι ειναι :?

κοριτσια δεν κανουν σε ολα τα κεντρα ναρκωση?ειναι καλο να κανεις η οχι?

Λαμπρινη τι ωραια με το καλο το αγορακι σας!ειναι αυτοι οι γιατροι ωρες ωρες βρε παιδι μου λιγο στον κοσμο τους..αντι να πει στα ισα τι συμβαινει εσυ εχεις την αγωνια σου και "κρεμεσαι" απο τα χειλη του και αυτος λεει μετραει :lol:

ωραιο το σιτε σου ερχομαι και εγω εκει αν με θες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose25.... και εγώ έτσι έλεγα αν ήταν να ρθει θα χε έρθει τόσο καιρό....καθώς προσπαθούσαμε 3 χρόνια....και δεν είχαμε αφήσει χρόνο να πάει χαμένο!!!! θα ρθει και σε σένα και εύχομαι σύντομα!!!

τα περισσότερα κέντρα κάνουν νάρκωση... εξαρτάται τι θες...εγώ δεν αντέχω τον πόνο και βασικά αγχώνομαι και αν τα βλεπα όλα αυτά θα αχγωνόμουνα πολύ....έτσι κοιμόμουνα και όταν ξυπνούσαν μου λέγανε τα αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha gino manoula, πιο πολυ ειναι ο φοβος του πονου παρα ο ίδιος ο πονος. Ειδικά για ένα-δυο ωαρια δεν αξιζει να παιρνεις ναρκωση. Για περισσοτερα, ίσως. Τεσπα, αυτό εξαρταται από το τι θέλει η καθε κοπέλα κι γι΄ αυτό στα κεντρα ειναι διαλλακτικοί. Αν θες ακομα και με ενα ναρκωση, θα στην κανουν, δεν αρνουνται. Αν παλι όχι, θα σε ακουσουν.

Γονιμοποιηθηκε το εμβρυακι μου και θα το βαλω στη καταψυξη. Ενα στο καλαθακι μας.

Λαμπρινή, σουπερ ο γιατρός. Πολυ γλυκος άνθρωπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose25.... και εγώ έτσι έλεγα αν ήταν να ρθει θα χε έρθει τόσο καιρό....καθώς προσπαθούσαμε 3 χρόνια....και δεν είχαμε αφήσει χρόνο να πάει χαμένο!!!! θα ρθει και σε σένα και εύχομαι σύντομα!!!

τα περισσότερα κέντρα κάνουν νάρκωση... εξαρτάται τι θες...εγώ δεν αντέχω τον πόνο και βασικά αγχώνομαι και αν τα βλεπα όλα αυτά θα αχγωνόμουνα πολύ....έτσι κοιμόμουνα και όταν ξυπνούσαν μου λέγανε τα αποτελέσματα!!!

δικιο εχεις αμα θελει ο Θεος θα ερθει οσος καιρος και να εχει περασει!

βασικα ειχα ακουσει οτι εχεις τις αισθησεις σου απλα εισαι σε μια μεθη.οχι οτι γινεται ολικη ναρκωση :o αχ δεν ξερω φοβαμαι λιγο την ολικη,το μετα πως θα ειμαι και βασικα θελω να βλεπω τι γινεται.νιωθω οτι αν δεν παρακολουθω θα κανουν οτι να ναι..καλα βλακειες λεω τωρα λες και ξυπνια να ειμαι θα καταλαβαινω τι κανουν απλα νιωθω πιο σιγουρια ξυπνια.αν ποναω ομως καλυτερα να με κοιμησουν!ουφ αγχωθηκα τωρα :-ss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δικιο εχεις αμα θελει ο Θεος θα ερθει οσος καιρος και να εχει περασει!

βασικα ειχα ακουσει οτι εχεις τις αισθησεις σου απλα εισαι σε μια μεθη.οχι οτι γινεται ολικη ναρκωση :o αχ δεν ξερω φοβαμαι λιγο την ολικη,το μετα πως θα ειμαι και βασικα θελω να βλεπω τι γινεται.νιωθω οτι αν δεν παρακολουθω θα κανουν οτι να ναι..καλα βλακειες λεω τωρα λες και ξυπνια να ειμαι θα καταλαβαινω τι κανουν απλα νιωθω πιο σιγουρια ξυπνια.αν ποναω ομως καλυτερα να με κοιμησουν!ουφ αγχωθηκα τωρα :-ss

Μην αγχώνεσαι καθόλου! Αυτό είναι το πιο εύκολο στην όλη διαδικασία.. δεν είναι όπως η μέθη που πας για χειρουργείο πχ.. είναι πολύ πιο ελαφριά και κρατά περίπου ένα τέταρτο... έχω κάνει μια μέθη για ωοληψία και άλλες 2 για απόξεση.. τίποτα δεν ήταν... μην το σκέφτεσαι καθόλου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...