Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια! Τα εκανα λιιιιγο μανταρα με τις φωτο ε? πως τα καταφερα και την εβαλα τοσες φορες ακομα δεν το καταλαβα... Αχ ευχαριστουμε Χριστινα... Εμεις εχουμε 4 χρονια απο το γαμο μας. Να να αυτα βλέπω και μελαγχολω... Τι καλα να εφτανα παλι στα 60!

Λοιπον πίσω στα δικά μας!

Πρωινό: ενα κουλουρι

Δεκατιανο: ενα χυμο πορτοκαλι 2-3 μπουκιες κεικ καροτο

Μεσημεριανο: 2 σαρμαδες, λιγο σαλατα χορτα, μιση φετα ψωμι

Απογευματινο: 2 μπισκοτα

Βραδυνο: σαλατα με μαρουλι,παντζαρι,καλαμποκι,γιαουρτι και λιιγο φετα

Σημερα τα πηγα καλα νομιζω ε??

Χαρηκα πολυ σημερα που εφτασα 78!!! Αντε βρε καμμια δεν μου το σχολιασε :(

Μαρια να ρωτήσω το βιβλιαρακι για τις θερμιδες ποσο το πηρες; ακριβο; Λεω μπας και κολλησω να το εχω για backup plan...

Αυτα κοπελες... Σας καληνυχτω!! Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νάντια, πολύ ωραία η φωτογραφία του γάμου σου! Μάλλον σου αρέσει πολύ κι εσένα, γι' αυτό μας την έβαλες έξι φορές. :P

Σας γράφω τα σημερινά μου:

Πρωινό: Ένα τοστ με χωριάτικο ψωμί και τυρί και ένα τσάι βουνού.

Δεκατιανό: Ένα ποτήρι σπιτική λεμονάδα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο τραχανά, ντοματοσαλάτα με κρεμμύδι, μερικές ελιές και μισή φέτα ψωμί.

Απογευματινό: Λίγα κόλλυβα.

Ένα μήλο.

Δύο μικρά μανταρίνια.

Βραδινό: Ένα πιάτο μακαρόνια (πάστα κιντς με καρότο) με λίγη φρέσκια ντομάτα σε κύβους, κρεμμύδι, μαϊντανό και τριμμένη μυζήθρα (ό,τι περίσσεψε από το φαγητό του Αντρέα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααα!!!!!

Πώς πάει ο αγώνας μας;;;

Αχχχχχχχχχχχχ, (όχι αυτή η γυναίκα μου) αλλάααααααα αυτά τα κιλάαααααα!! :roll::roll::roll:

Μαμά Νάντια πήγες 78!!!!!!!!! Μπράβοοοοοοοοοοοοοο! Καλή συνέχεια!

Αχ, θέλει υπομονή και πείσμα..........αυτά λέω στον εαυτό μου!

Όσο για την φωτογραφία σε θαύμασααααααααα!!!!! Όντως ο άντρας σου οδοντογλυφίδαα :o

Ο δικός μου δεν είναι παχύς, αν και έχει πάρει 7 κιλά από τότε που γνωριστήκαμε, αλλά έχει γυμνασμένο σώμα... ;)

Άννα Μαρία, κόλλυβααααααααα;;;;;;;;;;; άσε δε θα πάρουμε! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι να σχολιάσω για σένα;;;;;;;; τα λόγια περιττάαααα.....αν παχύνεις τα λέμε :lol::lol::lol::lol::lol:

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σου γράψω μαμά Νάντια......συγγνώμη....

Το βιβλιαράκι το πήρα 9,40 βέβαια υπάρχουν και πιο οικονομικά νομίζω....

θα σου στείλω πιο ακριβώς είναι σε πμ για να το δεις στο ιντερνετ και αν θες να το αγοράσεις...

Αύριο μετά από μια βδομάδα θερμιδομέτρησης [smilie=icon_study.gif] [smilie=icon_study.gif] [smilie=icon_study.gif] [smilie=icon_study.gif] ανεβαίνω στη ζυγαριάααααα [smilie=naka.gif][smilie=naka.gif] χα χα χα για να δούμεεεεεεεε..........

το θέμα είναι η συνέχεια, η πρώτη βδομάδα καλά πήγε.....

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!Ναντια ελα μαζι θα φτασουμε τα 60!!!σε βαθος χρονου ομως :lol::lol::lol::lol: μπραβο που εχασες!!!κιλο εχασες???? και εγω μεχρι τα Χριστουγεννα θελω να εχω φτασει 76 -77εαν μπορεσω βεβαια...

αχ αν σας βαλω και εγω φωτο στα 60-61 κιλα που ημουν οταν με γνωρισε κορμαρα!αλλα ας της βλεπουμε για να εχουμε στοχο να ξαναγινουμε ετσι!αλλα βλεπω η ζυγαρια κατεβαινει με τις οδηγιες του διαιτολογου,,,σε λιγες μερες θα σας γραψω την μειωση την τελικη.

λοιπον τα χθεσινα μου

πρωινο-1 τοστ+1 ποτηρι γαλα 0%

προγευμα-1 σοκοφρετα(με αφηνει να τρωω καποιες ημερες της εβδομαδας)

μεσημεριανο-300γρ.,μακαρονια+30γρ τυρι +σαλατα μαρουλι-ντοματα(χωρις σαλατα δεν χορταινα με τπτ) :cry:

απογευματινο-30γρ χαλβας

βραδινο-1 τονοσαλατα+1 φετα 30γρ ψωμι

αυτα για εχθες!!!!

η ζυγαρια τροφιμων πηρε φωτια :lol::lol::lol: τελικα τωρα καταλαβαινω γιατι κολλησε η ζυγαρια....ετρωγα πολυυυυυυυυ περισσοτερο...

οσο για το βιβλιο θερμιδων οταν λεει μεριδες εννοει κανονικες...οχι τεραστια πιατα...να καπου εκει 300γρ. το πιατο!!!αυτο μου το ειχε εξηγησει ο διαιτολογος...οτι ειναι παγιδα!

χθες η αληθεια ειναι πεινουσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα μου αντε να μας πεις και εσύ τα αποτελέσματα....

Σίγουρα όταν λέμε μερίδες εννούμε εστιατορίου , μικρή ποσότητα.

Εγώ δε το μετράω έτσι....αλλά κοιτάω και τα γραμμάρια....η αυριανή μέτρηση θα δείξει... :o

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Συγχαρητήρια Νάντια για το κιλό...μην επαναπαύεσαι όμως (τα λέω για μένα πιο πολύ...γιατί έτσι την πατάω πάντα) και βουρ για το επόμενο!

Εγώ είμαι σταθερή νομιζω...ο άντρας μου μου εκρυψε την ζυγαριά...γιατί πήγαινα κάθε 2 ώρες και ζυγιζόμουν...!

Όσο για τον θερμιδομετρητή...νομίζω οτι δουλεύει...τουλάχιστον σε δικά μου συγγενικά πρόσωπα...έκανε θαύματα!

Είχα μια θεία που από τότε που τη θυμόμουν ήταν χοντρή. Κάποια στιγμή για λόγους υγείας έπρεπε να χάσει κιλά και τα κατάφερε μόνο με μέτρημα θερμίδων.

Μέσα σε ενάμιση χρόνο έχασε 18 κιλά (περίπου 1 κιλό το μήνα) και την επόμενη χρονιά άλλα 8 (σύνολο 26) και μαζί μ εκείνη έχασαν και ξαδερφές μου (επίσης υπέρβαρες).

Έχουν περάσει 15 χρόνια από τότε και δεν έχει φοβερές αυξομοιώσεις. Αλλά όταν ξεφεύγει λίγο πάλι με τον θερμιδομετρητή επανέρχεται.

Τώρα τα χθεσινά μου:

Πρωι : τόστ τυρι-μπριζόλα καπνιστή

Ενδιάμεσα: 1 καφέ

Μεσημέρι: λίγο παστίτσιο + 1 κομμάτι τυρί φέτα

Απόγευμα: τοστ τυρί+μπριζόλα καπνιστή + 1 φραπόγαλο!

Βράδυ: κάστανα ψητά +1 ποτήρι γάλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινάκι κάθε τρεις και λίγο βρεεεεεεε πάνω στη ζυγαριάαααααα....

καλά και εγώ το εχω κάνει αυτό όχι κάθε δυο ώρες αλλά καθε μέρα....

τώρα θα ανέβω αύριο ...να δω τα αποτελέσματα μιας εβδομάδας με θερμιδομετρητή..

Η θεία σου έκανε πραγματικά καλή δουλειά, δεν είναι και εύκολο....

Βέβαια εγώ δεν αντέχω να τα χάσω σε μισό χρόνο....ήθελα λίγο πιο γρήγορα...

αλλά ας βάζουμε ένα κοντινό στόχο και βλέπουμε

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Εγω θα παω διαιτολόγο την Παρασκευη κ θα ζυγιστώ :|:D

Τα χθεσινά μου

Πρωι καφέ

Δεκατ μια φετα ψωμι με γαλοπουλα

Μεσημέρι 2 μετριους λαχανοντολμάδες με γιαούρτι

Απογευμα μπαρα δημητριακών

Βράδυ γιαούρτι

Και σήμερα

Πρωι καφές

Δεκατιανό 1 μεγάλο κουλούρι

Μεσημέρι γίγαντες 5 ελιές 1 φετα ψωμί κ σαλάτα

Απογευμα μπάρα δημητριακών με 1/2 κυδώνι

Βράδυ γιαούρτι με δημητριακά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Γιωταμαρία, γιατί καλέ, είναι νόστιμα τα κόλλυβα και πολύ θρεπτικά! Είχε πάει ο άντρας μου στο μνημόσυνο ενός φίλου του που πέθανε το καλοκαίρι, και έφαγα λίγα για να συγχωρέσω.

Σου φάνηκε υπερβολικό το μενού μου; Αφού δεν έφαγα κάτι υπερβολικό ή μεγάλες ποσότητες, ούτε και γλυκό έφαγα. Άλλωστε, δε θέλω να χάσω κιλά, να τα διατηρήσω θέλω και να τρώω όσο πιο υγιεινά μπορώ.

Μαρίνα, οι μερίδες εστιατορίου πώς είναι δηλαδή; Γιατί όταν ακούω μερίδα εστιατορίου, μου έρχεται στο μυαλό ένα γεμάτο πιάτο.

Ελίνα και Χριστίνα, μια χαρά σας βλέπω!

Γράφω κι εγώ τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί και μέλι και ένα τσάι βουνού.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Πατάτες φούρνου + σαλάτα μαρούλι-ρόκα-ρόδι (γιάαααααααααααααααααααααααααααμ!!!!!!!!!) + ελιές.

Απογευματινό: Δύο μανταρίνια.

Ένα πολύ μικρό μήλο.

Βραδινό: Πατάτες φούρνου + ελιές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!

Τι μου κανετε??

Σημερα μου εκανε έκπληξη η κουμπαρούλα μου και ήρθε απο την Αθηνα και χαρηκα πολυ πολυ!! Ευχαριστω πολυ για την φωτο!!

Ειδες Μαρια πραγματι ειναι αδυνατούλης πολυ ο αντρας μου , γι αυτό και μου αρεσει ;);) χαχα, και αμα τον δεις τι τρώει!! Αντε καλη επιτυχια αυριο, με το ζυγισμα! Και το βιβλιαρακι καλη τη βλεπω την τιμη, αρκει να ειναι αναλυτικο, ειναι?

Μαρινα εμεις μαζι θα τα χάσουμε!!! και εγω οταν πηγαινα διαιτολογο καταλαβαινα τα λαθη μου, οπως με υδατανθρακες να μην τρωω ψωμι, να κραταω τις μεριδες πεντε την μερα κτλ. Γι αυτο και τωρα νιωθω λιιιιγο πιο σιγουρη και κανω τα παλια διαιτολογια, τα λεω και σε σας, μεχρι τουλαχιστον να κολλησω και να δω τι θα κανω...

Αννα μαρια μια χαρα σε βλεπω και τα κολλυβα και εμενα με αρεσουν αρκει να εχουν αρκετη ζαχαριτσα.

Ελινα ε βρε δεν θελει και τοσο αγχος, καλα εικανες ο συζυγος και στηνε κρυψε την ζυγαρια! Εγω παντως μια φορα την βδομαδα ανεβαινω, για να μην με πιανει αμοκ!!

Τα σημερινα μου για να παω και για υπνο :

Πρωινο: τπτ

Δεκατιανο: μια φετα κασερι

Μεσημεριανο: 1 1/5 κουπα μακαρονια με σαλτσα ντοματα-ζαμπον-μανιταρι-καλαμποκι, παντζαρι, ενα μιιιικρο κομματι σοκολατοπιτα( τηνέκανε η κουμπάρα ντε ) και δυο μικρα cupcake μηλου( με πιασανε οι προκοπες και εκανα παλι), μια εψα λεμοναδα με στεβια μονο 7 θερμιδες

Απογευματινο: ενα φραπογαλο γλυκο

Βραδυνο:10-12 πηρουνιες μακαρονια, μια φετα κασερι

Αυτα για σήμερα! Πως με βλέπετε κυριες μου? τα λεμε αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια και Χρόνια Πολλά σε όσους γιορτάζουν!!!!

Χριστινάκι μου μια χαρά η διατροφή σου!

Αύριο θα δεις και τα αποτελέσματα, καλή επιτυχία!

Άννα Μαρία μου σε πείραξα βρεεεεεεεεεε, παλιά έτρωγα και εγώ κόλλυβα , μικρή , τώρα μεγάλη τα έχω πάρει με στραβό μάτι :shock:

Όσο για τη διατροφή σου, μπράβο σου!!!!!!!! Γιατί η συντήρηση είναι η πιο δύσκολη και εσύ τα πας περίφημα!

Μαμά Νάντιααααααααα σου έστειλα και μηνυματάκι!

Κορίτσια ζυγίστηκα!!!!!

Λοιπόν τα αποτελέσματα μιας εβδομάδας με θερμιδομετρητή είναι............ - 1.600kg!!

Μια χαράααααααα, το θέμα είναι να το συνεχίσω με την ίδια θέρμη όπως το άρχισα ;):?

d7yDp2.png

gIHGp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HELLO GIRLS!!!!!!!! :D:D:D:D

ΜΑΡΑΚΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΕΙΩΣΗ ΜΠΡΑΒΟΟΟ!!!ΑΝΤΕ ΑΥΡΙΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΝΕΑ!!! :):D:D:D

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΛΙΓΟ ΜΑΚΑΒΡΙΑ ΤΑ ΚΟΛΥΒΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΕΙΠΕ!!! :lol::lol::lol: ΖΗΛΕΨΑ ΤΗΝ ΣΑΛΑΤΑ ΣΟΥ ΧΘΕΣ!!!ΤΟ ΡΟΔΙ ΠΩς ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ???ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ??ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΟΥΚΟΥΤΣΑΚΙΑ !ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΩ ΤΙ ΚΑΡΥΚΕΥ ΜΑΤΑ ΒΑΖΕΙΣ???ΓΡΑΨΤΗΝ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ! :D:D:D ΑΝ ΚΑΙ Η ΡΟΚΑ ΠΙΚΡΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΒΑΛΣΑ ΜΙΚΟ ΠΑΕΙ Ε?

ΝΑΝΤΙΑ

ΤΑ ΚΕΙΚΣ ΝΑ ΑΠΕΦΕΥΓΕΣ...ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΓΙΔΕΣ ... ;)

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ

ΠΡΩΙΝΟ-1 ΤΟΣΤ+1 ΠΟΤΗΡΙ ΓΑΛΑ 0%

ΠΡΟΓΕΥ- ΜΗΛΟ+ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ

ΜΕΣΗ-300ΓΡ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ+3ΟΓΡ.ΤΥΡΙ+ΝΤΟ ΜΑΤΑ

ΑΠΟΓΕΥ-1 ΣΟΚΟΦΡΕΤΑ

ΒΡΑΔΙΝΟ-2 ΤΟΣΤ

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΕΧΘΕς!!!

:D:D:D:D

ΑΥΡΙΟ ΖΥΓΙΣ ΜΑ!!ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι μια χαρά η διατροφή σου!!!!!

Αύριο θα δεις και εσύ την ζυγαριά να κατεβαίνει ;)

Τι ωραίο συναίσθημα αυτό ε;;; :lol::lol::lol::lol:

Θα περιμένουμε νέα σου!

d7yDp2.png

gIHGp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα τσάι βουνού.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Κοτόπουλο στη γάστρα + ρύζι πιλάφι με άνηθο + γιαούρτι + σαλάτα μαρούλι-φρέσκο κρεμμυδάκι-άνηθο (του άνηθου έγινε σήμερα!).

Απογευματινό: Λίγο ρόδι.

Μια φέτα ψωμί με τυρί.

Δύο μανταρίνια.

Ένα μήλο.

Βραδινό: Λίγο κοτόπουλο, λίγο ρύζι, λίγο γιαούρτι! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάντια, πολλά γλυκά βλέπω!

Τα κόλυβα που έφαγα προχτες δεν είχαν καθόλου ζάχαρη, μόνο σιτάρι-ρόδι-αμύγδαλο-σταφίδα-σουσάμι.

Μαρίνα στη σαλάτα έβαλα ρόκα και μαρούλι, από πάνω τα σπυριά του ροδιού και αλάτι, ελαιόλαδο και βαλσάμικο. Μόνο αυτά. Τις προάλλες που είχαμε τη συνεστίαση του σχολείου μας σέρβιραν μια σαλάτα με ρόκα (ίσως και μαρούλι), ρόδι, λιαστή ντομάτα, καρύδι, παστό σύκο, παρμεζάνα και σος μπαλσάμικο-μέλι. Το μέλι, όμως, ήταν νομίζω λίγο περισσότερο απ' όσο έπρεπε και κάπου με χάλασε, το καταλάβαινες πάρα πολύ στη γεύση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!

Χριστινάκι και Μαρίνα αν θυμάμαι καλά σήμερα είναι η ζύγιση!

Καλά αποτελέσματα!!!!!!! ;)

Άννα Μαρία εκεί εσύ σταθερήηηηηηηηη, μωρέεεεεεε μπράβο!!!!!!!!

Εγώ χτες το έριξα έξω :lol::lol::lol::lol::lol:

1 ποτήρι γάλα

1 φλυτζάνι στραγγιστές φακές

1 μπολάκι μακαρόνια

1 τοστ με μια φέτα τυρί φίνα

d7yDp2.png

gIHGp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!κατεβηκε ναιιι!!!! και η μειωση ειναι -1,400 :D:D:D:D

καλα παμε...καλα!!!

λοιπον τα χθεσινα μου...

πρωινο-1 τοστ+1 ποτηρι γαλα 0%

προγευμα-30γρ.χαλβα

μεσημεριανο-300γρ,σπανακορυζο+2 φετες ψωμι+60γρ τυρι

απογευματινο-1 σοκοφρετα

βραδινο-1 τονοσαλατα+30γρ ψωμι

αυτα για εχθες! :D:D:D

αχ μακαρι να χασω και τα αλλα τοσο γρηγορα!

Μαρακι εχθες βλεπω το παραξιλωσες!!! :lol::lol::lol::lol: καλε εσυ τρως σαν σπουργιτι!!!

φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκιιιιιιιιιι σούπερρρρρρρρρρρ!!!!!!! -1.400 μια χαρά σε βρίσκω....!!!!!!!!

Μπράαααβοοοοοοοοο, θα είσαι κορμάρα σε 4 μηνες!!!!!!!!

d7yDp2.png

gIHGp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγω!!!

Μαρίνα!!!! Τέλεια!!!! και εις κατώτερα!!!!

Και τωρα να σας πω τα χθεσινά μου αίσχη....

Πρωινο: ενα κεκακι μηλου

Δεκατιανο:τπτ

Μεσημεριανο: λιγα noodles ρυζιου με κινεζικη σαλτσα και κοτοπουλο και λιγα noodles με γλυκοξυνη και κοτοπουλο, σαλατα μαρουλι-πιπερια-παντζαρι (ειναι εδω η κουμπάρα και ειπαμε να κανουμε ασιατικο μενου χαχα)

Απογευτινο:μια χουφτα πατατακια....

Βραδυνο: (πηγαμε σε ενα γλεντι για νυφικο) μπολικη σαλατα μαρουλι, ενα μπιφτεκι ψητο, λιγο ψωμακι και ενα τριγωνακι κεφαλοτυρι. Ενα πολυυυυ μικρο κομμαρι καρυδατο, ισα δυο μπουκιες ηταν, μια λεμοναδα

Αχχχ χαλια ηταν ξερω, αλλα το βράδυ βοσκησα οσο μπορουσα για να μην φαω απο τα αλλα..ειχαν κετεριγκ και φαινονταν ολα τελεια!!

Αννα μαρια ξερω ξερω , εχω γίνει πολυ γλυκατζού μετα τις γεννες ενώ δεν ήμουν ετσι πριν, ημουν πιο πολυ του αλμυρου!

Μαρία ξεσαλωσες βρε ντροπη!!!

Τα σημερινα το βραδυ θα σας τα γραψω αν και χαλια παλι ειναι γιατι εψηνε τα τσιπουρα π μπαμπας μου και ημασταν στο καζανι... Και αυριο τα ψηνουν ο πεθερος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Μαρίνα, συγχαρητήρια! Και εις κατώτερα εύχομαι!

Νάντια, χμ... Κοίτα, βασικά το απογευματινό σου είναι χάλια, κατά τα άλλα δεν τα πήγες κι άσχημα. :)

Τι έφαγα σήμερα;

Πρωινό: Ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί και μέλι και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Λουβί φρέσκο (=αμπελοφάσουλα ή μαυρομάτικα φασόλια φρέσκα, νομίζω είναι το ίδιο) με κολοκυθάκι και λίγη πατάτα, όλα βραστά με λαδολέμονο και κρεμμύδι + ελιές + δύο φέτες ψωμί.

Απογευματινό: Λίγο ρόδι.

Ένα μανταρίνι.

Λίγα μπατόν σαλέ (ο Θεός να τα κάνει, ήταν εκείνα τα αλμυρά στικάκια που δίνουν με το ποτό, τα είχε φέρει ένας μαθητής και έφαγα λίγα έτσι όπως μιλούσαμε).

Βραδινό: Μία χωριάτικη τυρόπιτα (σπανακόπιτα είπα στον άντρα μου και ο έξυπνος έφερε τυρόπιτα. Τι να κάνω, την έφαγα κι ας είναι Παρασκευή...)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι παλι!

Αννα Μαρια τα πατατακια ε?? Εε παιζαμε μπιριμπα με την κουμπάρα ( αχ αυτη η κουμπαρα θα μου πειτε στο τελος...) και με την αδερφη μου και τρωγανε ( ειναι και οι δυο πολυ αδυνατες) και εφαγα και εγω μια χουφτα...

Τα σημερινα μου αισχη...

Πρωινο: τπτ

Δεκατιανο: μισο κουλουρι

Μεσημεριανο: ενα παϊδακι, ενα σουτζουκακι, λιγη μπριζολα, μπολικη σαλατα μαρουλι- ντοματινια, ενα κομματι φετα, δυο φετες ψωμι, δυο μικρα σαραγλακια, ενα ζεματιστο κουραμπιε :o:o:o:o (το εβγαλα τα ματια ξερω...)

Απογευτινο:τπτ

Βραδυνο: μια φετα ψωμι ,μια φετα κασερι

Το παρακανα το μεσημερι, ηταν που είμασταν στο καζανι και ψήναν κτλ, αλλα τι τα ηθελα και τα γλυκα?? αλλα δεν μπορουσα να σταμαήσω να τρωω...γι ´αυτο αρχισα να βοσκαω παλι μπας και φουσκωσω και σταματησω να τρωω

Αυριο θα παμε παλι βγαζει τσιπουρα ο πεθερος... Θα προσπαθησω να μην γουρουνιασω!! Ορκίζομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Μαρίνα μπράβο!!!εγω ήμουν -1 κιλό αλλα σε 2 βδομάδες. έκανα όμως παρατυπίες

Ναντια τα σημερινά σου, αχ..!!Η διαιτολόγος μου είχε πει όταν έχουμε τέτοια γεγονότα κ θα φάς να τρώς τουλάχιστον 1 ειδος κρέατος ,ποτέ κρεας με τυρί κ ή ψωμι ή πατάτες ή ρύζι. Τα δικά μου χθεσινά

Πρωι καφε

Δεκατιανο 2 μπισκότα κ 1 κουλούρι

Μεσημέρι φασολάκια με τυρί κ 1 φετα ψωμί

Απογευμα μπαρα δημητριακών κ λίγο κυδώνι

Βραδυ γάλα με κορν φλεικς κ κουάκερ

και σήμερα

Πρωι καφέ

Δεκατιανο κουλούρι

Μεσημέρι γεμιστά ορφανά τυρί κ σαλάτα

Απογευμα μπάρα δημητριακών κ 2 κουταλίτσες απο το γιαουρτι του παιδιου κ 1/2 ζελέ

Βραδυ γιαουρτι δημητριακών κ 3 ξερά δαμάσκηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!!!

Καλό Σαββατοκύριακο!

Άννα Μαρία τι να πω;;; ουδέν σχόλιο!!!!!! :lol::lol:

Μαμά Νάντια........θα σε μαλώσω!!!!!:lol::lol::lol::lol: εντάξει μωρέ σε καταλαβαίνω....αλλά ήταν όλααααααααα φουλ θερμίδες!!!!!!!!! Τώρα μιλάει ο θερμιδομετρητής!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Χριστινάκι πόσο έχασες τελικά;; έγραψες και δε το είδα......συγγνώμη!

d7yDp2.png

gIHGp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να γράψω τα χθεσινά μου.....

1Γαλλικος καφές

1 κομμάτι σολωμός στο φούρνο, με βραστή πατάτα, καρότο, κολοκύθι

1 Ελληνικό καφέ

1 ποτήρι γάλα πράσινο

d7yDp2.png

gIHGp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...