Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

Κοριτσια πειναω!!!! Μπηκα να σας πω τον πονο μου!! Σημερα πειναω πολυ!! Εχω και τα κεκακια μου που με κοιτανε και τα κοιταω αλλα δεν εφαγα κανενα ακομα... Εχω και ορεξη να κανω και αλλο γλυκό σημερα αλλα δεν θα υποκειψω γιατι αν το κανω θα εχω και αλλο πραγμα να παλευω να μην φαω...

Πω πω μαρινα μονο τεσσερις μηνες? εγω θα ανυπομονουσα τρελα!! Και να εισαι σιγουρη οτι θα χανεις..και εγω ετσι παθαινα, οχι οτι ειχα αγχος ή δεν ετρωγα ισα ισα ετρωγα πολυ, αλλα καθε φορα στην πρόβα ολο και μου το μαζευαν το νυφικο..

Μαρια αχ ετσι νιωθω, σαν καδος, για ενα καιρό τα πετουσα αλλα δεν ειναι καιροι για πεταμα.

Να ρωτησω και κατι ακομα? σε διαφορες δημοσιευσεις βλεπετε και εσεις συνεχεια δυο παιδακια ή μονο εγω το παθαινω?

Φιλακια κοριτσια τα λεμε το βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αααααααααααχχχχχχ κι εγώ πεινάω αλλά δεν θα φάω άλλο!

Σήμερα το παραξεφτυλίσαμε από το πρωι!

Πρωινό: μια τάρτα μηλόπιτα!!! + 2 milcafe

Μεσημεριανό: Γουρουνόπουλο στο φούρνο με πατάτες + σαλάτες

Απόγευμα: 1 capucino

Βράδυ: άνοιξα ένα σακουλάκι πατατάκια και τσίμπισα μερικά αλλά δεν τα τσάκισα όλα!

Σχετικά με το γάμο μας...τι θυμήθηκα τώρα...έπεσε πολύ προσωπική δουλειά και μέχρι τελευταία στιγμή φτιάχναμε πράγματα!

-Το νυφικό ...αφού έψαξα όλα τα μαγαζιά τελικά δεν μου άρεσε τίποτα σε νυφικό κι έραψα ένα αέρινο φόρεμα που πολύ το ευχαριστήθηκα...το είχα δει σε ένα περιοδικό πριν να αρχίσω να δοκιμάζω νυφικά και το ξεπατικώσαμε μαζί με τη μοδίστρα.

-Τα προσκλητήρια ήταν ολόκληρη κατασκευή και έγινε ειδική παραγγελία οπότε κι εκεί είχαμε χαρτοκοπτική...

-Τις μπομπονιέρες τις φτιάξαμε επίσης μόνοι μας ...από την κατασκευή μέχρι τον στολισμό.

- Τη διακόσμιση των τραπεζιών πάλι κατασκευές με κηροπήγια κτλ άλλη δουλειά κι εκεί...

-Το στολισμό της εκκλησίας τον σχεδίασα στο μυαλό μου αλλά έστειλα κάτι ξαδέρφια μου από νωρίς μαζί με τον ανθοπώλη και τα φτιάξανε μαζί...

Βέβαια να πω την αλήθεια οι κουμπάροι μας ανέλαβαν πολλά επί του δημιουργικού (χειροτεχνίες) γιατί αυτή είναι η δουλειά τους αλλά ήμασταν μεγάλο συνεργείο!

Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ´μαι παλι!!! Παλι πειναω αλλα εχω παρει παραμασχαλα ενα μπουκαλι νερο μπας και διψαω και δεν πειναω.... αχ ελινα πως σε νιωθω!!! Αληθεια τι ειναι το milcafe?

Τα σημερινα μου:

Πρωινο: ενα κομματι πιτσα, μισο ποτηρι γαλα

Δεκατιανο: μισο πορτοκαλι

Μεσημεριανο: κρεας μοσχαρι με ενα φλυτζανι πρασα, δυο φετες ψωμι

Απογευματινο: ενα φραπογαλο γλυκο

Βραδυνο: μια σαλατα( μαρουλι,ντοματα,αγγουρι, γιαουρτι) χωρις λαδι!

Καλα τα πηγα νομιζω σημερα, και το καταλαβαινω γιατι πειναω!!!

Αχ κοριτσια κοιτουσα κατι παλιες φωτογραφιες και μελαγχολισα... Ημουν τοοοοσο αδυνατη και η χαζη τοτε νομιζα οτι ειμαι και χοντρη... Ξερετε πως μπορω να βαλω καμια φωτο να με δειτε?

Καληνυχτα κυριες μου!! Τα λεμε αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααα!!!!!!

Μαμά Νάντια ρώτησες πόσα στικεράκια βλέπουμε, βλέπω 2 παιδάκια!

Όσο για το πως θα βάλεις φωτό .....μόλις γράψεις το κειμενάκι σου πατάς από κάτω αντί Υποβολή , πατάς Προεπισκοπηση.........εκεί κάτω θα δεις μια καρτέλα που λέει προσθήκη συνημμένου, θα κάνεις αναζήτηση στη φωτό που θες και μετά προσθήκη αρχείου.............πριν το στείλεις μπορείς να κάνεις προεπισκόπηση για να δεις τι στέλνεις και μετά υποβολή.

Ελπίζω να βοήθησα!

Ελινάκι θυμήθηκες τα του γάμου....εγώ θυμάμαι τα της βάπτισης, που θεωρώ ότι ήταν και πολύ καλύτερη σε όλα!!!!!!

Γουρουνόπουλο έφαγες θηρίο;;;;; Κοίτα η δυσανεξία λέει φάτο, αλλά οι θερμίδες μου λένει όχι! :shock::shock:

Λοιπόν τα χθεσινά

πρωινό 1 ποτήρι γάλα

1 γαλλικός καφές

μακαρόνια με ντομάτα φρέσκια και μια φέτα τυρί

και βραδυνό 1 ποτήρι γαλα με μια φέτα του τοστ και μια φέτα τυρί

Κορίτσια αυτά τα λίγα είναι σε θερμίδες 932 θερμίδες και εγώ πρέπει να καταναλώνω έως 1098

φαντάσου πόσο λίγο πρέπει να τρώμεεεεεεεεεεεεεεεεε :shock::shock::shock::shock:

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια τι ειναι το milcafe?

είναι ένα μικρό ρόφημα τη ΔΕΛΤΑ το βρίσκεις στα ψυγεια και έχει γάλα με καφέ με σοκολάτα ... αυτές τις βλακείες που συνηθίζω δηλαδή...

όσο για τη βάφτιση...εκεί είναι που έριξα ΤΟ τρέξιμο γιατί νόμιζα οτι έχω χρόνο αλλά με τη δουλειά και τα παιδιά ήταν ελάχιστος ο χρόνος.

Κι εκεί πάλι εμείς κάναμε τα προσκλητήρια,τις μπομπονιέρες, τα μαρτυρικά,τις λαμπάδες, τα κουτιά της βάπτισης, την κολυμπήθρα (στολισμό), τα μπουκάλια με το κρασί (αναμνηστικά) καθώς και όλο το κέντρο τα τραπέζια και τον χώρο (ήταν σε εξωτερικό χώρο με δέντρα). Να ναι καλά οι κουμπάροι και πάλι... που ευτυχώς είχαν το concept και σιγά-σιγά προσθέταμε ιδέες.

Μόνο που αυτή τη φορά δεν έχασα κιλά...τουλάχιστον όχι όσα θα έπρεπε αλλά δεν βαριέσαι...

κάποια στιγμή θα φύγουν κι αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Γυρίσαμε το απόγευμα από την Κακοπετριά, ένα χωριό στα βουνά όπου πήγαμε για το διήμερο.

Περάσαμε πολύ ωραία!

Για γάμους λέτε... Εγώ στον δικό μου πέρασα απαίσια. Στη βάφτιση του Αντρέα, όμως, ήταν όλα υπέροχα!

Στο γάμο μου δεν έπεσε προσωπική δουλειά, εκτός από το νυφικό που μου το έραψε η μάνα μου με τη βοήθεια μιας φίλης της. Στη βάφτιση πάλι, έπεσε κυρίως προσωπική δουλειά!

Γιωταμαρία, ρε συ, τίποτα δεν τρως. Παίρνεις τις βιταμίνες που χρειάζεται ο οργανισμός σου; Μην καταρρεύσεις κιόλας. Εγώ πάντως θα κατέρρεα μ' αυτό το διαιτολόγιο.

Νάντια, θηλάζεις κιόλας, οπότε δεν είναι να κάθεσαι και να πεινάς (τι λέω τώρα για να δικαιολογούμαι!).

Ελίνα, γουρουνόπουλο, μιαμ μιαμ! Καλά, το μιλκαφέ δεν το σχολιάζω!

Μαρίνα, στη θέση σου θα είχα αρχίσει να ψάχνω λίγο για το γάμο...

Γιωταμαρία, εγώ είμαι όπως αυτές που λες τις οδοντογλυφίδες, αν και έχω ένα θεματάκι με τη χαλάρωση και την κυτταρίτιδα, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα!

Γράφω τι έφαγα αυτές τις δύο μέρες:

Σάββατο:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί, γαλοπούλα και χαλούμι και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Μια πέστροφα με σος σκόρδου + λίγες τηγανιτές πατάτες + χωριάτικη + λίγο ψωμί + ελάχιστα λαχανικά σχάρας + μία σπράιτ.

Απογευματινό: Ένα φρέσκο χυμό πορτοκάλι.

Δύο μικρά μανταρίνια.

Μια ζεστή σοκολάτα.

Βραδινό: Σουβλάκια κρασάτα + δύο σεφταλιές + μια γωνίτσα κυπριακή πίτα με χαλούμι και ντομάτα + σαλάτα + τηγανιτές πατάτες + μια πορτοκαλάδα (είχαμε πάει για ένα τουρνουά σκάκι και μας είχαν δείπνο μετά τους αγώνες) + ένα μικροσκοπικό κομμάτι τούρτα (είχε γενέθλια ένας από τους σκακιστές).

Κυριακή:

Πρωινό: Δύο φέτες ψωμί του τοστ φρυγανισμένες με βούτυρο και τυρί + λίγα αβγά σκραμπλ + 2 φέτες ώριμο χαλούμι.

Δεκατιανό: Ένα φρέσκο χυμό πορτοκάλι.

Μεσημεριανό: Μια μερίδα ντολμαδάκια με σέσκουλο (όχι με αμπελόφυλλα) + πατάτες τηγανιτές + ντομάτα-αγγουράκι (χωρίς λάδι, φέτες στο πιάτο, αυτό με μάρανε) + γιαούρτι + λίγες μπουκιές ψωμί.

Απογευματινό: Δύο μικρά κομματάκια γλυκό κουταλιού πορτοκάλι (το αγόρασα από την Κακοπετριά και ήθελα να το δοκιμάσω, γιατί η επόμενη εβδομάδα θα είναι εβδομάδα χωρίς γλυκά).

Μισή μπανάνα.

Βραδινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί, ντομάτα και χαλούμι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ξέχασα να σας πω ότι έκανα πάρα πολύ περπάτημα στο χωριό, σε δρομάκια με τρομερές ανηφόρες σπρώχνοντας το καρότσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!εγω εχθες αν και πηγα σε τραπεζι της θειας μου δεν εφαγα καθολου γλυκα και τηγανηταλ...μονο κρεατα στα καρβουνα και σαλατα

λοιπον τα χθεσινα μου

πρωινο-1 τοστ+1 ποτηρι γαλα 0%

προγευμα-μιση μπανανα

μεσημεριανο-2 σουβλακια+1 φιλετο μπουτι κοτοπουλο+1 κεφτεδακι στα καρβουνα+μαρουλοσαλατα

βραδινο-1 ψωμακι με τυρι και ντοματα

αυτα για εχθες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Δεν πρόλαβα να διαβάσω τα νέα σας αλλα απο τα λίγα που είδα βλέπω συνεχίζεται δυναμικά!

Εγω είμαι στα κιλά που σας άφησα 72 για την ακρίβεια. Εν ολίγοις πριν 3 βδομάδες με την περίοδο κ την επεμβασούλα έβαλα 1 κιλό χωρίς ατασταλίες αλλά ξεχνούσα να φάω κ έκανα 2 γευματα.την επόμενη βδομάδα έκανα αρκετές αλλα ευτυχώς παρέμεινα στα ίδια κ αυτη που μας πέρασε το έχασα πάλι το κιλό

Τα χθεσινά Πρωι καφέ

Μεσιμέρι 2 μπιφτέκια με λίγες πατάτες φούρνου + σαλάτα

Απόγευμα 2 κουτ προφιτερόλ ειχε γεννέθλια η μαμά μου κ καφέ

Βράδυ 1 γιαουρτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν σήμερα ζυγίστηκα το πρωι και είμαι 63.5.

Η κοιλιά βέβαια είναι λίγο φούσκα ακόμα (μάλλον περιμένω περίοδο...λέω "μάλλον" γιατί ποτέ στη ζωή μου δεν ξέρω πότε την περιμένω...τώρα το πως έμεινα έγκυος σε δίδυμα είναι άλλη ιστορία...)

Αν κόψω τις πολλές αηδίες θα χάσω αυτή την εβδομάδα 1 κιλό και θα φτάσω στο ψυχολογικό φράγμα των 62.5 (εκεί περίπου ζυγίστηκα στην αρχή της εγκυμοσύνης) και μετά αν κατέβω κι άλλο...τότε θα είναι θαύμα...

Απλά όταν βλέπω τη ζυγαριά στα 63++++ χαλαρώνω και αρχίζω και τρώω και φτάνω σχεδόν 65 και μετά ξανά απ την αρχή...τώρα όμως νομίζω οτι το ΄χω καλά το σχέδιο στο μυαλό μου για αυτή την εβδομάδα!

Τα χθεσινά:

Πρωι:2 αβγα+1 φέτα ψωμί+1 μηλοπιτάκι

ενδιάμεσα: 1 καφέ+3 μπισκότα digestive

Μεσημέρι: 1 ψωμάκι απ όλα χωρίς κρέας

απόγευμα: 1 καφέ + 5 κρακεράκια καρότου

βράδυ: 1 τοστ γαλοπούλα+τυρί+ 1 ποτήρι γάλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα χθεσινά μου

πρωί 1 ποτήρι γάλα

1 καφέ γαλλικό

115ΓΡ μοσχαράκι τας κεμπάμπ

1 φέτα ψωμί του τοστ

1 αυγό

1 ποτήρι γάλα

Χριστινάκι να χαίρεσαι την μανούλα σου, χαρούμενα γενέθλια!

Άννα Μαρία μια χαρά είσαι, σε θυμάμαι από τη φωτό που είχες βάλει στην ομαδούλα μας!

Ελινάκι πόσα θες να πας;;

Μαρίνα δε το πιστεύω ότι έφαγες έστω και ψητά;; :lol::lol::lol::lol:

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Χριστίνα, τελικά τι έγινε; Όλα καλά τώρα με το προβληματάκι;

Γράφω τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο αρακά με πατάτες + γιαούρτι + ελιές + λίγο ψωμί.

Απογευματινό: Μερικές γλυκιές φρυγανιές (δεν πιάνεται για γλυκό, οκ;).

Δύο μικρά μανταρίνια.

Βραδινό: Λίγο καρότο και κρεμμύδι βραστά με λαδολέμονο (ό,τι περίσσεψε από το φαγητό του Αντρέα που είχα φτιάξει για το σαββατοκύριακο!)

Ένα τοστ με χωριάτικο ψωμί και τυρί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κυριες μου!!

Σας χρωσταω δυο μερες:

Κυριακη : πρωινο : ενα ποτηρι γαλα

Δεκατιανο: τπτ

Μεσημεριανο: μια μπριζολα σχαρας, σαλατα μπροκολο-κουνουπιδι, δυο φετες ψωμι, ενα ποτηρι κρασακι αραιωμενο με σπραιτ, 2-3 πηρουνιες χαλβα σιμιγδαλενιο( βγηκαμε εξω για φαγητο)

Απογευματινο: τπτ

Βραδυνο: ενα κομματι καρυδόπιτα :o:o:o

Δευτέρα : πρωινό : λιγα δημητριακα με γαλα, ενα φραπογαλο γλυκο

Δεκατιανο: μια φετα κασερι

Μεσημεριανο: ενα πιατο μακαρονια με σαλτσα λαχανικων σπιτικη, σαλατα μαρουλι-κρεμμυδακι-ανιθο-ντοματα-γιαουρτι

Απογευματινο: τπτ

Βραδυνο: μια φετα κασερι( δεν πεινουσα νωρις αρχισα να πειναω κατα τις 11 και κρατηθηκα να μην φαω τπτ!)

Αυτα!!!

Αυριο λέω να ζυγιστω... Αντε να δουμε ...

Μαρια ηθελα να σε ρωτησω θερμιδες πως μετράς? με βιβλιαράκι?

Αννα μαρια τα περάσατε ωραία ε??

Χριστίνα ολα καλά? πως είσαι τωρα?

Ελίνα σε ζηλευω!!! Τοσα θελω να φτάσω βρε!!

Θα μπω αυριο να σας πω τα νεα! Καληνύχτα κυριες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! ;)

Μαμά Νάντια τις θερμίδες τις μετράω με βιβλιαράκι, πήρα ένα που λέγεται νέος θερμιδομετρητής της Μαρίας Βουτσινα. Άσε όταν έχεις το βιβλιαράκι καταλαβαίνεις τελικά, δυστυχώς, ότι και ο αέρας που αναπνέεις έχει θερμίδες! :evil::evil::evil::evil:

Εγώ θα ζυγιστώ την Πέμπτη, τότε θα έχω ολοκληρώσει την πρώτη εβδομάδα με το νέο μου σύστημα.Αν και νιώθω πολύ την κοιλιά μου να έχει ξεφουσκώσει :D

Καρυδόπιτα διάβασα!!!!!!το βιβλιαράκι γράφει.......1 καρυδόπιτα με καρύδα ινδική των 110 γρ. έχει 350 θερμίδες και μια καρυδόπιτα με καρύδια και σάλτσα σοκολάτα των 110γρ. έχει 400 θερμίδες.

:cry::cry::cry::cry: αλλά που και πού χρειάζονται και αυτά!

Άντε περιμένω να ζυγιστείς να μου πεις τα νέα! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! ;)

Χριστινάκι μου πώς είσαι;;;;;;

Άννα Μαρία τι γλυκιές φρυγανιές έφαγες;;; Θέλω και εγώωωωωωωωωω

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέεεεεεεεεεεεε ξέχασα τα χθεσινά μου

1ποτήρι γάλα

κοτοπουλο στήθος 150γρ. βραστό και ντομάτα

καφές γαλλικός

1φέτα ψωμί του τοστ και 1 φέτα τυρί φίνα

και αυτό που πρόσθεσε 330 θερμίδες ...........1 κομμάτι σπιτική σπανακόπιτα.........το έφαγα γιατί μαζί και με αυτό έφτασα στις 920 θερμίδες οπότε μέσα στα όρια (1098 ανά ημέρα) :roll::roll::roll::roll:

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, ελπίζω όλα καλά κ να μην έχω άλλα.. :? Το μόνο που με στεναχωρεί ειναι που δεν θα μπορώ να κάνω 2 παιδάκι στα κοντά θα πρέπει να περάσει 1 1/2 χρόνος τουλαχ. αλλα αφου θα μπορώ να κάνω :D:D:D

Γιώτα λίγες τις βλέπω τις θερμίδες σου, πωςτις έβγαλες?

Νάντια δεν τρώς πολύ αλλα άστατα νομίζω, θηλάζεις ακόμη ?να τρέφεσαι καλά κ συ κ η Μαρίνα

Αννα Μαρία το γιαούρτι με τον αρακά πως συνδυάζεται?

Τα δικά μου

Πρωι καφές

Δεκατιανό κουλούρι μαύρο

Εφιαξα μια τάρτα με μους σοκολάτας κ μπισκότα ορέο κ έγλυψα :lol: λιγάκι

Μεσημέρι κοτόπουλο σε σάλτσα σπιτική(κρεμύδι κ ντοματούλα)κ δυο κουτ πουρέ ΄όλα μαζί περιπου 180γρ+ σαλάτα

Απόγευμα καφέ

Βράδυ ζελέ(70γρ)κ γιαούρτι με φρούτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΒΛΕΠΩ ΟΙ ΖΥΓΑΡΙΕΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΒΓΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΦΟΡΑ :lol::lol::lol:

ΛΟΙΠΟΝ ΑΣ ΠΩ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΜΟΥ...

ΠΡΩΙΝΟ-1 ΤΟΣΤ+1 ΠΟΤΗΡΙ ΓΑΛΑ 0%

ΠΡΟΓΕΥΜΑ-ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ(1 ΜΗΛΟ+1 ΜΠΑΝΑΝΑ+1 ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ)

μεσημεριανο-2 σουβλακια +1 κεφτεδακι+200γρ.πουρε πατατας

απογευματινο-1 κομματακι χαλβα 30γρ(1 μπουκια βγαινει :cry: )

βραδινο-2 τοστ

και ηπια και μπολικο τσαγακι θηλασμου χθες!!!

αυτα για εχθες!!!

Χριστινα περαστικα...τι ειχες ομως??δεν ειχα δει κατι...ενταξει μωρε δεν ειναι και πολυς καιρος...κατσε να χαρεις την μικρουλα σου πρωτα!!!

Μαρια τρως πολυ λιγο!!!εγω Παρασκευη πρωι εχω ζυγισμα!!!αιντε να δουμε εχασα??? :?

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ολα καλα!αλλα ειναι γλυκο αφου ειναι γλυκες!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δευτέρα:

Πρωι: 1 τόστ ζαμπον+τυρί+ντομάτα

Ενδιάμεσα: 2 κομμάτια κλαμπ σάντουιτς+ 1 fredo capucino

Μεσημεριανό: 1 στήθος κοτόπουλο+μουστάρδα

Απόγευμα: 5 κριτσίνια καρότου

Βραδινό: 1 τόστ ζαμπόν-τυρί+ 1 ποτήρι γάλα

Βασικά ο στόχος μου είναι να μπω στα ρούχα μου...ιδιώς στα τζιν...χωρίς να φαίνομαι αστεία!

Πέρυσι την έβγαλα με ρούχα εγκυμοσύνης (αγόρασα ρούχα εγκυμοσύνης χειμωνιάτικα αφού γέννησα!!! άκουσον άκουσον!!!) αλλά αυτό δεν είναι λύση πλέον.

Έχω 1 τζιν από τα παλιά που μου κάνει κι ένα ακόμα που είναι έτσι κι έτσι...κι έχω άλλα 10 που έχω να τα φορέσω 2 χρόνια.

Προχθές έκανα εκκαθάριση στην ντουλάπα και ξεφορτώθηκα πολλά μπλουζάκια κοντά (καλοκαιρινά και χειμωνιάτικα τα οποία δεν υπάρχει περίπτωση να τα φορέσω ακόμα κι αν αδυνατίσω γιατί φαίνεται η κοιλιά). Στο τσακ ήμουν να πετάξω τα τζιν και κάτι παντελόνια αλλά είπα ας δώσω μια παράταση ακόμα... μπας και ...

Ας μη θυμηθώ το πόσα κιλά ήμουν όταν γνωρίστηκα με το σύζυγο...περίπου 47!!! αλλά τα ποτά και τα ξενύχτια + τα ματαμεσονύχτια σουβλάκια έφεραν τα κιλά στα πάνω τους! Βέβαια μόνο τα δικά μου αυξήθηκαν γιατί τα δικά του ήταν τα ίδια (είχε συνηθήσει ο οργανισμός του μάλλον σ αυτόν τον τρόπο ζωής)

Γενικώς όσο θυμάμαι τον εαυτό μου ήμουν κάτω από τα 50 αλλά ποτέ δεν έλεγε κανείς οτι είμαι πολύ αδύνατη, ήμουν νορμάλ.

Τώρα από τα 50 πως πήγα 60 (αυτό έγινε μετά τη γνωριμία μας) δεν το πολυκατάλαβα.

Είχα κάποιες παλίνδρομες κυήσεις και αυξομειωνονταν τα κιλά αλλά τότε πάντα ήμουν γύρω στα 60. Τότε δεν ζυγιζόμουν κιόλας οπότε δεν είναι σίγουρο αυτό.

Το μόνο σίγουρο είναι οτι όταν διαπίστωσα την εγκυμοσύνη ήμουν 62.5 γιατί με μέτρησε κι ο γιατρός αλλά κι εγώ με τη δική μου ζυγαριά.

Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκι όπως ακούγεται ¨να περάσει 1 1/2 χρόνος ¨ ακούγεται βουνό!!!!!!!

Αλλά στην πραγματικότητα, περνάει σαν νερό, θα το δεις και εσύ, όταν θα σβήσεται το πρώτο σας κεράκι!!!!!!! Θα πεις πώς πέρασε ένας χρόνος..... :o Σημασία έχει ότι θα έρθει και το δεύτερο! Να είσαι γερή και το παιδάκι σου το ίδιο!

Τις θερμίδες , δηλαδή 1098 ανά ημέρα για να χάσω τα κιλά που θέλω, το έβγαλα με εξέταση, μου έβαλαν οξυγόνο και είδαν τις καύσεις μου όταν είμαι ήρεμη, ο μεταβολισμός μου βγήκε προς το γρήγορος :shock::shock::shock::shock: και σε συνδυασμό με τον τρόπο ζωής, τόσες πρέπει να καταναλώνω.

Σίγουρα είναι πολύ λίγες! Τι να κάνω ;; θα κάνω και αυτή την προσπάθεια μόνη μου και βλέπουμε...

Μαρινάκι μου εγώ πίνω πράσινο γάλα, το 0% μου φαίνεται πολύ νερό, βέβαια όλα μια ιδέα είναι!

Ελινάκι μου άστα και εγώ τα ίδια, κράτησα μερικά παλιά τζιν που φορούσα στα 50 κιλά και είπα να δώσω μια ευκαιρία ακόμα πριν τα πετάξω!

Και θέλω να ξεκινήσω μια δεύτερη εγκυμοσύνη με λιγότερα κιλά και όχι από αυτά που είμαι τώρα άλλο έστω 54 και να πάρω κάποια κιλά και άλλο 58 που ξεκίνησα στην πρώτη γιατί είχα πάρει κιλά λόγω καλοπέρασης!!!

Τώρα που ζυγίστηκα ήμουν 59.700 , το 60 βαράει κόκκινο για μένα, πάει να φύγει και άστα..... δε μπορώ τον εαυτό μου με αυτά τα κιλά, αν και ο άντρας μου λέει οτι είμαι λίγο υπερβολική, ότι έχω κάποια παραπάνω αλλά όχι οτι είμαι και ζώον!!!!!! :lol::lol::lol:

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε θα τρελαθουμε????????????????????????????????????????????????????????????????????μαρια ποσο υψος εχεις???εισαι πολυ λιγα κιλα!!!!αιντε βρε θες και διαιτες!!! :lol::lol::lol:

και εσυ ρε Ελινα 47 ησουν πολυ λιγα...πσο υψος εχεις ειπες???τωρα καλα εισαι!

κοιταξτε εγω μαρεσω στα 63 με 65!τοσα ημουν καποτε... :lol: αλλα οχι πιο κατω!!!ειμαι 1,68!!μαρεσω να εχω ενα νορμαλ σωμα..οχι κοκαλιαρα!!!

βεβαια τωρα ο στοχος ειναι να φτασω στα προ εγκυμοσυνης που ηταν 72...οοο ναι και εγω μεσα στην σχεση μας με τον αντρα μου ειχα παρει 10 κιλα!!!

και υστερα οταν ξαναβρω κουραγιο συνεχιζω για πιο κατω...ενας ενας στοχος ειναι καλυτερα...αλλιως πανικοβαλομαστε!!! ;););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε, πόσα γράψατε!!!

Οι γλυκιές φρυγανιές είναι φρυγανιές από ψωμί σαν άρτο. Αν πήγαινα στην εκκλησία κι έτρωγα ένα κομμάτι άρτο στον εσπερινό θα θεωρούνταν γλυκό; Όχι! Άρα δεν είναι κι αυτές γλυκό! :P :P :P Φυσικά θα μπορούσα να τις αποφύγω, αλλά στο σχολείο πεινάω πολύ και μου τις βάζουν μπροστά μου... Σήμερα, π.χ., που θα φέρει η καθηγήτρια αγγλικών κέικ καρότου με γλάσο, δε θα φάω. Όχι ότι έχω θέμα με τα κιλά, αλλά έφαγα πολλά γλυκά αυτόν τον καιρό, κι άρχισα να φοβάμαι μην πάθω κανένα ζάχαρο!

Όταν γνώρισα τον άντρα μου ήμουν 55 κιλά, με ύψος 1.75. Αυτά τα κιλά τα είχα σταθερά από τα 16-17 μου μέχρι τα 28 που ήρθαμε Κύπρο. Τότε πήγα 57 και η ζυγαριά δεν έπεφτε με τίποτα. Φυσικά και πάλι ήμουν αδύνατη και δεν μπορώ να πω ότι έκανα και καμιά ιδιαίτερη προσπάθεια να τα χάσω. Το καλοκαίρι του 2010 είχα την πρώτη μου (παλλίνδρομη) εγκυμοσύνη και έβαλα 2-3 κιλά μέσα σε δύο μήνες, τα οποία δεν έφευγαν με τίποτα. Κάποια στιγμή είπα να αρχίσω σοβαρές προσπάθειες για να τα χάσω (καλά, μη φανταστείτε, μπροστά στα δικά σας μενού τα δικά μου έμοιαζαν με αυτά του Γαργαντούα) με μια διατροφή που μου είχε δώσει μια κοπέλα από το μάμμυ και όντως άρχισα να βλέπω αποτέλεσμα. Κάπου εκεί ξαναέμεινα έγκυος στα 57 κιλά. Σε όλη την εγκυμοσύνη πήρα 12-13 κιλά. Μόλις γέννησα έφυγαν τα 6 και σιγά σιγά έφυγαν και τα υπόλοιπα. Βοήθησε πάρα πολύ και η γαστρεντερίτιδα που πέρασα όταν νοσηλευόταν ο Αντρέας στο νοσοκομείο. Έφτασα 55 και τη δεύτερη φορά που νοσηλεύτηκε ο μικρός με ουρολοίμωξη, πήγα 54 κι από τότε έχω μείνει εκεί. Όσο κι αν φάω δεν μπορώ να βάλω κιλά, και αυτό πιστεύω οφείλεται στον θηλασμό.

Χριστίνα, ευτυχώς που πήγαν όλα καλά, και μην τον σκέφτεσαι τον ενάμιση χρόνο. Καλύτερα να είναι και το μωρό σου ανεξάρτητο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι μου όπως λέει ο άντρας μου όταν του λέω είμαι χοντρή...........μου απαντά ¨δεν είσαι χοντρή κοντή είσαι¨ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κορίτσια εγώ είμαι 1.56!!!!!!!!! ΜΟΝΟ!!!!!!!!! Αν είχα 10 ποντάκια παραπάνω δε θα φαινόντουσαν τα κιλά μου.

Και εγώ σαν πρώτο στόχο έχω βάλει έστω τα 55, και μετά πρώτα ο Θεός προχωράμε!

Εσύ Μαρινάκι πόσα είσαι τώρα;; βέβαια έχεις και ύψος σαν την Άννα Μαρία που για το ύψος της είναι οδοντογλυφίδα!!!!!!!!!!

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! βλέπω πιάσατε συζυτηση για τα παλιά....

Ααααχχχχχ......... Οταν γνώρισα τον άντρα μου ήμουν δεν ήμουν 60 κιλά με 1,68 ύψος, μετά απο 7 χρονια σχέσης χωρίς να βάλω, αρραβωνιαστηκαμε και έφτασα μετα απο ενα χρονο 67-68(μάλλον επειδή ειχα δέσει τον γαιδαρό μου χαχαχα :lol::lol: ).. Κάνω μια καλή διατροφή για το γάμο μας και φτάνω πάλι 60! κούκλα στο γάμο! Μετά έβαζα 1-2 κιλα ανα τριμηνο με αποτέλεσμα οταν έμεινα έγκυος στον μεγάλο να είμαι 68. Έφτασα 82 στην πρωτη εγκυμοσυνη και μετα απο ενα χρόνο τα έχασα σχεδον ολα(12 κιλα) με την σκέψη μια δευτερης εγκυμοσυνης, όπως και ήρθε! Αν και στην δευτερη εγκυμοσύνη, λόγω ολιγάμνιου, ήμουν ξάπλα απο την 19 εβδομαδα, και ο γιατρός με καθυσηχαζε οτι ειναι λογικό να πάρω καμμια εικοσαρια κιλά λόγω ακινησίας, έβαλα μόνο 13! Και να'μαι λοιπον να φτάσω τουλάχιστον 70, για αρχη και 65 ο στόχος!

το θέμα ειναι οτι αντρας μου είναι πολυ αδύνατος, 67 κιλα με 1,78 ύψος!!, και τρώει οτι γουστάρει και οτι ώρα γουστάρει το σκουλίκι και δεν βάζει δράμμι.... Ετσι την είχα πατησει όταν αρραβωνιαστήκαμε και τρωγαμε τα ίδια και άρχισα να βάζω... αυτα τα δικά μου για τα κιλάκια μου...

Μερικές σας ζηλεύω για τα κιλά σας, ασχετα που εσείς θέλετε να χάσετε και αλλα. Λογικό όμως το βρίσκω γιατί ο καθένας ξέρει το σώμα του και με τι κιλά αισθάνεται καλα! Και η αδερφή μου είναι πολύ αδύνατη 54 κιλα και πάλι λεει οτι θελει να χάσει 2-3 γιατι νιώθει διαφορά..

Ααααα δεν σας είπα,ζυγίστηκα σημερα και έφτασα τα 78!!!! Ελπιζω μέχρι τα χριστούγεννα να φτάσω τα 75 γιατι θα πάμε στην κουμπαρούλα μου στην Αθήνα και θέλω να ψωνίσω ενα τζίν της προκοπής γιατι με της εγκυμοσύνης την βγάζω ακόμα...

Θα σας βάλω και καμμια φωτό απο τα νιάτα μου που τισ είδα και μελαγχόλησα...

τα λέμε το βραδυ με τα σημερινά μου! φιλάκια!post-1311-13873934649868_thumb.jpgi phone 102.jpg[/attachment:6dqffapx]post-1311-13873934649868_thumb.jpgi phone 102.jpg[/attachment:6dqffapx]post-1311-13873934649868_thumb.jpgi phone 102.jpg[/attachment:6dqffapx]post-1311-13873934649868_thumb.jpgi phone 102.jpg[/attachment:6dqffapx]post-1311-13873934649868_thumb.jpgi phone 102.jpg[/attachment:6dqffapx]

post-14553-13873939808168_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...