Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

Δευτέρα:

πρωι: 1 φέτα κέικ+γάλα

ενδιάμεσα: 1 κριτσίνι

μεσημερι: φασολάδα+φέτα

απόγευμα: 1 πιάτο τραχανα+φέτα

βράδυ: μισό πιάτο τραχανα+φέτα

Τον τραχανά τον έκανα πολύ ωραίο και πολύ γρήγορα (σε 5-10 λεπτά) και σκέφτομαι να φάω και αύριο για μεσημεριανό...είναι και σαν σουπίτσα...ότι πρέπει γι αυτές τις μέρες! (ο σύζυγός ούτε να τον βλέπει)

Σήμερα το βράδυ δεν κοιμήθηκα καλά .Η μια έκλαιγε για περίπου 2 ώρες στον ύπνο της αλλά δεν την πήρα αγκαλιά γιατί έχει μάθει το κόλπο (στην αγκαλιά κοιμάται και στο κρεβάτι ξυπνάει) και την άφησα να κλαίει μέχρι που εξαντλήθηκε και μετά κοιμήθηκε σαν πουλάκι (και ακόμα κοιμάται).Ξέρω ακουγεται λίγο βάρβαρο αλλά αυτό με το κλάμα το ξεκίνησε τις τελευταίες μέρες στον ύπνο χωρίς να πονάει από δόντια κτλ...είναι καθαρά από νεύρα και νύστα και μας τεστάρει (ρίχνει πιπίλες-παιχνίδια και πάει λέγοντας μόνο και μόνο για να μας προκαλέσει να πάμε στο δωμάτιο και να την πάρουμε αγκαλιά). Ευτυχώς δεν ξύπηνησε την άλλη και δεν είχαμε διπλά δράματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλη μεραααααααα

τα χθεσινα

πρωινο-1 τοστ+1 ποτηρι χυ μο

προγευ-1 φετα χαλβα

μεση-3 κεφτεδακια +πουρε+1 φετα τυρι

απογευ-1 φετα χαλβα

βραδινο-1 τονοσαλατα+1 φετα ψωμι

αυτα για εχθες!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε;;

Έλειψα αρκετές μερες είχα κάποια τρεχάματα, τέλος καλά όλα καλά, ήρθε κάποιο παιδάκι με γαστρεντερίτιδα και κολλήσαμε όλοι!!!!!!!!

Τώρα ο μικρός μου είναι καλύτερα.

Όσο αφορά την διατροφή δε τρώω αρκετά αλλά όχι κάτι συγκεκριμένο.

Αύριο πάω να κάνω το τεστ δυσανεξίας, να δω αν θα μου προσφέρει κάτι τελικά!

Διαβάζω ότι όλες προσέχετε την διατροφή σας σούπερρρρρρρρ!!!!!!!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια, τι κάνετε;;

Έλειψα αρκετές μερες είχα κάποια τρεχάματα, τέλος καλά όλα καλά, ήρθε κάποιο παιδάκι με γαστρεντερίτιδα και κολλήσαμε όλοι!!!!!!!!

Τώρα ο μικρός μου είναι καλύτερα.

Όσο αφορά την διατροφή δε τρώω αρκετά αλλά όχι κάτι συγκεκριμένο.

Αύριο πάω να κάνω το τεστ δυσανεξίας, να δω αν θα μου προσφέρει κάτι τελικά!

Διαβάζω ότι όλες προσέχετε την διατροφή σας σούπερρρρρρρρ!!!!!!!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!!!

Gprip3.png

ΜΑΡΑΚΙ μου χαιρομαι που ειστε καλα!!!αντε να πας και να μας πεις τι ειναι αυτο το τεστ και ποσο κοστιζει...οσο για εμας προσπαθουμε :lol:

post-14116-13873939799929_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινάκι μου μια χαρά διαβάζω ότι πας με την διατροφή σου!

Σου αξίζει ένα ΜΠΡΑΒΟ!!!!

Θα σας γράψω τα πάντα!

Να δούμε αν αξίζει τελικά αυτό το τεστ...

Φιλιάαααα

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!! Τα σημερινα μου :

Πρωινό: γάλα με δημητριακά

Δεκατιανο: 2-3 μπουκιες ελαιόψωμο

Μεσημεριανο: δυο αυγά ματια, δυο μικρα λουκανικακια χοτ ντογκ, μια φετα ψωμι, λιγο γιαουρτι, λιγη σπιτική πάπρικα

Ενδιαμεσο: ενα φραπόγαλο

Βραδυνο: μια σαλατα ceaser's , ενα ποτήρι χυμό πορτοκάλι, 2-3 δαγκωματιες κρέπα με μερεντα

Αυτα... Πως με βλεπετε?

Ελινα τον τραχανα ετσι τον κανω και εγω, και ο μεγάλος τρελαίνεται!!!!

Μαρινα άριστα τα χθεσινά σου!!!

Μαρία περαστικά σας... Και εμεις το περάσαμε ολοι, και σημερα μου εκανε εμετό δυο φορες το μικρούλι μου :( περιμένουμε νέα για αυτο τεστ...

Φιλακια κοπελες, αυριο το πρωί ειπα να ζυγιστω που βρήκα και την ζυγαρια επιτελους αν και δεν νομιζω να εχασα, μην εβαλα κιολας με τόσες βλακειες τοσες μερες με την μετακόμιση... Καληνύχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμά Νάντια καλημέρα.

Περάσατε και εσείς γαστρεντερίτιδα;;

Τι κάνει το μικρούλι σου;; πώς είναι;; άστα ο δικός μου μια μέρα εξαντλήθηκε, εμετούς κουβάδες και διάρροιες μέχρι στο πάτωμα λιμνούλα....ταλαιπωρήθηκε αλλά ευτυχώς όλα καλά!

Σας ευχομαι περαστικά σας!

Άντε να ζυγιστείς να δεις, καλή επιτυχία.

Σήμερα το απογευμα πάω για το τεστ, μου είπαν 2-3 ώρες πριν να μην καταναλώσω πλήρες γεύμα, καφέ και γενικότερα υγρά....για να δούμε!!!!!

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σαςςςςςς κοριτσια!!!!Ευχαριστω μαρακι!!!καλη επιτυχια στο τεστ :D:D:D

λοιπον τα χθεσινα ...

πρωινο-1 τοστ+1 ποτηρι χυμο

προγευ-1 μηλο

μεση-1 πιατο σπανακορυζο+1 φετα ψωμι+1 φετα τυρι

απογευ- 2 δαμασκηνα αποξηραμενα

βραδινο-1 τονοσαλατα +1 φετα ψωμι!!!

αυτα για εχθες!!!

Ναντια καλουτσικα ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια.....αμαρτησα βραδιατικο!!! :oops::lol:

λοιπον ας γραψω και τα σημερινα μου

πρωινο-1 κουλουρι με τυρι

μεσημεριανο-1 πιατο μακαροναδα με τονοσαλατα+1 φετα τυρι

απογευματινο-1 λεπτη φετα κεικ

βραδινο-1 club sandwich goodys. :o:o:o:o

ok ξεφυγα....!!!αλλα το λαχταρησα!περναμε και αλμα και πειναω πιο πολυ,,,,

φιλια πολλα :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Της Τρίτης δεν έγραψα...αντε να θυμηθώ τώρα...

Πρωι: 1 αυγό

Μεσημεριανό: σνίτσελ+ μουστάρδα+ χωριάτική

Απόγευμα : καφέ

Βράδυ: τραχανά + φέτα

Τετάρτη:

Πρωι: καφέ +10 μπισκότα μιράντα!!!

Ενδιάμεσα: 1 καφέ (2 γουλιές γιατί μετά τον ξέχασα στη δουλειά)

Μεσημεριανό: φακές+ φέτα

Απόγευμα: 1 καφέ μοκατσίνο

Βράδυ: γάλα

Προσπάθησα να πιώ τους καφέδες μέτριους κι όχι γλυκούς αλλά δεν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Σας χρωστάω δύο μέρες.

Τρίτη:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Μια φέτα μαύρο ψωμί με νουτέλα. :lol::lol::lol::lol::lol:

Μεσημεριανό: Κολοκάσι και πληγούρι (ω ναι! αυτά που έμειναν από την Παρασκευή!) + γιαούρτι + σαλάτα λάχανο-καρότο-σέλινο (οκ, η σαλάτα ήταν φρέσκια!).

Απογευματινό: Ένα δάχτυλο, μία πισίδα (=τηγανίτα με μέλι, σε μέγεθος μπουκιάς), μία λεπτή φέτα κορμός (είχε γενέθλια ο γιός της γραμματέως του σχολείου, ε, να μην ευχηθώ; :) ).

Ένα μήλο.

Μισό ρόδι.

Βραδινό: Ρύζι πιλάφι με διάφορα λαχανικά και γιαούρτι.

Τετάρτη:

Πρωινό: Ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί, μέλι και κανένα και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Ένα μικρό ποτήρι λεμονάδα.

Μια φέτα ζυμωτό ψωμί και τρεις ελιές.

Μεσημεριανό: Ρύζι με λαχανικά, σαλάτα λάχανο-καρότο-σέλινο και αρκετές ελιές.

Απογευματινό: Ένα μικρό δάχτυλο, μία πισίδα και ένα μήλο.

Βραδινό: Μία σπανακόπιτα και λίγη σαλάτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Καλό μήνα!

Μαρινάκι έφαγες κλαμπ;;;; ΕΛΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕ δε το πιστεύω!!!!

Μια χαρά τα πας!

Ελινάκι και εγώ το καφεδάκι μου σκέτο δε μπορώ να το πιω ούτε χωρίς γάλα! Ένα καφέ θέλω να τον ευχαριστηθώ.

Άννα Μαρία τι απέγινε το τριαντάφυλλο;;;;;;;;;

Λοιπόν....έκανα αυτό το τεστ δυσανεξίας τελικά!

Δε ξέρω τι να σας πω, σαν πρώτη εντύπωση μου φαίνεται ότι έκανα μια τρύπα στο νερό, δε ξέρω αν φταίει το μέρος που το έκανα....

Μου έβγαλε τροφές που πρέπει να αποφεύγω όπως:

Ότι έχει σχέση με λάδι, τα πάντα...........οποιοδήποτε λάδι π.χ και φυστικέλαιο

Τραχανά (δεν το τρώω....)

πράσινη πιπεριά (δεν την τρώω)

ρυζόγαλο (δεν το τρώω....)

τυρί αμερικάνικο (δεν το τρώω....)

κουνέλι (δεν το τρώω....)

φασιανός (δεν το τρώω....)

μεξικάνικη γλυκοπατάτα (δεν το τρώω....)

μάνγκο (δεν το τρώω....)

μανταρίνι(δεν το τρώω....)

χουρμάς(δεν το τρώω....)

Ε ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΠΑΧΑΙΝΩ;;;;;;;; ΜΕ ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ;;;;;;;;;;;

Κάποιες άλλες τροφές......φασόλια ξηρά, γιαούρτι, βούτυρο, μανούρι, φέτα, μέλι, γαρύφαλο, κόκκινο πιπέρι, αγγουρι, καλαμπόκι, ελληνικός καφές, καπουτσίνο....

Πρέπει να τρώω λέει ημερησίως 1093 θερμίδες αν θέλω να χάσω τα κιλά μου.

Οπότε ρε κορίτσια;;;;;;;;; πρέπει να κάνω ότι έκανα!!!!!!!!εφόσον στη διατροφή δεν έτρωγα τραχανά, ρυζόγαλο, κουνέλι!!!!!!!

ΑΑΑΑΑ μου έβγαλε ότι έχω έλλειψη βιταμίνης Ε, την οποία θα πάρω από κάποιες τροφές οι οποίες όμως είναι στις απαγορευμένες!!!!!!!!!!!

Δε ξέρω απογοητεύτηκα!!!!!!!!!!

Και ξεκινάω να μετράω θερμίδες ......

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι γνωμη μου ειναι να πας σε διαιτολογο ...ωστε να μετραει αυτος θερμιδες και να μην ξεφευγεις...παντως ενα που σου εβγαλε ειναι οτι ''σε πειραζει '' το λαδι...ενω ετρωγες...καταλαβες???λιγα σου εβγαλε οτι σε πειραζουν ενω την θεια μου την ειχε βγαλει και τυρια και γαλατα και σπανακια...πραγματα που ετρωγε...

εγω χθες εστειλα e-mail στον παλιο διαιτολογο....εως εδω τα καταφερα μονη τωρα ομως θελω βοηθεια-σπρωξιμο γιατι μεχρι τον γαμο θελω να τα εχω χασει ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωταμαρία, όλα τα υπόλοιπα στα έβγαλε έξω; Αναφέρομαι σ' αυτά: φασόλια ξηρά, γιαούρτι, βούτυρο, μανούρι, φέτα, μέλι, γαρύφαλο, κόκκινο πιπέρι, αγγουρι, καλαμπόκι, ελληνικός καφές, καπουτσίνο. Αν ναι, και τα έτρωγες, τότε ίσως αυτά σε πείραζαν. Όσο για το λάδι, ρε συ, θα τρως αλάδωτα μονίμως για να χάσεις κιλά; Απαπαπα!

Πόσα κιλά θες να χάσεις; Έχεις σοβαρό πρόβλημα ή απλά σου έχουν μείνει 4-5 κιλά απ' την εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία μου τα έβαλε αυτά που σου έγραψα και άλλα....

αλλά μου το είπε και εκείνος λάδι δε γίνεται να μην τρώω καθόλου, άρα όπως πριν 2κουταλάκια του γλυκού...

Κοίτα θέλω να χάσω 2 κιλά που πήρα πάλι , υπόλοιπα εγκυμοσύνης και μετά άλλα 4 τουλάχιστον!

Δε μπορώ να πω ότι είμαι φάλαινα...αλλά δε θέλω να ανοίξω, είχα μάθει σε λιγότερα κιλά!

Μαρινακι και εμένα μου έβαλε και από λαχανικα, αλλά πράγματα τα οποία δεν έτρωγα....

δε ξέρω ίσως φταίει εκεί που το έκανα. Αν ξέρεις στείλε μου ενημερωτικά που το έκανε η θεία σου;;

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τα χθεσινα μου:

Πρωινό: μια φέτα ψωμί με ένα τριγωνάκι λαβάς, μια φέτα κασέρι ελαφρύ

Δεκατιανό : ένα ποτήρι πορτοκαλί χυμό

Μεσημεριανο : ένα πιάτο φασολάδα, σαλάτα χόρτα και λίγο ξυναδια, 2-3 ελιές, μια φέτα ψωμί

Ενδιάμεσο: μια μικρή χούφτα ηλιοσπορους

Βραδινό: σαλάτα μαρουλι με ντοματινια και φέτα, μια φέτα ψωμί και λίγο τραχανό με γαλοτυρι( ότι περισσεψε απο τον μεγάλο)

Αυτά!! Καλά τα πήγα; Νομίζω είναι εντάξει. Ξεκίνησα χθες να γράφω το πόστ μου και πήγα να πω ένα παραμυθι στον μεγαλο και με πήρε και εμένα ο ύπνος εκει στο κρεββατι του και σηκώθηκα 2 το βράδυ... Οπότε σας τα γράφω σήμερα!

Μαρία αμάν μωρέ τζάμπα νομίζω την έκανες...καλύτερα να πάς σε ένα διαιτολόγο ούτε να παιδευεσαι με μέτρημα ούτε τπτ. Και αυτός ουτοσιαλλως θα στο κόψει το λάδι... Οσο για την γαστρεντεριτιδα που ρωτάς όλοι την περάσαμε και σήμερα δεν είμαι και εγω στα καλα μου απο το μεσημέρι και μετα... Ανακατεύομαι και νιώθω τρομερά κομμένη.

Μαρινα καλα έκανες και συνεχίζεις σε διαιτολόγο, και εγω έτσι είπα θα κάνω. Όταν κολλήσω θα πάω...προς το παρόν ακόμα χάνω. Ποτε είναι ο γάμος; Πάντως μπράβο σου και τόσα που εχασες μόνη σου!!

Άννα Μαρία να ρωτήσω κάτι; Το τσάι γλυκανισο επειδη πίνεις πολύ, το πίνεις γιατι σου αρέσει σαν γεύση ή βοηθάει σε τπτ; Να ξέρουμε να το αρχίσουμε και εμείς!

Ελινα αν και δεν πίνω καφέ, το φραπογαλακι δεν το νοθευω γλυκό το πίνω!!! Οπότε τον καφε σου να τον πίνεις όπως σ´αρεσει!!

Αυτα κορίτσια θα μπω και το βράδυ για τα σημερινά!!! Αααα ζυγιστηκα κιόλας και εχασα μόνο 200γρμ αλλα τουλαχιστον δεν έβαλα κιόλας με όλα αυτα τα απ'εξω που έτρωγα τόσες μέρες!! Φίλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωταμαρία, τι να σου πω; Αν πήγαινες σε διαιτολόγο που σου είπαν και τα κορίτσια;

Νάντια, τα ξυνάδια τι είναι;

Ο γλυκάνισος νομίζω αυξάνει το γάλα, αλλά δεν παίρνω κι όρκο. Το πίνω ως υποκατάστατο του νες που έκοψα όταν άρχισα να θηλάζω, κι επειδή τώρα πλέον το ξεσυνήθισα, είπα να μην το ξαναρχίσω, έτσι πίνω γλυκάνισο. Αν μου τελειώσει πίνω και τσάι βουνού! Πάντως, όταν έπινα καφέ, τον έπινα πάντα σκέτο. Η ζάχαρη μου φαίνεται νοθεία! :P:)

Σας γράφω και τα σημερινά μου μια που μπήκα:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο κριθαράκι με κιμά και τριμμένη μυζήθρα και ντοματοσαλάτα με μαϊντανό.

Απογευματινό: Ένα καπ κέικ (τεράστια αποτυχία, το είχε φτιάξει η γραμματέας του σχολείου. Ήταν πάρα πολύ μικροσκοπικό, το μισό από τα κανονικά, και δεν είχε τίποτα από πάνω).

3-4 γλυκιές φρυγανιές.

Δύο μικρά μανταρίνια.

Βραδινό: Το ίδιο με το μεσημεριανό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι παλι και εγω!!!

Τα σημερινα μου:

Πρωινο: ενα ποτηρι γαλα, τοστ με γαλοπουλα,κασερι

Δεκατιανο: τπτ

Μεσημεριανο: σαλατα λαχανο, λιγο ξυνάδια, μια φετα ψωμι, ενα μικρό καμματι φετα, 4-5 τηγανιτες πατατες και μισό κομματι μελαχρινη :o:o:o ...ξερω δεν επρεπε να φαω, αλλα ειχα καιρό να φαω γλυκακι...

Ενδιαμεσο: τπτ γιατι ηταν χαλια το στομαχι μου

Βραδυνο: δυο φετες ψωμι και γαλοτύρι γιατι εξακολουθουσε να ειναι χαλια...

Αυτα για σημερα. Εκτος απο το γλυκακι καλα τα πηγα ε??

Αννα μαρια τα ξυναδια ειναι μελιτζανες παραγεμισμενες με μαιντανο και σκορδο μεσα σε ξυδι, ενα πραγμα σαν τουρσι. Ειναι ενας απο τους αγαπημενους μου τροπους να τρωω μελιτζανα, αν οχι ο αγαπημενος! Αλλα ειναι λιγο βαρυ λογο σκορδου... Τον γλυκανισο θα τον δοκιμασω και εγω. Θελω κατι να εχω να πινω γιατι δεν ειμαι φαν του καφε... Να πινω τουλαχιστον παρα να τρωω!

Καληνυχτα κοριτσια μου! Τα λεμε αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

ολες καλα σας βλεπω...Ναντια λιγο εχασες αλλα ενταξει τουλαχιστον δεν εβαλες!!!οποτε οκ...εγω χθες μιλησα με τον διαιτολογο μου και θα με βγαλει διατροφη...την περιμενω τωρα.

λοιπον τα χθεσινα μου

πρωινο-1 φετα κεικ+1 ποτηρι γαλα

προγευμα-μπανανα

μεσημεριανο-1 πιατο φακες +1 φετα ψωμι+5-6 ελιες

απογευματινο-1 μηλο+1 φετα κεικ

βραδινο-1 τοστ+1 ποτηρι χυμο

αυτα για εχθες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Εγώ πήρα ένα θερμιδομετρητή και ξεκίνησα να μετρώ θερμίδες...να δω πώς θα πάει και αυτός ο τρόπος!

Πρέπει να τρώω 1063 ανά ημέρα για να χάσω κιλά :o:o:o:o:o

λοιπόν χτες έφαγα

1 ποτήρι γαλα

1 γαλλικο καφέ με λίγη ζάχαρη και ελάχιστο γάλα

1 μερίδα γουβαρλάκια χωρίς αυγολέμονο

1 φετα ψωμί του τοστ και 1 ντομάτα

Άννα Μαρία μου θα δω αν και πώς θα τα πάω με αυτό τον τρόπο και αργότερα βλέπω και τη λύση του διαιτολόγου, έχω φίλη που κάνει αυτή την δουλειά, οπότε όταν θελήσω θα με βοηθήσει.

Τριανταφυλλάκι δε πίνουμε;;

Μαμά Νάντια είσαστε οκ από την γαστρεντερίτιδα;;

Μαρινάκι μια χαρά η διατροφή σου, θα γίνεις οδοντογλυφίδαααααααα :shock::shock::shock::shock:

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδένια...μην ανησυχείς για τα κιλά...μη ξεχνάς οτι έχεις γάμο μπροστά σου...κι αυτό από μόνο του έχει τόσο τρέξιμο που δεν θα καταλάβεις πως χάνεις τα κιλά στο τέλος (ιδίως τον τελευταίο μήνα)

Θυμάμαι εγώ έκανα μια προτελευταία πρόβα στο νυφικό και στην τελευταία πρόβα μου το στένεψε κι άλλο...είχα χάσει 5 κιλά σε 1 μήνα (από 60 στα 55) και τότε δεν έκανα και δίαιτα... (τις μέρες του γάμου βέβαια με τα συνεχόμενα τραπέζια και μετά στο ταξίδι που πήγαμε έφαγα ...και τι δεν έφαγα...)

μήπως ...τώρα που το σκέφτομαι να οργανώσω κανένα γάμο μπας και χάσω κανένα κιλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Γιωταμαρία, μακάρι να τα καταφέρεις να χάσεις μ' αυτόν τον τρόπο.

Το τριαντάφυλλο παίρνει αναβολή για το επόμενο καλοκαίρι!

Ελίνα, ξαναπαντρέψου για να αδυνατίσεις!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γράφω τι έφαγα σήμερα, αν και, θα με βρίσετε:

Πρωινό: Ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί, βιτάμ και μέλι και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο φακές, δύο φέτες ψωμί, αρκετό ταραμά και αρκετές ελιές.

Απογευματινό: Τίποτα.

Βραδινό: Διάφοροι μεζέδες και μερικά γλυκά + μία σπράιτ και ένα μικρό ποτήρι μπίρα (είχαμε τη συνεστίαση του σχολείου).

Το σαββατοκύριακο θα πάμε στα βουνά, οπότε εκεί να δείτε τι έχει να γίνει! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου!

Να μαι και εγω αν και εγω σημερα τα πηγα χαλια... Το παρακανα πιο πολυ απο την Αννα μαρια...

Πρωινο:ενα ποτηρι γαλα, δυο τοστ (εφαγα το δικο μου και μετα δεν εφαγε ο μεγαλος το δικο του και λυπομουν να το πεταξω..)

Δεκατιανο: τπτ

Μεσημεριανο: ενα πιατο φασολακια και κατι λιγα που αφησε ο αντρας μου(παλι λυπηθηκα να το πεταξω), μια φετα ψωμι, σαλατα μαρουλι, λιγη φετα

Ενδιαμεσο: μια μικρη χουφτα ηλιοσπορους

Βραδυνο: δυο κομματια πιτσα, και δυο cupcakes με frosting απο πανω.. :o:o:o:o ( ειχα ολη την βδομαδα ηθελα να φτιαξω και σημερα το απογευμα με επιασαν τα μερακια...)

Ξερω ξερω το εβγαλα τα ματια... Ειμαι απαραδεκτη! Απο αυριο θα τα κοψω ολα αυτα. Παραχαλαρωσα!!

Αννα μαρια καλα να περασετε.

Μαρινα περιμενουμε νεα για το διαιτολογιο.

Ελινα και εγω θα ηθελα να ξαναπαντρευτω, με τον αντρα βεβαια, αλλα γιατι μου αρεσε πολυ ολο εκεινο το τρεξιμο.. Μαζόχα ε?

Μαρια πολυ λιγα ειναι αυτα που τρως βρε..

Καληνυχτα κυριες μου τα λεμε αυριο και πιο υποσχομαι θα ειμαι πιο συμαζεμενη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια..απο εχθες πηρα το διαιτολογιο...ειναι χαλαρο αρκετα γιατι θηλαζω αλλιως ειπε θα ηταν πιο αυστηρο...αλλα καταλαβα ποιες παγιδες δεν μειωναν τα κιλα...ετρωγα λιγο παραπανω απο οσο επρεπε

λοιπον τα χθεσινα μου

πρωινο-1 τοστ+1 ποτηρι χυμο

προγευμα-μιση μπανανα

μεσημεριανο-1 μικρη μπριζολα+μισο πιατο φακες+2 φετες ψωμι

απογευματινο-1 μηλο+4 δαμασκηνα αποξηραμενα

βραδινο-1 τονοσαλατα+1 φετα ψωμι

αυτα για εχθες!!!

Ελινα λες να χασω???το πιστευω γιατι μειναν 4 μηνες και ακομα δεν εχω ψαξει για τιποτα!!! :o:o:o λεω σιγα σιγα να αρχισω να χαζευω νυφικα! :D αφου τα στενευουν μπορω να βλεπω ε?

Ναντια ελα να συμορφωθουμε λεμε :lol: οσο για τα 2 τοστ μην εχεις τυψεις...μου το εχει για βραδινο αλλα και ολα τα αλλα ομως μετρημενα μεσα στην ημερα :D

Μαρακι εχω ακομα να χασω κιλα...για να γινω φετες!!!!λιγα τρως αλλα ετσι πρεπει ξερω απο διαιτες!!!πφφφφ!!!!

φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις όμορφες μανούλες και φυσικά στα πιο όμορφα μωρά! :D

Εχω δυο μέρες που κάνω δίαιτα με θερμίδες, και ειλικρινά όταν κοιτάς τις θερμίδες τότε βλέπεις ότι και το τίποτα παχαίνει!!!!!! :x:x:x:x:x:x:x

Μαρινάκι μου δε τρως και πολλά για μανούλα που θηλάζει, αλλά δυστυχώς όπως είπες και εσύ για να φύγουν τα κιλά θέλει θυσίες, λίγες περιπτώσεις ξέρω , που τρώνε πραγματικά ότι βρίσκουν μπροστά τους, έχουν γεννήσει και είναι οδοντογλυφίδες! :shock:

Ελινάκι μου εγώ πριν το γάμο μου είχα πάει 51 κιλά, όχι λόγω γάμου, γιατί δεν είχα καθόλου άγχος, φαντάσου το νυφικό μου το έκλεισα στο δεύτερο μαγαζί που πήγα. Δεν έτρεξα καθόλου για το γάμο, όλα τα κάναμε γρήγορα και χωρίς κοπο, και ήταν και πετυχημενα τελικά. Έχασα κιλά λόγω στεναχώριας με τη μητέρα μου που είχε κάποιο θέμα υγείας , τώρα είναι καλά!

Και πριν το γάμο πάχυνα!!!!!!!!! Φαντάσου :lol::lol::lol::lol::lol:

Άννα Μαρία εγώ δε θα σε μαλώσω για αυτά που έφαγες, θεωρώ για το ύψος σου τα κιλά σου είναι σούπερ, αυτό που θες φαντάζομαι είναι να τα διατηρήσεις!

Μαμά Νάντια στραβοπατήματα :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αχ, κάποια στιγμή περασα και εγώ αυτή τη φάση να τρώω κάτι γιατί λυπόμουν που το πέταγα, αλλά διάβασα ένα βιβλιο (ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ) και κατάλαβα ότι δεν είμαι κάδος σκουπιδιών!!!! :lol::lol::lol::lol:

Είναι λογικό είσαι ακόμα και εσύ φρέσκια μανούλα!

Εγώ τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχασα εύκολα, γιατί;;;;;;;; Ο μικρός έβγαζε γουλιές και έτσι περιορισα πάρα πολλές τροφές για να είναι καλύτερα... :):):):)

Λοιπόν τα χθεσινά μου

Πρωί ένα ποτήρι γάλα

δεκατιανό 1 γαλλικός καφές

Μεσημεριανό βραστή πατάτα, καρότα και 1 φετα τυρί του τοστ

Απογευματινό 1 ακτινίδιο και ένα μήλο

Βραδυνό 1 ποτήρι γαλα,1 φέτα ψωμί του τοστ και 1 ντομάτα

d7yDp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...