Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

Κυριακή......

πρωι τοστ γαλοπούλα-τυρί

ενδιάμεσα : 1 καφέ

μεσημέρι: 2 πιρουνιές καρμπονάρα+ 1 σαλάτα σχεδόν όλη την έφαγα μόνη μου

απόγευμα : 1 καφέ και πιο μετά 1 χυμό πορτοκάλι

μετά μας κέρασαν και 2 μηλοπιτάκια

και το βράδυ είπα να κοιμηθώ νωρίς αλλά δεν με άφησαν να κάνω το πρόγραμμά μου...μου λέει ο άντρας μου...σήκω παρήγγειλα σουβλάκια κτλ.... οπότε έφαγα και στον ύπνο μου...

μισό ψωμάκι με γύρο και μακάρι να έμενα εκεί....έφαγα και μισή κρέπα με πραλίνα ήταν bonus....καλό ε???

και αύριο προβλέπονται κεράσματα να δω τι θα κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια...τα χθεσινα μου

πρωινο-1 φετα κεικ

μεσημεριανο-3 σουτζουκακια σμυρνεικα+10 πατατες τηγανητες+1 φετα τυρι-ψωμι

απογευματινο-2 αχλαδια

βραδινο-2 τοστ

αυτα για εχθες!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ με τα γλυκα σου μας κολαζεις....

Ελινα ενημερωσε τον αντρα σου οτι κανεις διαιτα....και μενα μετα που εφαγα τα τοστ μου λεει να παραγγειλω γυρο?του λεω φυσικα και οχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!! Ζυγιστηκα σήμερα!!! επιτελους ειδα το 7 απο μπροστα απο την ζυγαρια μου!! 79,4! Τα χθεσινα μου.

Πρωινο: δεν θυμαμαι...( μυαλο κουρκουτι)

Δεκατιανο: τπτ

Μεσημεριανο:κριθαρακι με ενα κομματακι κρεας- μπροκολο,κουνουπιδι- τουλουμισιο

Ενδιαμεσο: δυο μικρα pancake

Βραδυνο:4-5 πατατες φουρνου και 2-3 πηρουνιες ρολο κρεας, ενα ποτηρι χυμο, ενα κριτσινι και παρολα αυτα πεινουσα και αλλο και εκανα αμαν να μην φαω τπτ...

Μαρίνα μου σορρυ μωρε μπερδευτηκα...ειπαμε μυαλο κουρκουτι.

Αννα μαρια χαρα στο κουραγιο. Το γλυκακι σας το εχετε παντα σπιτι!!

Ελινα και εμενα ετσι το σκουλικι ο αντρας μου ολο με παρασερνει, αυτος ειναι βεβαια πολυ αδυνατος και οτι και να τρωει ειναι σταθερος στα κιλα του απο το λυκειο!!! Τον ζηλευω!!

Σημερα εχει και γενεθλια ο αντρας μου οποτε το βραδυ που θα σβησουμε τα κερακια θα το φαω το γλυκακι μου... Τα λεμε το βραδυ με τα σημερινα!!! Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Νάντια, ήσουν πολύ κατατοπιστική!

Βρε, δεν έχουμε συνέχεια γλυκό στο σπίτι! Μόνο ένα κουτί λουκούμια που είχε φέρει ο άντρας μου από Πάτρα! Τα υπόλοιπα (φρυγανιές, παξιμάδια, κ.λπ.) τα τρώω στο σχολείο!

Τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί και γαλοπούλα και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Ένα κομμάτι (μπουκιά) μπανάνα (ό,τι άφησε ο Αντρίκος).

Μεσημεριανό: (κρατηθείτε) Λίγο σέλινο τουρσί, πέντε σεφταλιές και δύο μπιφτεκάκια σχάρας (σαν κεφτέδες ήταν, μη φανταστείτε), σαλάτα, λίγες τηγανιτές πατάτες, ταχίνι, μια γωνία πίτα.

Απογευματινό: Ένα λουκουμάκι-μπουκιά (ήταν κάτι περίεργα λουκούμια, με ινδοκάρυδο αντί για ζάχαρη άχνη).

Ένα τέταρτο ρόδι.

Ένα μικρό μήλο.

Βραδινό: Λίγος ταβάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα, κι εγώ παλιά που πρόσεχα υποτίθεται, όποτε έπαιρνε ο άντρας μου πίτσες και γύρους, εγώ δεν έτρωγα τίποτα, και ένιωθα και πολύ ωραία!

Νάντια, να σου ζήσει ο άντρας σου, ξέχασα να σου ευχηθώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και παλι!!!

Τα σημερινα μου!

Πρωινό: μια φετα κεικ μήλου , ενα ποτηρι γαλα ελαφρύ

Δεκατιανο: τπτ

Μεσημεριανό : ενα κομμάτι παστίτσιο, φετα και σαλατα ντομάτα

Ενδιάμεσο: 2-3 πηρουνιές πατσίτσιο ενω ταιζα το μεγάλο μου

Βραδυνο: 2-3 πηρουνιές τουρτα ( κρατηθηκα καλα έ;;;) μια φετα ψωμί, ενα γιαούρτι και την σαλάτα που έμεινε απο το μεσημέρι.. Αυτά... Πως με βλέπετε?

Αννα Μαρία μου βρε τετοια εντύπωση ειχα. Σόρρυ. Ευχαριστώ και για τις ευχές σου!!

Καλυνήχτα κορίτσια, τα λεμε αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!Νάντια έχω ιδια μέρα γενέθλια με τον αντρα σου

Σορυ κορίτσια που χάθηκα αυτες τις μέρες αλλα ουτε θυμάμαι τι τρώω,δεν ειχα καλα αποτελέσματα ΠΑΠ κ δεν ειμαι στα καλά μου , θα ξαναμπω στο προγραμμα που θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες την έβγαλα ελαφριά σχετικά...

δεν έφαγα πρωινό γιατί δεν πρόλαβα....

στη δουλειά ήπια μια σοκολάτα κρύα γύρω στο μεσημέρι

μεσημέρι έφαγα μια 1 ντομάτα γεμιστή+ 3 ντολμαδάκια

απόγευμα 1 καφέ + ένα γλυκό τυλιχτό (κάτι σαν γκοφρετάκι)

το βράδυ έγα 2 φέτες ψωμι ζυμωτό σκέτο...ήταν σπιτικό και ήταν τέλειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινα χρονια σου πολλα και εσενα λοιπον!!! Τι εγινε με το ΠΑΠ σου; Νομίζω, δεν ειμαι σιγουρη, οτι αν κανεις κοντα στη γεννα δειχνει καποιες αλλοιωσεις χωρις να ισχυουν. Ελπιζω να μην ειναι τπτ..

Τα νεα μου το βραδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!

NANTIA TEΛΕΙΑΑ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ...ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΣΟ ΕΧΑΣΕΣ ΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ???

ΕΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΖΥΓΑΡΙΑ ΕΚΕΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΣΤΑ 83,8!!!!ΓΙΑΤΙ ΞΑΝΑΚΟΛΛΗΣΕ???ΠΕΡΑΣΑΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΑΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ :?

ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΜΟΥ

ΠΡΩΙΝΟ-1 ΤΟΣΤ+1 ΠΟΤΗΡΙ ΓΑΛΑ

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ-2 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟ+1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ-1 ΜΠΟΛ ΚΡΕΜΑ ΓΙΩΤΗΣ ΚΑΙ 1 ΦΕΤΑ ΚΕΙΚ

ΒΡΑΔΙΝΟ-1 ΤΟΝΟΣΑΛΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ

ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΕΧΘΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Χριστίνα, τι ακριβώς έδειξε το τεστ ΠΑΠ; Γιατί δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό...

Μαρίνα, πηγαίνεις σε διαιτολόγο αν θυμάμαι καλά; Θα πρέπει να το συζητήσεις μαζί της.

Νάντια και Ελίνα μια χαρά σας βλέπω.

Εγώ σήμερα έφαγα αρκετά, αλλά μου ήρθε η περίοδος, οπότε τσουπ! μισό κιλό κάτω! Το πρωί που ζυγίστηκα ήμουν 53.9. Οπότε με παίρνει άνετα να φάω το κατιτίς μου!

Τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο μακαρόνια με σπέσιαλ κόκκινη σάλτσα (καρότο, κρεμμύδι, σκόρδο, μαύρες ελιές, πάστα ντομάτας, κόκκινο κρασί, βασιλικός) και ελάχιστη τριμμένη ξερή μυζήθρα.

Απογευματινό: Ένα μπολ κρέμα με ρούμι, σαβουαγιάρ, σταφίδες, σιρόπι καραμέλας, κ.λπ.

Τρεις γλυκές φρυγανιές.

Μισό γλυκό με σοκολάτα και βανίλια (κέρασμα από τη θεολόγο που συνταξιοδοτείται πρόωρα).

Ένα αχλάδι.

(Άμα ήξερα ότι θα είχε κέρασμα, δε θα έτρωγα την κρέμα στο σπίτι και τις φρυγανιές).

Βραδινό: Ένα πιάτο μακαρόνια με σάλτσα, χωρίς τυρί (είχε τελειώσει, μη φανταστείτε κάτι άλλο...).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κι εγώ πρέπει να κάνω τεστ ΠΑΠ.

Πλησιάζει ο χρόνος από την τελευταία εξέταση...εμένα μου είχαν βρει μύκητες στη πρώτη εξέταση μετά τη γέννα και δεν μπορώ να καταλάβω που βρέθηκαν αφου δεν....για πολλούς μήνες αλλά μάλλον δημιουργήθηκαν από τα σερβιετάκια που φορούσα μετά τη γέννα και για πολλές μέρες συνεχόμενα. Στη 2η επαναληπτική εξέταση όλα καλά.

Ξέρετε αν πρέπει να κάνουμε και μαστογραφία μετά τη γέννα ή αυτό πάει με την ηλικία?

και μετά από τα γυναικολογικά επανερχόμαστε στα διατροφικά...

πρωινό: 1 τοστ γαλοπούλα-τυρί

δεκατιανό: 1 καφέ

μεσημεριανό: 2 γεμιστές πιπεριές + φέτα

απόγευμα: καφέ +2 τυροπιτάκια

βραδινό : κάστανα ψημένα...καμια δεκαριά + 1 ποτήρι γάλα.

αυτά τα κάστανα με έστειλαν! πολύ βαριά τελικά ήταν για βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα, από το τίποτα παθαίνουμε μολύνσεις... Εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ στην εγκυμοσύνη...

Μαστογραφία κάνουμε από τα 35 και μετά, εκτός κι αν υπάρχει ιστορικό στην οικογένεια.

Αλήθεια, οι μικρές σου έκλεισαν ενός έτους; Πώς τα πάτε με τις τροφές; Τους έχεις δώσει μη αλεσμένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και εγω...

Σημερα την εκανα την παρατυπια μου αλλα με ετσουζε το στομαχι απο το απογευμα οποτε...

Πρωινο: δυο λεπτες φετες ψωμι με μαρμελαδα και ενα ποτηρι γαλα

Δεκατιανο: τπτ

Μεσημεριανο: ενα μικρο κομματι παστιτσιο που ειχε μεινει απο χθες, σαλατα ντοματα, φετα

Ενδιαμεσο: δυο τυροπυτακια και ενα ποτηρι χυμο πορτοκαλι

Βραδυνο: ενα μπεργκερ και λιγες πατατες

Μαρινα εχασα 900γρμ!! Μην σε παιρνει απο κατω που κολλησε η ζυγαρια, το παθαινα και εγω στην προηγουμενη διατροφη που εκανα μετα τον πρωτο μου και τοτε η διαιτολογος μου κατεβαζε λιγο τις θερμιδες και τσουπ ξαναρχιζα να χανω...

Αννα Μαρια αχ σε ζηλευω, εμενα ακομα δεν μου ηρθε περιοδος μετα την γεννα και νιωθω σαν μπαλονι..

Χριστινα και εγω δεν καταλαβα καλα, σου βρηκε αλλιωση κατηγοριας IV και σου ζητησε να κανετε βιοψια?? τπτ να μην ειναι αντε..

Ελινα ζηλεψα με τα καστανα, θελω και εγω!! Τετοια ειμαι ζηλιαρω για αυτο και ολο παχαινω..

Φιλακια κοριτσια τα λεμε αυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ οχι δεν παω σε διαιτολογο,,,μονη μου κανω διατροφη!!!αχ αντε να μου ερθει και μενα περιοδος μπας και ξεφουσκωσω!!!

mam nantia τι το ηθελες το μπεργκερ?ας ετρωγες σαλατουλα απο εξω...

και εγω εκανα κατι παρατυπιες χθες...

πρωινο- 1 φετα κεικ+1 ποτηρι γαλα

προγευμα-1 μπολ κρεμα γιωτης

μεσημεριανο-3 σουτζουκακια σμυρνεικα και 2 αυγα ομελετα+μιση φετα τυρι

απογευματινο-2 κομματακια σοκολατα ΙΟΝ+2 ροδακινα+2 φετες κεικ :o

βραδινο-1 τοστ

τι το ηθελα το κεικ το απογευμα???αλλα δεν κρατιομουν με επιασε λιγουρα :lol::lol: απο σημερα κοβω τα τσιμπολογηματα παλι!!!!!!!Ελα να επανελθουμε !!!!γερα εχω αλλα 11 κιλα!!!καλα τα ετρωγα στην εγκυμοσυνη(γουρουνιασα μετα το πρωτο τριμηνο μεχρι τοτε καλα ημουν) τωρα αιντε χαστα !!!!!!!

ουφφφφ στο δευτερο πανω απο 10 με την καμια δεν θα αφησω να παρω!χαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχ παλι νευριασα με τα κιλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα δεν πειράζει βρε, θα επανορθώσεις αυτες τις μέρες! Ξέρω μωρέ τι το θελα και εγώ το μπέργκερ??

Κορίτσια είμαι χάλια σήμερα, εχώ απο τις 6 το πρωί κάνω εμετό και διάρροια ( σόρρυ κιόλας)... Μαλλον την τσίμπισα την γαστρεντερίτιδα. Προσπαθώ να πίνω νεράκι γιατι θυλάζω και τον μικρούλι μου και όλη μέρα είμαι με μάσκα να μην κολλήσω και τα παιδία! Κιόλας την Παρασκευή πετάμε για Μυτιλήνη όλοι οικογενειακώς για να πάμε να ευχαριστήσουμε τον Αρχάγγελο Μιχαήλ που μας έστειλε σώο και αβλαβή τον μικρούλι μου και εγω δεν με πειράζει να είμαι χάλια, τα παιδιά θέλω να είναι καλά. Φιλακια, τα λεμε μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Νάντια, λες να φταίει το μπέργκερ για τη γαστρεντερίτιδα; Μάσκα, συνεχές πλύσιμο χεριών, και μη σου πω να βάζεις και αποστειρωτικό τζελ και να αλλάζεις συνέχεια ρούχα ή να έχεις κάποιο ρούχο που θα το φοράς όταν κρατάς το μωρό και να το βγάζεις αμέσως μετά.

Εγώ πριν μου έρθει η περίοδος δεν ήμουν καθόλου φουσκωμένη. Αντίθετα τώρα, εδώ και κάτι μέρες, κάθε βράδι είναι λες και έχω πάθει τυμπανισμό.

Άντε, μια που πέρασα, ας γράψω και τι έφαγα σήμερα:

Πρωινό: Δύο φέτες ζυμωτό ψωμί και ένα τσάι γλυκάνισο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Μελιτζάνες γιαχνί + ρύζι.

Απογευματινό: Ένα υποβρύχιο.

Τρία κριτσίνια.

Ένα μικρό κομμάτι παστέλι με φυστίκι.

Βραδινό: Δύο ελιοπιτάκια.

Μια ντομάτα σαλάτα + ελιές πράσινες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

τα χθεσινα μου..

πρωινο-1 τοστ+1 ποτηρι χυμο

προγευμα-μισο μηλο

Μεσημεριανο-1 πιατο μακαρονια+τυρι 1/2 φετα

απογευματινο-1 μπανανα

βραδινο-1 αραβικη με σουβλακι κοτοπουλο

αυτα για εχθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν και δεν έχω καθόλου καλές εμπειρίες από γαστρεντεριτιδες...ιδιως με πυρετό... στην κατάστασή μου μόνο μια γαστρεντερίτιδα θα με άδειαζε από τις βλακείες που βάζω στο στομάχι μου!

Χθές το βράδυ πάλι κρεπαλιάζαμε....με παραγγελίες από σουβλακερί...

και σήμερα το βράδυ είχε πίτσα το μενού!!!! γκρρρρρρ...

πως να αγιάσω λοιπόν μετά από τόσες δοκιμασίες...???

έχω βέβαια το ελαφρυντικό οτι τις 2 αυτές μερες δεν έφαγα το μεσημέρι αλλά το βράδυ είναι βράδυ και η ζυγαριά έχει κολλήσει η βελόνα και δεν πάει πιο κάτω (αν και είναι ψηφιακή αλλά τεσπα...καταλαβαίνετε!)

δεν χρειάζετε να περιγράψω ολόκληρη τη μέρα....τα γνωστά όπως πάντα αλλά το θέμα μου είναι το βράδυ και όσο έχουμε επισκέψεις κτλ...δεν γίνεται...όλο και κάτι θα ψιλοτσιμπήσεις θα την κάνεις τη λαλακία χωρίς να το καταλάβεις!

Αυτά από εμένα ...καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

τα χθεσινα μου..

πρωινο-1 τοστ+1 ποτηρι χυμο

προγευμα-μισο μηλο+μισο αχλαδι

Μεσημεριανο-1 πιατο ρυζι με τονοσαλατα+1 γιαουρτι+1 φετα ψωμι

απογευματινο-1 μπανανα+1 χουφτα κασιους

βραδινο-1 γιαουρτι 2% με μελι και δημητριακα

αυτα για εχθες!

Ελινα αν κανεις καφεδακι την ωρα που τρωνε οι αλλοι και εσυ να πινεις καφε? ;) το εχω δοκιμασει και πιανει...καντον γλυκο κιολας! :lol: χωρια που μπορεις να τους καλεσεις για καφε απλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια ας!

Ελίνα, προσπάθησε να κρατηθείς, τι να σου πούμε κι εμείς; :lol:

Μαρίνα, μια χαρά σε βλέπω!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί και γαλοπούλα.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ντομάτες στο πιάτο!

Απογευματινό: Δύο κουλούρια σπιτικά (χάλια).

Ένα μίνι μάφιν σοκολάτα.

Ένα τέταρτο ρόδι.

Ένα μικρό μήλο.

Βραδινό: Δυο τοστ με μαύρο ψωμί. Το ένα είχε γαλοπούλα, τυρί και αβγό και το άλλο τυρί και φέτα.

Την άρπαξα κιόλας, ο λαιμός μου είναι χάλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα-Μαρία κάπου διάβασα που με ρώτησες για τις τροφές των μωρών.

Θεωρητικά τώρα μπορούν να τρώνε απ όλα αλλά μου είναι πιο ασφαλές να τους κάνω το φαγητό τους απλώς το κάνω όχι αλοιφή αλλά πιο χοντρό στο άλεσμα και τους το δίνω.

Πριν τους το δώσω όμως δοκιμάζω πρώτα να τους δώσω λίγο από το δικό μας φαγητό (όχι πάντα με επιτυχία).

Τους εχω δώσει φακές,φασόλια (πράσινα-φασολάδα-γίγαντες απ όλα), ρεβύθια, σπανακόρυζο, γεμιστά.

Στα ενδιάμεσά τους τους δίνω κριτσίνια με σουσάμι να μασουλάνε και ξετρελαίνονται. Γίνονται χάλια βέβαια...δεν το συζητώ αλλά τί να κάνουμε?

Το αυγό το τρώνε με λίγη φρουτόκρεμα και αμα σου πω το άλλο κουφό...δεν θέλουν την φρουτόκρεμα σκέτη!!!...την προτιμούν πλέον με αυγό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί.

Δεκατιανό: Λίγη μπανάνα (ό,τι άφησε ο Αντρέας).

Μεσημεριανό: Ντομάτες στο πιάτο.

Απογευματινό: Ένα υποβρύχιο.

Ένα κομμάτι μηλόπιτα.

Ένα κριτσίνι.

Βραδινό: Ένα πιάτο μακαρονάκια (pasta kids) με ντομάτα, κρεμμύδι και μαϊντανό, βρασμένα σε ζωμό βοδινού (το μεσημεριανό του Αντρέα που περίσσεψε) με λίγη φέτα.

Ελίνα, εγώ του δίνω κάποιες φορές το φαγητό σε κομματάκια ή χοντροαλεσμένο. Το μεσημεριανό που περιέγραψα πιο πάνω το έδωσα σε μικρά κομματάκια και το έφαγε. Τρώει και μπανάνα ή κάποιο άλλο ώριμο φρούτο σε κομμάτια, λίγο ψωμί, τέτοια πράγματα. Αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω κόψει τα αλεσμένα.

Οι υπόλοιπες πού είστε καλέ;

Η Χριστίνα τι απέγινε; Έχουμε κανένα νέο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!τωρα καταφερα να καθισω ηρεμη ....περναμε αλμα παλι :lol:

λοιπον τα χθεσινα μου

πρωινο-1 τοστ+1 χυμο

προγευμα-1 μπανανα+2 κομματακια σοκολατα ΙΟΝ

μεσημεριανο-1 μπριζολα+πουρε +1 φετα τυρι

απογευματινο-1 χουφτα κασιους+1 κουλουρακι

βραδινο-1 κουλουρι γεμιστο με τυρι

αυτα για εχθες!

αλλα οτι και να φαω την τελευταια εβδομαδα μου φαινεται ανοστο :? τι εχω παθει

τελος παντων τα λεμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...