Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

Ωραια, μια χαρα!

κ εγω ακομα με αδεια ειμαι, αυριο επιστρεφω στη δουλεια...τα κεφαλια μεσα τωρα που λενε!!!

Καιρο ειχαμε να τα πουμε...εγω βεβαια δεν ειχα μπει καθολου...ετυχαν πολλα.......τελοσπαντων...

Χαρηκα που σε/σας ξαναβρηκα :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

welcome back Κωνσταντίνα!

άκου λοιπόν τα χθεσινά μου γουρουνιάσματα...

Πρωι...2 τοστ ζαμπόν-τυρί + 1 γάλα με καφέ (είναι καινούρια εφεύρεση)

Δεκατιανό...κάτι φρούτα + κάτι ζελεδάκια (όχι του ψυγείου...του ψιλικατζίδικου)

Μεσημεριανό...φασολάκια πράσινα μια μερίδα + φετα + 1 κοκα κόλα

Απόγευμα...ένα σακουλάκι πατατάκια ruffles + 1 φραπέ

Βράδυ ...πάλι έξω... τα γνωστά...κολοκυθοκεφτέδες-πατάτες τηγανιτές-τζατζίκι-χωριάτικη-ντάκο-πανσέτα-μπιφτέκι- γλυκό του κουταλιού σταφυλι και καρπούζι για να δροσιστούμε!

νομίζω οτι πρέπει να ανοίξω καινούριο θέμα "ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΞΑΝΑΒΑΛΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!"

Τα σημερινά θα είναι πιο συγκρατημένα γιατί δεν προβλέπεται έξοδος προς το παρόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σα να διαβαζα το μενου απτην ταβερνα κ ημουν ετοιμη να παραγγειλω!!! :lol::lol::lol::lol:

αυτη την πατεντα, γαλα με καφε...λοοοολ κ εγω ετσι τον πινω!

παντως τα πατατακια, αν ηταν με ριγανη, ειναι διαιτης :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οοο νεες αφιξεις βλεπω...γεια σου konstans!!!καλως ηρθες!!!εμενα καμια δεν με σχολιασε???Ελινα γιατι εφαγες τα ιδια στην ταβερνα???

κοριτσια πειτε μου αν ξερετε...ο χαλβας φαρσαλων ποσες θερμιδες εχει??για να ξερω ποσο να φαω για βραδυνο... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κ σενα μωρουδενια! Να χαιρεσαι το μωρακι σου!

Βρηκα στο νετ αυτο :

μια μερίδα σιμιγδαλένιου χαλβά (δηλαδή περίπου 80 γραμμάρια) αποδίδει γύρω στις 300 θερμίδες. Ο νηστίσιμος σουσαμένιος δεν είναι καθόλου «αθώος», αφού στα 100 γραμμάρια αποδίδει 500 θερμίδες (λόγω του ότι το ταχίνι είναι αρκετά θερμιδογόνο) και ο χαλβάς Φαρσάλων λίγο λιγότερες, ανάλογα πάντα με τον τρόπο παρασκευής τους. Φανταστείτε ότι με τις προσθήκες σοκολάτας, μελιού ή οποιουδήποτε άλλου συστατικού που θα δώσει έξτρα γεύση, οι θερμίδες θα χτυπήσουν… κόκκινο.

Μηπως να φτιαξω το βραδυ.......???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινα γιατι εφαγες τα ιδια στην ταβερνα???

1ον...γιατί πήγαμε στην ίδια ταβέρνα...και

2ον...γιατί αυτά μου αρέσουν και παίρνω στάνταρ...αλλά τα εμπλούτισα λίγο έβαλα και πανσέτα και μπιφτέκι!

Ο χαλβάς φαρσάλων δεν μου αρέσει καθόλου ο σιμιγδαλένιος...έτσι κι έτσι ...τελικά τί έφαγες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ,παλι καλα...Ειδα οτι και εσεις το τσιμπησατε λιγο παραπανω το σκ,αρα να μην νοιωθω τυψεις για οσα γραψω!!!Σκεφτομουν τα :o:o:o:o:o της Αννας-Μαριας οσο θα διαβαζει το μενου μου, :lol::lol::lol::lol: !!!!

Λοιπον:

Σαββατο

Πρωι:Τοστ με χυμο

Μεσημερι:Μοσχαρακι κοκκινιστο με πουρε και τυροπιτα δικη μου,αρκετη 2-3 κομματια μικρα

Απογευμα:Μιση ΣΟΚΟΛΑΤΑ!!!!!

Βραδυ:1 πιτα γυρο μονο με ντοματα και μουσταρδα-1 λεμονιτα-1 παγωτινι

Κυριακη(ή αλλιως ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΦΑΓΟΠΟΤΙ :lol::lol::lol: )

Πρωι:2 κομματια τυροπιτα+φραπεδακι

Μεσημερι:Λιγο πουρε που περισεψε απο χθες με λιγη σαλτσα απο το κοκκινιστο+2 κομματια πιτσα δικη μου

Απογευμα:3 παγωτινια

Βραδυ:Την αλλη μιση σοκολατα,τι να μου χαλασει????? :lol::lol::lol:

Ακομα πιο Βραδυ: πεπονι και λιγα πατατακια με μπιριτσα,βλεπαμε ταινια με τον αντρουλη μου!!!!

Πωπωωωωωωωωω,οταν τα γραφεις και τα βλεπεις ειναι ακομα χειροτερα....Πωπωωωω πολυ :@):@):@) ειμαι!!

Ωχ σημερα να δειτε τι θα γινει,με τις Φανουροπιτες :lol::lol: ....

Οπως καταλαβες Αννα-Μαρια η "αδελφη" Τονια παει...... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!ευχαριστω konstans για την πληροφορια...τελικα εφαγα μονο 100γρ.για να ξερω οτι πανω κατω εχει 500 θερμιδες

λοιπον τα χθεσινα μου...

πρωινο:3 τυροπιτακια μικρα+1 ποτηρι χυμο

μεσημεριανο:κοτοπουλο πανε με 10-15 πατατες τηγανητες+5 πιρουνιες απο σαλατα ceasar's(βγηκαμε εξω για φαγητο)

απογευματινο:100γρ.χαλβα φαρσαλων

βραδυνο:1 τοστ με γαλοπουλα+ντοματα

αυτα για εχθες! :D

Τονια μου ανοιξε η ορεξη τελικα ε? :lol::lol: ε με τις μερες μας ειναι μωρε...αναλογα τα κεφια!ομως αν θελουμε να χασουμε και να μην ξεφευγουμε πρεπει να εχουμε ενα συνεχομενο διατολογιο ....αλλιως παμε πισω και ξαναπαλι!!!ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΣΤΕ!!!!Σ Υ Ν Ε Χ Ι Ζ Ο Υ Μ Ε!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεερα....ολα τα καλα κοριτσια εδω...... :lol::lol::lol:

ελινα ετσι τρωω εγω καθημερινα....ο χαμος....ενα πιατο φουλ εξτρα,αλλα δυστηχως μονο με κοτοπουλο :cry: σαλατα φουλ κ μια φρατζολα ψωμι(να σημειωσω οτι ψωμακι κανω εγω)....

εγω τα εχασα ολα κ μου χαλασα κ η ζυγαρια κ δεν ξερω ποσο ειμαι :lol: παντως μου κανει ενα σορτσακι που φορουσα 5χρονια πριν(πριν την εγκυμοσυνη στο γιο μου,που ζυγισα55-58).....

ακουστε με κοριτσια φατε οτι τρωω.....κοτοποπουλο ρυζι μακαρονια ψωμι πατατες.....κ απο φρουτα βερυκοκο μηλο αχλαδι κ πεπονι...ολημερα τρωω.....δεν ειναι επιλογη μου αλλα λογω αλλεργιας της μπεμπας τρωω αυτα....κ απο γαλα φουλ...τωρα αποθηκ κ στην καταψυξη.....πινω σιδερο βεβαια κ ασβεστθιο

φιλεναδουλα τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ καλη εβδομάδα!!!

Ελινα μου κ εγω πάντα τσακιζω κολοκυθοκεφτεδες κ σαγανακι οταν πάμε έξω!! Μιαμ μιαμ!!

Χθες λοιπόν είχαμε:

Πρωινό: 1 κούπα γαλα + 1 χούφτα βρωμη + φραπέ γαλα με καφέ :D

Δεκατιαν: 1 μπανάνα

Μεσημέρι: σολομος λεμονατος στη λαδοκολλα + λίγο ρύζι + μπροκολο

Απογ: 1 νεκταρινι

Βράδυ: αραβική πιτα με μια φέτα μιλναιρ

Δε νομίζω να κρατησω τη διατροφη για πολυ ακόμα.... :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδουλααααααα μουυυυυ :D:D:D

Όλα καλα!! Είπα να ξεκινήσω να γράφω πάλι τι τρώω, μπας κ ντραπω κ κρατηθω λίγο χαχαχα

Στις διακοπές εφαγα ότι υπήρχε στο νησι... Μόνο τους θάμνους τους άφησα :oops::oops::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Βλέπω είχαμε όργια το σαββατοκύριακο! (όχι ότι εγώ πάω πίσω).

Ελίνα, συμφωνώ με τον καινούριο τίτλο, γιατί έτσι όπως πάμε, εκεί θα καταλήξουμε! Εγώ έβαλα το ένα κιλό που είχα χάσει με τη νηστεία, αλλά δεν με πειράζει, γιατί τα 55 ήταν ο στόχος μου. Με τα 54 είχα αρχίσει να αγχώνομαι λίγο!

Πάντως, είναι φοβερό το πανομοιότυπο (έστω και με προσθήκες!) μενού της ταβέρνας!!! :lol::lol::lol::lol:

Τόνια, εεεεε...... χμμμμμμμμ..... εντάξει μωρέ, έφαγες κι εσύ δυο μέρες, πώς κάνεις έτσι; :P :P :P :P

Μαρίνα, εσύ μετράς θερμίδες; Ζυγίστηκες;

Κωνσταντίνα, τέλεια σε βλέπω!

Γράφω τα χτεσινά μου:

Πρωινό: Ένα αντίδωρο. :P

Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα κομμάτι (όχι ιδιαίτερα μεγάλο) αρνί (παίζει να ήταν και κατσίκι!) + δύο πατάτες (οφτό κλέφτικο = αρνί (ή κατσίκι!) με πατάτες στον ξυλόφουρνο) + λίγο ταχίνι + λίγο τζατζίκι + χωριάτικη + λίγο πληγούρι + λίγο γιαούρτι + χωριάτικη + μια μικρή φέτα ψωμί + λίγο λευκό κρασί.

Απογευματινό: Λίγο σταφύλι.

Βραδινό: Λουκουμάδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (πήγαμε στο πανηγύρι του αγίου Φανουρίου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα αναφέρω συνοπτικά τι εφαγα γιατί μόνο διατροφή δεν έκανα

Σάββατο: γαλα με δημητριακα, μεσημέρι μια μπαρα δημητριακων και το βράδυ έτοιμη να λιποθυμήσω απο την πείνα έστειλα τον άντρα μου να μου φέρει ενα τοστάκι για να αντέξω μέχρι να πάμε στην ταβέρνα!! Εκεί θαλασσινά και ουζάκι. Για το τέλος μισή βάφλα με παγωτο...

χθες γάλα με τυροπιτα και το μεσημέρι ψαρονέφρι με λιγο τζατζίκι, χωριατικη, ψωμάκι και πατατούλες..το βράδυ χυμο πορτοκάλι και λίγη σοκολάτα...

Ήμασταν εκδρομή και μόνο διατροφή δεν ήθελα να κάνω!!!! :oops::oops:8-)8-):?:?

ΤΟΝΙΑ τα συγχαρητήρια στα εχω δώσει ήδη εγώ!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Τόνια;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Θα τρελαθώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τέλειο είναι το νούμερο!!!!!!! Πόση καθυστέρηση έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δεν μπορω να μην το γραψω και εδω.Εκανα χοριακη βγηκε 3152!!Συνεπως,ΜΑΡΙΝΑ ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ!!!!!!!!!!!!

ΕΙΔΕΣ???????????????????????????????????????????ΣΤΑ ΕΛΕΓΑ ΕΓΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΤΗΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα χθεσινά μου

Πρωινό: Καφέ

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Μοσχαρακι κοκκινιστο με πουρε και σαλάτα

Απογευματινό: Τίποτα.

Βραδινό: Καρπούζι κ πεπόνι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristinaki μια χαρα ολα μου φαινονται!!! :D

Ευγενια...την βαφλα τι την ηθελες??? :lol::lol::lol: φουλ θερμιδες...

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ σε εσενα θα βαλουμε τον τιτλο...ελα να βαλουμε κιλακια :lol: ανετα μπορεις...επισης δεν θα ζυγιστω...θα αφησω περιθωριο λιγο ακομα...με αγχωνει η ζυγαρια χειροτερα

λοιπον για να δουμε τα σημερινα μας...

πρωινο:1 τοστ με γαλοπουλα και ντοματα+1 ποτηρι φυσικο χυμο

προγευμα:50γρ.χαλβα φαρσαλων

μεσημεριανο:σπανακορυζο+1 φετα ψωμι

απογευματινο-1 κουλουρακι κανελας

βραδυνο-1 τοστ με γαλοπουλα και ντοματα+1 ποτηρι φυσικο χυμο

αυτααααααααα!!!!!!!!

ααα Τονια εσυ αν και εμεινες εγκυος...συνεχισε να γραφεις για να μην παρεις πολλα κιλα σαν εμενα :lol::lol::lol: αλλα απο την αλλη 1 φορα τρωμε χωρις τυψεις...και το χαιρομαστε!!!στην εγκυμοσυνη!!!οποτε απολαυσε το !!!!!!!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να μπω και εγώ στη παρέα....

τα κιλά της εγκυμοσύνης τα έχω χάσει αλλά θέλω ακόμα 5.

Λοιπόν σήμερα........

πρωί........γάλα με 4 κουτ.σουπας δημητριακά

μεσημέρι 120γρ. ψάρι βραστό, με λαχανικά

απογευμα 1 μήλο

βράδυ σαλάτα με μια φέτα τυρί μίλνερ και 2 φρυγανιές σικάλεως.

Gprip3.png

post-8953-13873939545929_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!καλως ηρθες Μαρια!!!κανεις διαιτα απο διαιτολογο?γιατι εγω μονο τοτε ζυγιζα τα φαγητα..σπαστικο αλλα πιανει,.. :D μια χαρα τα χθεσινα σου!!!

σχολιαστε και εμενα :D:D:D αααντεεεε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσιαααααα!!!!

Να δω ποια θα με μαλωσει πρωτη!!Το λεω εδω γιατι αν το πω στο αλλο ποστακι θα με φανε!!!!!Εκανα και τεστ εγκυμοσυνης και επιτελους βγηκε θετικοοοοοο!!!!!Μου ειχε μεινει ψυχολογικο ηθελα να το δω :lol::lol: !!!

Λοιπον τα χθεσινα μου......η αδερφη Τονια επεστρεψε, :lol::lol::lol: !!!!Λιγο η αγωνια μου,πολυ η χαρα μου δεν εφαγα πολλα πραγματα,λοιπον

Πρωι

Καφε με 1κομ Φανουροπιτα

Μεσημερι

1 τοστ με τυρι μονο

Απογευμα

Καφε

ΤΕΛΟΣ αλλα επινα πολυ πολυ πολυ νερο και δεν ηθελα τιποτα αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΝΙΑ ΕΔΩ ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ!!!ΠΛΕΟΝ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ!!!!!!1ΟΠΩς ΜΕ ΕΛΕΓΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΦΡΟΥΤΑ-ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΙΤΑ ΑΛΛΑ ΥΓΙΕΙΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΙΣΑΙ ΧΑΖΟΥΛΑ :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τι κάνει η ομαδούλα μας; Πετάει πετάει;

Γιωταμαρία, καλώς ήρθες!

Τόνια, κι εγώ έτσι ήμουν στην αρχή της εγκυμοσύνης. Μου είχε κοπεί η όρεξη. Έτρωγα πολύ μικρές μερίδες και πολύ λίγα πράγματα. Μόνο πατάτες-ρύζι-μακαρόνια, κανένα μπιφτέκι και κοτόπουλο και πολύυυυυυυυυυ ψωμοτύρι!!!! Πρωί-βράδι ψωμοτύρι. Ειδικά βράδι, δεν μπορούσα να φάω τίποτε άλλο! Μόνο ψωμοτύρι! Αυτό τους πρώτους τρεισήμιση μήνες. Μετά άρχισα να τρώω κανονικά, αλλά επειδή δεν έβαλα καθόλου κιλά στο πρώτο τρίμηνο, μετά δεν έβαλα πολλά, κι όσα έβαλα ήταν μόνο στην κοιλιά.

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και χαλούμι και ένα τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Μισό ροδάκινο.

Μεσημεριανό: Στραπατσάδα + μια πατάτα φούρνου + λίγο πληγούρι + χωριάτικη + τζατζίκη + δύο γουλιές λευκό κρασί.

Απογευματινό: Ένα παγωτό χωνάκι (δύο μπάλες).

Βραδινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί, τυρί, φέτα και ντομάτα.

Ένα γάλα με τριαντάφυλλο.

Πήγαμε και βόλτα με το καρότσι και περπάτησα περίπου 45 λεπτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...