Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!


mwroudenia2

Recommended Posts

Καλημερα!!!Μπραβο Μαρινακι,επιτελους βλεπουμε λαχανικα!!! :lol::lol::lol: !!Αλλα ειδε κατι το ματι μου για black forest :?:?:? Ax και να'χα μια,ΟΛΟΚΛΗΡΗ :lol::lol::lol: !!!!!!!

Τα χθεσινα μου λοιπον:

Πρωινο:1 ποτυρι χυμο απο 2πορτοκαλια-1 φετα dirollo-1 κουλουρι στρογγυλο Θεσ/νικης

Σνακ:Φραπεδακι με καλαμακι :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μεσημερι:1 κομματι απο την περισσευουμενη ομελετα με 1 ντοματα

Βραδυ:3 κομματακια πεπονι+5 ρογες σταφυλι

καλημεραααααα!!!παρα πολυ λιγα βρε τρως!!!ε με καλαμακι θα το επινες τον φραπε!!με τι αλλο?? :? με κουταλι? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Οχι με το στομα :lol::lol::lol::lol::lol::lol: !!!!!!!! :lol: Μαγκικο στυλ :lol::lol::lol::lol::lol: !!!!!!!

Τρωω λιγο,δεν μπορω Μαρινα εχω φουσκωμα.....ΟΥΦ ΠΙΑ,ΟΥΦ!!!!!

Τονια...σε απαντησα και στο ποστακι σας!!!μην αγχωνεσαιιι!!!!αν ειναι να δειξει θα δειξει!!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...

Καλύτερα να μην αναφέρω τι ήπια χθες γιατί το φαγητό μου ήταν αυτό που έπρεπε...

Πρωι: Γάλα με all bran - δεν θα το ξαναγράψω ποτέ γιατί είναι το στάνταρ πρωινό μου τα τελευταία 10 χρόνια

δεκατιανό: Φρουτοσαλάτα (λίγο πεπόνι, μπανάνα, σταφύλι - φτιαχνω πιατέλα και τρώμε με τους συνάδελφους)

Μεσημέρι: γαύρο στον φούρνο, βλήτα, λίγο ψωμί και φέτα

Απόγευμα: τπτ

Βράδυ: πίνω και μεθώ, ωχ αμάν ..... ήρθε μια φίλη μου και ήπιαμε μπυρίτσες..... μισό μπιφτέκι, και λίγο γιαούρτι ......

Τόνια ενώ εσύ, η "θέλω να γινω μαμά" πρέπει να χάσετε!!! Μας δουλεύεται!!! Από ύψος είμαι 1,65 - το φυσιολογικό μου βάρος είναι 58 κιλά και εκεί θέλω να φτάσω...το ότι κάποια στιγμή είχα φτάσει 55 είναι άπιαστο όνειρο πλέον.... :roll::roll::(:(

Πριν φύγω για διακοπές είχα χάσει 1,5 κιλά αλλά τα ξαναβρήκα στις διακοπές - ελπίζω τώρα που θα μου τελειώσει και η περίοδος να ξεπρηστώ λίγο και να νιώσω λίγο καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Αδελφή Τόνια της ερήμου, πάλι ασκήτεψες!

Μαρίνα, αν μπορείς να τρως τις σούπες του μικρού, καλό θα σου κάνει! Αλλά πρόσεχε, να τον ταΐζεις πρώτα!!! :lol::lol::lol::lol: Μη μένει το μωρό νηστικό!!! :lol::lol::lol:

Ευγενία, εγώ δε θέλω να χάσω σε καμία περίπτωση. Απλά εδώ και πολύ καιρό γράφω σε ποστ για κιλά και έχω πάθει εξάρτηση! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Αδελφή Τόνια της ερήμου, πάλι ασκήτεψες!

Μαρίνα, αν μπορείς να τρως τις σούπες του μικρού, καλό θα σου κάνει! Αλλά πρόσεχε, να τον ταΐζεις πρώτα!!! :lol::lol::lol::lol: Μη μένει το μωρό νηστικό!!! :lol::lol::lol:

Ευγενία, εγώ δε θέλω να χάσω σε καμία περίπτωση. Απλά εδώ και πολύ καιρό γράφω σε ποστ για κιλά και έχω πάθει εξάρτηση! :lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα αν θηλάζεις δεν πρέπει να κάνεις δίαιτα...

διατροφή ναι μεν αλλά πρέπει να τρως από όλες τις τροφές για να έχεις καλή ποιότητα γάλακτος και το μωρό σου να παίρνει τις βιταμίνες που έχεις ανάγκη και εσύ να μην πέσεις ξερή. Είδα ότι ζαλίζεσαι...

Μόλις σταματήσεις τον θηλασμό και αδιαθετήσεις κανονικά τότε θα χάσεις τα κιλά την εγκυμοσύνης πολύ πιο εύκολα.. Εγώ μέχρι να σταματήσω τον θηλασμό (6 μήνες αποκλειστικό θηλασμό) ειχα χάσει τα 10 απο τα 17. Τα επόμενα τα έχασα μέσα στο επόμενο εξάμηνο περίπου. Και ο γιατρός μου έλεγε: όσο καιρό μεγαλώνεις το μωρό μέσα σου άλλους τόσους μήνες χρειάζεται το σώμα για να επανέλθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα αν θηλάζεις δεν πρέπει να κάνεις δίαιτα...

διατροφή ναι μεν αλλά πρέπει να τρως από όλες τις τροφές για να έχεις καλή ποιότητα γάλακτος και το μωρό σου να παίρνει τις βιταμίνες που έχεις ανάγκη και εσύ να μην πέσεις ξερή. Είδα ότι ζαλίζεσαι...

Μόλις σταματήσεις τον θηλασμό και αδιαθετήσεις κανονικά τότε θα χάσεις τα κιλά την εγκυμοσύνης πολύ πιο εύκολα.. Εγώ μέχρι να σταματήσω τον θηλασμό (6 μήνες αποκλειστικό θηλασμό) ειχα χάσει τα 10 απο τα 17. Τα επόμενα τα έχασα μέσα στο επόμενο εξάμηνο περίπου. Και ο γιατρός μου έλεγε: όσο καιρό μεγαλώνεις το μωρό μέσα σου άλλους τόσους μήνες χρειάζεται το σώμα για να επανέλθει.

το ξερω ευγενια και εμενα ο γιατρος με ειπε θελεις 6-7 μηνες προσπαθειας να χαθουνε αυτα τα κιλα που σου μεινανε..τουλαχιστον μεχρι την γαμοβαφτιση θελω να τα χασω...6 μηνες εχω μπροστα μου που θα παει θα τα καταφερω...και εγω αποκλειστικα τον θηλαζω...και ναι ζαλιζομαι...τωρα παιρνω κατιπολυ βιταμινες(συμπληρωμα διατροφης) να τονωθω,δεν πειραζει το μωρο ε?εσυ μια χαρα εισαι μην μιλας!!! :P:P

παω να μαγειρεψω...τωρα που κοιμαται...φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να δουμε τα σημερινα μου..

πρωινο-1 τοστ με γαλοπουλα+1 φυσικο χυμο ποορτοκαλι

προγευμα-σταφυλια

μεσημεριανο-αρακα μεσα με μαρουλακι -καροτακι-καλαμποκακι+1 φετα ψωμι

απογευματινο-1 all bran bars+καρπουζι

βραδινο-1 τοστ με γαλοπουλα+1 αυγο βραστο...

αυτα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τι έφαγα χτες:

Πρωινό: Δύο μεγάλες φρυγανιές από άρτο με σπιτική μαρμελάδα βερύκοκο και ένα τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο ρεβύθια στο φούρνο αγιορείτικα + αρκετές πράσινες ελιές + πολύυυυυυυυυ ταχίνι!

Απογευματινό: Σταφύλι.

Ένα ice tea.

Βραδινό: Ένα μπολ κουάκερ (με νερό), μια μπανάνα και μαύρη σοκολάτα (η φίλη μου η Κάτια (Ζυγούλη) μου πρότεινε αυτή τη συνταγή).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να τολμήσω να γράψω τα χθεσινά μου??? βασικά δεν πρόκειται για διατροφή αλλά για σαβούριασμα!

πρωι...τοστ ζαμπον τυρι και 1 καφε

δεκατιανο...μια φέτα με philadelphia+ 1 καφέ + 5 σύκα.

μεσημέρι... 10 κεφτεδάκια μπουκίτσες+ 1 μπιφτέκι+ πατάτες τηγανιτές+ χωριάτικη...το ζουμί με όσο ψωμί βρήκα μπροστά μου

απόγευμα...κάτι παγωτίνια + 1 σακουλάκι τυρογαριδάκια+ 1 fanta πορτοκάλι!

βράδυ...είπα να κοιμηθώ νωρίς για να μη φάω αλλά τελικά με ξεσήκωσαν και βγήκαμε για να τσιμπήσουμε...ακούστε το τσίμπημα τι περιείχε: κολοκυθοκεφτέδες...δεν μέτρησα πόσους...τζατζίκι...πατάτες-τηγανιτές...1 ντάκο (παξιμάδι με τριμένη ντομάτα και φέτα) και όσο τζατζίκι έμεινε το καθάρισα με μια φέτα ψωμί μη πάει χαμένο το καημένο...και φυσικά ήπια και ένα μεγάλο ποτήρι μπύρα...

...μετά απ όλα αυτά ήμουν γκόλ και πήγα για ύπνο με τα ρούχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:o:o:o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::o:o Ελινα :o:o

Τα δικα μου χθες:

Πρωινο:1 τοστ με τυρι+1ποτηρι φυσικο χυμο

Σνακ:2 ρυζογκοφρετες

Μεσημερι:Μακαρονια Ολικης με μυδοσαλτσα

Απογευμα:Λιγο πεπονι

Βραδυ:Γιαουρτι με μια κουταλια μελι

Σημερα θα παω σε τραπεζι το βραδυ,οποτε καταλαβενετε......Αν και δεν εχω τρελη ορεξη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίνα :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:o:o:o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::o:o Ελινα :o:o

.

είμαι τόσο σοβαρά γιατρίνες μου??? αχαχαχαχα!!!

σήμερα σηκωθηκα με ένα δυνατό hungover... αλλα τα ζουζούνια μου με έβαλαν στο πρόγραμμα από τις 6.30!! ντοιν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια...πρωινη πρωινη παλι!!!

τα χθεσινα μου.,,,

πρωινο-1 τοστ με γαλοπουλα+1 χυμο+2 φλωρεντινες(ξερετε τι ειναι?σαν παστελακια μικρα τετραγωνα)

μεσημεριανο-1 μπριζολα με πουρε+σαλατα με μαρουλι-καλαμποκι-ντοματα+1 μπυρα χωρις αλκοολ

απογευματινο-1 κουλουρακι κανελας+καρπουζι

βραδινο-1 ψωμακι με μπιφτεκι χωρις πατατατες

αυτα :D

επισης πηγαμε βολτα και περπατησα με το καροτσι αρκετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Γράφω τα δικά μου και μη με βρίσετε πολύ.

Πρωινό: Ένα τοστ με μαύρο ψωμί και τυρί και ένα τριαντάφυλλο.

Δεκατιανό: Τίποτα.

Μεσημεριανό: Ένα πιάτο μοσχαράκι κοκκινιστό με κριθαράκι και σαλάτα ντομάτα-κρεμμύδι.

Απογευματινό: Σταφύλι με λίγο παγωτό.

Βραδινό: Λίγο χούμους, λίγο ταραμά, αρκετό ντάκος, 2-3 ελιές, δύο κολοκυθοκεφτέδες, μια μερίδα καλαμάρι τηγανιτό με πατάτες (δεν το έφαγα όλο, δεν παλευόταν!) και μπίρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ τι ειναι αυτα παλι???παλι καλαμαρακια??? :lol::lol::lol: τουλαχιστον να τα επαιρνες στη σχαρα...εγω οχι για λογω διαιτας...αλλα γενικα προτιμαω καλαμαρι σχαρας...μαρεσει πιο πολυ αρκει να το πετυχουν και να ειναι μαλακο...! αλλα κατα τα αλλα μια χαρα μωρε...!

εγω θα ζυγιστω Τεταρτη,,,ελπιζω να μην παθω εμφραγμα! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα, καλαμάρι γεμιστό με πληγούρι πήρα, αλλά δεν είχε και αναγκάστηκα να πάρω τηγανιτό. Άσε, πολλά καλαμάρια πέσανε τον τελευταίο καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινάκι μουυυυυυυ, τι κανουν οι κορακλες σου;;;

Αννα Μαρια μου , δε θυμαμαι αν σου εχω ευχηθει....να σου ζησει ο γιοκας!!

καλησπερα κ στην υπολοιπη κοριτσοπαρεα ;-)))

Θυμαμαι εγραφα κ εγω καποτε τα σαβουριασματα μου...ομως με βοηθησε να χασω τα κιλα που ηθελα!!!

Τωρα ειμαι 62, αλλα θελω να φτασω τα 58 παλι...χωρις εξαντλητικη διαιτα...απλα με σωστη διατροφη!!!!για να δουμε...

θα με δεχτειτε στην παρεουλα σας??? :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε!! Δεν εγραψα κ τα χθεσινα μου..ετσι, για να μπουμε κατευθειαν στο δια ταυτα!!

Πρωινό: 1 κουπα γαλα (μπλε) + 1 χουφτα βρωμη

Δεκατ: 1 μπανανα

Μεσημερ: 2 ντοματεσ γεμιστες (χωρις κιμα) + λιγο ανθοτυρο

Απογ:1 νεκταρινι

Βραδινο: 2 μπαλες παγωτο νιρβανα (σοκολατα με ανθογαλα) :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Αννα Μαρια μου!!

Ολα καλα....πολυ δουλεια (καλο ειναι αυτο βεβαια)κ ...τιποτα αλλο :D:D

Δεν εχω να χασω κιλα εγκυμοσυνης...οπως λεει το θεματακι,...αλλα ελπιζω να χωραω κ εγω εδω :D:D:D:D:D

εσυ ολα καλα...;; το σχολειο πως παει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, κι εγώ σε όλα τα προηγούμενα θέματα δεν είχα κιλά εγκυμοσύνης να χάσω!

Μια χαρά είμαστε, το σχολείο τώρα είναι κλειστό, σε μια βδομάδα ανοίγουμε. Στο εσπερινό θα είμαι πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...