Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια Φεβροαριου-Μαρτιου-Απριλιου 2013


Recommended Posts

Κόρες, πλάκα πλάκα μήπως μπορείτε να μου λύσετε μία απορία; Είμαι στην 17η εβδομάδα, δηλαδή στο τέλος της εβδομάδας θα έχω κλείσει τον 4ο και θα μπαίνω στον 5ο;;;;;; :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια απ οτι βλεω η ανδριανα μας εφτιαξε και λιστα για να ξερουμε το σκορ....τελεια τα φασολακια μ αρεσουν παρα πολυ...εγω σημερα εχω κοκκινιστο με ρυζι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου... τι κάνετε???? :D:D:D:D

Εγώ σήμερα είχα το προγραμματισμένο ραντεβού με τον γιατρό μου... μπήκα στην 18η εβδομάδα!! Είδαμε το αγοράκι μας!!! :D:D:D Είναι 13,8 εκατοστά και 200gr :D:D:D:D:D όλα μια χαρά μας είπε!!! Επόμενο ραντεβού μου έκλεισε σε 1 μήνα που θα κάνουμε την Β - επιπέδου!!!! Να είμαι νηστική και να έχω πάει τουαλέτα!!

Μου έκοψε το χάπι το salospir!!!

Τον ρώτησα για το πως βλέπει ότι θα γεννήσω και μου είπε μάλλον Καισαρική με επισκληρίδιο!!! Τον ρώτησα και πόσο θα κοστίσει... προς το παρόν όλα καλά!!!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Νίκη μεγαλώνει το αγοράκι σου!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν σήμερα έγινε η κλήρωση και τζίφος πήγα σήμερα το απόγευμα και την έγραψα στο Ιδιωτικό :?

Από την σκέφτομαι τα λεφτά και από την άλλη χαίρομαι γιατί είναι καλύτερα εκεί.

Εγώ αύριο πάω για αυχενική!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλέ λάθος σε έγραψα Βινούλα δεν θες κορίτσι???? Αν δεν θες να το αλλάξω :roll:

Φιλιά!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Νίκη! Τέλεια τα νέα σου λοιπόν! 13,8.... κοτζαμ παιδαράς! :D:D:D:D Ρία επιτέλους έφτασε η μέρα της αυχενικής σου! Με το καλό! Όσο για την κλήρωση μη στεναχωριέσαι, σίγουρα τα λεφτά δεν μας περιμένουν αλλά θα προσέξουν καλύτερα το κοριτσάκι σου στο ιδιωτικό.

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα είναι η αυχενική!!!!!!!!!!1

Τι αγωνία που έχω δεν λέγεται αυτό το μωρό περνάει δύσκολα μία το ένα μια το άλλο πρέπει να ηρεμήσω θα βγει με τα μαλλιά προς τα πάνω!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΠΟΜΟΝΗ θα τα καταφέρουμε όπως μου λέει και η Ανδριανούλα: Όλα τα κάνουν οι μαμάδες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό Ανδριάνα μου!!!!! Όλα μια χαρά θα πάνε με το μωράκι σας!!! μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!!! Φιλιά!!!

Εγώ κορίτσια από προχθές νιώθω κλοτσιές κανονικές... !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Καλά αποτελέσματα Ρία! Εντωμεταξύ ο υπέρηχος στο Ιασώ είναι πολύ καλύτερος εννοείται από αυτόν του γιατρού και θα δεις τον γιόκα σου πεντακάθαρα. Μετά την αυχενική που είχα πάει στον γιατρό νόμιζα ότι είχα πάθει γλάυκωμα... :lol: Νϊκη κλοτσάει ο δικός σου ε? Άντε και στα δικά μας :D Εγώ σήμερα θα πάω στον γιατρό γιατί πρέπει να μου γράψει τις ενέσεις και δεν ξέρω το σκέφτομαι να του πω να μου κάνει και έναν υπέρηχο. Κανονικά έχουμε ραντεβού για εξέταση στις 24/9 και ψιλοντρέπομαι να του το ζητήσω.... δεν ξέρω. Μπερδεύομαι γιατί εάν είναι κανονικά θα πρέπει να πληρώσω και επίσκεψη νομίζω εκείνος μπορεί να μην θέλει να μου πάρει και εγώ θα αισθάνομαι λίγο άσχημα.... δεν ξέρω θα το σκεφτώ!

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tanya, να μην ντρέπεσαι καθόλου!!! Να του το ζητήσεις ίσα να δείτε το μωρό και να ακούσετε καρδούλα!!! Εμένα μου είπε ότι όταν νιώσω την ανάγκη να πάω να μην διστάσω!!! Εγώ βέβαια όσες φορές και να πάω πληρώνω μόνο 1 φορά το μήνα!!! Φιλάκια στις κοιλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδριανα καλη επιτυχια με την αυχενικη σου....Νικη τελεια ειναι να νιωθεις το μωρακι σου ε????Εγω πηρα σημερα τον γιατρο μου για να κλεισω ραντεβου να παω να δω τι θα μου πει και τον εκανα τον χριστιανο να σκασει στα γελια...του λεω...Νικο(ετσι τον λενε) ποτε να ερθω για να μου πεις να σηκωθω???Παταει κατι γελια...ακομα γελαει....και θα παω σημερα το απογευμα να δω τι θα μου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula ναι όντως είναι απίστευτο συναίσθημα!!!! :D:D:D:D:D:D

Κορίτσια να σας πω τι μου συνέβει το μεσημέρι να μου πείτε την γνώμη σας!!!

Είχα ξαπλώσει 10 λεπτά και είχα χαλαρώσει... ξαφνικά νιώθω πολύ χαμηλά στην κοιλιά κάτω σαν να πετάχτηκε ένα μεγάλο νεύρο... :shock::shock: το έπιασα είμαι σίγουρη αλλά πρόλαβε και το έπιασε και ο άντρας μου... λέτε αυτό να ήταν το μωρό??? Οι συσπάσεις τις μήτρας πως είναι που λένε ότι έχουν καμιά φορά οι γυναίκες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Binoula ναι όντως είναι απίστευτο συναίσθημα!!!! :D:D:D:D:D:D

Κορίτσια να σας πω τι μου συνέβει το μεσημέρι να μου πείτε την γνώμη σας!!!

Είχα ξαπλώσει 10 λεπτά και είχα χαλαρώσει... ξαφνικά νιώθω πολύ χαμηλά στην κοιλιά κάτω σαν να πετάχτηκε ένα μεγάλο νεύρο... :shock::shock: το έπιασα είμαι σίγουρη αλλά πρόλαβε και το έπιασε και ο άντρας μου... λέτε αυτό να ήταν το μωρό??? Οι συσπάσεις τις μήτρας πως είναι που λένε ότι έχουν καμιά φορά οι γυναίκες???

Οι συσπασεις για να ξερεις ειναι ως εξης:να γινετε σαν πετρα η κοιλια σου καθε λιγο κ λιγακι.Το καταλαβαινεις σφιγγετε απο μονη της ολη η κοιλια.Ετσι ειναι οι συσπασεις κ οταν με το καλο ερθει η ωρα να γεννησεις.

Τωρα αυτο που λες για το "νευρο"...τι να σου πω..μπορει κ να ηταν το μωρο,εισαι αδυνατουλα;;Εγω παντως που εχω λιγα κιλακια παραπανω :oops: ,ειμαι φαγανο τι να κανω;;;Βαζω τα χερια μου κατω κατω χαμηλα στην κοιλια κα νοιωθω το πρηξιμο,που λογικα ειναι η μητρα...

Αχ.....ωραια πραγματα.... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα είναι η αυχενική!!!!!!!!!!1

Τι αγωνία που έχω δεν λέγεται αυτό το μωρό περνάει δύσκολα μία το ένα μια το άλλο πρέπει να ηρεμήσω θα βγει με τα μαλλιά προς τα πάνω!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΠΟΜΟΝΗ θα τα καταφέρουμε όπως μου λέει και η Ανδριανούλα: Όλα τα κάνουν οι μαμάδες!!!!!!!!!

Καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόρες, πλάκα πλάκα μήπως μπορείτε να μου λύσετε μία απορία; Είμαι στην 17η εβδομάδα, δηλαδή στο τέλος της εβδομάδας θα έχω κλείσει τον 4ο και θα μπαίνω στον 5ο;;;;;; :?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?:?

preg.png

Εεεε...νομιζω εισαι ηδη στον 5ο!!!Μεχρι κ τη 16η ειναι ο 4ος...οποτε.... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:D:D:D:D:D Ευχαριστώ Ζούμπι! Να μου πεις έχει σημασία ο μήνας αλλά θέλω να ξέρω γιατί με ρωτάει και ο κόσμος και δεν ξέρω τι να απαντήσω! Η αλήθεια είναι ότι και εγώ πριν μείνω έγκυος δεν ήξερα ότι υπάρχει αυτό που λένε "βδομάδες" στην εγκυμοσύνη, τώρα έχω μπει σε ένα καινούριο σύμπαν! :lol::lol::lol::lol:

Νίκη μου για αυτό που περιγράφεις δεν έχω ιδέα......... μάλλον οι πιο έμπειρες θα μπορούν να κατατοπίσουν.... εγώ ακόμα δεν το έχω ακούσει! Πήγα και στον γιατρό που σας έλεγα να μου γράψει τα φάρμακα και μου έκανε και υπέρηχο ;) Στην αρχή αγχωθήκαμε κα και εγώ και ο Γιώργος γιατί δεν βλέπαμε τίποτα, και λέμε μέσα μας "μα που είναι?" Αλλά ευτυχώς μετά το είδαμε το αγοράκι μας και κουνιότανε και ήταν τέλεια. Ηρέμησα! Τώρα μπορώ να περιμένω μέχρι τις 24/9 να πάω να κάνουμε την κανονική εξέταση! Πήρα και το ελεύθερο να πιω λίγο κρασάκι σήμερα που θα πάμε μια βόλτα έξω ;) Ποιος την χάρη μου!!!!!!!!!

preg.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Binoula!! Πήγες στο γιατρο τελικά;; Σου είπε να σηκωθεις;; Αγόρι δεν ήθελες;;Μπράβο!! Μπράβο!! Μπράβο!! Η Ρια πού είναι;; δεν γυρισε ακόμα από την αυχαινική;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Binoula!! Πήγες στο γιατρο τελικά;; Σου είπε να σηκωθεις;; Αγόρι δεν ήθελες;;Μπράβο!! Μπράβο!! Μπράβο!! Η Ρια πού είναι;; δεν γυρισε ακόμα από την αυχαινική;;

ναι αγορι θελαμε...μου ειπε οτι δεν εχει κολλησει τελειως αλλα μπορω να σηκωθω λιγο να κανω τα βασικα στο σπιτι...να παω καμια μικρι βολτα....ολα τελεια....κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη...επιτελους μπορω να φροντισω επιτελους το σπιτακι μου και να ξερω οτι εχω εναν γιο 15 εκατοστων και σχεδον 150 γραμμαρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως συνεχιζεται η ποδοσφαιρικη ομαδα!!! Αφού αρχίζω να ανησυχω μηπως τελικα πεσω στο 20% που υπαρχει πιθανοτητα να ειναι και το δικο μου αγορι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!!!!!!!

Sorry για την αναμονή αλλά εχθές ήμουν λιώμα!!!!!!!!!!!

Αν σας πω θα τρελαθείτε!!!!!!!!!

Οι μετρήσεις όλες τέλειες το μήκος του είναι 67,5 mm έχει μεγαλώσει πολύ από την τελευταία φορά το είδαμε και πάλι είναι μια εβδομάδα μπροστά στις μετρήσεις.

Μας έκανε ο γιατρός άνω κάτω δεν ξέρει λέει να μας πει αν είναι αγόρι :roll::roll::roll::roll:

Εν το μεταξύ το μωρό ήταν όλη την ώρα γυρισμένο πλάτη και μας λέει εγώ το λέω το κορίτσι αλλά σε αυτήν την ηλικία είναι δύσκολη η διάγνωση :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

'Αντε τώρα να περιμένω μέχρι τις 18 για να δούμε :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Στην Ανδριάνα δεν έχω πει τίποτα γιατί θα το τρελάνουμε το παιδί.

Βινούλα μπράβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλλά φιλική συμβουλή μην πέσεις με τα μούτρα στις δουλειές σιγά σιγά ;)

Γιατί έτσι έκανα και εγώ και με ξαναέβαζε στο κρεβάτι :(

Αυτά που λέτε τα νέα μου!!!!!!!!!!!!!

Τάνια και εγώ ακόμα τους μπερδέυω τους μήνες και αν με ρωτάνε και τους λέω πχ είμαι στην 12η εβδομάδα με κοιτάνε σαν εξωγήινο :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ...

βινουλα πολυ χαρηκα που τελικα το μωρο ειναι το φυλο που θες... αλλα πιστεψε με και το αντιθετο να ηταν παλι θα το λατρευες σαν τρελη...

στην κορη μου ο γιατρος και ολοι οι υπολοιποι μου ειχαν πει οτι θα κανω αγορι και ειχα δεθει με την ιδεα... μου αρεσε που θα ειχα γιο... στην β επιπεδου ομως που ειπαν οτι ειναι κοριτσακι... τα επαιξα... μου ηρθε ο ουρανος σφοντυλι... κι ομως το κορακλακι μου δεν το αλλαζω με τιποτα.... και μην σου πω οτι ηθελα και τα διδυμα να ειναι κοριτσακια... αλλα γερα να ειναι και οτι θελει ας ειναι....

βρε ρια, εσυ δεν ελεγες οτι ειχες αγορακι???? στο αλλαξε ο γιατρος????? μια χαρα θα ειναι η κορη σου με την αδερφουλα..... θα δεις οτι θα χαρει πολυ.....

η δικια μου κορη θελει λεει να δωσουμε το αγολακι που ειναι στην κοιλια μου και να παλουμε αλλο ενα κολιτσακι..... :lol::lol::lol:

την δευτερα παω στον γιατρο εγω.... δεν σας κρυβω οτι με εχει πιασει αγχος γιατι εχω να τα δω 3 εβδομαδες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...