Μετάβαση σε περιεχόμενο

bebe ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 ΔΡΟΣΙΣΟΥΝ ΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ν9


Recommended Posts

Αντωνία μου είσαι πολύ όμορφη και κυρίως πολύ γλυκιά νύφη. Την δικιά μου φωτογραφία ως νύφη την έχετε δει στο facebook. Χαχαχα πολύ καλό αυτό που μας έβαλες:lol:

Αριάδνη κούκλα η μπεμπούλα σου.

Βικάκι σε καταλαβαίνουμε όλες με την αυπνία. Δεν μπορούμε να πιουμε και καφέ όχι τίποτα άλλο. Κάπως θα την παλεύαμε. Εσείς ονειρεύεστε τσιγαράκια κι εγω γλυκάκια. Είπα να τα κόψω μπας και κατέβει καθόλου η ζυγαριά και τώρα τα βλέπω συνέχεια στον ύπνο μου. Μα τι λύσσα είναι αυτή? :?:?:?

Σήμερα είχε γκρίνια ο δικός μου και τελικά νύσταζε και δεν μπορούσε να κοιμηθεί καλά. Τιναζόταν και ξυπνούσε. Επίσης, έχω παρατηρήσει ότι πολύ συχνά (ακόμα και στον ύπνο του) ανοίγει τα χέρια του απότομα σαν να χάνει την ισορροπία του, σαν να νομίζει ότι πέφτει και μετά (καμιά φορά όχι πάντα) βάζει έντονα τα κλάματα.

Στην κούνια δεν κοιμόμαστε το έχω πάρει πλέον απόφαση και είπα να χαλαρώσω. Που θα πάει κάποια στιγμή θα κοιμηθεί και στην κούνια...όταν δεν θα χωράει πια στο πορτ μπεμπε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σταυρουλα μου νομιζω πεταγονται γιατι δε νιωθουν οπως στη κοιλια,αυτη την ασφαλεια σαν να τα κραταει κατι.βεβαια δε ξερω αν αυτο ισχυει για τον στρατο σου που ειναι πιο μεγαλος πια.κ η δικια μου πεταγεται κ ειδικα οταν ημουν μαιευτηριο.αφου τη λυπομουν.τι κουκλος ειναι ο γιος σου,καλα θα τον ετρωγα αν τον ειχα.φτου σου αγορακι μου!

εβαλα λιγες φωτο,εβαλα κ το αντρακι μου με το αγαπημενο του βουμ βουμ.(αυτοκινητο,ετσι το λεει οταν πρωτομιλησε το ελεγε ετσι κ καμια φορα το λεει ακομα).

κοιμηθηκα λιγο,την εβαλα διπλα μου κρατωντας την πιπιλα γιατι της φευγει κ με πηρε κανενα μισαωρο.τωρα θελω να κανω ενα ντουζακι γιατι εχω παλι λοχεια κ νιωθω χαλια εκει κατω.πρεπει αυριο να παω κ για τη γαζα στον γιατρο.εχει ξεκολησει στο πλαι κ μπαινει νερο οταν κανω μπανιο.

πω πω αυριο πληρωνεται κ ο αντρας μου,αντε να παμε κανενα μαρκετ,ολα εχουν τελειωσει.

α οσο για τα γλυκα κ η δικια μου λυσσα συνεχιζεται.τωρα τρωω κ βραδυ ενω πριν ετρωγα απογευμα. :D

αλλα με τοσο τρεξιμο τα καιω.

παντως ασχετο αλλα η μπεμπα σε αυτη τη φωτο που εβαλα κ τωρα που τη κοιταω εχει αλλαξει πολυ.κ ειναι στη φωτο πριν 10 μερες περιπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρο κι εμενα το κανει αυτο το τιναγμα!Αλλα τις περισσοτερες φορες δεν κλαει,αλλα γουρλωνει τα ματια και ρουθουνιζει.Λες να βλεπουν στον υπνο τους οτι πεφτουν???

Παω να δω φωτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι μεγαλωσε!!!

Και τι ευτυχισμενη μαμα φαινεσαι!

Δεν σας ειπα ε?Τη Δευτερα θα βγαλω επιτελους το φρονιμητη μου!Ειμαι 2 μερες με ντεπον και τρελο πονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι κ εγω εκανα ενα αλλα μη το πεις στον αντρα μου θα με σκοτωσει... :lol::lol: αλλα το νευρικο συστημα επρεπε να ηρεμησει λιγακι :lol::lol: κ ενοιωσα απολυτη ευτυχια :lol::lol:

διαβασα το μνμ που ειχε γραψει το μαρακι που ρωτησε γιατρο κ πηρα θαρρος :lol::lol:

ηταν συνεχεια στο μυαλο μου εκανα ενα κ ηρεμησα..

δε σας ειπα οτι πηρα τη φιλη μου να μου φερει για να εχω στις δυσκολες στιγμες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου.

Γκρρρρρρρρρρρρ :evil::evil::evil::twisted::twisted::twisted::twisted: τα νευρα μου. Μια ωρα σας διαβαζα και σχολιαζα μια μια τι ειπατε 2 μερες τωρα και κολλησε ο αθλιος υπολογιστης και ολα εσβησαν......

Θα πω λιγα μονο. Ολες οι νυφες ειστε καρακουκλαρες, δεν ξερω ποια ειναι ομορφοτερη απο την αλλη. Ετσι εξηγειται και το οτι τα μωρακια μας ειναι πανεμορφα :):):):):) .

Σταυρουλα οτι και να πω για τον στρατουλη ειναι λιγο....ειναι κουκλος και γλυκας. Θα σου θυμιζω οτι σου τον ζητησα για γαμπρο στη νεραιδουλα μου, να μας εχει υποψιν σου.

Αριαδνουλα η μικρη ειναι κουκλιτσα και μοιαζει πααααααααρα πολυ με την δικια μου. Απλα η δικια μου εχει πιο γεματα χειλακια, αλλα απο το στομα και πανω μοιαζουν παρα πολυ.

Βικακι σε εκεινη την φωτογραφια που θηλαζεις και πιανεις το χερι του μικρου ειναι σαν να βλεπω εμας!!!! Και εμεις ετσι ακριβως ειμαστε :):):)

Δεν λεω τιποτα αλλο γιατι τοση ωρα εγραφα και πιαστηκαν τα δαχτυλα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsoudsia gurisaaa! Pigame thalassa kai afisa ti mpempa sti mama kai pethera me 250 ml gala, 100 sto ena mpoukiali kai 150 se allo gia na eimai sigouri oti de tha pinasei kai na euxaristithw to mpanio mou. Ela pou egw den to polu euxaristithika giati eniwtha mia anasfaleia xwris to mwro! Sigoura eimai xazi...alla ti na kanw? E kai telika psilo eixa dikio...gurizw spiti meta apo 4 wres kai apo ta 250 ml gala posa eixe piei h mpempa?? Miden!!! Kai fusika ksupnise giati eixe katourithei kai den ksanakoimithike, tin allaksan kai meta den skeftikan oti mporei na ksanakatourithike!!!! Alla telos pantwn to problima mou einai to eksis....den etrwge gala apo to mpoukali oute otan tis to edina egw....den thelei katholou mpoukali...kai milame oti eixe lussaksei stin peina alla to mpoukali den to eperne me tipota...ti tha kanw se 2 mines pou de tha mporw na tis dinw stithos???? Pws tha tin kanw na pernei to mpoukali??? Pwpw den perimena na antimetwpisw kati tetoio...lete na exw sobaro problima se ligo kairo?? Na peinaei kai na min trwei apto mpoukali?? Gia peite mou an kserei kamia sas kati.

Eleni mou apo to site pou ebala prin me pistwtiki to kleineis to nufiko, bazeis diastaseis kai tetoia kai oti allagi thes apo auto pou blepeis stin eikona mporeis na tous to zitiseis na sto kanoun, episis mporeis na stileis fwtografia esu kai na tous peis oti thes kati tetoio...egw tous esteila fwtografia apo mias filis mou to nufiko gia na kanoun paromoia oura.

A kai min agxwneste an kati thelei ftiaksimo, tha to pate se mia modistra kai sas kanei tis leptomereies.

To biblio to diabases? Egw to teleiwsa kai twra diabazw ena allo, den kserw akoma an einai kalo, legetai Gia ola uparxei logos.

Bikaki parolo pou exw mono 1 paidi se katalabainw ws pros to pws niwtheis...ton prwto mina oxi den eblepa mprosta mou, alla eixa zalades kai taseis lipothimias apo tin aipnia!!! Twra eimai polu kalitera, alla pali nustazw polles fores, xtes gia paradeigma h mpempa ksupnise 4:30 tin taisa kai den ithele na koimithei me tipota, ksanakoimithike stis 6:00, e kai to prwi irthan ta petherika mou kai egw koutoulousa kai lew to antra mou na tous pei oti ksenuxtisa kai koimamai kai ontws piga kai koimithika ligo akoma giati de tin paleua. Bebaia katsane me ti mama mou den tous afisa monous. Alla eutuxws to katalabainoun!

Kokona, exw meinei afwni!!! Eisai mia koukla!! Den se fantazomoun toso omorfi!!! Kai to nufiko sou polu omorfo! Polu omorfi kai kompsi nufi!!

Stauroula egw den se exw dei nufi! :(

Auto pou les oti kanei san na peftei ston upno tis to kanei kai mena, nomizw oti kati blepei pou ti fobizei. Episis exoun arxisei na tin tromazoun kapioi ixoi pou prin den tin tromazan...

Oso gia ta gluka...as min sas pw ti trww kathe mera...upo kanonikes sunthikes tha eprepe na exw parei 10 kila ton teleutaio mina...eutuxws ta kaiw...meta omws pou tha stamatisw to thilasmo den kserw ti tha ginei...

Lia ase, prepei na tous bgalw kai tous 4 fronimites kai den to pairnw apofasi giati oi 2 einai katw apo ta alla dontia kai otan rwtisa to giatro kala kai pws tha bgoun autoi? Mou leei " e me ligo skapsimo tha tous ksetrupwsoume" :shock: Olokliro xeirourgio thelei diladi, mamise ta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Molis paratirisa oti egrapsa polla, sorry sas zalisa, alla egw sunexizw :lol:

Bikaki eida tis fwto sou! Kala eiste polu asximoi oloi sas oikogeneiakws! Ti na pw...xali mauro!

Re koritsi kai h kori sou ksanthia me mple matia tha einai?? Eseis eiste gia fwtografisi periodikou!!! Ftou ftou!

Koritsia molis esteila ton antra mou sto Grigori na mou parei ena Vanillia ice cookie (an den exete piei xanete) einai pio wraio apo ena aplo milkshake! (o kwl@s mou tha ginei apo dw mexri ekei katw! :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσουλι μην ανησυχεις δε λεω τιποτα!! :D:D:D εγω του ειπα οτι ειναι το μονο που με ευχαριστει αφου ειμαι ολο κλεισμενη εδω μεσα με δυο μωρα κ τετοια ε κ γενικα με βλεπει που ειμαι καπως κ μου εφερε μονος του.μπηκε κ ιντερνετ μαλλον γιατι στην αρχη ελεγε οχι κ μετα αλλαξε γνωμη εκτος κ αν συμβουλευτηκε καποιον.για πες ο γιατρος της μαριας τι ειπε;δεν ειδα..

ελενακο καθολου τρελη δεν εισαι,πανε οι ανεμελες στιγμες απο υτη στιγμη που αποκτας παιδι.ολες ετσι νιωθουμε οταν αφηνουμε τα παιδια.απλα οταν μεγαλωσει θα νιωθεις πιο ασφαλης.αλλα το μυαλο παντα ειναι εκει.οσο για το μπουκαλι,δε ξερω γαμωτο,εμενα κ τα δυο το δεχτηκαν ισως επειδη εδωσα πολυ νωρις,μηπως κ η δικια σου αλλαξει,σε δυο μηνες θα ειναι πιο μεγαλη κ ισως το δεχτει αλλα μαλλον θα πρεπει να προσπαθεις απο τωρα.σε καταλαβαινω που προβληματιζεσαι παντως.ας πει κ καμια δευτερομανουλα που ισως εχει παρομοια εμπειρια.

λιακι αυτο με το δοντι..αχ θυμαμαι τι περασα τον ιουνιο,θυμαστε που σας ελεγα.

κλεινω γιατι κλαιει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα ειναι πολυ ευκολο θα βαλεις σε σακουλακια στην καταψυξη μητρικο γαλα απο πολυ λιγο στο καθενα κ σε καθε γευμα που θα την βαζεις στο στηθος εχει που θα μαστουρωνει θα της χωνεις το μπιμπερο κ σιγα σιγα θα το μαθει.εαν βαριεσαι να βαλεις σακουλακια στην καταψυξη καντο με ξενο εγω το εκανα ετσι οταν ηθελα να κοψω τον θηλασμο κ να μαθει το ξενο κ ηταν πολυ ευκολο με αυτην την διαδικασια.δεν αναζητησε καθολου το στηθος μου κ η σαντυ ηταν απο τα παιδια που ηταν ολη την ωρα στο βυζι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι ρωτησε κ παιδιατρο κ γυναικολογο κ της ειπαν ενα το πρωι κ ενα το απογευμα δεν κανει τιποτα κ οτι παει στα πνευμονια μας κ οχι στο γαλα.τωρα τι να σου πω εγω παντως κ καφε πινω κ ολη μερα κοιμουνται τα παιδια.α!κ μπυριτσα!δεν εκανα ουτε ενα στην εγκυμοσυνη αλλα τωρα με 3 ολη μερα κλεισμενη κ να μην μπορω να παω ουτε στο σουπερ ε!δεν ειναι ευκολο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai Nancy mallon auto tha kanw. Apla anti gia katapsuksi tha bazw ligo kathe mera se ena mpoukali na tis to bazw kapoia stigmi sto stoma....apla ta paiksa ligo giati simera pou mou eipe h mama mou oti den thelei katholou to mpoukali, dokimasa kai egw 2-3 fores kai kathe fora eklaige kai den eperne goulia...kai molis to ebala sto stithos ekane sa na to eixe xasei meres kai ksafnika to brike :lol: me mania epine.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα η παιδιατρος μου ειπε καθε 4 μερες να βγαζω γαλα κ να δινω λιγο το μωρο με το μπουκαλι για να εχει την αισθηση κ του μπουκαλιου..να μην ειναι κατι τελειως καινιουργιο..δεν το κανω βεβαια αλλα να που μας λες οτι η μικρη δεν θελει μπουκαλι....αρα σαν να ειχε δικιο η παιδιατρος..για δοκιμασε το...

σευχαριστω για τα ομορφα σου σχολια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kokoha sigoura tha to kanw apo dw kai pera...tha einai extra douleia na kanw oli auti ti diadikasia alla fobithika simera giati twra suniditopoiw oti den mporw an mou tuxei kati na tin afisw se kanenan an den trwei apo to mpoukali!! Oute pou to fantazomoun oti tha ginei auto...otan itan ligo pio mikri, prin kanena mina tis eixa dwsei 2-3 fores gala apo to mpoukali, alla mallon tote itan polu mikri kai den ksexwrize to mpoukali apo to stithos kai to ipie mia xara. Twra pou arxizei na katalabainei pio polu profanos to ksexwrizei kai den to thelei....afou anagnwrizei to stithos apo makria, molis tin piasw kai ksekoumpwthw kai dei to stithos anoigei to stoma, exei polu plaka.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκια μου γειά σας!Απο πού να αρχίσω??

Απο τη θέα νύφη Αντωνία?Φτου φτου.Πολυ κομψη και γλυκιά!

Απο τη θεά μπέμπα της Βίκυς??Όντως είστε για φωτογράφηση!!

Τώρα που βλέπω τη μπέμπα σου, παίρνω απόφαση σιγά σιγά ότι η δικιά μου δεν θα είναι ξανθιά με γαλανά μάτια που ήθελα!Είναι ο άντρας μου έτσι και οι 2 γονείς του και ο συγχωρεμένος ο μπαμπάς μου αλλά την βλέπω πιο σκουρόχρωμη, δηλάδή καστανη με λευκή επιδερμίδα όπως εγώ.

Βικάκι έχουμε και τα ίδια φορμάκια, με τα λεμονάκια!mothercare, ε? ;)

Έλενα, μάλλον η συμβουλή της Αντωνίας είναι πολύ σωστή για το μπιμπερό!

Τα νέα μας τώρα!Πήγαμε παιδίατρο και έχουμε πάρει σε 20 μέρες 1 κιλό. Είμαστε 3850!Είμαι πολύ χαρούμενη. Διαπιστωσα βέβαια ότι το παιδί πάντα κοιμάται και γυρίζει απο την μία πλευρά απο μία ερώτηση που μας έκανε η παιδίατρος και μας είπε να το προσέχουμε αυτό.

Κορίτσια έκανα και γώ ένα τσιγάρο.Πως να μην κάνετε οι δευτερομανούλες?? :oops::?

Καποια στιγμή είχε ρωτήσει η μπεμπούλα για τους κολικούς.Εγω πάντως είδα τ ε ρ α σ τ ι α διαφορά με τις infacolic, τώρα ρεύεται πολύ πιο έυκολα και αέρια κάνει χωρίς να πολυσφίγγεται!

Ελένη εσύ που τραβάς με θήλαστρο, πόσο βγάζεις κάθε φορά?Εμένα θέλει σε κάθε γεύμα 120-130!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες δυο μέρες δεν μπήκα και γράψατε τόσες σελίδες!!!!!

Επιστρεψαμε χθες βραδυ Αθηνα και είμαι ένα πτώμα απο τη μια μαζευα ότι φέραμε απο την άλλη η Αγγελική έβγαζε ότι παιχνίδι, βιβλίο, μπλοκ ζωγραφικής δεν είχε δει ένα μήνα....πανικός στο σπίτι.

Και μέσα σε ολα αυτα γλιτωσα στο τσακ την μαστιτιδα απο το ένα στήθος, απο χθες το πρωι έπιανα κάτι σκληρό και με πονάνε πολυ και πως να αδειαζα και το στήθος με το χέρι. Απο σήμερα είμαι καλύτερα μετα απο ζεστές και κρυες κομπρεσες, και αφου αδειαζα τελείως το στήθος μετα που έτρωγε ο μικρός με το θηλαστρο.

Πιστεύω αυριο να βρω λίγο χρόνο να διαβάσω όσα γράψατε και να δω και τις φωτο που βάλατε.

Καληνυχτα'!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello!!!!!!!!!!!! νανσυ αφοβα!!!απολαυσε το!!αυτο κανω οταν ερχετε η ωρα χαλαρωσης!!! :):) κ ο παιδιατρος απο σουηδια ειναι!!υποστηριζουν παρα πολυ το θηλασμο κ στα μαιευτηρια εκει δεν τα δινουν τα μωρα ξενο παρα μονο σε μεγαλη αναγκη..γι'αυτο οταν τον ρωτησα μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα..οπως κ για τον καφε..αλλα οχι ομως 3ις την μερα..εγω πινω ενα φραπε το πρωι κ το απογευμα κανω ντεκαφεινε..μπυρες αυθονες!!!

γελασα κοριτσια που ειπατε για τις χουφτες που κανουν τα μωρα οτι θα γινουν τσιγκουνιδες!!! :lol::lol::lol: η δικια που εχει συνεχεια ορθανοιχτα τις παλαμες της τι θα ειναι? :lol: θα μας βαλει μεσα? :lol:

ειδα τις φωτο που ειστε νυφουλες!!πραγματικα ειστε κουκλες !!

τα μωρα πιο να πρωτοπω..ολα ενα κ ενα!!

σταυρουλα ειδα το βιντεο!!κουκλος ειναι εχει κ υπεροχα ματια..μου αρεσε το χαμογελο στο τελος!!επισης καλε τι μαλλι εχει?τελεια!!!και η πεθερα ομωςςςςςς? 11880!!!!!!!!!!!μου θυμισε την διαφημηση!!δελφινη!!

παρεπιπτοντως πρεπει να γeννησε κ η happy?

katerina καλως ηρθατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημεραααα!!!Μονη μου ειμαι??

Ξυπνηστε, αντεεε!!!

Χορτασα υπνο.Ο μικρος για πρωτη φορα στα χρονικα κοιμηθηκε ολη νυχτα.Τελευταιο γευμα στις 12 και ενω υπολογιζα 3-3μιση οτι θα ξυπνησουμε για φαι..ξυπνησα κατατις 5 παρα και αυτος τιποτα!Νανι!Σκεφτομουν να τον ξυπνησω αλλα λεω ασε,κριμα ειναι.Εγω βεβαια μετα δεν μπορουσα να κοιμηθω απο τον πονοδοντο και τελικα πηρα ντεπον.Το μωακι νιαουριζε κατα τις 6 μιση και λεω ωραια,πεινασε ,αλλα ειχε λιγα αερια γι'αυτο.Ηπιε 2 γουλιες και νανι παλι.

Τελικα φαγαμε τωρα στις 8!

Τι να πω..Εφτιαξε ο καιρος και εστρωσε?'Η εγινε θαυμα??

Το βραδυ που τον επιανα ηταν πολυ δροσερα μπουτακια και χερακια.Μηπως κρυωνει?Ποτε θα ξεκινησουμε φορμακια?Αν κοιμαται μονος στην κουνια του,φοβαμαι να του ριξω σεντονακι,μη τον σκασω.

Σημερα εχω τα γενεθλια μου!Ειστε για παρτυ?? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια ...

Λιακι πολυχρονη ...να χαιρεσαι την οικογενεια σου...Θα το καψουμε σημερα δηλαδη?μπραβο το μωρο σου που αφηνει την μαμα να κοιμηθει...περαστικουλια για το δοντακι..αντε να το βαγαλεις να ηρεμησεις...

Εμεις ειχαμε δυσκολο βραδυ...εγω κ η Δεσποινα ξερνοβολουσαμε μεχρι το πρωι...νιωθω κομματια κ στεναχωριεμαι μην κολλησει ο μικρουλης....τι να κανω κ αυτος ολο βυζακι θελει...να σταματησω δεν γινετε ετσι δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιακι καλημερα και χρονια πολλα κοριτσαρα!εκατοχρονη!

οι φωτος πραγματικα όλες πολυ ωραιες!και με τα νυφικα και με τα μωρακια!να δω ποτε θα αξιωθω να σας βαλω και γω!προς το παρον σας καλημεριζω και παω για σιδερο!ρε κοριτσια εχω τρελαθει!γυρισε ο κοσμος απο θαλασσα και ολοι θέλουν να μας επισκεφτουν!ωραια ειναι, δε λεω αλλα οταν εχεις συνεχεια σπιτι κοσμο ειναι κουραση!ξεκινησα και τα ιδιαιτερα, ταλαιπωρουμαι και με το θηλαστρο...

ποιο ροφημα ειχατε πει οτι βοηθα στο θηλασμο?στο να βγαζω περισσοτερο γαλα?εχω το εξης προβλημα ρε κοριτσια. με το θηλαστρο που εχω παντα μπορω να βγαλω γαλα απο το δεξι στηθος, απο το αριστερο τιποτε, ενω μαζευει γαλα εν ειναι οτι δεν μαζευει!οποτε προς το παρον η μικρη τρωει σχεδον παντα απο το αριστερο κ γω αντλω απο το δεξι, αλλα δεν ειναι κατασταση αυτη!αλλα κια απο το δεξι παρολο που εχω γαλα (το καταλαβαινω δεν μπορω να βγαλω τρελες ποσοτητες. τι κανω λαθος?????μου την εχει δωσει αυτο το αρμεγμα!!!!!!1

νενε μου εγω ειμαι μεσα από τα Ιωάννινα και μενω Ιωαννινα!ειχα φυγει μονο για σπουδες και ξαναγυρισα!!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλημέρα.

Κατερίνα καλωσήρθες!

Λία, να τα εκατοστήσεις και ο,τι επιθυμείς!!Είδες τί δώρο σου έκανε ο γιός σου?Ολόκληρο το βράδυ ύπνο!

Κικίτσα εγώ σπούδασα στα Γιάννενα και ερχόμαστε αρκετά συχνά γιατί είναι τα πρώτα ξαδέρφια του άντρα μου!

Αντωνία περαστικούλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω!

Κικιτσα ροφημα γλυκανισος νομιζω.

Μηπως να εβαζες το μωρο και στο δεξι στηθος?Ο τροπος που θηλαζει το μωρο δινει το ερεθισμα για να αυξηθει η παραγωγη.Το θηλαστρο τραβαει το μπροστα,το αποθηκευμενο ηδη και μετα δεν τραβαει καλα.Ενω σε ενα φαινομενικα αδειο στηθος το μωρο θα τραβηξει κι αλλο γαλα.

Αφου εχεις μπολικο γαλα στο δεξι,δεν υπαρχει προβλημα.Μηπως να τα εκανες αναποδα για λιγες μερες?

Να αντλεις απο αριστερα και να βαζεις μωρο στο δεξι?

Βαζεις ζεστες κομπρεσουλες στο στηθος πριν αντλήσεις?Ή ζεστο ντουσακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Πωπω πόσα γράψατε πάλι 2 σελίδες έχω να διαβάσω :lol:

Βικάκι μου είστε κουκλιά και τα 3 στην φωτογραφία. Πολύ μου άρεσε και αυτή με το βουμ βουμ. Ξανθούλης ο Τονι σου.

Ευχαριστούμε για τα ωραία σας λόγια για τον Στρατούλη μας :D:D Πασχαλιτσάκι έχει προτεραιότητα η Νάνσυ μου το είχε ζητήσει πριν από σένα. Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν θέλω να συμπεθεριάσω με την Νάνσυ να μου έρχοντε κουράδες στο κεφάλι και αυγά...να μου λείπει :lol::lol::lol::lol::lol:

Λιακι άντε με το καλό να φρονιμέψεις τώρα :lol::lol: Χρόνια πολλάααα να χαίρεσαι την οικογένεια σου για πολλά πολλά πολλά....χρόνιααα. Να περάσεις τέλεια σήμερα.

Ελενα κι εγώ τα ίδια έχω με το μπουκάλι κ μενα αναγνωρίζει το στήθος μόλις το δει αλλά ευτυχως δεν έχω να γυρίσω στη δουλειά. Το τίναγμα που σας λέω το κάνει και στον ξύπνιο του οπότε μάλλον είναι κάτι άλλο. Ίσως τώρα που βλέπει πιο καλά δεν μπορει να ξεχωρίσει ύψη και αποστάσεις, δεν ξέρω.

Θα βάλω κ στην ομάδα μας τότε που είμαι νυφούλα για να με δεις κι εσύ Ελενακι. Να δείτε και το νυφικό.

Σας αφήνω τώρα γιατί ο μικρός όλο γκρίνια είναι και χτες τα ίδια μου έκανε δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει. Ενώ έχει φάει έχει χεστεί και τον έχω αλλάξει συνεχίζει και γκρινιάζει. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmeroydia....

Λια μου,χρονια σου πολλα ,πολυχρονη,να τα εκατοστησεις,τα ποσο κλεινεις????????το λεμε ή το εχουμε κρυφο???

Αριαδνη μου,Κικιτσα κι εγω στα Γιαννενα σπουδασα για 2 χρονια,μετα πηρα μετεγγραφη για Αθηνα :? .

Αριαδνη μου,κανω θηλαστρο καθε 2,5 ωρες και βγαζω περιπου την φορα 100-150 μλ αναλογα....Η μικρη μου τρωει περιπου 710-750 μλ.Σημερα θα ερθει η παιδιατρος......

Ειμαι εξουθενωμενη,μονη μου,το σπιτι δεν το κανω καλα,δεν το μπορω,ειναι μεγαλο και με κουραζει πολυ....Κοριτσια φερνει καμια σας κοπελα για καθαρισμα???Απ οτι θυμαμαι το Πασχαλιτσακι...Εμενα μου τα εκανε παντα η μαμακα μου(αν και μενει η πεθερα μου ακριβως διπλα μου,δεν μου κανει τιποτα,αντιθετως ακομη ειναι στο χωριο,τεσπα.Κατα τα αλλα θα εκνευριστει και για το ονομα....μου το ειπε ηδη ο αντρας μου)αλλα εκανε εγχειρηση αιμορροιδων και ειναι χαλια.Κι ομως τα καταφερε και ηρθε την προηγουμενη εβδομαδα και μου σιδερωσε και εκανε και κατι ψιλομαζεμετα...Εγω δεν μπορω αλλο τις σκαλες,τις ανεβαινω-κατεβαινω 50 φορες την ημερα...

Κι του αντρα μου το σοι στα Γιαννενα μενει...

Ελενα μου,σου ειχα γραψει,τελειωσα τις 3 υποσχεσεις, και τωρα διαβαζω το Λευκη Ορχιδεα που μου προτεινες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...