Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΤΟ ΤΕΛΟς ΤΑ ΤΡΩΕΙ Η ΜΑΜΑ!


Recommended Posts

αρχισαμε φρουτα....3 μερες αχλαδι 3 μερες μηλο και 3 μερες μπανανα ειπε ο γιατρος και μετα μιξη.2 πρωτες μερες ξυνιστηκε αλλα εφαγε αχλαδι και απο τοτε στομα ερμητικα κλειστο!!!!!!!!!!!

τι καραγκιοζιλικια ,τι παιχνιδια κανουμε και ο σκατουλης τιποτα...

γινομαστε ολοι χαλια(τα φρουτα εκτοξευονται στον αερα:blink: )

και στο τελος οτι περισευει το τρωω εγω:blush: (και αντε τωρα με τα φρουτα μετα με τις κρεμες ? 100 κιλα θα γινω:blush: :blush:

τι να κανω ρε κοριτσια ειναι νωρις να ανυσυχω?κανα κολπο μπας και φαει τιποτα?δε θελω να τον ζορισω ομως γιατι θα καταληξουμε χειροτερα.

ααα να πω οτι ο αναποδουλης απο τοτε που αρχισαμε να προσπαθουμε να φαει φρουτα αυτος αρχισε να πινει το γαλα του....μεχρι τωρα κι αυτο με το ζορι το επινε...τι να πω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria ayto einai ontos ena problima:P :huh:

k to idio leo..otan me to kalo genniso k ftasei i ora tis froutokremas ego tha to troo i to moro?:woohoo:

paxainoun k olas..

ipomoni...alla sas poulaei k sas agorazei o sporos..akou kei arxise k pinei to gala ena de epine..sas douleyei:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria ayto einai ontos ena problima:P :huh:

k to idio leo..otan me to kalo genniso k ftasei i ora tis froutokremas ego tha to troo i to moro?:woohoo:

paxainoun k olas..

ipomoni...alla sas poulaei k sas agorazei o sporos..akou kei arxise k pinei to gala ena de epine..sas douleyei:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα χα χα χα!! Δεν ξέρω να σου απαντήσω, εμείς είμαστε 4 μηνών και πίνουμε γαλατάκι, αλλά γέλασα πολύ με το ποστ σου!! Σκέφτηκα τί μπορεί να με περιμένει...!! Χα χα χα! Α ρε Μαρια με έκανες και γέλασα! χι χι χι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα χα χα χα!! Δεν ξέρω να σου απαντήσω, εμείς είμαστε 4 μηνών και πίνουμε γαλατάκι, αλλά γέλασα πολύ με το ποστ σου!! Σκέφτηκα τί μπορεί να με περιμένει...!! Χα χα χα! Α ρε Μαρια με έκανες και γέλασα! χι χι χι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολοι με τα χαλια μου γελαν,μαζι κι ο μπεμπης.:huh:

(παρεπιπτοντως εχθες συκωθηκε στα 4 και κανει μπρος πισω με τουρλομενο τον ποπο)

α ρε μανα τι σε περιμενει....:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολοι με τα χαλια μου γελαν,μαζι κι ο μπεμπης.:huh:

(παρεπιπτοντως εχθες συκωθηκε στα 4 και κανει μπρος πισω με τουρλομενο τον ποπο)

α ρε μανα τι σε περιμενει....:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ομορφη στιγμή περιεγραψες Μαρακι, χαχα να εκτοξέυονται τα φρουτα στον αερα κ π μπεμπουλης σου στα 4 και μπρος πισω.. χαχα!!

Πάντως πρεπει να επιμείνεις και να μην τα παρατησεις στο τέλος θα νικήσεις!! Μήπως επειδη ξεκινησες με το αχλαδακι το οποιο ειναι λίγο ξυνουτσικο και του εκατσε γενικα αναποδα το κουταλακι??

Θα τα καταφέρεις πάντως!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ομορφη στιγμή περιεγραψες Μαρακι, χαχα να εκτοξέυονται τα φρουτα στον αερα κ π μπεμπουλης σου στα 4 και μπρος πισω.. χαχα!!

Πάντως πρεπει να επιμείνεις και να μην τα παρατησεις στο τέλος θα νικήσεις!! Μήπως επειδη ξεκινησες με το αχλαδακι το οποιο ειναι λίγο ξυνουτσικο και του εκατσε γενικα αναποδα το κουταλακι??

Θα τα καταφέρεις πάντως!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΜΑΡΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ, Ε ΡΕ ΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ...:laugh: :laugh: :laugh:

ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ,ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΦΑΙ...

ΚΑΛΑ ΡΕΡΙ ΑΠΙΣΤΕΥΗ Η ΜΙΚΡΗ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΜΑΡΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

ΓΕΛΑΣΑ ΠΟΛΥ, Ε ΡΕ ΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ...:laugh: :laugh: :laugh:

ΠΕΙΣΜΑΤΑΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ,ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΩΣ ΤΟ ΦΑΙ...

ΚΑΛΑ ΡΕΡΙ ΑΠΙΣΤΕΥΗ Η ΜΙΚΡΗ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου κάθε αρχή και δύσκολη......παίρνει κανένα μήνα μέχρι να προσαρμοστούν στο νεό πρόγραμμα.....αν και αν το παιδί είναι γενικά κακόφαγο θα συνεχίσει αυτό .:unsure:

Γενικά όταν μπούν και τα τρια φρούτα ή και τέταρτο και νοστιμίσει η κρέμα , καλύτερα θα είναι απο άποψη γεύσης..και υφής...

ας πούμε το αχλάδι μόνο του εμένα δεν το τρώει ούτε τώρα....πρώτον δε λιώνει καλά και δέυτερον δεν έχει και ωραία γεύση ...βάλτα όλα μαζί...εγώ πρόσθετα και 1 κουταλάκι κρέμα βανίλια για να γλυκάνει ιδίως αν τα πορτοκάλια μου ήταν ξινά (παίζει και αυτό)...

κάθε μέρα και καλύτερα...τα καραγκιοζιλίκια θα παραμείνουν ...εμείς χωρία αυτά δεν τρώμε ...χοροί, τραγούδια κτλ...μετά θα θέλει να πιάσει και το κουτάλι εκεί να δείς τα φρούτα παντού............σε όλους τους τοίχους να μη μιλήσω για το ενδεχόμενο ΔΙΝΩ ΜΙΑ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ ΚΑΙ Η ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΗ ΜΑΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ 10 ΛΕΠΤΑ ΜΕΤΑ ...τα φρούτα που μάλιστα κολλάν και απαίσια.........

υπομονή

Πέμπι μια χαρά καθαρούλα ειναι η δική σου ...έχω δει και χειρότερα...χαχα...μεγάλωσε μωρέ η κούκλα...φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου κάθε αρχή και δύσκολη......παίρνει κανένα μήνα μέχρι να προσαρμοστούν στο νεό πρόγραμμα.....αν και αν το παιδί είναι γενικά κακόφαγο θα συνεχίσει αυτό .:unsure:

Γενικά όταν μπούν και τα τρια φρούτα ή και τέταρτο και νοστιμίσει η κρέμα , καλύτερα θα είναι απο άποψη γεύσης..και υφής...

ας πούμε το αχλάδι μόνο του εμένα δεν το τρώει ούτε τώρα....πρώτον δε λιώνει καλά και δέυτερον δεν έχει και ωραία γεύση ...βάλτα όλα μαζί...εγώ πρόσθετα και 1 κουταλάκι κρέμα βανίλια για να γλυκάνει ιδίως αν τα πορτοκάλια μου ήταν ξινά (παίζει και αυτό)...

κάθε μέρα και καλύτερα...τα καραγκιοζιλίκια θα παραμείνουν ...εμείς χωρία αυτά δεν τρώμε ...χοροί, τραγούδια κτλ...μετά θα θέλει να πιάσει και το κουτάλι εκεί να δείς τα φρούτα παντού............σε όλους τους τοίχους να μη μιλήσω για το ενδεχόμενο ΔΙΝΩ ΜΙΑ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ ΚΑΙ Η ΑΝΥΠΟΨΙΑΣΤΗ ΜΑΝΑ ΜΑΖΕΥΕΙ 10 ΛΕΠΤΑ ΜΕΤΑ ...τα φρούτα που μάλιστα κολλάν και απαίσια.........

υπομονή

Πέμπι μια χαρά καθαρούλα ειναι η δική σου ...έχω δει και χειρότερα...χαχα...μεγάλωσε μωρέ η κούκλα...φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαρακι μου, τα περισσοτερα παιδακια ετσι αντιδρουν στις αλλαγες!

εγω αυτο που θα σου προτεινα ειναι να μην τον πιεζεις γιατι δεν βγαινει τιποτα κ ισως αντιπαθησει τα φρουτα. δωστου οσο θελει... 1-2-3 κουταλιες κ συμπληρωσε γαλα και την επομενη μερα παλι εδω ειναι τα φρουτακια θα ξαναδοκιμασει κ οσο φαει.

επισης φροντισε τα φρουτα του να ειναι οριμα και οχι κρυα την ωρα που τα τρωει γιατι απο τοτε που γεννηθηκε το παιδι πινει μονο ζεστο γαλατακι αν τα φρουτα ειναι κρυα κ ξινα σιγουρα δεν θα τα φαει.

και κατι ακομη, αν δεν τρωει κ καποιο απο τα φρουτα δεν χαθηκε ο κοσμος, σιγουρα ειναι καλο να τρωνε απ' ολα αλλα το κυριως κ πιο απαραιτητο γευμα του μεχρι να χρονισει θα ειναι το γαλα!

ολα θα πανε να μην ανησυχεις, υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μαρακι μου, τα περισσοτερα παιδακια ετσι αντιδρουν στις αλλαγες!

εγω αυτο που θα σου προτεινα ειναι να μην τον πιεζεις γιατι δεν βγαινει τιποτα κ ισως αντιπαθησει τα φρουτα. δωστου οσο θελει... 1-2-3 κουταλιες κ συμπληρωσε γαλα και την επομενη μερα παλι εδω ειναι τα φρουτακια θα ξαναδοκιμασει κ οσο φαει.

επισης φροντισε τα φρουτα του να ειναι οριμα και οχι κρυα την ωρα που τα τρωει γιατι απο τοτε που γεννηθηκε το παιδι πινει μονο ζεστο γαλατακι αν τα φρουτα ειναι κρυα κ ξινα σιγουρα δεν θα τα φαει.

και κατι ακομη, αν δεν τρωει κ καποιο απο τα φρουτα δεν χαθηκε ο κοσμος, σιγουρα ειναι καλο να τρωνε απ' ολα αλλα το κυριως κ πιο απαραιτητο γευμα του μεχρι να χρονισει θα ειναι το γαλα!

ολα θα πανε να μην ανησυχεις, υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

W! RE! ti me perimenei kai emena se ligous mhnes...:laugh:

H dikia mou apo twra mou kanei xaza me to gala fantasou ti

tha mou kanei me ta frouta!

Egw lew na epimineis kai sto telos tha nikhseis.Arxh einai akoma...

Kala pebi mou h mikrh sou einai foverh!!

Poly gelasa otan thn eida!:laugh:

Pws megalwse etsi!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

W! RE! ti me perimenei kai emena se ligous mhnes...:laugh:

H dikia mou apo twra mou kanei xaza me to gala fantasou ti

tha mou kanei me ta frouta!

Egw lew na epimineis kai sto telos tha nikhseis.Arxh einai akoma...

Kala pebi mou h mikrh sou einai foverh!!

Poly gelasa otan thn eida!:laugh:

Pws megalwse etsi!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες κοπέλα μου!!! Εδώ είμαστε όλες μαζί για τον ίδιο σκοπό! Φυσικά και σε δεχόμαστε με!!! Επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος αργούν να φανούν τα μηνύματα σου, μόλις φτάσεις τα 20 θα εμφανίζονται αμέσως.  Αν επιτρέπεται... πόσων ετών είστε με το σύντροφο και πόσο καιρό προσπαθείτε;
    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...