Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χειμ. μωράκια 10/11: μπαμπά κόψε της χαζής την σύνδεση!


Recommended Posts

Τετάκι όλα καλά??

Μπαστακώθηκαν πάλι δίπλα σου κ δεν μιλάς….???

:D

κορες γεια και χαρα!!

σε ευχαριστω "πηγαινελα μου" για το ενδιαφερον σου!!

πηζω,αλλα και τι αλλο να κανω;

εγω πιστευω οτι η μαρια εχει κορη κι η γιωτα παλι κορη!!!

παμε στοιχηματα!!

μετα εσυ τον σεπτεμβριο θα εχεις μαλλον κορη,αλλα το εχω σε σενα 50-50!!

η επομενη που θα ανακοινωσει μαλλον θα ειναι η ευγε,εκτος κι αν εχουμε απο αλλου την εκπληξη!!!

θα ξαναμπω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 445
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κ εγώ την Εύγε πιστεύω αλλά με μικρή διαφορά από την έκπληξη………..888888888888

Αν θέλεις να χάσεις στοιχημάτισε σε εμένα……. έχω σπάσει κάθε ρεκόρ από το 2011! 444444444444444488888888888888888

Ωστόσο νομίζω πως αν κάνω άλλα παιδιά θα είναι αγόρια…….!!!!!!!!!!!! Για να δούμε………..

:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει κάτι να γίνει κ να βάλω στόχους ξανά!!

Από όταν γεννήθηκε ο μικρός ξέχασα τον εαυτό μου κ τους στόχους μου…. δεν έχω στόχους πρώτη φορά στη ζωή μου!

Όλη μου η ενέργεια πάει σε αυτόν, δεν είναι σωστό όμως!

Κάποια στιγμή δεν θα μπορώ να διορθώσω τίποτε κ το μωρό μου θα έχει ανοίξει τα φτερά του, θα είναι μακριά από μένα κ εγώ θα νιώθω άδεια! Θα γίνω ζάμπα….. Θεέ μου θα γίνω ζάμπααααααααααααααααα!!!!

ΑΣΧΕΤΟ αλλά είμαι άσχετη οπως πάντα........... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει κάτι να γίνει κ να βάλω στόχους ξανά!!

Από όταν γεννήθηκε ο μικρός ξέχασα τον εαυτό μου κ τους στόχους μου…. δεν έχω στόχους πρώτη φορά στη ζωή μου!

Όλη μου η ενέργεια πάει σε αυτόν, δεν είναι σωστό όμως!

Κάποια στιγμή δεν θα μπορώ να διορθώσω τίποτε κ το μωρό μου θα έχει ανοίξει τα φτερά του, θα είναι μακριά από μένα κ εγώ θα νιώθω άδεια! Θα γίνω ζάμπα….. Θεέ μου θα γίνω ζάμπααααααααααααααααα!!!!

ΑΣΧΕΤΟ αλλά είμαι άσχετη οπως πάντα........... :?

ρε αγαπημενη μουλαριτσα!!!!!!!!!!!!!

αυτα ακριβως σκεφτομουν ολη μερα χθες,που ημουν καπως χαλαρη και δεν ειχα τοσες δουλειες κι ηταν κι ο μανος ολη μερα και ασχολιοταν με το μωρο και τους εβλεπα χαλαρους και τους δυο κι εγω να αναρωτιεμαι:δεν εχω χρονο για μενα...ουτε μια στιγμη να ασχοληθω με τις φτερνες μου( μη γελατε )!!!

και αναρωτιομουν: κι αν παθω κατι,κι αν μου συμβει κατι και χρειαστει να κανω απολογισμο ζωης,τι θα εχω ως συμπερασμα;οτι εγινα μανα!! ναι!! το μεγαλυτερο δωρο απο τον ΘΕΟ σε μενα!!

αλλα μετα;τι;την σχεση μου;την οικογενεια μου;τους φιλους μου;τις σπουδες μου;τα ταξιδια μου;και τωρα; τι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Ηρθα απο δω γιατι απο κει δεν ειναι κανεις!

Μαρριετα συγνωμη αλλα η Αλικη υπερτερει απεναντι σου!Η Αλικη νομιζω εχει στοχους ζωης και οχι ποδιων!Ειδικα τις φτερνας που ειναι τερμα κατω, αμα μας ελεγες για το μπουτι σου κατι θα αλλαζε!

Εγω παλι εχω στοχους αλλα εχω γινει πολυ φοβιτσιαρα και τεμπελα ειδικα με σας που εμπλεξα!Ολη τη μερα μπροστα στον υπολογιστη.

Τετα το σημαντικοτερο για μενα ειναι να εχεις δουλεια να βγαζεις τα δικα σου χρηματα!Αν το κανεις αυτο εισαι καλυτερα απεναντι στον εαυτο σου, στο παιδι σου, και την οικογενεια σου!και αυτο γιατι ετσι μας μεγαλωσαν.Αν καθεσε ολη τη μερα μεσα στο σπιτι και παλευεις με τις κατσαρολες και τα κουταλια σε 20 χρονια θα γινεις ζαμπα κακια θες δε θες γιατι στη ζωη σου θα εχει εκρατησει το απολυτο τιποτα!

Μου αρεσε αυτο δεν το ειχα σκεφτει ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΖΩΗΣ ΜΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iνακι πολυ σωστα το εθεσες αυτο με τα κουζινικα...αλλα κι αν λειπεις ολη μερα απο το σπιτι και το παιδι στο μεγαλωνει καποιος τριτος και γυρνας σπιτι ξεθεωμενη και το μονο που προλαβαινεις ειναι να αγκαλιασεις το παιδι σου,να το ρωτησεις πώς τα περασε και αν ειναι καλα(μη νομιζεις,αυτο κανω καθε μερα απο τοτε που αρχισα παλι δουλεια) και να βλεπεις τις δουλειες να ξεφυτρωνουν οχι σαν τα μανιταρια,αλλα σαν τα απλυτα ποτηρια που γεμιζουν τον νεροχυτη και να λες:ειμαι μονη μου,θα κανω ο,τι περισσοτερο μπορω μεχρι να κοιμηθει το μωρο και να προσπαθεις να παιξεις παιχνιδια με τον χρονο,ενω παραλληλα παιζεις και με το παιδι σου,προκειμενου να κερδισεις τον χαμενο χρονο της εκαστοτε ημερας και στο τελος,αφου αποκοιμηθει, βγαινεις για ενα τσιγαρο και λες:οκ αυριο θα κανω κατι περισσοτερο με το παιδι μου,απο το να του μιλαω οταν ειμαι στον νεροχυτη ή οταν απλωνω τα ρουχα ή οταν σιδερωνω ή οταν τον κανω μπανιο....

ΤΟΤΕ ΝΑΙ!!! οι στοχοι σου δε θα πρεπει να ειναι μονο ΠΟΔΙΩΝ αλλα και ΠΑΙΔΙΩΝ!!

και περνανε ετσι οι μερες,οι μηνες και τα χρονια...και φτανεις καποια στιγμη και λες:οκ!! εδωσα ο,τι καλυτερο ειχα (απο αποψη συναισθηματος,αγαπης,αφοσιωσης,φροντιδας,αγκαλιας) κι οχι απαραιτητα χρηματων!! για να μεγαλωσει το παιδι μου και να γινει ενας ΚΑΛΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ..

κι εγω;πού ημουν ολα αυτα τα χρονια;τι εκανα για μενα;

για αυτο πολλες γυναικες, οταν τα παιδια τους ξεπορτισουν,τις πιανει αλλαλουμ!!

γιατι εχασαν πολυτιμο χρονο για τον εαυτο τους κι αφεθηκαν στο περιθωριο..

και να οι τυψεις και να τα νευρα και να οι χωρισμοι και να..να...να!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχει να κάνει με τη δουλειά ο εαυτός σου…

Κ όταν δούλευα από το πρωί μέχρι το βράδυ πάλι τα ίδια ένιωθα κ ας μην είχα παιδί.. κ όταν ήμουν στο πανεπιστήμιο κ αποφάσισα να διαβάσω να τελειώσω κ το μόνο που έκανα ήταν να διαβάζω , να τρώω, να κοιμάμαι, πάλι σκατά ένιωθα!

Τώρα όμως δεν έχω στόχους…. δεν προσπαθώ να φτάσω κάπου, να κάνω κάτι!! κ αν δούλευα πάλι δεν θα ήταν στόχος αυτό… δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω!!

Ζω την μέρα της μαρμότας κάθε μέρα, κάθε μέρα……… κ δεν ξέρω πώς να ξεφύγω από αυτήν!!

Τον αγαπώ το γιό μου πάνω από όλους κ από όλα….. αλλά πρέπει κ για τον ίδιο να αγαπώ κ τον εαυτό μου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν έλεγα ένα στοπ κ ξεκινούσα αλλαγές….. τώρα λέω αύριο κ αύριο κ αύριο κ ποτέ δεν είναι η κατάλληλη στιγμή να γίνει κάτι…

Δεν βρίσκω λύση, δεν έχω το κουράγιο, την δύναμη κ μάλλον κ την θέληση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω και το καταλαβαινω αυτο που λες και το ζω απο τη μερια της αδερφης μου!Που δουλευει και μπορει να σχολασει και 5 και 6 και 9 το βραδυ που οταν γυρναει στο σπιτι πρεπει να διαβασει το μεγαλο και ο μικρος να ειναι καπου αναμεσα στα ποδια της.Εχει φτασει να ειναι τεσσερα χρονων και δεν καταλαβε πως εφτασε εκει και εκεινη το εχασε!

Αλλα χτιζει το μελλον τους γιατι οταν θα ερθει η ωρα θα εχει να τους προσφερει!Εγω ομως τι?Τι που το παιδι μου ειναι 20 μηνων και ξερει να γνωριζει λεξεις, τους αριθμους, τα χρωματα, τις μερες τις εβδομαδας , και να ξερει 20 λεξεις στα αγγλικα και τι μ αυτο?Οταν θα φτασει 18 θα τα ξερουν και οι υπολοιποι αυτα και οι γονεις τους θα εχουν κατι να τους δωσουν για να ξεκινησουν!Εγω τι ?πως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν έλεγα ένα στοπ κ ξεκινούσα αλλαγές….. τώρα λέω αύριο κ αύριο κ αύριο κ ποτέ δεν είναι η κατάλληλη στιγμή να γίνει κάτι…

Δεν βρίσκω λύση, δεν έχω το κουράγιο, την δύναμη κ μάλλον κ την θέληση!!

Μια απο τα ιδια Αλικη μηπως πρεπει να παμε για ψυχαναλυση?Ειναι κριση των 35!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πχ εχω να κανω ενα ε3 για μια δηλωση και καθομαι εδω και κωλοβαραω αντι να τον βαλω κατω να διαβασω και να βρω πως πρεπει να το κανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι έτσι Ίνα….. ο παππούς μου δεν είχε να προσφέρει τίποτε παρα μόνο αγάπη στα παιδιά του κ ο πατέρας μου τελείωσε το οικονομικό του ΑΠΘ κ από 2 μαθήματα δεν έβγαλε την νομική για να ασχοληθεί μαζί μου που είχα έρθει στη ζωή τους!

Μόνος του τα έκανε όλα με πολλές θυσίες κ τον πατέρα του τον λάτρεψε για την αγάπη που του πρόσφερε !!!

Κ για να μην λέμε για παλιά χρόνια, η φίλη μου σπούδασε χωρίς βοήθεια! Χωρίς φροντιστήρια χωρίς χρήματα κ με απεριόριστη αγάπη από τους γονείς της!!

Μακάρι να ήταν κ ο γιός μου τόσο ικανός στην ζωή του…. να είχε τόση θέληση όσο αυτοί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι και γω σ αυτο ελπιζω!Αλλα μεχρι τωρα της εμαθα να τις τα δινω ολα και μαλλον της κανω κακο παρα καλο!Δε ξερω!

Θελω να σκεφτομαι θετικα οσο μπορω να κατσω να σκεφτω τι μπορω να κανω και να καταφερω να φτιαξω μια δικη μου δουλεια.Και η μικρη ενα αδερφακι για να μην γινει κακομαθημενο.Αλλα μια δικη μου δουλεια και ενα ακομη παιδι δεν ξερω πως μπορουν να γινουν μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλως οι δικοι μου μου προσφεραν πεντε πραγματα με πολυ κοπο και πολυ δουλεια,εχω φτασει σε αυτη την ηλικια και συνεχιζουν να το κανουν.Ντρεπομαι που το λεω αλλα φταινε και αυτοι που δεν σταματανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φευγω για το σπιτι...Ινα θα ξαναμιλησουμε,Αλικη επισης...

Υ.Γ.καμια δε ψυχοπλακωνει καποια αλλη...ειναι προβληματισμοι ζωης και καλο ειναι να τους μοιραζομαστε!!

γιατι αλλωστε ειμαστε εδω κι εκει; 8888

φιλια πολλα...

τα λεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλισοφειτε κοριτσια???

να σας πω την δικια μου αποψη???εμενα η μεγαλυτερη φιλοδοξια μου ειναι να βγαλω σωστα παιδια..αληθεια..δεν με νοιαζει που ειμαι στο σπιτι που δεν εχω δουλεια που δεν ασχολουμε με τιποτα αλλο..αλλωστε παντα αυτο ηθελα να κανω μια μεγααααλη οικογενεια....ηθελα να γινω μαμα απο τα 18...

δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερος απολογισμος για μενα απο το να βλεπω την ευτυχια στα ματια της νυφης μου οταν θα μου λεει εκανες την καλυτερη δουλεια...γιατι ξερω ποσο ασχημο ειναι να σκεφτομαι πως αν η ζαμπα ειχε το νου της στο να δωσει αγαπη στα παιδια της κι οχι να δουλευει απο το πρωι μεχρι το βραδυ τοτε για τον αλεξη θα μετρουσε να ειμαστε καλα και ευτιχισμενοι οχι με τα πολλα λεφτα αλλα με τα πολλα χαδια και φιλια...

ξερω ωρες ωρες βρισκομαι σε ενα συννεφο ψηλα και δεν λεω να κατεβω αλλα θελω να σκεφτομαι πως με σωστους ανθρωπους στον κοσμο τοτε και ο κοσμος θα ειναι τελειος...και αν οχι σιγουρα πολυ καλυτερος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα….

κοιμηθήκαμε καλά! 4.20 ξύπνησε για γάλα, τον τάισα, τον κοίμισα αρκετά γρήγορα κ στο κρεβάτι του ξανά για ύπνο!!

Άντε Τέτα ρίχνε καμία ευχή που κ που…. έχω να κοιμηθώ τόσες ώρες, μπορεί από πριν γεννήσω….. χαχαχα

Είχατε αϋπνίες το τελευταίο 2μηνο??

Φτιάχνω καφέ, αλλάζω τον βρωμύλο μου κ έρχομαι….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που να πρωτο κάνω like εδώ (που δεν έχει κιολας οέο...);;;;;

Κορίτσια μου μου αρέσει να μοιραζόμαστε κι αυτές τις σκέψεις μας. Ξελαφρώνουμε νομίζω.

Καλημέρα σας είπα; Δεν σας είπα. Καλημέρα λοιπόν!

Εμείς είμαστε καλά. Εχτες το βράδυ κοιμήθηκα αγκαλίτσα με την κόρη μου (κατ' επιλογή μου) γιατι ένοιωθα άσχημα που την είχα αφήσει αρρωστούλα σπίτι με την γιαγιά της.

Ξεκουράστηκα κιόλας γιατί κοιμηθήκαμε από τις 10.00 και ξύπνησα εγώ μόνο στις 6.30. Χόρτασα ύπνο και είμαι φρεσκαδούρα! Η μικρή μου απ' οτι μου είπε πριν λίγο η μητέρα μου ξύπνησε στις 8.00.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααχχχχ Μαράκι μου οι φιλοδοξίες σου, αφορούν κ την ανατροφή άλλων, πρόσεξε!!

Περιμένεις από την νύφη σου να σου πει τί καλή δουλειά έκανες, που ακόμη κ αν το πιστεύει μπορεί κ να μην στο πει ποτέ!

Το να μεγαλώνεις τα παιδιά σου μόνη προσπαθώντας να τα κάνεις καλούς ανθρώπους κ βέβαια είναι φιλοδοξία κ καλά κάνεις κ την έχεις! Αλλά όταν φύγουν από σένα στα 20 σαν καλά κ συνετά παιδιά (δεν είναι κ πολλά χρόνια αργότερα) με τι θα ασχολείσαι???

Πως θα συνηθίσεις να ζεις χωρίς να τα φροντίζεις καθημερινά? Πόσο άδειο θα είναι το σπίτι σου χωρίς αυτά? Φαντάσου που για όλους τους γονείς, αυτή η φάση είναι δύσκολη, πόσο μάλλον για μία μητέρα που αφιέρωσε τη ζωή της σε αυτά, που ξέχασε να υπάρχει για τον εαυτό της….

Αυτό λοιπόν δεν θέλω να συμβεί αύριο, να είμαι τα απομεινάρια του σήμερα…..

Όπως κ να ‘χει αυτό που έλεγα δεν είναι ούτε να κάνω την ζωή που έκανα πριν αλλά ούτε κ αυτήν που κάνω σήμερα…. θέλω να μου αρέσω ρε παιδί μου, με ότι αυτό συνεπάγεται!!!!! Δεν θέλω να συμβιβαστώ με την Αλίκη του σήμερα κ με ένα «αφού δεν προλαβαίνω»! Θα μετανιώσω κ μετά ο χρόνος πίσω δεν γυρνά…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεε ας μιλήσουμε κ για τίποτε πιο σημαντικό, μην μας λένε μετά πως ή βριζόμαστε ή μυρίζουμε την μουντισάλ….. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Άννα ακούς????????????? :roll:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...